Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

преди 21 часа, Shiyanu Neko написа:

Едната от 10 те фалшиви заповеди не беше ли " Да нямаш други въображаеми богове освен мене"

Ако не си въобразиш че съществува Бог, душа, аз (атман), няма как да повярваш в тях. Един или много все тая, вярата е безоснователна. Тези термини се отнасят само към въображението, което може да конструира всякакви нелепици. Затова Буда е мълчал (безмълвието понякога е най-адекватният отговор), когато са се повдигали безотносителни (спрямо реалността) въпроси, относно съществуването или не-съществуването на използваните въображаеми термини. И защото, всъщност, не може да има никакъв въпрос, който да ги охарактеризира адекватно. Да питаме например дали душата е смъртна или безсмъртна, доколкото "душа" не обозначава никаква реалност, е все едно да питаме дали синът на една ялова жена е добре или зле, или пък дали космите на костенурката са твърди или меки. Неуместно и глупаво е да се забъркваме във всичките тези истории...

преди 3 минути, Shiyanu Neko написа:

исках да напиша "вещерството" но съм изял едно РРъ

Изял си си времето, в което е трябвало да ходиш на училище и да учиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Śūnyatā написа:

Изял си си времето, в което е трябвало да ходиш на училище и да учиш.

то едно училище.... макар че нещата дето ги пише там съм ги научил на изуст.

много ми е интересно къде в училището говорим за вещерство .

преди 6 минути, Śūnyatā написа:

Ако не си въобразиш че съществува Бог, душа, аз (атман), няма как да повярваш в тях.

не смешката тука е че вие религио верците не си ги спазвате.

както споменах отгоре господина се  занимава с 

1.вещерство 

2. оптическа *измама* = магьосник 

3. Реална *измама* = Гадаене 

4. Неспазване на 10 те божий заповеди = да има други богове освен първият.

п.с

както споменах един приятел на човек който разказа имал приятел Християнин на който нищо неможело да се каже за бог и за религията бил много За божийте заповеди и бил мн голям и точен Религиозен фанатик .

изведнъж се оказало че същият от 15 години изневерява на жена си след което същият напуснал първата си жена и 2те си деца за да живее с любовницата си и направил деца.

та тя и ваща ралта същата  *вярвате в "бог" не го уважавате нито смешните му заповеди ама после  чакате да отидете в рая кек..

бТВ 

аз като атеист спазвам повече заповеди от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Anjel Dimitrov написа:

Десетте Божи заповеди са под въпрос ,тъй като когато бях в отвъдното Господ Бог ми потвърди че с времето са преиначени и променени(примерно ,,,не прелюбодействай" няма такава заповед издадена от Създателя,нито пък ,,не си прави кумири"и тази ,,да имаш само един Бог"

а не лъжи не кради и нямай други богове освен мене ?

Вещерството е пряко свързано с Бог,самоче православните го забраняват ,защото имат преки конкуренти в четенето на ,,киприянови молитви".Самите попове са едни от най-големите вещери,примерно ти казват да палиш свещ за здраве ,което си е чисто ритуалче,тип магия.

точно библията е против магьосничеството.

Струвам ти се странен щото не разбираш и си объркан..

странното е как  хора като теб които не спазват дори 1 божа заповед смятат да отидат в рая  това колко нива си под мен е съвсем друга тема .

чиста пародия.

"

Забележка:ако сте крадец ,измамник,лъжец-ефекта ще е краткотраен.

Контакти , телефон и Вайбър : 0ХХХ или и-майл :[email protected] 

При разваляне на ,,черни магии или магия" се включва и изчистване на ,,негативни влияния",  ,,негативни вибрации" изобщо изчистване от ,,всякакви зловредни влияния"..."

иронията ? осещаш ли я ?

силно се съмнявам развалянето на фалшиви магии да е безплатно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е за Библията, а не за личностните качества на Шунята! Избягвайте постове с подобно съдържание!

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

странно познавам върли християни дето живеят по 10 те божий заповеди не са видели  ръкава на бог..

ти като 1.магьосник  вярващ в много богове  *съмнително правещ магий за които взимаш пари* където не се знае колко е колко е вярно или измама го е виждал и му е казал че ще отиде в рая.

нещо не ми се вързва защо му  е на господ да посещава човек дето е християнин само на хартия а дори не спазва заповедите му ?

аз до ся не съм чувал някой да прави и разваля магий освен тея мошенници по телевизията.

преди 13 часа, Anjel Dimitrov написа:

Пак повтарям ,аз ще отида в Рая на 100% от 100%(това ми го каза лично Господ в отвъдното)просто сега се  старая да си заслужа още много проекции придобивки,усещания ,чувства и така на татък. А и няма неизкупим грях ,има грехове ,които ще те лишат от много и то за цяла вечност,примерно ако упражняваш мъчение след това това мъчение да бъде упражнено върху теб за цяла вечност е почти 100 процентова.

като човек който е прочел вашите писания по скоро ще си вземеш по голяма факла в ада като гледам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Anjel Dimitrov написа:

За ,,не лъжи" и ,,не кради " се подразбира, когато правиш тези неща ти причиняваш зло и нараняваш.

Много точно казано, когато нараняваш някого, то е в следствие на зли мисли, думи и дела, както и щастието се явява следствие на добри мисли, думи и дела. Светът е морално разбираем като причина и следствие, като добри и зли дела, за извършването на които ние носим пълна отговорност, тоест в една ситуация ние можем да причиним страдание или щастие. Законът за причината и следствието е универсален закон, който гарантира запазването на равновесието между делата и техните резултати.

[2:13] (защото не слушателите на закона са праведни пред Бога, а изпълнителите на закона ще бъдат оправдани;

[2:14] защото, щом езичниците, които нямат закон, по природа вършат законното, те, без да имат закон, сами на себе са закон;

[2:15] че делото на закона е написано в техните сърца, те показват в туй време, когато тяхната съвест свидетелствува, и мислите им една друга се обвиняват, или се оправдават)

Послание на апостол Павел до Римляни

От цитата става ясно, че няма значение дали си християнин, будист, мюсюлманин, евреин, езичник или невярващ в личност която стои зад действителността; няма значение дали мислите, думите и делата ти са обусловени от това че някой ти е казал да правиш или да не правиш нещо, отговорността на всеки е лична, защото всеки се явява зависима част от универсалният закон за деянието и плода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

Ти първо на първо изобщо хабер си нямаш що е магия ,както и повечето ,но и това се променя.

оффф.

аврамист ? или не 10 те божий заповеди са си 10 божий заповеди не може да ги кривиш и да не ги спазваш но господ да ти е "казал" че ще отидеш в рая .

много е странно . 

не намирам нищо за авраамизма ? авраам ли ти се е явил  ? ппц авраам не е божествено същество .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anjel Dimitrov написа:

Десетте божи заповеди са изопачени ,особенно ,,не прелюбодействай" - изобщо не съществува и Господ никога не я е издавал.,,,Не лъжи,не кради ,не убивай"-това са заповедите и то при самозащита може да се убива.

Там има и картинки  и линк,но е яно ,че нне можеш да четеш или вербалните ти функции са нарушени.

1. ти вярваш в библията

2. ти отричаш библията

3. господ ти говори как ще отидеш в рая

4. ти си магьосник който прави "заклинания" за да спечели пари от хората които вярват че проблемите им идват от "магий" 

5. ти казваш че господ няма проблем с това че ти вярваш в други богове и богини .

ако беше казал че си атеист щях да разбера.. ама ти си вярваш в бог.. който смята да отиде в рая ? ??? 

интересно..

и на изнасилвачите и убийците бог им говори  че ще отидат в рая.

сам се оплиташ в собствените си думи … тъжно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

няма такова нещо ,те си знаят ,че отиват в пъкъла.

глупости господ им говори че ще отидат в рая като правят такива неща .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Anjel Dimitrov написа:

С тези изнасилвачи и убийци с ,които съм говорил повечето казват,,Грешен съм и ще ходя в ада ,затова да си поживея тук пък после квото ще да става"някои търсят изкупление,но им се струва много трудно и оставят,а повечето не вярват ,че има вечност след смъртта...

а те знаят ли че са ти говорили ?

или също както бог ти говори само ти си го знаеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти какво мислиш разбирам не кавам че не ми харесва какво проповядва религията ти по въпроса с алкохола обаче ? 

алкохола е полезен защото падат маските ? тоест хората могат да са искрени само ако са пияни така ли ?

лъжат докато не пият алкохол ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деяния 2:17
"И в последните дни, казва Бог, Ще излея от Духа Си на всяка твар; И синовете ви и дъщерите ви ще пророкуват, Юношите ви ще виждат видения, И старците ви ще сънуват сънища;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Битие 7

1 Тогава Господ рече на Ноя: Влез ти и целия ти дом в ковчега; защото в това поколение тебе видях праведен пред Мене.

2 Вземи си по седем от всички чисти животни, мъжки и женските им; а от нечистите животни по две, мъжки и женските им;

3 също и от въздушните птици по седем, мъжки и женски; за да опазиш от тях разплод по лицето на цялата земя.

4 Защото още седем дни и Аз ще направя да вали дъжд по земята четиридесет дни и четиридесет нощи; и ще изтребя от лицето на земята всичко живо, що съм направил.

5 И Ной извърши всичко, според както му заповяда Господ.

6 А Ной беше на шестстотин години когато стана на земята потопът от водата.

7 И поради водите на потопа влязоха в ковчега Ной, синовете му, жена му и снахите му с него.

8 От чистите животни и от нечистите животни, от птиците и от всичко, което пълзи по земята,

9 влязоха в ковчега две по две при Ноя, мъжки и женски, според както заповяда Бог на Ноя.

10 И след седмия ден водите на потопа заляха земята.

...................................................

Колко животни и птици общо са се побрали в Ноевия ковчег?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.09.2019 г. в 7:28, Aumi написа:

Битие 7

1 Тогава Господ рече на Ноя: Влез ти и целия ти дом в ковчега; защото в това поколение тебе видях праведен пред Мене.

2 Вземи си по седем от всички чисти животни, мъжки и женските им; а от нечистите животни по две, мъжки и женските им;

3 също и от въздушните птици по седем, мъжки и женски; за да опазиш от тях разплод по лицето на цялата земя.

4 Защото още седем дни и Аз ще направя да вали дъжд по земята четиридесет дни и четиридесет нощи; и ще изтребя от лицето на земята всичко живо, що съм направил.

5 И Ной извърши всичко, според както му заповяда Господ.

6 А Ной беше на шестстотин години когато стана на земята потопът от водата.

7 И поради водите на потопа влязоха в ковчега Ной, синовете му, жена му и снахите му с него.

8 От чистите животни и от нечистите животни, от птиците и от всичко, което пълзи по земята,

9 влязоха в ковчега две по две при Ноя, мъжки и женски, според както заповяда Бог на Ноя.

10 И след седмия ден водите на потопа заляха земята.

...................................................

Колко животни и птици общо са се побрали в Ноевия ковчег?

Явно повече, откоркото ковчега може да побере!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...