Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Аз пък съм точно за това - ЕВРОТО трябва да се въведе за да може всички -целия свят да видят за какво става дума в БЪлгария.

В момента хората не могат да се ориентират кое колко струва и колко получават.Малцина сме тези, които знаем и не можем да убедим обикновените хора - те вярват на това, дето им приказват по телевизора

Трихо, ще рухнем. И в момента с валутният борд нещата са силно нестабилни, защото нашата валута е доста зависима от игричките на еврото, ако не бъркам. Отделно, финансисти говорят, че 1EUR трябва да е около 3,90-4лв, а не както е сега-около 1,9лв за 1EUR. Приемането на еврото ще ни наложи определен модел и невъзможност за използване на почти всички инструменти от фискалната политика-няма как да се компенсират проблеми, като например се обезцени валутата, защото тя е 1 и не може да го направиш.

Трихо, ако се въведе Еврото съм на мнение, че нещата няма да отидат към по-добро, да не говоря по-лоши работи...

А много хора знаят курса на Еврото и т.н, всеки ден дрънкат фиксинга и курсовете на БНБ за деня по повечето национални медии дори.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

Значи ще трябва отново да си променяш ник-а .

"Мес" на френски нали значело "мъж" ?

"Mec,"означава"мъжкар"или "пич" не означава мъж,защото е жаргонна дyма.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нагла и надменна демонстрация и показване на заможност, хваленето с нея, как бил по-добре и надменното поведение спрямо всички останали, които не са заминали от България и продължават да се борят да променят нещо, ето за това всички намразват Белгиеца,

На мен не ми пречи, когато някой е заможен, стига да вижда проблемите на обикновените хора, на бедните хора или поне не ги коментира неадекватно и не се хвали най-безочливо как има по-високо материално благосъстояние.

Има, с какво да се хвали човекът, хвали се. Доволен е от това, което е постигнал и с право.

Кефи се на успехите си и какво лошо. Има си всичко: печелив бизнес и щастлив брак.

Вас какво ви засяга това, що се дразните от поведението му? Уредете си и вие живота, като него. Кой и какво ви пречи!? ЕС, Б.Б., бюджета, колегите ви, съседите ви, населеното място, инфраструктурата, банките, шефа ви, жена ви, Мес, филанкешията!? Или нещо, което е във вас самите?

Ако иска чожвек да е щастлив, трябва да се бори за щастието си. Нищо и никой на тепсия нама да му поднесе, каквото и да било.

И да вижда и да комнетира Мес положението на бедните хора, каква позлза!? Те от неговите думи за тях по-малко бедни няма да станат нито пък богати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, с какво да се хвали човекът, хвали се. Доволен е от това, което е постигнал и с право.

Кефи се на успехите си и какво лошо. Има си всичко: печелив бизнес и щастлив брак.

Вас какво ви засяга това, що се дразните от поведението му? Уредете си и вие живота, като него. Кой и какво ви пречи!? ЕС, Б.Б., бюджета, колегите ви, съседите ви, населеното място, инфраструктурата, банките, шефа ви, жена ви, Мес, филанкешията!? Или нещо, което е във вас самите?

Ако иска чожвек да е щастлив, трябва да се бори за щастието си. Нищо и никой на тепсия нама да му поднесе, каквото и да било.

И да вижда и да комнетира Мес положението на бедните хора, каква позлза!? Те от неговите думи за тях по-малко бедни няма да станат нито пък богати.

с

За мое и твое удобство с черно съм подчетал какво ни пречи. Да допълня, БЮРОКРАЦИЯТА и БЕЗЗАКОНИЕТО.

И още нещо...Никой не обича демонстрациите на каквото и да е, или безочливото и нагло самохвалство. Ако не знаеш, ще те науча, че това...самохвалството и наглостта са силно отрицателни черти..Навремето да си чела повече басни...И книжки...Ако имаш изкривени морални ценности, където надменността и самохвалството са на първо място, то тогава те разбирам. Във всички други случаи не.

Във всяка тема МЕС си натрапва самохвалните глупости, без някой да му е искал това.

Едва ли проблемът е в знаещите хора, а в спънките, подигравките на държавата с тях и липсата на възможност за реализация.

Както ти казаха и преди това, бедните хора пък са обречени, защото не може да се образоват, докато са с празен корем и без пари за билет за автобуса дори. Всичко е свързано. И ако скапаната, долна, мизерна държава правеше нещо, за да подобри положението на хората, нещата нямаше да са така. Който в момента е успял да се издигне е било или незаконно или въпреки държавата, но не с нейна помощ. И да, държавата е редно да помогне някак, защото от по-богат човек можеш да вземеш повече данъци, от бедняк, който дори и тях не може да си позволи да плати.

И да ви обърна внимание, абзац/параграф не се отделя с празен ред в текста.

п.п2 Предлагам ти да цитираш направо мнения от 2010 година, ако искаш..а след това може да отговаряш избирателно?

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квантов компютър! Настоящите домашни машинки ряпа да ядат, настоящите супер компютри - също. Ма душа няма. Каза ми че такова нещо не съществува, не се връзвало с изчисленията?! Може да бъде "тъжен", но не защото "е" българин :) , а защото управляват безродници :rolleyes: ...

Мац! Пис, пис...Преди време си мислех, че Мес може би просто да е наистина майтапчия, но напоследък не съм сигурен, дали не е достоен да ни бъде управляващ...

Виждам, че освен сърце вече си имате и мозък. :) Това е душата - сърце и мозък.

И почвате да усещате нещата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с

За мое и твое удобство с черно съм подчетал какво ни пречи. Да допълня, БЮРОКРАЦИЯТА и БЕЗЗАКОНИЕТО.

И още нещо...Никой не обича демонстрациите на каквото и да е, или безочливото и нагло самохвалство. Ако не знаеш, ще те науча, че това...самохвалството и наглостта са силно отрицателни черти..Навремето да си чела повече басни...И книжки...Ако имаш изкривени морални ценности, където надменността и самохвалството са на първо място, то тогава те разбирам. Във всички други случаи не.

Във всяка тема МЕС си натрапва самохвалните глупости, без някой да му е искал това.

Едва ли проблемът е в знаещите хора, а в спънките, подигравките на държавата с тях и липсата на възможност за реализация.

Както ти казаха и преди това, бедните хора пък са обречени, защото не може да се образоват, докато са с празен корем и без пари за билет за автобуса дори. Всичко е свързано. И ако скапаната, долна, мизерна държава правеше нещо, за да подобри положението на хората, нещата нямаше да са така. Който в момента е успял да се издигне е било или незаконно или въпреки държавата, но не с нейна помощ. И да, държавата е редно да помогне някак, защото от по-богат човек можеш да вземеш повече данъци, от бедняк, който дори и тях не може да си позволи да плати.

И да ви обърна внимание, абзац/параграф не се отделя с празен ред в текста.

п.п2 Предлагам ти да цитираш направо мнения от 2010 година, ако искаш..а след това може да отговаряш избирателно?

С какво толкова ви раздразних? Вместо да се джафкате с мен и окайвате бедните, опитайте да погледнете на нещата с повече оптимизъм.

Винаги се появява светлина в тунела и спасение дебне отвсякъде. Отчаянието не води до нищо. Щом, като, както вие сам казвате, някои са успели да се издигнат, законно, без помощта на държавата, значи всеки би могъл, достатъчно е да не мърмори, а да се захваща за работа и да действа и в един миг да се окаже, че България не е тъжно място за живеене.

Лесни успехи и лесно щастие няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво толкова ви раздразних? Вместо да се джафкате с мен и окайвате бедните, опитайте да погледнете на нещата с повече оптимизъм.

Винаги се появява светлина в тунела и спасение дебне отвсякъде. Отчаянието не води до нищо. Щом, като, както вие сам казвате, някои са успели да се издигнат, законно, без помощта на държавата, значи всеки би могъл, достатъчно е да не мърмори, а да се захваща за работа и да действа и в един миг да се окаже, че България не е тъжно място за живеене.

Лесни успехи и лесно щастие няма.

Да успееш в условия, които са предпоставка не за развитие, а за почти сигурен провал и въпреки тези условия го могат много малко хора, които полагат невероятни усилия. Това са единици, които успяват поради късмет и стечение на някакви обстоятелства да направят нещо.

А докато има 1/2 бедни хора от населението на цяла България, определено хората няма да са щастливи и въпреки собственият ти успех, ако имаш такъв, това няма да промени ситуацията, която е обект на анализ в тази тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трихо, ще рухнем. И в момента с валутният борд нещата са силно нестабилни, защото нашата валута е доста зависима от игричките на еврото, ако не бъркам. Отделно, финансисти говорят, че 1EUR трябва да е около 3,90-4лв, а не както е сега-около 1,9лв за 1EUR. Приемането на еврото ще ни наложи определен модел и невъзможност за използване на почти всички инструменти от фискалната политика-няма как да се компенсират проблеми, като например се обезцени валутата, защото тя е 1 и не може да го направиш.

Трихо, ако се въведе Еврото съм на мнение, че нещата няма да отидат към по-добро, да не говоря по-лоши работи...

А много хора знаят курса на Еврото и т.н, всеки ден дрънкат фиксинга и курсовете на БНБ за деня по повечето национални медии дори.

Ти да виждаш на къде повече да рухваме ?

Преди хиперинфлацията по времето на Жан семейството ми имаше няколко влога - бабаите ми, дядовците, майка и татко имаха около 10 000 лв в . Вноски за апартамент за кола....Ей такива ми ти битови неща. Нищо особенно.Пари, които бяха спестявали цял живот.Изгоряха за една нощ тогава.

Сега нямам нищо - нито лев в банка. Нито аз, нито родителите ми.Бабите и дядовците ми ми починаха през това време.Баба ми точно заради това получи инсулт тогава.

Изобщо, ама изобщо не ме вълнува дали банките ще фалират, дали системата на Дянков и капитала ще е стабилна.

Колкото до финансовите инструменти - в момента сме под Валутен борд.

Нито един от тези "финансови инструменти" не можем да използваме. От 12 години сме вързани с еврото на твърд курс, при условия много по-драстични от тези, които ЕС предлага на Гърция.Нито можем да печатеме пари, нито можем да девалвираме лева, нито можем да променяме лихвените проценти извън тези, които и налага Световната банка и Стив Ханке.

Не знам защо никой политик не говори за тези неща.....

Мац! Пис, пис...Преди време си мислех, че Мес може би просто да е наистина майтапчия, но напоследък не съм сигурен, дали не е достоен да ни бъде управляващ...

Достоен е :)

"Mec,"означава"мъжкар"или "пич" не означава мъж,защото е жаргонна дyма.

Забележката е уместно да бъде отправена към самия Мес, тъй като цитирах неговите думи относно значението на ник-а му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да виждаш на къде повече да рухваме ?

Преди хиперинфлацията по времето на Жан семейството ми имаше няколко влога - бабаите ми, дядовците, майка и татко имаха около 10 000 лв в . Вноски за апартамент за кола....Ей такива ми ти битови неща. Нищо особенно.Пари, които бяха спестявали цял живот.Изгоряха за една нощ тогава.

Сега нямам нищо - нито лев в банка. Нито аз, нито родителите ми.Бабите и дядовците ми ми починаха през това време.Баба ми точно заради това получи инсулт тогава.

Изобщо, ама изобщо не ме вълнува дали банките ще фалират, дали системата на Дянков и капитала ще е стабилна.

Колкото до финансовите инструменти - в момента сме под Валутен борд.

Нито един от тези "финансови инструменти" не можем да използваме. От 12 години сме вързани с еврото на твърд курс, при условия много по-драстични от тези, които ЕС предлага на Гърция.Нито можем да печатеме пари, нито можем да девалвираме лева, нито можем да променяме лихвените проценти извън тези, които и налага Световната банка и Стив Ханке.

Не знам защо никой политик не говори за тези неща.....

Знам за това, но докато валутният борд може да падне/да бъде премахнат, приемането на Еврото е обвързано с подписването на определени договори, които правя излизането от Еврозоната много трудно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за това, но докато валутният борд може да падне/да бъде премахнат, приемането на Еврото е обвързано с подписването на определени договори, които правя излизането от Еврозоната много трудно.

Докато сме под него обаче нищо няма да се промени в България.

Освен към по-зле, разбира се.

Ако сме с евро, обаче всеки жител на България и на Европа ще разбере какви заплати реално взимаме спрямо цените навсякъде.

В момента прлащаме нафтата на 2.60 лв, и Дянков се хили от телевизора, като казва, че 1,30 евро била цената навсякъде в Европа. Да, и бай Ивана село му вярва .Е, псува, че няма как да си зареди трактора, ама си вика - "това е положението навсякъде" .

Да, ама Дянков не му казва, че неговият колега Джон във Франция изкарва на месец 10 пъти повече пари за по-малко работа ? Защо ? бай ти Иван прави ли си тая сметка ? Не, той знае това, но някак си го е приел за даденост и не се замисля и да протестира.А ако му му се набиваше постоянно в главата тази разлика при директното сравняване на цени и доходи -щеше да е друго

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Валутният борд е необходим и ако беше въведен 1991г. да кажем то спестяванията и на Док и на всички нямаше да се обезценят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Но тогава нямаше да има как да се приберат парите на народа. Защото тогава имаха хората пари и нямаше какво да се купи с тях, а когато въведоха борда вече имаше всичко, но нямаше пари с които да се купи...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележката е уместно да бъде отправена към самия Мес, тъй като цитирах неговите думи относно значението на ник-а му.

Да аз видях неговият превод,но на вас ви казвам какво означава.И не е забележка. :) Редактирано от Coccinelle (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България е най-тъжното място на света?

"Пазарите се готвят да схрускат и Белгия

.................... - 23 Ноември 08:51

След като под натиска на дълговите пазари Гърция, Португалия, Ирландия се наложи да получат спасително финансиране от МВФ и ЕС, то сега на прицел са Италия и Белгия.

Белгия е раздирана от политическа несигурност, макар в един много „мек”, европейски вид, страната постави рекорд по продължителност без правителство. Една от причините за тази несигурност, е може би, че никое правителство не желае да седне на горещия стол на държава с висока степен на задлъжнялост.

След Гърция и Италия, Беглия е другата най-задлъжняла страна в Европа, със съотношение публичен дълг / БВП от около 100%. Доходността до падежа на белгийските 10-годишни държавни облигации се повиши с 15 базисни пункта, до 4.97%, т.е. повишават се бъдещите разходи по финансирането и рефинансирането на дълга.

С качването на доходността до падежа по държавните облигации, започна да нараства и вероятността от спасително финансиране за Гърция, Португалия и Ирландия. Белгиийската икономика, отдавна оперира при високи нива на държавна задлъжнялост. Това е поредното доказателство, че пазарите са нерационални и дълго време не виждат очевидното, а именно, че страна с толкова висока задлъжнялост, и то във валута, емитирането на която не контролира, няма да може да изплати задълженията си в пълен размер. За разлика от САЩ и Япония, печатането на пари в Еврозоната е приоритет на ЕЦБ, която е независима от белгийската централна банка и правителство."

От тук!

По-горе става въпрос за Мес(на латиница и без превод), даже съм го подчертал и оцветил, да се вижда...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Валутният борд е необходим и ако беше въведен 1991г. да кажем то спестяванията и на Док и на всички нямаше да се обезценят.

Може би.

А може би - не.

Аз все още смятам чуждият диктат върху икономиката ни чрез валутния борд за най-голямото зло, което ни е сполетявало. Единственото, което обслужва той е редовното плащане на дълга ни към международните кредитори.

преди да ми опонираш с икономически аргументи ми отговори н а един лек въпрос - защо гърците не си въведат един борд ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би.

А може би - не.

Аз все още смятам чуждият диктат върху икономиката ни чрез валутния борд за най-голямото зло, което ни е сполетявало. Единственото, което обслужва той е редовното плащане на дълга ни към международните кредитори.

преди да ми опонираш с икономически аргументи ми отговори н а един лек въпрос - защо гърците не си въведат един борд ?

За да не им потънат гемиите, ама този път наистина. То е все едно да поканят на здрава лодка банда личинки на дървояд...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Валутата в Гърция е евро и няма такава необходимост.Заради лоши икономически резултати като тези в Гърция и Ирландия еврото може да понижи стойността си спрямо щатския долар.Преди еврото Гърция ползваше доста солидни финансови инжекции и драхмата си беше добре. Само да вметна,че в Румъния,където няма борд миналата година леята се обезцени с 20% спрямо еврото,а това не е добре с оглед на покупателната способност.

Редактирано от Alex&In-Love (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че в Румъния,където няма борд миналата година леята се обезцени с 20% спрямо еврото,а това не е добре с оглед на покупателната способност.

Обезцената лея пък стимулира износа на страната, а това води по-гоялма заетост в икономиката и иневестции.

отделно с обезценяването на валутата се изчиства вътрешната задлъжнялост на държавата към фирмите и гражданите......

Въобе можем да си говорим кокото си искаме.

Какво обаче правят управляващите ни е големия въпрос.отговор -нищо.Оставят на милостта на външни фактори.

Аз лично се сещам какво ние ще ги направим, ако имаше Народен съд днес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стимулира износа,но поскъпва вноса.Нож с две остриета.А държавата лесно може да напечата пари и да си изчисти задлъжнялостта.И зависи задлъжнялостта в каква валута е.Само да вметна Док представи си какво ще стане със здравеопазването където доста неща са внос.

Редактирано от Alex&In-Love (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично се сещам какво ние ще ги направим, ако имаше Народен съд днес.

Ето сега ми се изясни що така трудно ме понасяш.

Ти си залагал на сигурната държавна служба като доктор и си се прекарал жестоко. Липсва ти равенството в бедността на всички от преди 1989г., което ти е осигурявало самочувствие че си бил добре, понеже си се изучил да не работиш в завод или на полето. Пък от това което аз пиша, става ясно че съм бил върл противник на комунистическата диктатура още от преди 1989г. Един вид, аз съм бил против твоята "осигурена" до пенсия сигурност на бедност, сравнима с останалите хора в страната.

Значи сме на противоположни политически позиции. Аз тук при мен гласувам за либералната партия, тази която се бори за по-ниски данъци и по-малко държавни чиновници. Теб няма да те питам за кои гласуваш.

Освен политическите ни различия, вероятно ти "бъркам" в душата като пиша често за жена ми, че не се развеждаме и споменавам и син че си имам. Пък ти за семейство изброи баби и дядовци, татко и майка, а за жена и дума не обели, нито пък за дете някакво. Та ако случайно не ти се намира постоянна другарка в живота, явно на подсъзнателно ниво презираш тези като мен, които имат сили да понасят женско присъствие до себе си, колкото и да е трудно да си на един акъл за всичко с жена.

И третата причина вече достатъчно я изтъкваха тука другарчетата.

----------------------------------------------------------------------------------

Този "Народен съд" е бил изфабрикуван от комунистите при условията на зловеща диктатура, на която са подложили страната след 1944г..

А тези които ти се иска да ги разстрелваш сега, са потомци на онези комунисти от преди.

Преди мъчеха народа с политическа власт и диктатура, сега ви изстискват като лимони ( за сокче) чрез икономическа власт, без да са изпускали и политическата.

Ама сега поне дават и на обикновените хорица, да понатрупат парици ако се сетят как. Преди даваха само на хората на изкуството да са по-богати и разбира се върхушката си имаше всичко.

------------------------------------------------------------------------------------

За Еврото

ами, благинка си е еврото, който каквото си иска да си фантазира. В Белгия по ресторантите и разни други търговци вдигнаха бавно но последователно цените, защото трудно се смята 1 евро за 40,34 белгийски франка. И във Франция се случи същото щото и там не бие лесно на очи курса. Но това не е болка за умиране. А с еврото е много по-готино. Преди като ходех във Франция и Германия, трябваше да сменям пари, да губя от комисионии. И като не държах на резерв френски франкове ходех по-рядко на пазар във франция. Германски марки имах почти винаги в по-големи количества, щото знаех че ще ми трябват за в България. Обаче, въпреки че имах марки и ходех често в Германия, като не бяха същите цени, все трябваше да пресмятам. А сега е рахат работа, всичко е в евро в Белгия, Люксембург, Франция и Германия. И знаете ли как се набива на очи, като си купиш парче пица да я ядеш на улицита в гр. Трир в Германия за 2 евро и половина, а същото нещо в гр. Люксембург е цели 4 евро , а ? Аз като пазарувам и от четирите държави, се чувствам много щастлив с еврото. Стоките са различни на различните пазари, в Германия е едно, във Франция е друго и в Бенелюкса е различно ( главно заради холандските стоки ). Сега като се връщам в София просто си нося евро, сменям на място в банките колкото ми трябва, рахат работа. А преди купувах първо дойч марки и после с тях левове, два пъти комисионна.

Та и вие като се уредите с еврото, ще си ходите до Гърция и Румъния, без загуба от комисионни, из Европа също си плащате с евро и така.

Оделно, за бизнеса си е рахат работа да не си затормозява човек акъла за счетоводството да приравнява по разменни курсове. Гледаш си само цената без ДДС и всичко ти е ясно като бял ден. В пощенска банка ме караха преди да отварям две сметки, една в евро и една в левове. Значи пращах си парите до сметката ми в евро и после по интернет банкинг си купувах левчета , които пращах по сметки в друга банка на едни хора. Излишна разправия беше, а ми трябваше да им плащам на определена дата, че иначе колкото са недоверчиви ( баш по български ) щяха да спрат да бачкат , докато дойдат парите. Та от българска банка , като им пратех по и-мейл да си видят че съм извършил плащането на прихванато от екрана, бяха по-спокойни. И като се паднеше да съм платил в петък, не ми досаждаха с излишни обаждания през уикенда, да питат дали съм платил и кво става . С еврото по IBAN сметка става доста по-цивилизовано.

Сега на някои от вас, това дето ви го разправям може да ви изглежда много абстрактно, но ако искате можете да ми вярвате ( на честна дума ) че е по-добре с еврото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прощавай, като гледам какво си ги написал за еврото, за тънките чейнджове, както и за пазаруването през годините излиза че си една най-обикновена белгийска мокасина задраскано преди малко цървул.

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прощавай, като гледам какво си ги написал за еврото, за тънките чейнджове, както и за пазаруването през годините излиза че си една най-обикновена белгийска мокасина задраскано преди малко цървул.

Ба! Просто е по-"спестовен" от евреите...И нека да не ми се прави че не е турчин, щото не знам колко пъти е употребил другият термин за удобство, а именно "рахат"(написан с кирилица - удивително)...Мъ ни тря`аше да си драскаш пу коминтаръ, който е май ще излезе верен и под черта

П.П. Дяволската тройка от рекламната хипноза - факт!:

Публикувано изображение

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид съвсем друго, когато споменах мнението Mec за еврото.

Фискалната политика е факт в България от 1997 г. и е нещо много кофти, но само на пръв поглед. Няма никакво значение дали сме в еврозоната или не. Обаче тази политика се оказа сериозен стабилизиращ фактор (след като комунистите се насраха през 1996 г.) и ни предпази от бъдещ национален фалит. Сега такъв фалит е факт в Гърция, Испания, Унгария, Ирландия, Латвия, може би Белгия и пр. европейски държави, които обичат да папкат, без да си правят сметката.

Заради тежкия преход, резултат от тази фискална политика има резон The Economist да пише отдавна, че България да е най-тъжното място в света. Обаче най-кофти е да паднеш от високо, като държавите от Европа в рецесия сега. Надявам се Тhe Economist да ъпдейтне инфото. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид съвсем друго, когато споменах мнението Mec за еврото.

Фискалната политика е факт в България от 1997 г. и е нещо много кофти, но само на пръв поглед. Няма никакво значение дали сме в еврозоната или не. Обаче тази политика се оказа сериозен стабилизиращ фактор (след като комунистите се насраха през 1996 г.) и ни предпази от бъдещ национален фалит. Сега такъв фалит е факт в Гърция, Испания, Унгария, Ирландия, Латвия, може би Белгия и пр. европейски държави, които обичат да папкат, без да си правят сметката.

Заради тежкия преход, резултат от тази фискална политика има резон The Economist да пише отдавна, че България да е най-тъжното място в света. Обаче най-кофти е да паднеш от високо, като държавите от Европа в рецесия сега. Надявам се Тhe Economist да ъпдейтне инфото. :)

Никакво наси*ане не е имало. Всичко си беше съвсем нарочно и добре контролирано. Който трябваше, той си знаеше какво и как следва. Това беше просто начин да "изгорят"(ама защо в кавички), спестяванията на народа, за да принудят до продажба на имоти или принудително отнемане по съдебно решение заради наличието на неплатени задължения...Част и от геноцида, добре осребрен от отвън...Както от изток - така и от запад!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние, българите обикновено обвиняваме някой друг за това, че ни е скапал системата. Няма такива работи. Виж сега какво става в Латвия пред банкоматите, днес имаше новини. Позната картинка от 1996 г., нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване