Премини към съдържанието
sliderum

Библията - въпроси, отговори, тълкувания - част ІІ

Препоръчан отговор

преди 6 часа, Anjel Dimitrov написа:

Значи ,твоите родители са поискали наследници(разпитвал съм ,,защо хората искат деца?" и съм получавал различни отговори) и са те създали,след това родителите ти носят отговорност за това какво наследство ще ти оставят и какво възпитание ще ти дадат,от ,които неща зависи как ще ти протече живота ,а също така и ,,как ще си прекараш вечността?",защото наследството или го развиваш или го пропиляваш.Господ е само арбитер за това къде ще отиде някой,Господ не праща в Рая или в Ада ,това си е предимно въпрос на личен избор и последствие от постъпки ,и след това на наследство.В Ада ги праща подобно на това ,както ние пращаме престъпниците в затворите,а в Рая както трудолюбивите отиват на почивка.Пращането в Ада или Рая не е решение на Господ,това е последствие от постъпки на дадената персона.Има достатъчно информация за това ,,как да попаднеш в Рая?" и постоянно излиза нова и нова.Но на въпроса,,Защо му е нужно да ги праща в Рая или в Ада?"Попадането в Рая или в Ада е отплатата за проведени действия в земния живот.Най-големи трудности хората срещат,когато трябва да изпълняват задачи на Господ,защото неговите задачи противоречат на логиката на дадения индивид и затова повечето се отказват от хубавия Рай и се задоволяват с посредствения.Примерно Аврам слуша Господ и е готов да принесе в жертва най-милото си,повечето хора казват,,аз не искам палат в рая ,ще се задоволя и с апартамент ,но на такава жертва не съм готов"иначе казано не са готови да слушат Господ докарай и от там Господ пък ги оставя да си правят кво си знаят и им готви апартамент,но аз искам повече и не ми се изброява за моите жертви....Но пак повтарям ,,въпрос на личен избор ,за това кой къде ще попадне?"и след това на наследство и възпитани,а не че Господ  е решил още преди да се родят-решава се цял живот,да имате цял живот да се устроите,естественно ако предците ви не са били някои атеисти-тогава един живот ще е малко и естествено ще получите малко ,каквото и да направите ,но по добре от нищо...

Не виждам да си отговорил на въпроса ми, каква изгода има Господ от всичко това, който беше като реплика на твърдението ти, че Господ също като хората, гледа своята изгода.

на ‎15‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 16:32, Anjel Dimitrov написа:

Цитат

Всичко е за лична изгода,включително и Господ си гледа изгодата,

Разбрахме, че Бог е създал ред и правила в живота, който се нарича Закон на причината и следствието.
И че всичко в Природата е подчинено на този причинно-следствен принцип.

Ти самият си си създал някакъв микс от вярвания, при които си смесил написаното в Библията, с разни магически ритуали, гадания, и си взаимодействал с други съвременни окултни иззмишльотини, базирана върху древни религиозни практики и учения.

Цитат

Възможни напътсвия от следните Богини: Абунданция,Артемида,Атина,Афродита,Бастет,Бриджит,Бяла Тара,Веста,Гуиневир,Дамара,Дана,Дева Мария,Девата Пеперуда,Диана,Ейрене,Еракура,Зелена Тара,Изида,Изолда,Ишчел,Ищар,Йемания,Кали,Ковентина,Кордилия,Куан Ин,Лакшми,Маат,Мария Магдалена,Мау,Майв,Неметона,Оня,Остара,Пеле,Рианон,Сарасвати,Седна,Секхмет,Сидж,Сулис,Уна,Фрея,Хатор.

Не знам как свързваш тези взаимнопротиворечащи се теории и практики. Но изглежда, че духовното търсене и мистиката, винаги и във всички периоди от историята, са привличали наивници.

Screenshot-28.png

http://youartefakt.com/index.php/oltar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ни опишеш по-подробно, как си взаимодействаш с всички тези богини, а които пишеш в сайта си?

Възможни напътсвия от следните Богини: Абунданция,Артемида,Атина,Афродита,Бастет,Бриджит,Бяла Тара,Веста,Гуиневир,Дамара,Дана,Дева Мария,Девата Пеперуда,Диана,Ейрене,Еракура,Зелена Тара,Изида,Изолда,Ишчел,Ищар,Йемания,Кали,Ковентина,Кордилия,Куан Ин,Лакшми,Маат,Мария Магдалена,Мау,Майв,Неметона,Оня,Остара,Пеле,Рианон,Сарасвати,Седна,Секхмет,Сидж,Сулис,Уна,Фрея,Хатор.

Може ли по-подробно да ни разкажеш за всяка една от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Aumi написа:

Може ли да ни опишеш по-подробно, как си взаимодействаш с всички тези богини, а които пишеш в сайта си?

На кой му говорят всички тези богини? Дева Мария и Мария Магдалена били богини???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, A.com написа:

На кой му говорят всички тези богини? Дева Мария и Мария Магдалена били богини???

Нещо на миш-маш ми мяза тая работа. Но се дава избор на клиента, всеки с предпочитанията си очевидно. Хората едно време са вземали боговете и богините си много на сериозно. Само не знам тези какво общо имат с Библията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Lumberman написа:

Ти съдиш Бога? Имаш се за по-умен? Очевидно не си съгласен с него, ама чак пък за толкова умен да се имаш? За такива с много високо мнение за себе си май пишеше по-горе в Исая... Може би искаш да кажеш, "Бог е несправедлив"? Защото ако той е наистина Бог и те е направил от пръстта, няма как да е глупав, не мислиш ли? Или в никой случай не по-глупав от тебе.

Ако можем да предположим че това което е описано в "Библията" е било точно така както е описано то.

1. Бог убива невинни жени и техните деца  без никакви грехове

2. милиони животни който.. естествено > нямат грехове.

това за мен  като човек който от доста хора около мен е признат като рационалист и много точен по интелигентните неща  намирам за доста странно.

Вместо да махнеш с пръст , поглед  и да убиеш там.. 3  или 4 човека които правят мизерии ти убиваш стотици хиляди милиони ??!?!!! 

за "бог" който е "СУПЕР Невероятно ултра УМЕН" мммммммм не мисля 

преди 8 часа, Anjel Dimitrov написа:

Говориш глупости,никога не съм казвал ,че съм 2-3 хиляди години преди христа и никога не съм казвал ,че ще ходя в рая само заради вярата си.А и аз собствените си божи заповеди не ги нарушавам,защото ,,не прелюбодействай" за мен е ,,не прекалявай" и си пуша и си пия,защото специално тези неща са ги забранили някои духовни лица от конкурентни религии,а реалността е ,че Господ ги дава като награда,а това с любовните ми историйки е ,е просто работих барман 12 години и мога да разчитам жените по погледа какво искат и ,когато мога да им го дам ,е така стават нещата...

ся това какво говориш и какво си мислиш са различни неща . Според това което се разбира от коментарите ти си осигуряваш 100% пътешествие към ада от *алчност*

преди 39 минути, Aumi написа:

оо шахматира го …. 

тва ми напомня как един youtuber беше казал... имах един познат вярваше в бог беше много против това да си говорим за езотерика и господ и т.н .. после се оказа че е изневерявал на жена си от 15 години .. >.>

в случаят не важно как се опитват религиозните да "форматират" околните  а по скоро как си мислят че всичките грехове които правят се решават с "ена молитва" 

колко "удобно" 

преди 1 час, Aumi написа:

Разбрахме, че Бог е създал ред и правила в живота, който се нарича Закон на причината и следствието.

тоя закон не важи при учените и религията обаче.. а само от време на време когато "ако си непослушен" "ще отидеш в ада" това "колко си непослушен е "относително".

преди 11 часа, Lumberman написа:

Съвест нямаш ли? Или можеш просто да си предефинираш кое е добро и кое е зло както ти изнася и да чакаш да се съобразяват с тебе?

Очевидно Библията не ти понася, но поне подхождай с малко уважение и смирение, особено като не я познаваш, и не я разбираш. Той Исус е казал: "Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори, защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори." Ти си присмивател в пълния смисъл на думата, а такива никога нищо не научават.

не бъди толкова солен .

просто отбелязвам че вместо да се "вярва" сляпо в библията трябва да се прочете и да се осмисли тоест обратното на което правите вие.

"уу това са словата на исуската ууу трябва сляпо да вярваме в тях иначе ня отидем в рая ууууу" нещата не стоят така . 

Дори да приемем че библията *някога* е била в правилната посока много е възможно сегашното състояние на библията да ви засилва към ада.. защото ви дава достъп до много грехове.

Точно защото имам съвест за хилядите невинни убити жени и деца в библията смятам че е фалшива.

дори и животните не нападат децата освен ако не е за територия или не са застрашени. Но господ може да убива жени и деца за кеф... като "случайни жертви" понеже не може да концентрира 0.0000000000000001% от силата си и да изтрие хората които е създал ?

Ти имаш ли съвест да вярваш сляпо в този убиец и демон ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Aumi написа:

http://youartefakt.com/index.php/gadaene-nakratko Дорийн Върчу е разработила система за общуване с Богините и на днешно време просто може да я ползвате.Сайта съм го направил и с цел да се научите на гадаене и магия и да не ви се струват тези неща кой знае какво,защото като не можете да общувате с Висшите Спиритуални Сили директно тези карти и други гадателски системи са добър вариант (на всекиму според вкуса,примерно най -разпространени- руни,таро монети и-чинг,кафе ,кристално кълбо).Преди дватрийсет години тези неща бяха табу ,но на днешно време вече са едно забавно полезно хоби...

преди 7 часа, Aumi написа:

Не виждам да си отговорил на въпроса ми, каква изгода има Господ от всичко това, който беше като реплика на твърдението ти, че Господ също като хората, гледа своята изгода.

на ‎15‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 16:32, Anjel Dimitrov написа:

Ти самият си си създал някакъв микс от вярвания, при които си смесил написаното в Библията, с разни магически ритуали, гадания, и си взаимодействал с други съвременни окултни иззмишльотини, базирана върху древни религиозни практики и учения.

Не знам как свързваш тези взаимнопротиворечащи се теории и практики. Но изглежда, че духовното търсене и мистиката, винаги и във всички периоди от историята, са привличали наивници.

Screenshot-28.png

http://youartefakt.com/index.php/oltar

Ами каква изгода,ние сме по негов образ и подобие,следователно това което търси човек в човека,го търси и Господ от човека за Него.Ти примерно какво търсиш в гаджето си и бизнеспартньорите това и търси Господ от всички,естествено разликата във взел дал е огромна ,защото ние вземаме много ,а даваме малко дори да вложиме всичко от себе си Господ пак ни наддава и дава повече(един вид Господ винаги оставя бакшиш защото може да си позволи.Поне при мен е така,но аз влагам всичко от себе си за Него)  

Гадаенето е част от общуването с Висшите Спритуални Сили.

преди 6 часа, Shiyanu Neko написа:

ся това какво говориш и какво си мислиш са различни неща . Според това което се разбира от коментарите ти си осигуряваш 100% пътешествие към ада от *алчност*

оо шахматира го …. 

Глупости пишеш,аз ще съм в най-хубавия рай.

мечтай си...

преди 6 часа, Lumberman написа:

Нещо на миш-маш ми мяза тая работа. Но се дава избор на клиента, всеки с предпочитанията си очевидно. Хората едно време са вземали боговете и богините си много на сериозно. Само не знам тези какво общо имат с Библията?

Библията е малка част от свещенните текстове и в науката за Господ е като учебник от 1-ви до 3-ти клас а трябва да придобиеш академично познание за да си в хубавия рай(иначе боксониера вместо имение).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

http://youartefakt.com/index.php/gadaene-nakratko Дорийн Върчу е разработила система за общуване с Богините и на днешно време просто може да я ползвате.

А всички тези богини от миналото, днес съществуват ли?

И защо предпочиташ да общуваш с богините, а не с боговете като например Зевс, Адонис, Анубис, Амон Ра, Посейдон, или който се сетиш от плеядата на боговете от миналото?

Мислиш ли, че всички тези богове наистина са съществували, а не са били проекции на човешкото съзнание?

Цитат

Ами каква изгода,ние сме по негов образ и подобие,

Според мен, е доста наивно да оприличаваме Бог на човек, и да му приписваме елементарни човешки качества, дори недостатъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до ся варваме в Исус после в бог ся в богините и после чакаме да отидем в рая тц тц не е лесно на Христ*ияните.

преди 3 часа, Aumi написа:

Според мен, е доста наивно да оприличаваме Бог на човек, и да му приписваме елементарни човешки качества, дори недостатъци.

ако това което е описано в религията е вярно то най вероятно е човек защото само един човек може да прави такива тъпотии  *тъпо животно няма*

преди 5 часа, Anjel Dimitrov написа:

Глупости пишеш,аз ще съм в най-хубавия рай.

мечтай си...

има и нива на рая ли ? уау

преди 5 часа, Anjel Dimitrov написа:

Сайта съм го направил и с цел да се научите на гадаене и магия и да не ви се струват тези неща кой знае какво,защото като не можете да общувате с Висшите Спиритуални Сили директно тези карти и други гадателски системи са добър вариант (на всекиму според вкуса,примерно най -разпространени- руни,таро монети и-чинг,кафе ,кристално кълбо).Преди дватрийсет години тези неща бяха табу ,но на днешно време вече са едно забавно полезно хоби...

господин шар.. апчих "магьосник" сега остава само и по телевизията да тръгнете да предсказвате с обаждания по 5 лева в минута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Aumi написа:

А всички тези богини от миналото, днес съществуват ли?

И защо предпочиташ да общуваш с богините, а не с боговете като например Зевс, Адонис, Анубис, Амон Ра, Посейдон, или който се сетиш от плеядата на боговете от миналото?

Мислиш ли, че всички тези богове наистина са съществували, а не са били проекции на човешкото съзнание?

Съществуват.Всички ще съществуват-вечно-

Предпочитам богини ,защото съм мъж и освен здраве и материални блага търся и любов,защото като се подсигуриш със здравето и материалните блага се остава любовта и изкуството.

Много ясно ,че са съществували ,почти всички богове са били хора преди да станат богове.

Не е наивно,а си е истината ,Господ Бог притежава всички човешки качества,разликата е ,че ако ние познаваме 1000 усещания то Господ Бог е с многократно повече и ако тук в земния живот познаваме 1000 чувства то след смъртта ни някои ще познават многократно повече,защото като бях в отвъдното пред създателя почувствах нови чувства,а има многократно повече приготвени за тези които сме заслужили.Същото се отнася и за уменията ,всички свръхумения от фантастичните филми някои ще ги притежаваме,други само ще се почувстват малко по-добре и някои ще са за цяла вечност в тъпотия(това кой как ще си прекарва вечността зависи от земният ни живот)

преди 18 часа, Shiyanu Neko написа:

до ся варваме в Исус после в бог ся в богините и после чакаме да отидем в рая тц тц не е лесно на Христ*ияните.

ако това което е описано в религията е вярно то най вероятно е човек защото само един човек може да прави такива тъпотии  *тъпо животно няма*

има и нива на рая ли ? уау

господин шар.. апчих "магьосник" сега остава само и по телевизията да тръгнете да предсказвате с обаждания по 5 лева в минута.

Ти не различаваш християнин от антихрист.

............а сега кой се мислел за по-умен от Господ,това е новост

Има та 

Надали ще се наема да предсказвам по телевизията,защото всеки попаднал на сайта ми може да се справи с тези работи с лекота(това е всъщност и една от целите ми).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anjel Dimitrov написа:

Ти не различаваш християнин от антихрист.

що за глупост ?

............а сега кой се мислел за по-умен от Господ,това е новост

да оспорваш не рационалните и напълно малоумни действия на уж "невероятно високо интелигентно същество" е напълно естествен процес за нормалните хора нарича се "мислене".

ма та 

Надали ще се наема да предсказвам по телевизията,защото всеки попаднал на сайта ми може да се справи с тези работи с лекота(това е всъщност и една от целите ми).

тоест всеки който е генерирал трафик на сайта ти може да се връща и да генерира трафик отново и отново като прави нелепи предсказания лел

Мислех че вашият бог отрича другите богове тогава как пращаш сигнали на "богини" е много интересно .

Едната от 10 те фалшиви заповеди не беше ли " Да нямаш други въображаеми богове освен мене"

от друга страна Веществото не е ли също против господ ???????? 

ти си най странният вярваш дето съм виждал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Shiyanu Neko написа:

Едната от 10 те фалшиви заповеди не беше ли " Да нямаш други въображаеми богове освен мене"

Ако не си въобразиш че съществува Бог, душа, аз (атман), няма как да повярваш в тях. Един или много все тая, вярата е безоснователна. Тези термини се отнасят само към въображението, което може да конструира всякакви нелепици. Затова Буда е мълчал (безмълвието понякога е най-адекватният отговор), когато са се повдигали безотносителни (спрямо реалността) въпроси, относно съществуването или не-съществуването на използваните въображаеми термини. И защото, всъщност, не може да има никакъв въпрос, който да ги охарактеризира адекватно. Да питаме например дали душата е смъртна или безсмъртна, доколкото "душа" не обозначава никаква реалност, е все едно да питаме дали синът на една ялова жена е добре или зле, или пък дали космите на костенурката са твърди или меки. Неуместно и глупаво е да се забъркваме във всичките тези истории...

преди 3 минути, Shiyanu Neko написа:

исках да напиша "вещерството" но съм изял едно РРъ

Изял си си времето, в което е трябвало да ходиш на училище и да учиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Śūnyatā написа:

Изял си си времето, в което е трябвало да ходиш на училище и да учиш.

то едно училище.... макар че нещата дето ги пише там съм ги научил на изуст.

много ми е интересно къде в училището говорим за вещерство .

преди 6 минути, Śūnyatā написа:

Ако не си въобразиш че съществува Бог, душа, аз (атман), няма как да повярваш в тях.

не смешката тука е че вие религио верците не си ги спазвате.

както споменах отгоре господина се  занимава с 

1.вещерство 

2. оптическа *измама* = магьосник 

3. Реална *измама* = Гадаене 

4. Неспазване на 10 те божий заповеди = да има други богове освен първият.

п.с

както споменах един приятел на човек който разказа имал приятел Християнин на който нищо неможело да се каже за бог и за религията бил много За божийте заповеди и бил мн голям и точен Религиозен фанатик .

изведнъж се оказало че същият от 15 години изневерява на жена си след което същият напуснал първата си жена и 2те си деца за да живее с любовницата си и направил деца.

та тя и ваща ралта същата  *вярвате в "бог" не го уважавате нито смешните му заповеди ама после  чакате да отидете в рая кек..

бТВ 

аз като атеист спазвам повече заповеди от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Shiyanu Neko написа:

тоест всеки който е генерирал трафик на сайта ти може да се връща и да генерира трафик отново и отново като прави нелепи предсказания лел

Мислех че вашият бог отрича другите богове тогава как пращаш сигнали на "богини" е много интересно .

от друга страна Веществото не е ли също против господ ???????? 

ти си най странният вярваш дето съм виждал .

За да гадаеш ти трябват гадателски карти или руни или познания ,които се намират подробно в други сайтове.

Бъркаш Господ Бог-(Създателя) с по ниските нива на божественост.

Десетте Божи заповеди са под въпрос ,тъй като когато бях в отвъдното Господ Бог ми потвърди че с времето са преиначени и променени(примерно ,,,не прелюбодействай" няма такава заповед издадена от Създателя,нито пък ,,не си прави кумири"и тази ,,да имаш само един Бог"

Вещерството е пряко свързано с Бог,самоче православните го забраняват ,защото имат преки конкуренти в четенето на ,,киприянови молитви".Самите попове са едни от най-големите вещери,примерно ти казват да палиш свещ за здраве ,което си е чисто ритуалче,тип магия.

Струвам ти се странен щото не разбираш и си объркан...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Anjel Dimitrov написа:

Десетте Божи заповеди са под въпрос ,тъй като когато бях в отвъдното Господ Бог ми потвърди че с времето са преиначени и променени(примерно ,,,не прелюбодействай" няма такава заповед издадена от Създателя,нито пък ,,не си прави кумири"и тази ,,да имаш само един Бог"

а не лъжи не кради и нямай други богове освен мене ?

Вещерството е пряко свързано с Бог,самоче православните го забраняват ,защото имат преки конкуренти в четенето на ,,киприянови молитви".Самите попове са едни от най-големите вещери,примерно ти казват да палиш свещ за здраве ,което си е чисто ритуалче,тип магия.

точно библията е против магьосничеството.

Струвам ти се странен щото не разбираш и си объркан..

странното е как  хора като теб които не спазват дори 1 божа заповед смятат да отидат в рая  това колко нива си под мен е съвсем друга тема .

чиста пародия.

"

Забележка:ако сте крадец ,измамник,лъжец-ефекта ще е краткотраен.

Контакти , телефон и Вайбър : 0ХХХ или и-майл :youartefakt@gmail.com 

При разваляне на ,,черни магии или магия" се включва и изчистване на ,,негативни влияния",  ,,негативни вибрации" изобщо изчистване от ,,всякакви зловредни влияния"..."

иронията ? осещаш ли я ?

силно се съмнявам развалянето на фалшиви магии да е безплатно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Темата е за Библията, а не за личностните качества на Шунята! Избягвайте постове с подобно съдържание!

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Shiyanu Neko написа:

а не лъжи не кради и нямай други богове освен мене ?

точно библията е против магьосничеството.

странното е как  хора като теб които не спазват дори 1 божа заповед смятат да отидат в рая  това колко нива си под мен е съвсем друга тема .

чиста пародия.

"

Забележка:ако сте крадец ,измамник,лъжец-ефекта ще е краткотраен.

Контакти , телефон и Вайбър : 0ХХХ или и-майл :youartefakt@gmail.com 

При разваляне на ,,черни магии или магия" се включва и изчистване на ,,негативни влияния",  ,,негативни вибрации" изобщо изчистване от ,,всякакви зловредни влияния"..."

иронията ? осещаш ли я ?

силно се съмнявам развалянето на фалшиви магии да е безплатно .

За ,,не лъжи" и ,,не кради " се подразбира ,когато правиш тези неща ти причиняваш зло и нараняваш.Когато си си направил кумири или имаш повече от един Бог не е никакъв грях,още повече ,че повечето не можете да разберете ,,какво е Господ-(Създателя или Висшата сила управляваща всичко)и когато вярваш и се молиш на на някой Бог когото разбираш е добре.

Явно не си прочел ,,що е магия"земи чети малко http://youartefakt.com/index.php/za-magiyata-obobshcheno и ще разбереш ,че всъщност библията е осеяна с магии особено псалтира.

Пак повтарям ,аз ще отида в Рая на 100% от 100%(това ми го каза лично Господ в отвъдното)просто сега се  старая да си заслужа още много проекции придобивки,усещания ,чувства и така на татък. А и няма неизкупим грях ,има грехове ,които ще те лишат от много и то за цяла вечност,примерно ако упражняваш мъчение след това това мъчение да бъде упражнено върху теб за цяла вечност е почти 100 процентова.

Дал съм линк и много добро разяснение ,за магиите,такаче всеки може да си я развали сам,но ако се обръщат към мен за разваляне на магия ,трябва да се остави нещо,ето у тук 

в Калдата но явно не си по четенето 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

странно познавам върли християни дето живеят по 10 те божий заповеди не са видели  ръкава на бог..

ти като 1.магьосник  вярващ в много богове  *съмнително правещ магий за които взимаш пари* където не се знае колко е колко е вярно или измама го е виждал и му е казал че ще отиде в рая.

нещо не ми се вързва защо му  е на господ да посещава човек дето е християнин само на хартия а дори не спазва заповедите му ?

аз до ся не съм чувал някой да прави и разваля магий освен тея мошенници по телевизията.

преди 13 часа, Anjel Dimitrov написа:

Пак повтарям ,аз ще отида в Рая на 100% от 100%(това ми го каза лично Господ в отвъдното)просто сега се  старая да си заслужа още много проекции придобивки,усещания ,чувства и така на татък. А и няма неизкупим грях ,има грехове ,които ще те лишат от много и то за цяла вечност,примерно ако упражняваш мъчение след това това мъчение да бъде упражнено върху теб за цяла вечност е почти 100 процентова.

като човек който е прочел вашите писания по скоро ще си вземеш по голяма факла в ада като гледам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Anjel Dimitrov написа:

За ,,не лъжи" и ,,не кради " се подразбира, когато правиш тези неща ти причиняваш зло и нараняваш.

Много точно казано, когато нараняваш някого, то е в следствие на зли мисли, думи и дела, както и щастието се явява следствие на добри мисли, думи и дела. Светът е морално разбираем като причина и следствие, като добри и зли дела, за извършването на които ние носим пълна отговорност, тоест в една ситуация ние можем да причиним страдание или щастие. Законът за причината и следствието е универсален закон, който гарантира запазването на равновесието между делата и техните резултати.

[2:13] (защото не слушателите на закона са праведни пред Бога, а изпълнителите на закона ще бъдат оправдани;

[2:14] защото, щом езичниците, които нямат закон, по природа вършат законното, те, без да имат закон, сами на себе са закон;

[2:15] че делото на закона е написано в техните сърца, те показват в туй време, когато тяхната съвест свидетелствува, и мислите им една друга се обвиняват, или се оправдават)

Послание на апостол Павел до Римляни

От цитата става ясно, че няма значение дали си християнин, будист, мюсюлманин, евреин, езичник или невярващ в личност която стои зад действителността; няма значение дали мислите, думите и делата ти са обусловени от това че някой ти е казал да правиш или да не правиш нещо, отговорността на всеки е лична, защото всеки се явява зависима част от универсалният закон за деянието и плода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Shiyanu Neko написа:

странно познавам върли християни дето живеят по 10 те божий заповеди не са видели  ръкава на бог..

ти като 1.магьосник  вярващ в много богове  *съмнително правещ магий за които взимаш пари* където не се знае колко е колко е вярно или измама го е виждал и му е казал че ще отиде в рая.

нещо не ми се вързва защо му  е на господ да посещава човек дето е християнин само на хартия а дори не спазва заповедите му ?

аз до ся не съм чувал някой да прави и разваля магий освен тея мошенници по телевизията.

като човек който е прочел вашите писания по скоро ще си вземеш по голяма факла в ада като гледам .

Те и повечето ще го видят ,чак като умрат .

не го разбрах.

аз не съм християнин,а аврамист.

Ти първо на първо изобщо хабер си нямаш що е магия ,както и повечето ,но и това се променя.

оффф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

Ти първо на първо изобщо хабер си нямаш що е магия ,както и повечето ,но и това се променя.

оффф.

аврамист ? или не 10 те божий заповеди са си 10 божий заповеди не може да ги кривиш и да не ги спазваш но господ да ти е "казал" че ще отидеш в рая .

много е странно . 

не намирам нищо за авраамизма ? авраам ли ти се е явил  ? ппц авраам не е божествено същество .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Shiyanu Neko написа:

аврамист ? или не 10 те божий заповеди са си 10 божий заповеди не може да ги кривиш и да не ги спазваш но господ да ти е "казал" че ще отидеш в рая .

много е странно . 

не намирам нищо за авраамизма ? авраам ли ти се е явил  ? ппц авраам не е божествено същество .

Десетте божи заповеди са изопачени ,особенно ,,не прелюбодействай" - изобщо не съществува и Господ никога не я е издавал.,,,Не лъжи,не кради ,не убивай"-това са заповедите и то при самозащита може да се убива.

Там има и картинки  и линк,но е яно ,че нне можеш да четеш или вербалните ти функции са нарушени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anjel Dimitrov написа:

Десетте божи заповеди са изопачени ,особенно ,,не прелюбодействай" - изобщо не съществува и Господ никога не я е издавал.,,,Не лъжи,не кради ,не убивай"-това са заповедите и то при самозащита може да се убива.

Там има и картинки  и линк,но е яно ,че нне можеш да четеш или вербалните ти функции са нарушени.

1. ти вярваш в библията

2. ти отричаш библията

3. господ ти говори как ще отидеш в рая

4. ти си магьосник който прави "заклинания" за да спечели пари от хората които вярват че проблемите им идват от "магий" 

5. ти казваш че господ няма проблем с това че ти вярваш в други богове и богини .

ако беше казал че си атеист щях да разбера.. ама ти си вярваш в бог.. който смята да отиде в рая ? ??? 

интересно..

и на изнасилвачите и убийците бог им говори  че ще отидат в рая.

сам се оплиташ в собствените си думи … тъжно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Shiyanu Neko написа:

и на изнасилвачите и убийците бог им говори  че ще отидат в рая.

няма такова нещо ,те си знаят ,че отиват в пъкъла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Anjel Dimitrov написа:

няма такова нещо ,те си знаят ,че отиват в пъкъла.

глупости господ им говори че ще отидат в рая като правят такива неща .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.