Премини към съдържанието
sliooo

RQ: Програма за разделяне на видеофайлове (merged)

Препоръчан отговор

Как да разделя филм с висока резолюция ( HD )

Моля,прочети правилата на форума !

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата“, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема. Заглавия от рода на "Помощ!", "Имам проблем" и т.н. не са желателни.

Mod.Edit by kokomil

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че става с VirtualDub.

Virtua Dub - File - Open - избираш си Ави файла след което горе пак натискаш Video натискаш Direct Stream copy, после в Audio пак натискаш Direct Stream copy. После примерно искаш да изрежеш от 5-тата минута до 10-тата

Местиш долу слайдера на 5тата минута и от Edit избираш Set selection start, след това местиш слайдера до 10тата минута, и пак от Edit избираш Set selection end. Натискаш бутона "делете" и горе file - Save avi.. и си готов.

Не съм разделял точно такъв релийз.Дано да ти помогна.

Редактирано от smsliverpool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам мини DV JVC видеокамера,записа върху една касета от 60мин. е около 12GB с коя програма да

разделя филма на 3 части и да ги запиша на 3 DVD диска.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам мини DV JVC видеокамера,записа върху една касета от 60мин. е около 12GB с коя програма да

разделя филма на 3 части и да ги запиша на 3 DVD диска.

Мисля, че може да ти свърши работа някоя от следните програми: Ultra Video Converter 2.0.2; Apex Video Converter Super 5.39; HDX4 Movie Creator v1.6.0.831; Plato DVD Ripper 4.38; Chopper XP .

Например: HDX4 Movie Creator v1.6.0.831, позволява да се запишат 2 DVD диска на 1 CD в нов HDX4 (MPEG4) формат;

Останалите позволяват бързо и лесно нарязване, съединяване и конвертиране на видео в друг формат, местене местата на сцените и т.н. angry.gif

Още не съм ги пробвал. Опитай! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен!

12 GB са от некомпресираното Avi, което се събира идеално на 1 DVD, като се конвертира във Vob.

За целта има много, но други програми: Ulead Studio, Pinnacle Studio, Sony Vegas, Adobe Premiere и др......

Не искам да мрънкам, но има поне 1000 теми, в които са разяснени доста подробно тези неща sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм съгласен!

12 GB са от некомпресираното Avi, което се събира идеално на 1 DVD, като се конвертира във Vob.

За целта има много, но други програми: Ulead Studio, Pinnacle Studio, Sony Vegas, Adobe Premiere и др......

Не искам да мрънкам, но има поне 1000 теми, в които са разяснени доста подробно тези неща sad.gif

Значи искам да ги запазя в AVI формат на 3 диска.Покажи ми една тема в която да разцепя 12ГВ на3 диска.

Редактирано от gogo_57 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, потърсих тема, но нещо не успях да намеря. Извинявам се предварително, ако все пак има.

Спешно ми трябва някаква програма за рязане на клипчета в във формат *.MOV

Моля ви, някой ако може да помогне, ще съм ви много благодарна :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търся програма за разделяне на DVD филм на отделни кадри и да се задава броя и интервала на кадрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Значи искам да ги запазя в AVI формат на 3 диска.Покажи ми една тема в която да разцепя 12ГВ на3 диска.

Здравей до колкото знам май дъба ги правеше тия работи я виж дали ще ти свърши работа:

http://www.download.bg/index.php?cls=progr...ew&id=14352

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...;hl=virtual+dub

Редактирано от nicko67 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVI е само обвивка. Провери дали вътрешно това е копресирана или не информация? Ако не е (както е най-вероятно) просто пусни файла през някой конвертор и използвайки кодек като MPEG4 или XVID ще успееш да намалиш доста размера на файла

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файла 1000% не е копресиран, защото е от видеокамера и е 12 ГБ. До сега не съм видял 12 ГБ-ов файл свален от видеокамера, който да е компресиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запис на MPEG файл на DVD

как да го направя

при положение че Mpeg файла е 8 GB и явно трябва да го разцепя на 2 части

с Nero? коя опция

или друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TMPGEnc DVD Author 3 with DivX Authoring за мен е най-добрата за целта.Потърси я пълна някъде из тракерите...Успех :yanim:

Инфо и снмики на програмата:

http://www.cdfreaks.com/reviews/TMPGEnc-DV...ance-tests.html

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TMPGEnc DVD Author 3 with DivX Authoring за мен е най-добрата за целта.Потърси я пълна някъде из тракерите...Успех :yanim:

Инфо и снмики на програмата:

http://www.cdfreaks.com/reviews/TMPGEnc-DV...ance-tests.html

да го запиша на двуслойно dvd?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката е моя видял съм 8 (и помислих че е степента на компресия 8 mbit) без да обърна внимание на GB.Днеска цял ден само такива записвам и вече ми се привиждат... :speak:

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо примерно:

http://www.kaldata.com/comments.php?id=218...hlight=splitter

Само че е Shareware. Други възможности тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което го искаш става и с DVD Shrink 3.2. Можеш да го разделиш на колкото си искаш части. Може дори да го компресираш на 4,7ГБ - качеството теоретично пада, но на стандартен телевизор (21 инчов) въобще не се забелязва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз използвам Inter Video DVD creator, този софтуер върви към видеокамерите SONY, с него се делят клипчета, както и обединяват, конвертират в различни формати, добавя се звук и картинки, има икони за миксване и въвеждане на надписи, дори се прави и DVD в завършен вид.

Софтоера се намира и в интернет.

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mediacoder.pngMedia Coder

Страхотно приложения за рипване на DVD-та, CD-та и т.н. Конвертиране м/у голям брой различни видео формати. Приятен интерфейс и голяма функционалност. Според разработчиците програмата е "швейцарското ножче" за разкодиране на мултимедийни файлове и формати. Работи под Windows, а под линукс само чрез WINE.

Сайт!

handbrake.pngHandBrake е безплатна програма с отворен код работеща на Windows, MacOS, Linux. Основното приложение на програмата е да конвертира DVD в MPEG-4 (файлови формати - .avi, .mpg, .ogm). За сега програмата не поддържа разкодиране на CSS защити, което обаче можете да направите с друга програма.

Сайт!

Мисля, че първата може да ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте! търся програма с която да изрежа част от запис на двд. става дума за една сватба, от която трябва да премахна около 10 мин. от записа. предложиха ми Virtual Dub но тя не отваря .vob файлове .... а не ми се иска да конвертирам в .avi и после пак във .vob за да мога да резна 10 мин от записа. програмата ми трябва спешно и ще съм изключително благодарна ако получа точен и навременен отговор ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравейте! търся програма с която да изрежа част от запис на двд. става дума за една сватба, от която трябва да премахна около 10 мин. от записа. предложиха ми Virtual Dub но тя не отваря .vob файлове .... а не ми се иска да конвертирам в .avi и после пак във .vob за да мога да резна 10 мин от записа. програмата ми трябва спешно и ще съм изключително благодарна ако получа точен и навременен отговор ;)

Намери си DVD Shrink 3.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване