Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Rub4o

Всичко за 3G Интернет модемите, настройки, проблеми

Препоръчан отговор

Искам да попитам,ако съм на месечен абонамент в който са включени някакви Mb интернет,дали ако ползвам huawei модем ще бъда таксуван или ще позлвам Mb-тите,които имам?

Редактирано от sashovski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам,ако съм на месечен абонамент в който са включени някакви Mb интернет,дали ако ползвам huawei модем ще бъда таксуван или ще позлвам Mb-тите,които имам?

Трафика ви е обвързан към СИМ картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. ползвам мегабайтите на мобилния ми интернет,супер! Благодаря за бързия отговор! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички собственици на E173s-2 добра новина :-) Чрез програмата PPP Widget модема работи, но трябва да имате root достъп.

Аз съм с таблет MID-7G на Privileg , ICS 4.0.3 и имам root достъп. Ползвам интернет на VIVACOM.

1. Ако сте настройвали модема в кнофигурации различна от подразбиращата се, отворете един терминал чрез putty примерно и задайте команда:

AT^U2DIAG=276

трябва да получите отговор OK, така модема е във фабрична конфигурация.

2. Отворете терминал на таблета и проверете дали нямате вече usb_modeswitch чрез командата

which usb_modeswitch

ако върне път до usb_modeswitch преименувайте го

примерно, при мен имах usb_modeswitch в /system/bin ... и за да го преименувам направих следното

mount -o remount,rw /system

mv /system/bin/usb_modeswitch /system/bin/usb_modeswitch.old

Това се прави , защото в PPP Widget има usb_modeswitch и трябва да се ползва той, а не системният.

3. Инсталирайте PPP Widget

4. Конфигурарайте PPP Widget с вашите настройки за APN, Username , Password

за виваком са

APN: internet.vivacom.bg

USER: VIVACOM (да, главни букви)

PASS: VIVACOM (отново главни букви)

DIAL Number: *99#

хубаво е да сложите и отметка да не се позволява на USB у-вата да влизат в sleep режим.

5. изключвате WiFi връзката , ако е включена

6. включвате модема , давате ОК на съобщенията дали да се стартира PPP Widget за новото включено USB у-во, изчаквате да го разпознае и като е готово давате connect на PPP Widget , при мен се връзва страшно бързо, за няколко секунди. :-)

Успех на всички !

Имам таблет PRIVILEG MID 7P как да го подкарам да работи с 3G dongle Alcatel X230LImam

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са изискванията за ОС приинсталирането на HUAWEI E173?При мен модемът се инсталира,но след това не го разпознава и излиза напис,че няма такъв.Ползвам ХР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Реална ситуация. Трима колеги. Работим в Германия. Ползваме 3Г интернет от един и същи доставчик, еднакви условия. Единия колега след като е използвал 5ГБ продължава да е на висока скорост. Останалите ни ограничават на минималната. Явно  от модема идва  ограничението, защото като сложим нашите карти на неговия модем скоростта става висока.

Та въпроса ми е как може да се избегне ограничението. Ако някои има идея нека пише. Предварително благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Реална ситуация. Трима колеги. Работим в Германия. Ползваме 3Г интернет от един и същи доставчик, еднакви условия. Единия колега след като е използвал 5ГБ продължава да е на висока скорост. Останалите ни ограничават на минималната. Явно  от модема идва  ограничението, защото като сложим нашите карти на неговия модем скоростта става висока.

Та въпроса ми е как може да се избегне ограничението. Ако някои има идея нека пише. Предварително благодаря.

Проверете какъв е IMEI на модемите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Имам таблет Allview X2 Frenzy с неограничен интернет от, познайте, криваком.

Таблетът си има сим карта, която си ползва само за 3G интернета, т.е. не става за телефон.

Въпросът ми е на какво може да се дължи честото прекъсване на интернета на таблета?

Както си сърфираш и хоп - няма никой вкъщи. След няколко минути се оправя от само себе си.

А ако реша да направя тетъринг и да си пусна Wi-Fi от таблета към лаптопа прекъсванките

стават още по-чести. Дори понякога въобще не подава интернет на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много внимателно прочетох темата и съм съгласен, че е много полезна и изчерпателна.Успях с Хувейски модем да осъществя разговор от лаптопа.Като сложа обикновена СИМ карта от телефона на модема и го включа в таблет с Андроид таблета го разпознава, даже влиза в интернет.Въпроса ми е,има ли програма за Андроид подобна на Mobile Partner, с която да осъществявам телефонни разговори от таблета.Може да изглежда глупаво при наличието на Фонпади,но искам да ползвам наличните ресурси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много внимателно прочетох темата и съм съгласен, че е много полезна и изчерпателна.Успях с Хувейски модем да осъществя разговор от лаптопа.Като сложа обикновена СИМ карта от телефона на модема и го включа в таблет с Андроид таблета го разпознава, даже влиза в интернет.Въпроса ми е,има ли програма за Андроид подобна на Mobile Partner, с която да осъществявам телефонни разговори от таблета.Може да изглежда глупаво при наличието на Фонпади,но искам да ползвам наличните ресурси.

За тази цел самия таблет трябва да притежава функция за разговори. Това че разполага с 3G слотове само по себе си не означава че я поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цел самия таблет трябва да притежава функция за разговори. Това че разполага с 3G слотове само по себе си не означава че я поддържа.

Ако няма тази функция таблета, няма ли начин да му я зададем софтуерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма тази функция таблета, няма ли начин да му я зададем софтуерно?

Софтуерно не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здр някой можели да ми каже колко е голяма флаш памета на huawei k4505 никаде не намирам 

инфо.

Редактирано от defender359 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам usb Huawei E3231 купен от Англия с предплатена карта преди години, има ли вариант да се отключи, дори да е платен, но да е сигурен за да не го убия, щото четох по форума на dcunlocker че има хора дето са си купили кодове и не ставали...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам проблем с 3G модем на М-тел Hwawei Net Agent. На нов лаптоп с уиндоус 8.1 инсталира се екзето, после всичко изглежда, че е наред и има интернет, но всъщност работи само skype и не зарежда страници с нито един браузър. Ако някой има обяснение, моля да пише. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам Huawei E3131A от Глобул. Реших да се правя на умен и се опитах с DC Unlocker да отключа обажданията, обаче вместо това в момента модема ми не работи. Картата памет и операторският софтуер излизат, но самия модем не се разпознава нито от моя, нито от друг компютър разбира се. 

100% съм прекацал firmware-а....

Моля, някой да ми помогне да върна модема към живота.....

Благодаря! 

П.С Оправих го :) 

Редактирано от Stefan Ivanov_314693 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам Huawei E3131A от Глобул. Реших да се правя на умен и се опитах с DC Unlocker да отключа обажданията, обаче вместо това в момента модема ми не работи. Картата памет и операторският софтуер излизат, но самия модем не се разпознава нито от моя, нито от друг компютър разбира се. 

100% съм прекацал firmware-а....

Моля, някой да ми помогне да върна модема към живота.....

Благодаря! 

П.С Оправих го :)

Остава да пишеш и как...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам usb Huawei E3231 купен от Англия с предплатена карта преди години, има ли вариант да се отключи, дори да е платен, но да е сигурен за да не го убия, щото четох по форума на dcunlocker че има хора дето са си купили кодове и не ставали...

Макар че поста ти е доста стар - няма отговор. Не си казал към кой оператор, но за мен решението е едно - обаждаш се на оператора и искаш код. Първо виж на техния сайт дали не пише нещо. При изтекъл договор бритиш операторите не правят проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, тука ми изпадна един модем кодиран към мт-л (huawei 3g e303), но е блокиран (10 пъти е вкаран грешен код) .

Mоже ли да се съживи с нещо?

Пробвах с програмата huawei moden unlocker 5.8.1 но не става, генерирах код за отключване но не го приема също.

А кредити да се купуват за dc unlocker няма смисъл излиза по-скъпо от нов модем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UniversalMasterCode 4 или 5 пробва ли?

http://modemsoftwarefiles.blogspot.com/2013/09/download-huawei-e303-original-dashboard.html

Пробвай с префлашване на модема.

Виж и този линк

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Notebook : Lenovo Thinkpad

3G флашка на Виваком един ден както си работеше реши, че няма да се свърже повече. Преинсталирах драйвери, трих регистри... не и не. Кажете ми как да я направя да работи пак, без да преинсталирам ОС. Това, което става в момента е - намира флашката, показва че има обхват/интернет, но като натискам на Свързване - нищо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Notebook : Lenovo Thinkpad

3G флашка на Виваком един ден както си работеше реши, че няма да се свърже повече. Преинсталирах драйвери, трих регистри... не и не. Кажете ми как да я направя да работи пак, без да преинсталирам ОС. Това, което става в момента е - намира флашката, показва че има обхват/интернет, но като натискам на Свързване - нищо не става.

Работи ли този 3G модем на друг компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от Мирослав Михайлов
      Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
      Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) 

• от Extracffs
      Здравейте!
      Искам да си купя тоя телефон и съм се ориентирал към съответното леново, което ще ми струва около 200 лева(което за 5 инча дисплей и четириядрен процесор според мен е добре, а и 99% от ползването му ще бъде за музика и браузване, гледане на пиратски филми от замунда както всеки  )
      Обаче телефона се продава само в Китай и само онлайн и ме интересува дали 3G честотите ще работят и тук в България
      2G: GSM 900/1800/1900
      3G: TD-SCDMA 1880-1920/2100-2025Mh
    • от Person
      Здравейте! Колегата 'Profruit' е споменал за този китайски таблет в друга тема, ми той като показатели превъзхожда всички други бюджетни таблети който се предлагат на нашия БГ пазар. За два дни намерих и българска фирма която го предлага: http://www.inflow-store.com/kompyutri/tableti/cube-u65gt-talk-9x-9-7-ogs-screen-mtk8392-octa-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-camera-2-0-8-0mp-gsm-wcdma-3g-android-4-4.html. Моля, за Вашето мнение.
      БЛАГОДАРЯ !
    • от azsamwe
      Здравейте на всички форумци - пишещи и четящи !

Имам проблем и ще се радвам да получа нужното разбиране и евентуално насочване как да постъпя.

Знам, че тука има хора които са доста навътре в знанията си относно технологии - софтуер, хардуер и т.н. и мисля, че ще получа правилния съвет .
      Става дума за това , че на мен спешно ще ми се налага да пътувам .
      Така стават нещата, че ми се налага да закупя нещо от тия две категории - нетбук или таблет.
      Тъй като ми се налага да използвам интернет, нещата са свързани с това и няма как .. Но тъй като съм беден човек , особено на този етап финансите никак не ме обичат .. Та ще се помъча поне до седмица да събера едно 180, поне до към 200 лева . За това тия дни разглеждам обяви в интернет относно по изгодни, но качествени лаптопи и таблети. Всички казват, че стоките им са добри, че гарантират качество, обаче истината е някъде там. Да вземеш стока втора ръка, си е доста рисковано, тъй като нито знаеш как, нито пък колко е използвано това нещо и каква е реалната причина поради която човекът го продава.
      Имах наскоро един такъв случай (на мен изобщо не ми върви с техниката), бях закупил едно ноутбукче от продавалник, човекът даваше пълна гаранция че с него няма ядове, че батерията държи няколко часа, че е запазено и т.н. След като обаче го взех (тъй като аз дадох чисто нов таблет и 150 лв. горница), от там нататък се започнаха ядовете. Батерията излезе, че е заминала, грам не държеше ток и работеше само на  зарядно. Имаше бучене при работа, загряване и като цяло - нестабилна стока. Излезе така, че аз се набутах, и бях измамен .. Както и да е, успях да го продам за части, но взех едва 100 лв. от него (даже се чудя как) .
      Та, сега направо си ме е страх да закупя някакъв продукт, защото си мисля, че пак ще излезне такъв. И понеже знам, че има марки, които самото им производство гарантира качество и повечето хора са доволни, обаче има и такива, от които хората масово се оплакват.. Та искам конкретно да ми препоръчате, относно ноутбуците - понеже аз харесвам Асус, Леново, Мси и т.н. като марки... кажете ми сполучливи ли са и какъв модел конкретно бихте ми препоръчали да взема, за да имам що годе спокойствие и да знам, че не е излишна набутвация. Също така ме посъветвайте, относно живот на батерията и компактност, какво е по-добре да закупя, при положение че ще съм на път - нетбук или таблет.

Държа на що годе прилични параметри, да няма забивации.. Както и на що годе добра резолюция на екранчето.

Спрял съм се на три модела (относно таблети, понеже държа и на 3G модула).

Prestigio Multipad 4 Ultra Quad 8.0 3g

Samsung P6200 Galaxy Tab

Lenovo Ideatab A 3000

.. Какво от тия изброените считате, че ако взема ще е правилният избор като картина, качество, батерия и стабилност.. И кое не ми препоръчвате. Ако може изброявайте и причините за съветът си.

Много моля да ме напътите !
      Извинявам се ако вече има такива теми , моля за вашето разбиране и за насоки.
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...