Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България е най-тъжното място на света

Препоръчан отговор

Ние, българите обикновено обвиняваме някой друг за това, че ни е скапал системата. Няма такива работи. Виж сега какво става в Латвия пред банкоматите, днес имаше новини. Позната картинка от 1996 г., нали?

А, това пък е последствие от кризата на лошите кредите и правенето на пари от "въздуха"...Нали печатницата е във Федералният резерв...но изхода на готовата продукция е на Уолстрийт, с цел да изглежда, че тези нови лъскави гущерчета все пак са изработени с труд и имат някакво макар и съвсем фиктивно покритие...През `96 година, обаче финансовата и икономическа "криза" на САЩ още я нямаше,(освен в плановете на Моше)...Така че не е коректно сравнението, макар да има доста сходни моменти.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А осъзнавате ли, глупоста на тази тема? И особено на заглавието? Сами си вкарваме такива определения - най-тъжно място, най-лошо място. Явно обичаме, да се правим на жерви и да се саможаляваме. Нито с

Към написалите предните 3 поста: На никой от вас ли не му става тъжно, когато стари хора броят стотинките на касата в магазина, купувайки хляб или ровят в кофите за боклук, с надеждата да намерят

Нация не се създава чрез раждане на деца, а със съзнание и икономика - другото са цигании. Не е проблема в числеността, а в качеството на живот - и един милион правят силна нация, и сто милиона правят

Публикувани изображения

Има един доста добър филм: Inside Job

Може би най-доброто, което съм виждал като обяснение на световната криза отпреди две-три години. С просташко око се вижда една изключително некадърна държавна политика в САЩ.

Мани ги тези от FED. Важно е да имаш бъдеща реализация (не хаотично производство) на дериват. Ако дериватът е пчелен мед, значи мислиш в правилна посока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един доста добър филм: Inside Job

Може би най-доброто, което съм виждал като обяснение на световната криза отпреди две-три години. С просташко око се вижда една изключително некадърна държавна политика в САЩ.

Мани ги тези от FED. Важно е да имаш бъдеща реализация (не хаотично производство) на дериват. Ако дериватът е пчелен мед, значи мислиш в правилна посока.

Е точно това е проблемът, че на твърде много хора им е непукистко отношението и когато трябва да се действа, махват с ръка и казват - "Мани ги тези от FED", - "гледай да се оправиш самостоятелно", - "евентуално и аз", а със света да става каквото ще. Само че вече не става - не върви. Светът е вече твърде добре свързан и проблемите се пренасят с почти светлинна скорост по оптичния кабел под океана...

Вярно е, че двама-трима-петима, може би ще успеем да се оправим и самостоятелно, но останалите, ще ги изядат финансовите акули. Ами ние ще имаме полза,но не и не ако стане така, защото изгорят ли ни клиентите, които в 99% от случаите са обикновени хора, оказва се, че идиличната ни картинка е била графика, нарисуване със симпатично мастило

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме разбра. Ако България трябва да тръгне напред се иска яко бачкане. Както при кризата през тридесетте години на миналия век. Да има огромен износ и малък внос. Световната криза ми се отрази доста добре, не мога да смогна да изпълнявам заявките. През последния месец се скъсах да търся подизпълнители. Хехе, даже ми остава ми време да пиша глупости в този форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме разбра. Ако България трябва да тръгне напред се иска яко бачкане. Както при кризата през тридесетте години на миналия век. Да има огромен износ и малък внос.

Световната криза ми се отрази доста добре, не мога да смогна да изпълнявам заявките. През последния месец се скъсах да търся подизпълнители. Хехе, даже ми остава ми време да пиша глупости в този форум.

Много добре те разбрах, но бъхтенето ще е напразно - просто нямаме ценови конкурентен шанс да ни минат стоките, поради евтинията предлагана от комшиите, където субсидирането на производствата са реални, а не фиктивни или направо никакви - както е в България...Да не споменавам, че от все пак дадените в България субсидии, 80+% отидоха в ръцете на производители - фантоми, т.е. получиха ги хора и фирми, които излъгаха на документи че се занимават с земеделие и които разбира се разделиха получените пари с корумпираните чиновници, които им ги отпуснаха.

Да, за отделни видове стоки в отделни моменти поради различни обстоятелства се повишава търсенето, както стана с картофите и захарта(макар че картофите поскъпнаха локално заради местни причини и за кратък период, пък от залятото румънско захарно цвекло едва ли зависи световният добив) миналата година, когато имаше наводнения в Румъния - примерно. Обаче е трудно да се предвиди, коя ще е дефицитната стока. Много комшии така изгоряха с реколта от арпаджик след като невероятната цена постигната преди десетина години от над 8лв. на едро, ги подтикна да садят тази култура. С промишлените стоки не е по-различно, изключая че те търпят по-дълъг срок до реализация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато постигнеш пълна реализация на дериват с високо качество, нищо друго няма значение. Но хаосът при прекомерното свръхпроизводство рано или късно се превръща в криза. Както се случи с петролните деривати и пластмасовите китайски боклуци, които наводниха пазарите.

Винаги ще има бирници, държави, данъци, регулации, простотии и пр. Важното е да не ти пука. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nologo, извинявай, но няма как да постигнеш дериват с високо качество при положението на България в момента.

Отвори си компютъра и е видиш , че почти всичко в него е произведено в Китай.

Отвори си хладилника и ще видиш, че всикия зарзават е с произход Гърция и Македния - страни извън еврозоната.

Само като си отвориш портмонето ще намериш левове, произведени в България и то в условията на най-страшното нещо, сполетявало страната ни някога - чуждия диктат на банките, наречен "валутен борд" .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато постигнеш пълна реализация на дериват с високо качество, нищо друго няма значение. Но хаосът при прекомерното свръхпроизводство рано или късно се превръща в криза. Както се случи с петролните деривати и пластмасовите китайски боклуци, които наводниха пазарите.

Винаги ще има бирници, държави, данъци, регулации, простотии и пр. Важното е да не ти пука. :)

Ами аз наистина не си хабя нервите с това, но и ми се ще нещата да се уредят преди, или още по-добре вместо, от това през някое утре да запукат пушките... Защото виждате как обстановката на капитализъм и колективен непукизъм, отключва разни психопати. Даже не само в "майка" Америка, нито в For mother Russia, но и в нищо неподозираща Финландия и въобще в кажи-речи целият уж цивилизован свят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nologo, извинявай, но няма как да постигнеш дериват с високо качество при положението на България в момента.

Отвори си компютъра и е видиш , че почти всичко в него е произведено в Китай.

Отвори си хладилника и ще видиш, че всикия зарзават е с произход Гърция и Македния - страни извън еврозоната.

Само като си отвориш портмонето ще намериш левове, произведени в България и то в условията на най-страшното нещо, сполетявало страната ни някога - чуждия диктат на банките, наречен "валутен борд" .

Има перфектни пълни реализации на дериват с високо качество. Например упоритата политика на Джобс с продуктите на Apple. Същото е било с нашите зеленчуци и храни за Европа през тридесетте години на миналия век, както и за СССР по-късно.

P.S. Прочее возихме манатарки със самолет преди десетина години за Италия. 100% реализация, италианците целуваха гъбите. Няма вкусна гозба без тях. Имаме страхотни възможности, природа, планини, гори, море. Но май нямаме акъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да...и да го отворя компа...по-скоро германско ...холандско и прочие европейски части! Колко тъжно ще стане ще разберете твърде късно. Защото ще попетя...онзи смешник с небългарска фамилия упорито наслагвайки в простия българин още един хомот. А именно социалните мрежи...един абсурд дето приспива и последното българско в...българите! Таблетен живот... Нека да видим как стачката на жп-работниците ще спечели! Щото няма друг начин...да умре транспорта засипан от сняг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има перфектни пълни реализации на дериват с високо качество. Например упоритата политика на Джобс с продуктите на Apple. Същото е било с нашите зеленчуци и храни за Европа през тридесетте години на миналия век, както и за СССР по-късно.

P.S. Прочее возихме манатарки със самолет преди десетина години за Италия. 100% реализация, италианците целуваха гъбите. Няма вкусна гозба без тях. Имаме страхотни възможности, природа, планини, гори, море. Но май нямаме акъл.

Манатарки ?

Наистина нямаме акъл ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има перфектни пълни реализации на дериват с високо качество. Например упоритата политиката на Джобс с продуктите на Apple. Същото е било с нашите зеленчуци и храни за Европа през тридесетте години на миналия век.

Изнасяме гъби, и внасяме да се храним разни генно модифицирани организми...А не! Предпочитам гъбите да си ги бера лично за мен. Чакай да си само цитирам един коментар, че може и да не го видиш иначе:

"Очаквах поне десетина коментара. Пичове истината си е такава. Светът пожълтява. У нас това започна от медиите, после от Илиенци или може би обратното. Обаче ние им потребяваме мънистата, докато те се кичат със златото. Съвсем като големите мореплаватели преди триста години и полудивите островитяни, само че ние сме островитяните..."

Същото е и с евреопейците, хамериканците и прочие. Внасят ни боклуците си и изнасят нашите качествени стоки, докато ние научени от телевизионните реклами да нагъваме "мак патешките" сандвичи, станахме наднорменици като самият хамерикански обикновен народ, който също толкова добре като нас е подложен на геноцид , но очите му са по-добре замазани чрез малко по-пълен с хартия портфейл и някаква си там мечта - нещо като "светлото бъдеще" на социализма. някъде там в края на(безкрайния) тунел...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз отдавна Ви казвам неща... на . които се смеете! Кой и какъв министър...какъв стандарт? Днес пак си купих л...а! Защо след 22 години някой се опитва да прокара закон да са фирмените надписи на български?! Сигурно са спали псевдонационалистите... Не че има друга партия след ГЕРБ... Там е и проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изнасяме гъби, и внасяме да се храним разни генно модифицирани организми...А не! Предпочитам гъбите да си ги бера лично за мен. Чакай да си само цитирам един коментар, че може и да не го видиш иначе:

...............

Уфф. Аз имам малко животинки. Много ги обичам, независимо дали произвеждат дериват или не. Също така съм се грижил и се грижа за разни растения, които се търсят и винаги ще има дефицит. Затова въобще не ме интересуват пластмасовите китайски и американски боклуци. Аз съм един най-обикновен цървул.

P.S.Мда, Esoteric Agenda, някой малоумник с философски заложби е открил топлата вода. :)

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И решиха да си реставрират/да обновят/,/да налапат/,и как още да го кажа.......................само за 9 000 000 и сега ше потърсиме кой ше е изпълнителя.................това е.............НЕ ..............нормална работа,поне за моята личност.............за БДЖ няма..........за ПЕНСИИ пак няма,за ЗДРАВЕ няма-ама за нов депутатски бардак има.............ами това ми е мнението като цяло-пък и не ме е страх да го публикувам.............абе не ми пука кой подслушва,кой следи и...............ала бала. Това е от мен за сега............Ами хора не си мълчете споделете,къв е проблема.............КОЛКО................ОЩЕ Нали не съм прозвучал по начин по който не трябва. Благодаря за подкрепата все пак.

Редактирано от BETER (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И решиха да си реставрират/да обновят/,/да налапат/,и как още да го кажа.......................само за 9 000 000 и сега ше потърсиме кой ше е изпълнителя.................това е.............НЕ ..............нормална работа,поне за моята личност.............за БДЖ няма..........за ПЕНСИИ пак няма,за ЗДРАВЕ няма-ама за нов депутатски бардак има.............ами това ми е мнението като цяло-пък и не ме е страх да го публикувам.............абе не ми пука кой подслушва,кой следи и...............ала бала.

Това е от мен за сега............Ами хора не си мълчете споделете,къв е проблема.............КОЛКО................ОЩЕ

Как ще няма? Има за магистрали и магистралки, за нова спортна зала в София, за нов стадион пак в София, за ново шоу с рязане на лентички на обекти за забавления, снимано от свита от десетки журнализници също има. Какво като няма за хляб - нали има за зрелища...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БДЖ е един нагледен пример за изключително лоша държавна политика. Вероятно на много места по линиите са останали принципите на барон Хирш (евреин, нищо лошо), последиците от спиране на дришнята Кремиковци и пр. Няма как да се радваме и The Economist вероятно пак ще ни тури в дъното за пореден път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма лошо... Ама кога и кой ще стачкува за ужасните храни... Министър кой!? Стандарт какъв? ------------------------------- Трябва да затвориш 99% производители на л...а! ---------------------------------------- Малко власт да имах...

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще няма? Има за магистрали и магистралки, за нова спортна зала в София, за нов стадион пак в София, за ново шоу с рязане на лентички на обекти за забавления, снимано от свита от десетки журнализници също има. Какво като няма за хляб - нали има за зрелища...

Ами аз за това говоря,имаха 40-50 000 000 за избори-Добре,сега и 9 000 000 за пленарна зала намериха............извинете ме ама аз нещо не моа стопля или...........

Лека нощ ви пожелавам и .........бъдете силни

Редактирано от BETER (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече не се храня нормално... Защо ли? - хлябът боклук - саламът боклук - кашкавала боклук - сиренето боклук -Министъра боклук - Бирата и виното боклук - Българина .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече не се храня нормално...

Защо ли?

- хлябът боклук

- саламът боклук

- кашкавала боклук

- сиренето боклук

-Министъра боклук

- Бирата и виното боклук

- Българина .....

Пробвай да си ги произведеш. Тогава ще усетиш разликата. Ако имаш оплаквания към качеството на стоките и отклонения от стандарта - винаги може да ревеш като мома за ... Знаеш ли къде?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тази причина отхвърлям Европа. Аз вируси не бих си отглеждал,защото има много бедни хора включая себе си. Та някой да обясни как няма читава храна. Вчера купих кашкавалче за около 3 лв. Пълен боклук... ---------------------------------------------- Послепис...1990г. Със знанието на техническия маса палета с локум бяха преетикирани! ---------------------------------------------- И още един послепис: Всичко на съд!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Европа няма такива филми за качеството на храните и пр. Има стандарт, шитава опаковка и лакомия. Пробвай да произведеш нещо за ядене, не за продажба. Само за теб. Искаш ли рецепта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е нужна рецепта! Нужна ми е подкрепа...защото обещавам 1 гладна година. И леко напред без Вашите мнения. Без ЕС...касирам до момента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване