Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

По-високите данъци на по-добре платежоспособната част от населението ги има, за да може цялото общество да се радва на придобивки като добра инфраструктура, висококачествено здравеопазване, образование и ред други жизнено важни фактори за да може една колаборация от хора, наречена общество да имат висок стандарт на живот. А алчността е качество характерно само за човека - за това и ние сме единствените биологични видове, при които се наблюдава такава липса на баланс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

По-високите данъци на по-добре платежоспособната част от населението ги има, за да може цялото общество да се радва на придобивки като добра инфраструктура, висококачествено здравеопазване, образование и ред други жизнено важни фактори за да може една колаборация от хора, наречена общество да имат висок стандарт на живот.

А алчността е качество характерно само за човека - за това и ние сме единствените биологични видове, при които се наблюдава такава липса на баланс.

Я да ми обясниш, ако обичаш що милиардерите могат да не плащат данъци в Белгия по тази систeма на

intérêt notionnel

http://belgium.wikia.com/wiki/Intérêt_notionnel

http://www.becompta....notionnels.html

http://www.ipcf.be/p...793&menuid=1619

http://fr.wikipedia.org/wiki/Intérêts_notionnels

гугъл знае да превежда от френски на английски

Редактирано от Мес (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да ми обясниш, ако обичаш що милиардерите могат да не плащат данъци в Белгия по тази систима на

intérêt notionnel

http://belgium.wikia.com/wiki/Intérêt_notionnel

http://www.becompta....notionnels.html

http://www.ipcf.be/p...793&menuid=1619

http://fr.wikipedia.org/wiki/Intérêts_notionnels

гугъл знае да превежда от френски на английски

А от валонски знае ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А алчността е качество характерно само за човека - за това и ние сме единствените биологични видове, при които се наблюдава такава липса на баланс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли аз пак да се намеся? Да не би да е, защото Белгия е държавата, която е ядрото на онова нещо с двойни стандарти, наречено Европейски съюз, което, слава Богу, вече се разпада? Или защото самият Европейски съюз е създаден именно за това - обогатяване на малцинството за сметка на мнозинството, въпреки високопарните приказки? По същата логика, по която са закриляни от своите "събратя" тук - "Гарван гарвану..." За да не ме обвини някой, че си говоря голословни приказки - скоро мой познат, земеделски производител (истински, не от тия, дето изнудват държавата за пари), се опита да внесе лук, кромид и други подобни от Китай. Какво се оказа? Че в Европейския съюз има само 2 (две) фирми, лицензирани вносителки на подобна продукция - една холандска и една датска. Как се нарича това? Или че в ЕС колкото по на изток отиваш, толкова качеството на стоките става по-лошо? Или че Великобритания отказва да влезе в Еврозоната? и т.н., и т.н. ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се сещам що са ти викали че си бил български гъз.

Аз твоите проблеми не съм ги имал.

На жена ми баща й беше областен директор в една държавна администрация и ме назначи там без изпити и без чакане на ред. Та мене там ме мразеха първо щото съм зет на директора и после защото съм бил заел мястото на кореняк белгиец. Но онези колеги не са били никога работодатели, та не съм допринесъл с нищо за негативното отношение към теб от страна на работодатели.

След това си почнах собствен бизнес, щото:

1. Дъртия нямаше да е вечно директор там, а след него щеше да нещо като ад, щяха да ми го връщат тъпкано всички малки шефчета който не смееха дума накриво да ми кажат

2. Държавната заплатка не ми харесваше, още на втарата година си изкарвах 3 пъти повече мангизи ( чиста пара коята ти влиза в джоба) от моя бизнес.

Та аз Алеко, карам само напред, не се връщам назад и чинии не съм мил, щото съм се оженил за белгийка.

Значи не се сещаш.....Извинявай предварително, Мес, но ти наистина си се държал като абсолютен задник с колегите си, да не кажа

по-силна дума. Никой по света не обича парашутистите, а ти си бил типичен такъв, без ценз, заслуги и образование. И вместо да позагладиш впечатлението и да убедиш колегите си в пригодността си- ти си започнал да ръсиш.... сещаш се какво с пълни сили. Абсолютно съм сигурен, че ако в бъдеще на същото място кандидатства за работа българин- още след прочитане на националността ще бъде отсвирен свръхзвуково. Ти вече си осрал пътеките тотално.

