Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Rub4o

Всичко за 3G Интернет модемите, настройки, проблеми

Препоръчан отговор

Здравейте, имам флашка за мобилен интернет на Виваком, но за съжаление таблетът ми няма 3g порт и може да работи само с Wi-Fi. Поръчах си от един китайски сайт следното рутерче: http://www.chinabuye.com/mini-3g-wi-fi-wireless-router-repeater-w-1800-mah-power-bank-function-blue-green За съжаление явно трябва да се направят някакви настройки, а от упътването нищо не разбирам :huh: Някой знае ли изобщо дали това рутерче става за целта? Флашките на Виваком само с техни рутери ли могат да работят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да им апроблем с флашката - досега никога не е имало, слагал съм флашки на трите оператора във всякакви рутери.

Или не си направил настройките, или просто точно този модел флашка не се поддържа от този рутер (така да се каже няма драйвер за нея). Това последното няма как да го коментирам, защото не съм работил с тези рутери - трябва да си пише някъде по сайта им, може би. Аз обикновено работя с Тплинк (примерно това или това) и там на сайта си има списък кое се поддържа.

Относно настройката, все пак имаш някакво китайско ръководство. В него ако не друго има адреса за настройка на рутера и името и паролата, щото те обикновено са на латиница, а адреса са си арабски цифри. Почни оттам. Ако и интерфейса е на китайски, ползвай Гугъл транслейт.

Самите настройки ги пише на сайта на Виваком - мисля че се набираше *99#, APN internet.vivacom.bg, user i pass vivacom, поне на телефона ми са така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следният проблем. Исках да си пусна интернет на телефона (Lenovo P780) чрез флашка HUAWEI E3131 към Виваком. През сим картата на телефона няма проблеми но картата е само за данни, а ми трябват и двата сим-слота и за това прибягвам до малко хакове, пък и ползвам рядко нет.

Та рутнах телефона и инсталирах PPP Widget 2 конфигурирах настройките така:

7849896d.jpg

но не иска да се кънектне. Ето какви логове ми изписва:

Лог 1 на USB мисля няма проблем
New device on /dev/bus/usb/001/007
Class of interface 0 is 0xFF
Looking at USB device 12d1:1001 with class 255
Found vendor-specific interface
Load VendorSpec driver

Но вторият лог на PPP или програмата излиза следното:
Start chat sequence for dialling ...
>
ATE0
<
OK
>
AT+CFUN?
<
+CFUN: 1

OK
>
AT+CGDCONT=1,"IP","internet.vivacom.bg"
<
+CME ERROR: 10
Error during modem setup
====
Modem initialization finished

Ако може някакъв съвет за да прехвърля проблема ще съм много благодарен ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам chap удостоверяване да е зададено - трябва да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам chap удостоверяване да е зададено - трябва да е.

Извинявам се но може ли да попитам, какво е това chap удостоверение и къде трябва да го попълня ?

В момента без да правя нищо ми дава нов лог, но пък казва че не намира модема. Ето логовете:

USB - лог

New device on /dev/bus/usb/001/027

Load VendorSpec driver

New device on /dev/bus/usb/001/029

Load VendorSpec driver

New device on /dev/bus/usb/001/031

Load VendorSpec driver

PPP - лог

Start chat sequence for PIN check/set ...

>

ATE0

<

ATE0

OK

>

AT+CIMI

<

+CME ERROR: 10

>

AT+GSN

<

862571023213264

OK

Result of SIM/device ID determination: 862571023213264

SIM is ready to use

====

Modem initialization finished

но това +CME ERROR: 10 си го има пак и не знам дали не е там проблема ?

Намерих грешката каква е:

CME ERROR: 10 SIM not inserted

Сим картата е била недостатъчно пъхната в модема и не приемаше. След наместването и тръгна всичко.

Благодаря ;)

Редактирано от ancho anchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройката на  профила за оператора за 3G.

Vivacom:

Необходимите ръчни настройки за осъществяване на връзка са както следва:

Име на профил - VIVACOM Internet
 APN (статичен) - internet.vivacom.bg
 CHAP удостоверяване - отметка
 Предпочита HSDPA - отметка
 Номер за достъп - *99# или *99***1#
Потребителско име - VIVACOM
Парола - VIVACOM
 SMS център за съобщения - +359878000333

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройката на  профила за оператора за 3G.

Vivacom:

Необходимите ръчни настройки за осъществяване на връзка са както следва:

Име на профил - VIVACOM Internet

APN (статичен) - internet.vivacom.bg

CHAP удостоверяване - отметка

Предпочита HSDPA - отметка

Номер за достъп - *99# или *99***1#

Потребителско име - VIVACOM

Парола - VIVACOM

SMS център за съобщения - +359878000333

Болднатото го няма в настройките (в картинката е дадено какви настройки може да се попълнят чрез програмата), но и така тръгна. Целият проблем беше разместена сим карта, явно при поставянето и нещо не съм направил, а и не я тествах на лаптопа. Добре че в лога си излезе грешката и я намерих. :)

Редактирано от ancho anchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , отскоро използвам флашката : USB HSDPA MODEM Huawei E173    ... та имам въпрос : Когато пуснат MB на пълна скорост , мога ли по някакъв начин да ги огранича до определена скорост  примерно 100 kbps ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , отскоро използвам флашката : USB HSDPA MODEM Huawei E173    ... та имам въпрос : Когато пуснат MB на пълна скорост , мога ли по някакъв начин да ги огранича до определена скорост  примерно 100 kbps ?

Зависи на какво устройство и с какъв софтуер трябва да се извърши подобно лимитиране на трафика. Ако е компютър и Windows ОС, може да се опита с програми за оптимизиране/ограничаване на интернет трафика от рода на: NetBalancer, Traffic Shaper, Bandwidth Manager, NetLimiter и други, както платени така и безплатни. Може да опиташ с ключова фраза в Google: "Internet traffic limitation"; "Internet traffic control"; "Limit internet traffic", и т.н. докато си избереш подходящ визуално и като настройки софтуерен продукт.

Не съм ползвал подобен софтуер с цел да лимитирам връзката и не мога да препоръчам конкретен софтуерен продукт, незнам дали TCP Optimizer, няма да свърши работа в опит за лимитиране на скоростта (в общи линии се ползва за оптимизиране на максимално достижимите скорости).

При таблет и Андроид ОС, трябва да разгледаш в интернет какви подобни софтуерни приложения са налични.

Ако се използва рутер (с usb порт за присъединяване на модема), трябва да се провери наличието на QoS (Traffic Management) и възможността за лимитиране на трафика от там.

Редактирано от Rub4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами устройството е Лаптоп със операционна система: windows 7 Ultimate  .... как според теб мога да си огранича скоростта програмка ли трябва или ? (ако може да го обясниш така като за начинаещ...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модем K3765-Z

Firmware version BD_VDFP673A1V1.0.0B02

Driver version 07/29/2008,1.2050.0.6

Software version number AUT_PCV1.0.0B02

Hardware version P673A1-2.0.0

Търся начин да го отключа.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си следните възможности за подмяна на фърмуера: вариант 1; вариант 2, вариант 3;

Какъв е варианта на изработка на модема: ZTE или Huawei (предполагам е ZTE по абревиатурата на хардуерната версия), пробвал ли си с генератори на unlock code дали няма да се поддаде на отключване за съответния бранд при поставяне на чужда SIM карта. Може да се опита и с онлайн генератори по IMEI, както и Huawei Modem Unlocker 5.8.1b - но програмата не работи под Windows 8/8.1 трябва да се стартира под по-стара версия на Win.

И още един варинат 4. или с dccrap версия на DC Unlocker, в някои форуми пишат, че сработват за отключване на ZTE без необходимост от закупуване на кредити.

С това се изчерпвам за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти 1,2,3 са пробвани и отговарят:

The modle is not correct,Not allow use this tool!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния модем ZTE MF180.

Мъча го с карта на Виваком с някакъв софтуер на телеком и ми изписва няма сим карта, пробвах и с друг и зададох по подразбиране да е профила на оператора и пак нищо.

Генерирах отключваш код успешно, но до въвеждането не съм стигнал............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвай инструкцията. Заповядай.

https://unlock4modem.in/unlock-zte-mf180-bsnl-3g-modem-using-dc-unlocker-unlimited-credits/

Едит: Забравил съм да пиша, че проблемът на модема K3765-Z се реши с подходящ DC Unlocker. Вече е и подменен имиджът :) Работи с всичко, което влезе вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза ми това:

DC - Unlocker 2 Client 1.00.0828

Detecting card :

selection :
manufacturer - ZTE modems
model - ZTE MF180 (Beeline)

Found modem         : MF180S
Model               : ZTE MF180
IMEI                : 356359040652133
Firmware            : BD_BLNUZMF180SV1.0.0B01
Compile date / time : Jan 19 2011 11:29:36
Chipset             : Qualcomm MSM6246
SIM Lock status     : unknown(read failed)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

180S е по-различен модем и не се отключва софтуерно, но може хардуерно:

http://www.mobile-files.com/forum/showthread.php?274428-Unlock-нового-модема-ZTE-MF-180s-MTC-Ukraine&s=3c2ceed655979610238caa92acbdbb68

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да знае за това как се отключва https://www.vivacom.bg/bg/residential/ustrojstva/3g-modemi/usb-hspa-modem-zte-mf667.html от новите е които вместо 12 цифрен код искат 16 за да се отключат.Четох,че с DC-unlocker старата версия му подменяла firmware ,но пък после губел обхват и често дисконектвал и не можело да се върне обратно работещият firmware .

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих ти един DC Unlocker
http://dox.bg/files/dw?a=e36e84813d
Тук долу има фърмуеъри:
http://unlock4modem.in/firmware-download-zte-huawei/

С DC Unlocker не можеш да смениш фърмуеър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качих ти един DC Unlocker

http://dox.bg/files/dw?a=e36e84813d

Тук долу има фърмуеъри:

http://unlock4modem.in/firmware-download-zte-huawei/

С DC Unlocker не можеш да смениш фърмуеър!

Пуснах DC Unlocker от линка които си дал и програма ми изписа.че устройството е неразпознато и за да се засече по добре е необходимо да се сложи СИМ карта към друг оператор. Извадих флашката и я поставих обратно без сим карта и интересното е.че започна да инсталира драйвери на ново и след като ги сложи флашката вече не се разпознаваше като устройство.

Чува се звука.че се включва светва си нормално,но не мога да вляза в нея за да стартирам софтуера.Пробвах я на 2-та компютъра на които я ползвах и вече и двата не я подкарват.Занесох я в офис на Виваком и от там ми казаха ако пазя касовата бележка да я изпратят в сервиз,но аз не я пазя въпреки.че флашката е на 4 месеца.

Има ли начин да се оправи или ресетне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах DC Unlocker от линка които си дал и програма ми изписа.че устройството е неразпознато и за да се засече по добре е необходимо да се сложи СИМ карта към друг оператор.

И ти 'кво напра'и?

Извадих флашката и я поставих обратно без сим карта и интересното е.че започна да инсталира драйвери на ново и след като ги сложи флашката вече не се разпознаваше като устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе аз не знаех че трябва да се постави с заключена СИМ карта и тя още първият път се е прецакала.Въпросът ми е: За хвърляне ли е вече флашката след използването на програмата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе аз не знаех че трябва да се постави с заключена СИМ карта и тя още първият път се е прецакала.Въпросът ми е: За хвърляне ли е вече флашката след използването на програмата ?

