Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Темата се закрива...Тук се пише от такива колеги, които и на картинка не са видели мотика, но същевременно се изкарват агрономи и нямам идея как ми преброиха бурканите със зимнина, като не могат да броят до повече от пет, колкото пачки със стотачки заплата им дават, за да протриват някой стол, паразитирайки на гърба на хората които наистина произвеждат реален продукт или полезна услуга! П.П. Имам предвид, че чрез тази тема се насажда агресия между столицата и провинцията, ако не сте ме разбрали(не че няма нужда, но не и в този сайт)!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

Вглеждаш в бедният български народ но в другите бедни народи не искаш да се вглеждаш и сравняваш.Няма за съжаление такова нещо като Комунизъм с западни доларови заплати.Ти що опъваш кабели по стълбовете и дърветата а не го направиш по европейски с изкопаване на каналче.Щот те мързи.А японец и китаец не го мързи.И те не са европейци.

Ние сме европейци, не сме страна от третият свят. Няма да се вглеждам в други бедни народи, а се вглеждам към развитите държави, които едно време поне по някои неща сме ги стигали поне малко.

Кабели се опъват по стълбовете, защото пари няма, а да копаеш канали в земята, се иска разрешение, ако не знаеш. За разрешението се плаща.

Тук се пише от такива колеги, които и на картинка не са видели мотика, но същевременно се изкарват агрономи и нямам идея как ми преброиха бурканите със зимнина, като не могат да броят до повече от пет, колкото пачки със стотачки заплата им дават, за да протриват някой стол, паразитирайки на гърба на хората които наистина произвеждат реален продукт или полезна услуга!

П.П. Имам предвид, че чрез тази тема се насажда агресия между столицата и провинцията, ако не сте ме разбрали(не че няма нужда, но не и в този сайт)!

Може би се насажда, но не е правилно някой да ходи на кино с iPhone и да дава съвети на хората, които цял ден работят с пот на чело.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сме европейци, не сме страна от третият свят. Няма да се вглеждам в други бедни народи, а се вглеждам към развитите държави, които едно време поне по някои неща сме ги стигали поне малко.

Кабели се опъват по стълбовете, защото пари няма, а да копаеш канали в земята, се иска разрешение, ако не знаеш. За разрешението се плаща.

Може би се насажда, но не е правилно някой да ходи на кино с iPhone и да дава съвети на хората, които цял ден работят с пот на чело.

Твоята психоза/вещомания/ я разбрахме.Мен защо не ми е необходим Ифон.Нито пък скъп фотоапарат.У вестниците са толкова качествени снимките,че ако ще ставаш фотограф,може и със скина.Ти го приемаш за даденост,че си европеец и трябва да си добре.Защо не е ясно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята психоза/вещомания/ я разбрахме.Мен защо не ми е необходим Ифон.Нито пък скъп фотоапарат.У вестниците са толкова качествени снимките,че ако ще ставаш фотограф,може и със скина.Ти го приемаш за даденост,че си европеец и трябва да си добре.Защо не е ясно.

На мен iPhone не ми трябва. От 10 поста насам говоря, че положението не е цветущо и от там хората едва ли могат да бъдат едновременно гладни, с примка на врата и щастливи. Приемам, че като европеец трябва да живея в европейска, не в ориенталска държава и не искам повече от това да има нормални цени, заплати, работа.

Не може моят познат в Англия да плати с 3лв по-малко за покупки, отколкото човек в България, а там заплатите да са 10 пъти по-големи, не мислиш ли така? Не си ли съгласен с това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В една Турция има повече ред и дисциплина.Има защо и капиталите,инвестициите да са в Азия а не на Балканите или в Африка.Не можеш да разбереш,че с инвестиции се създават и работни места и заетост а за да дойде инвеститора,трябва да има народа добър имидж.Честен,трудолюбив,дисциплиниран и ред и сигурност създадени от управляващите.А имиджа ни е на тъмни балкански субекти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.А имиджа ни е на тъмни балкански субекти.

Моля ти се - не обиждай Костов...Той е всичкото друго, само не и субект, а е обект...на народното (за)доволство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В една Турция има повече ред и дисциплина.Има защо и капиталите,инвестициите да са в Азия а не на Балканите или в Африка.Не можеш да разбереш,че с инвестиции се създават и работни места и заетост а за да дойде инвеститора,трябва да има народа добър имидж.Честен,трудолюбив,дисциплиниран и ред и сигурност създадени от управляващите.А имиджа ни е на тъмни балкански субекти.

Не съм съвсем съгласен. Има много работливи, честни и дисциплинирани хора, които биха работили добре, стига да им се плаща достойно. За управляващите-това вече е съвсем друга тема.

В точно този момент мен НЕ МЕ е грижа къде са инвестициите, а фактът че в Англия плащат 22,7лв за нещо, което тук ще излезе близо 25лв, като там има 10 пъти по-високи заплати. Цените трябва да бъдат съобразени в някаква степен с доходите, нали?

Не ме интересува и имиджа, това не променя основният въпрос в темата-БЪЛГАРИТЕ СА НЕЩАСТНИ.

Не се опитвай да изместваш темата!!! Това е твой редовен номер, изместваш темата до безкрайност и докато тя не придобие характера на оффтопик спор!!!

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В унисон с темата да се чувстваш тъжен,нещастен влияе и дали си завистлив,заблуден,душевно състояние и така нататък. Аз само да кажа,че на село ми е по-приятно да седна да ям и да пия на верандата пред къщата ,отколкото в ресторант.В София има 3 кина Арена мисля и при 2 милиона население е нормално да има тарапана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На запад обаче заплата на охранителя е 1200Евро, а цените подобни. Ето за такива парадокси говорим.

......

Едни и същи продукти в Англия са по-евтини отколкото в България, като едновременно с това там заплатите са 10 пъти по-големи.

.....

Въобще не може да говорим за щастие, когато хората едвам оцеляват!!!!

......

А хората във всеки случай са зле и няма как да са добре, след като имат заплати от по 300-500лв, а цените в Англия са по-ниски от тези в България, т.е висок ценови стандарт и мизерни заплати.

Цените не съм ги сравнявал последните 20 години, но разни българи живеещи в Белгия разправят същото, че месото било по-евтино отколкото по софийските магазини. Вероятно е вярно, щом като различни хора ми го обясняват възмутени. Те тия ходят да пазаруват по евтините магазини и четат цените по рекламите ( които получаваме вкъщи ) преди да отидат в магазините. В един магазин купят сирене на промоция, в друг купят пържолка , в трети се израдват на нещо друго една трета по-евтино и така.

Най-странното е че спират и БМВ-та пред евтините магазини на месни жители и те пълнят догоре количките със стоки на промоция. Но факт е че който е назор и търси по-евтинко, ще го намери и вероятно наистина в много случай ще е по-евтино от цените в София.

Обаче аз не се занимавем с подобни глупости с пестене на пари от промоции на хранителни стоки.

Когато купувам компютър, принтер, пералня, сушилня, фотоапарат , обективи, телевизор и др. подобни, тогава сравнявам цените и гледам да не ми пробутват модели с излишни функции оскъпяващи продукта. Кагото купувах последната каруца, ги обиколих продавачите на нови коли и купих от тоя, който ми направи три хиляди евро отстъпка от цената по каталог. Ама 3000 евро си заслужава разправията да обикаляш много и после ти е гот като се изфукаш на някой познат каква цена си платил за нова кола. Та всеки си има праг който трябва да бъде достигнат за да му е интересно да се занимава да сравнява цени. За мен около 50 евро оправдават разкарването до по-далечен магазин. Ако са по-малко пари, чакам да групирам покупките да не бия път само за дреболии.

Но има българи тука които още си живеят със спомените от доходите им в бг и се радват като малки деца като намерят 5 евро по-евтино нещо.

Та явно си има хора които се радват на успехи от дребни икономии и са щастливи по този начин.

Когато някой е дошъл назапад само и единствено заради по-високите доходи, вероятно му е голям кев какво може да си купи всеки месец. Все едно че ще се връща обратно догодина и бърза да си "поживее".

За мое голямо "нещастие", купуването вече не ми носи радост, освен ако не е някакъв нов продукт който не е съществувал преди или не съм се сетил да ползвам такова нещо. Нямам потребност да си доказвам сам на себе си че живея добре, чрез излишно харчене на пари.

Обаче, знам че ако бях на 500 лв заплата, щях да съм много нещастен като се сетя че няма кинти за кола, телевизор и др.

Случва ми се като бях млад, да го изживявам лошо положението ми в комунистическа България. Това беше няколко години преди 1989г. Бях си намерил за гадже едно момиченце, с което си бяхме лика прилика и много зор бях видял докато си го сваля. И си мислех направо че съм си намерил жената на моят живот, ама майка й и баща й не бяха на моя акъл. Ония искаха от нея да се дипломира без да прави "глупости" като брат й, който беше успял да направи едно бебе на една друга студентка. И аз като нямаше от къде да ги изкопам тогава по 4500 долара на година за таксата за обучението в Медицинса академия, тя слушаше мама и татко и не искаше да се ожениеме и да живееме заедно, преди да е завършила. Баща й плащаше за нея по 4500 и за брат й по 3500 долара за таксите за обучението им в София, значи общо 8000 долара на година. Като ги сметнеш за 6 години и ставаха 48000 долара. По 5 кинта на черно = 240 хиляди лева, при 250 лв българска заплата. Направо свят да ти се завие и ти се плаче от несправедливостта на съдбата към теб, че си се родил където не трябва. Най-гадното за преглъщане беше че найстина имаше добро сходство на характерите ни и ако тя беше българка, работата щеше да е в кърпа вързана. Още повече ако беше и от провинцията, тогава как се наскаха студентките за снахи в София, направо щях да съм най-щастливият млад мъж. Майка й и баща й щяха даже да я съветват да не ме изпуска.

Ама нямах късмет тогава.

Сега, поне на синчето няма да му се случват такиви гадости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В унисон с темата да се чувстваш тъжен,нещастен влияе и дали си завистлив,заблуден,душевно състояние и така нататък.

Аз само да кажа,че на село ми е по-приятно да седна да ям и да пия на верандата пред къщата ,отколкото в ресторант.В София има 3 кина Арена мисля и при 2 милиона население е нормално да има тарапана.

Да ти кажа, никой не е щастлив, ако е гладен и едвам преживява. Това не е злоба, завист или заблуда, това е факт. Човек трябва да може да се развива и интелектуално, не само да се грижи за чисто физическото оцеляване. Това, че човек не стига до никъде, освен да оцелее физически, носи нещастието на българите. Човек понякога иска да се развива, но не може, това ограничение се явява нещастието на българина и т.н и т.н...

Парадоксално, но факт, този път ще се съглася с теб на едно 80%. Не всички хора искат да имат нова кола, нормална им стига, нито 40 инчателевизор, и 22 им стига, въпросът е, че понякога положението е такова, че парите не стигат за какъвто и да е телевизор иликола, които да са добри, не най-добрите, но не и скрап от западна европа.

Не е въпросът да преливаш от боклуци и да няма какво вече да си купиш, въпросът е да можеш да си позволиш всичко от което реално имаш нужда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е,че България е най-тъжното място на света.Е аз мисля,че има и по-лошо.Сигурно оттатък река Волга откъдето си дошъл.А там е Азия.Взе българското тескере и стана поданик на Евросъюза.И икономиката си има закономерности както и твоята наука Физиката.И аз искам да скачам като Майкъл Джордан и да забивам ама не мога.А уж по-тежко тяло има по-голяма инерция.Ама като се отласквам нагоре нещо не отлепям много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега...съвсем търпеливо изчаках да се източат словоизлиянията,мъдрите да се намъдруват ..мотика не само съм виждал,но съм и хващал и съм копал лозе.царевица,градина и др.Слагал съм лично зимнина в буркани,варил съм компоти,даже съм управлявал каруца със магаре. Всичко това на съвсем крехка,младежка възраст при баба ми на село...така че мъдреците нека не бързат да се изказват неподготвени...Баба ми тогава жена на 70+години по цял ден работеше в градината си.събираше дърва за зимата и още какво ли не,за глад никога не е ставало и дума,купуваше само хляб,олио,продукти от първа необходимост,пенсията й разбира се беше нищожна,но нито е легнала да умира от глад,нито е почнала да се жалва по форуми :) И така за това сега мога да се мотая по Витошка и в Арена и да давам и акъл щото съм видял и 2 и 200. Лека вечер.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А докато ти се разхождаш по Витошка, някой живее с мизерната пенсийка или си брои последните жълти стотинки, за да купи хляб на децата си...И да...той определено е "щастлив", положението е все добро....От промяна, разбира се, няма нужда..

Да, ама може и аз да искам да се разхождам по Витошка(реално не искам), дори някои може и да имат знанията, да са специалисти, а да нямат реализацията..Колко честно, няма що...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да давам и акъл щото съм видял и 2 и 200. Лека вечер.

Ти ми дай 200, акъл аз сам ще си намеря...продава се на кило за 2.

П.П. И на теб лека...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее, айде сега, не е чак толкова лошо. Сега, че някои другари са си напълнили яко джбовете се вижда, ама това не пречи на някой друг да си изкара пари без да краде. Лошо е за хората които чакат някой да им дава заплатка. За предприемчивите си има хляб и в сегашна България. Данъците ви са по-ниски, което е добре за законния бизнес с декларирани доходи. Ако бях сам, без жена и дете, към настоящия момент бих могъл спокойно да живея и в бг, без да ми се налага да търся работа. Сам ще си я създам и даже и за други ще има покрай мен, ако са съгласни да получават само по 999 лв. ( например). Е, те може да си недоволстват по разни форуми после колкото си искат, че са експлоатирани и дрън дрън та пляс, ама при капитализма е така. Който иска комунизъм, да ходи в северна Корея или Куба, да свиква пак с празните магазини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее, айде сега, не е чак толкова лошо.

Напротив, лошо е да ядем вносни продукти с по-високи цени, отколкото в другите европейски държави при мизерни средни заплати.

Лоши са мизерните пътища и инфраструктура, лоши са ниските пенсии..Лошо е на умиращото земеделие...

Като смяташ, че и в България ще си ОК, защо си отишъл в Белгия, а не си се мъчил тук? Сам писа в друга тема, че България нищо не ти била дала и предпочиташ да живееш в Белгия, нали? Недей лицемерничи.

В България е трудно да вадиш пари честно, до невъзможното отива, защото бюрокрацията те убива, навсякъде има корупция, шуробаджанащина и т.н

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте;

.....

Благодаря Ви предварително....

Позволявам си да отговоря от името на колегата...

Ако беше цъфнал и вързал, нямаше да е "Мек", а "Корав" :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, лошо е да ядем вносни продукти с по-високи цени, отколкото в другите европейски държави при мизерни средни заплати.

Лоши са мизерните пътища и инфраструктура, лоши са ниските пенсии..Лошо е на умиращото земеделие...

Като смяташ, че и в България ще си ОК, защо си отишъл в Белгия, а не си се мъчил тук? Сам писа в друга тема, че България нищо не ти била дала и предпочиташ да живееш в Белгия, нали? Недей лицемерничи.

В България е трудно да вадиш пари честно, до невъзможното отива, защото бюрокрацията те убива, навсякъде има корупция, шуробаджанащина и т.н

Виж какво Другарю Комунистов,

аз си разсъждавам от моята гледна точка за в София, за сега, не за преди 2007 година.

Така както си предпочитам да живея при жена ми в Белгия, съм сигурен че мога да живея успешно и в София ако бях сам. С това което съм научил тука и опита който съм натрупал, просто ще се оправя без особени проблеми в София. Аз няма да изкарвам средна българска заплата, даже няма да съм на заплата. И тука не съм на заплата, щото първо съм учил как се изкарват пари и после съм го приложил в практиката в среда, която е враждебна спрямо мен, като чужденец.

За да си изкарваш сам хляба, трябва да имаш валидна идея какво ще правиш и да можеш да го правиш. Трябва ти ясен и реалистичен поглед върху пазара на който ще предлагаш услуги или стоки и едно добро и обстойно предварително проучване. Преди да започна тука , съм проучвал няколко месеца всичко в детайли и най-вече конкуренцията как работи. А при мен на всичкото отгоре трябва да имаш и поне тъпия по управление на бизнеса. На мен не ми трябваше, щото имах друга много яка белгийска диплома, но това беше изключение. Другите трябва да изкарат задължително едни вечерни курсове, да им обясняват там разни даскали как да не направят фалит. Освет това има един много дълъг списък с професии за които трябва диплома по специалността. Пък и после счетоводство, внасяне на пари по ДДС, "доброволно" плащане предварително на данъци, намиране на технически решения, преговори с фирми партньори , мангизи за реклама, режими на разрешения с наложени договорни отношиния от едно министерство, проверки кво правиш и разни други непредвидени истории, които ти лазят по нервите също като български чиновник от Татово време. Един път едни били път 120 км да ме проверяват и като нямаше за какво да се хванат, се зарадваха че не съм си писал адреса на един мой бизнес сайт. Та изтрих пред тях целия сайт, да ми се махнат от главата. Ония се дзвериха , пулиха се къде изчезна сайта, та трябваше да им доказвам че чрез търсене в гугъл с ключови думи не могат да попаднат на този сайт или на кеш версия от него, ама накрая писаха протоколче там някакво че е имало нарушение но е е било отстранено веднага, та нямаше глоба.

И какво от това че не е лесно, щом като е възможно ?

Позволявам си да отговоря от името на колегата...

Ако беше цъфнал и вързал, нямаше да е "Мек", а "Корав" :whist:

Ей турчин, ника Мес е регистриран на кирилица, значи няма меко няма твърдо. На един друг форум го имах регистриран едновременно и на кирилица и на латиница, ама админа там ги изстри. Тука някой се беше погрижил да не мога да избера латинската версия, та сега е на кирилица. Я да те видя дали правиш разлика между двете азбуки, кое е на латиница от следните:

Мес 1, Мес 2, Мес 3, Мес 4, Мес 5, Мес 6, Mec 7, Мес 8, Мес 9, Мес 10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво Другарю Комунистов,

И тука не съм на заплата, щото първо съм учил как се изкарват пари и после съм го приложил в практиката в среда, която е враждебна спрямо мен, като чужденец.

Ей турчин, ника Мес е регистриран на кирилица, значи няма меко няма твърдо. На един друг форум го имах регистриран едновременно и на кирилица и на латиница, ама админа там ги изстри. Тука някой се беше погрижил да не мога да избера латинската версия, та сега е на кирилица. Я да те видя дали правиш разлика между двете азбуки, кое е на латиница от следните:

Мес 1, Мес 2, Мес 3, Мес 4, Мес 5, Мес 6, Mec 7, Мес 8, Мес 9, Мес 10

"Ей", не е турчин! Какво значи "Мес" на кирилица, би ли превел? Значи жена ти те храни - дано поне се отчиташ както трябва нощем - може би това е твоят начин да си на хранилка!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте;

далеч съм от мисълта да се навирам нахално любопитно в чуждите работи затова няма да Ви питам колко сте цъфнал и вързал в чужбина.

Кажете ми какво хубаво се случи в България през последните 15 години след като комунизма си отиде и за което светът трябва да ни завижда.? Примерно в държавата в която сте уседнал..за какво завиждат на българите?

Благодаря Ви предварително....

Хубавото е че България е в ЕС и можеш да си пътуваш кадето си искаш, без да ти се подиграва тъп милиционер че няма да те пусне да излезеш зад граница.

Другото хубаво е че можеш да си пазаруваш от Холандия по интернет и да спестяваш 30% от цената на фотоапарат , без да има мито и ДДС да се плаща и си имаш 1 година европейска гаранция за стоката. Аз, в качеството си на белгийски поданик, завиждам на бизнеса в бг за по-ниските данъци например. Извън София къщите по малките градчета са на многооооо приятни цени за един белгиец. Има топло море, а тука е едно такова студено и духа вятър там. Има много повече слънчеви дни в бг.

"Ей", не е турчин! Какво значи "Мес" на кирилица, би ли превел?

Еми нищо не значи на кирилица, просто три букви, ник като ник.

Написано на латиница, на френски означава просто - мъж.

Тоя робот от аватара ти не може ли да се сети как се разпознава една буква на коя азбука е написана , а ?

Редактирано от Мес (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми нищо не значи на кирилица, просто три букви, ник като ник.

Написано на латиница, на френски означава просто - мъж.

Тоя робот от аватара ти не може ли да се сети как се разпознава една буква на коя азбука е написана , а ?

Еми това е положението, откъде да дойде нещо, което да го наведе на мисълта да проверява дали е написано на кирилица името - досега. Мес, официално те назначавам за политик, не си първият който нищо не казва когато пише, още повече когато говори...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавото е че България е в ЕС и можеш да си пътуваш кадето си искаш, без да ти се подиграва тъп милиционер че няма да те пусне да излезеш зад граница.

Другото хубаво е че можеш да си пазаруваш от Холандия по интернет и да спастяваш 30% от цената на фотоапарат , без да има мито и ДДС да се плаща и си имаш 1 година европейска гаранция за стоката. Аз, в качеството си на белгийски поданик, завиждам на бизнеса в бг за по-ниските данъци например. Извън София къщите по малките градчета са на многооооо приятни цени за един белгиец. Има топло море, а тука е едно такова студено и духа вятър там. Има много повече слънчеви дни в бг.

Приятни цени за един белгиец, но не и за българин с 500лв заплата!!! :lol6:

Пазаруване от Холандия с ниски цени, но не и ниски цени в България, въпреки че сме с мизерно заплащане. :(

Ела ми преуспей тук, като знаеш много, ама си се изнесъл в първият възможен момент, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми;

като чета Вашия пост забелязвам че в основни линии става дума за едно......за пари.

Вижте сега; в света винаги ще има Гаврошовци които ще се чудят откъде да намерят пари за коричка хляб;а пък други ще го играят куртизанки;крале;кралици и придворни шамбелани.Както виждате животът се връща назад ;за да подскаже че времето на Морев и моревци не е литература;а жива действителност;превърнала старите социални сенки в нови реални герои. Да-а-аа; българина вече може да пътува където си иска...стига да има пари.В днешно време поради тяхната липса някои даже не могат да отидат и до родното море или планина...какво да говорим за Швейцарските Алпи. Днес немотията праща българина не в Карлови Вари;а в Нареченски бани. Защото едно е да се родиш потомствен аристократ;а друго е да се правиш на такъв в бабина възраст.Като българска гражданка Ви казвам че не завиждам на белгийците заради Белгия;завиждам на Белгия заради белгийците...ако искате да ме разберете ще си спомните вица за българския казан в ада.

приятна вечер

"Българският казан в ада няма пазач, защото ако някой българин се опита да излезе от него, другите го дърпат обратно."

Не съм съгласен обаче с вица...Но знам едно-Българинът няма пари, живее в мизерия, отворени граници-но не може да пътува, защото за това се искат пари, не може да отиде дори на планина или море, не може да отиде понякога дори на лекар...а някои деца дори нямат пари за училище...Не смятам, че това е правилно, нито хубаво, предвид действителността е супер лицемерно някой просто да твърди, че в България хората са добре, щастливи и могат свободно да се развиват, защото просто НЕ Е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ела ми преуспей тук, като знаеш много, ама си се изнесъл в първият възможен момент, нали?

Не, не е така. Не съм се изнесъл в първия възможен момент.

Запознал съм се с жена ми още през 1988 г. на 7-ми август. Това беше една година преди промените.

През септември 1989г. ходих за първи път ( с покана и гаранция за издръжка по време на престоя ми) в Белгия.

Собственият ми баща просто не е вярвал че ще се върна и никой не ме е чакал на аерогарата да ме посреща. Ама аз си се върнах. После жена ми дойде да живее половин година в София ( да си пиша дипломната работа) и се оженихме през зимата на 1990г. Тогава всички мераклии се изнасяха зад граница, а аз женен за белгийка чаках да си завърши тя университета в Брюксел. Есента на 1990г. ходих пак на гости там и се разбрахме след нова година да се изселя окончателно там при нея. Та изселническата ми виза е от 1991 година чак. А белгиец станах есента на 1992г.

Това е то любовта !!!

Знам че тука на този техничарски сайт, много много в любов не вярват юзърите, ама тя си съществува.

--------------------------------------------------------------------------------------

Сега, няма да дойда там щото си имам семейство тук. Детето ми даже не говори български, щото не иска.

Но пак повтарям, че ако бях сам спокойно мога да живея и в София.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не тази тема се измести доста това е ясно, поради манипулациите на някой потребители,Дарк Мастер смята че хората които живеят прилично са наглеци и трябва да си посипят главата с пепел, понеже бай Благой от Сусурлево,кара на сланина и не може да си купи книги...Алооо господине...ми аз като се размотавам по твой думи на кино и на пицария и т.н чии пари харча,бе? Твойте ли? На бай Благой ли? Ми не разбира се, харча си моите? Нямам ли това право? Моето ли е наглост или твоето? Наглост било че съм казал живущите на село да се занимават със земледелие? Ми с какво? Нека да се захванат с ядрена физика тогава,щом ги влече и им се отдава...И ми говoри за отношение към провинциалисти в София,точно провинциалистите които дойдоха вчера в София,са тези които имат пренебрежително държане към софиянци и ги мразят. Били им се подигравали..ми за всяко нещо си има причина,случаен и измислен ли е фолклора от типа на Как танцува селянин в дискотека в Студентски град? Отговор- прав на масата, ръцете горе,в едната ръка споменатия iPhone на режим камера,а в другата черни очила и цигари....Ми не е случаен и всяка крушка си има опашка,така че преди да критикуваме и заклеймяваме не е лошо да погледнем себе си.. А да на забравя, всички задължително са нещастни...ми аз не се чувствам на 7-то небе,но не мога да кажа че съм нещастен,хората около мене ги гледам и мога да кажа че са всичко друго, но не и нещастни,ма извън София не било така,хубаво обаче София все още е в България,а темата беше за България,нали?

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване