Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Публикувано изображение

activeStoryGal=1; jQuery('#storyGal'+activeStoryGal).toggle(); Водачът във временното класиране при пилотите във Формула 1 Дженсън Бътън започна състезателния уикенд за бляскавото Гран при на Монако с "неприятното" чувство на отегчение след постигнатите четири победи в пет старта от началото на сезона.

Това явно се отрази на представянето му в първия ден на тренировки - той записа осмо време сутринта и четвърто в следобедната сесия. "Наистина съм се превърнал в много скучен тип, заяви състезателят на "Браун ГП". Сега е различно, защото нещата вървят добре и ти се иска да мислиш как да ги подобриш."

Съотборникът му Рубенс Барикело беше най-бърз в първата сесия, а във втората изненадващо най-добро време даде Нико Розберг с "Уилямс". Германецът завъртя най-бързата си обиколка за 1:15,243 мин. във втората сесия и остави на 0.202 сек. зад себе си миналогодишния победител Люис Хамилтън.

"Фантастично е, че сме в Монако като водачи при пилотите и при конструкторите. В Барселона обаче видяхме, че съперниците ни са много близо. Сега конкуренцията ще е голяма", заяви още Бътън. За предстоящото състезание основният конкурент на "Браун ГП" - отборът на "Ред бул", подобри своите болиди и ще внедри в тях прословутите двойни дифузьори. "Ще видим как елементът ще се отрази на представянето ни в свободните сесии и тогава ще решим дали да го използваме и в състезанието", заяви техническият директор на екипа Ейдриън Нюи. В четвъртък Себастиан Фетел имаше проблеми с двигателя в първата сесия, но във втората успя запише шесто време (+0,073 сек. зад Бътън), а Уебър остана 12-и.

Всички пилоти ще се съсредоточат върху представянето си в квалификациите за място, които често се оказват решаващи за крайния успех по тесните улици на Монако. "Трябва да се класираме възможно най-отпред в квалификацията, заяви Фернандо Алонсо, който има най-много победи от настоящите състезатели - по една с "Рено" и "Макларън Мерцедес". В Монако това е ключът към успеха."

Двукратният световен шампион отново разбуни духовете във Формула 1, като обяви, че ще напусне надпреварата, ако се оттеглят големите отбори. "Не зная дали това ще бъде последното ми състезание в Монако. Притеснявам се, че Формула 1 може да изчезне, ако си отидат седем отбора. С неизвестни пилоти това ще бъде краят", заяви испанецът.

dnevnik.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Днес се навършват 20 години от смъртта на Айртон Сена! Това бе последната му обиколка.   http://vbox7.com/play:6f0544a0bd Поклон пред паметта на шампиона!

Поклон пред паметта на шампиона !   А само един ден по-рано на същата писта намери смъртта си и австрийският пилот Роланд Раценбергер .   Черният уикенд на Имола през 1994 г. завърши със смъртта

Странно състезание в Монако, а?  Чак и аз не можах да повярвам каква глупост направиха Мерцедес.  А Диема спорт трябва да си върнат лиценза за излъчване, защото не спазват най-важното условие - да пок

Публикувани изображения

Нещо ми се струва, че тоя проблем около Ферари го раздухват прекалено много и не е толкова сериозен колкото го изкарват.

Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната свободна тренировка.

1 Фернандо Алонсо Рено 1:15.164
2 Дженсън Бътън БраунGP - Мерцедес 1:15.233
3 Хейки Ковалайнен Макларън - Мерцедес 1:15.278
4 Рубенс Барикело БраунGP - Мерцедес 1:15.286
5 Фелипе Маса Ферари 1:15.293
6 Кими Райконен Ферари 1:15.382
7 Люис Хамилтън Макларън - Мерцедес 1:15.389
8 Себастиан Фетел Ред Бул - Рено 1:15.722
9 Нико Розберг Уилямс - Тойота 1:15.758
10 Марк Уебър Ред Бул - Рено 1:15.985
11 Казуки Накаджима Уилямс - Тойота 1:16.103
12 Адриан Сутил Форс Индия - Мерцедес 1:16.228
13 Себастиян Бурде Торо Росо - Ферари 1:16.301
14 Джанкарло Фисикела Форс Индия - Мерцедес 1:16.317
15 Нелсън Пикет - младши Рено 1:16.382
16 Себастиян Буеми Торо Росо - Ферари 1:16.432
17 Тимо Глок Тойота 1:16.527
18 Роберт Кубица БМВ - Заубер 1:16.599
19 Ник Хайдфелд БМВ - Заубер 1:16.661
20 Ярно Трули Тойота 1:16.810

Ето и стартовата решетка за утре!

1 Дженсън Бътън БраунGP - Мерцедес 1:15.210 1:15.016 1:14.902
2 Кими Райконен Ферари 1:15.746 1:14.514 1:14.927
3 Рубенс Барикело БраунGP - Мерцедес 1:15.425 1:14.829 1:15.077
4 Себастиан Фетел Ред Бул - Рено 1:15.915 1:14.879 1:15.271
5 Фелипе Маса Ферари 1:15.340 1:15.001 1:15.437
6 Нико Розберг Уилямс - Тойота 1:15.094 1:14.846 1:15.455
7 Хейки Ковалайнен Макларън - Мерцедес 1:15.495 1:14.809 1:15.516
8 Марк Уебър Ред Бул - Рено 1:15.260 1:14.825 1:15.653
9 Фернандо Алонсо Рено 1:15.898 1:15.200 1:16.009
10 Казуки Накаджима Уилямс - Тойота 1:15.930 1:15.579 1:17.344
11 Себастиян Буеми Торо Росо - Ферари 1:15.834 1:15.833
12 Нелсън Пикет - младши Рено 1:16.013 1:15.837
13 Джанкарло Фисикела Форс Индия - Мерцедес 1:16.063 1:16.146
14 Себастиян Бурде Торо Росо - Ферари 1:16.120 1:16.281
15 Адриан Сутил Форс Индия - Мерцедес 1:16.248 1:16.545
16 Люис Хамилтън Макларън - Мерцедес 1:16.264
17 Ник Хайдфелд БМВ - Заубер 1:16.264
18 Роберт Кубица БМВ - Заубер 1:16.405
19 Ярно Трули Тойота 1:16.548
20 Тимо Глок Тойота 1:16.788

Пич казвай ,че да заминавам към еврото да залагам.Ако може и за шампиона да ми кажеш и за конструкторския шампионат Публикувано изображение . Аз и без туй ще ходя а като имам и добра прогноза ,ще си помогна допълнително.

Пич бягай бързо да залагаш, утре ще има двойна победа за Браун ГП! :beer:
П.П. Само неможах да си обесня, как Кими Райконен успя да се намърда между двата Брауна, утре сигурно на старта още Рубенс Барикело ще го издуха! Редактирано от handcream (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази писта дето както стартираш така и завръшваш трудно Барикело ще издуха Райконен. Но разбира се ако Ферари нямат гориво до края на състезанието ще го минат всички. Иначе утре очаквам, че който не "обърше" стените на пистата ще завърши.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам автомобила за сигурност да чака на третия завой защото ще има здраво мелле на първия! :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пръв път през сезон 2009 Скудерия Ферари се класираха в третата част на квалификацията и то с двата болида на писта която не е в техен стил, а Люис Хамилтън с Макларън Мерцедес за която тази писта се казва че е една от най-добрите за Макларън Мерцедес той се издъни точно огато не трябва, но от друга страна пък Хейки Ковалайнен се представи завидно добре с тази 07-ма позиция на стартовата решетка. А относно Дженсън Бътън и Браун GP мисля че пак на върха ще е Великобританеца на Рос Браун и ще си прибере още 10 точки , ако нещо не се обърка за него и Браун GP.

Аз предлагам автомобила за сигурност да чака на третия завой защото ще има здраво мелле на първия! :rap:

И аз съм на същото мнение като теб, но дано да не е за някой от лидерите в колоната и шампионата за 2009 Редактирано от cekoF1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бътън направо им скри шапката. Евала на пича, заслужава си го и показа, че го бива. Някои хора били го отписали, как ли пък не... другият път дори мисля да сложа пари на него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засхто ли си мисля, че Райконен ще целуне някоя от стените? ;) Дано не съм прав и схте стискам палци да не му свърши горивото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бътън направо им скри шапката. Евала на пича, заслужава си го и показа, че го бива. Някои хора били го отписали, как ли пък не... другият път дори мисля да сложа пари на него.

Знаеш ли къде може да се залага пари на Формула 1, но да не е онлайн?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами във еврофутбола ! Има до нас един и си зимаш програма и има за шампион при пилотите и конструкторите,за клалификация и състезание.Аз мислих да пускам,ама нещо в Монако ,не ми се пуска ,че този първи завой ме съмнява.

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами във еврофутбола ! Има до нас един и си зимаш програма и има за шампион при пилотите и конструкторите,за клалификация и състезание.Аз мислих да пускам,ама нещо в Монако ,не ми се пуска ,че този първи завой ме съмнява.

Jokerface Ти не заложи ли както те посъветвах във този мой пост???
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2009

СЪСТЕЗАНИЕ

01. Дженсън Бътънн - Браун GP - 10 точки

02. Рубенс Баикело - Браун GP - 08 точки

03. Кими Райконен - Скудерия Ферари - 06 точки

04. Фелипе Маса - Скудерия Ферари - 05 точки

05. Марк Уебър - Ред Бул - 04 точки

06. Нико Розберг - Уилямс - 03 точки

07. Фернандо Алонсо - Рено - 02 точки

08. Себастиан Бурде - Торо Росо - 01 точка

09. Джанкарло Фисикела - Форс Индия - 00 точки

10. Тимо Глок - Тойота - 00 точки

11. Ник Хайдфелд - БМВ Заубер - 00 точки

12. Люис Хамилтън - Макларън Мерцедес - 00 точки

13. Ярно Трули - Тойота - 00 точки

14. Адриан Сутил - Форс Индия - 00 точки

15. Казуки Накаджима - Уилямс - 00 точки

ОТПАДНАЛИ

16. Хейки Ковалайнен - Макларън Мерцедес

17. Робърт Кубица - БМВ Заубер

18. Себастиян Фетел - Ред Бул

19. Нелсиньо Пикет - Рено

20. Себастиан Буеми - Торо Росо

НАЙ-БЪРЗА ОБИКОЛКА

Фелипе Маса - Скудерия Ферари - 01:15.154 - обиколка 50

ШАМПИОНАТ ПРИ ПИЛОТИТЕ

01. Дженсън Бътънн - Браун GP - 51 точки

02. Рубенс Баикело - Браун GP - 35 точки

03. Себастиян Фетел - Ред Бул - 23 точки

04. Марк Уебър - Ред Бул - 19.5 точки

05. Ярно Трули - Тойота - 14.5 точки

06. Тимо Глок - Тойота - 12 точки

07. Фернандо Алонсо - Рено - 11 точки

08. Кими Райконен - Скудерия Ферари - 09 точки

09. Люис Хамилтън - Макларън Мерцедес - 09 точки

10. Фелипе Маса - Скуерия Ферари - 08 точки

11. Нико Розберг - Уилямс - 07.5 точки

12. Ник Хайдфелд - БМВ Заубер - 06 точки

13. Хейки Ковалайнен - Макларън Мерцедес - 04 точки

14. Себастиан Буеми - Торо Росо - 04 точки

15. Себастиан Бурде - Торо Росо - 01 точки

16. Адриан Сутил - Форс Индия - 00 точки

17. Нелсиньо Пикет - Рено - 00 точки

18. Робърт Кубица - БМВ Заубер - 00 точки

19. Джанкарло Фисикела - Форс Индия - 00 точки

20. Казуки Накаджима - Уилямс - 00 точки

ШАМПИОНАТ ПРИ КОНСТРУКТОРИТЕ

01. Браун GP - 86 точки

02. Ред Бул - 42.5 точки

03. Тойота - 26.5 точки

04. Скдуерия Ферари - 17 точки

05. Макларън Мерцедес - 13 точки

06. Рено - 11 точки

07. Уилямс - 07.5 точки

08. БМВ Заубер - 06 точки

09. Торо Росо - 05 точки

10. Форс Индия - 00 точки

За повече информация http://www.formula1.com

Пета победа от сезон 2009 за Дженсън Бътън и трета двойна победа за Браун GP. Първото финиширано състезание за пилотите на Скудерия Ферари - Фелипе Маса и Кими Райконен. Може би първото провалено състезание за Макларън Мерцедес и Люис Хамилтън. Поредното лошо състезание за БМВ Заубер и Тойота (като се изключи полпозишъна в Бахрейн).

Редактирано от cekoF1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре , добре , има светлина в тунела , най-после и двете ферафита да завършат . При малко повече късмет може да видим и двоен подиум за ферари , но да се радваме на както имаме за сега... Честито на Рос Браун :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кими Райконен каза на пресконференцията че, на следващото съзтезание в Истанбул, автомобилите на Ферари ще са снабдени със нови части. Направи ми впечатление как на Бътън му настръхна косата и изражението на лицето му се промени, когато Кими говореше за това! Честито за двойната победа на Браун ГП в Монако!

Редактирано от handcream (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси лудата работа, как ме е яд, че не сложих кинти... Пълна лудница просто. Брилянтно състезание за Браун и Ферари. В така развивалата се ситуация Ферари са учудващо напреднали. Двоен подиум в следващото състезание според мен е малко пресилено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доменикали заяви пред медиите че Ферари се завръща!

Отборният директор на Ферари Стефано Доменикали заяви, че резултата от днешното Гран при на Монако е едва началото на завръщането на италианския екип. Кими Райконен и Фелипе Маса завършиха трети и четвърти като по този начин записаха най-доброто постижение на „Скудерията" за сезона. Доменикали след това се закани на лидерите от Браун, че Ферари тепърва започва да наваксва преднината, която екипа от Бракли си осигури в началната фаза на сезона:

"Изключително щастливи сме от резултата от днес. Той показва, че работим в правилната посока. Момчетата на Браун все още са най-бързи, но скоро и ние ще наваксаме. Завръщането започна, а това бе едва началото. Фелипе направи страхотно състезание, но Кими също не бива да се пренебрегва. Маса направи най-бързата обиколка за това е важно да гледаме напред с надежда. Със сигурност подобряваме представянето си.", сподели Доменикали.
Публикувано изображение

Източник formula1.bg Редактирано от handcream (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на децата. Най-накрая и аз да се зарадвам :lol6::P:wors::super: Браво на Браун и на ферарииииии

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви казах, че няма да се махнат, прекалено много се заложили, за да си идат ей така. Ферари придава уникална тръпка на Формулата, не случайно си получават 10% от приходите от ТВ правата без значение как се представят през сезона.

Редактирано от RefreshMe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видим какво ще направи Фелипе Маса в Турция, защото там има три поредни победи на това трасе най-добре ще е една двойна победа за Ферари в най-доброто време за тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уилямс се отцепи от останалите и подаде документи за 2010 година

Днес отборът на Уилямс подаде документи във ФИА за участие във Формула 1 през сезон 2010. Така британският тим стана първият, който обяви участието си през следващия сезон, независимо от скандала, който се заформи между ФИА и ФОТА за новите правила и бюджетния таван от 40 милиона паунда.

Решението на Уилямс идва едва 24 часа след писмото, което от Асоциацията на отборите от Формула 1 (ФОТА) изпратиха да президента на ФИА Макс Мозли. В него отборите уведомиха централата, че няма да бойкотират спорта и ще се включат в шампионата догодина, ако ФИА отложи новите правила, предвидени за 2010 година.

Изпълнителният директор на Уилямс Адам Пар подчерта, че с подаването на документите за участие тимът не се разграничава от исканията, обявени в писмото на ФОТА.

"Асоциацията на отборите ФОТА е много важна за Уилямс. Вчера се присъединихме към мнението на останалите членове в писмото, адресирано до Макс Мозли и ФИА. В него обявихме, че ще гарантираме участието си във Формула 1 до 2012 година, когато ще подпишем нов договор "Конкорд", ако те се откажат от спорните правила за сезон 2010", заяви Пар. "Никога не сме крили, че имаме договор с Бърни Екълстоун и ФИА за участие във Формула 1 от 2008 до 2010 година. Всички дължими суми досега са ни платени и наше морално задължение беше да останем лоялни, каквито сме били в 30-годишната ни история в спорта. Дължим това и на нашите служители, спонсори и фенове, които искат да продължим напред, както винаги сме го правили. Ще продължим да си сътрудничим с ФИА, ФОТА и Екълстоун, за да намерим най-доброто решение за бъдещето", завърши британецът.

Останалите членове на ФОТА ще се съберат тази седмица, за да решат как ще процедират, преди изтичането на срока за подаване на документи за сезон 2010 в петък.

Източник http://www.formula1.sportal.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно поведение на Уилямс, хем подават документи, хем са с другите отбори против правилата. Обаче поне е сигурно, че догодина ще има поне един отбор, който да върти обиколки по пистите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами напълно вяърно, но има и друго че е по-добре да си подадат документите за догудина, зщотода може да имат сигурна работа във Формула 1. Така като си подадат документите се отделят организацията на пилотите ФОТА, защото не подържат тяхното мнение за следващият сезон във Формула 1.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формула 1: Днес изтича срокът за участие в следващия сезон

Париж. Днес изтича срокът за записване на участниците за следващия сезон във Формула 1, като същевременно дебатът за новите правила продължава, отбелязва Би Би Си. Единствено "Уилямс" предяви желание. Останалите 13 места са свободни.

Както е известно в последния месец се разрази ожесточен скандал заради новия лимитиран бюджет, който иска да наложи Автомобилната асоциация (ФИА).

Деветте отбора, които са против новите правила, ще излязат с обединено решение днес, пише медията. Тимовете заявиха на ФИА, че ще се запишат до 2012 г., но само при положение, че Макс Моузли не заложи на своите планове - бюджет до 45 млн. евро за 2010 г.

http://www.focus-sport.net/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ами сега? :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички отбори подадоха документите си за 2010 година!

Всички отбори участващи в момента в шампионата подадоха днес документите си за участие и през следващата година. Това потвърдиха представители на асоциацията на отборите. ФОТА обаче настоява, че това е станало след като е решено да се сключи нов договор Конкорд преди 12 Юни. Изявлението на асоциацията гласеше:

"Обновяването на договора Конкорд ще донесе сигурност на спорта като събере всички страни под едно споразумение. Всички отбори от ФОТА подадоха днес документите си за участие през 2010 г, но при условие, че правилата ще се запазят в сегашния си вид и ще се възприемат като едно цяло. Всички екипи гледат с оптимизъм към съвместна работа с ФИА и имат визията за установяване на стабилна основа, върху, която ще се изгради едно успешно и сигурно бъдеще за Формула 1.", завършва изявлението.

ФИА оповести по-рано тази година, че ще въведе система с бюджетен таван през 2010 г. Отборите подложили се на ограничението в разходите шяха да получат голяма техническа свобода, но ФОТА се обявиха твърдо против това. Поне четири екипа сред, които и Ферари заплашиха, че ще напуснат ако двойният стандарт беше останал в сила. Срокът за подаване на документи изтича днес.

Източник formula1.bg Редактирано от handcream (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване