Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fedora

Кучета - убийци

Препоръчан отговор

Гост

Съветите са добри, ако човек не желае да бъде ухапан от куче.

Но си прав, че прочитайки тези съвети, човек има чувството, че кучетата са поставени над хората.

Идеята не е хората да живеят в страх и хората да се пазят. Това звучи малко като да обикаляш у вас, очаквайки дали и кога убиецът на ъгъла на коридора ще те нападне безнаказано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лекари, мед. сестри и пациенти нападани от кучета в Силистра

"Да, има няколко случая на ухапани лекари, както на медицински сестри и на санитари", потвърди за сигналите д-р Даниела Костадинова, изпълнителен директор на болницата

Десетки лекари, медицински сестри и пациенти в Силистра са били нападани, а някои и нахапвани, от бездомни кучета, след като четириногите се настанили във вътрешен двор на болницата.

Сега комисия, назначена от регионалната служба в Силистра на Българската агенция по безопасност на храните, заедно с представители на община Силистра и на МБАЛ – Силистра АД, ще обследва глутница кучета на територията на болницата.

В продължение на месеци до общинарите били пращани писма за помощ, защото хуманните лекари от най-голямото болнично звено в областта не можели да се справят сами с неканените си "гости".

"Да, има няколко случая на ухапани лекари, както на медицински сестри и на санитари", потвърди за сигналите д-р Даниела Костадинова, изпълнителен директор на болницата.

Тя е от т.нар. "павилионен тип" и се състои от няколко сгради, между които има огромен двор, където се разхождат необезпокоявани кучетата.

На медицинския персонал и на пациентите се налага да преминават между сградите и съответно да се оказват на позиции за атаки от четириногите.

Твърди се, че определени екземпляри са агресивни и посягат на хората, без да са били предизвиквани от тях.

vesti.bg

Кучета в болничен двор?! :ohmy:

Как не са взели мерки толкова време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази сутрин пред очите ми маркирано куче ухапа човек, който нищо не му е сторил.

Нападна го в гръб, захапа го за прасеца и отскочи на безопасно разстояние, лаейки.

По същия "сценарий" пострадах и аз през есента, с тази разлика, че кучето не ме нападна в гръб.

Какво им става на тези кучета?

Имам чувството, че са станали прекалено агресивни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай кучелюбите! Те са виновни. Всички куче-организации са идиоти! Трябва да са избият кучетата! А не да ги менкат от община на община. И така ни лъжат че се работи по въпроса. А само развозват едни и същи помияри насам-натам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето аз съм "кучелюб" по - скоро уважавам живота като такъв, но щом ми лепвате етикети, аз пък ще Ви лепна един "садисти". Та това, че НПО-тата и общините не си вършат работа и само крадат парите, каква вина имам аз или някой друг бил той кучелюб или садист...

"За величието на една нация и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" Махатма Ганди 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз пък ще Ви лепна един "садисти".
Особено неточно. "Садист", е определение за някой, който изпитва удоволствие от мъките на (айде да не се диференцираме от животните) друго същество. Твоите опоненти, не искат да мъчат кучетата, нито ще изпитат особено удоволствие да гледат как ги пребиват с тояги. Искат да не бъдат хапани, и разкъсвани. Ти кажи как да стане. Само че, преди да кажеш нещо, си помисли кой от следните двама би нарекъл садист: този който ще те убие бързо и сравнително безболезнено, или този който ще те кастрира и затвори до края на живота ти. Или пък айде да продължим с изравняването - този който ще ти разкъса тялото със зъби и евентуално обезобрази или остави инвалид за цял живот...
"За величието на една нация и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" Махатма Ганди 
Нормално е да го каже. В Индия презрените и наистина бедните са по-долу и от кучетата... не би искал чужденците да съдят по отношението към тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Питай кучелюбите! Те са виновни. Всички куче-организации са идиоти! Трябва да са избият кучетата! А не да ги менкат от община на община. И така ни лъжат че се работи по въпроса. А само развозват едни и същи помияри насам-натам!

И аз съм от кучелюбите... :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Особено неточно. "Садист", е определение за някой, който изпитва удоволствие от мъките на (айде да не се диференцираме от животните) друго същество. Твоите опоненти, не искат да мъчат кучетата, нито ще изпитат особено удоволствие да гледат как ги пребиват с тояги. Искат да не бъдат хапани, и разкъсвани. Ти кажи как да стане. Само че, преди да кажеш нещо, си помисли кой от следните двама би нарекъл садист: този който ще те убие бързо и сравнително безболезнено, или този който ще те кастрира и затвори до края на живота ти. Или пък айде да продължим с изравняването - този който ще ти разкъса тялото със зъби и евентуално обезобрази или остави инвалид за цял живот...Нормално е да го каже. В Индия презрените са по-долу и от кучетата...

Крайно неподходящо ми е сравнението, но пък твоите примери са също толкова крайно неприемливи. Тук говорим за колко случая на разкъсани хора за последното десетилетие?! Ще те улесня не минават над 20, не казвам, че щом са малко не е проблем! Аз съм за евтаназията и съм го казвал само в тази тема поне 5 пъти! Но да ме наричат кучелюб и да ме обвиняват за нещастията си, за мен е недопустимо! Просто уважавам живота и въпреки това съм ЗА евтанизията, защото проблема е в такива стойности, че изисква именно такова решение :(. Идеята е да не търсят в нас обикновенните защитници на кучешкият живот проблема, а в НПО-тата и държавата, защото те управляват както Вашите така и нашите пари и то грешно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво им става на тези кучета?

Имам чувството, че са станали прекалено агресивни.

Агресивно куче трябва да се евтаназира бързо за да не създава проблеми повече.

просто е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Агресивно куче трябва да се евтаназира бързо за да не създава проблеми повече.

просто е.

Не е толкова просто док, как се доказва, че едно куче е агресивно преди да е извършило "нападение". Това че лае може да значи, че е изплашено и т.н. Да не говоря, че къде им е офертата на НПО-то от мъртвото куче и решеният проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е толкова просто док, как се доказва, че едно куче е агресивно преди да е извършило "нападение". Това че лае може да значи, че е изплашено и т.н. Да не говоря, че къде им е офертата на НПО-то от мъртвото куче и решеният проблем?

Не става въпрос за лаещи кучета, а за хапещи.

Щом едно куче е ухапало някого, със сигурност ще го повтори и потрети.

Такива кучета трябва да се прибират където трябва и който иска да ги осиновява.

Улиците не са за кучета, а за хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превенцията е нещо много добро и доктора добре знае колко мъки и смърт може да спасат профилактични прегледи и други превантивни мерки, чрез които се предпазва от, или се откриват в ранен стадии, вече започнали заболявания. Така и с пумиярите...Съвсем превантивна мярка...Айси, много вече те мразя да знаеш. Как дори един човешки живот, си толкова нагъл да сравняваш, ако ще и с този на всичките песове на планетата? Колко спокойно и уверено написа:

Тук говорим за колко случая на разкъсани хора за последното десетилетие?! Ще те улесня не минават над 20

Тъй като това не е проблем за теб, аз вече нямам нищо против ти да си един от тази "съвсем незначителна" бройка(която между другото не е вярна, доста повече са, дори само в България)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е ухапало човек - задължително се евтаназира.

редовно гледам "зоо полиция" по animal plаnet - в САЩ са им такива правилата.

защо да се евтанзира ли ?

ами защото може човекът, който уж го осиновява, да го пусне отново на улицата, и кучето отново да захапе невинен човек.

и какво правим ?

да се въртим в затворен кръг ?

Там много честно и почтенно са решили въпроса.

....... Така и с пумиярите.......

Само една поправка, ако разрешиш - пОмияри - идва от думата "помия" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук говорим за колко случая на разкъсани хора за последното десетилетие?! Ще те улесня не минават над 20, не казвам, че щом са малко не е проблем!
А за какво го казваш тогава?
Но да ме наричат кучелюб и да ме обвиняват за нещастията си, за мен е недопустимо!
Не мисля, че кучелюб е обидно. А иначе - да напълно си прав, че не е правилно да обвиняват теб, но постави се и на мястото и на другата страна. Те никога не са имали куче - не са го изхвърляли навън, не са хранили улични кучета - но също страдат от наличието на проблема и плащат за решението му. За тях(нас) такива хора го толерират и пречат за решението му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Превенцията е нещо много добро и доктора добре знае колко мъки и смърт може да спасат профилактични прегледи и други превантивни мерки, чрез които се предпазва от, или се откриват в ранен стадии, вече започнали заболявания. Така и с пумиярите...Съвсем превантивна мярка...Айси, много вече те мразя да знаеш. Как дори един човешки живот, си толкова нагъл да сравняваш, ако ще и с този на всичките песове на планетата? Колко спокойно и уверено написа:

Тъй като това не е проблем за теб, аз вече нямам нищо против ти да си един от тази "съвсем незначителна" бройка(която между другото не е вярна, доста повече са, дори само в България)!

Kъде сравних човешкият с кучешкият, просто написах, че уважавам живота като такъв. И след като се подесетих, че съм ЗА евтаназията на всички улични, защото този проблем трябва да се реши веднъж завинаги и после вече да почнем на чисто да следим кой изхвърля кучета, защо и да се наказва. Сега ми кажи къде и кога съм сравнил човешки с кучешки, защо ме мразиш и защо ми пожелаваш да бъда изяден от кучета?  

Аз за това говоря, че след като е ухапало е вече късно :( Нали трябва да се стремим да предотвратим това? П.С.: Пак ще се повторя! "..къде им е офертата на НПО-то от мъртвото куче и решеният проблем?" - може от вторият път да ме разберете:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само една поправка, ако разрешиш - пОмияри - идва от думата "помия" ;)

Знам, то ми го подчертава спелчека, но така го пиша нарочно. Това го правя не защото мразя тези кучета, които с нищо не са виновни(вина може да има и да се търси у разумните създания), но мразя кучелюбците! Много от помиярите, всъщност именно от кучелюбци са изхвърлени. Много от женските, които вече са изхвърлени, имат висок брой родени и оцелели малки, именно заради подхранването от кучелюбци...Поне да не ги хранеха, тогава броят им щеше да е значително по-малък и без да се харчат маса средства за евтаназия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знам, то ми го подчертава спелчека, но така го пиша нарочно. Това го правя не защото мразя тези кучета, които с нищо не са виновни(вина може да има и да се търси у разумните създания), но мразя кучелюбците! Много от помиярите, всъщност именно от кучелюбци са изхвърлени. Много от женските, които вече са изхвърлени, имат висок брой родени и оцелели малки, именно заради подхранването от кучелюбци...Поне да не ги хранеха, тогава броят им щеше да е значително по-малък и без да се харчат маса средства за евтаназия.

не "много" , а  всички . 

Виж ние, в нашата махала се справихме още преди години с уличните кучета и сега нямаме нито един помияр.

Няма и да имаме - това ти го гарантирам ;) 

И не сме чакали нито "екоравновесие", нито общината, нито някой друг да ни помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм от кучелюбците, които хранят уличните кучета, когато имат възможност.

Давам им храна дори след ухапването.

Жал ми е за животинките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Ето аз съм "кучелюб" по - скоро уважавам живота като такъв, но щом ми лепвате етикети, аз пък ще Ви лепна един "садисти". Та това, че НПО-тата и общините не си вършат работа и само крадат парите, каква вина имам аз или някой друг бил той кучелюб или садист..."За величието на една нация и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" Махатма Ганди 
Не, съди се за отношението между хората. Когато отношението спрямо хората е десетократно по-лошо от отношение към агресивни помияри, то сериозно има нещо сбъркано в моралните ценности на хората, някаква жестока невероятна гротеска се получава. Дори няма дума, няма степен, с която да мога да опиша това. Та, ние сме садисти, защото си вървим по улицата и някой ни захапва за крака, така ли? Ако човек те наръга с нож на улицата - полицията ще го търси. Ако куче те захапе на улицата - ще стане НИЩО! Това ли е според теб моралният прогрес - да ставаме жертвен агнец на глупостта на пасмина природозащитници-идиоти? Лично мен ако куче посмее да ме ухапе без причина, на другият ден ще го търся с лопата в ръка. И ако го видя - жална му майка. Нека съм садист! Моят живот е над тоя на кучето, имам хората за нещо повече от кучетата и кучетата ми са абсолютно апатични до момента, в който не тръгват да нападат хора. Няма НПО-та, няма Екоравновесие, няма 5 лева. Хората не си вършат работата и ние да страдаме или да бъдем наказвани, че се защитаваме. Абсолютна гротеска е когато кучето ме ухапе, а аз го шибна с лопатата после да пуснат кучето пак на свобода, а мен да ме обвинят, глобят или заплашат със затвор. Само изкривен болен мозък може да роди закон за защита на животните и положения, като сегашното. А ти ми кажи - величието морално на една нация включва ли да се принася в жертва на помияри?
Не ме интересува, че е изплашено. А и проблемът е, че кучета ИЗВЪРШИЛИ нападение се пускат ОБРАТНО на улицата. Я ми обясни тези кучета защо не са убити? Хареса ми преди време един разказ - куче напада синчето на човек, което си играе отвън с топката. Захапва го за прасеца. Знаеш ли какво направил баща му - Излязъл отвън с един нож и прерязал гърлото на кучето. Ето така трябва да се действа, когато куче нападне човек. А не да се пуска обратно на улижата - случаи, които ги има документирани, дявол да го вземе! Защо на черното викаш бяло?
Аз съм от кучелюбците, които хранят уличните кучета, когато имат възможност. Давам им храна дори след ухапването.Жал ми е за животинките.
А за разкъсаните и обезобразени деца и старци не ти е жалко, така ли? Можеш ли да си представиш едно дете в какъв психически шок е поставено и как подобно нещо безвъзвратно му нанася травма за цял живот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А за разкъсаните и обезобразени деца и старци не ти е жалко, така ли? Можеш ли да си представиш едно дете в какъв психически шок е поставено и как подобно нещо безвъзвратно му нанася травма за цял живот?

Нима според теб всеки, който жали уличните кучета не е в състояние да жали пострадалите от кучета хора?! :ohmy::no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нима според теб всеки, който жали уличните кучета не е в състояние да жали пострадалите от кучета хора?! :ohmy::no-no:

Да бе да...Жалиш ги...Хубаво! Само че на кучовците това го доказваш като ги храниш, а просяците най-много да откарат по една майна, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Нима според теб всеки, който жали уличните кучета не е в състояние да жали пострадалите от кучета хора?!
Да, нещо такова мисля. Защото ако осъзнаеш - точно храненето и жаленето на тия кучета ги развъжда още повече, превръщайки ги в неконтролируеми глутници, които убиват хора. А и освен кучетата има и много хора, които се нуждаят от помощ, благодарение на незаинтересоваността на държавата. Нахрани старец, а не куче - някои стигнали до там, че да ровят по кофите, за да не умрат от глад. Докато храниш кучетата, ти помагаш на проблема да ескалира още повече. Докато жалеееш за кучетата, то буквално спомагаш за смъртта на хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата по-горни поста ме шокираха с начина на мислене на авторите им, поради което спирам да пиша в темата (засега).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Двата по-горни поста ме шокираха с начина на мислене на авторите им, поради което спирам да пиша в темата (засега).
Защо? Много просто - храниш кучета, произвеждаш още кучета, които се пръкват поради добрите условия за живот. И докато ти ги храниш, те хапят всички други преминаващи от блока ти, понеже имат околието му за своя територия. За това с храненето на кучета непряко спомагаш за ухапванията и разкъсванията, които нямаше да ги има, ако кучетата ги нямаше. Де факто актът на храненето на кучетата е точно обратен на милеене за хората. Наливаш масло в огъня. А останалата част - предлагам първо да жалеем за околните, после да се грижим за другите видове. Че утре да не излезе, че уличните кучета и прасетата във фермите ще живеят по-добре и в по-добри условия от нас? За прасетата климатизация - то половината българи нямат климатици, а пък свинете ще имат климатици. Да не са по-важни от хората? Не знам дали си шокирана или не, но причинно-следствените връзки са нещото, което написах аз в по-горното мнение. Те просто "са" и отразяват обективната действителност и взаимовръзките. Харесва ли ни или не - това е действителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново колегата simtech, си е извадил няколко удобни изречения извън контекста и си ги е коментирал. Нещо от сорта на разсъждение и спор със самият "себе си" прави той и така каквото и да стане ще е винаги печеливш - евала :D. Така се действа! А аз като човек който няма да му позволи тези своеволия ще си копирам отново липсващите части от "цялото"! 1. "И след като се подесетих, че съм ЗА евтаназията на всички улични, защото този проблем трябва да се реши веднъж завинаги и после вече да почнем на чисто да следим кой изхвърля кучета, защо и да се наказва." 2. Аз за това говоря, че след като е ухапало е вече късно :( Нали трябва да се стремим да предотвратим това?

3. Пак ще се повторя! "..къде им е офертата на НПО-то от мъртвото куче и решеният проблем?" - може от вторият път да ме разберете - в случая се потретих :)  

Защо? Много просто - храниш кучета, произвеждаш още кучета, които се пръкват поради добрите условия за живот. И докато ти ги храниш, те хапят всички други преминаващи от блока ти, понеже имат околието му за своя територия. За това с храненето на кучета непряко спомагаш за ухапванията и разкъсванията, които нямаше да ги има, ако кучетата ги нямаше. Де факто актът на храненето на кучетата е точно обратен на милеене за хората. Наливаш масло в огъня. А останалата част - предлагам първо да жалеем за околните, после да се грижим за другите видове. Че утре да не излезе, че уличните кучета и прасетата във фермите ще живеят по-добре и в по-добри условия от нас? За прасетата климатизация - то половината българи нямат климатици, а пък свинете ще имат климатици. Да не са по-важни от хората? Не знам дали си шокирана или не, но причинно-следствените връзки са нещото, което написах аз в по-горното мнение. Те просто "са" и отразяват обективната действителност и взаимовръзките. Харесва ли ни или не - това е действителността.

Не не ти почваш да говориш тотални глупости... Като ще ги сравняваш така, климатици и за хората и покрай коледа ножа и салами... Направо нямам думи как си прехвърляш меко казано странните "съждения" от единият ръкав в другият. Почни малко да разграничаваш нещата, това с щастливите прасета - до колкото може да е щастлива едно животно блъскано с какво ли не, за да порастне възможно най - бързо и после заклано, ако си мислиш, че се отнасят с тях хуманно - отиди в една ферма за прасета, когато ще колят и погледай 10-15 минути, но се запаси със силни нерви. Да не изместваме темата тя е за кучета, не прасета, крави, жаби, слонове... Кучета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...