Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Очаквах го... Вие сте отдавна блокиран от лобито в Калдата... А считам за обида последният Ви пост... ----------------------------------------------------- Приемето го спокойно! Аз права и в Гугъл не получих! Спирайки ми чист профил... Поздрави... И не забравяйте къде са пращани противниците на пакта с Германия през Втората Световна...и по-късно тези против СССР! В моят случай срещу ЕС! Успехи...

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

В Европа няма такива филми за качеството на храните и пр. Има стандарт, шитава опаковка и лакомия. Пробвай да произведеш нещо за ядене, не за продажба. Само за теб. Искаш ли рецепта?

Мда-а, един стандарт за стоки произвеждани за продан в другите "бели" страни от ЕС и един друг, уж съвсем същия, който продаваха тук в България, а вероятно и в други страни от източна Европа за същата или дори по-висока цена от тази, на която да речем във Франция беше продаван истинският оригинал(ама че съчетание)...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами...а де! Какъв стандарт? - Блъскат боклуци за 300% печалба! Даже баничката не става и не струва 80 стотинки... --------------------------------------------------------------------- И кой ще ме убеди,че БДС за храните си има отдавна, а не сегашния... За тези,които помнят...и да не намесват политиката. Опашките за хляб...Добруджа и бял. 30 и 40 ст. Нека да е сега 1.20 и 1.50...но хляб!

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Публикувано изображение

Само 1/5 от българите доволни от живота си

Кризата приближава България до развитите държави, макар едва всеки 5-е тук да е доволен от живота си сега. Това показват обявени вчера данни от петото издание на Европейското социално изследване, провеждано в 20 държави по света, между които и България.

Според проучването, България е единствената от всички изследвани държави, в която доволните от живота си са по-малко от недоволните. Сред изследваните страни са Германия, Франция, Белгия, Русия, Естония, Холандия, Дания, Израел, Чехия, Полша и т.н.

Според доц. Лидия Димова, ръководител на българското изследване, страната ни се нарежда на последно място по дял граждани, които споделят, че в кризата живеят комфортно - само 27,4%. За сравнение социоложката посочи посткомунистическа Русия, където 44,9% твърдят това. Два пъти повече са благоденстващите в сравнение с България в бившите соцдържави Чехия и Унгария. А най-висок е този дял в богатия Европейски север - там 93-94% не изпитват затруднения в кризата.

Начело сме и по процент домакинства с доходи под 400 лв. месечно - у нас те са 38,2% срещу 4 до 16% във всички останали изследвани държави.

Наред с ниските доходи обаче се оказваме наравно с унгарците по кредити от банки и заеми от приятели, за да свържем двата края в кризата. По около една четвърт от населението на двете държави е в тази позиция. Близо до нас са израелци (24%), британци (23%), испанци (23%) и словенци (21%).

Над 2/3 от анкетираните българи са споделили, че през последните 3 г. фирмите им са били финансово затруднени, но само на 26% са им орязали заплатите. По тези показатели България отстъпва първенството си на Естония, където над 4/5 твърдят, че фирмите им са закъсали финансово, а всеки 2-и е с орязани доходи. Българите сме по-близо до богатата Дания (63%) и до Русия (60%) по задлъжнялост на фирмите. По намалени заплати сме след испанците (37%), финландците (30%), чехите (29%), унгарците (27%).

Попитани дали във връзка с кризата са минали на съкратено работно време, 14% от българите отговарят положително - колкото и в Израел, Белгия, Германия, Франция, Холандия, Швеция, Унгария. При 44,5% е имало съкращения във фирмата, в която работят.

По-тежко е в Дания и Естония, където всеки 2-и е оцелявал в режим на съкращения на персонал.

Според изследователите да имаш сигурна работа било по-важно за хората в кризата, отколкото заплащането във всички изследвани страни. С това обясняват и поголовно демонстрираното задоволство от работата от жителите на 20-те държави в изследването. Затова удовлетворението от работата надвишавало 10-12 пъти недоволството, според изследователите.

Например у нас 42,5%, харесват работата си, а всеки 3-и твърди, че заплащането на труда му е справедливо, независимо от ниските нива на доходите. “Този феномен е типичен за рецесии - хората оценяват високо самия факт, че имат работа и пренебрегват всякакви недоволства от равнището на заплащане и вида труд, който полагат на фона на разрастващата се безработица”, коментира доц. Димова.

Очевидно кризата не прави българите по-гъвкави и мобилни и не ги активизира в посока нова работа - 48% се страхуват, че ако напуснат сегашната, по-добра не биха си намерили. В Германия само 39 на сто мислят така, а в Португалия, Франция, Русия и Белгия те са 2 пъти по-малко от българите.

У нас също така изследователите регистрират най-ниско ниво професионално преквалифицирали се - само 5%. Толкова е делът им единствено в Португалия. Той обаче е 4 пъти по-нисък отколкото в Испания, в която безработицата е около 22%, 2 пъти по-малък от Русия (10%) и 8 пъти по-малък от Швеция и Швейцария, изчислила е социоложката.

Проучването показва всеобща тенденция хората да искат излизане в пенсия 1-2 години по-рано от приетата възраст в съответната страна. У нас социолозите регистрират, че българите искат да се пенсионират средно на 57 г. при жените и на 59 при мъжете. Така се доближаваме до Унгария, Естония, Русия и Словения.

Изследователите са уловили интересна тенденция - възраждане на модела “мъжете на работа, жените - вкъщи”. Това е добро решение в кризата за 35% от анкетираните у нас, в Унгария - за 53%, в Русия - за 39%. Най-нисък е делът на одобряващите този модел в Норвегия, Швеция, Дания - между 7 и 4%.

Българите сме сред най-недоволните от начина, по който “работи” демокрацията - 44%. Причина за това според изследователите е недостигът на правосъдие в държавата. Според данните българите (85%) и португалците (83%) са начело сред всички държави по убеденост, че Темида защитава богатите и властимащите, също и че съдът работи под политически натиск (съответно 74 и 77%). Начело сме и по убеденост, че у нас съдиите вземат подкупи - 36% срещу 26%, които мислят така в Русия например.

Макар социолозите да регистрират свиване на жертвите на престъпления - само 16 на сто в България са заявили, че са такива, двойно повече у нас живеят в страх, че може да станат жертви на нападение - 33%. Доверието в полицията обаче е по-високо (11%), отколкото в съдебната система (4%). И това са двете най-отчетливи линии, по които се отличаваме от другите европейски държави. “Там наличието на двойни стандарти като у нас е немислимо”, коментираха социолозите.

24 часа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е на място, но искам да питам нещо Мес. Пич, какво работеха вашите? Пишеш че сте имали волга. На ония години само избрани хора получаваха такива скъпи коли с предимство. Демек баща ти не е бил човек от народа. Доколкото знам, през ония години неможеш просто така да вземеш при себе си чужденец, трябваше да донасяш за него. Иначе казано, май се досещам що за човек е бил баща ти, апаратчик, доносник и може би сътрудник на ДС. Айде сега, майка ти дошла в София, те тия работи тогава така ставаха. За да вземеш гражданство се искаха дебели връзки. И ако беше дошла сама щеше да блъска в някой комбинат за без пари. И баш ти, чедото на привилигированата тогава прослойка, да плюеш комунизма... Басирам се, че и днес не блъскаш за една заплата при някой частник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Басирам се, че и днес не блъскаш за една заплата при някой частник.

Доколкото си спомням в една тема беше писал, че труда си не го "давал" за каквото и на който и да е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е на място, но искам да питам нещо Мес. Пич, какво работеха вашите? Пишеш че сте имали волга. На ония години само избрани хора получаваха такива скъпи коли с предимство. Демек баща ти не е бил човек от народа. Доколкото знам, през ония години неможеш просто така да вземеш при себе си чужденец, трябваше да донасяш за него. Иначе казано, май се досещам що за човек е бил баща ти, апаратчик, доносник и може би сътрудник на ДС. Айде сега, майка ти дошла в София, те тия работи тогава така ставаха. За да вземеш гражданство се искаха дебели връзки. И ако беше дошла сама щеше да блъска в някой комбинат за без пари.

И баш ти, чедото на привилигированата тогава прослойка, да плюеш комунизма...

Басирам се, че и днес не блъскаш за една заплата при някой частник.

Волга се купуваше като внесеш 1500 лв и чакаш дълги години да ти дойде ред. Баща ми така я купи първата за 9200 лв. Но след 2 години я продаде, за да купи от човек малко карана Волга комби за 12000 лв. Та баща ми не я е получил подарък или като служебна кола.

Баща ми бачкаше частно след работно време, още когато не бях тръгнал на даскало. Първо събираха пари за строеж на къща и после за Волги. После и брат ми почна да бачка и той частно и си купи първо Москвич, ама не му хареса та си купи и той Волга комби ( от човек намерен просто в обявите) с 300 зора и помощи.

А майка ми е работила за жителство цели 5 години, само че не беше в комбинат или фабрика. След като го беше взела жителството, чак тогава се е намърдала да работи в сградата над магазин София ( точно срещу Халите). Там се и пенсионира.

За чужденците нигерийци е било просто регистрация в домовата книга, както за българските граждани. Възможно е кварталния да е викал някой от родителите ми да обяснява кви са тия черните, дето бяха голяма атракция като се качеха в тролея, ама аз бях дете тогава та не знам за подобни неща. Имаше си много чуждестранни студенти на частни квартири, при най-обекновени хора. Аз като пораснах съм влизал в наети апартаменти от чуждестранни студенти - палестинец, гърци и една ливанка. Пък и в апартамента на един даскал Финландец съм влизал, та не е било нещо необичайно като явление.

Вземи та си запиши някъде, че на майка му на баща ми комунистите са й вземали насила земеделската земя барабар с добитъка и са я вкарали в ТКЗС-то. Тя била вдовица с две деца по онова време и не се е съпротивлявала, щото я е било страх. Знаем къде са ги пращали комунистите "враговете" на комунизма, нали ? Ако дядо ми е бил жив, не знам дали е цял да си даде земята уж доброволно.

Ако се заговориш някой път с някой пенсионер, на който синът му е в Белгия, не му хвали комунистическата диктатура, щото ще ти тегли една сочна псувня.

Земята му я върнаха на баща ми и му дадоха един трактор и един камьон Зил, заради това че на баба ми са й били взели и добитъка и другите средства за земеделска работа. Трактора и Зила ги е продал, земята я е дал под наем, да я работи по-млад от него човек.

Да, позна че не блъскам за една заплатка. Сам съм си началник, при това далече от българските комунисти.

Нещо друго да не ти е ясно ?

Редактирано от Мес (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Волга се купуваше като внесеш 1500 лв и чакаш дълги години да ти дойде ред. Баща ми така я купи първата за 9200 лв. Но след 2 години я продаде, за да купи от човек малко карана Волга комби за 12000 лв. Та баща ми не я е получил подарък или като служебна кола.

Баща ми бачкаше частно след работно време, още когато не бях тръгнал на даскало.

Това обяснява всичко. Частник през ония години... Волги, чудесии, абе не е бил баща ти човек от народа. Колкото до старците, няма никакво значение къде работят децата им. Всички гласуват за БСП.

При нас имаше виетнамци. Хазяите бяха длъжни да донасят какво правят, какво говорят и с кого се срещат. Разбрах те аз че не си човек от народа, а бизнесмен с пари. И не просто бизнесмен с пари, а син на привилигирован човек още от комунизма.

Доколкото си спомням в една тема беше писал, че труда си не го "давал" за каквото и на който и да е...

Типично мнение за човек с ПАРИ и възможности. Да те опъна аз гладен и гол с деца и жена, и болни родители, ще работиш каквото ти дадът за каквато сума ти кажат.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това обяснява всичко. Частник през ония години... Волги, чудесии, абе не е бил баща ти човек от народа.

При нас имаше виетнамци. Хазяите бяха длъжни да донасят какво правят, какво говорят и с кого се срещат. Разбрах те аз че не си човек от народа, а бизнесмен с пари. И не просто бизнесмен с пари, а син на привилигирован човек още от комунизма.

Да те опъна аз гладен и гол с деца и жена, и болни родители, ще работиш каквото ти дадът за каквато сума ти кажат.

Привилегии от страна на комунистическата власт не е имало никакви, нито за баща ми, нито за мен.

Нещо странно разбирания имаш за хората от народа.

Какво е за теб човекът от народа ?

Задължително цял живот беден наемен работник или служител ли ?

Новият премиер на Белгия е италианец, сирак при това, майка му ги е отгледала 6 деца в голяма мизерия. Баща му ги е довел в Белгия , за да бачка това което белгийците не са искали да работят, но е умрял по едно време. Та тоя италианец, благодарение на държавната стипендия е завършил висше образование и после е станал член на социалистическата партия и сега е премиер.

Кажи тоя от народа ли е или не е ?

Е при мен няма начин да съм гладен и гол и да няма какво да ям, щото социалната защита е на добро ниво. Пращай някой друг да работи за жълти стотинки, сбъркал си адреса.

-----------------------------------------

А от братския виетнамски народ имам много добри спомени. Ония сладури си даваха цялата заплата на другите строители колеги, за да работят и тяхната работа. А те виетнамците стояха дежурни до Софийския университет, зиме и лете, студ и жега неотлъчно на поста си. Колко далари съм им продал на тия по над 6 лева, ехеее .... На българин и един долар не съм продал. Щото нашенците се хвалеха после кой им ги е дал и беше опасно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от братския виетнамски народ имам много добри спомени. Ония сладури си даваха цялата заплата на другите строители колеги, за да работят и тяхната работа. А те виетнамците стояха дежурни до Софийския университет, зиме и лете, студ и жега неотлъчно на поста си. Колко далари съм им продал на тия по над 6 лева, ехеее .... На българин и един долар не съм продал. Щото нашенците се хвалеха после кой им ги е дал и беше опасно.

Много добре бедний ми скитнико евреин, много добре...Колко долари и откъде си ги имал в онези времена, за да ги продаваш по над 6 лева на виетнамците, ювигий, А? Нещо не ми се чиниш по онези времена, за които става на въпрос да си бил достатъчно възрастен, и кадърен с професия да си ги избивал в Либия или някои други братски държави населени с араби или други народности...Щото долари се даваха там(но дори в този случай не на всички се даваше истинска суха американска пара, а равностойността във валутни левове и най-често в Г.Димитров-ки). В западната част на соцлагера имаше други валути, ама и там за да се вземат трябваше да си я нещо инженер, я международен шофьор(демек с професия и евентуално опит), а не маминия тийнейджър...пардон комсомолец. Да не са били Петър Младеновите(кучия син - един от онези в другия лагер, които прецакаха бай Тошо и разсипаха България - огън да ги гори още приживе!) долари от куфарчетата, които по онова време много ефективно се перяха и по този начин курс 5+/1, вместо 1/1 за валутни левове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко долари и откъде си ги имал в онези времена, за да ги продаваш по над 6 лева на виетнамците, А?

Еми аз движех постоянно из чуждестранни кръгове бе. Вместо да си губя времето със сънародниците ми ( да има за какво да доносничат за мен), се мотах при чужденците, щото далавера имаше от тая работа, келепирец имаше, ехеее.

Купуваш стока и после я продаваш, ама за долари на чужденци.

Например, един руски фотапарат Зенит 12ХП го намираш от туристите руснаци и украйнци, говорейки на руски, за по 25 долара. После същия го продаваш на гърци и араби за 40 долара. А туристите ги намираш в и пред хотелите и в и пред ЦУМ и някой други места. От група туристи си спазаряваш от 1 до 3 Зенита, повече беше опасно. Покрай Зенитите си купуваш и други стоки, за допълване на доходите от препродажбата. Кагото не беше студено, средно по 600 лв печелба на месец оставаше, след като бъде продаден остатъка от долари на виетнамците. Долари в голямо количество беше опасно да държи човек, та се отървавах от тях доста бързо.

Това е нещо което е било достъпно да го върши всеки беден студент, знаещ английски и руски.

За другите по-особени далаверки няма да ти разправям, щото там малко хора можеха да ги осъществят, без прекалени рискове. Трябваше си да познаваш лично чужденци и да им спечелиш доверието.

С български граждани подобен бизнес не беше възможен, щото все някой зависник ще изпорти работата и ще дойдат ченгетата да тарашуват у вас.

Аз си имам търговски нюх от край време, далаверките ги надушвах доста бързо. А други само зубреха като откачени за успех, за да вземат по-голяма студентска стипендия, завалийките.

--------------------------------------------------------------------------------------

Та и към настоящият момент, ако съм в София, нямаше да ми е тъжно, щото пак щях с чужденци да въртя бизнес. С българи и по-точно с българки, съм щял да се занимавам за да ги ползвам като подизпълнители. Но мангизите щяха да идват от зад граница.

В момента в бг имате приятно ниски данъци, трябва само владеене на един от големите западни езици и си изкарваш пари без да ти пука кой бил недоволен от българската си заплата платена от държавата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, с такива като теб не може да се говори. И няма и смисъл. Я по добре си стой в Белгия и хич и не се връщай, таман няма да пречиш. Сега говорих с по възрастни хора, нигерийци на квартира, 1000% агент на ДС. Работа с валута и чужденци, 99% мафиот свързан с престъпноста по онова време, 100% агент на ДС. Ние може да сме били бедни, ама поне не сме били престъпници и не сме клепали приятели и познати.

Редактирано от AleksiiVrana (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега говорих с по възрастни хора, нигерийци на квартира, 1000% агент на ДС.

Работа с валута и чужденци, 99% мафиот свързан с престъпноста по онова време, 100% агент на ДС.

Ние може да сме били бедни, ама поне не сме били престъпници и не сме клепали приятели и познати.

Много развинтена фантазия имаш. Аз бях 6-ти клас ученик когато нигерийците бяха на квартира у нас.

За ДС аз бях интересен обект на следене и наблюдение, те се грижеха да си намират доносници да им снасят какви ги върша.

И за каква престъпност бълнуваш ?

Това на което комунистите му викаха "черна борса" си е просто търговия с дефицитни стоки. Те комунистите налагаха престъпна диктатура, лишаваща ни от потребителски стоки. Ние само се грижехме да оцеляваме въпреки диктатурата им.

А кой е доносничил срещу мен прочети тук:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=169899&view=findpost&p=2129295

А ти може и да си беден защото не разбираш правилно какво ти се обяснява.

Но е хубаво да си говориш с пенсионери, особено ако те черпят си на аванта.

Разказвай им там кво си прочел у итернету, да не скучаят хората.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

А, хубав бизнес си е било, ама е трябвало да буташ на доста народ, за да не идеш в кауша или в Белене, защото не беше разрешено въобще да се върти подобна търговия! Да не казвам, че не каза откъде(?) е "първия" долар, за да завъртиш първата сделка, защото и такива не се продаваха на всеки, камо ли на беден студент с 20 стинки в джоба за дневен харч...айде да са били 50ст. или левче - ама не повече :headphones: . Евентуално на наши хора се даваха долари, да си пазарят чужбински стоки по корекомите, те може и да са ти продали такива, или да са ти ги продали наши трудещи се в чужбина пичове, които са се върнали в БГ и се чудят какво да ги правят "деньгите", обаче и на тях(с някои изключения) не даваха доларите кеш, обикновено ги изплащаха по курс(банков) за 68ст, през края на `60-те, и така докато достигна 1.20лв за долар, току преди "демокрацията...То е ясно че по Софията и тогава както и сега не е било както в провинцията и тогава явно е имало повече далавери, отколкото трябваше да хваща милицията по плана за петилетката... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На черната борса се търгуваше с бръснарски ножчета, прах за пране, сапун, дънки и прочее. За такова директно вкарваха в затвора. За притежание на валута пък първо биеха, после вкарваха в затвора и едвам тогава искаха обяснения откъде я имаш. Спри да снаддаваш, и ние сме живяли по онова време и не ядем доматите с колците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, хубав бизнес си е било, ама е трябвало да буташ на доста народ, за да не идеш в кауша или в Белене, защото не беше разрешено въобще да се върти подобна търговия! Да не казвам, че не каза откъде(?) е "първия" долар, за да завъртиш първата сделка, защото и такива не се продаваха на всеки, камо ли на беден студент с 20 стинки в джоба за дневен харч...айде да са били 50ст. или левче - ама не повече :) . Евентуално на наши хора се даваха долари, да си пазарят чужбински стоки по корекомите, те може и да са ти продали такива, или да са ти ги продали наши трудещи се в чужбина пичове, които са се върнали в БГ и се чудят какво да ги правят "деньгите", обаче и на тях(с някои изключения) не даваха доларите кеш, обикновено ги изплащаха по курс(банков) за 68ст, през края на `60-те, и така докато достигна 1.20лв за долар, току преди "демокрацията...То е ясно че по Софията и тогава както и сега не е било както в провинцията и тогава явно е имало повече далавери, отколкото трябваше да хваща милицията по плана за петилетката... :D

Украйците и руснаците прибираха и български пари за да ти продадат един Зенит. Та нямаше нужда от първи долар. Обаче аз им показвах долари за да им потекат лигите и да ги дават по-лесно.

Вие тука нещо много сте далече от истината.

Долари можеше в София да си купиш колкото си искаш от чуждестранните студенти. Това гърци, кипърци, араби, африканци всичките бяха мои хора. Даже си поръчвах какво да ми купят и донесат арабухите. Кви готини часовници ментета съм носил, шапката да ти падне, евтинки пък се продаваха като топъл хляб.

Обаче никога не съм купувал долари от студентите, просто не ми трябваха. Ако исках нещо от кореком, те ми го копуваха и ми го даваха после за левчета. Така се правеше за да е безоопасно.

А пък със гаджетата ми чужденки, съм избягвал да говоря за пари. Първата гъркинята като ми дойде първия път на гости, аз я разпитвах за разни работи а па тя ме пита - "долари ли искаш ?"

Лелееее, направо ми причерня пред очите. Казах й че не ми трябват долари, ама оттогава си ми беше обица на ухото да не говоря с чужденки за пари, щото първото нещо което им минава през главата е точно това - "тоя мизерен българин търси долари". Даже жена ми си призна по-късно, че когато съм я заговорил първо си е помислила че търся долари.

Ама вие тука покрай мене ще вземете да нахитреете бе, ха ха ха ...

Па ще вземете да се сетите че интернет не спира на границата и можете да въртите далавери с чужбина, за да ви е добре и да не сте тъжни.

През 2011г. България била тъжно място , айде бе !!!

Тъжно е, ама само за тези които чакат на заплатка и не могат да се ориентират как да си изкарват мангизи сами.

даже и на село да живееш, пак може да си стегнеш две стай с баня и тоалетна и да предлагаш на чужденци да идват на хотелски начала при теб. С осигурено хапване и разходнки из природата. В Белгия го правят това селяните, за да си разнообразяват доходите, що да не можете в България да го правите, там където е красива природата ? Тука му викат "ваканци във ферма". Идват семейно с децата да видят кво са кози, магаре, кокошки, зайци и т.н. Сега цените на самолетните билети не са скъпи с Визер-ър и разни други лоу-кост компаний. Правите си сайтче, слагате снимки на весели туристи северняци на софрата, на разходки, хлапета на магарето, те гледайте къв кеф им е при мен тая работа:

Публикувано изображение

Ама сега големите философи ще кажат че и това не било могло. Щото те не са разбрали какви са тенденциите за еко туризъм и други пазарни ниши. И като почне някой англичанин да изкупува къщите в някое село, после като видят какво ще направи оттях, ще скърцат злобно със зъби че оня изкарвал луди пари, па бил купил къщите на безценица. Гледах по една френска телевизия в Турция за един архитект французин. Отишъл там и купил къщи дълбани в скалите и приема френски туристи там. Като скивали другите и цените на къщите "отлетяли" нагоре. Показвах един турчин живял доста във Франция как се надяваше да купи една къща за 240 хиляди евро, ама дъртия искаше 450 хиляди за една стара скална къща.

Нямате идеи , това е тъжното !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямате идеи , това е тъжното !!!

Е не съм очаквал в този форум да се появи Нов Нобелов Лауреат по икономика ! Но нейсе - пеите и възхваляите Идеите - те ще спасят поругании български род !

Между другото - така описаната търговска дейност (тая в соц-реализма) , навсякъде по света (независимо дали е тоталитарно или демократчно общество) , се характеризира като престъпление . По простата причина , г-н Мес , не сте плащал данъци за получени приходи .

А по въпроса за щастието в България :

" Към настоящата дата минималната работна заплата в България се равнява на 138,46 евро. Ирак, който бе изравнен със земята от "демократичните" бомби на САЩ и все още е арена на военни действия и всекидневни терористични удари, може да се похвали с минимална работна заплата в размер на 146,91 евро. Манипулаторите на народна хранилка биха обяснили този факт с наличието на петрол в близкоизточната страна, но не биха могли да обяснят как в Ливан, където петрол няма, минималната работна заплата е 247,02 евро. В Босна и Херцеговина, която не е член на ЕС и скоро няма да бъде, минималната работна заплата е в размер на 164,09 евро. В Папуа Нова Гвинея, която е изключително слаборазвита страна и разчита основно на земеделието, където са заети приблизително 72 % от трудоспособните на острова, минималната работна месечна заплата възлиза на 141,70 евро. "Икономическият гигант" остров Вануату се радва на минимална заплата в размер на 213,70 евро. Трябва да се отбележи, че 80 % от населението на острова е заето в селскостопанския сектор, а Вануату не е офшорна зона. Тринидад и Тобаго - 176,88 евро, Сейнт Винсент и Гренадини 151,02 евро, Сейнт Китс и Невис - 387,20 евро, Антигуа и Барбуда - 337,92 евро. При цялото ми уважение към тези страни се оказва, че папуасите получават по-високи заплати от българския роб.

Гражданите на Перу и Еквадор, които са в списъка на държавите от Третия свят, получават по-високи заплати от българските трудещи се, съответно 178,04 евро в Еквадор и 151, 42 евро в Перу. Всъщност минималните работни заплати в държави от Третия свят са по-високи от тези в една държава - член на ЕС и НАТО. Оказва се, че българинът е експлоатиран от бизнеса (олигарсите) в по-голяма степен...

Веднага възниква въпросът за цените на хранителните продукти и комуналните разходи в горепосочените държави спрямо България. Към 2011г. потребителските цени в Перу са 10,34 % по-ниски от тези в България, а като цяло покупателната способност на средностатистическия перуанец е с 22,36 % по-висока от тази на българина. Ако за ток, газ, вода и смет българинът харчи средно 140 лв. на месец, то за същите киловати ток, куб. м газ и вода и изхвърлена смет перуанецът харчи 73 лв. или почти наполовина. Еквадорецът, който взема цели 40 евро повече на месец, купува литър мляко за 0,61 евро, а българинът - за 0,92 евро. Ако цената на билета за градския транспорт в европейска България е 0,50 евро, то за жителя на Еквадор този билет струва 0,20 евро и т. н.

Ние дори не влизаме в критериите за държава от Третия свят, защото и там населението живее по-добре от нас. Покупателната способност в Тунис, чийто народ се вдигна на бунт поради лошите условия на живот, беше с 11,93 % повече от тази в България! Покупателната способност на населението в Босна и Херцеговина е с 35,56 % е по-висока от тази в България! Покупателната способност в Чили е с 44,44% по-висока от тази в България! Жителите на Ел Салвадор имат 10,36% по-висока покупателна способност от българските граждани! Гражданите на Хондурас имат 82,61 % по-висока покупателна способност спрямо българите! Иранецът - "враг на човечеството" според САЩ, има 39,75% по-висока покупателна способност от българина! Йорданецът, който обитава пустинята и държавата му е една от най-бедните в Близкия изток, притежава 13,67% по-висока покупателна способност от нас! Без да е член на ЕС и НАТО, "македонецът" има 6,92% по-висока покупателна способност от българина! Боливиецът има 75,03% по-висока покупателна способност от българина! В Доминиканската република покупателната способност на местните жители е с 46,84% по-висока от тази на българите! В Малави (държава от южна Африка) е с цели 82,51% по-висока, в Мексико - 79,28% по-висока, в Пуерто Рико - 147,08% по-висока и т.н.

"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не съм очаквал в този форум да се появи Нов Нобелов Лауреат по икономика ! Но нейсе - пеите и възхваляите Идеите - те ще спасят поругании български род !

Между другото - така описаната търговска дейност (тая в соц-реализма) , навсякъде по света (независимо дали е тоталитарно или демократчно общество) , се характеризира като престъпление . По простата причина , г-н Мес , не сте плащал данъци за получени приходи .

Аз и сега не плащам данъци, щото съм тарикат и знам как да се уредя.

Закони които са против моя кеф не ги признавам.

А престъпление има чак като прочете някой съдия присъда.

Докато няма присъда, няма затвор и това се вижда с просто око в бг.

Ако трябваше в бг да са престъпници всички които не плащат данъци, така както е по закон, нямаше да има къде да ги затворят.

Законите се пишат от депутатите, така че да могат да бъдат заобикаляни успешно от находчивите таракати.

Когато сме били под турско робство, бунтовниците вдигали се на въстание сега ги броиме за национални герои, нали така?

Е, тогава и аз съм бил герой борец за свобода, като не съм играл по гайдата на комунистите.

Точно идеите ще спасят по-находчивите от българите.

Бизнес без идеи не става.

За да има пари за заплати на държавните чиновници, първо трябва да има частен бизнес, който да пълни държавната хазна. Защото те чиновниците нива не копат, жито не сеят, коли не произвеждат, нищо полезно не правят горките. Те не могат да си направят отделна държава състояща се само от чиновници и доктори, щото няма да има какво да ядат, няма да има кой да им направи къщи и болници, няма да имат нищо. Да реве някой за заплатка от държавния бюджет си е негово право, ама ще бъде колкото му отпуснат. Щом като не иска сам да си изкарва пари, няма никакъв смисъл да знае каква е минималната заплата в Чили.

България е член на ЕС, което означава че възможностите на всеки българин да печели пари са неограничени.

Ама то насила хубост не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mec, може и да се чувстваш горд със себе си, ама от твоята житейска философия лееекичко ми се гади..... От друга страна- опитваш се да даваш разни акъли, ама я си представи, че всички бизнесмени / то май си е точно така в действителност / са като тебе "тарикати" и не плащат данъци- как ще се напълни държавната хазна? Съдейки по теб, хората биха печелили само ако се забъркат в далаверки, крият данъци, мамят на дребно и се занимават със спекула. А държавата да го духа....Както и бюджетната сфера. Иначе си много възмутен от лекарите, които според теб предлагат "излишни" операции! Нали знаеш приказаката за прашинката в чуждото око и съчката в собственото? Дано не четем скоро за теб в черната хроника на българите в чужбина......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Социалните програми на държави като Белгия, Швейцария, Скандинавия и т.н. ги има и фунционират добре, именно защото масово хората не са с горе-описаният манталитет. В момента, в който едно общество осъзнае, че не всичко в тоя живот е тарикатлък, то тогава това общество ще фунционира много добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mec, може и да се чувстваш горд със себе си, ама от твоята житейска философия лееекичко ми се гади..... От друга страна- опитваш се да даваш разни акъли, ама я си представи, че всички бизнесмени / то май си е точно така в действителност / са като тебе "тарикати" и не плащат данъци- как ще се напълни държавната хазна? Съдейки по теб, хората биха печелили само ако се забъркат в далаверки, крият данъци, мамят на дребно и се занимават със спекула. А държавата да го духа....Както и бюджетната сфера. Иначе си много възмутен от лекарите, които според теб предлагат "излишни" операции! Нали знаеш приказаката за прашинката в чуждото око и съчката в собственото? Дано не четем скоро за теб в черната хроника на българите в чужбина......

От какво точно ти се гади, ако смея да попитам ?

Дали е от това че комунистите ни бяха направили всички затворници да им бачкаме цял живот за без пари, и някой от нас вместо да се примиряват с условията в социалистическия ЛАГЕР, се справяха сами да си подобряват съществуването ли ?

При комунистите беше забранена търговията със стоки за частни лица. С цел да не вземе да забогатее някой. Щото на управниците им трябваше евтина работна ръка, да им бачкат за да има всичко за тях. Те управниците си имаха правителствена болница, магазини, возеха ги на мерцедеси, апартаменти на смешни цени и т.н.

Мене ме е викал кварталния милиционер да ме пита що не ходя на работа. Да, беше задължително да ходиш на работа тогава, когато не си студент или не си майка с дете. Което беше равносилно да им работиш на комунистите за без пари. Щото 200 лв не бяха никакви пари. Една Жигула беше 6100 лв. = на 30 такиви заплати. Едни дънки бяха 80 лв. В магазините няма цветни телевизори, а цените в Корекома като ги сметнеш по 6 лева долара и ти се завива свят.

Сега, за сегашните данъци в Белгия, ето ги гледайте ги добре:

Публикувано изображение

от тук е

http://www.belgium.b...ion/imposition/

харесват ли ви, при условие че средната брутна заплата, върху която ти ги изчисляват я казаха по телевизията че е 3000 евро. Значи 3000 х 12 месеца = 36000 евро годишен доход. Освен това има и пари за ваканция ( така им викат ) , та стават още повече.

А от 7 900 до 11 240 плащаш вече 30 % данък, след това

за часта от 11 240 до 18 730 плащаш 40 % данък, после

за часта от 18 730 до 34 330 плащаш 45 % данък

и за това което е над 34 330 евро плащаш 50 % данък.

В България ако ги опънат на такиви данъци, ще изреват на умрело.

От къде на къде ще ще им давам аз цял живот на държавните чиновници от 40 до 50 % от парите които съм си изкарал сам ?

И в тия данъци не влизат осигуровките за здравната каса и за пенсия, те се плащат отделно, в друга администрация.

В Белгия имаше по едно време едни големи шампионки по тенис, едната:

http://bg.wikipedia....iki/Жюстин_Енен

отиде да живее в Монако, за да не плаща 50% данъци от милионите които печелеше. Щото там няма данъци за частни лица.

Бъди спокоен, няма да четеш нищо за мен по никакви хроники, аз си имам акъл да действам така че да е законно. Да законно, не е "честно", но си е законно. Също както огромни фирми почти не плащат данъци в Белгия по една законна далавера, измислена специално за тях от министрите, ето ги обяснени от вестник ( да е по-разбираемо)

http://www.lalibre.b...-notionnel.html

Мултинационална компания с милиарди печелба ще ми плаща 500 евро годишен данък, пък аз да давам от 40 до 50 % за данъци, къде ме търсиш мене ???

Чудя се в какъв измислен свят живееш ?

На теб харесва ли ти че получаваш само 50 % от сумата която пише на фиша на месечната ти заплата ? Или викаш, ти като си на заплатка си доволен, щото в бг и толко нямаше. Ама ако трябваше да приемаш пациенти в частния ти кабинет ( вкъщи ), те да ти дават по 27 евро на консултация ( за лекар по общи вътрешни болести ) или по 35 евро за специалист, а ти после да снасяш 50 % за данъци, тогава май друга песен щеше да ми пееш за държавния бюджет.

За твое сведение джпитата не пишат че им даваш 27 евро на квитанцията, ама пишат код който отговаря на по-малка сума, някъде около 22 евро. Значи всички "високохуманни" доктори укриват веднага по 5 евро от пациент. Поради тази причина ми излаизаше по-евтино да водя синчето на педиатър вместо на джипи, щото като ми върнеше здравната каса парите , излизаше че от моя джоб съм платил повече при джипито който менти- иска 27 ама той ми пише код за пред здравната каса отговарящ на 22 евро. А за пациента има винаги по няколко евро да ги плаща от джба си, за да не ходи през ден на доктор, ако беше хептем без пари.

Не са цвете за мирисане белгийските ти колеги да знаеш, ама като си пациент и всички правят така, си траеш и му пожелаваш да си ги занесе в гробищата тия 5 евро дето ти ги е откраднал най-нахално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Бай Ганьо. Викам си аз, колкото по-бързо изчезнат подобни "законни" далавери в управлението и сред нас, "простите" хора, толкова по-бързо ще "се оправим". Та пак си спомням аз времето, когато се занимавах с разни хорица по цялата Европа. Заради такива като тебе знаеш ли какво съм чувал?: "Ти си български гъз, аз с такива като тебе НЕ РАБОТЯ!". И това неколкократно - от холандец, германец и... поляк! Защо ли? Дали ти стига да си отговориш сам, или да ти подскажа? И още: отказвал съм работа в чужбина просто защото смятам, че е унизителна. Сега остава да вляза в някой форум и да започна да се тупам в гърдите колко съм велик, докато мия чиниите на някого...

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Бай Ганьо.

Викам си аз, колкото по-бързо изчезнат подобни "законни" далавери в управлението и сред нас, "простите" хора, толкова по-бързо ще "се оправим".

Та пак си спомням аз времето, когато се занимавах с разни хорица по цялата Европа. Заради такива като тебе знаеш ли какво съм чувал?: "Ти си български гъз, аз с такива като тебе НЕ РЕБОТЯ!". И това неколкократно - от холандец, германец и... поляк! Защо? Дали ти стига да си отговориш сам, или да ти подскажа?

И още: отказвал съм работа в чужбина просто защото смятам, че е унизителна. Сега остава да вляза в някой форум и да започна да се тупам в гърдите колко съм велик, докато мия чиниите на някого...

Здравей Алеко,

не се сещам що са ти викали че си бил български гъз.

Аз твоите проблеми не съм ги имал.

На жена ми баща й беше областен директор в една държавна администрация и ме назначи там без изпити и без чакане на ред. Та мене там ме мразеха първо щото съм зет на директора и после защото съм бил заел мястото на кореняк белгиец. Но онези колеги не са били никога работодатели, та не съм допринесъл с нищо за негативното отношение към теб от страна на работодатели.

След това си почнах собствен бизнес, щото:

1. Дъртия нямаше да е вечно директор там, а след него щеше да нещо като ад, щяха да ми го връщат тъпкано всички малки шефчета който не смееха дума накриво да ми кажат

2. Държавната заплатка не ми харесваше, още на втарата година си изкарвах 3 пъти повече мангизи ( чиста пара коята ти влиза в джоба) от моя бизнес.

Та аз Алеко, карам само напред, не се връщам назад и чинии не съм мил, щото съм се оженил за белгийка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че ти е трудно да го схванеш. А то си е съвсем простичко. Заради "общуването" си с такива като тебе. И върви после им обяснявай, че ти нито имаш намерение да ги мамиш, нито да им заемаш мястото, а просто да работиш с тях, или че нямаш сестра... А теб са те мразели не защото си бил зет на На'м-си-кой-си. ПП. И аз чинии не съм мил, без да съм се женил за белгийка.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване