Премини към съдържанието
haidukpikaso

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Ами срам не срам-не е излъгал изобщо

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Като го прочетох,и аз си помислих същото и ми стана болно,че не мога да се хвана за нещо,което да е невярно и казано тенденциозно... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го прочетох,и аз си помислих същото и ми стана болно,че не мога да се хвана за нещо,което да е невярно и казано тенденциозно... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

За всяка една държава целенасочено може да се говори само за отрицателното в нея...Това е типична политика на някои хора, за да ни представят като държава от 3-тият свят... Не им прави чест на хората това, че злословят по нечий адрес.

Най-лесно е да седиш отстрани и да съдиш.

Че са прави, прави са...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно - още 10-15 години и всички тия, дето са били доносници , агенти, въобще властимащи пред 1989 година ще си измрат от само себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно - още 10-15 години и всички тия, дето са били доносници , агенти, въобще властимащи пред 1989 година ще си измрат от само себе си.

Физически може би, но възприетият манталитет трудно се изкоренява. :|

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ще измрат,но ще останат властимащите след 1989 година - мутрите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и трети вариант. Да им помогнем да избавят света от своето присъствие по-раничко.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам какво толкова е казал. Най-малко половината от тия истини са в сила и за неговата държава. Изобщо, аз не виждам ЕС да е разрешил който и да било проблем, при това правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Които се размножават по-бързо и от плевелите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Които се размножават по-бързо и от плевелите.

Те вече са като ГМО - виреят и оцеляват при всякакви условия и дават богата реколта. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те вече са като ГМО - виреят и оцеляват при всякакви условия и дават богата реколта. :bubblegum:

Мда,ГММ - генномодифицирани мутри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то е ясно, че сме си чалга държава, но не виждам какво лошо има в това. Сърбия и те са чалга държава, но са на светлинни години пред нас, при все, че ги бомбардираха и имаше воини там. Всеки си решава каква музика да слуша, не това е определящо за тъпотата на хората тука, но за жалост хейтърите на чалгата го изкарват точно така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо искаш да се сравняваш с други "чалга" държави? Целта е да се сравняваме с нормални европейски такива-Германия, Австрия, Скандинавието и т.н. Тук вече не говорим за разлики, а за липса на прилики. Проблемът не е само в музиката, аз лично напълно споделям становището за чалга-културата, а точно тя ни отдалечава ужасно много от Европа. И става още по-лошо, когато в това вече не се вижда нищо проблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България е най-тъжното място в света, защото такъв ни е манталитета/мисленето. Българина трудно се радва на малките неща или на постиженията си. Сега това мнение не го пиша като някой унгарец, швейцарец и т.н., а като чист българин, така че не отделям себе си от всеобщото мнение. Живея в град Русе и ми прави впечатление, че доста голям процент от русенци изпадат в депресия, в последствие прочетох в един вестник, но не знам до колко това е вярно, че северна България е най-неприятното място за живеене, което съвпадна с моите наблюдения и опит. Моето мнение, е че има 3 фактора които водят българина към тези негативни мнения: Разврата, Чалгата и Алчността. Не мога да поставя нито едно от тези 3 неща като основен фактор, защото чалгата води до 1-вото и 3-тото и обратното... Ако погледнем така, че чалгата е музика която влияе негативно на страната ни, то трябва да направим сравнение. Метал музиката е световно разпространена и е доказано, че тя води предимно към агресия (не случайно имаше на скоро новина, че пускат метал на военните за мотивация). Ако съдим, по този пример излиза, че чалгата не е по-лоша от другите стилове в музиката. Но, специфично до чалга музиката, е че тя е характерна за Балканите и не е толкова разпространена. Много съм се интересувал от това, от къде произлиза чалгата. Широкото и прието мнение у нас, че чалгата е произлязла от нас. Истината обаче е друга, специалисти (музикални) доказват, че в Чалга музиката има типични арабски ритми. Предвид и историята ни, всичко се връзва и се доказва, че чалга музиката е именно производно на турските ритми. Какво представлява мюсюлманската музика? Без съмнение, задайте този въпрос на американци, германци и т.н. и отговора ще е кючек. Всички знаем какво представлява този танц, е именно той е показателен за чалга певиците. В кючека жената трябва да обира, мъжките погледи, чрез своето тяло, е в чалгата не е ли така? От тука задълбочаваме в текстовете на чалгата. Какво има в 99% от чалга текстовете: Секс, Изневери, Секс, Пари, Секс. Ето ви го от къде идва разврата в последни години. Студентски град само по името си трябва да представлява институция или район, в който сериозни хора се учат как да градят кариери. Излишно е да казвам какво се случва в студентски град обаче... Този пример за подражание, който се дава в малките деца води до това, че не можеш да познаеш 15 годишна девойка, тъй като прилича на 22. Силикона, грима, скъпите дрешки за момиченцата и златните ланци, скъпите коли и анаболите за момченцата = ПАРИ! НО ! Обезателно подчертавам, че това не е картината на всички българи Напротив ! Ето точно тука идва момента да се докаже, че депресията и разочарованието за живот в България идва предимно от нормалните българи. Те не могат да поставят живота си на подобен режим, те искат да постигнат всичко сами с труд и честност. Но тук е характерно както и в живота, че докато си малко теле, стадото от волове ще те прегази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) Абе ние това си го знаем, чалгата е виновна за всичко :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Абе ние това си го знаем, чалгата е виновна за всичко :biggrin:

Не само чалгата,а и завистта на бай Ганьо,селяндурщината и невежеството.Били сме много интелигентни?!?

Ами тогава защо сме толкова назад от всички?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само чалгата,а и завистта на бай Ганьо,селяндурщината и невежеството.Били сме много интелигентни?!?

Има и интелигентни хора с просташко поведение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние не сме единни в нищо-освен в злобата към другите.

Та не знам как се връзва интелигентност със супер проява на егоизъм

:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омега 3000, евала, човек! Грандиозно мнение, подплътено с факти и хубава мисъл. Жалко, че повечето хора у нас не разсъждават като теб, със сигурност нямаше да сме на това дередже. Поклон пред мнението ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живея в град Русе и ми прави впечатление, че доста голям процент от русенци изпадат в депресия, в последствие прочетох в един вестник, но не знам до колко това е вярно, че северна България е най-неприятното място за живеене, което съвпадна с моите наблюдения и опит.

Ти добре почна, но лошо продължи. Действително обществената среда у нас предразполага към затъване. А чалгата не е нищо повече от поредната му проява. И за друго си прав, сами си го причиняваме.

Ние не сме единни в нищо-освен в злобата към другите.

Та не знам как се връзва интелигентност със супер проява на егоизъм :)

И двете са напълно съвместими. Считай, че човек трябва да е поживял доста за да се отърве от подобни качества, ако ги притежава. Като дори и тогава крайният резултат не е сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

:cheers: Абе ние това си го знаем, чалгата е виновна за всичко :blink:

Не бъркай причинатата със следствието.

Omega_3000, прав си за много неща, но най-вече за едно-Липсата на преспектива за нормалните хора.

Аз не искам да слушам чалга и да простея по чалгатеките, искам да се образовам все повече и да имам професионална реализация, трудът и знанията да се ценят. Дали в България второто е постижимо, дали можеш с честен труд да си купиш нова кола, къща, при все че по-голямата част от българите взимат максимум 500-600лв? Едва ли. Точно това е отчайващото в ситуацията-разумните хора, тези които имат потенциал и искат да се развиват се питат "Аз какво правя тук и какво бъдеще имам тук?" И отговорът не им харесва. За това и толкова млади и знаещи хора си отидоха от България.

А за музиката-това е съвсем друга тема...

И въпреки всичко...Ние не сме прост народ, просто много са бай Ганьов-ци..И ако някой не показва пътеката/не побутва или репресира, всеки прави каквото си иска, облагодетелства се за сметка на всички останали и т.н и т.н. Ние трябва да спрем да мислим как да се облагодетелстваме за сметка на другите, да спрем да мислим на парче и да започнем да мислим и за другите, а не да се водим по думите "Нека ми е лошо, ама на него да му е по-лошо" и да се стремим и на другият да му е добре, защото пък от него зависи на нас да ни е добре. Да не мислим на парче и какво можем да откраднем, а по-мащабно, как да ни е добре не само днес и утре, и не само на нас.

Ние нямаме стабилен скелет на обществото и някои хора не могат да се отърват от бай Ганьовското си мислене. Ние нямаме нещо основно, върху което да може да се стъпи здраво и това са последствията от тази липса-всичко това, на което сме свидетели днес. И най-страшното е, че това може би е затворен кръг. И ако не се разбие със сила, това може никога да не стане.

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бъркай причинатата със следствието.

Аз нищо не бъркам, този който се оплел е Omega_3000. На мен нещата са ми ясни. Както ми е ясно и това, че да философстваш и да търсиш причината, следствието и дъра бъра, не помага. Ако имаме някакъв проблем това е в отказа ни да "влезем в крачка". Докато не разберем, че дребния тарикатлък, мързелът, да минем между капките, да намерим връзки и прочие, прочие вездесъщите техники не са градивни, а деградивни, няма да се оправим.

Винаги съм твърдяла и многократно съм го казвала тук, за да се оправим, нека първо започнем с нещата, които зависят от нас, с онези дребните правила, на които на никого не му пречи да спазва, с онези дребните жестове, които изискват толкова малко усилия (например, в петък стоях на прозореца и гледах силния вятър как разпиляваше боклука от една кофа, хората минаваха и отминаваха, докато боклуците се въртяха около тях, как пък никой не се сети да затвори тъпия капак на кофата, минаваш и отминаваш...) И малко, по-малко, ще стане. Ние добре няма да живеем, то е ясно.., ама ми се иска поне децата ни добре да живеят. О, напразни надежди! :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нищо не бъркам, този който се оплел е Omega_3000. На мен нещата са ми ясни. Както ми е ясно и това, че да философстваш и да търсиш причината, следствието и дъра бъра, не помага. Ако имаме някакъв проблем това е в отказа ни да "влезем в крачка". Докато не разберем, че дребния тарикатлък, мързелът, да минем между капките, да намерим връзки и прочие, прочие вездесъщите техники не са градивни, а деградивни, няма да се оправим.

Винаги съм твърдяла и многократно съм го казвала тук, за да се оправим, нека първо започнем с нещата, които зависят от нас, с онези дребните правила, на които на никого не му пречи да спазва, с онези дребните жестове, които изискват толкова малко усилия (например, в петък стоях на прозореца и гледах силния вятър как разпиляваше боклука от една кофа, хората минаваха и отминаваха, докато боклуците се въртяха около тях, как пък никой не се сети да затвори тъпия капак на кофата, минаваш и отминаваш...) И малко, по-малко, ще стане. Ние добре няма да живеем, то е ясно.., ама ми се иска поне децата ни добре да живеят. О, напразни надежди! :cool:

благодарение на това че не спазваме тези правила ние сме 65 години изостанали, и на 12 декември 2012 година е свършека на света, така че ако ви се живее господа чужденци елате в България

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодарение на това че не спазваме тези правила ние сме 65 години изостанали, и на 12 декември 2012 година е свършека на света, така че ако ви се живее господа чужденци елате в България

Бре повече от 65 сме назад,пък свършека е на 21 декември.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре повече от 65 сме назад,пък свършека е на 21 декември.

Ура ще живея 9 дена повече, а бе те не са баш 65години ама догодина ще е точно 67 години изоставането ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ура ще живея 9 дена повече, а бе те не са баш 65години ама догодина ще е точно 67 години изоставането ..

Досега колко свършека трябваше да има ама не се състояха.

(например, в петък стоях на прозореца и гледах силния вятър как разпиляваше боклука от една кофа, хората минаваха и отминаваха, докато боклуците се въртяха около тях, как пък никой не се сети да затвори тъпия капак на кофата, минаваш и отминаваш...

Но и ти не слезе да затвориш кофата.И аз и ти сме същите.Знаем си проблемите ама само разсъждаваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...