Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

Персеидите - метеорен дъжд всяка година

Препоръчан отговор

Дано и тази вечер се видят като снощи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано и тази вечер се видят като снощи...

Дано тази вечер да се видят по-рано от снощи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качихме се в планината постелихме си одеала и гледахме над час и половина :) За всички които са имали възможност да го направят и са видяли падащите звезди поздравления за красивата и незабравима гледка която са уловили ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за пръв път през живота си видях падащи звезди. На 12 август видях само 3, а днес 10. Невероятно е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете ако случайно сте чули от някъде за метеоритен дъжд през 2010 година август, септемрви или когато и да е ? Благодаря Ви предварително.

Редактирано от capnemo
ех тоя правопис :) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Персеиди - пикът им ще е в края на тая седмица, около 12-14 август :yanim:.

П.П. Можеш да прочетеш по-подробна информация за "разписанието" на метеоритните дъждове тук .

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно няма да можем да ги видим с просто око или? :(

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година се виждаше с просто око, така че би трябвало да се види само да има точна да. Да не да стоя цяла нощ за нищо :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно няма да можем да ги видим с просто око или?  :baby:

Напротив, вече години наред ги гледам (Персеидите най-вече) - виждат се чудесно при ясно време, стига да си по-далеч от градските светлини и да няма пълнолуние :weather2: . Но и в града се виждат приемливо, макар и да се губи много от прекрасното зрелище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, супер. Голям мерак имам да наблюдавам метеоритен дъжд. Значи от 12 до 14 всяка вечер ще гледам небето .. :weather2: .. how romantic :baby:;)

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е по телевизията няма ли да кажат точно кога ще е ...? :( Миналата година беше точно на 12 Август ама сега дали ще е на същата дата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 100 падащи звезди на час в петък, 13-и

Публикувано изображение

Жителите на Земята ще могат да наблюдават до 100 падащи звезди в час през нощта в петък, 13-и.

Това ще стане заради благоприятното стечение на обстоятелствата, съпътстващи традиционния августовски звездопад – метеорния поток Персеиди, съобщава РИА Новости, като се позовава на информация на Международната метеорна организация, пише "Фокус".

Най-добре метеорният поток ще може да бъде видян далеч от градовете, където изкуственото осветление пречи на наблюдението на падащите звезди.

Персеиди се появява на небето, когато Земята преминава през потока от отломъци на кометата Суифт-Тътъл. Остатъците от нея се сблъскат с атмосферата, те изгарят, често оставяйки ивици светлина в небето - така наречените "падащи звезди".

Метеорите изглеждат, като че ли идват от място в съзвездието Персей, откъдето идва и името Персеиди.

Според поверие, който види падаща звезда и си пожелае нещо, то ще се сбъдне.

news.dir.bg

Приготвяйте желанията за Петък вечер! :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъфф ама и петък 13-ти

:baby:

Нищо,пак ще си пожелавам-даже и да не ги видя-

важното е да валят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АУ,обърках се и праснах - да му се невиди!

Ако някой има качествен апарат ,нека да снима...много моля!От миналата година вися и все немога да видя нищо...Публикувано изображение

Редактирано от Niкiта (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-хубаво се виждат извън градовете. Там, където няма много осветление. Ако пък е на планина, понеже е по-високо, е направо върхът. БИла съм свидетел. Жалко, че тая вечер няма да имам тази възможност. Дано и в града успея да видя някоя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В радиолюбителството се използва за международни състезания. Правят се двусатранни радиовръзки за части от секундата при много висока скорост на приемане - предаване. Имаме си и няколко мого изтъкнати радиоспортсмени в тази облас От Пловдив, София, Враца , Велико Търново, Каварна. Ето ви и малко инфо за "персидите"

http://bg.wikipedia....%B8%D0%B4%D0%B8

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към 1:00 ако е, ще се вижда перфектно при нас, ако няма облаци на небето, тъй като след 1:00 уличните в целия град се изключват и настъпва пълен мрак. Тук таме само светят някой къщи, като изгасващи искри в ноща са. :) И мисля, че ще имам добра гледка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и във нашият град след 01.00h се чувствам като "ридик" в "пълен мрак"..... :cool::speak: поне така ще се виждат по хубаво звездите :wink12::wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,много се вълнувам за метеоритния дъжд и на 100% ще го гледам тази вечер.Въпросът ми е към колко часа ще започне.Някой ако ми каже ще съм му много благодарна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят син и компанията се качиха на "Копитото" на Витоша,за да гледат !

Аз пък се притеснявам,как ще пътуват с колата,но...!

Мисля,че на Родопите,гледката ще е уникална !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,много се вълнувам за метеоритния дъжд и на 100% ще го гледам тази вечер.Въпросът ми е към колко часа ще започне.Някой ако ми каже ще съм му много благодарна

Ами май ще е през полунощ, но не съм сигурен. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм в Бургас, и за 5 минути гледане видях само 1 http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif ще се виждат ли от Бургас добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...