Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Не се убиждай ама говориш пълни глупости.Първо как може да вземеш готов комп от Мултирама.Второ ги дава с инсталирани БЕТА билд 7000 версии на Win 7.Ти знаеш ли каква е разликата м/у него и с този където съм сега финала 7600.Xp изобщо не я споменавай като OC,най шарения,грозен,бъгав и не знам още какъв джам

е, аз не съм взимал. мои двама приятели, четейки някаква брошура в едно заведение (разбира се, взели са си ги след доста изпити водки). В момента съм с ... n броя, не е толкова важно колко, но всичко си сглабям сам. Глупавото е, че с единия бяхме говорили дни преди това - ами човека тръгна от 1000 лева (без монитор), после каза 500-600, после в тези пари и монитор трябваше да има. Ама хем да не е бракма, хем ... Просто не ми се занимаваше и резултата - 650 лв за комп с принтер и 20" монитор. Компютъра не е чак толкова лош за офис, филми и много други задачи... Двуядрен процесор с 3 гб рам.

п.п. От мултирама си взех Logitech M555b. Просто никъде другаде я няма...

XP го ползвам с класическата тема. Максимално изчистен. Без доста от "екстрите" на XP по отношение на шаранията. И да я има, забравил съм много отдавна. Поради горните причини, не би могъл да е грозен, освен ако грозно не значи наксимално изчистено. Бъговете са ... въпрос на други неща...

Редактирано от djagi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

djagi, това е скрития системен дял на Widows 7. Той беше 200MB-тов при по-ранните бета версии, но после го намалиха на 100MB. На него се пазят разни системни файлове (WinRE) и файловете, необходими за boot-ване на Seven. Този дял се появява, когато се инсталира върху неформатиран диск или при инсталация върху свободно място от диска. Когато вече има инсталиран Windows (XP или Vista), се използва неговия системен дял.

Пише, че ако този дял се изтрие, има опасност да се получат грешки в Partition Table, защото имал нестандартен формат. Ако не искаме да имаме такъв дял, тогава дялът, в който ще инсталираме Win7, трябва предварително да се подготви . Подробности има тук.

Remix1912, не се oбиждай, но всеки има право на собствено мнение и не е задължително то да съвпада с твоето. Затова, нека не нападаме всеки, който даде някаква негативна оценка за Win7. Както се казва - разни хора, разни идеали.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3dfx, благодаря!

trosho, благодаря за разяснението! Изтрих го с Acronis DDS и явно добре съм направил :rolleyes:

Утре ще се запозная с този партишън, но нещо ми се струва като още един минус за уин7...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така... Зачетох се, но вече съм уморен... Това не ми звучи никак добре:

The cause for the Partition Table error is because the 200MB partition does not use the standard sector zoning format. When deleted with partition tool which does not support non-standard partition type, the Partition Table will be corrupted. When the Partition Table is corrupted, the third party partition editor will show disk partition error has occurred on any re-created partition that uses the freed space (Disk Management in Win 7 do not show the error though). And the hard disk tends to have unallocated disk pace of 1 to 2 MB in size randomly. Format the hard disk volume or partition cannot fix the error either. In worst case scenario, some partition may be lost occasionally, causing files or data lost.

Лека на всички :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-новите новини:

* Windows 7 Retail Ultimate E englisch (x86)

Name: 7600.16385.090713-1255_x86fre_cliente_en-us_Retail_UltimateE-GRMCEULFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x953EFBCC

SHA-1: 0xBC10F09B86DCBAF35B31B0E6FBA7D006ACAAD28D

* Windows 7 Retail Ultimate E englisch (x64)

Name: 7600.16385.090713-1255_x64fre_cliente_en-us_Retail_UltimateE-GRMCEULXFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x77BE890E

SHA-1: 0x029DCCEDD7691206010F84CE58343405A4DA92C9

* Windows 7 Retail Ultimate englisch (x86)

Name: 7600.16385.090713-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0xC1C20F76

SHA-1: 0x5395DC4B38F7BDB1E005FF414DEEDFDB16DBF610

* Windows 7 Retail Ultimate englisch (x64)

Name: 7600.16385.090713-1255_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULXFRER_EN_DVD.iso

CRC: 0x1F1257CA

SHA-1: 0x326327CC2FF9F05379F5058C41BE6BC5E004BAA7

Източник

В ТориентЛиича изтече релииз със тези чек суми или както там ги наричате като доколкото разбирам този релийз който е качен там претендира че е от MS аз мисля да го пробвам ..

Едит: Изтеглих го но не иска да се ъпдейтне You can’t upgrade this prerelease version of Windows 7. Go online to see how to install Windows 7 and keep your files and settings. Според мен ако този релийз беше факе това нямаше да го има и ъпдейта щеше да си протече нормално. Сега микрософт явно искат да започнем на чисто без бъгове. Поне аз така го разбирам.

Редактирано от dj_ee3 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

djagi, понеже спомена за XP Classic, за Windows 7 има класически изглед. Ето как става точно за Windows 7:

1. Control Panel -> Appearance and Personalization -> Personalization -> избираш Windows Classic

2s8gwn4.jpg

2. Taskbar -> Properties -> от Taskbar Buttons избери Never combine

11tbiq8.jpg

3. За махане на шарениите, може съвсем лесно да избереш опцията за най-добра производителност: десен клик на Computer -> Properties -> System Properties -> Advanced -> клик на Settings -> от Visual Effects избери Adjust for best performance.

5npus2.jpg

4. Ако искаш Quick Lanuch както в XP, виж какво е написал King_Of_Kings в темата "Как да изкараме Quick Launch в Windows 7 Taskbar ?" - тук.

Edit по-късно. Ето как изглежда последния Windows 7 при мен, след като направих тези настройки:

zv9rt.jpg

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора дайте една антивирусна за 7.

Виж тази страница: Windows 7 security software providers. Разбира се, има още програми за сигурност, които работят доста добре на Windows 7. Аз съм се спрял на Microsoft Security Essentials, но тази програма за съжаление е още в закрит начален бета стадий. Написах нещо: тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж тази страница: Windows 7 security software providers. Разбира се, има още програми за сигурност, които работят доста добре на Windows 7. Аз съм се спрял на Microsoft Security Essentials, но тази програма за съжаление е още в закрит начален бета стадий. Написах нещо: тук.

А какво ще кажете за този релийз MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM.X86.RETAIL.ENGLISH.DVD-WZT

Еднакъв ли е с този на Zukona от torrents.ru ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз истеглих този на Zukona и хашовете на Zukona са същите като на официално обявените от Microsoft!

Ама неможеш да си избираш коя версия да инсталираш с релийза на Zukona!

Редактирано от vampikkata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за помощ. Искам да си инсталирам Виндоус 7. Записал съм ISO фаила с nero като image DVD, а така също и с PowerISO повече от 4 DVD -та. Направил съм CD/DVD да е ботващо, даже съм пробвал от 2 различни CD/DVD -та да инстална и НЕ СТАВА!! Windows XP си тръгва да се инсталира нормално, както винаги до сега обаче когато сложа диска с Windows 7 при рестарт подминава CD/DVD -то все едно не е ботващо или няма диск. Конфигурацията ми е Athlon 64x2 5400, 2x2 GB RAM, GF 9800GT 1GB RAM и предостатъчно място на компа. Пробвал съм с няколко различни релийзи на window 7 ultimate 7600 16385 -64 за които други потребители съобщават че нямат никакви проблеми. Ако няко знае или предполага каква може да е причината, моля да помогне. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля за помощ. Искам да си инсталирам Виндоус 7. Записал съм ISO фаила с nero като image DVD, а така също и с PowerISO повече от 4 DVD -та. Направил съм CD/DVD да е ботващо, даже съм пробвал от 2 различни CD/DVD -та да инстална и НЕ СТАВА!! Windows XP си тръгва да се инсталира нормално, както винаги до сега обаче когато сложа диска с Windows 7 при рестарт подминава CD/DVD -то все едно не е ботващо или няма диск. Конфигурацията ми е Athlon 64x2 5400, 2x2 GB RAM, GF 9800GT 1GB RAM и предостатъчно място на компа. Пробвал съм с няколко различни релийзи на window 7 ultimate 7600 16385 -64 за които други потребители съобщават че нямат никакви проблеми. Ако няко знае или предполага каква може да е причината, моля да помогне. Благодаря предварително.

Значи да те разбирам ,че искаш да имаш 2 Windows-a?

Аз съм така!Форматирай някой дял от харда ти и зареди Windows-а с Daemon Tools (щом нестава с диск) и го инсталирай аз го инсталирам с Daemon Tools и нямам проблеми след като приключиш с всичко като се включва компютъра ще ти пита кои Windows да заредиш!

Но след като пирключи инсталацията истегли си програмата EasyBCD 1.7.2

http://www.sevenforums.com/tutorials/8057-...ndows-7-xp.html

Гледай от стъпка 9!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
трябва ли да се самоцитирам, за да стане ясно

никой няма потвърждение на чексумите!

това че 2х3 суми са съвпаднали, значи нищо - покажи ми снимката на чековете от сървър на МС и ще повярвам че това е вярната сума....

само че преди 6-ти август това ще е доста трудно да не кажа невъзможно

96786120.png

Според братушките,този Zakona работи в Microsoft-Русия и може да му се вярва.

Продуктите от техните "магазини" почти винаги са се оказвали "Originale,така че аз лично вярвам,че това е оригиналния ISO файл предназначен за MSDN и TechNet абонатите.

Освен това,Hash сумите са представени от Daniel Melanchthon-служител в Microsoft-Германия.

Естествено,че и аз искам със собствените си очи да видя в http://msdn.microsoft.com оригиналните SHA1 и MD5 суми на ISO файловете....но засега ще се доверя на тези двамата... cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
6-ти Август е новата дата за RTM !

Според мен някой модератор трябва да поразчисти темата от всички догадки и предложения от вида какво били писали някои експерти от руски или какъвито и да е форуми. rvp е написал ясно датата на официално появяване на седмицата. Мога да пусна снимки за това от MSDN и VLK страниците за партньори но не смятам за необходимо. Приятен следобед на всички ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен някой модератор трябва да поразчисти темата от всички догадки и предложения от вида какво били писали някои експерти от руски или какъвито и да е форуми. rvp е написал ясно датата на официално появяване на седмицата. Мога да пусна снимки за това от MSDN и VLK страниците за партньори но не смятам за необходимо. Приятен следобед на всички :huh:

Здравей, kmvasilev.Аквариус пръв е дал точно и подробно датите за официалното излизане на Windows7.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...t&p=1463347

Защо искаш да се чисти тази тема?Ако си влизал някога в MSDN или technet,там също обсъждат неофициалните RTM на Windows7.Тук забранено ли е?Като можеш да пуснеш снимка за MSDN и VLk защо не го направиш?Какво точно имаш предвид,че не разбрах?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да се подкарат 4гб рам на windows 7 х86? Или да си оставя x64 битовата версия?

Редактирано от King_Of_Kings (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще може ли да се подкарат 4гб рам на windows 7 х86? Или да си оставя x64 битовата версия?

Естествено рам в повече никога не прави проблеми ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей, kmvasilev.Аквариус пръв е дал точно и подробно датите за официалното излизане на Windows7.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...t&p=1463347

Защо искаш да се чисти тази тема?Ако си влизал някога в MSDN или technet,там също обсъждат неофициалните RTM на Windows7.Тук забранено ли е?Като можеш да пуснеш снимка за MSDN и VLk защо не го направиш?Какво точно имаш предвид,че не разбрах?

Здравей, темата е за впечатления, проблеми, решения на новия Уин. А не за спорове и догадки от вида кой е истинският рилийз, кога ще излезе, за чек суми и какво са написали на някакъв си форум, и то руски... Защо е необходимо да се пълни темата с подобни постове ? Знае се кога ще излезе, не съм оспорвал кой първи го е пуснал. Какво не ти е ясно от поста ми ? Че искам да има по-съществена информация и съдържание темата ли ? Както и да е, извинявам се за спама sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чак пък спам ....(в сравнение с писаниците до сега)..

причината си е в организацията на 2-те теми

по молба на нкк потрбители iovi навремето направи 1-та важна, за да се поместват там, важните новини и решенията на проблемите и оставихме тази за да (цитирам по памет): "си чешем езиците"

и пак добре върви...само 24-страници

заинтересованите разполагат в важна тема в която да поместват решения на проблемите или необходима информация

затова горе поне аз се старая да не помествам неофициални източници...оставям го за тук

а и прощавай ама никой не си прави труда да чете всичките 24-страници, за да разбере че преди 6-ти август никой няма да може да свали "сигурен" ртм

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте имам следния инсталацията на Windows 7 x86/x64 ми забива и екрана започва да примигва чаках известно време но нищо не стана sobbing.gif процесора ми е амд семпрон 3400+ и вградено видео нвидиа гефорсе 6150се 2гига рам и 160 гига хард подържа х86 и х64 пробвах и с версията х64 и пак забива на същото място ако някои може да помогне help wanted3.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване