Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Богатството на българина - 8000 евро на човек

На всеки българин се падат по 8000 евро - на толкова се изчислява богатството на народа към момента. Това сочи анализ на Асенка Христова от “Индъстри уоч”, представен на семинар за финансовата стабилност в условията на криза. За тази година имането на българите е 138 млрд. лв., основната част са жилищата - 97 млрд., останалите 41 млрд. са финансово богатство. Около 29 млрд. лв. са спестяванията.

Любопитна е констатацията, че сме по-богати от руснаците. В таблицата на Европа след нас остават още Македония, Сърбия, Албания, Беларус и Босна. Между страните в ЕС сме най-бедни. Заради поскъпването на националната им валута най-богати са швейцарците.

В измерването на богатството на българина се включват депозитите и парите в брой, вложенията в пенсионни и взаимни фондове, инвестициите в застрахователни продукти и акции, както и жилищното имущество. Изчисленията са на базата на данни от БНБ, КФН, БФБ и НСИ за тази година.

цялата статия - "24 часа"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Богатството на българина - 8000 евро на човек

Къщи и имоти, които през КомУнизЪмЪ са стрували 100пъти по-малко и просто сега им се е вдигнала цената, остатъците от комунистическото управление са причината днес българите да са "по-богати" и то не по-богати, защото са по-богати, а само защото имат собствено жилище...

Пенсиите, които за 3/4 от пенсионерите са мизерни, това ли ни е богатото? Спри да се залъгваш с глупави статии и излез от София. Бих дори лично те развел из села, които далеч не са в Софийска област, да питаш как живеят там хората, какво е състоянието на инфраструктурата, имат ли лекар или ходят на лекар на километри разстояние и т.н и т.н

Новинарите все ни изкарват богати, брех, а аз защо не се чувствам по-богат, никак даже?

По темата - не мисля, че Бъглария е тъжно място.

Зависта и алчността ни правят да изглеждаме тъжни.

Когато работиш с по на чело, не ти дават с месеци заплатата и се чудиш с какво да пратиш децата ти на училище, едва ли можеш да бъдеш особено щстлив и усмихнат. А в селата, където няма работа, няма често дори интернет, няма дори свястно покритие на GSM операторите имаш преспективи за развитие толкова, колкото на човек, паднал в кладенец.

Можеш ли са себе си да убедиш, че българите с щастливи, преди да убеждаваш другите, българите са щастливи.

И да, аз не искам да карам 20годишният таралясник, не искам да се притеснявам, че утре няма да има какво да сложа в чиният, нито че ще ме изхвърлят от квартирата и т.н и т.н. Може да не искам най-скъпият апарат, но да искам хубав апарат.

Защо на запад една лапетия на 12години може да има всичко, изписка и има PSP, изписка и има PlayStation и т.н, а ти тук се чудиш с какво да нахраниш детето си, камо ли да задоволиш някакви по-висши нужди. Да, ама живота не е живот, ако само се бориш да оцеляваш. Може и да имаш храна за тялото си, а имаш ли пари за храна за душата-да излезнеш на театър, да посещаваш концерти, да си купуваш постоянно книги, да развиеш някакво хоби...

Ти, извинявай, ама ще кажа че си лесен-държавна работа с относително стабилно плащане на заплати, без големи забавяния. Не получавай заплата 5-6месеца, без алтернатива за друга работа в твоето и близките населени места и да видим колко ще си щастлив.

Комбайнера взима по 50лв надница... :( Редактирано от Dark.Master (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи човек се нагажда според средата в която живee...щом живeeш на село ,ще се пригодиш и ще се постараеш да не гладуваш,да имаш някаква кола за да може да отидеш на лекар и така...а що се отнася до София,нищо тъжно не виждам,напротив все едно усмихнати,модерни хора с iPhone-и,напръскани с Армани Код примерно,посещаващи хубави места като кино Арена,уютни кафенета и пицарии,пазаруващи от Витошка и прилежащите й пряки,та стига сме се оплаквали...

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

завист и алчност -както казах и по-горе.

Ламтеж да има повече, надничане в това какво взима комшията ти или някой си в чужбина..

С такова мислене човек никога няма да бъде щаслив, а все недоволен и нещастен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи човек се нагажда според средата в която живee...щом живeeш на село ,ще се пригодиш и ще се постараеш да не гладуваш,да имаш някаква кола за да може да отидеш на лекар и така...а що се отнася до София,нищо тъжно не виждам,напротив все едно усмихнати,модерни хора с iPhone-и,напръскани с Армани Код примерно,посещаващи хубави места като кино Арена,уютни кафенета и пицарии,пазаруващи от Витошка и прилежащите й пряки,та стига сме се оплаквали...

Що? На запад значи имат всички условия, а тук по селата хората да живеят като диваци? Ти ги виждаш модерните хора с Iphone, а виждаш ли онези, дето ровят по контейнерите? И не са само цигани, не са...

Не знам кои са тези с iPhone, Aрмани и по кино Арена, но лично аз не съм от тех...Излез от София и виж провинцията, ще ти кажа аз. Не цяла България е София... Имам познати, т.е хора които лично познавам, които ми казват, че по 4-5месеца са без заплати, та тея неща, дето ги говоря са информация от първа ръка, не изсукани статистики, които ми давате вие.

Я си изкарай главата от трибуквието :shy11:

завист и алчност -както казах и по-горе.

Ламтеж да има повече, надничане в това какво взима комшията ти или някой си в чужбина..

С такова мислене човек никога няма да бъде щаслив, а все недоволен и нещастен.

Значи, когато нямаш в паницата храна, това е завист и алчност, че друг има, така ли? Ама всеки трябва да има в паницата, не само някои хора, не мислиш ли?

Може и аз лично да искам нещичко, без претенции да е новичко, ама да го искам, нали?

Я ми обясни ти как ще развиваш хоби фотография без фотоапарат или ще правиш електроника без качествен поялник? На запад повечето могат да си го позволят, а тук как да развиваш нещо?

Постой ти 4-5 месеца без заплата и да видя колко ще си щастлив. Вие и в момента се оплаквате от това що става из здравеопазването, та не сте щастливи, но от друга страна не сте били 4-5 месеца без заплата, все още.

Какво му е точно щастливото, а? Обясни ми, че не мога да го въприема.

//Реших и 2-мата да ви светна за живота в провинцията... :shock11:

Редактирано от Dark.Master (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз примерно искам да живея не в двустаен апартамент,а в къща на 4-5 етажа и то не във вилните зони-Драгалевци,Бояна а в центъра на столицата. Смятам че това са условия които най-добре ще отговорят на нуждите ми,не става дума за лукс,необходимост...искам ама нанайси,защо гледате все на Запад а не към ония страни дето хората живеят на ръба на мизерията,кой ни е втълпил че Запад е мерило за нещо?? Като живэш на село не е нужно цял ден да седиш в така наречения Хоремаг :shock11: и да пиэш на версия, щото 5 месеца си без заплата,ми ще вземеш да си насадиш едни картофи,едно зеле,едни домати,може и едно прасе да си изхраниш през годината,някоя кокошка и да видиш как няма да си зле...Иначе модерните хора виждам навсякъде и как пазаруват нашироко в Карфур и Метро,и как в Арена събота и неделя няма къде да се паркира,по някой път и в по привлекателните кафета по центъра,айде да не са всички с айфони,но вече рядко да видиш някой със Нокиа 3210 и така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз примерно искам да живея не в двустаен апартамент,а в къща на 4-5 етажа и то не във вилните зони-Драгалевци,Бояна а в центъра на столицата. Смятам че това са условия които най-добре ще отговорят на нуждите ми,не става дума за лукс,необходимост...искам ама нанайси,защо гледате все на Запад а не към ония страни дето хората живеят на ръба на мизерията,кой ни е втълпил че Запад е мерило за нещо?? Като живэш на село не е нужно цял ден да седиш в така наречения Хоремаг :( и да пиэш на версия, щото 5 месеца си без заплата от БДЖ-примерно,ми ще вземеш да си насадиш едни картофи,едно зеле,едни домати,може и едно прасе да си изхраниш през годината,някоя кокошка и да видиш как няма да си зле...Иначе модерните хора виждам навсякъде и как пазаруват нашироко в Карфур и Метро,и как в Арена събота и неделя няма къде да се паркира,по някой път и в по привлекателните кафета по центъра,айде да не са всички с айфони,но вече рядко да видиш някой със Нокиа 3210 и така...

Знаеш ли какво ще ти кажа, това че ти си ми бохемче, никой не ти е виновен. То ситият на гладният не верва, нали така?

Ние не сме страна от третият свят, а европейска държава, където и цените са ЕВРОПЕЙСКИ, а в някои случаи и по-високи, следователно очаквам и в други аспекти стандарта да стане подобен.

Не казвай какво трябва да прави човека на село, ясно? Човека на село иска работа, не акъл от пишман интелектуалци. Сей ми ти картофи през зимата и чакай реколта, браво бе, толкова умна мисъл не бях виждал отдавна. Направо е за бисерите на форума.

Значи ти си живееш в бохемското кварталче и ще даваш акъл на хората, които живеят на ръба на оцеляването в провинцията ли?

Въобще, като човек който не живее из София, мисленето ти е особено обидно, все едно само вие можете да имате iPhone-чета и скъпи къщички, а от провинцията да садим картофи на балкона, за да оцелеем?

БЪЛГАРИЯ Е ЕВРОПЕЙСКА ДЪРЖАВА, НЕ ДЪРЖАВА ОТ ТРЕТИЯТ СВЯТ. Всеки път, когато някой ни сравнява с 3-тият свят само показва колко сме зле.

ЗАЩО ти ще живееш в бохемското кварталче, а хората в провинцията, които взимат заплата веднъж на 3 месеца ще сеят картофи и ще се борят да оцеляват, докато ти си цъкаш на iPhone-чето и си хапваш в някое ресторантче, след това отиваш на кино, а хората от провинцията блъскат по 10-12 часа без да получават заплати с месеци???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно може да се сложи число срещу нещо такова като щастие... Според мен това е поредната статия тип "в България е много гадно", с която вестници/сайтове си пълнят съдържанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картофите ще се сеят когато им е времето,а не зимата..никакъв бохем не съм а казвам това което е правилно,човек на село на когото мазето му е пълно със зимнина,имам предвид туршии,кисело зеле,лютеници и подобни в буркани няма да остане гладен никога,а ако има и месо консервирано,тогава пък съвсем,така че и ние поразбираме това- онова и ние сме имали баби на село и знаеме.А на който не му се седи на село,се дига до града почва тежка работа и си взима квартира,да не говориме че много хора не се простират според чергата си,пък после се оплакват,лично познавам такива дето сметките им са с месеци неплатени, а за храна харчат луди пари и си устройват всекидневни банкети...еми кучето трябва да скача според тоягата... Крепостничеството отдавна е премахнатао и всеки може да живee където иска, стига да може да си го позволи,а защо хората на село да садят домати и картофи,ми не знам от край време е така,какво да правят, да строят молове ли??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картофите ще се сеят когато им е времето,а не зимата..никакъв бохем не съм а казвам това което е правилно,човек на село на когото мазето му е пълно със зимнина,имам предвид туршии,кисело зеле,лютеници и подобни в буркани няма да остане гладен никога,а ако има и месо консервирано,тогава пък съвсем,така че и ние поразбираме това- онова и ние сме имали баби на село и знаеме.А на коёто не му се седи на село,се дига до града почва тежка работа и се зима квартира,да не говориме че много хора не се простират според чергата си,пък после се оплакват,лично познавам такива дето сметките им са с месеци неплатени, а за храна харчат луди пари и си устройват всекидневни банкети...еми кучето трябва да скача според тоягата...

Това, че човек на село има буркани, значи ли че не иска работа, не иска да му се плаща заплата, не иска iPhone, не иска да ходи в кино Арена и не иска да си похапва в ресторант, вместо да дъвче сланина?

Ти ли си еталона за това, що трябва да се прави? Това, че някой е на село, значи че не иска лекар, бърз интернет, нормален живот? Ти въобще що работиш, че си ми такова бохемче. 1/2 от България си мечтае за това, що имаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми искат но реалностите са такива,в едно малко село каква работа има-поп,кмет, учител,няколко чиновници в общината,пазач на общината евентуално и някоя леличка в детска градина,стига да има детска градина- е с тия длъжности може ли цяло село да бъде назначено и да се изхранва..за това става дума, в града има молове, има бензионостаниции ,вериги за бързо хранене и други,за това там има работа. Който не му се напуска родното място се съобразява с реалностите и предприема стъпки,за подобряване на съществуването си..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да има работа, след като целенасочено се унищожава земеделието и животновъдството?

Абе, тия хора в селата, освен да ядат, не искат ли да си купят някоя нова дреха, никой не говори за маркова, а някоя книга-храна за душата? В София има молове с прани пари, вериги за бързо хранене, чиято храна те убива, има работа и отношение към провинциалистите също като твоето-като към боклуци и втора ръка хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сума ти време говориш пълни глупости(повечето) и те чакам да се усетиш...чистите,кореняци софиянци са като бактерията бифидус есенсис,всички са слушали много за нея,но малцина са я виждали,та и за кореняците софиянци същата работа,хората от провинцията си бачкат в София според специлаността,който е само със средно образование,почва като форт корт на бензиностанция,логично е, не може да го направят мениджър или управител,отношението към него е същото като към форт корт дето още пра,прабаба му се е заселила в София,който си има квалификация или все още учи,предстои му завършване си започва хубава, добре заплатена сравнително работа и си позволява и добра квартира и други екстри,така че...къде е тая работа,ако се питаш- на първа страница на bgrabotodatel-Най-коментирани фирми,а относно това че нямало работа на село щото се унищожавало земледелството,е нали не трябваше да садят картофи? Обидно било..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое е глупост по-точно, че докато ти си пиеш скъпото винце и екзотичните ястия, очакваш човекът на село да яде сланина и да е доволен на това? Кое е глупост, че хората на село и в малките градове нямат всичките до един iPhone и дрехи Армани?

Аз те питах ти какво работиш, не къде е тая работа?!????

И да, "софиянци" или една немалка част се държат с хората от провинцията като втора класа, защото видиш ли, те са софиянци...

И не ми се прави на неразбрал, идеята беше, че не ти плащат заплата от фирмата и няма работа, не значи че трябва да сееш картофи и да се изхранваш по методиката на първобитното земеделие, докато склонят да ти платят!!!

Едно е работата ти да е земеделец, но там отново си обречен на глад и на фалит...но съвсем друго е да работиш в някой шивашки цех, където не ти дават заплата 4-5 месеца и ти да предлагаш на тези хора да садят домати и картофи на терасата или да живеят на фотосинтеза. Имаш ли си някаква представа колко неадекватно мнение изказваш. До тук не ме обори с никакви аргументи, а с повтаряне на заучени работи. Погледни статистиките за заплащане извън София. Отвори си очите и отиди в някое село да видиш как хората живеят с 300-400лв за 4 членно семейство, като едновременно с това децата им учат и се запитай как хората въобще оцеляват, па да не говорим да вземат нови дрехи на децата си или да купят някоя книга.

Ти си тоя, дето говори пълни глупости и отгоре на това най-нагло ми обяснява как селянинът и провинциалистът трябва да е доволен, че има парче сланина(и никакви пари за 1 книга), за да яде и смяташ това за нормално, докато ти ходиш в кино Арена, имаш iPhone, ядеш в ресторанта скъпи храни със скъпо вино. Това не просто е глупост, това е тотална наглост и безочие.

И ако ти днес не мислиш за хората извън София и в селата, то утре ти ще изревеш на умряло, когато всички те дойдат в София, почнат да побиват цените на труда, защото са гладни и когато земеделието напълно умре и цените на хляба скочат 4-5 пъти.

Защото това може да не стане днес или утре, но с тая неадекватна правителствена политика рано или късно ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със стар Самсунг съм и мисля да го сменям...а и по ресторанти не ходя често, даже хич...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със стар Самсунг съм и мисля да го сменям...а и по ресторанти не ходя често, даже хич...

Браво, а нещо друго ще кажеш ли? Ти сам каза, че вие в София постоянно се шляете с Армани, iPhonе, из ресторанти, кафета, молове и кино Арена, помниш ли? Казваше колко щастливи са хората в София и по тях съдеше за цяла България(а ти като софиянец респективно и ти си радостен, доволен и се шляеш по молове и кино Арена) Казваше, че селянинът който дъвче парче сланина пред чернобелият телевизор Юность с 30годишният Москвич трябва да е радостен и доволен от положението си, докато нормалните хора карат далеч по-новички колички и имат цветен телевизор?

Правя едно кратко, хиперболизирано резюме, за да може всеки да открие контраста между моите и твоите думи.

п.п И аз съм със стар самсунг, аз телефона го ползвам основно за слушалка и не ми дреме, има съвсем други проблеми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега ти нещо като лична отговорност за своя живот чувал ли си? Сега аз да не ходя на кино веднъж седмично или там колкото пъти съм решил или на едно кафе да не отида щото Бай Благой на село бил на сланина и черно- бял телевизор? Ми положонието на бай Благой си е негова лична работа,както и моето моя лична,когато аз не мога да си платя кредита,бай Благой съжалява ли ме? Ще ми даде ли пари да си го платя? Защо не им плащат по 4-5 месеца заплати в шивашкия цех? Защото са си избрали такъв работодател? Има ли механизми за регулиране на тези взаимоотношения,може да не са супер ефикасни но ги има...обръщат ли се същите тези работници дето не са взимали заплати 5-6 месеца към тях-не ? Защо? Защо 5-6 човека от селото не изтеглят заем и не отворят фирма да дадът работни места на другите..на приказки лесно ама на практика не. И то прасето има не само сланина а и филе и дреболии,така че никого не съжалаявам заради сланината ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Механизмите не са ефективни. Имал съм познати, които съдиха работодателя си, защото не им е плащал осигуровки година и половина, нито почти са взимали някакви пари от него, а иначе бяха с трудови договори. Държавата накара работодателя да внесе осигуровките, а след това имаше още борба, докато си приберат заплатите, като на 2-мата заплатите правеха около 2500лв или поне толкова успяха да си вземат със съд и разправии от работодателя. Тия хора как са оцелели през това време, ама на теб ти е през оная работа за тях, докато ти си обикаляш из кино Арена. На всички им е през оная работа за другите и да се борят те 2-мата със скапан работотадел и бюрокрация и корупция на държавната администрация.

Какъв работодател да изберат тези в шивашкият цех, като шивашкият цех е единственият работодател и знаейки това експлоатира жестоко за мизерно заплащане, ако въобще плати???

Много знаеш на думи и как всички са щастливи, защото си видял няколко нахакани-софиянчета и живееш в измислен свят, но я виж положението на средностатистическият човек извън София и няколкото други най-големи града и след това ми кажи-ЩАСТЛИВИ ЛИ СА ХОРАТА ТАМ????

Нима най-безочливо и нагло ще ми твърдиш, че хората в провинцията са щастливи, че всички ходят из кината и кафетата с Армани и iPhone, като реално те едвам изучават децата си до средно образование и едвам се изхранват, та да не говорим за някакви други нужди-дрехи, книги и прочие???

Просто е-не искам нищо от теб, освен да кажеш-Да, в България много хора НЕ са щастливи, в България ИМА мизерия, а не нагло да замазваш положението и очите на хората, както и на самият себе си. Защото това да видиш един проблем е първата стъпка към разрешаването му. Ако ти не го виждаш, не искаш да го видиш и не искаш да проумееш, че той съществува, респективно няма да се направи нищо за разрешаването му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми добре де щом не са щастливи там защо не се преместят,защо този баща дето не може да изучи до средно образование децата си не дойде в София да се хване на строеж и да изкарва добри пари..работа има за целия китайски народ...ама сега да не почеш що трябва да бачка на строеж,вместо да се размотава из мола и да вечеря в ресторанти...еми толкова си учил, толкова можеш..Да беше станал лекар или юрист и щеше да е по-добре...Иначе да хората на село не са щастливи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми добре де щом не са щастливи там защо не се преместят,защо този баща дето не може да изучи до средно образование децата си не дойде в София да се хване на строеж и да изкарва добри пари..работа има за целия китайски народ...ама сега да не почеш що трябва да бачка на строеж,вместо да се размотава из мола и да вечеря в ресторанти...еми толкова си учил, толкова можеш..Да беше станал лекар или юрист и щеше да е по-добре...Иначе да хората на село не са щастливи...

Отново нелепици на поразия...А колко безработни вишисти имаа.....

А ако се преместят в София, дали ще си намерят работа? Ама то строителството е в криза, знаеш ли? Ама ако дойде от провинцията в София дали ще може да живее на квартира и да остават достатъчно пари, които да прати на семеството си?

Има ли работа в София за целият китайски народ? Ако дойдат всички хора от провинцията, според теб дали 1/4 от тях 100% няма да ровят по кофите, защото няма да има работа?

А КОЛКО БЕЗРАБОТНИ ВИШИСТИ ИМА, знаеш ли? Стига неадекватни коментари, замазване на очи, измислици и наглости, не може цяла България да дойде в София, нито на теб би ти било приятно това да стане, нито е правилно.

А дали всеки може да стане лекар или юрист и да има работа за него? Ми дай всички да станем лекари, а като не останат пациенти, кво правиме? Честно казано, възмущавам се от неадекватните ти идеи, без да си имаш хал хабер за положението.

Та след целият този спор и информацията, която ти предоставих, все още ли си на мнение, че средностатистическият българин е щастлив и продължаваш ли да твърдиш това?

Този въпрос го задаваш и на Трихо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което аз прокарах като идея,е че всеки сам е отговорен за щастието си което пък е относително за всеки,сега аз да твърдя ли че тия дето имат фирми, возят се в джипове за по 100 000 и на месец харчат толкова колкото аз за години са ми виновни за дереджето и е наглост от тяхна страна да ги имат тия джипове и фирми...Глупости :P Че има хора които са зле е ясно,но какво да се прави...ясно е че на един охранител със заплата 300-400 лв.парите не му стигат,но колко да му се даде?1000-2000? Кой да ги даде тия пари и отговаря ли неговата работа на такава заплата? Трябва ли цените в държавата да са съобразени с това че охранителя зима 400 лв? И не му стигат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На запад обаче заплата на охранителя е 1200Евро, а цените подобни. Ето за такива парадокси говорим. И не, цените в момента никак не са адекватни спрямо доходите на средностатистическият човек в България и ако имаше капка разум, щеше веднага да ти прещракне това, преди да го напишеш тук, което просто е нелепо. Виждаш ли, имам познат, който е в Англия и ми пише следното

gotovite hrani sa skupichki, ama primerno vchera hodih da pazaruvam meso, 1kg pileshki gardi, 1kg svinski kotleti, 500g skaridi i 500g bekon za po malko ot 10 paunda

1 GBP=2.279390 22,7лв

Цени в България-1кг свински котлет-7,99лв, 1кг пилешки гърди-4,60лв, 1Кг скариди-18лв, 1кг бекон-6,60лв

7,99+4,60+9+3,30=24,89лв.

Едни и същи продукти в Англия са по-евтини отколкото в България, като едновременно с това там заплатите са 10 пъти по-големи.

Хората в България НЕ са щастливи, защото повечето от тях живеят в мизерия, за сметка на малка прослойка свръхбогати хора, които повечето от тях са нагли престъпници.

Въобще не може да говорим за щастие, когато хората едвам оцеляват!!!! :)

А хората във всеки случай са зле и няма как да са добре, след като имат заплати от по 300-500лв, а цените в Англия са по-ниски от тези в България, т.е висок ценови стандарт и мизерни заплати. В момента минималната заплата е под прага на бедността!!!

Няма такова "какво да правим", такова нещо няма!!! Безусловно повечето хора в провинцията са зле, а българинът-нещастен, борещ се за оцеляването си. Такава е действителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живота в българското село е,че младите не работят а чакат на старите.Всички станаха висшисти,всеки стана със самочувствие ама колко са добри специалисти е друга работа.Мене баща ми ми говореше едно време мисли какъв ще ставаш по професия.И аз станах икономисти,където сега са бол.Хубаво е,човек да знае в какво го бива и да полага усилия в тази насока.Теб те е страх да дойдеш в София.Едно време 1989г. като падна комунизма,хората тръгнаха с едни голи куфари на запад.На никой нищо не му е било уредено.Та даже и си продадоха апартаментите.Спяха в палаткови лагери.България може да принадлежи географски и политически към Европа но дотам.Тръгни с автобус примерно от Англия и ще видиш/забележиш отчетливо с просто око/,че Европа свършва на Австрийската граница на югоизток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живота в българското село е,че младите не работят а чакат на старите.Всички станаха висшисти,всеки стана със самочувствие ама колко са добри специалисти е друга работа.Мене баща ми ми говореше едно време мисли какъв ще ставаш по професия.И аз станах икономисти,където сега са бол.Хубаво е,човек да знае в какво го бива и да полага усилия в тази насока.Теб те е страх да дойдеш в София.Едно време 1989г. като падна комунизма,хората тръгнаха с едни голи куфари на запад.На никой нищо не му е било уредено.Та даже и си продадоха апартаментите.Спяха в палаткови лагери.България може да принадлежи географски и политически към Европа но дотам.Тръгни с автобус примерно от Англия и ще видиш/забележиш отчетливо с просто око/,че Европа свършва на Австрийската граница на югоизток.

Това не е вярно.Ти си софиянче, кога си видял последно някое село, да видиш ситуацията, къде и стари и млади в някои случаи гледат ниви, животни и т.н

Не знам кой е станал вишист, но от твърде много вишисти, които реално не разбират нищо, полза няма.

Аз смятам, че що-годе разбирам и не съм от посочената група, ако ще говорим лично. Въпросът е не дали да отидеш някъде или не, а дали си струва това и дали няма да останеш на улицата. А след падането на комунизма картинката е била много по-различна, говорим си за 20години разлика.

България Е Европейска държава, а след като цените ни са ПО-ВИСОКИ от тези в Англия, то тотално нередно е доходите ни да са толкова ниски. България Е Европейска държава, а ние сме Европейци и трябва да стигаме Европа, а не да се сравняваме със страни от 3-тият свят!!!

Чакам Миазматик да ми отговори на въпроса, да не се усуква!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България Е Европейска държава, а след като цените ни са ПО-ВИСОКИ от тези в Англия, то тотално нередно е доходите ни да са толкова ниски. България Е Европейска държава, а ние сме Европейци и трябва да стигаме Европа, а не да се сравняваме със страни от 3-тият свят!!!

Чакам Миазматик да ми отговори на въпроса, да не се усуква!!!

Вглеждаш в бедният български народ но в другите бедни народи не искаш да се вглеждаш и сравняваш.Няма за съжаление такова нещо като Комунизъм с западни доларови заплати.Ти що опъваш кабели по стълбовете и дърветата а не го направиш по европейски с изкопаване на каналче.Щот те мързи.А японец и китаец не го мързи.И те не са европейци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...