Премини към съдържанието
sliooo

RQ: Програма за разделяне на видеофайлове (merged)

Препоръчан отговор

Здравейте хора спешно ми трябва програма която да раздели филма на две имам NEROTO , която може да прави в формат VCD но филмите не се побират на един CD моля някой да ми каже няква програма та да може да цепи филмите на две и от къде мога да си я изтегля и има ли възможнос филм които е с около 610-680MB да се побере на един диск в формат vcd

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kal, може ли по-подробно да да обясниш как точно се сеиват обработените файлове с VirtualDub, защото при мен се получават някакви огромни размери.

Редактирано от Romantichkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight
kal, може ли по-подробно да  да обясниш как точно се сеиват обработените файлове с  VirtualDub, защото при мен се получават някакви огромни размери.

Защото не използваш компресия

Сега като си инсталирам VirtualDub мога да ти кажа точно от къде се настройваше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ще ти бъда благодарен DarkLight, защото яко зациклих с нея.Пробвах и с AVI MPEG ASF WMV Splitter но се получават големи разминавания между звук и видео

Редактирано от Romantichkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Значи преди да го Save-неш избираш Compression от менюто Video, настройваш си компресията (примерно DivX 1024 Kbps) и след това save-ваш :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да използваш DVD Shrink оптимизира дисковете >4.3GB така, че да се събира на едно DVD от 4.3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния казус - опитвам се да си презапиша Междузвездни войни ІV, V, VІ, но са големи над 7 ГБ. Има ли начин филма да се раздели на две части и да се запише на два отделни диска (не ми се дават 10 лв. за двуслоен диск), за да се запази оригиналното качество

Редактирано от Vlados (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.Немога да ти дам точен отговор на въпроса Да или Не DVD на две!

Ще ти дам идейка,но не гарантирам(даже съм почти сигурен)че качеството няма да се запази същото но пък разликата няма да е фрапираща де.Пък и друг начин поне аз незнам.

Конвертирай си DVD-то в AVI,след това го сцепи на две и пак го запиши като DVD.За конверта и записа ако нямаш програмка поогледай се във форума има цели теми с линкове и обяснения за целта.Когато разцепиш единият филм и го направиш на две,можеш да запишеш двете части на обикновен DVD-диск(DVD5),без да си личи докато гледаш филма че са две отделни части,но пак ти казвам за качеството абсолютно не гарантирам.Просто идейка(ако не си се сетил за нея де).

Ще се радвам ако съм помогнал. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей.Немога да ти дам точен отговор на въпроса Да или Не DVD на две!

Ще ти дам идейка,но не гарантирам(даже съм почти сигурен)че качеството няма да се запази същото но пък разликата няма да е фрапираща де.Пък и друг начин поне аз незнам.

Конвертирай си DVD-то в AVI,след това го сцепи на две и пак го запиши като DVD.За конверта и записа ако нямаш програмка поогледай се във форума има цели теми с линкове и обяснения за целта.Когато разцепиш единият филм и го направиш на две,можеш да запишеш двете части на обикновен DVD-диск(DVD5),без да си личи докато гледаш филма че са две отделни части,но пак ти казвам за качеството абсолютно не гарантирам.Просто идейка(ако не си се сетил за нея де).

Ще се радвам ако съм помогнал. cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря, не съм се сетил за идеята но засега реших приблема с DVD Shrink-а - филм от 7,5 ГБ се компресира в доста прилично качество до 4,35 ГБ, при което поне засега отпада нуждата да го цепя на две части. Въпреки, че не бих се отказал ако има начин да деля по-големите ДВД-та на две при положение, че качеството остава 1:1. Мисля да пробвам и това, което си ми написал, за да видя как ще стане качеството, но явно ще трябва да му отделя повече време. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, не съм се сетил за идеята но засега реших приблема с DVD Shrink-а - филм от 7,5 ГБ се компресира в доста прилично качество до 4,35 ГБ, при което поне засега отпада нуждата да го цепя на две части. Въпреки, че не бих се отказал ако има начин да деля по-големите ДВД-та на две при положение, че качеството остава 1:1. Мисля да пробвам и това, което си ми написал, за да видя как ще стане качеството, но явно ще трябва да му отделя повече време. :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Определено ще то триябва временце.Благодаря Ти сподели начина да се цепият тия големи филми.Сега трябва да си намерия програмката и...! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:nono: Здравейте!

Търся подходящ програмен пакет, с който коректно и елегантно да мога да "нарежа" вече съществуващ DivX или XviD филм. Резултатът трябва да са пълноценни отрязъци с правилен хедър, неразминаване на образа и звука и т.н.

Тъй като филмът веднъж вече е направен и компресиран, добре би било програмата да не "върти" излишни конвертирания, отнемащи "безкрайно" много време.

Програма, изискваща добри познания в областта на видеоформатите, няма да ми свърши работа. Човек не може да знае всичко... cool.gif

:nono: Ще ви бъда признателен, ако имате нещо подходящо и поддаващо се на лечение... cool.gif

:nono: Приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VirtualDub 1.6.10 ще ти помогне да си решиш проблема. НА сайта има няколко обяснения с картинки за това как се работи с порграмата.

Друга програма , за която не мога да ти дам много инфо е AVIChop 0.2 - служи за същото.

Успех!

:nono:

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
VirtualDub 1.6.10 ще ти помогне да си решиш проблема. НА сайта има няколко обяснения с картинки за това как се работи с порграмата.

Друга програма , за която не мога да ти дам много инфо е AVIChop 0.2 - служи за същото.

Успех!

:nono:

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря!

Вече е актуална VirtualDub 1.6.11.

Имам опасения, че ще си загубя времето, както стана с някои по-стари версии.

Не помня вече коя точно версия ме отказа да работя с VirtualDub, но не беше скоро... Възможно е програмата да е била повредена.

Все пак ще опитам отново... :nono:

За другата програма и аз не мога да кажа нищо, преди да съм я опитал, но самото й име ми звучи като многобройните AVI-сплитъри, които често ми осякатяваха файловете, ако не причиняваха и по-неприятни повреди.

Ще опитам и нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярно е, че върши работа. Ако на вторият файл ти се разминават картина и звук обаче ще трябва да донагласяш после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Castigado Pantockrator, много те моля да ми обясниш, как едно филмче в .AVI (DivX), на което Audio-то и Video-то са синхронизирани при първоначалната компресия, ще се разминат, след като го разделиш на две или повече части?

Искам да ми дадеш доста изчерпателен отговор, подкрепен с факти. Понеже се интересувам-занимавам от дълго време с Video Editing и такова нещо досега не ми се е случвало, нито с VirtualDub, VirtualDubMod, NanDub и всички останали комерсиални Splitter-и

Благодаря cool.gif

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@Castigado Pantockrator, много те моля да ми обясниш, как едно филмче в .AVI (DivX), на което Audio-то и Video-то са синхронизирани при първоначалната компресия, ще се разминат, след като го разделиш на две или повече части?

Искам да ми дадеш доста изчерпателен отговор, подкрепен с факти. Понеже се интересувам-занимавам от дълго време с Video Editing и такова нещо досега не ми се е случвало, нито с VirtualDub, VirtualDubMod, NanDub и всички останали комерсиални Splitter-и

Благодаря cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Значи първо да ти кажа, че аз не се занимавам отдавна с Video Editing като теб и не мога да ти дам "доста изчерпателен" отговор laugh.gif както желаеш.

Странно защо гледаш с такава ирония на това , което казвам за Easy Video Splitter , а казваш че не ти се е случвало с VirtualDub, VirtualDubMod, NanDub и всички останали комерсиални Splitter-и.

Е на мен ми се е случвало когато режа .AVI с Easy Video Splitter (не винаги и само за файловете с изключение на първия) и също понякога когато съм разделял MPEG-1 и MPEG-2 с TMPGEnc (докато не сложих AVI CAP Plugs).

Като искаш факти мога да ти се обадя, като се получи пак та да стигнеш сам до извода защо става така.

Иначе предполагам, че щом си толкова напред със знанията по тая тема би било логично да си запознат с факта, че при разделяне на видео файл на 2 части това става така:

1 видео файл => видео1 + видео2/ аудио1 + аудио2 , които впоследствие се

сплитват по схемата : видео1 +аудио1/ видео2+ аудио2.

И децата знаят , че тези процеси се осъществяват с буфериране на съответната операция и моето мнение е , че точно там се получава разсинхронизирането във файловете след първия.

Тъй като както ти казах вече аз не се занимавам отдавна с това като теб (хамалин съм ;) )моля да ме извиниш ако някои неща не съм ги обяснил достатъчно разбираемо.

Това е положението. При мен е така. Само не си мисли , че като на теб не ти се е случвало това е невъзможно.

Със здраве ! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега. Доколкото разбрах, от твоите "формули" за цепене на video файл:

Вземаш един Video файл. Цепиш Video от Audio. След това делиш Video-то на два файла - Video1 и Video2. Същото и за Аудио файла Audio1 и Audio2. След което събираш Video1+Audio1 и после Video2+Audio2.

Ако това е "формулата" ти за цепене на филми, нищо чудно, че се получават разминавания.

Изобщо негледам иронично на това което си казал. Съжалявам ако съм "прозвучал" така. Ако несъм разбрал правилно, поправи ме.

No hard feelings cool.gif

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал.

Имам впредвид , че програмата която разделя го прави по този начин (така мисля аз )

Преди да раздели ВИДЕО на ВИДЕО1 и ВИДЕО2 прави DEMUX на аудио и видео , след което ги събира.

Тоест :

1- ВИДЕО = ВИДЕО1 +ВИДЕО2 /АУДИО1 +АУДИО2

2- ВИДЕО1 +АУДИО1= 1файл/ ВИДЕО2 +АУДИО2 =2файл

Мисля, че точно при мултиплекса на ВИДЕО2 +АУДИО2 =2файл се получава това разминаване.

Но пак ти казвам , че такъв проблем не съм имал с VirtualDub например.

Затова казах на човека , че може и да му се наложи да синхронизира.

По тази формула работи програмата, а не аз да го правя всичко това наръка ;)

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК. И аз смятам, че за такива манипулации е най-добре да се използва VirtualDub.

Щом на човека му е трудно да цепи видео с VirtualDub, ето упътвания как да го направи VirtualDub Splitting AVI Files и VirtualDub Splitting MPEG cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване