Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

каквото и да правиш попадаш в ада защото не вярваш в исуската. "тези които вярват в мене ги вземам с себе си другите отиват в ада" не е казано че тря си лош

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а да извинявай ако вярваш сляпо в бог отиваш в рая ако не вярваш сляпо в бог отиваш в ада.. понеже бог е милостив и неможе да те остави просто еи така без да ти прави нищо .

на практика атеистите които са добри хора къде трябва да отидат ? в 3тото измерение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

Пак повтарям ,това ,,кой къде ще отиде?" зависи повече от делата и постъпките ,а не от вярата.

и къде ще отидеш ако не вярваш в бог ?

и аз му казах ,че съм бил на оня свят  и в почивките му разказах ,какво и как се е случило(

XD

това е проблема на повечето ,че могат да си градят бъдещето в рамките на земния живот и взаимоотношенията им с Господ се свързват до утрешния ден.Много се отказват от това да станат богати ,защото се изискват правилни усилия и много труд ,а ,,какво се остава за това да си устроят една вечност?"на повечето им се струва невъзможно да си постигнат мечтите тук,та камоли за вечността.Много по -лесно е да са в комфортната среда на ,атеисти" или слабовярващи отколкото да се потрудят.

дори в хората дето си мислят че са "добри" мога да ви намеря хиляди грехове .

проблема е следният защо бог да ви прощава греховете ако 365 дни в годината правите грехове и вечерта бог да ги прощава "щото има добро сърце"

същият който ви е изхвърлил от "градината" заради 1 грешка . Трябва всеки ден да гледа как правите грешки ама вечерта са молите и трябва да ви ги прости защото са молите . Тва е малко парадокс но да го оставим настрана.

Много съм любопитен главният проблем с това "душата да гори в ада".

1. Душата е носител на съзнанието тя може да бъде повлияна след прераждането тоест след като се родиш отново заради лошите ти постъпки можеш да имаш лоша карма и душата ти да носи около себе си проблемите

2. С какво носителят е виновен и трябва да гори в "ада" ?

вашата работа " ама трябва да ходиш да се молиш на църква"

тоест по вашата логика може да си сериен убиец стига да ходиш на църква няма проблем , нещо не виждам логиката.

3. Ако вашият бог няма проблем с изнасилванията убийствата войните глада и болестите . А "сатаната" е обратното на този бог както се описва в библията , то сатаната се бори с бог против тези работи .

Цялата работа излиза че вие Фанатиците* се опитвате да пробутвате на хората някаква съмнителна вяра която не се знае дали води към "горенето в ада" или по скоро към "дявол" който яде душата на хората.

Най комичното нещо за мене е точно вие фанатиците* като почнете да се хвалите как ще живеете вечно като вие самите не си давате сметка как живеете в грях.

интересното ми е в "денят" на "страшният съд" кой ще победи... Египетските богове ли … Исуската ли … Ислямските богове ли …

*Тъмна индия* естествено вие знаете че "вашият бог е истинският" все пак така е описано в "Библията".

То и историята на света е описана на книга ама е автентична колкото и Айфон 5 за 50 лева от китайски магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anjel Dimitrov написа:

За мен комичното е ,че ти не разбираш ,че и ти ще живееш вечно(вече ,,как?" си зависи от теб).

ами ако ти кажа че и ти като мен ще живееш вечно ама не щото вярваш в твоя измислен бог ? ама ти плюеш в лицето на вечното след което сам си рушиш тялото и  съзнанието

и накрая ще чакаш неволята т.е твоя измислен бог да те спаси . 

Да си устроиш вечността не е проста работа.Трябва първо да се научите да общувате с Господ,в най-лошия случай да разчитате знаците МУ,друг вариант е като Нийл Доналд Уолш, и директно да изпълнявате мисии без посредници,но проблема е ,че да достигнеш Бога се гради с десетки години и предания през поколенията(ако предците ти са били атеисти ,пътя за теб ще бъде труден защото носиш причинноследствието  на предците ти,както и постъпките ти)

и как точно си устрояваш вечността като всеки ден правиш грехове ??

"устроявам си вечността" = наистина да не правиш грехове.

????

проблема е че дори вие самите не сте стигнали до вашият измислен "бог" за това как смятате да карате "другите" да стигнат до него е комичното.

Има една приказка смее се най добре този който се смее последен .

като 10 000 ниво езотерик мога да ти кажа че вашият бог е просто измислица аз лично съм видял истинската страна на измерението и за това няма какво да споря с хора вярващи сляпо в парче хартия предавано от други вярващи сляпо в парче хартия.

п.с естествено не очаквам да се събудиш и да спреш да вярваш сляпо в твоя измислен бог. 

приел съм че за фанатиците като вас няма лечение и за това не се и надявам да ви спасявам от удавянето всеки сам си избира.

както се казва няма какво да се мъчиш да копаеш на цимента .

+ това и лично предпочитам да откривам истинското съдържание с други езотерици а не със фанатик който е скочил на "лодката' с истинската езотерика без да е разбрал нейният смисъл.

1 за това и хора дето "вярват в бог" изведнъж да "не вярват в бог" не ми трябват

2 също хора които вярват в кръглата земя изведнъж да не вярват в кръглата земя не ми трябват

3 както и хора които вярват че да ядът животни е полезно и "кармично" не ми трябва да почнат да вярват че това не е здравословно и кармично .

трябва хората сами да разберат смисъла на езотериката а не сляпо да вярват в нея .

култивацията на прана изисква вътрешно съзнание а не просто "вяра"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10000 ниво езотерик? Ама те езотериците си мълчат и пазят в тайна знанията си. Когато научат нещо не тръбят навсякъде колко много знаят. По принцип всички хора са така. Когато знаят нещо, не могат да го запазят в тайна. Няма значение дали знанието е вярно или погрешно. Важното е да покажат на другите какво са научили. А тайните сами се пазят, но това е друга тема. Може истината да е пред очите ти и да не я видиш. Никой нищо не крие. Просто хората и да искат не могат дълго да си мълчат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Shiniasu написа:

10000 ниво езотерик? Ама те езотериците си мълчат и пазят в тайна знанията си. Когато научат нещо не тръбят навсякъде колко много знаят. По принцип всички хора са така. Когато знаят нещо, не могат да го запазят в тайна. Няма значение дали знанието е вярно или погрешно. Важното е да покажат на другите какво са научили. А тайните сами се пазят, но това е друга тема. Може истината да е пред очите ти и да не я видиш. Никой нищо не крие. Просто хората и да искат не могат дълго да си мълчат.

ако езотериците си мълчат откъде ще знаеш какво е езотерик ?

преди 10 часа, Shiniasu написа:

Може истината да е пред очите ти и да не я видиш

абсолютен факт ако хората не желаят да видят истината... дори и да им докажеш че боговете в който вярват са дяволи и измислица се чудят как да те нагласят и ти да вярваш сляпо като тях и да си "спасен"

п.с

най смешното при вярващите е че те си мислят не толкова за самата "вяра"

а колкото разчитат на това че понеже *вярват* вече всичко е ток и жица и ще живеят вечно когато дойде *денят на страшният съд* 

тежко тежко...…….

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако едно знание е общодостъпно, то няма как да е езотерично. Нали това е смисълът на понятието - нещо, което е достъпно само в рамките на тесен кръг от хора. А как ще научиш - идеята е да не го научиш, затова въпросът е безсмислен. Като влезеш в кръга на избраните. Друг начин няма. Ако нещо е общодостъпно, то просто не е езотерично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiniasu написа:

Ако едно знание е общодостъпно, то няма как да е езотерично. Нали това е смисълът на понятието - нещо, което е достъпно само в рамките на тесен кръг от хора. А как ще научиш - идеята е да не го научиш, затова въпросът е безсмислен. Като влезеш в кръга на избраните. Друг начин няма. Ако нещо е общодостъпно, то просто не е езотерично.

Ще научиш кагато еволюираш до такова ниво, че поне да можеш да го разбереш и възприемеш. Следващото еволюционно ниво е когато сам можеш да придобиваваш знанието. Всеки има в себе си латентна тази способност. Въпрос на развитие и положени усилия.

Ако не си достигнал до способността да разбереш знанието, какъв смисъл има някой посветен да ти го разказва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Anjel Dimitrov написа:

Оф най-вроятно живеете още в 80-90 те години на миналия век ,когато имаше забранени книги и докато ги четеш настръхваш само ,защото са забранени.Вече сме 2019 и нивата на езотеризъм са размити,а с 10000 хилядното ниво то тогава Доналд Уолш е 90000000000000000000000000000000000000000000000 ,че и по- високо,а аз съм около Доналд Уолшовото ниво и смятай  Неко ,колко си назад с материала.

Оф писна ми от такива дето повтарят ,,Щом аз не го мога и не го разбирам ,значи е невъзможно"

човека дето живее преди 2000 години казва на хората дето са по образовани от него че живеят в 90 те ?

чакай да отидеш в рая щото си "вярващ" а не защото разбираш "вярата".

дори това да беше реално ( което не е но да гледаме хипотетично ) . Първите хора които ще отидат в "хипотетичният ад" сте точно вие дето "вярвате" за лична изгода = безсмъртие .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък знам по-големи числа. Така че пред моята (5*10^3712)! степен и двамата сте аматьори. И разните богове и ядящи прана, които сте виждали - също са аматьори. Щото и езотериката аз съм я създал за да имат с какво да се занимат аматьорите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

Всичко е за лична изгода,включително и Господ си гледа изгодата,

И каква изгода има Господ от своите създания?
Защо му е нужно да ги праща в Рая или в Ада?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е за лична изгода,включително и Господ си гледа изгодата,но това е тъжно за обяснение ,особено като гледам на какво примитивно ниво си...

ти си мислиш че ако лъжеш себе си че вярваш в Бог той ще те вземе в рая но аз съм бил на примитивно ниво ? викаш ти си само 2000/3000 години преди христа хърби.

като почнете да се хвалите как ще отидете в "рая" щото вярвате най ви обичам . като нарушиш собствените си 10 божи заповеди точно в рая ще отидеш

*теоритично* 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Shiniasu написа:

Аз пък знам по-големи числа. Така че пред моята (5*10^3712)! степен и двамата сте аматьори. И разните богове и ядящи прана, които сте виждали - също са аматьори. Щото и езотериката аз съм я създал за да имат с какво да се занимат аматьорите...

Казва се: “езотериката аз съм я измислил”      :emoji_smiley-04:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, "измислил" е по-точно. А на двамата други посветени ще предложа да опишат какво точно, кога и при какви обстоятелства са видели, ако това не ги притеснява, разбира се. Нека единият да опише бог, който вижда (или чува), а другият - хранещите се с прана същества (мисля, че беше писал, че ги е виждал). Аз лично съм сигурен, че и двамата са видели нещо, но съвсем не съм убеден, че си имат представа какво точно е то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Shiniasu написа:

Да, "измислил" е по-точно. А на двамата други посветени ще предложа да опишат какво точно, кога и при какви обстоятелства са видели, ако това не ги притеснява, разбира се. Нека единият да опише бог, който вижда (или чува), а другият - хранещите се с прана същества (мисля, че беше писал, че ги е виждал). Аз лично съм сигурен, че и двамата са видели нещо, но съвсем не съм убеден, че си имат представа какво точно е то.

а нз аз съм виждал само енергията около нас което е доказано и от известните учени като Никола Тесла който е успял да произведе безжично електричество след това е имало малки "инциденти" с него и изследванията му ама това е друга тема.

