Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България подписа ACTA.Започват протести !

Препоръчан отговор

Честно да си призная, не очаквах да разбереш какво съм написал, но очаквах поне да го прочетеш.....Ама карай да върви.......

Че кво му е вулгарното на ника ми бе? Просто обичам да играя "не се сърди човече, а там се чука" ;)

ПП А да попитам, колко от поствашите бяха на протеста в събота?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 303
  • Създадено
  • Последен отговор

Tи нима наивно смяташ, че на онези горе им пука за нас и нашите няколко плакатчета, че им пука дори най-малко за това, че викаме против тях и тяхната "политика" и т.н? Мислиш ли, че им пука поне малко за нас и ако бяха си наумили да приемат ACTA, нямаше да го направят? ПОМИСЛИ. За мен няколко плаката лично не са достатъчни и никого не стряскат,

А не бе, изобщо не си бяха наумили нищо. Само го бяха подписали.

трябват много по-груби мерки, нещо като в Гърция, но фокусирано само над Парламента и министерствата

Имаш предвид и ние да вземем 200млрд от Европа и като спрат да ни дават да почнем да чупим наред ли?

Мнението ти е твърде радикално за моя вкус. За мен е важно че излязох за да си кажа мнението, видях, че има ужасно много хора на моето мнение (при температурите в събота това значи нещо) и това което исках стана. Теориите на конспирацията не ме интересуват...

ПП А да попитам, колко от поствашите бяха на протеста в събота?

Може да се преброим ако искаш. +1.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид и ние да вземем 200млрд от Европа и като спрат да ни дават да почнем да чупим наред ли?

Мнението ти е твърде радикално за моя вкус. За мен е важно че излязох за да си кажа мнението, видях, че има ужасно много хора на моето мнение (при температурите в събота това значи нещо) и това което исках стана. Теориите на конспирацията не ме интересуват...

На фона на населението на България, има няма 6 млн.+, 5-8 хил.човека много ли му викаш? Ако излезнат поне 50-100 хиляди, тогава ще е друга бира.

Не разбирай погрешно думите ми, не се изказвам негативно против протеста, а че е трябвало повече хора да се съберат. Температурите не са важни, ако могат в другите страни да се протестира, защо не и тук?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На фона на населението на България, има няма 6 млн.+, 5-8 хил.човека много ли му викаш? Ако излезнат поне 50-100 хиляди, тогава ще е друга бира.

Много са. Много са, като се има предвид, че не се протестира за нещо което директно удря кесията и хляба на хората. За коя подобна кауза са излизали толкова хора? Ти казваш на фона на България... К'во искаш от Силистра ли да дойдат хората? Махни малките деца и бабичките и ще излезе че на 100 души в София един е бил на протеста...

Отделно ония горе нещо се размрънкаха за оттегляне от ACTA и т.н. Значи хората са били достатъчно за нещо си.

Не разбирай погрешно думите ми, не се изказвам негативно против протеста, а че е трябвало повече хора да се съберат. Температурите не са важни, ако могат в другите страни да се протестира, защо не и тук?

Не мога да давам обяснение за другите. Аз бях там.

А за температурите, ти 3 часа на открито в събота стоя ли някъде? Че на чужд гръб и 100 тояги са малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са. Много са, като се има предвид, че не се протестира за нещо което директно удря кесията и хляба на хората. За коя подобна кауза са излизали толкова хора? Ти казваш на фона на България... К'во искаш от Силистра ли да дойдат хората? Махни малките деца и бабичките и ще излезе че на 100 души в София един е бил на протеста...

Отделно ония горе нещо се размрънкаха за оттегляне от ACTA и т.н. Значи хората са били достатъчно за нещо си.

Не мога да давам обяснение за другите. Аз бях там.

А за температурите, ти 3 часа на открито в събота стоя ли някъде? Че на чужд гръб и 100 тояги са малко.

Точно тогава бях на протеста, и не на тези, ами и на по-големи температури съм стоял навън. Похвално е, че си бил на протеста, както и аз, но не си въобразявай, че точно заради този протест са се размрънкали "тези" отгоре против ACTA... Ако Европа беше твърдо за, дали сегашното "премахване" на подписа на България от ACTA, щеше да се случи...едва ли? Ние сме едни марионетки и каквото правят другите, това правим и ние. Но ще излезе, че Гърците са по-умни или най-малкото п;о-хитри от нас, защото те излизат на протести за къде по-важни неща, касаещи тяхното пребиваване, а именно техните заплати. Ние кога за последно сме излизали на подобен вид протест?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Но ще излезе, че Гърците са по-умни или най-малкото п;о-хитри от нас, защото те излизат на протести за къде по-важни неща, касаещи тяхното пребиваване, а именно техните заплати. Ние кога за последно сме излизали на подобен вид протест?

Офф, не че напоследък успяват, но пък е ефектно. Ако и ние чакаме страната да стигне пред/във фалит като Гърция и тогава излезем, даже и в такива мащаби като там, успеха за вдигане на заплати и пенсии, ще е точно същият - отрицателен. Поне докато не почнат да падат министерски, dупедатски и на добре облечени мулти милионери и милиардери глави, ама буквално, а не образно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф, не че напоследък успяват, но пък е ефектно. Ако и ние чакаме страната да стигне пред/във фалит като Гърция и тогава излезем, даже и в такива мащаби като там, успеха за вдигане на заплати и пенсии, ще е точно същият - отрицателен. Поне докато не почнат да падат министерски, dупедатски и на добре облечени мулти милионери и милиардери глави, ама буквално, а не образно.

То не, че сегашните заплати са цветущи, че човек се чуди как да свърже двата края... Това е жалката истина, докато в Гърция минималната заплата е към 1000 Euro!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тогава бях на протеста, и не на тези, ами и на по-големи температури съм стоял навън. Похвално е, че си бил на протеста, както и аз, но не си въобразявай, че точно заради този протест са се размрънкали "тези" отгоре против ACTA...

Като не вярваш в ефекта, защо беше там? Напразно си мръзнал... или дойде да ни гледаш сеира.

Ако Европа беше твърдо за, дали сегашното "премахване" на подписа на България от ACTA, щеше да се случи...едва ли? Ние сме едни марионетки и каквото правят другите, това правим и ние.

Логиката ти е странна. Значи това че подкрепата за една кауза е повсеместна, а не локална е безсмислена така ли? Европа е "против" защото ACTA е идиотизъм. Така че подкрепата ни не е нито излишна нито нелогична.

И после като правим като другите сме марионетки. Като не правим кат' ония търтеи гърците и пак сме марионетки. Е не може хем така, хем инак.

То не, че сегашните заплати са цветущи, че човек се чуди как да свърже двата края... Това е жалката истина, докато в Гърция минималната заплата е към 1000 Euro!

Е точно това е странното - във Франция е 1300Е, в Германия няма по закон но реално е пак там, ти да не искаш да кажеш че гръцката икономика е 70% от германската???
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гърците протестират с гражданско неподчинение, гърците се бунтуват и прилагат реална сила.

А ние като не сме взели 200млрд, КАКВО НАПРАВИХМЕ, ти кажи? По-добре ли сме!? Май само сме стабилизирали мизерията ние.

Истината е, че в последно време нещо правителството съмнително много взе да се "вслушва" в гласа на хората и това е печелене на точки надлъгване. Да, ако не бяххме протестирали ACTA щеше да бъде факт, но тъй като се протестира онези горе видяха шанс да спечелят точки и решиха да се направят загрижени за нас. Но всеки 4-ти млад българин е безработен, ние сме най-мизерната страна в ЕС и това фалшиво печелене на точки не променя този факт!! Не се залъгвайте, че някой се вслушва безапелационно във Вашето мнение, това няма да стане, освен ако ние не го наложим със сопата.

А трябва да се протестира със сила за всичко, което ни удря в джобовете, сещаш ли се? Като са достатъчно хората, защо пололовни стачки не можаха да направят нищо преди време? С мир не става в България, трябва да играе сопата, за да се оправят нещата.

Айде бе...Той ББ не е знаел, че се подписва споразумението, никой не е знаел, че ACTA се подписва, цялото правителство е било в неведение и нещо е правено на своя глава. Или това е особено ефективен политически трик от типа:

"Заплашват ме, че УЖ ще ми вземат хляба, аз се стряскам и протестирам, онези казват, че няма да ми го вземат, аз се радвам какво добро правителство имам, което се вслушва в хората, а онези печелят точки..."

Честно да си призная, не очаквах да разбереш какво съм написал, но очаквах поне да го прочетеш.....Ама карай да върви.......

Че кво му е вулгарното на ника ми бе? Просто обичам да играя "не се сърди човече, а там се чука"

Аз разбрах колко си наивен и как си мислиш, че някой от горните етажи му дреме за теб. А реално всяка загриженост не е случайна, а политически трик за печелене на рейтинг.

А ника ти е вулгарен, защото една от думичките си е просто вулгарен синоним на секс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не позна. Максимум 600 евро минимална заплата, ако не се ореже още заради почти 400 000 000 евра, които не са покрити от изпълнението на рестриктивните мерки изискани от ЕС, Световната банка и МВФ. Гърция в шок!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не позна. Максимум 600 евро минимална заплата, ако не се ореже още заради почти 400 000 000 евра, които не са покрити от изпълнението на рестриктивните мерки изискани от ЕС, Световната банка и МВФ. Гърция в шок!

Всяка държава в ЕС, която може да бъде в криза е по-добре от нас, докато не сме в криза. Бях чел едни статистики, в Румъния ходът на заплатите и въобще заплатите в последните 7години като сума за година са двойни на нашите.Статистиката беше на Еуростат мисля, ще я потърся. Не се залъгвайте, че сме добре.

Вижте онзи със синята кърпа на преден план на снимкатa. Докато не се научим да правим това, но само над правителствените сгради, няма да се оправим.

Публикувано изображение

Подкрепям ВСИЧКИ протестиращи в България, но смятам че са нужни по-радикални мерки и протести, за да може да променим коренно обстановката тук. Дават за улични псета колкото за наука? Ами да изпотрошим колите на депутатите. Дават повече за подслушване, отколкото за здравеопазване-да разбием парламента. Трябва да ги заболи, за да се вслушат наистина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка държава в ЕС, която може да бъде в криза е по-добре от нас, докато не сме в криза. Бях чел едни статистики, в Румъния ходът на заплатите и въобще заплатите в последните 7години като сума за година са двойни на нашите.Статистиката беше на Еуростат мисля, ще я потърся. Не се залъгвайте, че сме добре.

Вижте онзи със синята кърпа на преден план на снимкатa. Докато не се научим да правим това, но само над правителствените сгради, няма да се оправим.

Публикувано изображение

Подкрепям ВСИЧКИ протестиращи в България, но смятам че са нужни по-радикални мерки и протести, за да може да променим коренно обстановката тук. Дават за улични псета колкото за наука? Ами да изпотрошим колите на депутатите. Дават повече за подслушване, отколкото за здравеопазване-да разбием парламента. Трябва да ги заболи, за да се вслушат наистина.

И след като се направи това с техните коли и т.н ? И без това са си ги купили с крадените пари от обикновените хора като нас.Ще си купят нови коли,ще си направят ремонт на парламента,който ще струва 1 милион най-малкото !

А относно чупенето на гражданската собственост,аз също съм против. Обаче,при евентуален ,мащабен протест просто ще се активизират по улиците и вандалите и крадците,който ще трошат и крадът от обикновените хора... Това е истината,ще стане като в Лондон... Освен това някой хора нямат право да протестират,например военно служещите или полицаите.Дори обикновените работници ги е страх да отсъстват дори за един ден от работа,защото ще следва уволнение.За това си стоят на четерибуквието,защото знаят,че нищо няма да се промени освен това,че ще останат без работа.

Ето и една статия,която беше и във весника:

''От 1996 година до сега са направени вече 4 конкурса за преместване на пленарната зала на парламента в бившия Партиен дом.

Възложителят на проекта - Народното събрание е поставил горен праг на разходите за реконструкция - 12 милиона лева. Тази година спечели проектът на архитект Владислав Николов и екипа му. Според тях покривът на пленарната зала трябва да бъде отворен към небето.''

Горен праг.... Добре,че са поставили такъв,защото май ще надхвъли по милион на депутат ... ; ) Депутатите си правят екскурзийки с самолетчето и им пука на ... какво става с хората в България .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ексклузивно! Афера.бг падна жертва на хакери - http://afera.bg/

Веселина Томова е неактивен, а зад удара е застанала турската хакерска група Milli Kuvvetler – „Пазители на държавата”.

В момента на страницата на Афера.бг излиза знакът на хакерската група, придружен от обемен текст на турски език. Основното искане на групата е всички да прочетат и запомнят документа „Ергенекон” (Ergenekon).

„Не мога да си обясня кой стои зад атаката. Едва ли са Анонимните, защото аз заставам зад каузата им. По-скоро преча на властта“, каза за Razkritia.com Веселина Томова.

Вероятно хакерската група е използвана от родни зложелатели, за да съборят сайта на Веселина Томова. Афера.бг е пословичен с критиките си срещу властта и разкритията за далаверите на властимащите. Една от последните скандални статии бе озаглавена „Яне прави свирки на Бойко” по повод спонтанната проява на симпатии на Янев към правителството.

Афера.бг не пропуска да разобличи и насилието в МВР или подмолните игри на Цветан Цветанов. Алексей Петров-Трактора също е сред обичайните заподозрени. Така списъкът със зложелателите на Афера.бг става доста голям и е трудно да се предположи кой точно е поръчал хакерската намеса.

„Заплахите по телефона, непрекъснатото хакване на сайта afera.bg, ръмженето чрез посредници, е почти ежедневие. Претръпваш с това във времето. По-страшно е, когато няма заплахи и се мълчи”, заяви преди време в интервю Веселина Томова по повод постоянното хакване на Афера.бг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ексклузивно! Афера.бг падна жертва на хакери - http://afera.bg/

Веселина Томова е неактивен, а зад удара е застанала турската хакерска група Milli Kuvvetler – „Пазители на държавата”.

В момента на страницата на Афера.бг излиза знакът на хакерската група, придружен от обемен текст на турски език. Основното искане на групата е всички да прочетат и запомнят документа „Ергенекон” (Ergenekon).

„Не мога да си обясня кой стои зад атаката. Едва ли са Анонимните, защото аз заставам зад каузата им. По-скоро преча на властта“, каза за Razkritia.com Веселина Томова.

Вероятно хакерската група е използвана от родни зложелатели, за да съборят сайта на Веселина Томова. Афера.бг е пословичен с критиките си срещу властта и разкритията за далаверите на властимащите. Една от последните скандални статии бе озаглавена „Яне прави свирки на Бойко” по повод спонтанната проява на симпатии на Янев към правителството.

Афера.бг не пропуска да разобличи и насилието в МВР или подмолните игри на Цветан Цветанов. Алексей Петров-Трактора също е сред обичайните заподозрени. Така списъкът със зложелателите на Афера.бг става доста голям и е трудно да се предположи кой точно е поръчал хакерската намеса.

„Заплахите по телефона, непрекъснатото хакване на сайта afera.bg, ръмженето чрез посредници, е почти ежедневие. Претръпваш с това във времето. По-страшно е, когато няма заплахи и се мълчи”, заяви преди време в интервю Веселина Томова по повод постоянното хакване на Афера.бг.

Разбрахме бе, не търси повече сензация...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхувам се да чета наивните ви постове, колеги! На местно ниво успяхме ще годе да покажем, че не искаме АСТА .. Бате Бойко и Трайчо уж се съобразяват с исканията ни и сега играят театър, че са не доразбрали за какво иде реч. Почнаха да размахват пръстове, че се оттегляме от това споразумение и т.н. и хоп медиите ги направиха героите на деня. Само, че искам да задам едно simple въпросче на героите ни... Че кои сте вие, че да казвате че няма да приемем АСТА, защото сте осъзнали грешката си (смях) ??!!? Защо залъгвате обикновените хора, че всичко е свършило? джизъс!!! Факт : Ако ЕС ратифицира АСТА автоматично става същото и тук, ко ще ББ г**а да си одере и да се прави на ..... Протестите са на международно ниво, хора...Трябва да има натиск отвсякъде, за да спрем АСТА! Така, че още нищо не е свършило! Приканвам Ви, на протест на 25.02 , за да им покажем, че не сме глупави да вярваме на плоски обещания! Сега е момента да им покажем, че света се управлява от нас - хората, а не от банда недорасли, алчни и лъжливи политици!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междувременно, се разбраха(държавата[доколкото у нас го има това животно] и капитал монополистите) да вдигнат цените на природният газ, парното и ел. енергията и да не вдигат доходите...Нещо и огледът на опасните язовири се "затлачи" и напредва твърде бавно, кой знае кога ще се чистят и речните корита...Нищо особено не сме постигнали, за да спираме...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не вярваш в ефекта, защо беше там? Напразно си мръзнал... или дойде да ни гледаш сеира.

Логиката ти е странна. Значи това че подкрепата за една кауза е повсеместна, а не локална е безсмислена така ли? Европа е "против" защото ACTA е идиотизъм. Така че подкрепата ни не е нито излишна нито нелогична.

И после като правим като другите сме марионетки. Като не правим кат' ония търтеи гърците и пак сме марионетки. Е не може хем така, хем инак.

Е точно това е странното - във Франция е 1300Е, в Германия няма по закон но реално е пак там, ти да не искаш да кажеш че гръцката икономика е 70% от германската???

Така, отговарям на въпросите ти.

Бях на протеста, защото мои приятели бяха там.

Не знам каква е, но е факт че взимат толкова, знаеш ли кога ще "помиришем" тази заплата у нас? Доста ще почакаме.

Казах към...

Ето ти таблица, далеч е от цифрата, която споменаваш.

http://webcache.goog...bg&client=opera

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах към...

Ето ти таблица, далеч е от цифрата, която споменаваш.

http://webcache.goog...bg&client=opera

Това беше... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, защо не е било и у нас? Дори така да е 1200лв. минимална заплата, нека да е зле...

Всичко което исках да кажа е, че имаше протест, събраха се повече хора отколкото някога са се събирали за подобна кауза в БГ, и нещо стана в резултат на протеста. Даже точно тази дума ползвах. Не съм казвал - ние спряхме ACTA. И аз като повечето тук смятам, че само неприемането на ACTA в ЕС може да ни отърве. И няма лошо и ние да помогнем на другите протестиращи.

Някои от последните постове са изцяло offtopic. Незнам какво общо има ACTA с икономическото положение на България.Не мога да разбера за какво смесвате темите. Това му се вика "да ловиш риба в мътна вода" - айде видяхме много хора на едно място дайте да ги накараме и за нас да викат.

Аз откровенно не бих излязъл на протест за какъвто говорите с Advocatus Diavoli. Нито получавам минимална заплата, нито нещо важно свързано с мен се определя от нея(освен че плащам данък.), така че и 50000лв да я направят, аз полза нямам. После който протестира трябва да е наясно с алтернативите. Е аз не съм. Не знам какво трябва да се направи за да се вдигне минималната заплата и дали може. Нито съм икономист, нито политически активист, нито им вярвам на тези две групи хора. Казвате тези са лоши, ние можем по-добре - ми то всички така казват...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко което исках да кажа е, че имаше протест, събраха се повече хора отколкото някога са се събирали за подобна кауза в БГ, и нещо стана в резултат на протеста. Даже точно тази дума ползвах. Не съм казвал - ние спряхме ACTA. И аз като повечето тук смятам, че само неприемането на ACTA в ЕС може да ни отърве. И няма лошо и ние да помогнем на другите протестиращи.

Някои от последните постове са изцяло offtopic. Незнам какво общо има ACTA с икономическото положение на България.Не мога да разбера за какво смесвате темите. Това му се вика "да ловиш риба в мътна вода" - айде видяхме много хора на едно място дайте да ги накараме и за нас да викат.

Аз откровенно не бих излязъл на протест за какъвто говорите с Advocatus Diavoli. Нито получавам минимална заплата, нито нещо важно свързано с мен се определя от нея(освен че плащам данък.), така че и 50000лв да я направят, аз полза нямам. После който протестира трябва да е наясно с алтернативите. Е аз не съм. Не знам какво трябва да се направи за да се вдигне минималната заплата и дали може. Нито съм икономист, нито политически активист, нито им вярвам на тези две групи хора. Казвате тези са лоши, ние можем по-добре - ми то всички така казват...

С цялото ми уважение към Вас, но чувате ли се какви ги наговорихте само...? Първо цитирате погрешен пост - това както и да е. Второ не четете внимателно за да разберете, какво общо има ACTA с икономическото положение на България. Някой беше споменал, че много бил впечатлен, как управляващите са ни "чули" и са отреагирали, само където това съвсем не е така. Във връзка с протестите стана дума, за протестите в Гърция и аз дадох пример, че протести като техните могат да се взимат на сериозно, защото те излизат на протест за това каквото засяга пряко техните интереси. Затова и ги дадох за пример. Хубаво ние излезнахме веднъж на протест, но от резултата от който и без него, щеше да е същия. Вместо това защо не се вдигнем за редица по-важни неща, като системата за "здравеопазване", заплатите в БГ, сваляне на правителства и т.н. Вие хубаво не взимате минимална заплата, но дали ако е факт поне минималната да бъде увеличена поне три пъти, това няма да засегне и средната? Така че логиката Ви е меко казано нелепа! И само да вметна още едно нещо, пък Вие си правете изводите... Плевнелиев заяви, че имал намерение до 2020 година да се покачи средната заплата със 60% на средната за Европа заплата. Представете си сега какви пари взимат там сега, а какво ще бъде през 2020 и ние къде ще бъдем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване