Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

delphipro 10x за помоюа.Исках да чуя и от някой др.че това не е проблем ,аз не разбирам изобщо и само ме плашат разни псевдо разбирачи...:Р

Забелязах, че вместо стрелкичка, на шорткътите ти дава иконка на инсталация. ;)

Явно доста от иконите са сменени, може да е или от вирус, или от неправилни действия с програма за смяна на икони.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Сложих 7-мицата, разгледах я и я изтрих Прекалено грозна и натруфена ми се стори и докато не спрат съпорта на XP, няма да го трия

Кодеци??? Какво беше това? .. ааа да, ония пакети дето счупват всичко и не са нужни под 7.

Не ти препоръчвам

Публикувани изображения

delphipro 10x за помоюа.Исках да чуя и от някой др.че това не е проблем ,аз не разбирам изобщо и само ме плашат разни псевдо разбирачи...:Р

Най-вероятно са ти сложили някакво "пипано" копие на семицата. Най-добре да изчакаш RTM-то и преинстал. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-вероятно са ти сложили някакво "пипано" копие на семицата. Най-добре да изчакаш RTM-то и преинстал. :)

kassablanka, за изчакването не съм съгласен - има нещо гнило... вероятно е забранен достъпа до дяла, ако не може да се разреши като администратор, от Контролен панел, Administrative Tools, Computer Management най добре е да преинсталираш с друг диск, па ако ще ХП, виста и каквото и да е.

Ако нямаш инсталиран Windows7Manager, инсталирай я, все още е незплатна, отвори процесите и виж дали няма стартирани процеси от дял Д, все си мисля че имаш някоя гад вкарана по някакъв начин...

п.п. Всъщност ТунеЮп може да сменя иконите, с него може да се смени стрелкичката, но може и да се забранят дялове - да не би да е инсталиран и някой "специалист" или "доброжелател" да е пипнал компа в твое отсъствие

п.п.п TuneUp не работи коректно с Windows 7, последната не иска да се инсталира, но предишните се инсталират и не работят като хората. Горещо препоръчвам да не се ползва на 7!!!

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
kassablanka, за изчакването не съм съгласен - има нещо гнило... вероятно е забранен достъпа до дяла, ако не може да се разреши като администратор, от Контролен панел, Administrative Tools, Computer Management най добре е да преинсталираш с друг диск, па ако ще ХП, виста и каквото и да е.

Ако нямаш инсталиран Windows7Manager, инсталирай я, все още е незплатна, отвори процесите и виж дали няма стартирани процеси от дял Д, все си мисля че имаш някоя гад вкарана по някакъв начин...

п.п. Всъщност ТунеЮп може да сменя иконите, с него може да се смени стрелкичката, но може и да се забранят дялове - да не би да е инсталиран и някой "специалист" или "доброжелател" да е пипнал компа в твое отсъствие

п.п.п TuneUp не работи коректно с Windows 7, последната не иска да се инсталира, но предишните се инсталират и не работят като хората. Горещо препоръчвам да не се ползва на 7!!!

благодаря ти за съветите;)ще се мъча да намеря какво е точно това за да мирясам и аз най-накрая :Р

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се намеся!Вярно е,че TuneUp не работи читаво под седмицата,поросто защото новата версия изобщо не сработва!Иначе аз старата я ползвам именно за да си сменям иконите и това със сигурност не е от това!Gaffer???.......бе малко се зачудих на твърдението,че ТuneUp=- може да забранява дялове?Де я видя тая опция колега,че аз го ползвам сумати време,а не сък скивал такава екстра!А нали не мислите,че смяна на иконата може да докара подобна "ифекция"-звучи ми несериозно!Kassablanka я викни героя,който ти е сложил копието и пуснете една пълна проверка за грешки на цялата OS(предполагам,че диска не си копирала!).Това би трябвало да оправи нещата!За в бъдеще ако искаш да сменяш Икони,има по добри варианти наистина от TuneUp-поне засега!Драсни ми на лични и ще ти пратя малка и лека програма да си смениш каквото искаш по компа като икони!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем,но не съм убеден,че е в Уиндоус 7 и все пак - скайпа ми кара системата да увисне след точно 4 минути работа(без включване на разговор,само съобщения)- няма клавиатура,няма мишка...само ресет бутон.Смених всички версии на Скайп,които изобщо тръгват на windows 7 (build7260 32bit - с предишен билд друг проблем имах и затова сложих по-нов).Значи или е драйвер(на звука-realtek hd-майкрософтски подписан от началото на юни-09.06) или съм забранил някой сървиз. Точно тука ако може да подскажете нещо.Това което се сещам,е че май съм щракнал потребител в скайпа с хипервръзка към dailymotion...логнах се с друг акаунт,където нямаше активни потребители - там стоя 10 минути и нямаше пробм и повече да стои....

добавено:CPU:core2duo [email protected] 2.33Ghz(box),4GB ram(3.35 usable)...мога да допълня нещо от хардуера,ако е важно - доколкото проблема е драйвер.

Проблема ми се вижда подобен на колегата "Code",но при него е при игра на counter strike.Уиндоуските звуци работят,музика свири в който и да е плейър...нещо друго е,но ще инсталирам последния драйвер за Realtek HD audio - 2.27 for vista/7.

Редактирано от манол (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е нужно да използвате "всички версии" а просто като нормалните хора последните версии на програмите, предвид бета статуса на ОС

и не се успокоявайте с факта че 7 си е намерил сам драйвърите....ако производителят на съответната част/съответния чип предлага по-нови от това което е инсталирал 7, винаги е а предпочитане (особено ако те са за 7)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам проблем с .mpg и .vob файловете. Като дам на пропъртийз и трябва да чакам доста време докато зареди и забелязах, че ми товари и проца. И нещо не му се нравят тия файлове като .avi например

Също и като отворя някоя папка с видео файлове (например, защото са по-големи като размер) отгоре адресната линия започва да зарежда нещо. Мисля, че това го прави с цел да подготви файловете за работа и ако се изпозват да стартират по-бързо. Но пък това ми тормози харда. Може ли да се спре тая функция по някакъв начин ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой имал ли е следния проблем със спиране на интернета Ползвам VPN настройки за него. ...или едвам кънектва или спира когато си поиска

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що сложих 7264....държи се доста стабилно cool.gif. Жалко, че не можем на ползваме старите серийни номера.

Жалко, че не ми позволява upgrade от 7127 x64. Иска clean install, който за момента ме мързи да правя. sad.gif

Препрати ме на тази страница:

http://technet.microsoft.com/en-us/library...28WS.10%29.aspx

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой имал ли е следния проблем със спиране на интернета Ползвам VPN настройки за него. ...или едвам кънектва или спира когато си поиска

Същото и е на фина дайте идея защо го прави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте идея с какво мога да си сменя иконите в Windows Explorer? Досега ползвах WinXP/Vista manager , само че в Windows7Manager тази функция липсва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колеги, дайте идея с какво мога да си сменя иконите в Windows Explorer? Досега ползвах WinXP/Vista manager , само че в Windows7Manager тази функция липсва.

ако е само за стрелкичките - има я опцията

emo72yVAeF.jpg

Редактирано от gaffer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах предвид нещо такова:

330021_fr.jpg 330022_fr.jpg

Изтегли си от ТУК иконки с разширение .ico и след това сменяш всяка икона с каквато си искаш от тези които си свалил. Ето виж post-19027-1246787830_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали последния изтекъл Windows 7 Build 7264 има някакви проблеми и дали има смисъл да го инсталирам или да изчакам RTM. :) В момента съм с Windows XP SP3, но имам проблеми и затова мисля да преинсталирам. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
или ползвай като хората WB

и останалото от каталога на ObjectDesktop

WB ?!? Майтапиш се ...

Явно никой не схваща какво питам, въпреки, че сложих и картинки.

Оставам си на резервния вариант - VistaManager 2.0.7 все още върви и на Win7. Докато не намеря нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
WB ?!? Майтапиш се ...

Явно никой не схваща какво питам, въпреки, че сложих и картинки.

Оставам си на резервния вариант - VistaManager 2.0.7 все още върви и на Win7. Докато не намеря нещо.

Как да сменим икона на дадено устройство.

start -> Run (или WinKey+R) и там пишете regedit.

В новопоявилият се прозорец избирате HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer.

Ако няма ключ DriveIcons го създайте и после създайте още един ключ

и го кръстете с името на диска на които искате да смените иконата (например C , D , E ... и т.н).

След като вече сте си избрали диска на, който искате да смените иконка,

направете ключ с име DefaultIcon и в другият прозорец за стойноста Default

задайте пътя до иконата (например E:\programi\IconCoolEditor\Sample\0001.ico).

След като сте направили сичко това затваряте регистъра и като влезнете в My Computer ще видите,

че иконата на вашият диск е сменена.

Дано да ти свърши работа. На мен да cool.gif

post-19027-1246797316_thumb.jpg

post-19027-1246797339_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както виждаш съм ти допълнил "ObjectDesktop", който е 1 от малкото програми от каталога на Stardock

включва в себе си:

●WindowBlinds

●IconPackager

●BootSkin Vista

●Theme Manager

●DesktopX

●DeskScapes

●MyColors Themes

ако с целия пакет не можеш да си смениш 6 икони.....

останалите предложения на пазара, просто не си струва да се обсъждат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
както виждаш съм ти допълнил "ObjectDesktop", който е 1 от малкото програми от каталога на Stardock

включва в себе си:

●WindowBlinds

●IconPackager

●BootSkin Vista

●Theme Manager

●DesktopX

●DeskScapes

●MyColors Themes

ако с целия пакет не можеш да си смениш 6 икони.....

останалите предложения на пазара, просто не си струва да се обсъждат

От целия този пакет, с който между другото съм добре запознат, единствено IconPackager има отношение към въпроса, но той е по-скоро за работа с готови пакети. И естествено, му искат парички :speak: .

Ето това ми върши идеална работа, но и то е платено, а демо версията позволява да се сменят само до 3 икони ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване