Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

преди 7 минути, аm-аm написа:

Знаеш трънки. Стоя зад позицията си. За да е вяра е нужно да няма доказателства. Дай ми пример за да се убедиш.

Не е нужно да пишеш празни приказки. Говорихме за две теории - тази за еволюцията и тази за гравитацията. Те 11 пъти ли са проверени? И само проверката ли е научния подход за да се докажат? Не държа да ми отговаряш де, просто се заяждаш, пък аз се хванах...

След като не осмисли нито едно от нещата кажи ми как да продължим дискусията. Аз ти давам научни примери (ти нали това искаш), ти пишеш празни приказки. И това не е първия път в който ти смяташ себе си за последна инстанция и никой не може да те убеди каквото и да пише. От тук нататък дискусията с теб е безсмислена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, valkiria1 написа:

В този смисъл -дай ми написано някъде ,че науката е доказала ,че няма бог!!

Наистина не влязох в темата с такова намерение и наистина точно този спор за мен е безсмислен. Това е като да спориш с далтонист - двамата гледате едно и също, но виждате различни неща.

преди 39 минути, valkiria1 написа:

не съм коментирала кой до теб заспива и кой те завива.

Ще повторя въпроса си: Защо Бог не ме завива нощем?

ОК, capnemo, гравитацията е заблуда. Не видях примерите, които си ми бил дал?

Редактирано от аm-аm
пак тая грамотност (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, valkiria1 написа:

е като е безмислен ,защо искаш доказателства?

Просто отбелязвах противоречието. Не смятам, че един аргумент сам по себе си доказва нещо толкова грандиозно. Това посочих и при създаването на клетката - не е достатъчно. Даже не е и необходимо условие.

преди 6 минути, valkiria1 написа:

предполагам защото не се интересува от голата истина.

Това в преносен смисъл ли? Готов съм да преглътна нещо повече от избягване на отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, capnemo написа:

И какво ще стане ако хвърлиш една монета 10 пъти и тя се падне ези? Това променя ли вероятността на 11-тия път да се падне тура? Наблюденията са нещо хубаво само докато доказват теорията

Този пример всъщност помага за моето мнение. Първо, хората не са останали до десетия път, нали. Тоест, това е разликата между Нютон, който с много опити открива, че бялата светлина може да се раздели на отделни цветове и Гьоте, който си има отделна теория по въпроса, взема призма прави единствен погрешен опит и отрича всичко. И Гьоте си остава само с поезията. Та така и с теорията (я пак теория) на вероятностите - не е нечие мнение, ами доста солидно изследвана наука и това лесно се вижда от многобройните ѝ приложения, които са реални и съвсем работещи. Виж моята снимка на звездите (относително шумен кроп-сензор, кадрите са 15с ескпозиция и 6400ISO) и тази под нея (с full frame сензор с потресаващ динамичен диапазон, 181с експозиция и 8 пъти по-ниско ISO). Да, ама благодарение именно на теорията на вероятностите, случайния характер на шума и гаусовото му разпределение, получавам продукт съвсем съизмерим по шум и детайл.

Освен това, не казвах че опита директно потвърждава цялата теория, а че е необходима стъпка и не е правилно да сравняваш фантазии с реално протичащ експеримент. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, flare написа:

..... Та така и с теорията (я пак теория) на вероятностите - не е нечие мнение, ами доста солидно изследвана наука и това лесно се вижда от многобройните ѝ приложения, които са реални и съвсем работещи. .....

Хн, не точно. Работи за нас защото сме нагодили нещата така че да вървят по теорията. Така че и в науката има много нагаждане, защо ли има понятието статистическа грешка? Много просто, никой на земята не може да измери, пресъздаде дадено събитие на 100%, винаги има отклонения (даже и те да са в обратен спин на един от атомите на обект). Поради тази причина много от науките, които ползваме са си жива стъкмистика. И се иска научна вяра за да можем да им повярваме и да ги приложим.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo, вярно е, че "при равни други условия" в природата рядко се случва. И това изобщо не опровергава научните теории базирани и на емпирични данни. Изък ти за образованието да напишеш такъв оксиморон като "научна вяра". В тема за религия сме, не за поезия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вал, моля те отговори ми. Нямам намерение да ползвам отговора за да доказвам или отричам каквото и да било. Просто искам да науча как мислиш ти. След това няма да пиша повече тук, все всявам смут с това, че не държа да бъда харесван.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как искаш да научиш за нещо което го няма . Ами не мисли ! Вярва ! Може да научиш само какво вярва . А то всичкото се изразява с 5-6 думи....Вярва на религията , върху която се основава християнството....:) Това е ! Нищо , че съществуват множество религии за вярване включително съвсем научни....Такава една научна религия примерна е тази за Големия Взрив , защото след нея пък идва друга - Теория на струните......

Питай ме (може и нея) колко пъти съм го обяснявал . Ни дума , ни вопъл , ни стон за приведените факти . Нищо ! Ама нищичко....

Основната причина - за такива фактите нищо не значат , не съществуват . Как тогава да мислят ? 

Редактирано от valkiria1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, capnemo написа:

Така че и в науката има много нагаждане, защо ли има понятието статистическа грешка?

Статистическата грешка не е нагаждане. Самото наличие на термина доказва, че:

а) знаем (не просто вярваме) за ограниченията на инструментите които ползваме (щом не само признаваме, ами и измерваме грешките) и
б) използваме ги в наша полза  (намираме стойност на грешката и доказваме, че е достатъчно малка че да не пречи или можем да контролираме последствията от нея)

П.П. за какво спорим с теб точно? Щото аз започнах и продължавам да твърдя едно единствено нещо в темата и това е, че твърдението, че научна теория е еквивалентно на мнение е изключително несправедливо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/2/2017 в 18:05, аm-аm написа:

Просто отбелязвах противоречието. Не смятам, че един аргумент сам по себе си доказва нещо толкова грандиозно. Това посочих и при създаването на клетката - не е достатъчно. Даже не е и необходимо условие.

Битие, Глава I : И създаде Господ Бог човека от земна пръст и вдъхна в лицето му дихание за живот; и стана човекът жива душа.

Дори и да бъде създадена клетка - най-малката единица жив организъм - от неорганична земна материя, от човек, независимо от това дали ще се само-създаде в предполагаеми условия на предишни еони или директно ще се изгради в сегашни лабораторни условия, тя може да бъде като "камък" ако не и' се "вдъхне живот". Тоест, може да бъде изкопирана перфектно естествена жива клетка, но копието да не е живо. Липсва му Божественото дихание което е нещо различно от физическата материя и което всъщност е живота.

Ако копието "заживее", това ще е доказателство че божественото дихание за живот е измислица, Бог няма. Това ще доказва, че животът бива генериран чрез сложни хим. и физ. процеси в сложно конструирана и сложно организирана физическа материя, включително и че човешкото съзнание се генерира от "една паница сива каша" - мозъкът.

И в двата случая животът може да бъде без начало и без край, вечен. В Библията пише за създаването на нашата Слънчева система и за живите твари на нашата земя. Това има начало.

Редактирано от Sleda (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Sleda написа:

Битие, Глава I : И създаде Господ Бог човека от земна пръст и вдъхна в лицето му дихание за живот; и стана човекът жива душа.

Този разговор все клони в грешна посока и се върти в кръг, така изглежда е наредено свише ;) Човекът Адам е създаден във 2 глава 7 стих от Господ Бог (Яхве Елохим)

А никакво полско растение още нямаше на земята и никаква полска трева не беше още поникнала; защото Господ Бог не беше дал дъжд на земята и нямаше човек, който да обработва земята - Битие 2:5

на 8/2/2017 в 17:22, valkiria1 написа:

Засега експанзията под кодовото име "Гатака " се отлага,  защото доколкото ми е известно там дъжда на Зевс пада над повърхността  под формата на етан  и метан

Дъждът на Зевс от мистериите или дъждът на Яхве. Най-вероятно е все едно, понеже става въпрос за едно и също явление или "появяване".

на 5/8/2017 в 14:44, witness написа:

Вярно, че Йехова-Елохим се появява във втора глава на Битие, създателят или създателите на всичкото от първа са Елохим, Елохим благославя и освещава седмия ден и дотам. Веднага след това се появява Йехова и създава човека от прахта, т.е. събира го от нещо разпиляно. Вдъхва в ноздрите му живот, или прочетено малко по-иначе, понеже ноздри е и гняв, раздухва гнева (страстния принцип) и изпълва Адам с живот, който е всъщност нещо като внимание или будност. Полето, по което не растяло нищо в началото, защото нямало дъжд е "демона" или "гения", думата е садех като шадай,

на 5/7/2017 в 23:02, Гретел написа:

Ами, например Йехова. Йехова, който е вдъхвал с удоволствие миризмата от дарените за Него опечени жертвени животни в храмовете на древните семити, и този който с гръм и тътен се е явил на Мойсей и го е уплашил, говорил му е и му е дал скрижалите със заповедите.

Явно Йехова не е сътворителят на света и всичко що е в него. Ако има доказателства в Библията, че Йехова е сътворил света, аз не ги знам.

Исая 54:16 - Ето, Аз създадох ковача, който раздухва въглищата в огъня и произвежда сечиво за твоята работа - и Аз създавам губител, който да изтребва. 

нещо като агент Смит от "Матрицата", впрочем идеята е взета точно от цитирания пасаж в Исая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

Енош, гевер , иш, адам  означават  човек /мъж , но точно два от тези четири вида човек , които просто изваждат очите от текстовете на писанията нямат нищо общо с Адонай , нито са негов образ и подобие. 

Само един е Адонай ,който сътворява света и човека и елохим са всъщност неговите божествени сили

Eнош и гевер? Първото мисля трябва да е общо понятие човек като представител на човечеството, второто мъж. Поправи ме, ако бъркам. Не зная къде да наредя иш, от когото е взета жената, а единствено Адам напълно е посочен в първа глава като носител и на двете, образа и подобието. Все пак доста си радикална в това разделение, то изключва напълно огромна част от хората от човешкия род. Нали в коментара към молитвата се казва "виждаме края в началото". Всъщност в това виждане на края в началото, дори само умозрително, е ключът от бараката.

преди 1 час, valkiria1 написа:

Грешка. Зевс и Адонай са несравними. Никъде не пише ,че Зевс е Творец и Създател ;)

Ее, добре, да кажем, че е подстрекател. Но и "Господ Бог" доста се изявява в тази роля. А Зевс на толкова народ е станал причина пряко и косвено, че съм се отказала да ги разплитам, нямам прецизна памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е съвсем както си мислех за разните имена за човек, но беше на прима виста и значението винаги зависи от контекста. Ето една статия http://www.studylight.org/lexicons/girdlestone/names-of-man.html Енош подчертава несъвършенството на смъртния човек, гевер е превеждано като мъж, означава и силен и храбър човек, а на други места в момента май му придават някаква древногръцка ориентация. Изобщо да се изгуби човек тотално )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Sleda написа:

Да, сбърках, Глава е 7 стих.

Исках да акценирам на това, че животът не е само материя а и божествено дихание, вдъхнато в нея.

преди 6 часа, valkiria1 написа:

Само един е Адонай ,който сътворява света и човека и елохим са всъщност неговите божествени сили , а не други или друг бог. Дадох молитвата като възможност някой да помисли и разбере ,какво точно означава тя и кои са силите на Сътворението. Ето я пак.

Грешка, Адонай не създава света и човека, а създава слънчевата система и човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, valkiria1 написа:

Не случайно попитах драгия ни Глен

драга Валкирия,колкото и да си тананика семето на лукавия тра-ла-ла ,тра-ла-ла то е неубедително!!!то си остава тра-ла-ла!!!!

ОТ ИОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

36. Но казах ви, че и Ме видяхте, и не вярвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 2 augustus 2017 в 15:51, аm-аm написа:

Защо Бог не ме завива нощем?

"Затова изглежда, че най-великото от всички учения е себепознанието. Защото когато един човек познава себе си, той ще познае и Бога" ("Педагог", гл.3) Климент Александрийски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на този ден 6 август Светата Православна Църква чества Свето Преображение на Господа Бога, нашия Спасител Иисус Христос!

тоя празник е установен в първите векове на християнството и ни напомня едно от най-важните евангелски събития – явяването на Господа в небесната слава пред трима от учениците Си. Юдеите не узнали в Христа очаквания Месия. Те старателно изучавали пророчествата, но превратно тълкували техния смисъл и мислели, че очакваният Месия ще ги освободи от робството на чужденците, ще възвеличи със земна слава и ще седне на Давидовия престол. Юдеите не разбрали, че в пророчествата се говори за небесно, а не за земно царство, за вечни блага, а не за светски изгоди. Дори самите апостоли не били съвсем чужди на подобни земни помисли, макар и да повярвали, че Иисус е очаквания Месия. Те също се надявали, че Иисус Христос ще възстанови израилското царство, спорели помежду си кой от тях ще бъде тогава най-голям. За тях било недопустимо, че Иисус Христос, Син Божи и Спасител на света, ще понася страдания и унижения от людете. Това им се показало несъвместимо с Неговото величие и слава.

Това събитие било предназначено да предпази апостолите от униние и съмнение при вида на Христовите страдания и да укрепи вярата им. Учениците чули гласа на Самия Бог; двама най-велики представители на Стария Завет – Мойсей и Илия, засвидетелсвали със своето явяване, че Иисус е действително Оня, за Когото предсказвали пророците. Окръжени от небесна слава, тия св. мъже беседвали с Иисус Христос за Неговите спасителни страдания и доброволна смърт. Най-после, това чудно явление трябвало да отвлече апостолите от земните помисли за величие, като ги направи свидетели на небесната слава на Христа.

preobrazhenie_sinai_12v_lit.jpg

http://www.plovdivskamitropolia.bg/23-kalendar/kalendar/196-0608.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, valkiria1 написа:

До тук да виждаш някой да визира термина "мъж" ?

На мен не беше ми хрумвало кое е с такава конотация, мислех че ти зачекна въпроса

на 8/4/2017 в 9:49, valkiria1 написа:

Енош, гевер , иш, адам  означават  човек /мъж , но точно два от тези четири вида човек , които просто изваждат очите от текстовете на писанията нямат нищо общо с Адонай , нито са негов образ и подобие. 

Само един е Адонай ,който сътворява света и човека и елохим са всъщност неговите божествени сили , а не други или друг бог.

Ако караме подред по твоята логика, Адонай, сътворил света и човека, няма нищо общо с енош и гевер; следователно те не са сътворени от Адонай. Хората с право недоволстват от обясненията ни и им се струват радикални и непоследователни :rolleyes: Тогава винаги остава разумният въпрос "безнадеждните" кой ги е сътворил, щом не е Адонай? 

Редактирано от witness (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, valkiria1 написа:

...

В момента "говорим" за създаването само на Земята и живота върху нея.

В най общия случай някои хора трудно разбират написаното защото прекарват всичко през собствената си немощна човешка триизмерност . Това е и причината много от тях да намират  обърканост в писанията. 

:laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иврит сафа каша, но няма по-точна аналогия с твоя иврит. Ни едно от обясненията ти/превода/интерпретацията не е вярно. Самоучка, някакъв ляв учител, караш по учебници от 1956г или Google хоби. Но следва по-тъпото от разясненията. За чий хей набиваш неспокопсания си иврит в тема за Библията?

Редактирано от capnemo
офтопик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/25/2017 в 17:35, valkiria1 написа:

....

Библията е писана на библейски иврит и някои части от нея на арамит. ...

преди 57 минути, valkiria1 написа:

......

Разликата е,че вече не те следвам и не те чета извън твоите опити тук да ни убедиш ,че разбираш от писанията и библейския иврит. Има ясно доказателство оставено от самия теб тук ,което те опровергава изцяло и , ако ти не беше толкова настоятелен непрекъснато да ми се навираш в полезрението с обидни намеци и квалификации нямаше да бъде направен  труда да  се покаже как сам се изобличаваш. ...

Валкирия, по-долу виж какви ги къдри този индивид... :)

на 10/13/2008 в 23:34, Profruit написа:

......

Имам танах и талмуд. Мога да ги чета, не мога да ги тълкувам. Стилът е много висок и се ползва староивирит. ....

Цитат

Що се касае берит и цедака. Поредна порция инат. Няма такива думи, както няма библейски иврит. Иврит атика и се превежда староиврит

И какво пишат хората:

Цитат

По своята специфика преподаваната в Богословския факултет дисциплина Библейски еврейски език спада към комплексния научен дял “Библеистика- Свещено Писание на Стария Завет”

от тук: https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/layout/set/print/content/view/full/8292

Цитат

е класифициран като архаичен библейски иврит.

от тук: https://bg.wikipedia.org/wiki/Иврит

Цитат

Цели на иврит Quest:

- Ви даде възможност да четат и пишат в библейския иврит

от тук: https://holylanguage.com/learn-hebrew-free-Bulgarian.pdf

Че даже и виртуална клавиатура има

Цитат

онлайн библейски иврит(новак) клавиатурата

тук: http://keyboardingonline.net/biblical-hebrew-tiro-keyboard/bg/

Цитат

Библейски иврит е набор от 5 курса, нива 1-5, в която ще се научат да овладеят еврейската азбука и библейски синтаксис и ще се запознаят с решенията за превод, които са направени през вековете, да разберат как те са се отразили на смисъла от оригиналните библейски текстове.

от тук: https://bg.onlinestudies.com/библейски-иврит-курс/Израел/IIBS/

Както се казва: "Векът на Просвещението благополучно завърши. Ние живеем във века на Мрачното Невежество"

на 10/13/2008 в 23:34, Profruit написа:

.....Аз съм дете на бай Тошо. Той уби вярата, така че разказвам, което виждам, но нямам задълбочени отговори по юдеизъм или въобще.

.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, witness написа:

Ако караме подред по твоята логика, Адонай, сътворил света и човека, няма нищо общо с енош и гевер; следователно те не са сътворени от Адонай.

драгата Валкирия си няма тема за талмудата и затова си талмудства тука,тя иска да ни вкара в буквализма на онова богоборческо племе,което нищо не разбра и не иска да разбере,но понеже нейния проблем е Светата Троица иска да ни обърква с на никого непознатия иврит,а нас не ни интересува в талмудата че на едно място пише човек а на друго шебек,а тя го признася себек!!!

но понеже обсъждаме венеца на трорението да чуеме какво казват и Св.Отци на Църквата

-„И рече Бог: да сътворим човека по наш образ и по наше подобие...

какво означава това?когато сътвори небето и земята, Той не каза нищо подобно, макар че всичко бе създадено преди човека,но когато поиска да създаде човека, Той каза така: да сътворим човека, и така се разкрива единството на Божеството в Неговите три лица.тук беше правилно и подходящо да се използува такова слово, чрез което да се извести  защо Той иска да го създаде по свой образ. затова и след като го създаде и придаде завършеност на неговата природа,той добави: и сътвори Бог човека, по божий образ го сътвори...... Той взима пръст и от нея създава пръстената фигура на това живо същество, на което дава проста форма.и това просто по форма, като се движи, устремява погледа си към Твореца,после чрез своето вдъхване Той му дава душа.Бог е искал да го създаде по-достоен от всичко друго, което бе създадено преди това и по-добър, тъй като той създава човека по свой образ, и затова при неговото създаване се съветва.

но с  КОГО!!!

напразно се вълнуват някои и говорят и измислят всевъзможни неща, ги отнасят към образа и подобието Божие.Бог казва титлите,Адам имената!Единия формите,другия родовете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, valkiria1 написа:

Няма да те питам дали ти и някой тук дето се изхвърлят че четат Талмуд-а   различавате двата вида Талмуд и на какъв език сте ги чели , защото пак ще опрем до западноарамейски диалекти ,  и до това ,че единия Талмуд , който е незавършен е труден да бъде разбран дори от опитни еврейски теолози и равини какво остава до някой дето го чете на квартално ниво или на сбирките на православните

драга Валкирия,аз никога не съм чел талмудата,никога не съм твърдял че съм чел и никога не бих се омърсил да го чета и пророка ме е предупредил,че многото четене е излишен труд на плътта!единствените познания са от ваши цитати и бегли преглеждания на линкове,които слагате от чисто любопитство,да видя вярно ли има подобни дивотий в тази персийска книга!!

ние шопите от древни времена казваме на подобни неща дрън-дрън ярина!:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

Уит,

"говорим" ,че първоначално създаденият човек ,няма нищо общо с образа и подобието  на Адонай  , а не че не  е бил създаден от него. След като ти не разбираш  и другото  значение на адам-адама , почти е ясно ,че никой друг от цвъкащите из темата няма да го разбер

Кой първоначално създаден човек няма общо с образа и подобието, Адам от първа глава на Битие 26-27, или Адам от втора 7. В първа Бог (Елохим) твори - за което е използван и в ивритския текст, и в гръцкия превод глагол, означаващ творене на нематериален образ, гр. епиисен, сътвори, образ, икона; ивр. - тцелем. Във втора Господ Бог (Яхве Елохим) не твори, а оформя като грънчар от адама, праха на земята, Адам. Глаголът съответно е с конотация не творене на нематериален образ, а на нещо конкретно материално - плассо.

И двата са адам, никой не е иш  или енош, гевер или друго. Между другото относно иш може би от изброените преди най-подхожда за обозначаващ мъж, по-точно мъжката полярност на човека, защото е двойка с иша и на доста места иш и иша са използвани в смисъл на мъжко-женска двойка, като при животните от ковчега на Ной. Иш е брачен партньор, съпруг. И нещо, което притежава реалност, което съществува. 

Иш се появява обаче в контекст като онзи от 22 псалм - "аз съм червей (тола), а не човек (иш)"? Кой произнася тези думи от Давидовия псалм? 

За да не се объркваме повече ще кажа кой, произнася ги "Сина на Човека", сина на Адам, както е споменат например в книгата на Йов 25:6 – „Толкоз по-малко човекът (енош), който е червей (рима),  и синът на човека (Адам), който е молец (тола).

Редактирано от witness (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да се напъвате " библейски иврит" е неправилно словосъчетание, би могло да се използва "иврит от времето на написването на библията".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...