Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lunichkata90

Вампирите в любовните романи

Препоръчан отговор

Права си, че всички книги от третата нагоре са просто страхотни. Тази за Ви си я обожавам, но просто в случая май ми дойде в повече свръхестественото. Чак пък и духове, които да могат да работят... ами, на мен ми се струва глупаво. :/ А историята е страхотна и тежка на моменти, защото Ви е имал ужасен живот. То не, че на Джейн е бил обвит в розово, но неговия е бил повече от ужасен...

Аз шестата книга все още не мога да я подхвана, защото е в България и изобщо не знам кога ще се докопам до нея... :/ Ужас! Много мразя така..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ОХХ,тези романи са страхотни,обожавам ги а Вишъс е уникален както и другите с малко изключения! Хубави са тъй като те въвеждат в един нов и различен свят пълен с опасности ,красиви мъже и доста пикантни моменти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментар за Единствена Любов

Коментара съдържа СПОЙЛЕРИ!!!

Тааакааа и аз се докопах най-накрая до така желата
доза от Братството... иии не да не си помислите, че посчи 2 дена
не съм спал само и само за да я прочета... нееееее;д
или че имам болки във врата вече... но това са минимални
неща, защото все пак...преди броени минути прочетох книгата
и съм меко казано в тотален шок и транс от тази история!!!!
Макар че се бях подготвил за случващото се в книгата
и знаех доста от нещата (макар и благодарение на лошият
ми английски)
пак останах потресен от доста от нещата които се случиха.
Самата история и не само главната а и отделните елементи
включващи и други герои ме оставяха в тотален шок.
Винаги съм харесвал Джон и Хекс, идеални са един за друг...
като Инг и Янг.
Беше ми тегаво да ги "гледам" така разкъсвани от
вътрешните си демони и толкова наранени и самотни.
Нещата се развиха точно както трябва, от татуирането на Джон,
до самият край на книгата... Даже да си призная докато я четях
ми се въртяха всевъзможни идеи за коментар, но сега съм тотално ням.
Разкриха се доста неща които до сега бяха в сянка...
Неща за Тор, Пейн, дори за Хекс.
Хареса ми това, че Тор е намесен пряко в живота на Хекс
още от самото му начало.
Дариъс е бил благороден, какъвто е и Джон и ме е яд че
нямаше как да опознаем Ди, преди злощастните събития...
Да си призная сцените с екипа по паранормални изследвания
малко ме дразнеха и озадачаваха (макар че знаех че преследвания
призрак всъщност е вампир, но не предполагах кой, докато
продуцентът Грег не се качи в стаята му и тогава изведнъж ме осени идеята....
Мърдър... а и все пак някъде бях чел че Дж.Р. Уорд мисли да го върне в Братството. Хубаво се получи и това че накрая Хекс го видя в телевизора..)
Както прочетох и в други коментари, отношенията на Блей и Куин
пораждат някои негативни емоции и реакции... и макар че не съм сигурен
че книгата им ще ми хареса като прочетените до сега... ще я прочета.
Радвам се че Ви и Пейн се намериха макар той да не знаеше
за съществуването й. Книгата й мисля че няма да има толкова голяма сила..
но не може всяка книга да е перфектна. Но книгата за Тор... от сега мога да
кажа, че я чакам с още по-голям интерес.
Историята с Леш беше много объркана но доста добре поднесена.
Жестокостта му беше безгранична и в същото време граничеща с лудост...
Много се радвах когато се разпадаше и беше изпаднал в паника.
Дори аз не знаех какво да очаквам.
И такаа Джон.. както винаги сърдечен и добър, но в същото време брутален.
Много тежка сцена когато Хекс все още беше пленница, а той беше в стаята.
А когато разкъса Г-н Д. на парчета не можех да повярвам. Но бях доволен.
Тази обсебеност.. виждали сме я и при другите братя, но умножена
с нараненият Джон и това, че в него живее и другата му същност...
го прави още по-опасен и непредсказуем. Харесаха ми всички мигове
между него и Хекс и това че дори отблъснат от нея толкова много пъти
той продължаваше да се грижи за тази която обича.
А тя... просто невероятна... красива, смъртоностна и много много опасна.
Крайно време беше да се пречупи след всичката тази болка и сподавени
чувства. А накрая когато и майка й се появи беше страхотно.
Спомням си в книгата за Фюри, когато Джон беше с Кормия в киносалона
и получи смс с лоша новина той си каза "лошите новини винаги идваха по 3"
а сега към края на тази книга... Хекс каза че хубавите новини идват по 3.

А понеже знам, че ще имат доста трудности в престоящите 2 книги...
това ме кара още по-настървено да чакам историите на Пейн и на Тор
не само заради главните истории а и за да разбера какво ще се случи
с Джон И Хекс.
Меко казано тази книга е уникална, просто не мога да намеря думи да я опиша.
Благодарен съм че имах възможност да се запозная и да продължавам да се
запознавам с историите на тези герои и да попадна в техният свят.
Защото дори да не са като нас хората... са много сходни с нас..
и те чувстват....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм се спирала тук, но сега се зачетох в раздела и тъй, като аз все още съм на Отмъстена любов, а ми стана интересно, признавам си, че  още си нямам любима книга от Братството. 

След първите две, малко бозави истории, си дадох време и аванс, като си казах, че не може, да е чак толкова зле, колкото  изглежда. От Зи и Бела тръгна интересното и сега вече чета настървено...

Друг е въпроса, че аз продължавам да съм по голяма фенка на 'Здрач'. Тамошната история е лигава и типично женска, някак си ми е чиста и ми харесва факта, че липсва многото секс в цялата история. Не, че имам нещо против секса, но женската романтично тривиална част в мен надделява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз харесвам Здрача , ама повече се кефя на Братята. Запалих и братовчедка си по тях и тя споделя, че харесва повече по- новите след Рейдж, аз пък на обратно, след толкоз книги първата ми любов остава Рот. Но доста ме впечатли за Джон и Хекс, защото малко се разочеровах от Ви и Фюри , а с толкова мерак ги чаках.Обаче поредицата си остава трепач!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тези книги от поредицата са страхотни.много ми харесаха досега прочетените.особенно 3-тата за Зейдист и Бела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най накрая и аз да прочета Здрач, Новолуние, Затъмнение и Зазоряване. Избягвах ги защото мислех, че ще ми дойдат малко тинейджърски, но чесно казано се изненадах. Харесах точно най-тинейджърската от всички- Здрач. Направо бях влюбена в книгата. Втората част е отвратителна. Третата и четвъртата се четат, но нещо я няма тръпката на първата част.

От Братството прочетох само първата и доста коментари за останалите части, но честно казано не ми допадат.

Сега съм се зачудила дали да не почна Академия за вампири. Може ли някой да каже две три думи за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
an8,

академията е доста по-различна от братството. Лично аз харесвам и двете поредици, като но места брутализмът и свръхестественото в братството ми идва в повече.

Накратко за академията: представят се доста истории паралелно, но основната сюжетна линия са връзките Роуз - Дмитрий; Роуз - Лиса. Роуз е главната героиня, от чието първо лице е написана поредицата. Тя е тийнейджър, дампир (обучаващ се за пазител), най-близката приятелка на принцеса Драгомир (Лиса), с която са свързани по особен начин (в трета книга се разбира какъв). Основната й цел е да опази Лиса (която е от кралски род) от всякакви опасности (не само от лошите вампири), затова двете избягват от академията и няколко години живеят сред хората, докато пазителите не ги намират, и не ги връщат обратно. Академията е всъщност училището където се обучават мороите (добрите вампири, от които е и Лиса) и дампирите (това е друга раса, която е смесица между вампири и хора, не притежават магията на мороите, но са надарени с бързина и сила, и те се обучават за пазители на мороите). Та, предвождащият пазителите, които залавят двете момичета и ги връщат в академията е Дмитрий Беликов - най-безпощадния пазител (и учител в академията по бойни изкуства) и всъщност Роуз се влюбва точно в него. Шестте книги описват чувствата и приключенията й, докато се бори за любовта си и за каузата, в която вярва. Лично на мен ми бяха много интересни, макар и малко по-тийнейджърски. Единственото, което дразни е маниерът на авторката да преповтаря прекалено много описанията. За човек, който чете книгите подред доста от тях са излишни, защото тя постоянно описва що е то расата на мороите, какво могат те, що е то дампир и има ли то почва у нас, както и други специфични понятия. От една страна я разбирам защо набляга на това - все пак описва един нов свят, една различна цивилизация. от друга страна, въпреки че поредицата е много последователна - тоест втора книга почва отдето свършва първа, съответно третата продължава директно втора и т.н., все пак може да се четат и ако случайно сте изтървали някоя от книгите, благодарение точно на тези описания на авторката - тя постоянно описва света и героите, както и случките, които са отминали. Ако четете поредицата подред, доста пасажи може да ги прескачате, защото вече сте наясно с тях. Лично за мен това е една доста силна история, макар да няма описателни еротични сцени, които са модерни напоследък. Единственото, за което бях ядосана (така да се каже) на поредицата беше един колоритен герой - Ейдриън, който е морой, влюбен в Роуз, и който остава с разбито сърце, защото Роуз преследва и се бори за своята любов с Дмитрий. Винаги ми е гадно, когато някой от добрите герои се налага да страда заради несподелена любов. Затова съм страшно доволна от другата поредица на Ришел Мийд - "Кръвни връзки" - която е своеобразно продължение на академията, но не точно. В смисъл, че героите са наши познайници от академия за вампири, но това е тъкмо историята за Ейдриън, който намира своята любов. Там вече гледната точка не е на Роуз, а на една от другите героини - Сидни, която още от академията страшно много харесвах като образ. Моят съвет е да ги прочетеш. Щом здрач ти е харесала, това може би също ще ти допадне като сюжет. Е, ако не ти харесат, винаги можеш да ми теглиш една после. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен Братството си стои начело. Здрач ми дойде мнооого тийн. Макар да харесвам Академията, за мен тя не може да се мери с Братството. Малко са... като различни планети. Докато Академията е по... как да се изразя сладичка, Братството (за мен и Ванирската сага) са поредици с повече "подправки", ако мога така да се изразя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох Как да се омъжиш за вампир милионер. Приятна книга на места доста итересна, но очаквах повече. Заглавието не ми се връзва изобщо със сюжета. Краят ми се видя попретупан. Иначе Роман Драганести ми хареса, главната не съвсем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам първите три книги.Четвъртата все още се превежда :)Как ги искаш - doc,pdf,fb2 ???

Ох, съвсем наскоро открих поредицата и се влюбих в 1 книга. Моля те, моля те, моля те, прати ми 2 и 3 книга!!! Благодаря предварително!  :ohmy::inlove1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се момичета, ако не пиша в правилната тема, но току що свърших с Среднощен ловец кн1, изчетох я на един дъх

Ако някой може да ми помогне с линк да сваля онлайн или да чета онлайн и другите части, ще съм мн благодарна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос относно поредицата на Керилин Спаркс. Чела съм само първата книга "Как да се омъжиш за вампир милионер", не беше особено велика и макар да съм си накупила следващите книги, не съм ги чела. Не ми идва вдъхновението, та някой ще може ли да сподели, дали останалите книги от поредицата са интересни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос относно поредицата на Керилин Спаркс. Чела съм само първата книга "Как да се омъжиш за вампир милионер", не беше особено велика и макар да съм си накупила следващите книги, не съм ги чела. Не ми идва вдъхновението, та някой ще може ли да сподели, дали останалите книги от поредицата са интересни?

Аз много харесвам поредицата и си я следя. Чела съм първите пет на български и осмата на английски (направо не издържах, главния герой в нея Роби ми легна много на сърцето след четвъртата книга). Всичките много ги харесвам, може би единствено "Вампирите и градът" не ми беше чак толкова интересна, но там сюжетът беше малко по-лек, сигурно за това. Но след всяка следваща книга сюжета става все по-интересен, пък и всяка любовна история е адски завладяваща. Допада ми това, че книгите са много забавни, няма такива вампири като тези на Спаркс, но героите си носят кръста и има доста трогателни моменти. Личното ми мнение е, че поредицата е добра и си заслужава.

Пускам моите впечатления от книгите (в бяло, защото е дълго, а и някой може да прочете нещо, което не би искал да знае), писала съм ги веднага след прочитането им, не мисля че има много спойлери, така че ако искаш хвърли един поглед.

"Вампирите и градът":

Дарси е част от вече бившия харем на Роман, станала е вампир преди 4 години и много страда за предишния си живот, обвинява за нещастието си Конър (той я е превърнал) и искаше да върне някаква нормалност в живота си, за това кандидатства за работа в ДВК и така се стигна до създаването на шоуто „Най-сексапилния мъж на планетата”. Но Дарси реши, че освен вампири в шоуто трябва да участват и смъртни, за да бъде по-интересно. Междувременно Шон и екип „Колове” разбраха и уредиха двама от агентите да се явят на кастинга организиран от Дарси за смъртни участници и да го спечелят. Така Остин (главния) се оказа част от шоуто и още от първата му среща с Дарси искрите хвръкнаха до небето, но носейки очилата на любовта дълго време не разбра, че тя е вампир. Самото шоу, прилича на всяко реалити, което сте гледали и в същото време е нещо невиждано, много се забавлявах с тези сцени. Любовта между Остин и Дарси лумна бързо, и докато Дарси се опитваше да го отблъсне всячески, защото знаеше, че нямат бъдеще заедно, то Остин поемаше всякакви инициативи, само и само да бъде до нея. Имаше колебание, когато разбра същността й, но всъщност накрая осъзна че чувствата му и Дарси са на първо място и беше готов да захвърли всичко, за да бъде с нея. Много готини герои са и двамата, много истински, а чувствата и емоциите им толкова реални, ще докоснат всяка читателка. Остин дълго време се измъчваше между дълга и любовта си към Дарси, а тя от своя страна се страхуваше, че бъдейки с него той ще я намрази, защото се е отказал от живота си. Изобщо и двамата бяха изправени пред сериозни избори. В тази книга ги няма лошите, няма я криминалната нишка, единственото близо до това е Шон и дразнещите му опити да остави дъщеря си вдовица (за щастие все безуспешни). И това ме подсеща, макар и за малко се срещнахме с Роман и Шана, толкова са сладки и много се радвам, че авторката им отделя внимание. Голямо впечатление от второстепенните герои ми направи Ванда (също част от харема), мисля че нейната книга ще бъде голяма изненада.

"Сърце на вампир"

Оправда очакванията ми и по-важното, че ги надхвърли! Имах леки впечатления за Ема и Ангъс от предните две книги, обаче много ме изненадаха като герои. Ема наистина се оказа бойна мацка и как само налиташе на вампирите с жажда да убива, че горкия Ангъс в чудо се видя как да я опази жива и да предотврати започването на нещо като вампирска гражданска война! И като казах Ангъс, о Ангъс! Леле абсолютно страхотен герой, толкова мил, влюбен и всеотдаен, настани се абсолютно трайно в сърцето ми!

Освен главните герои, видяхме всички присъствали плюс една камара нови, за които се ориентирах само благодарение на резюметата на следващите книги – Джакомо, Роби, Финиъс, Золтан – всичките изглеждат много готини. Присъстваше и личния ми любимец – Жан Люк, слава богу че следващата книга е за него, защото не знам как щях да издържа!

Нещо да кажа и за самия сюжет – Ангъс разконспирира Ема че е тайният убиец на вампири и в общи линии се прикачи към нея, не за да й помага, а за да я пази и да я убеди, че не всички вампири са зли. Ема, разбира се, веднага си падна жестоко по Ангъс и започнаха да се редуват сцени на кавги и натискане. И двамата осъзнаваха невъзможността на връзката си и доста се изтерзаха. Ангъс защото не вярваше, че заслужава някоя да го обича, а Ема се тормозеше заради чувствата си към него, защото семейството й бе избито от вампири.

В романа се появи големият лош в ролята на Касимир, който си е съвсем жив и подготвя войска бунтовници, които да изправи срещу Роман и компания. На преден план като особено зла кучка бе Катя Миниская, бивша изгора на Ангъс и съответно силно мотивирана да го унищожи! Благодарение на нея, Ангъс и Ема се озоваха отвлечени и затворени в сребърна килия, но на помощ им се притекоха всички приятели и се стигна до интересна битка. Всичко завърши благополучно за добрите, но историята съвсем се завързва, явно ги чака страхотна борба срещу Касимир и хората му.

Междувременно разбираме какво се случва с любимците от предишните книги, Дарси и Остин обикалят източна Европа по следите на Касимир, а Шана и Роман се радват на първото си дете и на ужасния баща на Шана, Шон, който все по-силно лази по нервите на добрите и не осъзнава колко се е заблудил за зет си и хората му.

Това кратко и бързо описание представлява само около една стотна от книгата, която според мен е най-добрата от излезлите до момента от поредицата. Все повече се впечатлявам от стила на авторката, пише по изключително увличащ начин, потапяш се в историята и съпреживяваш на макс! Нямам търпение за следващата книга!

"Неочаквана любов"

Отдавна чакана от мен книга, в която главен герой е личният ми любимец Жан-Люк. Не мога да кажа защо, но този герой ми влезе под кожата още от първата му поява в поредицата и от тогава тръпна в очакване за него. Да кажа, че оправда очакванията ми е много слабо. Препоръчвам на нечелите, въпреки вампирския елемент, романът от към любовен сюжет е перфектен.

Вече усещам накъде върви поредицата, пък и попрочетох някой друг спойлер, прекрасните ни герои ги чака война в истинския смисъл на думата и нямам търпение за следващите заглавия.

Излишно е да споменавам колко много ми допадна Хедър като главна героиня или колко прекрасен бе Жан-Люк. Колко се смях с Фиделия (о, горката катерица), как се разтапях при всяка поява на Бетани или колко плаках за Пиер.

От второстепенните герои, много, ама много ми влязоха под кожата Роби, Иън и Фил, страшно симпатични бяха. А Роби специално е новият ми любимец, като образ ми е адски интересен. Иън претърпя страхотно преобразяване в буквалния смисъл и вече е готов да търс

и истинската любов!

Сюжета е следния, Жан Люк е принуден да се заточи в провинцията и там в дивата пустош среща очарователната самотна майка Хедър и искрата пламна за секунди. Обаче се появи вечния враг на Жан Люк, който погна Хедър и близките й. Жан Люк и компания поеха защитата им, дори Хедър и дъщеря й се преместиха да живеят при него, за да са в безопасност.

Книгата е много емоционална и адски трогателна, наистина страшно ми хареса, чакам с нетърпение следващите.

"Коледно желание" я прочетох съвсем наскоро, отново доста ме изненада като сюжет и герои, авторката определено умее да зариби читателите по някой персонаж, визирам Карлос разбира се.

Накратко за сюжета, Иън вече е с тяло на 27-годишен и иска да открие вечната си любов подобно на приятелите си. И търси вампирка, ноооо се появи една прекрасна смъртна, която му влезе под кожата. Тони се оказа новият член на охраната на Маккей, но имаше скрити подбуди, които я принудиха да приеме подобна работа. Двамата бяха привлечени един към друг още от самото начало, но първо се сприятелиха, преди отношенията им да прераснат в истинска любов. На фона на тяхната връзка, паралелно вървеше още една сюжетна линия, свързана с приятелите на Тони и междувременно лошите  в лицето на Касимир и хората му се развихриха отново.

Страшно много ми допадат намеците, които авторката непрекъснато пуска за бъдещите герои (например как Ванда се интересува от Фил), както и срещата с всички от предишните книги. Но заформящата се война между бунтовниците и вампирите ми е адски интересна, с нетърпение чакам да стигнем до истинските битки и сблъсък  между Драганести и Касимир, очаквам да са много завладяващи за четене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси мила, и мен ме заинтригуваха и май като си прерпочета първата ще карам подред. Само едно не ме кефи. Винаги са двойка вампир и смъртна, та аджеба няма ли да направи авторката нещо по тоя въпрос? Все пак наще моми си стареят, дали ги озвъмпирява и тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси мила, и мен ме заинтригуваха и май като си прерпочета първата ще карам подред. Само едно не ме кефи. Винаги са двойка вампир и смъртна, та аджеба няма ли да направи авторката нещо по тоя въпрос? Все пак наще моми си стареят, дали ги озвъмпирява и тях?

Ох, сега как да ти отговоря без да издавам разни неща. Ако нямаш проблем да знаеш, пиши ми на лични да ти разясня въпроса :ph34r:. А ако не искаш да знаеш, само ще те успокоя, че авторката е намерила начин да реши проблема :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, сега как да ти отговоря без да издавам разни неща. Ако нямаш проблем да знаеш, пиши ми на лични да ти разясня въпроса :ph34r:. А ако не искаш да знаеш, само ще те успокоя, че авторката е намерила начин да реши проблема :D .

Ха сега ето ти дилема, хем искам хем не искам да знам. Издай ми едно, в коя книга се показва решението на дилемата. Честно казано не помня много от първа книга и по тази причина, ако се разбира в нея ще пука от смях :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...