Ами по принцип не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от Мирослав Михайлов
      Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
      Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) 

• от Extracffs
      Здравейте!
      Искам да си купя тоя телефон и съм се ориентирал към съответното леново, което ще ми струва около 200 лева(което за 5 инча дисплей и четириядрен процесор според мен е добре, а и 99% от ползването му ще бъде за музика и браузване, гледане на пиратски филми от замунда както всеки  )
      Обаче телефона се продава само в Китай и само онлайн и ме интересува дали 3G честотите ще работят и тук в България
      2G: GSM 900/1800/1900
      3G: TD-SCDMA 1880-1920/2100-2025Mh
    • от Person
      Здравейте! Колегата 'Profruit' е споменал за този китайски таблет в друга тема, ми той като показатели превъзхожда всички други бюджетни таблети който се предлагат на нашия БГ пазар. За два дни намерих и българска фирма която го предлага: http://www.inflow-store.com/kompyutri/tableti/cube-u65gt-talk-9x-9-7-ogs-screen-mtk8392-octa-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-camera-2-0-8-0mp-gsm-wcdma-3g-android-4-4.html. Моля, за Вашето мнение.
      БЛАГОДАРЯ !
    • от azsamwe
      Здравейте на всички форумци - пишещи и четящи !

Имам проблем и ще се радвам да получа нужното разбиране и евентуално насочване как да постъпя.

Знам, че тука има хора които са доста навътре в знанията си относно технологии - софтуер, хардуер и т.н. и мисля, че ще получа правилния съвет .
      Става дума за това , че на мен спешно ще ми се налага да пътувам .
      Така стават нещата, че ми се налага да закупя нещо от тия две категории - нетбук или таблет.
      Тъй като ми се налага да използвам интернет, нещата са свързани с това и няма как .. Но тъй като съм беден човек , особено на този етап финансите никак не ме обичат .. Та ще се помъча поне до седмица да събера едно 180, поне до към 200 лева . За това тия дни разглеждам обяви в интернет относно по изгодни, но качествени лаптопи и таблети. Всички казват, че стоките им са добри, че гарантират качество, обаче истината е някъде там. Да вземеш стока втора ръка, си е доста рисковано, тъй като нито знаеш как, нито пък колко е използвано това нещо и каква е реалната причина поради която човекът го продава.
      Имах наскоро един такъв случай (на мен изобщо не ми върви с техниката), бях закупил едно ноутбукче от продавалник, човекът даваше пълна гаранция че с него няма ядове, че батерията държи няколко часа, че е запазено и т.н. След като обаче го взех (тъй като аз дадох чисто нов таблет и 150 лв. горница), от там нататък се започнаха ядовете. Батерията излезе, че е заминала, грам не държеше ток и работеше само на  зарядно. Имаше бучене при работа, загряване и като цяло - нестабилна стока. Излезе така, че аз се набутах, и бях измамен .. Както и да е, успях да го продам за части, но взех едва 100 лв. от него (даже се чудя как) .
      Та, сега направо си ме е страх да закупя някакъв продукт, защото си мисля, че пак ще излезне такъв. И понеже знам, че има марки, които самото им производство гарантира качество и повечето хора са доволни, обаче има и такива, от които хората масово се оплакват.. Та искам конкретно да ми препоръчате, относно ноутбуците - понеже аз харесвам Асус, Леново, Мси и т.н. като марки... кажете ми сполучливи ли са и какъв модел конкретно бихте ми препоръчали да взема, за да имам що годе спокойствие и да знам, че не е излишна набутвация. Също така ме посъветвайте, относно живот на батерията и компактност, какво е по-добре да закупя, при положение че ще съм на път - нетбук или таблет.

Държа на що годе прилични параметри, да няма забивации.. Както и на що годе добра резолюция на екранчето.

Спрял съм се на три модела (относно таблети, понеже държа и на 3G модула).

Prestigio Multipad 4 Ultra Quad 8.0 3g

Samsung P6200 Galaxy Tab

Lenovo Ideatab A 3000

.. Какво от тия изброените считате, че ако взема ще е правилният избор като картина, качество, батерия и стабилност.. И кое не ми препоръчвате. Ако може изброявайте и причините за съветът си.

Много моля да ме напътите !
      Извинявам се ако вече има такива теми , моля за вашето разбиране и за насоки.
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...