Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

Добре де вече 2-ри диск не става да тръгне записвам рестартирам настройвам от биос да зарежда cd/dvd и не ми изписва Press any key to boot from CD or DVD? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

Добре, тогава въпроса е: това прави ли релийза например този от замунда по-различен, или по-нечитав, ако мога така да се изразя? Не знам дали е позволено да се споменава това дето завършва на .. унда.., ако не сори. cool.gif

Да, изтеклите рилийзи ще са различни от тези, които се очакват официално от Microsoft. Не мисля, че те (изтеклите рилийзи) не са съвсем читави. Съвсем нормално е да има разлики, било то минимални с официалните, които се очакват да излязат следващата седмица на МS Connect и другаде. Според мен изтеклите рилийзи са моднати от Virtual Hard Disk (VHD) формат, изтекъл в нета.

Еdit: Даже WZor предупреждават за възможна разлика в контролните суми на техния WZT рилийз:

Теперь об утечках, утекло все что только возможно, но нам сейчас доступны только дистрибутивы россыпью, тем не менее, и по нашей просьбе "Bill Gates" собрал загрузочные диски, следует учесть что чексуммы "наших" дистрибу-тивов, будут отличатся от оригинальных чексумм еще не размещенных на сайте CONNECT дистрибутивов, об этом мы вас предупреждаем.
макар да има следното за последния MICROSOFT.WINDOWS.7.ULTIMATE.7600.16385.RTM............WZT рилийз:

iso has been made from original m$ files and folders set
Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де вече 2-ри диск не става да тръгне записвам рестартирам настройвам от биос да зарежда cd/dvd и не ми изписва Press any key to boot from CD or DVD? :)

А записваш ли го като образ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nologo, благодарности за изчерпателния отговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следния проблем който искам да реша най компактно .

Имах един хард диск с win xp когато си взех още един хард решх да сложа на него win 7 така известно време работих с двата харда и с двата windowsa .В момента в който си прехвърлих информацията от стария хард с xp и реших да го махна не искаше да стартира win 7 изписва ми че боотването от хард диска е провалено и не става .

Сложих диска с windowsa и се опитах да възстановя но половината опции бях за рекаър и искаха имидж и не се получи първата опция беше за въстановяване не началното стартиращо меню но с нея не стана нищо.

Когато сложих отново втория хард и всичко си тръгна отново .

Според вас как да го излъжа най лесно да си тръгне без втория хард и без да се налага да го преинсталирам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приятели моля ви за помощ реших да инстална уин 7 и когато го инсталнах единият

дял ми го нямаше, след това като си върнах xp ми го намери, но го разчиташе публичен оправих го,въпроса ми е ако върна уин 7 пак ли ще ми го направи публичен и недостъпен?

Редактирано от sandres (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

whilecoyote ако измислиш начин да си компираш boot-сектора от хдд1 на хдд2 - моял заповядай

запомнете бе хора.....при смяната (ъпгрейда, надстройката) на всяка 1 част от настолна компютърна конфигурация е полезно (да не кажа препоръчително) да се преинсталира (без захранването - то не играе сообенна роля)

както се казваше в 1 филм: "който плаща лошо, плаща двойно"

и си оправи джъмперите отзад за master & slave конфигурацията

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
whilecoyote ако измислиш начин да си компираш boot-сектора от хдд1 на хдд2 - моял заповядай

запомнете бе хора.....при смяната (ъпгрейда, надстройката) на всяка 1 част от настолна компютърна конфигурация е полезно (да не кажа препоръчително) да се преинсталира (без захранването - то не играе сообенна роля)

както се казваше в 1 филм: "който плаща лошо, плаща 2 пъти"

и си оправи джъмперите отзад за master & slave конфигурацията

Нищо сложно не е. С един Линукс диск и командата:

dd if=/dev/hda of=dev/hdb bs=512 count=1

И израза е: Който плаща бързо плаща двойно

П.П. Моля дискусията да се ограничи в темата. Всички постове извън нея ще заминават веднага в кошчето!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

whilecoyote, файловете, необходими за boot-ването на Win7, се намират на 1-вия хард диск. Затова, когато махнеш този диск, Windows-ът не може да стартира.

Не е необходимо да измисляш начини за презаписване на boot-сектора в дяла на Win7. По подобие на Vista, в Recovery конзолата от инсталационното DVD би трябвало да имаш достъп до bootsect.exe, което служи точно за това.

Това обаче няма да възстанови и останалата част - Boot Configuration Data (BCD). За целта има други команди, но работата с тях е доста сложна (поне за мен).

Предлагам да опиташ да възстановиш зареждането на Win7 (след като си махнал диска с Windows XP), като използваш Startup Repair от инсталационния диск. Ако се наложи, пусни я неколкократно. Виж линковете тук.

ПП.

Ако пак не става със Startup Repair и ти е трудно, с показаните в онези линкове команди (за възстановяване на BCD), може да опиташ да така. Копираш от диска с XP на диска с Win7 тези неща (трябва да настроиш опциите за показване на скритите файлове):

- файл bootmgr, който представлява Windows Boot Manager.

- директория Boot, съдържаща Boot Configuration Data.

След това, от Recovery конзолата на DVD-то с Win7, трябва да оправиш boot-сектора (като си отстранил диска с XP и си настроил нещата по BIOS-а и джъмперите, ако се налага). За целта използваш показаната там команда: "x:\boot\bootsect.exe /nt60 all /force" (x е означението на DVD устройството). Ако се налага, може да оправиш и MBR-а с команда: "bootrec.exe /fixmbr".

По този начин, управлението на страртовия процес би трябвало да се прехвърли от MBR на boot-сектора и след това на bootmgr, който да използва даните от директория Boot и да зареди Windows-а. В стартовото меню може да имаш опция за избор на Windows XP, но нея може да махнеш най-лесно с EasyBCD (цък, цък).

Ако искаш, може да инсталираш тази програма под Windows XP и да провериш дали има някакви опции за прехвърляне на boot файловете на диска с Win7 (аз не съм се задълбавал във възможностите на програмата).

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на хората който се отзоваха ,това за боот сектора ми е ясно ,и ще следвам някой от съветите за да видя дали ще се получи но имам съмнение че нещо не е наред с инстал. диска и от там ми идва проблема .

Благодаря пак на всички

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера си инсталирах windows 7 на партишъна където е инсталирано и XP-то ми при инсталацията ме пита дали да сложи -XP-то в папка ''old windows'' както и стана. Та въпросът ми е мога ли сега да стартирам по някакъв начин инсталацията на XP-то. Понеже про рестарт на ми излиза прозорец за избор на операционна система, а директно си стартира 7-цата.

Извинявам се ако това е дискутирано и преди но неможах да намеря информация. Писано е за инсталация на отделни партишъни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея как да деинсталирам Уиндоус 7 от дял Д /на дял С ми е ХР-то, харда ми е от 2 дяла/, без да се налага форматиране на Д? На Д имам прекалено много информация, която искам да запазя, а и няма къде да я копирам!

Предварително благодаря!

П.П. Уиндоус 7 ми е последния релийз /вероятния RTM/, ак това има значение.

Редактирано от MISHOVAL (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@MISHOVAL: Слагаш диска на XP, отиваш на repair, пишеш fixmbr. После рестарт, влизаш в XP и триеш ръчно файловете на 7мицата.

Правено ли е досега? Дали няма да стане каша с boot - записите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре защо нищо не ми изписва под Select The driver to be installed слагах диста с драйвери за виста но аз по принцип не инсталирам драйвери за хард диска SAMSUNG 500GB 16MB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви за помощ от няколко дена съм със уин 7,но имам един проблем немога да намеря драйвъри за видео картата ми x1600 търсих и в саита на ати,но не намерих .Какво да правя, какви да сложа, за да работи пълноценно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Правено ли е досега? Дали няма да стане каша с boot - записите?

Правил съм го, но освен fixmbr пуснах и fixboot.

След това се зарежда директно XP-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро инсталирах седмицата.

Всичко е окей само дето не мога да си инсталирам уеб камерата.

Като я включа автоматично ми зарежда някакви драйвери и после не работи

Пускам сдито но пак не се появява А4TECH а някаква си VMicro

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване