Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Прав си, когато се мине под прага на беднотията за оцеляването, всеки човек, според качествата си оцелява или не оцелява.

Има само един дребен проблем в цялата тази история. Твърде много хора бяха изкуствено поставени през времето на безкрайния преход под прага на бедността и им беше отнето правото и голяма част от възможностите да се реализират...Когато човек се остави с доходи колкото да не умре от глад, как да успее да ходи на курсове за допълнителна или преквалификация, дори те самите да са безплатни? Той, билета за автобуса едва ли може да си позволи, а и как да внимава в час, докато му стърже празният стомах, ако все пак сградата е наблизо и успее да намери начин да посещава тези курсове? Отделно от това, че никаква гаранция за работа в последствие няма. Хора с по няколко висши образования нямат работа, камо ли някой минал през такъв курс...Нещо повече, разрушиха се предприятията и структурите които бяха нужните работни места. Стъкмистиката жестоко лъже за процента на безработицата. Софиянци, пък и в други интересни места за живеене, където този проблем е минимален или не съществува няма как на свой гръб да усетят каква е реалността в страната. Лесно е на каналджията да пише, че ей така може да сме щастливи само от това че сме живи и ядем. Когато сме живи мъртъвци...

Причина за редакцията печатна грешка, бях написал "част" вместо "час" - вероятно и други има :ph34r:

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

Ще може ли да видя негови постове доказващи тезата ви? Добре де с какво толкова се хвали..? Това ли е, че има фотоапарат за 300 евро-600 лв? 600 лв богаство ли са? Ми я тука някои видни българи, като са сложили в подписите си едни конфигурации, ум да ти зайде..пък за тях нищо не казваме,нито са щастливи,нито са богати..?

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само един дребен проблем в цялата тази история. Твърде много хора бяха изкуствено поставени през времето на безкрайния преход под прага на бедността и им беше отнето правото и голяма част от възможностите да се реализират...Когато човек се остави с доходи колкото да не умре от глад, как да успее да ходи на курсове за допълнителна или преквалификация, дори те самите да са безплатни? Той, билета за автобуса едва ли може да си позволи, а и как да внимава в част докато му стърже празният стомах, ако все пак сградата е наблизо и успее да намери начин да посещава тези курсове? Отделно от това, че никаква гаранция за работа в последствие няма. Хора с по няколко висши образования нямат работа, камо ли някой минал през такъв курс...Нещо повече, разрушиха се предприятията и структурите които бяха нужните работни места. Стъкмистиката жестоко лъже за процента на безработицата. Софиянци, пък и в други интересни места за живеене, където този проблем е минимален или не съществува няма как на свой гръб да усетят каква е реалността в страната. Лесно е на каналджията да пише, че ей така може да сме щастливи само от това че сме живи и ядем. Когато сме живи мъртъвци...

Напълно и 100% съм съгласен и заставам зад изказаното мнение!!!!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да видия негови постове доказващи тезата ви?

Добре де с какво толкова се хвали..? Това ли е, че има фотоапарат за 300 евро-600 лв? 600 лв богаство ли са?

Ми я тука някои видни българи, като са сложили в подписите си едни конфигурации, ум да ти зайде..пък за тях нищо не казваме,нито са щастливи,нито са богати..?

Те не го повтарят по пет пъти на ден, да не кажа целенасочено - поне повечето. Даже са забравили за тези си подписи. Държат си ги по навик или мързел да ги подменят. Защо да си правя мъката да вадя цитати, не само аз съм отчел тази негова особеност. Ти предполагам можеш да четеш! Както писах по-горе, обаче някои хора започват да недовиждат, при това твърде избирателно...Пък и вай аллах, той нали ме определи за турчин, или поне търсещ си приятели сред турците - не ми е на кефа да ти угаждам :ph34r:

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрeeе...ми като тръгнахме в тая насока я да погледнем в тема Мнения за нови конфигурации,дето всекидневно се искат мнения за нови компютри по 700-800,а много често и над 1000-1500 лв. най вече за игри и тези мнения ги искат младежи даже още ученици,които едва ли работят вече и категорично не са само софиянци...гладуват ли тия хора,от билети и закуски ли ги спестяват?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България е тъжно място.... И е сигурно защото много малко хора са против социални мрежи и прочие глупости! А няма кой да търси права на улицата! Да не визирам пак смешният Болен Сайдеров... дето никога не се сети,че в България надписите са на български...не на чалгаджийски и английски! И следват солени глоби законово уредени! :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрeeе...ми като тръгнахме в тая насока я да погледнем в тема Мнения за нови конфигурации,дето всекидневно се искат мнения за нови компютри по 700-800,а много често и над 1000-1500 лв. най вече за игри и тези мнения ги искат младежи даже още ученици,които едва ли работят вече и категорично не са само софиянци...гладуват ли тия хора,от билети и закуски ли ги спестяват?

Ама искат помощ - нали?! Не казват "Ей, пишлемета, мятайте се да ми сглабяте машина за 15 хилки, та да се хваля на гаджалъците" - Чшшш, искам я до пет минути, иначе пращам борчетата на тати да ви насърчават"! Не отричам въобще че се мяркат, наистина рядко и други колеги които не са от най-сдържаните, но са отделни "бройки" - останалите общо взето сме си яка пастмина. Да не чуе групата на Шаро или по-скоро тези, които и дадоха това определение. Всъщност "шаровците" , се оказаха най-печените типове - хора, които си заслужават уважението.

Чудя ти се на акъла, да тръгнеш от девет кладенеца вода да вадиш за него, докато той си пие уискито и водата най-много да я изплюе и да ти се скара, ако не разбере какво си му налял в чашата и отпие от нея...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност да питаш по форуми какво да си купиш... е меко казано смешно! Смятам този път ме разбрахте... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не забравяй, че повечето от богатите в България са станали богати с пране на пари, тъмни сделки и незаконни дейности....И с кражби от бедните хора, от театрите, от всичко, за сметка на всички нас.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност да питаш по форуми какво да си купиш...

е меко казано смешно!

Смятам този път ме разбрахте... :withballoon2:

Ми не, не те разбрах. Обясни ми, кое му е смешното да попиташ какво да си купиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми обаче беше друг: Защо България е оприличена на клозет? Вие имате ли отговор на този въпрос?

Предполагам, че скулптора просто се е изразил твърде меко и алегорично за реалната ситуация - за това...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нагла и надменна демонстрация и показване на заможност, хваленето с нея, как бил по-добре и надменното поведение спрямо всички останали, които не са заминали от България и продължават да се борят да променят нещо, ето за това всички намразват Белгиеца, чиито акаунт беше баннат и сега се подвизава като Мес.

На мен не ми пречи, когато някой е заможен, стига да вижда проблемите на обикновените хора, на бедните хора или поне не ги коментира неадекватно и не се хвали най-безочливо как има по-високо материално благосъстояние.

Ти виждаш проблемите на бедните българи ама на другите народи по-назад от нас не щеш да погледнеш.Що за светоглед е това?И каква е тази жажда за материални блага?Трябвало да си развиваш хобито.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти виждаш проблемите на бедните българи ама на другите народи по-назад от нас не щеш да погледнеш.Що за светоглед е това?И каква е тази жажда за материални блага?Трябвало да си развиваш хобито.

Точно така. Други народи, с други управляващи, в други държави. И да искам, не мога да се боря за тях, докато съм в България, нали го разбираш? А нещото, което обединява българите е, че сме 1 народ.

Не жажда за материални блага, а желание за нормален живот, не само за мен, но и за всички останали хора в България.

Представяш ли си, че някой който иначе би могъл да развие капацитета си, ако само имаше финансова възможност да учи и да се развива, да може да развие потенциала, който притежава и който БИ МОГЪЛ да даде нещо на света.

Можеш ли да си представиш какво щеше да стане, ако Никола Тесла не беше подигран, пренебрегнат от Томас Едисон и не беше умрял в мизерия, какво ли можеше да даде на света??? А знаеш ли колко е дал на света???

Но докато положението на света е текущото, много хора, много хора с потенциал, които биха дали на света много неща, биха умрели нечути и неразбрани. От което светът губи много. България ГУБИ МНОГО, понеже в България има много знаещи хора с потенциал, все още, но те или си заминават или остават пренебрегнати.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ми кажи сега ти,като си израстнал в мизерия,как си така много учен.Теб не ти пука и за тия от твоя роден край в под уралска Русия.Като се изнесеш и оттука няма да ти пука и за нас.Ти си човек в движение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ми кажи сега ти,като си израстнал в мизерия,как си така много учен.Теб не ти пука и за тия от твоя роден край в под уралска Русия.Като се изнесеш и оттука няма да ти пука и за нас.Ти си човек в движение.

Не моментирам себе си, нито имам намерение. Стига личностни нападки. Пука ми и още как, но няма как да им помогна, когато те са там, а аз тук.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрахме.Богатството е предпоставка за образованието.Ама и предпоставка за разхайтеност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не им обръщай внимание. Те, всъщност, се гневят на себе си, че не са това, което искат да са и, че не им се получават нещата, така както биха искали да са.

Може и така да е.

Ама аз много обичам да се фукам, по най-различни поводи, та заради това ми имат зъб някои другарчета.

При всяко ново изфукване, се намери някой на който да му прелее чашата на търпението и избухне.

Преди години не им казвах открито къде съм, ама пак си ме мразеха. На темата за Скайпа такиви жестоки битки имаше между мен и преводача на програмата и други участници ( и от двете страни на барикадите ) , че по едно време създадоха отделна тема да си ги мериме там.

И сега на тази тема, въпреки че писах че не е чак толкова лошо в бг, пак не им харесва. Няма угодия на тоя свят.

Аз съм им трън в очите, все едно аз съм се уредил с хотел на морето или с фабрика за без пари. Нищо не съм откраднал от държавната собственост , която беше разпределена между "заслужили" другари партиици, ама аз съм им виновен на съфорумците, че не съм на 500 лв. заплата.

То има един милион такиви като мен, зад граница, ама те като си траят и не се фукат, те са добри.

Сега да ги начешам малко комунистически настроените.

След 1944г. на баба ми, която е останала вдовица, комунягите са й взели насила нивите. Накарали са я чрез заплахи да влезе в ТКЗС-то задено с добитъка. И тя като е била вдовица не е смеяла да се съпротивлява, и по-добре че не се е опитвала че иначе знаете къде са ги пращали "враговете на комунизма".

Та някой ако го е обичал комунизма, аз имам причини да го мразя.

Ако не е бил задължен баща ми да работи за държавата цял живот, сега състоянието му е могло да бъде много различно. И когато си бях намерил гадже гъркиня с което си бяхме лика прилика, родителите й вместо да й забраняват да се жени, щяха да са доволни че ще стане знаха при заможни хора. Ама гадните комунисти не даваха да има частна собственост върху средствата за производство.

Та не ми го хвалете точно на мен комунизма.

Аз не съм от тези които чакат някой да им дава заплатка. Имам си акъл да си изкарвам пари сам, без да превивам гръб.

След 2007г. съм в състояние да го правя дори и в София. Като дойде време да вкарат еврото в бг, ще отпадне една пречка за един вид доходен бизнес с България. Когато няма да има граници от Белгия чак до България, тогава аз си знам какво ще може да се прави много по-лесно, напълно законно. И ще съм в много добра позиция, защото съм с двойно гражданство. Което ще ми позволи да не трябва да деля с посредник, щото ще се справям сам и в двете държави.

Вмесо да се оплаквате, размърдайте си невроните и творете плодоносни идей за изкарване на пари. Който чака от държавния бюджет или частни работодатели да му вдигнат заплата 2 пъти или 3 пъти, ще има да си чака. То и тука при мен си има работническа класа, правят стачки и недоволстват че им затварят заводите. Но си има и хора които се оправят и сами.

За в София съм 99% сигурен че с годините и пълното интегриране на страната в ЕС, ще става все по-лесно за бизнес с други страни. Трябва само човек да има добри идеи и задължително да знае един от големите езици - немски, френски, италиански, испански или английски. Като се сетите как да използвате разлиаката в стандарта на живота между (например) Германия и България и като нямате претенцията да свършвате работа точно в 17 часа и да почивате всяка събота и неделя, тогава може и да се справите. После като набере скорост бизнеса, може и само по 3 дена да работите, ако си имате интересни хобита.

Това е което мога да ви кажа, забравете го комунизма, когато всички бяхме еднакво бедни и магазините празни.

Редактирано от Мес (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си ухапан Кастро-Че Гевара вирус трябва преразпределяне на благата.Вие 1 милион а що пари не ни пращате а?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Праща ме бе, има даже официални данни колко пари превеждат българите от чужбита в страната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе.. Отново да се похвалим.

Аз пък съм против въвеждането на Еврото, както се доказа, валутата е доста неустойчива...Отделно, с приемането на Еврото се подписват и едни договори, едни чудеса, които ограничават инструментите на монетарната политика. Именно поради тази причина Гърция не може да излезе от кризата, докато валутата й е Евро и искаха да връщат драхмата.

Отделно, по-добре да не се въвежда Евро, защото ще станем тотално за посмещище, със средна заплата 250Евро, при минимална в Западна Европа от 950-1000EUR и СЪЩИТЕ или ПО-НИСКИ от нашите цени на основни хранителни продукти!!!

Не може и всеки да отвори бизнес, пазарите не са до безкрай и вече са особено пренаситени на най-различни "субекти", нито всички имат идеи за бизнес, някои имат големи знания, но в други области, различни от развиването на бизнес.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може и всеки да отвори бизнес, пазарите не са до безкрай и вече са особено пренаситени на най-различни "субекти", нито всички имат идеи за бизнес, някои имат големи знания, но в други области, различни от развиването на бизнес.

Ама ние тука у форума нали сме все умни хора бе, що да не може ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сълзи - да! Ама не такива от радост. Да, и аз също мога да му се смея на коментарите, ако обстановката го предполагаше. Ирония има, при това срещу автора си и вероятно напълно неосъзната. Най-много да се смея, както го правят хората с ограничени ментални възможности...

Вие, по-точно, както се изразявате в други теми - вашият аватар има ли, изобщо, ментални възможности !?

Имате страхотна сърце!

А мозък?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие, по-точно, както се изразявате в други теми - вашият аватар има ли, изобщо, ментални възможности !?

Имате страхотна сърце!

А мозък?

Квантов компютър! Настоящите домашни машинки ряпа да ядат, настоящите супер компютри - също. Ма душа няма. Каза ми че такова нещо не съществува, не се връзвало с изчисленията?! Може да бъде "тъжен", но не защото "е" българин :ph34r: , а защото управляват безродници :tongue2: ...

Мац! Пис, пис...Преди време си мислех, че Мес може би просто да е наистина майтапчия, но напоследък не съм сигурен, дали не е достоен да ни бъде управляващ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Отделно, по-добре да не се въвежда Евро, защото ще станем тотално за посмещище, със средна заплата 250Евро, при минимална в Западна Европа от 950-1000EUR и СЪЩИТЕ или ПО-НИСКИ от нашите цени на основни хранителни продукти!!!

...

Аз пък съм точно за това - ЕВРОТО трябва да се въведе за да може всички -целия свят да видят за какво става дума в БЪлгария.

В момента хората не могат да се ориентират кое колко струва и колко получават.Малцина сме тези, които знаем и не можем да убедим обикновените хора - те вярват на това, дето им приказват по телевизора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване