Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Защо не мога да спря виртуалната памет? Давам No paging file и след рестарт пак е пусната? ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

Е тука вече не става. Използвам Unlocker но или става много бавно , или някой папки не може да ги изтрие. Няма ли някакъв друг начин да ги изтрия?

http://leechermods.blogspot.com/2007/08/de...ormat-from.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

той уина добре върви никакви проблеми нямам дава оценка 4.5 , но знам 4е видеото е за смяна мс се пак ще по4акам може да излезат дривери след време .Питах защото мислех да опитам да пусна тв оута на видеото дали ще успее без контрол център предполагам уин 7 ще намери дривер и ще открие тв веднага

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! biggrin.gif Вярно, че съм го пропуснал. Дали правя добре като я спирам? Имам 4гб рам, според вас трябва ли ми тази виртуална или само ми взима място на харда?

Редактирано от King_Of_Kings (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
няма да му намери......помислете защо, белким се сетите

даааммм, и аз така си мислех че ще е 9.3.1......

с 9.7 има опасност да не "види" х1600

изтриване под safe mode и нова инсталация на драйвърите може и да реши проблема

Нова ОС НЕ СЕ инсталира на хардуер от миналия век...........

хайде стига с тоя стар хардуер... аз съм с доста по стар и вече половин година няма проблеми от първите бети...

Просто за стари видео карти оставете оригиналните драйвери инсталирани от вин 7 и точка

Не може да се разсъждава че за всяка нова ос трябва нов компютър, това се наложи от виста като правило и вече със 7 е време да се забрави тоя "вреден" навик.

Няма компютър на който е вървяла виста, вин 7 да не върви по добре, да не говоря че и на компютри на които вистата аха да тръгне, 7 върви.

е все пак на правец мисля че няма да стане...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
zukona писал:

ВНИМАНИЕ! после обновления (пока выясняется какого) у вас будет новая версия винды 6.1.7600.16399

7600.16399.x86fre.win7_gdr.090722-1835 или 7600.16399.x64fre.win7_gdr.090722-1835

Выпуски обновлений GDR содержат только те исправления, которые выпускаются повсеместно и предназначены для устранения распространенных критических проблем

Дали е нова версия!?! Или след този ъпдейт, който е успял овреме да си активира Седмицата, ще духа отново супата - автоматично деактивиране и връщане на трайъла!?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали е нова версия!?! Или след този ъпдейт, който е успял овреме да си активира Седмицата, ще духа отново супата - автоматично деактивиране и връщане на трайъла!?!

Споко!Нищо не се прецаква и Седмицата си седи активирана!Апропо тия up-ове ги пусна Zukona,аз поне не съм видял "офишъл" такива!Ако съм пропуснал,поправете ме!Все още не схващам за какво са самите обновления,освен видимото...в случая промяна на номера на билда!Но за нова версия???!!!!Как си го представяш като вдругиден трябва да си излезе официално!и Слава Богу!Писна ми от тая бъркотия с билдове,версии и прочие!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро!

Имам въпрос, инсталирал съм си Win7 Professional и за момента няма читави активатори, а скоро ще ми свърши 30 дневния период. Преди се коментираше за удължаване на срока до 3x30 т.е. до 90 дни.

Как става това?

Мерси предварително :angry:

EDIT: Разбрах как става:

http://www.windowsvistaplace.com/windows-7...days/windows-7/

Редактирано от BloodBoy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добро утро!

Имам въпрос, инсталирал съм си Win7 Professional и за момента няма читави активатори, а скоро ще ми свърши 30 дневния период. Преди се коментираше за удължаване на срока до 3x30 т.е. до 90 дни.

Как става това?

Мерси предварително :angry:

Start -> Cmd -> slmgr.vbs –rearm

Всъщност вече има и читав активатор в арената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи само за Ultimate-a, за другите edition-ни не работи :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си пропуснал след Start,CMD от администратор

sysprep /generalize

След това следва

slmgr.vbs –rearm

или cscript slmgr.vbs -rearm

или rundll32 slc.dll,SLReArmWindows

или slmgr /rearm

Следва рестарт,общо три пъти за 120 дни.

Работи само за Ultimate-a, за другите edition-ни не работи :yanim:

Как успя да провериш,че не работи?

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във връзка с продължаването на пробния период на Уиндоус 7 да попитам и аз нещо.

Ако съм изтървал да продължа навреме пробния период с 30 дни и първия пробен период вече е изтекъл

Уиндоуса зачерня екрана и показва надпис че не е активиран, е тогава след изтекъл първи пробен период

мога ли пак да продължа периода с нови 30 дни и как става точно това. Бях чел някъде че има някаква хитрост

да се продължи периода за нови 30 дни след като е изтекъл първия период от 30 дни но сега не си я спомням къде я четох пък

ми трябва точно сега.

Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Във връзка с продължаването на пробния период на Уиндоус 7 да попитам и аз нещо.

Ако съм изтървал да продължа навреме пробния период с 30 дни и първия пробен период вече е изтекъл

Уиндоуса зачерня екрана и показва надпис че не е активиран, е тогава след изтекъл първи пробен период

мога ли пак да продължа периода с нови 30 дни и как става точно това. Бях чел някъде че има някаква хитрост

да се продължи периода за нови 30 дни след като е изтекъл първия период от 30 дни но сега не си я спомням къде я четох пък

ми трябва точно сега.

Благодаря

http://www.kaldata.com/articles.php?action...1&pagenum=5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...в случая промяна на номера на билда!Но за нова версия???!!!!Как си го представяш като вдругиден трябва да си излезе официално!

Нищо не се знае за този билд на 6 август. Ами ако действително тогава той е точно

7600.16399.x86fre.win7_gdr.090722-1835 или 7600.16399.x64fre.win7_gdr.090722-1835 ?

И също така цитата на Zukona се отнася за официален Windows update! Това обновление се пуска от Майкрософт през автоматичния ъпдейт на ОС! Така че това не се дължи на намесата на Zukona!

Почти съм сигурен че има някаква незначителна промяна в ядрото, както и възможност да си инсталираш браузър по твой избор, а не само и единствено IE 8! След приключване на първоначалната инсталация на ОС ще излезе прозорец с опции за избор на браузъри и линкове за сваляне! Майкрософт се отказа вече от Е и N версиите тъй като са необмислени!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос, след инсталиране на Windows 7 на мястото на ХР, ще трябва ли да викам интернет доставчика, за да прави някакви настройки или само да си запиша IP адреса и да си го въведа под Win 7?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам въпрос, след инсталиране на Windows 7 на мястото на ХР, ще трябва ли да викам интернет доставчика, за да прави някакви настройки или само да си запиша IP адреса и да си го въведа под Win 7?

А какъв ти е интернета? При мен, след преинсталация, като сложа драйверите на LAN картата, и имам нет, без да въвеждам нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големите "Умове" от Редмънд са се постарали Windows 7 да разпознава сама настройките на мрежата, както и да ги поправя при грешно зададени параметри! За лан доставчици с PPPoE е препоръчително да се избере Public network от опциите за мрежа!

Редактирано от uniqad (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Големите "Умове" от Редмънд" въобще за нищо не са се постарали...

7 може и да си прави сама настройките на МРЕЖОВАТА КАРТА (нещо което прави и Хр btw.....) ...но не и на конекцията и връзката....

и за PPPoE е точно обратното....Public Network...но да не задълбаваме

crazyfrog наистина, ще може дас е каже повече когато споделиш как получаваш интернет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 може и да си прави сама настройките на МРЕЖОВАТА КАРТА (нещо което прави и Хр btw.....) ...но не и на конекцията и връзката....

crazyfrog наистина, ще може дас е каже повече когато споделиш как получаваш интернет

По кабел от една кутия на стълб. За съжаление не съм навътре с видовете доставка на нет. Техника спомена нещо за FTP.

Редактирано от crazyfrog (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

град и доставчик....и абонаментен план за всеки случай

ако има интернет сайт дай и него

едит: какви настройки си правил когато си бил с хр? запиши си ip, dns, gateway subnet mask.....и т.н.

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е моя! Извинявам се, май съм за очила!

Но пък не можеш да отречеш че Седмицата сама си поправя евентуалния проблем с конекцията, докато при XP това стоеше само за парлама и в действителност нямаше никаква полза от него и дежурния отговор бе да се обадим на доставчика!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване