Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

преди 13 часа, witness написа:

Какъв е смисълът на ритуалните убийства на животни?

без проливане на кръв няма прощение на греховете.само този, който няма грях, може да умре за греховете на някой друг! цялата жертвена система, установена от Бог в Стария Завет е подготвка за идването на Исус Христос-

-който е съвършената жертва, която Бог промисли като изкупление за греховете на Неговите люде (Римляни 8:3; Евреи 10)

убиването на Пасхалното агне и намазването на кръвта му по стълбовете на вратите на къщите (Изход 12:11-13) е красива илюстрация на Христовото изкупително дело на кръста. дългът, който човечеството дължи към Бог е безкраен дълг, защото е дълг към безкрайна личност. затова е било нужно безкрайна личност да даде жертвата.Той ни очиства от греховете-

-никой освен Бог не може да направи това (Исая 43:25).

само Бог е безкраен.никой не заслужава тази жертва, но сам Отец ни люби и Христос дава живота си за нас от Себе Си, като се оставя да бъде предаден от своите! не можем да преминем в живот през друга врата и по друг път.
освен кръвта на Христос няма друго нещо което може да измие греховете ни и да избели дрехите ни.
 с великите си дела не можем да спасим себе си, нямаме нещо което да има достатъчна стойност за да откупи живота ни.

жертвата на Иисус е Божие дело и решение което не зависи от хората, нито от съзнанието им.
Иисус е предопределен за това преди създанието на света, преди да има човеци и каквото и да е било съзнание - примитивно или извисено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/8/2017 в 22:20, valkiria1 написа:

Защо ти е тази гематрия като не можеш да я приложиш за нищо друго ,освен да смяташ числените стойности на имената ? Какво разбра от тия  числени стойности ?

Това, което съм написал в темата има за цел просто да покаже някои съответствия в Библията, които не са случайни. Гематрията е част от систамета на кабала и всякакъв практически смисъл от заниманието с нея е свързано с познаване на кабала. За моята цел обаче такова познаване на кабала не е необходимо, а който желае има достатъчно източници откъдето може да започне да я изучава. Така ще може да забележи значителното припокриване на написаното в Библията с много от източните учения, а и с някои по-нови учения (разбира се за целта трябва да се познава поне донякъде всяко едно от тези учения).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, valkiria1 написа:

пишеш за християните нали ? Защото в иудаизма нещата стоят по-различно. 

Да бе! Виж тук:

В сравнение с най-богатите израелски равини холивудските звезди са бедняци.

Тук в Монреал си имаме даже двама главни равини. Яка мафия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zemonti написа:

Да бе! Виж тук:

В сравнение с най-богатите израелски равини холивудските звезди са бедняци.

Тук в Монреал си имаме даже двама главни равини. Яка мафия.

Да бе, тоя равин ква мошеническа усмивка вади:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 5/9/2017 в 22:13, glen написа:

без проливане на кръв няма прощение на греховете.само този, който няма грях, може да умре за греховете на някой друг! цялата жертвена система, установена от Бог в Стария Завет е подготвка за идването на Исус Христос-

Въпросът ми беше - защо буквално проливане на кръв? Да предположим, че е както казваш и ти, и Валкирия, и че проливането на кръвта на животното (понеже е невинно?) по някакъв начин изкупува мое неволно прегрешение. Въпросът е как става, какво е обяснението на механизма, защото без разумна преценка онова, което ни води е ето какво - 

на 5/10/2017 в 10:27, valkiria1 написа:

Може да има противоречие според немощната човешка логика но Адонай е последователен в пътя 

Единственото ,което се изисква от хората е да му се доверят

Не мога хора, просто да вярвам сляпо. В край на краищата и разсъдъкът ни е даден нали, от горе, за да го ползваме според възможностите си. Така че обяснението на Глен, което приемам само в широк и небуквалистки смисъл, това на Валкирия  поражда още въпроси. Целта ми е да погледнем рационално вместо емоционално, въпреки липсата на познания в нещо, водещо се наука, наречена теургия, от чиито закони са се водили жреците навсякъде.

Единственото ,което се изисква от хората е да му се доверят.

Въпроса за корбанотите е добре обяснен  и те целят да изкупят единствено несъзнателните грехове !! Съзнателните грехове не могат да се изкупят  с жертвоприношение , а само с разкаяние.

Като оставим настрана въпроса кои грехове са съзнателни и кои несъзнателни, повтарям се, че не е ясно как става въпросното изкупуване на мой несъзнателен грях от непричастно към извършването му същество. Освен това, макар че аз няма да съм го убила, ако е както казваш, ще съм причината за отнемането на живота му умишлено, тоест съзнателно. Излиза, че трябва после да изкупувам още по-тежко прегрешение. На "не убивай"

Какво е питието или дрогата на християните  не знам ,ама за толкова време прочит на Библията да не можаха да вденат ,че пророците уличават жреците на Моллох и Ваал си е тревожен симптом ,че и след третата чаша работата не върви на добре.  В земите на Иудея ,когато вече е бил формиран народа , Адонай отдавна е победил Ваал, Астарта и Моллох ,боговете на Ханаан ,които са изисквали кървави жертви /

Вдянали сме и къде видя да приписвам човешки жертвоприношения на юдеите. Аз попитах, както много пъти тук се е говорило, за ползата от жертвоприношенията на животни по принцип, обаче обяснение задоволително няма. Даже при Ямблих не открих нищо достатъчно, един идеолог и практик, така да се каже на теургическата наука. А законите й, такава ми е логиката, не може да са различни в Египет, Вавилон, при юдеите или гърците, защото са според самата наука естествени и божествени. Те са едни и същи според знанието за устройството на мирозданието и човека общо, въпреки че може да се използват за различни цели. Та погледнах какво пише Ямблих - засукан както винаги; и без да се съгласявам нито с него, нито с липсата на обяснение, поне видях как разпределят видовете жертвоприношения според  боговете, за които са предназначени. Оттам може да следваме някаква логика и да се ориентираме за какви управници са предназначени в частност жертвоприношенията на животни. Доколкото самите тези управници, разбира се, са част до някакво ниво от по-висши чак до самата първопричина, процесът се разпростира от горе надолу и от долу нагоре, нещо такова, чрез нашата и изобщо на всякакви същества способност за съпреживяване, подобие и сродственост - тоест чрез нашите впечатления? Той например отхвърля представата, че боговете и дори демоните са привличани или се нуждаят от "изпаренията" или всякакъв вид "храна", понеже са неизменни и чисти от връзка с материалното. 

Ямблих, „За египетските мистерии“

„14. Най-доброто начало от всички е показано в свещения обичай на жертвоприношенията, основан на порядъка на следването на боговете. И така, нека от самото начало да предположим, че едни богове са материални, а други – нематериални: материални са, които съдържат в себе си материя и я управляват, а нематериалните са съвършено обособени от материята и я превъзхождат. В съответствие с жреческото изкуство свещенодействието следва да се започва с материалните богове: тъй като иначе не би могло да се извърши възхождането към нематериалните. А те, значи, притежават някаква общност с материята дотолкова, доколкото я управляват. Следователно, тези същите богове управляват и онова, което е свързано с материята, например различаването, външното впечатление от подобното, промяната, възникването и разрушаването на всички материални тела.

Ако някой иска да осъществи теургическо почитане на такива богове, необходимо е да им поднесе почитанието както им е свойствено по природа и както е установено изначално, а именно – понеже са свързани с материята – чрез явяващото се материално. Нали със самото това, изглежда, бихме могли всячески да се приспособим към всички тях и в своето почитание да им поднесем подобаващото им сродство. И тъй, що се отнася до жертвоприношенията, то на тези богове подхождат мъртви тела, лишаване от живот, колене на жертвени животни, използване на телата им, всевъзможното изменение и разрушаване и въобще преобразуването на първичната материя, при което им подобава това не заради тях самите, а заради материята, която управляват. Нали даже да са обособени от нея до възможната степен, все едно те присъстват в нея. Даже ако стоят по-високо от нея в нематериалната си сила, все пак те съществуват съвместно с нея. Управляваното не е чуждо на управляващия, а поставяното в ред – на подреждащия, и не може да е неподходящо за използващия онова, което му помага в качеството на оръдие. Именно затова да се поднася на нематериалните богове материя като жертва е несъобразно, а на всички материални във висша степен подобава.“

на 5/9/2017 в 19:13, Гретел написа:

Може би пък, причината е била много прозаична - да хранят жреците. 

Гретел цитирам за втори път, но за да се поправя. За левитите и коените не знам, но по принцип практиката е била самите жреци (за жреците на Изида май си спомням нещо такова от Апулей) като изпълнители и тълкуватели на божествената воля и т.н, да се отделят от "одушевеното", тоест не са употребявали животинска храна, животински дрехи и изделия дори. 

Редактирано от witness (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, witness написа:

чрез нашата и изобщо на всякакви същества способност за съпреживяване, подобие и сродственост - тоест чрез нашите впечатления? Той например отхвърля представата, че боговете и дори демоните са привличани или се нуждаят от "изпаренията" или всякакъв вид "храна", понеже са неизменни и чисти от връзка с материалното. 

Да добавя още малко към ужасно дългия постинг. Само между другото, макар че е важна подробност, според мен. На въпросните "изпарения" на душата съвсем не са чужди точно впечатленията ни, защото тъкмо впечатленията ни ги създават, с едно или друго качество. Различно качество означава различен материален план. "Минутите" и "зърното" от статията за Машиях също са впечатления и материята, събрана от тези впечатления, това са своеобразни единици съществуващ във вечността жизнен опит, който се "разгръща" или ни развива индивидуално като пружини чрез външни стимули. 

Не е точно казано създават "миговете" опит.) Щом вече съществуват във вечността, но няма значение. Аз разбира се говоря от според собственото си схващане в момента, не от името на някоя институция :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, valkiria1 написа:

Какво ти харесва повече- християнските отчета да  залъгват невежите си следовници ,че  богатството вреди на спасението, че парите са злотворни и изгарят пръстите , а в същото време карат коли за стотици хиляди и  дрънчат с часовници и бижута пак за толкова.

Хайде не прехвърляй топката към християнството! Когато написах, че религиозните водачи се облагодетелстват от религиозните закони ти ме контрира, че при "иудаизма" било различно. 

Редактирано от zemonti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде без евтини хитрини! 

Религиозните закони са писани от религиозните водачи. Благодарение на тези закони има движения на благини от простолюдието към лидерите.

Кое тук е различно при "иудаизма"? И моля не се опитвай да компенсираш приликите с различни термини.

преди 11 минути, valkiria1 написа:

Различно.е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, witness написа:

защо буквално проливане на кръв?

жертвоприношенията в Стария Завет са правени буквално това са правели юдеите понеже заплатата на греха е смърт, то невинните агнета, телета и други са били принасяни като заместителна изкупителна жертва за греховете на хората.
Св. ап. Павел в посланието си към евреите пише-

-И почти всичко според закона се очиства с кръв, и без проливане на кръв прошка не бива Евр.9:22/

всичко в Стария Завет е сянка и предобраз на Новия, когато Сам Господ се въплъти и стана Божия Агнец, взимащ върху Себе Си греха на света. в същото послание към Евреите, Св. ап. Павел пише, че-

-трябваше образите на небесното да се очистят по тоя начин, а самото небесно - с по-добри от тия жертви,защото Христос влезе не в ръкотворено светилище, но в самото небе, за да се яви сега пред Божието лице за нас, и не за да принася Себе Си много пъти в жертва, както първосвещеникът влиза в светилището всяка година с чужда кръв..." (9:23-25)

ние християните не извършваме жертвоприношения на животни в службите,така ни е заповядано от Господ Бог Иисус Христос.в християнската Литургия се принася безкръвна жертва - просфора  пшеничен квасен хляб  и вино, които се претворяват в тяло и кръв Христови.тамяна е благовонна смола, която при топене отделя аромат, с който се освещава храма.това също е безкръвна жертва Богу. елеят също, както и свещите; песнопенията.Храма и дома се очистват не с кръв от жертвени животни, а с молитва от свещеник, светена вода и тамян.това са физическите безкръвни жертви.другите жертви са духовните, които всеки от нас - християните - принася Богу.това са делата на милосърдие, любов и грижа към ближния също и починалите, добрите мисли и благословиите, които произнасяме, молитвите.от всички духовни жертви има една, която е специална. Жертва, при която от цялото си сърце и душа се обръщаме към Бог в моменти на най-тежки изпитания.

в псалом 50  в 19 стих се пее:
-Жертва Богу е дух съкрушен; сърце съкрушено и смирено Ти, Боже, не ще презреш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, valkiria1 написа:

цитирай ми някой религиозен закон в иудаизма ,който да е в ущърб на хората ? ..

Миии, мицва 102. Нали трябва да се плодим, как ще стане като не "харесаш" жената на ближния...:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, valkiria1 написа:

Щом питаш как е при иудаизма ,ще трябва да научиш какво означават нещата от негова гледна точка. 

Аха. Изчерпа се и ме прати да се образовам. Ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, valkiria1 написа:

Или викаш Исус като един вид пасхално агне ще го колите всяка година

Харесва ти да пишеш такива неща за Исус. Само констатирам какво е впечатлението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, valkiria1 написа:

Цитирала съм ти Новия Завет- завета  ,който размахвате като знаме.

Аз пък ти цитирах Ямблих, но не че съм се надявала да го разбереш. Нито дори да го прочетеш, което при първото положение е безполезно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

,какви пак глупости си написал .

драга valkiria чети внимателно какво пише, защото и на мен ми омръзват твоите глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, valkiria1 написа:

колко ще да е тежал кръста на Исус

не знам колко е тежал,но мога да ти кажа колко шекела е струвал!нали си юдейка,това не е ли по важно за тебе?

всъщност,ти от кое племе си?може би от Дановото???:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

Какво общо има Ямблих с иудаизма ?  Теософията е едно абортирано раждане на нова религия. Трагикомедия .

Не теософия, теургия. Карай, и без това за нас е почти неразбираем. 

преди 2 часа, valkiria1 написа:

Няма по-голямо невежество и стряскащо непознаване на текстовете от Библията. Споделяш  ли с отчето какви ги "плещиш "тук?

Нямаш и шанс да стигнеш до "твърдата храна"-това е израз от Библията . Исус го е казал.

Уффф, Павел го е казал в послание до Евреи 5:14. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, valkiria1 написа:

Няма по - объркан мозък от твоя тук.Няма по-голямо невежество и стряскащо непознаване на текстовете от Библията. Споделяш  ли с отчето какви ги "плещиш "тук?

Нямаш и шанс да стигнеш до "твърдата храна"

ако говориме за плещене,ти така си се оплещила,че вече си забравила и талмудата!и все пак не забравяй че ти говориш от името на секта,и то секта в най-лошия симисъл-сатанинска!и синагогата ви е сатанинска!и ти го знаеш,и пак плещиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, valkiria1 написа:

защото съм писала  тук подробно вече няколко пъти и просто не ми се потретва ,  ако нещо не ти е ясно ще обясня с удоволствие

Ами за 3-ти път те питам - обясни ми как при юдаизма главните равини трупат богатства благодарение на техните си собствени религиозни закони, но според теб това не било облагодетелстване, както е при хистиянството. 

И моля недей пак да отклоняваш въпроса! Или кажи какво си имала впредвид с това "различие", или признай, че не си права!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, valkiria1 написа:

кои са законите ,които са собственост на равините?

Опитай се да ми задаваш въпроси без да скачаш.

Няма как да разбереш каквото и да било от начина на живот на изповядващите иудаизъм , особено пък отношението им към парите ,ако не знаеш смисъла на нещата такъв ,какъвто той се открива във вярванията.  Затова се опитах да ти обясня ,че ако искаш да разбереш правилно нещата трябва да анализираш думите ,които могат да изразят това , да се постараеш да проумееш тяхната история, връзката с другите думи. В този смисъл ти казвам ,че няма нищо скандално  в парите на равините.

Задаваш въпрос и посли цитираш отговора на въпроса.

Опитваш се да ме жегнеш, че съм бил "скачал". Сякаш ти не подхождаш лично към въпроса.

Пробутваш ми за трети път "вярата" и отношението към парите, които са абсолютни ирелативни към ясно поставения въпрос.

Изобщо явно си тип, който мисли, че е добродетел да отстоява позиция, без значение колко е грешна. Аре със здраве и не ме засичай повече, ако нямаш намерение да се обосноваваш научно. Сляпата ти вяра не ни интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на днешния ден Светата Православна Църква чества

5. НЕДЕЛЯ СЛЕД ПАСХА – НА САМАРЯНКАТА-
  ДА ЗАДЪРЖИШ ХРИСТА ПРИ СЕБЕ СИ
Затова, когато самаряните дойдоха при Него, молиха Го да постои при тях; и Той престоя там два дена. (Йоан 4:40)

И гадаринци, и самаряни били много грешни люде. Но първите прогонили Христа, а вторите Го молели да остане при тях...    И гадаринци, и самаряни били люде с болни души. Но първите изпъдили Лекаря, Който можел и искал да ги издери, а вторите Го молели да остане при тях и да ги излекува.    С най-болна и най-прокажена от греха душа била самарянката, за която чухте от днешния евангелски разказ. Но Господ успял да извади от пепелта на душата й тлеещия въглен на Божия образ, да го раздуха с Божествения Си Дух и да разпали в тази застиваща душа огъня на покаянието, на вярата и дори на Божественото познание. Това Спасителят съумял да стори благодарение на всеопрощаващата Си любов към падналия грешник, съчетана със зачитане човешкото достойнство на считаната от людете за най-недостойна.    Поставете се на мястото на тази жена грешница! Нея я презирали заради лошия й живот дори слугите и робите, а сега един юдеин, един равин и учител беседвал с нея като равен с равен. Тя дошла да си налее вода от Иакововия кладенец по обяд в най-голямата жега, когато няма никого, за да избегне явните хули и оскърбления на своите съграждани, а тоя Пророк Божий не я осъдил, а само милостиво я призовал към изправление на живота й... Не, това не е обикновен равин и учител, това е Ангел в човешка плът, изпратен от небето! Резултатът е поразителен! За един час време жената блудница осъзнала мерзостта на целия си досегашен живот, дълбоко се разкаяла в сърцето си, повярвала в Христа като в Пророк и Месия, станала благовестник на своите съграждани: “Дойдете – цзове тя към тях - и вижте един човек, който ми каза всичко, що съм направила: да не би Той да е Христос?” Тогава те излязоха из града и идеха към Него ... И много самаряни от оня град повярваха в Него ... дойдоха при Него, молиха Го да постои при тях; и Той престоя там два дена” (Йоан 4:29-30, 39-40). .............................

Източник : Сборник неделни проповеди по евангелските четива, Православно издателство "Витезда"

http://www.plovdivskamitropolia.bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.05.2017 г. в 14:32, valkiria1 написа:

В богатството няма нищо осъдително , а в бедността нищо за насърчение.

То затова и евреите (в болшинството си) не приемат Христос за пророк и Син Божи, понеже е проповядвал да сме богати по душа, а не материално.

А иначе правилно отбелязваш лицемерието на поповете (което е по-голямо, всъщност, при владиците).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"18 И някой си началник Го попита, казвайки: Благи Учителю, какво да сторя за да наследя вечен живот?

19 А Исус му рече: Защо Ме наричаш благ? Никой не е благ, освен един Бог.

20 Знаеш заповедите: "Не убивай"; "Не кради"; "Не лъжесвидетелствувай"; "Почитай баща си и майка си";

21 А той каза: Всичко това съм опазил от младостта си.

22 Исус, като го чу, рече му: Едно още ти не достига. Продай все що имаш и раздай го на сиромасите и ще имаш съкровище на небето; дойди и Ме следвай.

23 И той, като чу това наскърби се много, защото беше твърде богат.

24 И Исус като го видя, каза: Колко мъчно ще влязат в Божието царство, ония които имат богатство!

25 Защото по-лесно е камила да мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието царство."

(Лука 18 гл.)

Тук въпреки съвета да се раздаде всичко на бедните, малко след това се казва, че влизането на богатите в Божието царство е трудно, но не се казва, че е невъзможно. Значи проблемът не е в богатството, а в привързаността на човека към това с което разполага. Никъде не се казва, че за бедните ще е лесно да влязат в Божието царство. При тях също може да има не по-малка привързаност и желание да бъдат богати от богатия. Да дадеш всичко, не трябва да е акт на подчинение на заповедта, а акт на непривързаност. Някой, който разполага с много или с малко пари, може да дава редовно 10% от доходите си, спазвайки закона. В съвремието, той може да си плаща всички данъци и дори повече от това. Но този човек пак може да е привързан към притежанията си.

"28 А Петър рече: Ето, ние оставихме своето и Те последвахме.

29 А Той им рече: Истина ви казвам, няма никой, който да е оставил къща, или жена, или братя, или родители, или чада, заради Божието царство,

30 който да не получи многократно повече в сегашно време, а в идещия свят вечен живот."

(Лука 18 гл.)

Тук се отива още по-далеч. Не трябва да си привързан дори и към близките си, т.е. за нас всички хора трябва да са равни. Някой може да е готов да даде всичко за децата си, но това показва привързаност към тях, ако не е готов да направи същото и за непознат човек, който има нужда. Разбира се, това в настоящето е непосилно за повечето хора, но пък по-добре те отрано да са запознати с идеята, че такова непривързване в един момент ще се окаже необходимо, отколкото да се заблуждават с нещо сравнително лесно.

Разбира се отделянето на част от спечеленото и заработеното за нуждите на обществото е добра идея, която решава частично някои от нуждите му, но това не е достатъчно. Нужна е непривързаност във всяко едно отношение - към материалните притежания, към близките, към народите и расите, дори и към човечеството, които да бъдат заменени с почитане на живота във всичките му форми на проява и загриженост за разгръщането му.

Редактирано от Shiniasu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господ Иисус Христос казва-

"Ако ти не възненавидиш баща си, майка си, жена си, децата си, не можеш да бъдеш Мой ученик".

това не значи, че трябва да изпитваш злоба към тях, да им причиняваш всякакви гадости,има се предвид не това, а че даже такива свети понятия, като майка, деца, родина и всичко друго, трябва да стоят в душата на човека на второ място в сравнение с Царството Небесно,а у нас често това е обратното!

Матей 6.33.

Но първом търсете царството на Бога и Неговата правда, и всичко това ще ви се придаде. .

ние и на това не вярваме.нашият живот не е устремен към Божието Царство, той е насочен повече към хората, към човешките отношения, към това как да устроим всичко тук,ние искаме да удовлетворим гордостта си, собственото ни честолюбие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на тази дата Светата Православна Църква чества Св.равноапостолни цар Константин и царица Елена!

Константин, роден в 274 г.в град Наисус днешен Ниш от родители, които, макар и не християни, покровителствали християнството!царувал в Рим и Византия - Цариград.по негово време през 313 г. се обявява свободата на християнската вяра.
той свикал Първия вселенски събор в 325 година против ереста на Арий. починал в 337 г. в Никомидия и бил поставен в златен ковчег в църквата "Св. апостоли" в Цариград.

Майка му, царица Елена, живяла благочестиво и по неин почин бил открит Кръстът Господен на Голгота.

просторното житие на двамата Св. велики царе и равноапостоли
Константин и Елена- http://www.pravoslavieto.com/life/05.21_sv_Konstantin_Elena.htm

sv_K_Elena_Kremikovski_man_foto_Albena_V

Св. Константин и Елена.
Стенопис от Западната стена на наоса в църквата "Св. Георги" (1493)
в Кремиковския манастир

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...