"...На мен в Белгия не са пропускали да ми подхвърлят гадни подигравчици, разни колеги докато работех в една държавна администрация. Бъзикаха се че съм се бил оженил по сметка, щото бях зет на директора и ме назначи там по "втория начин" без изпити и чакане на ред с години. Други ми подмятаха че едно време италианците са били доволни да бачкат в подземните мини за въглища, демек аз като чужденец не заслужавам да съм на "сладка" служба. Не можеха да преглътнат факта че съм се уредил да стана белгиец само една година след пристигането ми там и си ме броеха за чужденец, нищо че имах белгийското поданство. За да покажат презрението си към мен, като си говореха между тях ми викаха че съм бил поляк. Толкова много не ме уважават, че нарочно не искат за запомнят че съм българин.Аз отначало си траех, щото все пак заплатка получавах и ми се виждаха бая парици, сравнено с България, ама после почнах да си им го връщам тъпкано. Един ден станала верижна катастрофа на магистралата и докато си пиехме кафето 10-на колеги и колежки ония се вайкаха колко умряли било имало. А па аз им викам - много важно колко умряли било имало, като не знаят да карат. А па колежките се въмущават че не се говорело така като има умряли, на което аз им отговарям че за мен няма никакво значение колко белгийци са умряли , щото нали съм чужденец. Ония се побъркаха направо.."

Не знам как трябва да разсъждава човек, за да се подиграва по такъв начин със загинали хора. Имал си късмет, че наблизо не е имало някой с малко по-директни реакции, можеше и да не разказваш за тези си подвизи по форумите. На всичкото отгоре ти просто умираш от кеф да натякваш какъв си белгиец и как си си уредил кариерата и живота, все по втория- третия начин, че и от тях по-накриво. И се пръскаш от гордост, че не спазваш законите и си създаваш собствени правила само и единствено за келепирец. Похвално, Мес!

Явно сме различни хора, но на мен изобщо не ми е идвало наум да правя каквото и да било, за да заобиколя правилата и хитро да не плащам данъци. Стига ми и това, което ми остава след тях, дори никога не съм се замислял да направя нещо, за да измамя данъчните. А ти ако не кривнеш и ако не подкопаеш- няма да се чувстваш пълноценен. Може и такива хора да са нужни на света, но аз бих предпочел те да не са наоколо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се оказа? Че в Европейския съюз има само 2 (две) фирми, лицензирани вносителки на подобна продукция - една холандска и една датска. Как се нарича това?

Монопол, монопол, монопол! *вдига ръка от първия чин*

http://www.youtube.com/watch?v=XMrndYKr4IM- както беше казал Лафазанов в един от епизодите на "Улицата". :mad:

Може и такива хора да са нужни на света

Не, няма.

Редактирано от Amantine (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой по света не обича парашутистите, а ти си бил типичен такъв, без ценз, заслуги и образование.

Аз образование си имам, белгийско даже, с диплома от държавно учебно заведение ( да не си помисилиш че е нещо частно).

Обаче, понеже и много други хора си имат белгийски дипломи ( след средно ), та са измислили изпити за постъпване на работа в държавните администрации. Тези изпити са си едни типично белгийски - значи англичанин, германец и французин няма как да ги изкара, даже и професор да е по нещо, щото се отнасят отчасти до общо-културно-белгийски-идиотщини. Това което трябва да назубриш наизуст, за да ги изкараш тези испити, после въобще няма да ти е полезно по никакъв начин в работата.

Сега се сещам и за труга добра причина поради която ме мразеха.

Те ония чиновниците бяха едни големи леваци, освен химикалка с друго не знаеха да си служат. Пък аз се бъзиках яко с тях че са тъпи. В един от офисите, един сладур ставаше на всеки час да си пуска пак радиото ( то радиобудилник ), щото не знае как да го настрои да не спира. Оправдаваше се че били надписите на немски и упътването го бил изхвърлил понеже не разбира езика. Аз си поиграх няколко минути и му намерих цаката как трябва да са копчетата за да не спира. И после на почивката кафенце в друг офис пред много колеги им разказах колко е бил тъп другия колега-сладура, от 2 години да става да си пуска пак радиото на всеки час. После като се случи в оня отдел да се разболеят едновременно няколко човека, шефа им отишъл да реве при директора да му прати от друг отдел човек да помага. И директора се съветвал с инспектора ( точно под директор по важност) кого да пратят. Търсили, търсили кой да е, ама все недостиг от хора щото беше лятото и много са в отпуска. По едно време директора рекъл на инспектора да ме пратят мене там, понеже няма да има как да му откажа. Ама инспектора рекъл че не иска да ме слага там, щото само след една седмица съм щял да почна да ги уча аз тях, как да си вършат работата.

Освен че им се подигравах, давах понякога акъл на директора как да ги прецака някои дето се мислеха за големи тарикати. Шефа на личен състав ( отдел кадри ) беше купил едни нови телефони и понеже леваците не знаеха как да откачат старите, ме прати мене да ги сложа тихомълком при директора, заместника му и един от инспекторите. Добре ама като се разбра че имало нови телефончета и почнаха да реват разни че тяхните ( старите ) не работели. Обаче шефа на отдел кадри нямаше желание да харчи пари да сменя всички телефони. Ама като и той си беше типичен чиновник левак и питал директора кво да правят, щото едно посещение на техника от фирмата Сименс струвало 15000 франка ( 371 евро ), та се чудел дали да не купуват пак телефони от новите. А телефоните трябваше да ги купуват само от Сименс, понеже договора за подръжката на телефонната им централа беше такъв.

Обаче понеже едни гадове почнаха да ми се умилкват за да съм ги бил уредил с нов телефон, аз предложих на директора да ги преслушам вкъщи старите апарати дето ги бяха сложили в един склад и ги броеха за повредени. На него му хареса идеята, ама не беше съгласен да ги изнасяме извън службата, та измисли едно помещение в което имаше и телефонна връзка там да ги преслушам ( тайно, без да се разбере кво човъркам). Занесох си аз поялника и клещи и отверки и други джаджи и 10-тина телефона тръгнаха да си работят. После като изревеше някоя колежка че не й работи добре телефона, шефа на отдел кадри ме пращаше да го откача, носех го в "тайното" помещение и му слагах горния капак ( на който си бяха налепили разни номера ) на друг стар и ги лъжеш нарочно че съм го поправил нейния да си работи пак. С цел да се откажат да си искат нов модел. Те се поуспокиха, ама временно, щото пък едни други шефове си поискали нови телефони, та бяха поръчали доста нови бройки.

И аз си уреждах моите хора с нови телефони, пък другите злобееха завистливо че не искам да им сложа нова играчка.

Шефа на отдел кадри ( който ги купуваше ) пък ги беше излъгал, че техника от Сименс е казал никой друг освен мен да не инсталира телефони, щото щяли да прецакат телефонната централа. Демек, не можел просто да извади един нов телефон да го даде на някой негов човек, пък и не можел да ме прати да слагам нов ако не е за началник, щото го е шубе да не го накисна на директора после.

По едно време пък шефа на отдел кадри видял във фактурата за телефоните разговори, че имало много обаждания до чужбина в един отдел. И съответно директора че пита загрижен дали не знам как може да се спре с разговорите до чужбина, щото на него не му беше ясно как успяват да провеждат такиви разговори. Прати ме с шефа на отдел кадри да видиме двамата кво става на място и там местния шеф побесня, като ме видя че аз открих че са се обаждали от линията към която е свързан факса им ( който има нужда от директен телефонен номер без да минава през централата за вътрешен номер). Почна да се пеняви - "кой съм бил аз та да пипам факса им". Ама шефа на отдел кадри ми намигна да си трая, и после право при директора и му "уредихме" на другия шеф факса да е в друг офис, за да не могат да си влизат всички да звънят до чужбина. Ония се побъркаха, и ме гледаха после на кръв че съм им открил дяволъка с дрънкането за без пари в чужбина.

Та така, тези които ме мразеха че съм чужденец и че съм връзкар, трябваше да преглътнат горчивия хап че давах акъл на директора как да ги прецака, да не се мислят за големи тарикати.

Редактирано от Мес (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфф, от доста време следя темата, макар и да не бях писал до снощи в нея. Та ти не щеш и не щеш да вденеш какво ти се пише от сума ти хора тук и това си е. Мразили са те и сигурно и още те мразят чак в червата, именно защото ги прецакваш, и заради това, че си постъпвал долно спрямо тях, заради егоизма и самовлюбеността ти, заради която си си внушил, че си нещо повече от останалите. НЕ СИ, БЕ, И НЯМА ДА БЪДЕШ. Първо трябва да бъдеш човек, и после всичко останало, ама ти това, първото, си го продал при някоя далаверка. И пет висши образования да имаш, и сто телефона да можеш да поправиш, и десет шефове да посъветваш как да си прецакат работниците и да им доносничиш и лижеш и мажеш - все си е тая. Вари го, печи го, облечи го в "Армани" и му дай пачка пари в ръцете - простакът пак си остава простак. Най-много да стане образован богат простак. Човек, който обръща всичко в пари и изгода, човек ли е въобще? Не говоря формално, а морално... По-ясно и директно от туй - здраве му кажи. И ако пак не си разбрал, аз вдигам ръце. Айде, похвали се за още нещо, че иначе довечера няма да можеш да спиш спокойно... То това май си плаче за наказание...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфф, от доста време следя темата, макар и да не бях писал до снощи в нея.

Та ти не щеш и не щеш да вденеш какво ти се пише от сума ти хора тук и това си е. Мразили са те и сигурно и още те мразят чак в червата, именно защото ги прецакваш, и заради това, че си постъпвал долно спрямо тях, заради егоизма и самовлюбеността ти, заради която си си внушил, че си нещо повече от останалите. НЕ СИ, БЕ, И НЯМА ДА БЪДЕШ. Първо трябва да бъдеш човек, и после всичко останало, ама ти това, първото, си го продал при някоя далаверка. И пет висши образования да имаш, и сто телефона да можеш да поправиш, и десет шефове да посъветваш как да си прецакат работниците и да им доносничиш и лижеш и мажеш - все си е тая. Вари го, печи го, облечи го в "Армани" и му дай пачка пари в ръцете - простакът пак си остава простак. Най-много да стане образован богат простак. Човек, който обръща всичко в пари и изгода, човек ли е въобще? Не говоря формално, а морално...

По-ясно и директно от туй - здраве му кажи. И ако пак не си разбрал, аз вдигам ръце. Айде, похвали се за още нещо, че иначе довечера няма да можеш да спиш спокойно...

То това май си плаче за наказание...

Ванка!

Не се коси заради някакъв посерко!

Аз съм му написал че е такъв пред целият форум и отново мога да му го кажа. Той не е виновен! Виновниците са други!Не мисля, че някой умен човек от форума взема пример от него! Пък плаче, че хората не го обичали!

А да му завижда някой, както някой беше споменал - няма тук такъв!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението. Не ми е близък, просто познат. Самият аз съм доста невеж в тази област, така че, вместо да препредавам думите Ви, рискувайки да изкривя неволно нещо, ще му кажа къде да прочете, ако все още не се е отказал, когато го видя пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На върха на езика ми е един лаф, но за съжаление прекалено е циничен и модераторите няма да смогнат от възмутени доклади...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мразили са те и сигурно и още те мразят чак в червата, именно защото ги прецакваш, и заради това, че си постъпвал долно спрямо тях, заради егоизма и самовлюбеността ти, заради която си си внушил, че си нещо повече от останалите. НЕ СИ, БЕ, И НЯМА ДА БЪДЕШ.

Първо трябва да бъдеш човек, и после всичко останало, ама ти това, първото, си го продал при някоя далаверка.

Оооооо, ще ги цакам яко , прошка няма да има, обещавам ти. Можеш да разчиташ на мен.

Щом като успявам да им се изфукам така че да позеленеят от завист, значи съм нещо повече от тях.

В голямата сграда в която работех имаше различни администрации, но мен ме познаваха щото се мотах често по офисите да си лафиме. Та и данъчните бяха там и ме знаеха кой съм. Имаше там една стара мома, все на много честна се правеше.

След втората година като бях си почнал моя бизнес, отидох на етажа на данъчните да ми сложат печат на новите счетоводни книги. И там кво да видя, точно тая старата мома взела та станала шефка. Влизам аз при нея и й обяснявам че съм дошъл да ми подпечати счетоводните книги. Апа оная едно дръпанто се държа, също като българска чиновничка. Докато ровеше да си търси печата, аз я успокоявам че от тия книги ще влязат доста данъци. А па оная ми отговаря саркастично - "знаеме колко декларират едноличните търговци" и се подхилква надменно. Демек, била сигурна че съм щял да укривам част от дънъците, като всички други.

Аз я изчаках да регистира книгите в някакъв списък и си споделих по "приятелски" с нея следното:

"не може бе душа, за да си взема мангизите трябва да пиша официални фактури на моите бизнес партньори, гледай сега последната ми фактура за миналия месец е за 120 хиляди франка ( 2974 евро ) само за от телефона, един цент не може да скрия от тях."

А оная се одзвери. Пита ме на кой пиша такавиви фактури и аз и отговорих, казах й че може да ги пита ако не вярва и че ще ги види сама в данъчната декларация по-късно, та не съм тръгнал да я лъжа.

И от надменно подхилкване изражението и стана едно кисело, навъсено все едно че съм й съобщил скръбна вест за нейн роднина. Каза че била затрупана от работа и ми подаде книгите да й се махам от офиса.

Това е отношението на онези чиновници, в тяните представи чужденецът трябва да им е в краката, да е нищожество зависещо от тяхната воля. На мен са ми казвали колеги, че преди италианците са бачкали в мините ( да копат въглища), демек да се сетя къде биха ме пратили ако зависеше от тях самите.

А пък ти вместо да ме разбереш и да се радваш че ние българите не им се даваме да сме им послушни слуги в чужбина, почваш тука ... ... абе, да се държиш неприлично, да ме обиждаш все едно че на мен ми пука нещо, от това какво ще напише човек който не ме познава лично. Аз не се ловя на евтини провокации да отговарям с обиди, спазвам правилника.

За твое сведение, търся постоянно нови идеи как да създам работа за хора от България, защото има голям потенциал, заради разликата в заплатите. Вече са работили за мен хора от София и пак ще работят. Независимо от това какво мислиш ти, или някой друг от форума. За да успее човек, трябва да е уверен в себе си. За да им създаде занимание някой бизнесмен на тези които си търсят работа, той трябва да има качесва които им липсват на работещите за него. Та си трябва с нещо да е повече от тях, иначе няма да може да ги навие да им стане шеф. Има си хора за всичко.

А ти съдал ли си вече работа за някой друг човек ?

Плащал ли си на някого заплата ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горният пост туко-що изясни на прост и достъпен за всички език защо бавно и славно се срива финансовата структура на света. Измежду редовете можете да си изясните и принципите на неолибералистичната доктрина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време ... и преди да намекнат от Европа за разделяне и прочие... Много ми се смяха тези с висше образование! :) За мен си остава малоумна глобалната система. Тя изисква много...ужасно много работа от честни хора. Такива в Европа няма... Огромна система се разпада поради много незначителни фактори. А защо шепа нашенци изнесоха 5 или 6 милиарда...и никой не ги вкара в затвора. Или защо българинът...ще е ужасно 'умен'...бъдещите 1000 години да търси на кого да клекне! Демек към кой съюз отново и отново да се присламчи с чувството си малоценност!! :cheers: ----------------------------------------------------------------------------------------------------------- Освен това имаше и има все още умни родители...за жалост твърде малко. Да продължат борбата с малоумната Администрация за въвеждане в училище на шахмат и плуване от най-ранна възраст!

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно четиво,относно неолиберализма,който се спомена.

ЕС: Предпоставки за разпад

Макар и все още да се счита за ерес вероятността за разпад на Европейския съюз вече се коментира. Тази вероятност се предопределя от вътрешно противоречивият характер на ЕС и на капитализма като цяло. Най-общо казано обединението в ЕС прокламира като цел постигането на изравняване на жизнения стандарт на страните и общ икономически напредък. Това е смисъла на еврофондовете, които уж подпомагат по-изостаналите страни. Вторият елемент от политиката на ЕС, който обаче се осъществи първи, е свободния пазар (Едно време започна като „Общ пазар”), като според догмата на неолиберализма той също трябва да способства за изравняването на икономиките в ЕС. Звучи идеално, има само два проблема. Свободният пазар способства не за изравняване на икономики на различно ниво от тяхното развитие, а тъкмо обратното, фалира по-слабо развитите страни и обогатява по-добре развитите. Примери: цялата икономическа история на света, която обаче следва да се различава от неолибералната й фалшификация (1,2). Вторият проблем са постоянно нарастващите дългове, според които винаги трябва да има умрял, т.е. губещ, дори и в рамките на ЕС.

В своята книга „Национална система на политическата икономия” (3) немският икономист Фридрих Лист освен че основава необходимостта бизнеса да бъде „държан изкъсо”, също показва и , че отварянето на пазара между по-развита икономически страна и по-слабо развита води до разоряване на по-слабо развитата и забогатяване на по-добре развитата. Това е доста близко до логиката. Както по-сръчния майстор печели и фалира по-несръчния така и по-развитата страна фалира по-неразвитата. За разлика от отделния майстор, страните имат възможност да се защитят и наваксат. Лист разработва концепция за митническо облагане, с която Германия става развита страна.

Няма никакви причини да считаме, че след като правилото за фалиране на по-неефективния важи както за отделни производители и за отделни страни то няма да важи и в рамките на ЕС и дори в рамките на една национална държава.

Гърция е първият очевиден признак, че правилото на Фридрих Лист работи и в рамките на ЕС. Едно от първите неща които се изискват при влизане в ЕС е отварянето на пазара, което рано или късно води до разоряване на всички местни дейности в които по-слабо развитата страна няма абсолютно предимство (например залежи от нефт). Гърция бе приета в ЕС по политически причини (и не само тя), без икономиката й да е на необходимото ниво и естествено отварянето й към Германия, Франция и Великобритания води до икономически спад. Абсолютното предимство на Гърция е в туризма и отчасти в селското стопанство и както виждате Гърция се придържа именно към тези отрасли. Изключение прави корабоплаването. Да, евросубсидиите помагат. Инфраструктурата на Гърция е чудесна, но инфраструктурата не може да се изнася, а трябва да се внасят стоки, които не произвежда. Е, какво се получава? Ами това което се получи – дълг, 120% от БВП (4) и бюджетен дефицит 12.7% от БВП при позволени в ЕС съответно 60% и 3% (5). Дългът е неизбежен в рамките на капиталистическата система както можете да се уверите от графиката на тази страница, така че ако не беше Гърция, щеше да е друга страна. Гърция обаче е интересна с това, че е от „старите” членки на ЕС. Все едно, независимо от причините Гърция вече се счита за проблем на ЕС и еврозоната (6)-(14).

Като цяло обаче националните държави рядко се разпадат въпреки че правилото на Лист важи и за областите на една държава. Какво различава ЕС от национална държава?

Първо, националната държава може да има свой собствен вътрешен общ пазар, но има и своя обща данъчна и социална система. Последните две смекчават разликите в стандарта на живот породени от свободния пазар. ЕС тъкмо обратното, има свободен пазар между отделните държави, но няма обща социална система. Всяка страна има собствена социална система и изоставането й поради освободения пазар води и до обедняване и нефункционалност и на социалната система. ЕС няма еврофондове които да предвиждат социални помощи, пенсии или здравни застраховки.

Второ, националната принадлежност е силен фактор който кара хората в рамките на една страна да се примиряват и със сравнително по-лоши условия на живот. В ЕС националната принадлежност не е сплотяващ фактор. По-скоро обратното. ЕС е съюз от компактни, в повечето случаи, национални държави със собствени правителства които безпрепятствено биха могли да се разделят. Помним провала на Европейската конституция и прилагането върху Ирландия на "демократичния" метод "референдуми докато гласувате за каквото искаме".

Трето, в рамките на собствената страна всеки може да работи безпрепятствено където намери работа. В ЕС дори и да бъдат премахнати всякакви пречки пред преместването на трудовата сила езиковите бариери ще останат.

Така успеха на програмата ЕС 2020 за изравняване на стандартите на живот в ЕС изглежда малко утопична. Като се има в предвид, че идеята за ЕС има своя корен именно в общия свободен пазар и в завладяването на територии, то антиикономическия ефект на изравняване на жизнените стандарти едва ли ще се случи. Погледнете как „общото европейско семейство” „помага” на своя закъсал член – Гърция. Натрисат я на МВФ (9), което значи заем, малко са задлъжнели, нека още вземат. Предлагат да й разграбят имуществото (12), т.е да се лиши поне от част от онова с което може да си докарва доходи, може пък с останалото може изведнъж да си изплати дълговете. Изведнъж се усетиха, че била Гърция правела „стъкмистика” (10) (11). Докато еврозоната обмисля помощ (разбирай заем) за Гърция (15) Меркел наби първия пирон в ковчега, като спомена за разработване на механизъм за изключване на страни от еврозоната (16). От изваждането от еврозоната до излизането от ЕС е една крачка.

Междувременно се споменават и страните с шансове да последват Гърция, а именно Ирландия, Португалия, Испания, Италия, Кипър и дори Великобритания (17). Последната разбира се е в лошо състояние по други причини – сама унищожи производствата си заменяйки ги с финансова спекула. Чуха се и упреци от Франция към Германия. „Министърът на икономиката и финансите на Франция Кристин Лагард призова Германия да развива по-силно вътрешната си търговия и потребителското търсене, отколкото износа, тъй като експортно ориентираната икономика на ФРГ и големия положителен търговски баланс заплашва конкурентоспособността на другите по-слаби икономики в ЕС” (19). Изстрел точно в десетката. Намекват, че Германия трябва да се самоподложи на обратен протекционизъм. Духа на Лист е жив, макар и приел странни форми

.

Тайно и полека обаче бюджетният дефицит даже на Германия, най-стабилната икономика в ЕС, също надмина изискваната граница от 3% от БВП (20), а дългът й клони към 80% от БВП (17) т.е. и той надмина тавана от 60% определен от ЕС. Още доста страни от ЕС не покриват тези норми за дефицитите и дълговете си.

Заключение

Общо взето очевидна е необходимостта ЕС да се бори с правилото на Лист, че свободния пазар между силно и слабо развита страна води до фалиране на по-слабо развита и обогатяване на по силно развитата. А както виждаме ЕС вече посреща и проблема с нарастването на дълговете, който както съм обяснявал тук, тук, и тук е вграден в капиталистическата система. Това са две сериозни предпоставки за разпада на Европейския съюз, които виждаме, че вече работят. Следва да си зададем въпроса, какво следва от това за България? На първо място, че ЕС не е оная панацея, към която правителствата ни ни водят вече 20 години, което означава, че жизнения ни стандарт няма да се изравни с този на Германия и Франция.

Източник:http://antipropaganda.comxa.com/EC.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Технологията на голямо обединение...няма как да работи перфектно! Историята го е доказала. ----------------------------------------------- Освен това...ако тези дето се бият в гърдите си бяха свършили работата! Едва ли България някога щеше да има нужда от нечий съюз. Много...много малко хора зле по география...да знаят,че държавата ни е в такова положение да определя и печели. ------------------------------------------------------- Не е ли видно,че всяка трета дума започва с---европейско! ------------------------------------------------- Не е ли видно,че медиите наложили и умишлено налагагащи английски термини без нужда подлежат на жестоки санкции. ---------------------------------- Колко години ще чакаме да се пише на български?? -------------------------------------------------------- :cheers: Ален Делон

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да съпоставим статуквото.Да оставим фактите да говорят:

-след 1989 година има държава със солидна социална база.През 1992 година същата тази държава се оказа разграбена;с унищожено земеделие и парализирана индустрия;с разбити външни пазари и дълбоко нарушено социлно равновесие

-след 1989 год българина все още има нормален духовен живот;безплатно образование и дотирана култура.През 1992 год българина се оказа в плен на опасен национален нихилизъм ;на чужди образователни модели.

-след 1989 година България е държава със солидни отбранителни способности;с боеспособна армия;с активно разузнаване и контраразузнаване.През 1992 год армията и силите на сигурността бяха доведени до окаяно положение. Синьото "демократично"общество загроби българската национална сигурност.Днес армиите на Гърция и Турция са гарант за националната сигурност на България.

-след 1989 год законът и правосъдната система бяха с авторитет и внушаваха чувство за граждански имунитет срещу беззаконието. През 1992 год деполитизираните органи на съда и прокуратурата се превърнаха в слуги на определени политически и икономически кръгове в открити помощници на определени къгове.

-след 1989 год разпределението и преразпределението на националното богатство и на личните доходи вървеше нормално без сривове.През 1992 год реституцията измести приватизацията и наново се върнаха годините на раздробеното селско земеделие.Днес в по голямата си част обработваемата земя на България е пуста или продадена на безценица на чужди ивестиционни фондове.

-след 1989 год се говореше за национален консенсус ;създаде се кръгла маса ;родиха се нови партии и коялиции;появиха се първите кълнове на гражданското общество.През 1992 год се наложи парламентарният и административен натиск на една политическа сила;гласуваха се антинародни закони;започнаха започнаха се масови партийни чистки които обезлюдиха професионално ключови области и сектори.Днес се наблюдава същата работа. За една година само на две от възловите министерства се изредиха зле обучени" професионалисти" но пък добри и послушни на ББ партийци.

... всеки един за себе си може да продължи сравненията.

Няма кой да попречи на баща Ви да лее "сочни псувни".Съветваме го само да не плюе срещу вятъра..щото вятъра връща сочната плюнка.Съветваме го също така да извика от Белгия преуспелия свой син- гларус та да приложи на родна почва и на родните ниви наученото в Белгия.

Дай имената на тези които са я докарали до тук,историята я знае всеки......................не е нужно да се цитират само дати и кой,къде и колко.Иначе смисъла се губи.Моите почитания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Тия хора в управлението...са генно сбъркани! Те нямат мозъчна гънка за независима държава!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам.

Тия хора в управлението...са генно сбъркани!

Хм едва ли е така,ако са сбъркани що не идат ядат л........................... ааааааааааа или аз съм в грешка.

Оооооо, ще ги цакам яко , прошка няма да има, обещавам ти. Можеш да разчиташ на мен.

Щом като успявам да им се изфукам така че да позеленеят от завист, значи съм нещо повече от тях.

В голямата сграда в която работех имаше различни администрации, но мен ме познаваха щото се мотах често по офисите да си лафиме. Та и данъчните бяха там и ме знаеха кой съм. Имаше там една стара мома, все на много честна се правеше.

След втората година като бях си почнал моя бизнес, отидох на етажа на данъчните да ми сложат печат на новите счетоводни книги. И там кво да видя, точно тая старата мома взела та станала шефка. Влизам аз при нея и й обяснявам че съм дошъл да ми подпечати счетоводните книги. Апа оная едно дръпанто се държа, също като българска чиновничка. Докато ровеше да си търси печата, аз я успокоявам че от тия книги ще влязат доста данъци. А па оная ми отговаря саркастично - "знаеме колко декларират едноличните търговци" и се подхилква надменно. Демек, била сигурна че съм щял да укривам част от дънъците, като всички други.

Аз я изчаках да регистира книгите в някакъв списък и си споделих по "приятелски" с нея следното:

"не може бе душа, за да си взема мангизите трябва да пиша официални фактури на моите бизнес партньори, гледай сега последната ми фактура за миналия месец е за 120 хиляди франка ( 2974 евро ) само за от телефона, един цент не може да скрия от тях."

А оная се одзвери. Пита ме на кой пиша такавиви фактури и аз и отговорих, казах й че може да ги пита ако не вярва и че ще ги види сама в данъчната декларация по-късно, та не съм тръгнал да я лъжа.

И от надменно подхилкване изражението и стана едно кисело, навъсено все едно че съм й съобщил скръбна вест за нейн роднина. Каза че била затрупана от работа и ми подаде книгите да й се махам от офиса.

Това е отношението на онези чиновници, в тяните представи чужденецът трябва да им е в краката, да е нищожество зависещо от тяхната воля. На мен са ми казвали колеги, че преди италианците са бачкали в мините ( да копат въглища), демек да се сетя къде биха ме пратили ако зависеше от тях самите.

А пък ти вместо да ме разбереш и да се радваш че ние българите не им се даваме да сме им послушни слуги в чужбина, почваш тука ... ... абе, да се държиш неприлично, да ме обиждаш все едно че на мен ми пука нещо, от това какво ще напише човек който не ме познава лично. Аз не се ловя на евтини провокации да отговарям с обиди, спазвам правилника.

За твое сведение, търся постоянно нови идеи как да създам работа за хора от България, защото има голям потенциал, заради разликата в заплатите. Вече са работили за мен хора от София и пак ще работят. Независимо от това какво мислиш ти, или някой друг от форума. За да успее човек, трябва да е уверен в себе си. За да им създаде занимание някой бизнесмен на тези които си търсят работа, той трябва да има качесва които им липсват на работещите за него. Та си трябва с нещо да е повече от тях, иначе няма да може да ги навие да им стане шеф. Има си хора за всичко.

А ти съдал ли си вече работа за някой друг човек ?

Плащал ли си на някого заплата ?

Няма нужда от повече провокации,просто кажи квото имаш да казваш.В тези дни е по лесно да говориш направо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде е трудно да го обясня... Може би да погледнете в историята... кога България...след турското робство е работила за себе си...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде е трудно да го обясня...

Може би да погледнете в историята...

кога България...след турското робство

е работила за себе си...

Никога и ..............................продължава,просто сме трън в .......затова и продължава,сега почваме /американизация/+техните конспиративни......................и така до...................................

Сега ше започнат да гледат кой къде и кво пише тук и там из мрежата и ще започнат капиталисто-комунистическите простотии с /яви се в РПУ-еди кое си за ...........ала бала/и..............историята се повтаря.

Редактирано от BETER (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз се определям като н а ц и о н а л и с т в най-добрият смисъл на думата. А през последните 20 години няма...колеги!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз се определям като н а ц и о н а л и с т

в най-добрият смисъл на думата.

А през последните 20 години няма...колеги!

Изцяло те подкрепям,но ..............много малко мислят като нас.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужким задвижиха нещата... Да са имената на хотели и заведения на български... Аз бих го решил...за около 3 месеца...не 20 години!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване