Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fedora

Кучета - убийци

Препоръчан отговор

Абе ако се ликвидират сегашните бройки, популацията няма да нарастне до същия размер толкова бързо. Ясно е, че това не е единственото, което трябва да се направи, за да се реши проблема, но е от необходимите условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според зададения сценарий, скитаща популация ще има непрестанно. Домашната популация в София е от порядъка на 200,000 кучета, като женските са 100,000 и ражданията през всяка година са поне 10,000. Така, раждаемостта на годишна база е над 30%, докато смъртността е около 10%. Излишъкът за всяка година е над 20% или над 20,000 животни. Къде биха отишли родените сега след само няколко месеца? Изберете един от следните отговори: А. Във Враца при родата на Мирослав Найденов Б. В Банкя при Бойко Борисов В. В Самоков при родата на Й. Фандъкова Г. В Добринище при родата на М. Бояджийска Д. Във фермата за кучета, която снабдява европейската мрежа за трафик на животни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще отиде в кучкарника, където особено агресивните ще бъдат умъртвявани веднага, а всички останали-след 30дни, ако никой не ги потърси. И наказания за хората, които изхвърлят кучета на улицата. Повече няма смисъл да коментирам, много се изписа-полза никаква. За кучелюбците-всеки който се колебае между това да спаси живота на куче или дете..и той е за дръвцето... Кучетата нямат морал и задръжки, достатъчно е нещо да е стресирано по някакъв начин и ще хапе хора на поразия, а глутниците подбират хората-те нападат основно жени, деца и старци и много рядко здрави мъже. Те знаят и разбират кои са по-слабите и нападат тях. Кучето нито ще се поправи, нито му пука за нашият морал, нито спазва закони...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, щом БОЙКО го е казал......Значи трябва да е истина, поне в неговите мисли.

Невъзпитано е да се подигравате на другите. Това е азбучна основа на доброто възпитание.

Ако имате някакъв аргумент в защита на някаква своя теза, моля, споделете го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Песимизмът и безверието водят доникъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези мерки нища няма да излезе, ако паралено с тях не се предприемат радикални мерки ( приспиване ) Бойко Борисов каза, че по негово време проблем с безстопанствените кучета не е имало.

А,имаше.

Ма човека обясни-"Ние ги хващаме,ама те ги пускат..."

Само да кажа-абсолютно съм невъзпитан.

Ма то си е проличало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невъзпитано е да се подигравате на другите. Това е азбучна основа на доброто възпитание.

Ако имате някакъв аргумент в защита на някаква своя теза, моля, споделете го.

Не се подигравам, просто изразявам иронично несъгласие с цитираното твърдение. Очевидно имате лични пристрастия към личността Б.Б., но това си е ваш избор. На мен лично ми е писнало да слушам и чета колко много се грижи премиерът и неговите приближени за българския народ и как винаги се намира някой злосторник да саботира плановете му.

Какво ли значи "по мое време" ??? Какво повече от негово време, когато е премиер? Фандъкова не е ли също кадър на ГЕРБ? Риторични въпроси, знам....На вас явно не ви прави впечатление, но много дразни подобен тип поведение– винаги да сме в светлините на прожекторите, и то облечени в бяло, без значение какви ленти режем или какви заложници спасяваме лично. Но когато трябва да се поеме отговорност или, не дай боже вина– тогава напред се изтиква някой перач на пешкири. Много мъжкарско, респект!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отиде в кучкарника, където особено агресивните ще бъдат умъртвявани веднага, а всички останали-след 30дни, ако никой не ги потърси.

И наказания за хората, които изхвърлят кучета на улицата...

Това с наказанията е българоиден мит, защото у нас не би могло да бъде установено чие е кучето, да не говорим за цяло кучило от кученца.

Колкото до, "умъртвяването след 30-тия ден", съмненията за действителното прилагане на подобна нова разпоредба идват от факта, че (А) евтаназията струва пари; и (Б) трупът не струва почти нищо. Същевременно, незнайни клиенти за живи кучета има бол. Ето едно леко разбулване на далаверата около живите кучета:

Телеграф: 35 млн. лв. върти кучешката мафия

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък винаги съм смятал притежанието на домашен любимец за егоистична прищявка, която е максимално далеч от любовта към животните. Доводи:

• Ако си кастрирате животинката - ОК, обаче не ми казвайте, че сте примрели от любов към нея. Вие бихте ли счели, че някой, който иска да ви кастрира, ви обича?
На животинките им е по-спокойно когато не се разгонват два пъти в годината, още по-тежко - да се грижат за котило.

Въобще не се мъчи гадината... Принципно има и разни хапчета, но доколкото знам са вредни и не мисля да го тормозя животното. И без това и в природата да се разгонят, пак няма гаранция, че ще си намерят партньор, така че няма проблем.

А бе, мъка си е, ама 2 седмици в годината се изтърпяват. Хапчетата са вредни, наистина.

Даааааааам и ако се направят масови чистки тези, които гълтат ще си гълтат пак, ама ще им е по-спокойно, тъй като обществото няма да им диша във врата заради поредния инцидент, докато популацията отново не нарасне и не се озовем пак там от където сме тръгнали. На това му се вика-мижи да те лажем.

В бедствена ситуация се взимат крути мерки. Едновременно с това се изготвя адекватна програма, за да не се стига отново до тоя резил, меко казано.

За кучелюбците-всеки който се колебае между това да спаси живота на куче или дете..и той е за дръвцето...

Няма такива.

Във филми, приказки, реклами, песни, снимки и т.н. Детето и Кучето създават идилията, мечтата, радостта и добротата...

Кой противопостави у нас човека и кучето?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На животинките им е по-спокойно когато не се разгонват два пъти в годината, още по-тежко - да се грижат за котило.

:nono: На това в литературата му казват олицетворяване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Ефе по тези въпроси. Отговорите съответстват на една по-трезва и обективна гледна точка.

Колега, чакай малко... Не пропускаш ли факта, че една котка, родила последователно 12-13 пъти (до седмата си година!), най-често умира или от тумори, или от изтощение.

.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Ефе по тези въпроси. Отговорите съответстват на една по-трезва и обективна гледна точка. Колега, чакай малко... Не пропускаш ли факта, че една котка, родила последователно 12-13 пъти (до седмата си година!), най-често умира или от тумори, или от изтощение. .

Не пропускам факта, че гледате ефекта от човешка гледна точка, придавайки съответни качества на животното, а на това му се казва олицетворение. В природата животните създават поколение, колкото по-често могат. А да си мислиш, че знаеш какво е по-добре за някое друго създание, от самото него пък е най-човешката възможна черта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... В природата животните създават поколение, колкото по-често могат. А да си мислиш, че знаеш какво е по-добре за някое друго създание, от самото него пък е най-човешката възможна черта...

Грешното в горната позиция е ОЛИЦЕТВОРЯВАНЕТО на градските котки с дивите котки и оттам оправдаването на човешкото безгрижие със "законите на природата". Проучвания от последните години доведоха изследователите до заключението, че преследването на котките и кучетата от страна на хората е предизвикало само за няколко хилядолетия повишена, неестествена репродукция у двата вида. Например, мумифицирани бременни котки в Египет са съдържали зародиши на около 2 котета, докато съвременните котки раждат средно по 4.5 котета, при това 2-3 пъти годишно.

Все пак поспорих с теб дотук не от любов към спорта, но защото считам за важно човечеството да поправя доколкото е възможно собствените си грешки, вместо да приписва този или онзи проблем на "Божия промисъл" (видите ли, отвлякъл котетата от природата и после ги оставил на Божието милосърдие!).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак поспорих с теб дотук не от любов към спорта, но защото считам за важно човечеството да поправя доколкото е възможно собствените си грешки, вместо да приписва този или онзи проблем на "Божия промисъл" (видите ли, отвлякъл котетата от природата и после ги оставил на Божието милосърдие!).

Че къде ме видя да оспорвам, че има човешка грешка и трябва да си я оправим?

Аз оспорвам, че притежанието на домашен любимец за лично удоволствие е форма на любов към животните и природата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Няма такива.

Във филми, приказки, реклами, песни, снимки и т.н. Детето и Кучето създават идилията, мечтата, радостта и добротата...

Кой противопостави у нас човека и кучето?!

Кучетата сами си го правят, ако ще ги олицетворяваме.

Кучетата, които разкъсаха и изядоха професора, разкъсват старци, жени и деца-те, същите, които на улицата са сега.

Човешкият живот струва повече от кучешкият, а хората трябва да защитават индивидите от своят вид. Аз нямам проблем с кучетата, имам куче...Слуша ме, храня го, гледам го и така...Ако обаче това куче утре скочи да ме яде, въпреки че нищо не съм му направил-ще гризне дръвцето.

Кучетата не спазват човешките закони и нямат морал. Станат ли агресивни, те просто търсят слаби хора-жени, деца, старци, нападат и разкъсват. Аз не искам това да стане. Няма улични/общински!!!/ кучета - няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за кучета в градска среда, при това - българска. Ние сме отговорни за тях, и за уличните - най-много.

Човешкият живот струва повече от кучешкият, а хората трябва да защитават индивидите от своят вид.

Хората трябва да съхранят природата или, поне онова, което не са съсипали от нея. Но, това е доста далеч от темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за кучета в градска среда, при това - българска. Ние сме отговорни за тях, и за уличните - най-много.

Ние - може би. Определени хора - абсолютно сигурно. Трудно ми е да разбера, с какво аз съм допринесъл за това да има кучета по улиците, но нека да не се цепя от колектива заради бавното ми загряване.

Пак не мога да разбера, с какво това оспорва моето твърдение за престорената любов към животните на тези, които си имат животинка в къщи.

Искате да го караме по природно му? Добре, пуснете куче насред мравуняк и вижте как ще реагират мравките. Мушнете го в кошер и вижте как ще реагират пчелите. Това е природна реакция. Казвате че кучетата не ходят там - ами да - защото знаят. Точно както знаят, че ние ги търпим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние - може би. Определени хора - абсолютно сигурно. Трудно ми е да разбера, с какво аз съм допринесъл за това да има кучета по улиците, но нека да не се цепя от колектива заради бавното ми загряване.

Пак не мога да разбера, с какво това оспорва моето твърдение за престорената любов към животните на тези, които си имат животинка в къщи.

Искате да го караме по природно му? Добре, пуснете куче насред мравуняк и вижте как ще реагират мравките. Мушнете го в кошер и вижте как ще реагират пчелите. Това е природна реакция. Казвате че кучетата не ходят там - ами да - защото знаят. Точно както знаят, че ние ги търпим.

Нито ти, нито аз сме "допринесли" за това да има кучета по улиците. И не това коментирах. Ако, все пак, си направиш труда да прочетеш коя част от твоя пост съм коментирала, ще разбереш мнението ми по въпроса за КАСТРАЦИЯТА. Моето мнение. Защото винаги съм имала домашен любимец и имам наблюдения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хората трябва да съхранят природата или, поне онова, което не са съсипали от нея. Но, това е доста далеч от темата.

Kучетата не са застрашен вид, а вид който заплашва да ни яде в собствените ни градове и села, ако не се вземат мерки.

Екоравновесие и неправителствените организации нямат за цел популацията да намалява, а само да ядат средства с практически нулево КПД и да създават откачени кучелюбци, които да поставят кучешкият живот над живота на едно дете.

Аз не съм виновен за уличните псета и си гледам кучето вързано или прибрано у нас.

Ако ти поставяш не поставяш кучешкият над живота на 1 дете, не знам какво повече коментираме. Кучетата трябва да бъдат премахнати, аз предлагам евтин начин, понеже ние сме най-бедната държава в ЕС. Докато спорим какво да правим с кучетата, Екоравновесие и неправителствените организации си правят кампании "Спасете българските улични кучета" като фондация бла-бла-бла 4 лапи, къде събирала пари във Великобритания за нашите псета, получават годишни заплати по 100,000лв, а нас кучета ни яли...Нас и децата...

Разбира се, по едно време в екоравновесие и т.н се е работило на норма-хванато и кастрирано куче, популацията е взела да намаля и са минали на заплатки и е направено всичко популацията да се задържи висока, за да могат уличните псета да бъдат хранило за разни паразитни неправителствени организации, на които да им плюя в лицето.

И докато това става, а за едно улично куче, изяло човек се отделят повече пари, отколкото за 1 дете или за образование и наука, междувременно стават неща като в статията по-долу. Спрете да жалите кучетата и да хвърляте пари за хуманни мерки, спрете да бръщолевите и четете по-долу. Това става, докато за кучета се дават милиони. Мечтите на малкото останали деца, които искат да се образоват, а не да се кълчат под чалга в студентски град и да въртят секс и орална любов в дискотечните тоалетни нямат стотинка за да реализират част от мечтите си и да прославят България по света. Това е безперспективността на България, където всеки знаещ и искащ да учи е спъван и убиван, за да се направи всичко възможно да се превърне в част от паплачта, обикаляща из дискотечките, пиянстваща и дрогираща се.

Наши деца с награда от НАСА, нямат пари за пътя до САЩ

19.04.2012, 09:22 (обновена 19.04.2012, 13:00)

news.bg

Екип от ученици от Варненската обсерватория спечелиха второ място в престижен международен конкурс на НАСА за космически колонии, съобщава БНТ.

Проектът им е за изграждане на космически дом в пространството между Земята и Луната. В конкурса са участвали над 300 екипа от 15 страни. За първи път в него се включват и български деца от 9 и 10 клас.

Космическото селище е наречено "Дом в Космоса" и е планирано да приюти 10 хиляди души. Върху проектирането му работят четирима млади астрономи - Ани, Наско, Иван и Неделчо. Те са ученици в Математическата гимназия и от 2 години се обучават в курсовете по астрономия във Варненската обсерватория. Проектът им включва 100 страници техническа документация. Звездният град, който създават, е във формата на цилиндър с космически пръстени.

Младите астрономи са проектирали колонията за бъдещите й обитатели с мисълта, че я правят за себе си и създават всички необходими удобства за живот в Космоса.

Аз трябваше да помисля и за изхранването на нашите колонисти. То с помощта на съвременните технологии ще бъде почти както земното, разказва Иван Попов.

Целта ни беше да бъде интересно като форма и визия, за да може да бъде функционално за хората в бъдеще, допълва го Анастасия Антонова.

Децата са избрали космическата станция да се установи на място, където гравитацията на Земята и Луната се уравновесяват.

Те създаваха своята мечта. Мечтата да живеят в Космоса. Със съзнанието, че няма те да живеят там, че в нашия живот това няма да се случи, но това може да бъде дом за техните деца и техните внуци, коментира и Веселка Радева, ръководител на проекта.

Наградата на талантливите български деца е покана за участие в 4-дненвна конференция на НАСА във Вашингтон през май. За съжаление обаче те няма да отидат, защото няма кой да спонсорира звездните им мечти. Престоят там на дете струва между 3 и 4 хиляди долара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и, какво, казваш, сега да правим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Карлово пък от общината обикалят да взимат пари за рекламите по улицата,а пък когато някой ги попита за кучетата .... Тук също има много и са направо на глутници по 10-на.... Вие защитавате уличните кучетата,но ако оглозгат ваш роднина ще излезете с пушката..... Определено живота на едно дете на един човек е по-важен отколкото на едно куче.Ако искате ми се сърдете,но реално всеки ще предпочетете живота на детето си пред живота на едно куче! Днес пак гледах видео как са намерили останки на човек в София,чак кокалите са му изяли кучетата. : ) Ако смятате,че уличните кучета са добри животни и само ако ги предизвикаш ще те нападнат излезте в 3,4 часа през нощта и се разходете по улиците ще си говорим след това. Отделно,че ще се вземат мерки само в София и то моментни,колкото да замажат временно очите на хората.Или ще ги замажат със следващия проблем,скандал и т.н Ситуацията няма да се промени и ще продължават случаите на ухапани и убити хора от кучета.Това си е истината.Промяна няма да има. : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...и, какво, казваш, сега да правим?

Атомна бомба?!? Като гръмне... Все хлебарки от рода на политици, чиновници, милионери...и Екоравновесие, ще се изнесат със светлинна скорост от страната, което ще облекчи съществено живота на хората. Даже предполагам, че ще вземат със себе си и кучетата и всичкото сиган, щото и на запад, да имат от какво да цоцат ;)

Хм! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-лесно ще влезеш при папата, отколкото при столичната зам.-кметица Мария Бояджийска!

Никой в общината не ще да чуе гласа на 82% от столичани, които искат незабавно умъртвяване на разбеснелите се песове

Публикувано изображение

Тежка, усложнена и затрудняваща пряката комуникация е задължителната процедура, която трябва да мине всеки журналист, който иска да говори със столичната зам.-кметица Мария Бояджийска. Тя отговаря за ресора "Зелена система, екология и земеползване". Тук са и помиярите, които наскоро изядоха жив проф. Ботьо Тачков в кв."Малинова долина". След трагедията и обвиненията на столичани, че не си върши работата, Бояджийска подаде оставка, но шефката й Йорданка Фандъкова не я прие.

Днес БЛИЦ пак потърси Бояджийска за коментар по най-болната за столичани тема в момента – уличните псета. И по-точно: как общинската администрация бори проблема, като в щата на "Екоравновесие" има само двама кучкари... всички други там са началници?!?

Въпросите ни бяха любезно препратени от секретарката на Бояджийска към пресцентъра на Столична община. Оттам ни обясниха, че питанията се поставят по надлежния и задължителен ред - след изпращането по електронна поща се изчаква “технологично време” – въпросите се разглеждат, прецизират и едва след това - евентуално - следва среща със зам.-кметицата Бояджийска.

Агенция БЛИЦ уважава реда. Но този път ще си позволим да “прескочим” задължителната мудна процедура. Защото въпросите, които си задава всеки столичанин, не търпят отлагане!

И така, питаме зам.-кметицата Мария Бояджийска, чиято заплата плащат всички софиянци:

- Защо няма официален отговор за щатния абсурд в “Екоравновесие”, където шефовете и чиновниците са 22-ма, а “ловците” на кучета - само двама? (Информацията бе изнесена в пресата и Интернет преди повече от три седмици!)

- Защо Столична община все още не е публикувала обещания месечен отчет за работата на “Екоравновесие”? (Гражданите на столицата трябваше да бъдат уведомявани всеки месец за работата на общинското предприятие, за уловените и кастрирани песове, както и за приспаните агресивни кучета.)

- Колко са заловените разбеснели се псета? ( Или ще научим това, когато пак някой бъде изяден на улицата?!)

- С какъв бюджет разполага в настоящия момент общинското предприятие? (Данъкоплатецът има право да знае къде отиват парите на “Екоравновесие”.)

- Защо гласът на 82% от софиянци, настояващи за незабавната евтаназия на агресивните кучета, не е чут от никой в Столичната община?!

Ние питаме, неуважаема Бояджийска!

Ваш ред е да отговорите. Пред всички софиянци!

blitz.bg

Ще бъде създадена зоополиция за борба с уличните кучета, съобщи министърът земеделието Мирослав Найденов

Крайно време да се появи някой със здрава гърбина като мен и да поеме тези нападки. Това заяви министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов по повод исканията на природозащитници да си попаде оставката.

Той допълни, че е поласкан от факта, че 91 кучезащитни организации му искат оставката и подчерта, че самият факт, че има толкова много кучезащитни организации означава, че там има много интереси. Найденов попита откъде се издържат тези 91 организации. Както е известно, Найденов е бивш шеф на столичното общинско предприятие "Екоравновесие". Настоящият кмет на София Йорданка Фандъкова установи множество нарушения при разходването на парите за строеж за приюти, но тактично не спомена името на министъра в скандала.

"Кучетата със зъл нрав и тези, които носят риск за здравето на хората, ще бъдат прибирани и евтаназирани, а останалите ще бъдат настанявани поетапно в приюти и места за временно настаняване. За да се случи това, е нужна и законодателна инициатива за промяна в Закона за защита на животните, както и в общинската наредба", обясни Найденов.

"Крайно време е да отървем хората от това бедствие, защото ежедневно ставаме обект на нападение, а и те носят здравен риск", призова той по повод днешния пореден протест на природозащитници. Найденов обясни, че страната ни е на първо място в света по кучешка тения, хеморагични трески заради кърлежите, които разнасят. „Вече няма да говоря като министър, а като ветеринарен лекар. Призванието на ветеринарните лекари е да спаси хората от тази напаст. Никой не иска да ги убива. Мястото им е в приютите, а тези, които са направени, са по-луксозни от домовете за деца без родители", коментира министърът.

Мирослав Найденов съобщи още, че предстои да бъде създадена зоополиция, която ще се занимава само и единствено с уличните кучета. Новата структура ще бъде по подобие на звената "Общинска полиция". Новата структура ще се финансира от общинските бюджети.

blitz.bg

Дано тази зоополиция си върши добре работата, а не само да гълта пари от общинските бюджети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Защо няма официален отговор за щатния абсурд в “Екоравновесие”, където шефовете и чиновниците са 22-ма, а “ловците” на кучета - само двама?

...

Ще бъде създадена зоополиция за борба с уличните кучета

...

Дано тази зоополиция си върши добре работата, а не само да гълта пари от общинските бюджети.

Бюджетните организации са за да поддържат твърдия електорат на съответната партия на власт, не за да вършат работа. Бойковците няма да допуснат изпаряване на оределите си избиратели. Така, след лелеяното съкращение на персонала в Екоравновесие, част от 24-мата олигофрена може да бъде преназначена в новообразувания отдел на кучкарската мафия, наричан "зоополиция".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неистово обичам животните, но съм напълно за евтаназията. По принцип съм уравновесен човек, но като се случи нещо такова откачам безгранично. Не може, буквално, зверове да се разхождат по улиците. А в София са като вълци - така охранени и яки, не тлъсти. Просто съм без думи и спирам да пиша, че усещам фитила да ми се скъсява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...