Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Rub4o

Всичко за 3G Интернет модемите, настройки, проблеми

Препоръчан отговор

Здравей те колеги. Прочетох много неща по темата за 3G модеми но много неща не са ми ясни и реших да помоля за помощ. Имам два модема, единия е  закупен от Филипини тип:SMART BRP model WM66E  и другия е купен от Египет , Vodafone модел; К3770. И двата модема работиха перфектно с местните карти. Сега искам да ги ползвам и с други оператори но трябва да се разкодират. Въпроса ми е Може ли някой да ги разкодира? Моите познания не са толкова. Носих ги в един сервиз но ми казаха че не могат.Ще съм благодарен на всеки който ми помогне. Лек ден за сега на всички [email protected]

Аз съм ползвал услугите на DC-unlocker. Необходими са ти "чужда" сим карта, интернет от друг източник по време на разкодирането и пейпал/кредитна карта. Цените може да видиш тук - за 3770 е 4 евро, за другия май няма баш същия модел в списъка така че не е ясно. Алтернативно за Хуавей модемите в интернет има и доста безплатни ънлокери като този но аз лично не съм пробвал.

Здравейте. Имам проблем и моля за Вашия съвет:

.....

Моля за съвет какво да правя. Дали наистина Глобул нямат SMTP сървър или просто не ми го дават?  Дали не мога да изпращам през Vivacom като сменя номера на порта (сега 25)...

С предварителни благодарности.

Тони

Проблемът е малко по-комплексен и е свързан с администриране на сървъри и защитата от спам и не знам дали ще ме разбереш, но ще се опитам да обясня накратко, в допълнение към обяснението на колегите.

Първо, Глобул не си дават сървъра за обществено ползване. Това всъщност не е особен проблем и е масовата практика.

Второ, важно е как е настроен сървъра на "корпоративната" ти поща. Като гледам става въпрос за хостинги - най-вероятно са споделени сървъри и настройките са максимално рестриктивни. Възможно е да можеш да изпращаш през тях от гледна точка на Глобул, но самите те да те отрежат на входа.

Не на последно място, дори това да е възможно, дори корпоративния сървър да ти глътне писмата, възможно е те да бъдат върнати от сървъра на ПОЛУЧАТЕЛЯ, защото ще бъдат счетени за спам. Това за съжаление и голям проблем и е наличен и при Мтел и при Глобул и се дължи най-вече на желанието им за печалба без инвестиция и труд но мисля да не задълбавам повече.

С други думи - можеш да си играеш да опиташ да подкараш пощите си под глобул, но не мисля, че си подготвен достатъчно, за да се оправиш, а и няма гаранция, че ще сработи. И както ти казаха, проблема няма общо с това коя програма ползваш.

Най-доброто решение за мен е да ползваш изходящия сървър на Гмейл. При правилна настройка като подател ще се вижда другият ти адрес. За повече инфо - настройките и хелпа на Гмейл. Ще ти отнеме по-малко време да си навържеш пощите там и после в Аутлука да смениш само 1 име на сървър и порт и всичко ще работи, вместо да правиш безсмислени експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, темата е много полезна, за което благодаря. Имам следния проблем, ще пътувам в Германия другия месец и ми се иска да използвам стика за интернет който имам. От виваком е и ме интересува как мога да го ползвам с немска карта. Предварително изчетох темата, но от сложната терминология на места ме заболя глава. Дали ще мога сам да го отключа с моите не чак толкова добри познания за боравене с такава техника? Ще съм благодарен, ако ми се обясни стъпка по стъпка как да стане това. Ако не се справя, дали хората които разблокират телефони ще могат да ми помогнат по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена - пощи на Виваком изискващи mbox.contact.bg изискват и задължително ТЕХНИЯ ДНС СЪРВЪР - с ДРУГ ДНС сървър не работи коректно и започва едно блокиране (заключване) на пощенските кутий. Това е само на пощи хостващите се от ВИВАКОМ. При всичките ми опити не успях да го подкарам през друг доставчик - могат да се ползват само през WEB интерфейс, но не и през клиент за pop3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти е тая гимнастика - те дали не предлагат такива услуги :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май стиковете са скъпи там, а четох че ги отключват лесно. Няма смисъл за един месец да се дават много пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

daneto01 зависи каква марка е модема, ако е Huawei, отключването може да бъде извършено съвсем елементарно в няколко прости стъпки (ако разбира се firmware-ът не е customized):

1-во сдобиваш се с генератор по IMEI (като например UniversalMasterCode препоръчвам 04, при неуспех 05);

2-ро преписваш IMEI номера на твоя модем намиращ се под капачето, в програмата и си генерираш необходимите кодове, които са Unlock code (за отключване на модема) и Flash code (този код е нужен само при update на firmware-a);

3-то поставяш в модема SIM карта на друг оператор (може и карта от телефон, но на друг оператор различен от този към който е заключен модема);

4-то включваш модема в компютъра при което, след инициализиране на устройството ще ти бъде поискан отключващ код (въвеждаш генерирания Unlock code);

5-то при успешно приемане на кода имаш отключен модем, при неуспех опитай да генерираш с версия 05, ако генерирания Unlock code е различен, повтори горните стъпки;

Могат да бъдат направени до 10 опита за отключване на модема (Huawei), като след 10 неуспешни опита за отключване, модемът се блокира, но може да бъде ресетнат чрез: Huawei Modem Unlocker 5.8.1b (или по-нова версия), както и да бъде отключен чрез подобен автоматизиран софтуер (Huawei unlock, CardLock UnLock 1006, Arvie Unlocker, Huawei Unlocker 1.1 и други). При модеми, които са с customized firmware и не могат да бъдат отключени по описаните по-горе начини, е възможно да се използва програмата dc-unlocker, но отключващия модул на програмата е платен и се изисква покупката на кредити (чрез Paypal или VISA карта).

За модеми, които не са Huawei нямам практически опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, да попитам модема на виваком http://www.vivacom.bg/bg/residential/devices/section/ustrojstva_za_prenos_na_danni/view/bezzhichen_wi_fi_modem_alcatel_y580/details

Alcatel Y580 може ли да се споделя интернет и през usb порта които има, а не само през wifi ?

когато го вкарам в usb-toна компютъра се появява за секунда и изчезва като устройсвто ... това се случва на 2 компютъра с win7 предполагам нещо няма драйвери ли, но пък и на офицялния сайт на алкател пише че няма драйвери за него за компютър :/

http://support.alcatelonetouch.com/global-en/aot/ONE_TOUCH_Y580

Редактирано от toto_AMD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имаме проблем с модем ZTE MF190 на френски оператор. Наложи се преинсталация на уиндоуса и сега модемът не иска да тръгне. Интересното е, че на колегата на лаптопа тръгва, а на нашия не иска.При инсталацията на другия лаптоп си изписва драйвери и подготовка , а на тоя не го прави това. След като свърши инсталацията и проба за свързване изписва няма 3G модем. Моля, помагайте, че това е единственият ми начин за връзка с мъжа ми. Спешно!!! Благодаря!

П.П. Абсолютен лаик съм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря за полезната информация. 

Имам следния въпрос: Имам 3G модем HUAWEI E173. Има ли начин свързването на модема с интернет да се осъществява автоматично без да се налага всеки път да се натиска свързване? Трябва ми да за мога да рестартирам компа и след това да влизам с отдалечен достъп в него, ако не се свързва автоматично няма да мога да го направя това. Ако с този модем няма как да избегна това може ли да ми предложите някакъв друг вид модем?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря за полезната информация. 

Имам следния въпрос: Имам 3G модем HUAWEI E173. Има ли начин свързването на модема с интернет да се осъществява автоматично без да се налага всеки път да се натиска свързване? Трябва ми да за мога да рестартирам компа и след това да влизам с отдалечен достъп в него, ако не се свързва автоматично няма да мога да го направя това. Ако с този модем няма как да избегна това може ли да ми предложите някакъв друг вид модем?

Благодаря предварително.

От настройките в кънект мениджера няма ли такава опция ? При мен на глобулски алкател модем има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал ако е отметнато да стартира с уиндоус и модема е включен, дали Мобайл патрнера (Мтел Нет агент или както там е пребоядисана програмата) няма да пали автоматично.

Но дори и да не стане по този начин, влез в програмата и промени режима на модема да е дайъл-ъп, а не RNDIS. След това виж при мрежовите адаптери каква дайъл ъп връзка е създадена - ще е най-вероятно с името на оператора ти или Huawei. Ако трябва, създай нова дайъл ъп връзка с набиране на номер *99#.

След това тази връзка може да бъде набрана със системната команда rasdial "ИМЕ-НА-ВРЪЗКАТА". Оттам нататък се прави или прост стартов скрипт, или задача за Task Scheduler.

Метода е малко тегав и не е съвсем за начинаещи, но работи с 99% от модемите и 100% от операторите, незовисимо от софтуера им. Ще ти трябва и софтуер за следене на трафика като този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с http://www.vivacom.bg/bg/residential/devices/section/ustrojstva_za_prenos_na_danni/view/usb_hsdpa_modem_huawei_e3131/details тази флашка на един лаптоп с win7 като я вкарам в usb-то пиука,но не ми дава опцийте да инсталирам драйверите и не мога да свържа интернета.Свалих драйверите от сайта но при опит за инсталиране ми дава extract failed please check that data.bin is exist.На други комп и лаптопи работи?

Редактирано от kapeto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет ! 

Пълен лаик съм на тема компютри. Имам нужда от съвет.

Имам 3G-модем One Touch X221L на Глобул,който работи без проблем с компютъра и лаптопа

Сега се сдобихме с едно "чудо" на техниката-таблет,че и китайски...

Проблема е ,че не се свързват изобщо. Знам,че таблета е Android ,но разбрах,че може да се използва "бисквитката"

Как става това?

Моля,не ми се смейте много ! Всеки си има някакъв старт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам нужда от помощ. Вчера си взех от Vivaom 3G Wiraless ruter Alcatel OT Y580. телефоните ги закачам без проблем към рутера но когато опитам лаптопа намирам рутера вързвам се към него взима си IP всичко точно на самия рутер виждам ,че е вързан нов клиент но на компютъра нямам интернет и след минута ми излиза доло на връзката connection limited. Интересното е ,че вече на 3 телефона опитах и се свързват към рутера без никви ядове и Iphone и galaxy note. Но лаптоп-а се вързва пускам примерно да ми отвори някой сайт тръгва да го зарежда и изведнъж connection limited, дори нямам пинг до 192.168.1.1 което е ip-to на рутера.

Здравейте. Знам, че въпроса е стар, но така и никой не видях да му е отговорено. Аз се сблъсках със същия проблем: на мобилни устройства никакви проблеми, но на стационарна машина и лаптоп с Wireless G адаптери се получаваше гореописания фал.

След редица тестове се оказа, че ако превключа режима от Auto на G only, проблемът се решава. Не съм тествал на Auto с N адаптер, но като се има предвид, че работя предимно със стари адаптери за мен решението е добро за момента. 

В заключение явно Auto прави проблем с G стандарта, докато с N си работи добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат някои недостатъци на методиката, обаче (описал съм им го в забележка на техния сайт). А ето и няколко теста от мен. Има и в mobilebulgaria тема по въпроса, но е доста разхвърляно и ориентирането е почти невъзможно. Аз затова стартирах нанасянето на точки на карта, ако има желаещи за тестове да се обаждат да им нанасям резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искам да поздравя великолепния колега Rub4o за темата, искам да помоля за помощ. Имам Виваком мобилен Хайуеи 173 за мобилен интернет.... както и таблет Surface RT. Таблета не приеме модема - инсталацията е под всякакъв Уиндоус ХР, 7,8.... но не и под RT. Реших да търся mi-fi но това оскъпява и усложнява експлоатацията. Тук прочетох, че може и да се елиминира инсталацията на собствената програма на модема и да се работи директно с мобилната карта. Таблета и операционната система RT има някаква емулация на интернет-експлорер, но не търпи инсталация на друго, освен специални APP' s ! Дали може да се направи нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искам да поздравя великолепния колега Rub4o за темата, искам да помоля за помощ. Имам Виваком мобилен Хайуеи 173 за мобилен интернет.... както и таблет Surface RT. Таблета не приеме модема - инсталацията е под всякакъв Уиндоус ХР, 7,8.... но не и под RT. Реших да търся mi-fi но това оскъпява и усложнява експлоатацията. Тук прочетох, че може и да се елиминира инсталацията на собствената програма на модема и да се работи директно с мобилната карта. Таблета и операционната система RT има някаква емулация на интернет-експлорер, но не търпи инсталация на друго, освен специални APP' s ! Дали може да се направи нещо?

Лоша работа колега.  Windows 8 RT e версията за АРМ архитектура и няма никаква съвместимост с никой друг Уин. Нямаш никакъв шанс да подкараш каквото и да е с драйвери от ХП, 7 или дори стандартен 8, както между впрочем и повечето стандартни уиндоус програми, вече си забелязал. Самите Хуавей такива драйвери не съм чул да произвеждат. С други думи ако не тръгне от самосебе си или по уин ъпдейт не дойде нещо, забрави.

То всъщност заради тази кочина със съвместимостите и липсата на програми и съответно липсата на търсене от клиентите, всички хардуерни производители с изкл. на самите Майкрософт се отказаха от платформата и вече произвеждат само таблети със стандартен Уин 8 и стандартни х86 процесори, който не са толкова държеливи като батерия, но поне работа вършат. А за АРМ процесори си има Андроид ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета,

много интересна и полезна тема. Черпил съм идеи от нея още преди 1 година :) Благодарности за което.

Имам един проблем, и ще се радвам ако някой може да ми помогне.

3G модемче на Виваком. В отдалечен район, където няма 3G покритие, и не стана с 3Г рутер.

За целта сме оставили едно компютърче, шернат интернет-а от USB >> lan, защото искаме да оставим една IP камера.. и да наблюдаваме отдалечено от време на време.

Та казусът е следния: 

- дори да пренасочим портовете (по следния начин: http://boards.portforward.com/viewtopic.php?f=6&t=108), пак нямаме достъп, защото айпито е динамично.

- правим акаунт на noip.com, но явно не сработва пренасочването, защото отново нямаме достъп.

- и струва ми се, айпито което се вижда, всъщност не е на самата флашка, а някъде на сървърите на виваком, защото не пуска нито пинг, нито нищо. Явно някъде нещо филтрира...  

Какво трябва да направим, за да получим достъп до айпи камерата.

Благодаря предварително за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип всички мобилни оператори дават частни ип адреси за съжаление. Е, може би ако сте някакъв много вип корпоративен клиент може и да ви дадат публичен, но явно не е такъв случая (щяхте да си имате сисадмин на заплата и нямаше да питаш :))

Така че това с пренасочванията го забрави. Начина да стане е да имате някъде в града SSH сървър, а в селото пред камерата - компютър или рутер с SSH клиент. И се прави скрипт, който да кажем на всеки 30 минути да се опитва да се логне в сървъра в града, ако успее имате връзка, пренасочват се портовете на SSH (reverse port forward) и така.

Алтернативно - VPN клиент-сървър. Основното е, че сървъра трябва да е с публичен адрес. Най-добре е да се обърнете на място към някой, който разбира малко повече, защото като гледам как не разбираш разликата между типовете ип адреси не мисля, че ще е възможно инструктиране през форума. Просто се искат малко повече знания и не става с 2 клика като стандартното пренасочване, което сте се опитали да направите.

п.с. Друг е въпроса, че с 2г скорост ще наблюдавате серия от снимки, а не камера.... Най-добре ще е да си прекарате нет с безжично оборудване за няколкостотин лева от близко градче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам имам 3G модем на глобул и карта с интернет на виваком, може ли да пусна нета на лаптоп по този начин и как става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако модема е разкодиран - да. Ако не е, при опит за пускане ще ти поиска отключващ код.

Отключването в този случай може да стане в сервиз или през някоя програма. За по-популярните ммодели модеми дори се намират безплатни калкулатори, за по-редките модели аз съм ползвал сайта dc-unlocker.com.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви попитам дъли има възможност да си направя флашката която е на виваком някак си да пусна wi-fi  да я хвашам и от телефона не знам дъли някой ще види че съм писала но все пак да опитам дано ме разберете че май не обясних много добре  :)  благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ви попитам дъли има възможност да си направя флашката която е на виваком някак си да пусна wi-fi  да я хвашам и от телефона не знам дъли някой ще види че съм писала но все пак да опитам дано ме разберете че май не обясних много добре  :)  благодаря ви предварително

1) Разглеждаш етикетите по флашката, може и тези под капачето, за да разбереш точния модел, защото Виваком продават 5-6 модела.

2) Търсиш модела тук - http://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3020&location=1963

Ако го намериш, отиваш на стъпка 3, ако не варианта е да помолиш да ти го подменят във Вива или просто да си купиш модем оттук - http://prodavalnik.com/ads/?q=3g+modem

3) Купуваш http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541873 Има и други модели естествено, но този май е най-евтин и гледам, че е в наличност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

Може ли да ми помогнете относно нет модем Huawei E870.

Изтрих модема заедно със софтуера от Дивайс мениджъра и сега лаппота въобще не го намира.

Има ли начин да се оправи? И как ако има?

Поздрави

Редактирано от vanko57 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от Мирослав Михайлов
      Здравейте колеги, имам 3G modem на vivacom, но когато сложа карта на Globul (Telenor) ме кара да въведа 10 цифров код...
      Предполагам устройството е заключено към другите оператори.

Та въпросът ми е, как мога да си го отключа  да разчита други карти? Ако има някой компетентен  моля да сподели мнение, благодаря ;) 

• от Extracffs
      Здравейте!
      Искам да си купя тоя телефон и съм се ориентирал към съответното леново, което ще ми струва около 200 лева(което за 5 инча дисплей и четириядрен процесор според мен е добре, а и 99% от ползването му ще бъде за музика и браузване, гледане на пиратски филми от замунда както всеки  )
      Обаче телефона се продава само в Китай и само онлайн и ме интересува дали 3G честотите ще работят и тук в България
      2G: GSM 900/1800/1900
      3G: TD-SCDMA 1880-1920/2100-2025Mh
    • от Person
      Здравейте! Колегата 'Profruit' е споменал за този китайски таблет в друга тема, ми той като показатели превъзхожда всички други бюджетни таблети който се предлагат на нашия БГ пазар. За два дни намерих и българска фирма която го предлага: http://www.inflow-store.com/kompyutri/tableti/cube-u65gt-talk-9x-9-7-ogs-screen-mtk8392-octa-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-camera-2-0-8-0mp-gsm-wcdma-3g-android-4-4.html. Моля, за Вашето мнение.
      БЛАГОДАРЯ !
    • от azsamwe
      Здравейте на всички форумци - пишещи и четящи !

Имам проблем и ще се радвам да получа нужното разбиране и евентуално насочване как да постъпя.

Знам, че тука има хора които са доста навътре в знанията си относно технологии - софтуер, хардуер и т.н. и мисля, че ще получа правилния съвет .
      Става дума за това , че на мен спешно ще ми се налага да пътувам .
      Така стават нещата, че ми се налага да закупя нещо от тия две категории - нетбук или таблет.
      Тъй като ми се налага да използвам интернет, нещата са свързани с това и няма как .. Но тъй като съм беден човек , особено на този етап финансите никак не ме обичат .. Та ще се помъча поне до седмица да събера едно 180, поне до към 200 лева . За това тия дни разглеждам обяви в интернет относно по изгодни, но качествени лаптопи и таблети. Всички казват, че стоките им са добри, че гарантират качество, обаче истината е някъде там. Да вземеш стока втора ръка, си е доста рисковано, тъй като нито знаеш как, нито пък колко е използвано това нещо и каква е реалната причина поради която човекът го продава.
      Имах наскоро един такъв случай (на мен изобщо не ми върви с техниката), бях закупил едно ноутбукче от продавалник, човекът даваше пълна гаранция че с него няма ядове, че батерията държи няколко часа, че е запазено и т.н. След като обаче го взех (тъй като аз дадох чисто нов таблет и 150 лв. горница), от там нататък се започнаха ядовете. Батерията излезе, че е заминала, грам не държеше ток и работеше само на  зарядно. Имаше бучене при работа, загряване и като цяло - нестабилна стока. Излезе така, че аз се набутах, и бях измамен .. Както и да е, успях да го продам за части, но взех едва 100 лв. от него (даже се чудя как) .
      Та, сега направо си ме е страх да закупя някакъв продукт, защото си мисля, че пак ще излезне такъв. И понеже знам, че има марки, които самото им производство гарантира качество и повечето хора са доволни, обаче има и такива, от които хората масово се оплакват.. Та искам конкретно да ми препоръчате, относно ноутбуците - понеже аз харесвам Асус, Леново, Мси и т.н. като марки... кажете ми сполучливи ли са и какъв модел конкретно бихте ми препоръчали да взема, за да имам що годе спокойствие и да знам, че не е излишна набутвация. Също така ме посъветвайте, относно живот на батерията и компактност, какво е по-добре да закупя, при положение че ще съм на път - нетбук или таблет.

Държа на що годе прилични параметри, да няма забивации.. Както и на що годе добра резолюция на екранчето.

Спрял съм се на три модела (относно таблети, понеже държа и на 3G модула).

Prestigio Multipad 4 Ultra Quad 8.0 3g

Samsung P6200 Galaxy Tab

Lenovo Ideatab A 3000

.. Какво от тия изброените считате, че ако взема ще е правилният избор като картина, качество, батерия и стабилност.. И кое не ми препоръчвате. Ако може изброявайте и причините за съветът си.

Много моля да ме напътите !
      Извинявам се ако вече има такива теми , моля за вашето разбиране и за насоки.
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...