Както се казва въздуха не се вижда но знаеш че е там . Същата работа е и с енергията . Същото е и със потенциалният създател който няма нищо общо с този описан в библията най вероятно.

дори има повече логика "господ" описан в библията да е реалният дявол и сами да си слагат главата на наковалнята хората като го почитат и вярват в него а това на което се вика "дявол" да е реалният истински спасител .

естествено това е само предположение. макар и доста по смислено от Религията като цяло.

бТВ неска вдигнах 10001 ниво езотерик мн съм горд със себе си <3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз днес не успях да вдигна нито едно ниво - имах си друга работа. Нищо, утре ще вдигна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.01.2019 г. в 11:45, Shiyanu Neko написа:

тема за размисъл . ако бог няма проблем с изнасилванията убийците гладуващите корупцията изтезанията и злобата на хората а сатаната е точно обратното кой е истинската сатана ?

Ти за Бога, за когото става дума в Библията ли говориш, или за някакъв различен или какъв да е бог? Къде в библейските текстове виждаш, че Бог няма проблем с изнасилванията, убийците, гладуващите, изтезанията, злобата?

Ето ти за изнасилването един текст:

Цитат

Второзаконие 22

25 Но ако някой намери на полето сгодена мома и я изнасили, тогава само мъжът, който е лежал с нея, да бъде убит;
26  а на момата да не направиш нищо; в момата няма грях, който заслужава смърт; защото това нещо е, както кога някой се спусне върху ближния си и го убие,
27  понеже, както я е намерил на полето, сгодената мома е извикала, но не е имало, кой да я отърве.
28  Ако някой намери млада несгодена девица и като я хване лежи с нея, и ги намерят,
29  тогава оня, който е лежал с нея, да даде на бащата на момата петдесет сребърни сикли ; и тя да му стане жена понеже я е обезчестил; не бива да я напуска през целия си живот.

Очевидно изнасилването при определени обстоятелства води или до смъртна присъда на мъжа, или до задължение той да се омъжи за жената, която е изнасилил. Като цяло неприятна ситуация да избираш между смърт и живот с въпросната жена, която може въобще да не познаваш. Въобще не виждам изнасилването да се толерира.

Обаче има други случаи, където изнасилването е вид божий съд:

Цитат

Исая 13

9 Ето денят Господен иде, Лют с негодувание и пламенен гняв, За да запусти земята И да изтреби от нея грешните й,

10  Защото небесните звезди и съзвездия Не ще дадат светенето си; Слънцето ще потъмнее при изгряването си, И луната не ще сияе със светлината си.
11  Ще накажа света за злината им , И нечестивите за беззаконието им; Ще направя да престане големеенето на гордите, И ще смиря високоумието на страшните.

14  Те ще бъдат като гонена сърна, И като овце, които никой не събира; Ще се връщат всеки при людете си. И ще бягат всеки на земята си.
15  Всеки, който се намери, ще бъде пронизан; И всичките заловени ще паднат под нож.
16  младенците им, тоже, ще бъдат смазани пред очите им; Къщите им ще бъдат ограбени и жените им изнасилвани.

Добри неща ли са пронизването, падането от нож, смазването, ограбването, изнасилването? Наказанието и съдът добро нещо ли са за тези, които трябва да ги понесат?

Толкова ли не си забелязал в Библията, че каквото човек сее - това и жъне. Ако върши зло, то зло ще постигне и него. Това не прави злото добро, както не означава, че при екзекуция на осъден престъпник екзекуторите или съдиите одобряват убийството като криминално престъпление. За убиването (предумишлено) си пише в десетте заповеди, нали? За корупцията не пише ли?!

четейки библията излизам до следните изводи 1. бог е доста … глупав.. за най малкото нещо дави и убива много хора и животни от които мажоритета не са виновни за абсолютно нищо.

Ти съдиш Бога? Имаш се за по-умен? Очевидно не си съгласен с него, ама чак пък за толкова умен да се имаш? За такива с много високо мнение за себе си май пишеше по-горе в Исая... Може би искаш да кажеш, "Бог е несправедлив"? Защото ако той е наистина Бог и те е направил от пръстта, няма как да е глупав, не мислиш ли? Или в никой случай не по-глупав от тебе.

2. излиза че Исус не е изкупил греховете на хората защото на практика е безсмъртен .

Много глупав коментар. Ако убиеш безсмъртен човек какво става? Не можеш да го убиеш ли? То на практика човекът не е безсмъртен, никой човек не е безсмъртен... даже напротив. Тялото рано или късно умира, но духът е вечен. Но такъв аргумент не бях чувал. В християнството Исус е бил без грях, докато смъртта е наказание за грях. Съответно ако човек няма грях, то смъртта няма сила над него. Само че такива хора няма. Затова са жертвали животни и са проливали кръвта им  за опрощение на греховете. Невинни животни понасящи присъдата на виновни хора.

3. защо в библията има повече убийства и лоши неща отколкото положителни ? точно както и по новините по телевизията ????? странно съвпадение.

Библията е историческа книга. Но и други исторически книги да вземеш, пак са пълни с убийства и ужасии, защото с това е пълна човешката история. Просто хората са такива. Или ти искаш да четеш само хубави книги с хубави история и щастлив завършек? Така ли се оценява една книга. Според мен идеята на библейските текстове не е да се харесат... на тебе или на някой друг.

Като цяло много повърхностни и пристрастни разсъждения виждам, но пък нали си вярваш...

+ това теорията за ада и рая е грешна душата на хората няма как да е грешна защото тя не виновна за действията на хората и за това не е редно да бъде пращана в ада .

Е, човек като върши зло, кой е виновен? Някой друг ли? Ами човекът си е виновен. Ние казвам дУши или душИ. Душата е това, което е човека. "Жива душа". Ако тялото е просто временно местообитание на душата, значи душата остава след това... може би по подобие на това, когато човек сънува, и тялото спи. То даже за мъртвите се казва, че са спящи.

Но ти очевидно нямаш голям страх от създателя по принцип, който и да е той. Съвест нямаш ли? И като говориш за вярата в Исус, че щяла да спаси от ада, знаеш ли какво се казва още в Библията?

Цитат

Римляни 2

5  а с упорството си и непокаяното си сърце трупаш на себе си гняв за деня на гнева, когато ще се открие праведната съдба от Бога,
6  Който ще въздаде на всеки според делата му:
7  вечен живот на тия, които с постоянство в добри дела търсят слава, почест и безсмъртие;
8  а пък гняв и негодувание на ония, които са твърдоглави и не се покоряват на истината, а се покоряват на неправдата;
9  скръб и неволя на всяка човешка душа, която прави зло, първо на юдеина, после и на гърка,
10  а слава и почест и мир на всеки, който прави добро, първо на юдеина, после и на гърка.
11  Понеже Бог не гледа на лице.
12  Защото тия, които са съгрешили без да имат закон, без закон ще и погинат; и които са съгрешили под закон, под закон ще бъдат съдени.

Съвест нямаш ли? Или можеш просто да си предефинираш кое е добро и кое е зло както ти изнася и да чакаш да се съобразяват с тебе?

Очевидно Библията не ти понася, но поне подхождай с малко уважение и смирение, особено като не я познаваш, и не я разбираш. Той Исус е казал: "Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори, защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори." Ти си присмивател в пълния смисъл на думата, а такива никога нищо не научават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anjel Dimitrov написа:

Значи ,твоите родители са поискали наследници(разпитвал съм ,,защо хората искат деца?" и съм получавал различни отговори) и са те създали,след това родителите ти носят отговорност за това какво наследство ще ти оставят и какво възпитание ще ти дадат,от ,които неща зависи как ще ти протече живота ,а също така и ,,как ще си прекараш вечността?",защото наследството или го развиваш или го пропиляваш.Господ е само арбитер за това къде ще отиде някой,Господ не праща в Рая или в Ада ,това си е предимно въпрос на личен избор и последствие от постъпки ,и след това на наследство.В Ада ги праща подобно на това ,както ние пращаме престъпниците в затворите,а в Рая както трудолюбивите отиват на почивка.Пращането в Ада или Рая не е решение на Господ,това е последствие от постъпки на дадената персона.Има достатъчно информация за това ,,как да попаднеш в Рая?" и постоянно излиза нова и нова.Но на въпроса,,Защо му е нужно да ги праща в Рая или в Ада?"Попадането в Рая или в Ада е отплатата за проведени действия в земния живот.Най-големи трудности хората срещат,когато трябва да изпълняват задачи на Господ,защото неговите задачи противоречат на логиката на дадения индивид и затова повечето се отказват от хубавия Рай и се задоволяват с посредствения.Примерно Аврам слуша Господ и е готов да принесе в жертва най-милото си,повечето хора казват,,аз не искам палат в рая ,ще се задоволя и с апартамент ,но на такава жертва не съм готов"иначе казано не са готови да слушат Господ докарай и от там Господ пък ги оставя да си правят кво си знаят и им готви апартамент,но аз искам повече и не ми се изброява за моите жертви....Но пак повтарям ,,въпрос на личен избор ,за това кой къде ще попадне?"и след това на наследство и възпитани,а не че Господ  е решил още преди да се родят-решава се цял живот,да имате цял живот да се устроите,естественно ако предците ви не са били някои атеисти-тогава един живот ще е малко и естествено ще получите малко ,каквото и да направите ,но по добре от нищо...

Не виждам да си отговорил на въпроса ми, каква изгода има Господ от всичко това, който беше като реплика на твърдението ти, че Господ също като хората, гледа своята изгода.

на ‎15‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 16:32, Anjel Dimitrov написа:

Цитат

Всичко е за лична изгода,включително и Господ си гледа изгодата,

Разбрахме, че Бог е създал ред и правила в живота, който се нарича Закон на причината и следствието.
И че всичко в Природата е подчинено на този причинно-следствен принцип.

Ти самият си си създал някакъв микс от вярвания, при които си смесил написаното в Библията, с разни магически ритуали, гадания, и си взаимодействал с други съвременни окултни иззмишльотини, базирана върху древни религиозни практики и учения.

Цитат

Възможни напътсвия от следните Богини: Абунданция,Артемида,Атина,Афродита,Бастет,Бриджит,Бяла Тара,Веста,Гуиневир,Дамара,Дана,Дева Мария,Девата Пеперуда,Диана,Ейрене,Еракура,Зелена Тара,Изида,Изолда,Ишчел,Ищар,Йемания,Кали,Ковентина,Кордилия,Куан Ин,Лакшми,Маат,Мария Магдалена,Мау,Майв,Неметона,Оня,Остара,Пеле,Рианон,Сарасвати,Седна,Секхмет,Сидж,Сулис,Уна,Фрея,Хатор.

Не знам как свързваш тези взаимнопротиворечащи се теории и практики. Но изглежда, че духовното търсене и мистиката, винаги и във всички периоди от историята, са привличали наивници.

Screenshot-28.png

http://youartefakt.com/index.php/oltar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ни опишеш по-подробно, как си взаимодействаш с всички тези богини, а които пишеш в сайта си?

Възможни напътсвия от следните Богини: Абунданция,Артемида,Атина,Афродита,Бастет,Бриджит,Бяла Тара,Веста,Гуиневир,Дамара,Дана,Дева Мария,Девата Пеперуда,Диана,Ейрене,Еракура,Зелена Тара,Изида,Изолда,Ишчел,Ищар,Йемания,Кали,Ковентина,Кордилия,Куан Ин,Лакшми,Маат,Мария Магдалена,Мау,Майв,Неметона,Оня,Остара,Пеле,Рианон,Сарасвати,Седна,Секхмет,Сидж,Сулис,Уна,Фрея,Хатор.

Може ли по-подробно да ни разкажеш за всяка една от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Aumi написа:

Може ли да ни опишеш по-подробно, как си взаимодействаш с всички тези богини, а които пишеш в сайта си?

На кой му говорят всички тези богини? Дева Мария и Мария Магдалена били богини???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, A.com написа:

На кой му говорят всички тези богини? Дева Мария и Мария Магдалена били богини???

Нещо на миш-маш ми мяза тая работа. Но се дава избор на клиента, всеки с предпочитанията си очевидно. Хората едно време са вземали боговете и богините си много на сериозно. Само не знам тези какво общо имат с Библията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Lumberman написа:

Ти съдиш Бога? Имаш се за по-умен? Очевидно не си съгласен с него, ама чак пък за толкова умен да се имаш? За такива с много високо мнение за себе си май пишеше по-горе в Исая... Може би искаш да кажеш, "Бог е несправедлив"? Защото ако той е наистина Бог и те е направил от пръстта, няма как да е глупав, не мислиш ли? Или в никой случай не по-глупав от тебе.

Ако можем да предположим че това което е описано в "Библията" е било точно така както е описано то.

1. Бог убива невинни жени и техните деца  без никакви грехове

2. милиони животни който.. естествено > нямат грехове.

това за мен  като човек който от доста хора около мен е признат като рационалист и много точен по интелигентните неща  намирам за доста странно.

Вместо да махнеш с пръст , поглед  и да убиеш там.. 3  или 4 човека които правят мизерии ти убиваш стотици хиляди милиони ??!?!!! 

за "бог" който е "СУПЕР Невероятно ултра УМЕН" мммммммм не мисля 

преди 8 часа, Anjel Dimitrov написа:

Говориш глупости,никога не съм казвал ,че съм 2-3 хиляди години преди христа и никога не съм казвал ,че ще ходя в рая само заради вярата си.А и аз собствените си божи заповеди не ги нарушавам,защото ,,не прелюбодействай" за мен е ,,не прекалявай" и си пуша и си пия,защото специално тези неща са ги забранили някои духовни лица от конкурентни религии,а реалността е ,че Господ ги дава като награда,а това с любовните ми историйки е ,е просто работих барман 12 години и мога да разчитам жените по погледа какво искат и ,когато мога да им го дам ,е така стават нещата...

ся това какво говориш и какво си мислиш са различни неща . Според това което се разбира от коментарите ти си осигуряваш 100% пътешествие към ада от *алчност*

преди 39 минути, Aumi написа:

оо шахматира го …. 

тва ми напомня как един youtuber беше казал... имах един познат вярваше в бог беше много против това да си говорим за езотерика и господ и т.н .. после се оказа че е изневерявал на жена си от 15 години .. >.>

в случаят не важно как се опитват религиозните да "форматират" околните  а по скоро как си мислят че всичките грехове които правят се решават с "ена молитва" 

колко "удобно" 

преди 1 час, Aumi написа:

Разбрахме, че Бог е създал ред и правила в живота, който се нарича Закон на причината и следствието.
И че всичко в Природата е подчинено на този причинно-следствен принцип.

тоя закон не важи при учените и религията обаче.. а само от време на време когато "ако си непослушен" "ще отидеш в ада" това "колко си непослушен е "относително".

преди 11 часа, Lumberman написа:

Съвест нямаш ли? Или можеш просто да си предефинираш кое е добро и кое е зло както ти изнася и да чакаш да се съобразяват с тебе?

Очевидно Библията не ти понася, но поне подхождай с малко уважение и смирение, особено като не я познаваш, и не я разбираш. Той Исус е казал: "Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори, защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори." Ти си присмивател в пълния смисъл на думата, а такива никога нищо не научават.

не бъди толкова солен .

просто отбелязвам че вместо да се "вярва" сляпо в библията трябва да се прочете и да се осмисли тоест обратното на което правите вие.

"уу това са словата на исуската ууу трябва сляпо да вярваме в тях иначе ня отидем в рая ууууу" нещата не стоят така . 

Дори да приемем че библията *някога* е била в правилната посока много е възможно сегашното състояние на библията да ви засилва към ада.. защото ви дава достъп до много грехове.

Точно защото имам съвест за хилядите невинни убити жени и деца в библията смятам че е фалшива.

дори и животните не нападат децата освен ако не е за територия или не са застрашени. Но господ може да убива жени и деца за кеф... като "случайни жертви" понеже не може да концентрира 0.0000000000000001% от силата си и да изтрие хората които е създал ?

Ти имаш ли съвест да вярваш сляпо в този убиец и демон ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

http://youartefakt.com/index.php/gadaene-nakratko Дорийн Върчу е разработила система за общуване с Богините и на днешно време просто може да я ползвате.

А всички тези богини от миналото, днес съществуват ли?

И защо предпочиташ да общуваш с богините, а не с боговете като например Зевс, Адонис, Анубис, Амон Ра, Посейдон, или който се сетиш от плеядата на боговете от миналото?

Мислиш ли, че всички тези богове наистина са съществували, а не са били проекции на човешкото съзнание?

Цитат

Ами каква изгода,ние сме по негов образ и подобие,

Според мен, е доста наивно да оприличаваме Бог на човек, и да му приписваме елементарни човешки качества, дори недостатъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до ся варваме в Исус после в бог ся в богините и после чакаме да отидем в рая тц тц не е лесно на Христ*ияните.

преди 3 часа, Aumi написа:

Според мен, е доста наивно да оприличаваме Бог на човек, и да му приписваме елементарни човешки качества, дори недостатъци.

ако това което е описано в религията е вярно то най вероятно е човек защото само един човек може да прави такива тъпотии  *тъпо животно няма*

преди 5 часа, Anjel Dimitrov написа:

Глупости пишеш,аз ще съм в най-хубавия рай.

мечтай си...

има и нива на рая ли ? уау

преди 5 часа, Anjel Dimitrov написа:

Сайта съм го направил и с цел да се научите на гадаене и магия и да не ви се струват тези неща кой знае какво,защото като не можете да общувате с Висшите Спиритуални Сили директно тези карти и други гадателски системи са добър вариант (на всекиму според вкуса,примерно най -разпространени- руни,таро монети и-чинг,кафе ,кристално кълбо).Преди дватрийсет години тези неща бяха табу ,но на днешно време вече са едно забавно полезно хоби...

господин шар.. апчих "магьосник" сега остава само и по телевизията да тръгнете да предсказвате с обаждания по 5 лева в минута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не различаваш християнин от антихрист.

що за глупост ?

............а сега кой се мислел за по-умен от Господ,това е новост

да оспорваш не рационалните и напълно малоумни действия на уж "невероятно високо интелигентно същество" е напълно естествен процес за нормалните хора нарича се "мислене".

ма та 

Надали ще се наема да предсказвам по телевизията,защото всеки попаднал на сайта ми може да се справи с тези работи с лекота(това е всъщност и една от целите ми).

тоест всеки който е генерирал трафик на сайта ти може да се връща и да генерира трафик отново и отново като прави нелепи предсказания лел

Мислех че вашият бог отрича другите богове тогава как пращаш сигнали на "богини" е много интересно .

Едната от 10 те фалшиви заповеди не беше ли " Да нямаш други въображаеми богове освен мене"

от друга страна Веществото не е ли също против господ ???????? 

ти си най странният вярваш дето съм виждал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...