Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Rub4o

Всичко за 3G Интернет модемите, настройки, проблеми

Препоръчан отговор

емййй

при изхода ми е s-video от моя комп към switch video-audio L R със изход към евро букса(четка) ако го свържа към рутер дали ще стане за антена за да не, минава през tv-тунера сигнала на самата антена

която е на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз смятам, че темата е твърде важна , за да се спами с алхимия (този дето иска да ползва без да плаща), някакви офтопици (за телевизия, да очакваме ли скоро за коли жени футбол и политика?) или пък с реклами на онлайн магазини (горния пост) и може би е време да се попочисти поне последната страница.

За да не съм съвсем офтопик: в момента най-леснията начин за сдобиване с модем без договор е Продавалник. Просто през изминалите години тези услуги вече са популярни и у нас и няма смисъл да се поръчва чак от Ибей. Естествено, гледайте харесаното модемче д е или отключено, или за вашият оператор и така можете да се сдобиете с модемче за 10-15-20 лв макс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам всичко публикувано от мен да бъде премахнато.

В правилата на форума пише:

3.5 Администрацията на форума по никакъв начин не се ангажира със заличаването на профили, теми и постове по желание на собствениците/авторите им. Ако не желаете да използвате форума не е нужно да ви бъде изтрита регистрацията. Всякакви теми с подобни молби и съдържание ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Лично аз смятам, че темата е твърде важна , за да се спами с алхимия (този дето иска да ползва без да плаща), някакви офтопици (за телевизия, да очакваме ли скоро за коли жени футбол и политика?) или пък с реклами на онлайн магазини (горния пост) и може би е време да се попочисти поне последната страница.

За да не съм съвсем офтопик: в момента най-леснията начин за сдобиване с модем без договор е Продавалник. Просто през изминалите години тези услуги вече са популярни и у нас и няма смисъл да се поръчва чак от Ибей. Естествено, гледайте харесаното модемче д е или отключено, или за вашият оператор и така можете да се сдобиете с модемче за 10-15-20 лв макс.

ОК без спам.Почистих всичко публикувано от мен /което можах/.Дай ми линк да си купя точно този модел модем във България,защото той работи със моя таблет.Във България поне засега не мога да го намеря.Затова си го купих от китай за 80.00лв.и имам интернет навсякъде където имам покритие.

Huawei UNLOCKED E1750 GSM 3G Wireless HSPA USB Modem Dongle for Android Tablet   Не исках да правя реклама а само да помогна.

Редактирано от iwanowbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предварително благодаря за информацията, която ще получа. Как да инсталирам USB Модем Huawei E3131 на таблет MID74C. Този модем го няма в Doogle List на таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК без спам.Почистих всичко публикувано от мен /което можах/.Дай ми линк да си купя точно този модел модем във България,защото той работи със моя таблет.Във България поне засега не мога да го намеря.Затова си го купих от китай за 80.00лв.и имам интернет навсякъде където имам покритие.

Huawei UNLOCKED E1750 GSM 3G Wireless HSPA USB Modem Dongle for Android Tablet   Не исках да правя реклама а само да помогна.

Най после намерих модема и то във Варна.Важното е че е в  Dongle List на таблета и със сигурност ще работи .

Редактирано от iwanowbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам рутер от Вивател One-Touch Y580.  Всеки път като го вкюча, трябва да вляза в настройките на рутера и ръчно да въведа ПИН кода, за да мога да ползвам интернет. Има ли вариант да се махне това и да не е нужно да се пише пин кода всеки път ? В настройки на рутера има "контролиране на ПИН код" , но там опциите "смяна на пин код" и "деактивиране" на пин код са в сиво и не могат да бъдат избрани. Някой може ли да ми помогне, опитвам се да го направя напълно автоматично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам рутер от Вивател One-Touch Y580.  Всеки път като го вкюча, трябва да вляза в настройките на рутера и ръчно да въведа ПИН кода, за да мога да ползвам интернет. Има ли вариант да се махне това и да не е нужно да се пише пин кода всеки път ? В настройки на рутера има "контролиране на ПИН код" , но там опциите "смяна на пин код" и "деактивиране" на пин код са в сиво и не могат да бъдат избрани. Някой може ли да ми помогне, опитвам се да го направя напълно автоматично?

А след като въведете ПИН-а не са ли активни бутоните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за съжаление не са активни.

звъннах на оператор, но не успяха да ми помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да изключиш искането на PIN код на DATA SIM поне по два начина извесни ми на мен:

1-ви вариант: SIM картата е поставена в 3G модем, модемът го включваш към компютър, поставят се необходимите драйвери и софтуер за управление и в последствие от софтуера за управление се изключва искането на PIN код:

Screen Shot от Mobile Parthner 16 и Huawei E173u1

Публикувано изображение

2-ри SIM картата се поставя в телефон, стартира се телефона, въвежда се текущия PIN код и от настройките на телефона в менюто за  сигурност се деактивира опцията за искане на PIN код.

След което, SIM картата не изисква повече потвърждение при стартиране.

Би трябвало, ако притежаваш административна парола за рутера, да може активиране и деактивиране на PIN код-а да може да се направи освен през WEB интерфейса и през телнет (или SSH според софтуера на рутера) чрез команда, но не съм работил с подобен тип рутери за да го потвърдя. Предвид политиката на Vivacom мисля, че паролата с която настройваш рутера не е административната парола и поради тази причина някои от опциите в WEB интерфейса за конфигуриране не са ти активни, но това е само мое предположение, при положение, че не съм боравил с такова устроство.

Редактирано от Rub4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 99% пишете за 3г модема хувай а мен ме интересува Alcatel X221L

Как да го подкарам това чудо на асус падфон 2 с ппп уиджет след като му дам конект ми дава но дривер фоунд прдполагам търси драйвер не знам но ниска да тръгне и това си е. Ако е драйвер такива в интернет за адроид не намерих ако някой знае как да се подкара. Чета в накой постова пише че се променя конфиг фаила но е за другото устройство. Моля помогнете с някаква крачка защото издивявам. Благодаря Ви!

Поздрави!

Редактирано от charlykayo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, темата е изключително полезна, но се сблъсках с ужасен проблем. Преди няколко дни си купих Globul internet флашка HUAWEI  E3131 ( главно за да ползвам интернет от вилата която се намира в едно село ( Врачанска област на 10 километра от град Бяла Слатина) свързах флашката към лаптопа, дадох свързване, появиха се стрелките за сваляне и качване и се опитах да отворя някой сайт, но уви даже и google не ми отвори. Пробвах втори път и тогава чак след 15 минути едва, едва ми зареди един сайт ( ако не се лъжа dariknews.bg ) и то без никаква картини а само текст, сякаш отваря мобилната версия на сайта. 15 минути си е доста дълго време и реших от опциите на Globul Connection Manager-a да дам автоматично търсене на мрежи и се оказа че се свързвам към единствената налична мрежа в тази околност - Globul 2G а другите 2 мрежи бяха Vivacom 3G и Mobiltel 3G. Изглежда просто няма 3G клетка в околността или какво ??? странно е защото когато се опитам да се свържа с телефона от същото място към интернет, страниците ми се зареждат доста бързо а от лаптопа не иска да зареди нищо... -.- (Google ми го зарежда също за към 20 минути и то супер бавно)  въпросът ми е ако наистина има 3G мрежа как мога да я открия и да се свържа към нея или ако няма, по някакъв начин да се усили този 2G интернет защото сигналът ми изписва че е 98 % , Connection status:good a не ми зарежда страниците  :speak: не знам какво да правя ... то и от опциите няма много възможности ама какво да се прави ако нищо не стане ще изтърпя някак 1 месец. 

P.S четох че имало и някакви 3G рутери ама не знам ако купя такъв дали ще има някакъв резултат.

Благодаря предварително :) и силно се надявам да се намери някакво решение на проблема, защото интернет ми е нужен а това да ти зарежда една страница и то не изцяло за 20 минути си е направо убийство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те колеги. Прочетох много неща по темата за 3G модеми но много неща не са ми ясни и реших да помоля за помощ. Имам два модема, единия е  закупен от Филипини тип:SMART BRP model WM66E  и другия е купен от Египет , Vodafone модел; К3770. И двата модема работиха перфектно с местните карти. Сега искам да ги ползвам и с други оператори но трябва да се разкодират. Въпроса ми е Може ли някой да ги разкодира? Моите познания не са толкова. Носих ги в един сервиз но ми казаха че не могат.Ще съм благодарен на всеки който ми помогне. Лек ден за сега на всички [email protected]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам проблем и моля за Вашия съвет:

В къщи съм с .лаптоп с Win XP и IDSL интернет модем на Vivacom. Съответно за изпращане на имейли настройката на Outlook Express за Outgoing SMTP server е mbox.contact.bg Портът е 25.

Преди дни станах абонат на Глобул за мобилен интернет (3G modem X230L). Когато съм на мобилен интернет (Глобул) не мога да изпращам имейли, а само да получавам.  Предполагах, че само трябва да сменя настройката в Outlook Express на Outgoing SMTP server със името на сървъра на Глобул. От Глобул обаче ми отговориха: Бихме искали да Ви информираме, че GLOBUL не предлага изходящ сървър (SMTP).Моля да се обърнете за съдействие към администраторите на Вашата електронна поща.

Моля за съвет какво да правя. Дали наистина Глобул нямат SMTP сървър или просто не ми го дават?  Дали не мога да изпращам през Vivacom като сменя номера на порта (сега 25)...

С предварителни благодарности.

Тони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В къщи съм с .лаптоп с Win XP и IDSL интернет модем на Vivacom. Съответно за изпращане на имейли настройката на Outlook Express за Outgoing SMTP server е mbox.contact.bg Портът е 25.

Преди дни станах абонат на Глобул за мобилен интернет (3G modem X230L). Когато съм на мобилен интернет (Глобул) не мога да изпращам имейли, а само да получавам.  Предполагах, че само трябва да сменя настройката в Outlook Express на Outgoing SMTP server със името на сървъра на Глобул. От Глобул обаче ми отговориха: Бихме искали да Ви информираме, че GLOBUL не предлага изходящ сървър (SMTP).Моля да се обърнете за съдействие към администраторите на Вашата електронна поща.

Моля за съвет какво да правя. Дали наистина Глобул нямат SMTP сървър или просто не ми го дават?  Дали не мога да изпращам през Vivacom като сменя номера на порта (сега 25)...

Тони

Направете си акаунт в гугъл пощата и прщайте поща от там. така ще сте независим от доставчика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В къщи съм с .лаптоп с Win XP и IАDSL интернет модем на Vivacom. Съответно за изпращане на имейли настройката на Outlook Express за Outgoing SMTP server е mbox.contact.bg Портът е 25.

Тони

Няма логика да сменяш SMTP сървъра при смяна на интернет доставчика, настройката за достъп до пощенския сървър не зависят от вида и доставчика на интернет (настройките са перманентни), ако Vivacom са изолирали достъпа до техните сървъри само от тяхната мрежа (IP пулове на ADSL/3G/оптичен), тогава наистина варианта е да се ориентираш към друг пощенски сървър, както каза колегата по-горе gmail е много добра и достъпна алтернатива, с поддръжка на SMTP/POP3, но са налични и много други алтернативи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите, 

аз имам една "бизквитка" алкотел one touch Y580E 3Г VIVACOM с договор vivacom traffic unlimited L ( тоест, в брушурата или как се нарича, пише че това са 6 000МБ)

Проблемат ми е че дл спеед е едвам 0,15 кб/с и уплоад спеед е 0,10 кб/с независимо от сигнала, било то 3 чартички или 5 ( което е мажимума )

(толкова слаб дл не стига дори да се виде 1 видео или да се отвори страниза, обикновенно чакам 5 минути за 1 страниза без снимки, апук ако има снимки трябва да релоадвам странизата много пути с интервал от 10 секунди)

Пробвах да сложа VIVACOM картата от бизквитката на телефонат ми, които е андроид, и да го ползвам като hotspot за лаптопа( както пишеше в миналя коментар) 

Вупреки че успях, нямаше голяма разлика, стигнах едвам до 0,17кб/с дл и 0,11 кб/с уплоад.

В уииндоус 7мизата, на пропертиес, дава следното: ByTES: SENT 25 000 000 RECEIVED 31 000 000 

Пробвах се да променя пропертиес на интернет протокол версион 4, нали да спожа 192.168.1.1 и 255.255.255.0  и там да разбутма не6то но ни6то не става.

Иматели някакви идеи, помощ или нешто подобно, много ми трябва доступ до интернета с поне 150 кб/с за да отварям страници без да чакам час или да релоадвам много пути...

доставям се отворен кум детаил вупроси за проблема, ако мога да ги отговоря де, и ме извинете за грешките в булгарскят ми.... 

Благодаря ви и очаквам отговор с нетурпение !  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приближаваш се по-близо до някоя 3G клетка и вдигаш скоростта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

приближаваш се по-близо до някоя 3G клетка и вдигаш скоростта

мерси за бурзиат отговор,

Какво имате предвид под   "3G клетка" 

и как да "вдигна скоростта" ? 

мерси за бурзиат отговор,

Какво имате предвид под "3G клетка" 

и как да "вдигна скоростта" ? 

Сега разбрах, но все пак, какво имате предвид под "3G клетка"

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в софтуера (където са индикациите за силата на сигнала) какво ти пише, ако ти пише WCDMA, това означава, че си в обхват и свързан с 3G мрежа (високоскоростна мрежа), ако ти изписва EDGE, това означава, че си свързан в 2G мрежа (нискоскоростна мрежа). Провери и настройките в какъв режим са зададени: "WCDMA preferred" (предпочитана 3G мрежа) или "GSM preferred"/"GSM only" (предпочитана/единствено GSM мрежа /2G мрежа/), защото е възможно да е настроен софтуерно да те закача само към нискоскоростна 2G мрежа (EDGE), силно препоръчително е да бъде зададен винаги режим "WCDMA preferred", това гарантира, че при наличие на 3G мрежа, устройството приоритетно ще се свързва с този тип мрежа, също така можеш да сканираш и за всички налични мрежи и да се ориентираш кой оператор какво покритие от клетки има 2G/3G.

Лично мое практическо наблюдение за Vivacom и Globul е, че извън голямо населено място (база за сравнение Варна централна част), скоростта на интернета е потресаваща, дори и да има "някакво" 3G покритие, то не гарантира добра интернет свързаност. Това ме кара да си мисля, че в малките населени места (села от където си правя извода) интернет свързаността е много лоша или населеното място се захранва с много малък канал за данни.

При сравнение между Vivacom и Globul в село Стожер (13км. от Добрич), скоростта при Globul е под 6KB/s (48kbit/s) при това много нестабилна, водещо до отваряне на страници с минути, а при Vivacom скоростта достига "главоломните" размери от 13-16 KB/s (101-128kbit/s), като и в двата случая говорим за EDGE мрежа /при налични MB на максимална скорост/. При Vivacom максимално достигната скорост от мен, в близка до централната част на град Варна, при 3G покритие /WCDMA/ е 4.21 mbit/s download  и 1.08 mbit/s upload, с Globul не съм имал възможност да тествам във Варна и при наличен пакет на максимална скорост.

P.S.

Горещо препоръчвам преди да се абонирате за мобилен интернет от този тип, който смятате да използвате в малко населено място (село/вила) където относително често пребивавате, първо да направите проверка за силата и типа на GSM сигнала (обхвата), чрез що годе съвременен мобилен телефон /да поддържа 3G/ (ваш или на познат). Сканирайте от настройките на телефона мрежите, за да видите дали някой от операторите има 3G покритие и съответно каква е силата на сигнала от мястото където обичайно смятате да ползвате 3G интернет, само така можете обективно да прецените кой оператор може да осигури някакъв "санитарен минимум" от приемлив обхват за вашите нужди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в софтуера (където са индикациите за силата на сигнала) какво ти пише, ако ти пише WCDMA, това означава, че си в обхват и свързан с 3G мрежа (високоскоростна мрежа), ако ти изписва EDGE, това означава, че си свързан в 2G мрежа (нискоскоростна мрежа). Провери и настройките в какъв режим са зададени: "WCDMA preferred" (предпочитана 3G мрежа) или "GSM preferred"/"GSM only" (предпочитана/единствено GSM мрежа /2G мрежа/), защото е възможно да е настроен софтуерно да те закача само към нискоскоростна 2G мрежа (EDGE), силно препоръчително е да бъде зададен винаги режим "WCDMA preferred", това гарантира, че при наличие на 3G мрежа, устройството приоритетно ще се свързва с този тип мрежа, също така можеш да сканираш и за всички налични мрежи и да се ориентираш кой оператор какво покритие от клетки има 2G/3G.

Лично мое практическо наблюдение за Vivacom и Globul е, че извън голямо населено място (база за сравнение Варна централна част), скоростта на интернета е потресаваща, дори и да има "някакво" 3G покритие, то не гарантира добра интернет свързаност. Това ме кара да си мисля, че в малките населени места (села от където си правя извода) интернет свързаността е много лоша или населеното място се захранва с много малък канал за данни.

При сравнение между Vivacom и Globul в село Стожер (13км. от Добрич), скоростта при Globul е под 6kbit/s при това много нестабилна, водещо до отваряне на страници с минути, а при Vivacom скоростта достига "главоломните" размери от 13-16 kbit/s, като и в двата случая говорим за EDGE мрежа. При Vivacom максимално достигната скорост от мен, в близка до централната част на град Варна, при 3G покритие /WCDMA/ е 4.21 mbit/s download  и 1.08 mbit/s upload, с Globul не съм имал възможност да тествам във Варна и при наличен пакет на максимална скорост.

P.S.

Горещо препоръчвам преди да се абонирате за мобилен интернет от този тип, който смятате да използвате в малко населено място (село/вила) където относително често пребивавате, първо да направите проверка за силата и типа на GSM сигнала (обхвата), чрез що годе съвременен мобилен телефон /да поддържа 3G/ (ваш или на познат). Сканирайте от настройките на телефона мрежите, за да видите дали някой от операторите има 3G покритие и съответно каква е силата на сигнала от мястото където обичайно смятате да ползвате 3G интернет, само така можете обективно да прецените кой оператор може да осигури някакъв "санитарен минимум" от приемлив обхват за вашите нужди.

В русе сум, да знаете.

Немога да вляза в сеттингсовете поради причината че с паролата която ползвам за логин от лаптопа до интенрета немога да влчза в бизквитката с суштата парола. Пробвах vivacom, паролата написана на бизквитката и дори тази която ползвам за логин до интернета.

За всеки случаи ето една снимка на какво се вижда:

http://postimg.org/image/xgkpblomj/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HSPA+ enhances the widely used WCDMA (UMTS) based 3G networks with higher speeds for the end user that are comparable to the newer LTE networks.

HSPA+ provides an evolution of High Speed Packet Access and provides data rates up to 168 Megabits per second (Mbit/s) to the mobile device (downlink) and 22 Mbit/s from the mobile device (uplink).

Източник: Wikipedia

В 3G обхват си с "добър" потенциал, вероятно се касае за изчерпан лимит от данни на максимално достижимата скорост.

Грешка в скоростите съм допуснал в предходния си пост и редактирах достиганите скорости са в KB/s, не kbit/s при тестовете на село. /Не ми се отразява добре в адекватността среднощното писане/

Обявената скорост след изчерпания лимит при Vivacom и Globul, за ниските тарифни планове е 64Kbps, което се равнява на 8KB/s.

Описаните скорости са "нормални" при изчерпан лимит от MB на оптимално достижимата скорост. Друг е въпроса дали една скорост от 8KB/s може да бъде определена като "нормална" (смислена) в съвременната реалност.

Ограничение на скоростта след изчерпване на вкл. MB - 64 Kbps за Traffic Unlimited XS и S; 128 Kbps за Traffic Unlimited M, L и XL

Vivacom

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До Експерт и Rub40 – Вашите отговори от 20 юни 2013

Здравейте.

Много благодаря за отговорите.

Аз разбира си имам Gmail и Hotmail адреси, но за съжаление такива уеб-базирани адреси не стават за бизнес.

Имам уебсайтове (бизнес) хоствани в Кипър и САЩ и досега работех с всичките им имейл-адреси едновременно - чрез Outlook Express. От обясненията Ви излиза,че абонирането за Globul мобилен интернет не позволява използването на Outlook Express, т.е. този мобилен интернет не става за бизнес начинания. Много жалко ако е така. Тогава кой собственик на бизнес въобще ще ползва мобилен интернет от Глобул...

Само да добавя, че правейки различни ескперименти (имена на SMTP и портове в Outlook Express) се оказа, че все пак 2 имейла са излъчени от Outlook Express до Hotmail, но за съжаление не мога да разбера с кои точно настройки е станало това (а и ако тези имейли са преминали само по някакма случайност, то това също не е вариант - не мога да съм сигурен,че всеки имейл заминава успешно)...

А и всички опити да пратя от един имейл адрес в OE до друг мой адрес в OE бяха несполучливи...

Все пак бих бил благодарен да прокоментирате горното.

И един друг въпрос ако може: Ползвам лаптоп (вградени говоригели), но дори и при максимално усилване не се чуват достатъчно силно. Поставянето на head-set („наушници”) не подобрява положението. Как бих могъл да увелича силата на звука? (Все пак е по-добре да слушам някои информации вместо да ги чета...)

С най-добри пожелания към Вас

Тони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от Мирослав Михайлов
      Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
      Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) 

• от Extracffs
      Здравейте!
      Искам да си купя тоя телефон и съм се ориентирал към съответното леново, което ще ми струва около 200 лева(което за 5 инча дисплей и четириядрен процесор според мен е добре, а и 99% от ползването му ще бъде за музика и браузване, гледане на пиратски филми от замунда както всеки  )
      Обаче телефона се продава само в Китай и само онлайн и ме интересува дали 3G честотите ще работят и тук в България
      2G: GSM 900/1800/1900
      3G: TD-SCDMA 1880-1920/2100-2025Mh
    • от Person
      Здравейте! Колегата 'Profruit' е споменал за този китайски таблет в друга тема, ми той като показатели превъзхожда всички други бюджетни таблети който се предлагат на нашия БГ пазар. За два дни намерих и българска фирма която го предлага: http://www.inflow-store.com/kompyutri/tableti/cube-u65gt-talk-9x-9-7-ogs-screen-mtk8392-octa-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-camera-2-0-8-0mp-gsm-wcdma-3g-android-4-4.html. Моля, за Вашето мнение.
      БЛАГОДАРЯ !
    • от azsamwe
      Здравейте на всички форумци - пишещи и четящи !

Имам проблем и ще се радвам да получа нужното разбиране и евентуално насочване как да постъпя.

Знам, че тука има хора които са доста навътре в знанията си относно технологии - софтуер, хардуер и т.н. и мисля, че ще получа правилния съвет .
      Става дума за това , че на мен спешно ще ми се налага да пътувам .
      Така стават нещата, че ми се налага да закупя нещо от тия две категории - нетбук или таблет.
      Тъй като ми се налага да използвам интернет, нещата са свързани с това и няма как .. Но тъй като съм беден човек , особено на този етап финансите никак не ме обичат .. Та ще се помъча поне до седмица да събера едно 180, поне до към 200 лева . За това тия дни разглеждам обяви в интернет относно по изгодни, но качествени лаптопи и таблети. Всички казват, че стоките им са добри, че гарантират качество, обаче истината е някъде там. Да вземеш стока втора ръка, си е доста рисковано, тъй като нито знаеш как, нито пък колко е използвано това нещо и каква е реалната причина поради която човекът го продава.
      Имах наскоро един такъв случай (на мен изобщо не ми върви с техниката), бях закупил едно ноутбукче от продавалник, човекът даваше пълна гаранция че с него няма ядове, че батерията държи няколко часа, че е запазено и т.н. След като обаче го взех (тъй като аз дадох чисто нов таблет и 150 лв. горница), от там нататък се започнаха ядовете. Батерията излезе, че е заминала, грам не държеше ток и работеше само на  зарядно. Имаше бучене при работа, загряване и като цяло - нестабилна стока. Излезе така, че аз се набутах, и бях измамен .. Както и да е, успях да го продам за части, но взех едва 100 лв. от него (даже се чудя как) .
      Та, сега направо си ме е страх да закупя някакъв продукт, защото си мисля, че пак ще излезне такъв. И понеже знам, че има марки, които самото им производство гарантира качество и повечето хора са доволни, обаче има и такива, от които хората масово се оплакват.. Та искам конкретно да ми препоръчате, относно ноутбуците - понеже аз харесвам Асус, Леново, Мси и т.н. като марки... кажете ми сполучливи ли са и какъв модел конкретно бихте ми препоръчали да взема, за да имам що годе спокойствие и да знам, че не е излишна набутвация. Също така ме посъветвайте, относно живот на батерията и компактност, какво е по-добре да закупя, при положение че ще съм на път - нетбук или таблет.

Държа на що годе прилични параметри, да няма забивации.. Както и на що годе добра резолюция на екранчето.

Спрял съм се на три модела (относно таблети, понеже държа и на 3G модула).

Prestigio Multipad 4 Ultra Quad 8.0 3g

Samsung P6200 Galaxy Tab

Lenovo Ideatab A 3000

.. Какво от тия изброените считате, че ако взема ще е правилният избор като картина, качество, батерия и стабилност.. И кое не ми препоръчвате. Ако може изброявайте и причините за съветът си.

Много моля да ме напътите !
      Извинявам се ако вече има такива теми , моля за вашето разбиране и за насоки.
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...