Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България подписа ACTA.Започват протести !

Препоръчан отговор

Не мога да разбера, как си въобразявате, че нещо подобно може да се случи? Какво мислите, че торент тракерите няма да реагират ли? Най-елементарната опция: индивидуално 128 битово MD5 криптиране на данните и ключ за декриптиране на PM в сайта, за всеки торент, който сваляте. Като сваляте по 20-30 гиги дневно, на доставчика Ви ше му трябва супер компютър, като този в NASA, за да разбива MD5 без ключ, че да вижда какво всъщност сваляте и дали нарушавате нечии авторски права.

MD5 не може да се декодира, дори от супер компютър, като този в NASA! MD5 хешира само в една посока и това го прави уникално. Всичко останало е гръмки фрази на лаици.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 303
  • Създадено
  • Последен отговор

Войната, наречена ACTA

Германия не подписа споразумението АСТА.

Противниците му са настръхнали и се организират за протести.

Привържениците му пък са объркани.

Трябва да има начин да бъдат разделени трите основни проблема, защото

зад Сопа и Пипа без съмнения стоят важни корпоративни интереси

и много пари, казва А. Андреев

Германия не е подписала споразумението АСТА, понеже в Германия отдавна съществува аналог в по-мека форма. Тук се следи трафика, а глобите са 4 цифрени - оклоло 1000 евро на провинение, основно по параграф филмопиратстване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност досега в тази тема липсва текста от ACTA договора на български език, както и оригинал. След като липсва, може само да гадаем. Например днес в news.bg имаше някаква новина, която е доста странна и предвидима като реакция → тук.

И в доста други медии се прокрадна същото успокоение.

Едва ли родните капацитети ги е грижа или са мислили какво подписват. За тях това са глупости, а интернет и без друго не ползват... Важното е че са участвали на равни начала със световните капацитети. Значи чудесно.

След като в САЩ успяха да накарат политиците да успокоят топката със SOPA и PIPA, явно в Европа циркът предстои.

Универсално масово явление.

P.S. Прочее има сума ти лобисти, например Ал Гор, нобелов лауреат. Той в момента е в Apple и в Google (???) за което нямам обяснение, справка (Wikipedia):

Той прокламира глобалното затопляне и сега се купуват квоти за емисии от фосилни горива. Няма затопляне, а обратното, факт. Умряхме от студ. Същото е и с ACTA, SOPA и пр. Силни лобисти, това е.

Отде пък се сети за тоя нагъл тъпанар. Нито Гор-а, нито студът доказват липсата на глобално затопляне. Но вероятно и двете се ползват от него.

Преди малко гледах предаване за ACTA по някаква българска телевизия, май беше BTV Action. Изключително плоско, подвеждащо, неграмотно и направено в час по трудово.

С повечето световни медии е така. Кога последно си гледал хубави новини? Изобщо разбира ли се от тях какво се случва извън България? Да не говорим че и за България е селекция!

Не мога да разбера, как си въобразявате, че нещо подобно може да се случи? Какво мислите, че торент тракерите няма да реагират ли? Най-елементарната опция: индивидуално 128 битово MD5 криптиране на данните и ключ за декриптиране на PM в сайта, за всеки торент, който сваляте.

Имаш поне няколко проблема.

1. Ако ти знаеш как да се вържеш, какво им пречи и те да правят същото?

2. Ако те не знаят как да се вържат, това автоматично означава, че вие (десетината ?!) потребители сте изолирана общност. Кой ще ви пълни съдържанието?

Българите почти никога не са рипвали или сканирали съдържание. То ни идва подарък отвън. Ако и да е имало самоиницитива тя винаги е била ограничена.

Не може да се каже, че не сме се съобразявали с авторите и издателствата, защото много рядко качваме родна продукция, още по-рядко актуална. Да не говорим, че не достига нито качеството, нито количеството, нито разнообразието.

3. Не мислиш ли, че обмяната на големи обеми данни през мрежата, помежду точно десетина абоната буди подозрение?

4. Данни, които не могат да бъдат шпионирани?

Аз сериозно се замислям дали това не е някакъв блъф, за да се приемат накрая някакви по-малки забрани, които да не се подлагат на обсъждане, и да излезе, че ни се е разминало нещо по-лошо.

Архитектите са доволни. Дори и сега да не мине изцяло, ще е поредната стъпка напред. Те така и очакват.

Не прочетох цялата статия, че много дълга, но едно не ми е ясно. Как така споразумението е било пазено в тайна толкова години?

Определено не вярвам да е събудило грижи у някого. Та това е поредната братска инициатива.

а) светът се управлява от точно определени хора като масоните и ние сме пионки, дето не знаем, че сме пионки;

С парите масони не ти и трябват. Дали ще са точно евреи, англичани или други някакви няма значение. Винаги ще има поне едни, а ако те изчезнат друг ще ги замести.

Вчера или онзи ден гледах по ТВ някакъв индивид, който сравнява филми с краставици ?!! Мъчи ме да си преставям, какво щяло да стане, ако отворили женския пазар за свободно сваляне ?!! Ако толкова иска, да се развива на женския пазар и толкоз. Никой няма да го краде :) .

Не знам, след като забранят незаконното теглене на песни, как ще знаем какво да си купим.Айде, за някои може и да е лесно - отива на дискотека или в друга дупка, слуша това онова, разбира от приятелчета как се казва тая песен, кой я изпълнява, отива в магазина и пита. Хубаво. Връщаме се 10-15 години назад.

Всъщност намирането е дори още по-лесно. Има си изглед на музиката навсякъде. Лесно можеш да търсиш и да прослушаш някаква подбрана част от съдържанието. Дори и да търсиш пиратско съдържание, пак е от полза. Особено когато не знаеш какво точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам за вас, ама аз искам качество колкото и когато е възможно. Пиратството не дава качество. Ако ми даваха всичко едно към едно да ги подкрепя, но те ми дават скапано рипнати дискове, скапано компресирани филми, нескопосано направени електронни книги и идиотско кракнати игри. Върнаха ме в детската градина през последните 10 години! Ами аз още в седми клас си купувах дискети с игри от "Млад техник", а това бе през...1985 година :D До скоро се търкаляха някъде. Цялата ни държава е такава - на просяци и такива, правещи се на просяци, които са много по-лоши от истинските просяци, защото оплакват себе си без причина!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на това споразумение е уж да се намали пиратството.Но защо тогава е толкова тайно и толкова криеха какви неща пише в споразумението,върху което нашите управници сложиха подписа си? Какви може да са последиците от ACTA? Има ли предпоставки държавата или определени организации да го използват за преследване на неудобните? Възможно ли е при коментари против управляващите,при инициативи във фейсбуук или др сайтове да намерят някаква причина и да ви преследват после до дупка? "Страничните ефекти" от това недоразумение ACTA са всевъзможни.Всеки може сам да си отговори за себе си,а може и да сподели мнението си тук.

След като се разчу какво са подписали Трайчо Трайков заяви,че били подписали със симпатично мастило,вярвате ли на това?

Питам се от къде ли ще намерят ресурс да следят всички интернет потребители и да прилагат наказания на всички "престъпници".Ще са нужни мноооого пари за да се прилага това споразумение неизбриателно и не само на неудобните,а кой ще ни ги даде тея пари? Или ще трябва една огромна сума вместо за здравеопазване(примерно)да отива за..преследване на интернет "престъпниците".Толкова ли е важно,това ли дърпа България толкова надолу..в преследване на интернет "престъпници" ли трябва да влизат парите на данъкоплатците?

Според ACTA доставчиците на интернет трябва безапелативно да предоставят личните данни на клиентите си.Наказанията ще бъдат договаряни пряко между корпорациите-праводържатели и обвиняваните от тях лица,без участие на съда. Корпорациите не са длъжни да представят каквито и да е доказателства за обвиненията си. Размерът и обхватът на наказателните мерки се определят от корпорациите.

На 11 февруари от 11ч ще тръгне протеста от НДК,всеки интернет потребител,който не желае личните му данни да бъдат достъпни за всички,всеки който не желае да бъде съден за свалена песен,филм или торент може да се чувства поканен.

А тук всеки може да заяви дали ще присъства https://www.facebook...46513398758312/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една хубава статия по темата

Глобалният заговор

Кога свободата е робство, а невежеството - сила?

Когато под един благовиден предлог брутално се посяга на свободата на изразяване.

И когато се раждаше споразумението АСТА.

Тогава мирът става война, казва Л. Русева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, как си въобразявате, че нещо подобно може да се случи? Какво мислите, че торент тракерите няма да реагират ли? Най-елементарната опция: индивидуално 128 битово MD5 криптиране на данните и ключ за декриптиране на PM в сайта, за всеки торент, който сваляте. Като сваляте по 20-30 гиги дневно, на доставчика Ви ше му трябва супер компютър, като този в NASA, за да разбива MD5 без ключ, че да вижда какво всъщност сваляте и дали нарушавате нечии авторски права.

Преди да пишете пълни глупости е по-добре да четете, мислите и се интересувате. MD5 е алгоритъм за хеширане, не за криптиране. И защо си мислите че точно НАСА имат толкова мощни компютри. Поинтересувайте се за NSA
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега всеки следи всекиго. Не е ли по-добре всички да знаят, че следенето е законно и да се пазят, отколкото да се мислят за независими, а в същото време да им подливат вода всякакви типове в мрежата? Ама че наивно мислене за свобода. Няма такова нещо. Дори и в тоя момент сте следени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега всеки следи всекиго. Не е ли по-добре всички да знаят, че следенето е законно и да се пазят, отколкото да се мислят за независими, а в същото време да им подливат вода всякакви типове в мрежата? Ама че наивно мислене за свобода. Няма такова нещо. Дори и в тоя момент сте следени.

Билдер, никой няма право да ти чете писмата нали ? Никой няма право да ти наднича в спалнята да те гледа как онождаш гаджето сим нали ? Никой няма право да се рови в боклука ти, да те следи какво гледаш, какво приказваш и т.н.Никой няма право да те съди и наказва без да си имал възможност да се защитиш.

Това са основни човешки права.

Едно време никой е ти ги ограничаваше тези рпава.Дори и по соца беше така - знаеше се, че тайните служби рпавят подобни неща -четат писмата, подслушват телефоните, арестуват без съд и присъда, но само опасни за общството лица - престъпници, терористи, идеологически врагове.

АКТА обаче задължава всеки един провайдер да прави това.

няма да има вече съд - чл. 9 въвежда презумпция за вреди, които не трябва да се доказват.На практика това означва, че ти си виновен и размера на вредата е само подробност, която няма нужда да бъде дискутирана.По този член, ако ти имам зъб - на момента мога да пиша писмо на компанията, чието лого е на аватара ти и да поискам изземване на имущестовото ти.

Ти поне знаеш какво е да те баннат от сайт за незначителни неща.представи си обаче , че от утре, ще получиш не само бан във форума, ами и комплект полицаи пред вртата си, само защото си се заял с някой като мен и аз съм решил да ти го върна ?

Ето ти -прясна новина :

Във Франция глобиха Гугъл за безплатните карти

Френската компания Bottin Cartographes осъди гиганта Google да й изплати компенсация заради нелоялна конкуренция и дъмпинг на картографския пазар. Bottin Cartographes предлага аналогични на Google Pams услуги, но срещу заплащане......

и това се случва още преди АКТА да е влязла в сила.

Представи си какво ни чака, ако влезе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, човек да не се пошегува малко :) Не ми се спори, но само ще ти напомня един незначителен факт отпреди няколко години тук, във форума. Бях си регистрирал имейл само, за да регистрирам ник. Никъде другаде не бях го ползвал, даже го бях забравил. Не щеш ли, о изненада! Получавам спам във вид на покана за нещо си. Кой е дал имейла ми? Тук ми се оправдахте, че разработчикът на сайта тайно ни е взел имейлите от базата данни и тем подобни глупости. Е, аз мога да търпя подобно отношение.Айде, това е някакъв безобиден спам. Ами кой гарантира, че личните ми данни не се разпращат примерно на Ал Кайда и Обама? Сори, ама си пазя писмата от администратора, както и моето, с което напомних, че не може така да се дават лични данни волно или неволно, както се и надявам да е станало. Щото ако е волно, а в същото време не даваме и думичка да се отрони тук за пиратство, нещата са доста по-зле. И колко пъти питах, защо старата ми снимка, махната преди може би година стои още в нета при търсене на името ми? Това не е ли нарушение на правата ми? Само, че тоя път никой не ми отговори. Вместо това, разни ( не тук) тръгват да се оправдават, че вифиш ли, базата данни се поддържала трудно и тем подобни глупости. Айде, да не говоря, че няма смисъл. Затова казвам, че по-добре е всички да знаят, че могат да бъдат следени. Тогава никой няма да ми разпраща имейлите и никой няма да оставя личните ми данни на разположение на целия свят, при положение, че аз с едно просто действие съм си изтрил снимката от профила :) Не съм ли прав? Ако не съм, опровергайте ме, че ми стана интересно. ПП: Тоя аватар добре ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се мисли какво ще стане, ако Китай подпише ACTA(знам че неможе) .Сигурно тогава световната икономика ще се срине.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ на тайното споразумение!!!

Вероятно не знаете какво e ACTA. На български акронимът би се превел "Търговско споразумение за борба с фалшифицирането". Много за него е забулено в тайна. В основите си би трябвало да защитава интелектуалната собственост и да спре ментета на световен мащаб. Такъв механизъм срещу фалшивите стоки в известна степен наистина е нужен. Всичко би било наред, ако обаче три очевидни заплахи не бяха налице:

- ACTA далеч не се ограничава само до ментетата, а възприема доста широка дефиниция на "кражба" в интернет

- ACTA практически не позволява на отделните държави да формират собствени закони и предвижда затвор за дребни нарушения, като слушане на пиратска музика!

- ACTA се обсъжда изцяло в тайна без обществени дискусии и неправителствени организации

Тук не говорим просто за спиране на торенти! Този договор задължава всички държави да предоставят на мултинационалните корпорации всякаква лична информация за предполагаеми престъпници и действа извън всякаква легална рамка и разбирания на отделните страни. Наказуеми са както тези, които "крадат" интелектуална собственост, така и онези, които пренасят информацията - като интернет доставчици и hosting компании.

Дефиницията какво е интелектуална собственост е доста общо описана и може да засегне дори блогъри, които споменават търговска марка в критична статия. Същото важи за иновации на малки компании, по-евтини алтернативи и generic лекарства, които не се нравят на големите корпорации.

България вече е подписала споразумението.

Европейският парламент вече е излязъл с резолюция против ACTA. През юни се очаква да бъде внесен

за ратификация в Европарламента и точно там ще трябва да бъде отхвърлен!

ТИ ИМАШ ШАНС ДА СПРЕШ ТОВА БЕЗУМИЕ!

КАКВО МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ ТИ?

Можеш да изпратиш мейл до българските представители в Европейския парламент със следния или подобен текст:

АЗ съм против ратифицирането на ACTA , тъй като считам, че това накърнява правото ми на достъп и търсене на информация, както и личната ми неприкосновеност, гарантирани от конституцията на Република България!

Като ИЗБРАН ОТ МЕН, представител в ЕП, настоявам да защитите МОИТЕ права, като гласувате ПРОТИВ това срамно споразумение!

Метин КАЗАК - [email protected]

Слави БИНЕВ -

Филиз Хакъева ХЮСМЕНОВА - [email protected]

Станимир ИЛЧЕВ - [email protected]

Илияна Малинова ЙОТОВА -

Илиaна ИВAНОВА - [email protected]

Ивайло КАЛФИН -

Евгени КИРИЛОВ -

Андрей КОВАЧЕВ - [email protected]

Мария НЕДЕЛЧЕВА - [email protected]

Светослав Христов МАЛИНОВ -

Надежда НЕЙНСКИ -

Владко Тодоров ПАНАЙОТОВ - [email protected]

Антония ПЪРВАНОВА - [email protected]

Димитър СТОЯНОВ - [email protected]

Емил СТОЯНОВ - [email protected]

Владимир УРУЧЕВ - [email protected]

Кристиан ВИГЕНИН -

Имената са в различен цвят, както следва:

* Червено - "ЗА" ACTA

* Зелено - "Против" ACTA

* Черно - "Неуточнена" позиция

(Тази информация ще се обновява в зависимост от публично обявената позиция на съответния депутат)

Ако не знаете към кого точно да адресирате писмото, можете да го изпратите до всички , като копирате

долуизписаните мейли и ги пейснете в полето До... (To...)

[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо имейлите на зелените имена не са написани?

То това е публична информация и пощите им ги има на сайта на европейския парламент, както е написано.

редакция: всъщност там не ги намерих, но ги има тук

Обаче защо всички обръщат внимание само на частта на ACTA която засяга информационното съдържание?

Нима не ви касае, че също така ще засегне и продажбите на определени видове лекарства и семена?

ACTA е едно безумие, което изобщо незнам как разумни хора са допуснали да стигне толкова далеч. За мен вкарването в сила на такова нещо си е държавна измяна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам за вас, ама аз искам качество колкото и когато е възможно. Пиратството не дава качество. Ако ми даваха всичко едно към едно да ги подкрепя, но те ми дават скапано рипнати дискове, скапано компресирани филми, нескопосано направени електронни книги и идиотско кракнати игри. Върнаха ме в детската градина през последните 10 години! Ами аз още в седми клас си купувах дискети с игри от "Млад техник", а това бе през...1985 година До скоро се търкаляха някъде. Цялата ни държава е такава - на просяци и такива, правещи се на просяци, които са много по-лоши от истинските просяци, защото оплакват себе си без причина!

Ха-ха..Много смешно...Тия скапани песни и компресирани филми са поради факта, че извън големите градове интернетът е бавен и да точиш с 200-500KB/sec някой BD от 25GB просто няма да стане. Моят е 1MB/sec и ако точа нещо, то е някакъв рип.

HD-тата често са твърде големи..Ето за това прекодват хората филмите..А mp3-ките..Ами от неграмотност...

Идеята на това споразумение е уж да се намали пиратството.Но защо тогава е толкова тайно и толкова криеха какви неща пише в споразумението,върху което нашите управници сложиха подписа си? Какви може да са последиците от ACTA?

...

Според ACTA доставчиците на интернет трябва безапелативно да предоставят личните данни на клиентите си.Наказанията ще бъдат договаряни пряко между корпорациите-праводържатели и обвиняваните от тях лица,без участие на съда. Корпорациите не са длъжни да представят каквито и да е доказателства за обвиненията си. Размерът и обхватът на наказателните мерки се определят от корпорациите.

Може би имаш голямо право...

Още една хубава статия по темата

Глобалният заговор

Кога свободата е робство, а невежеството - сила?

Когато под един благовиден предлог брутално се посяга на свободата на изразяване.

И когато се раждаше споразумението АСТА.

Тогава мирът става война, казва Л. Русева.

Това веднага ми навя на сценария от книгата 1984, която четох благодарение на Читанка.info, защото смотани книги на нови автори-много, а класика няма...

Законно следене? Аз не искам да е законно. СРС-тата също не се признават дори, ако предварително не се вземе разрешение.

Билдер, никой няма право да ти чете писмата нали ? Никой няма право да ти наднича в спалнята да те гледа как онождаш гаджето сим нали ? Никой няма право да се рови в боклука ти, да те следи какво гледаш, какво приказваш и т.н.Никой няма право да те съди и наказва без да си имал възможност да се защитиш.

Това са основни човешки права.

Едно време никой е ти ги ограничаваше тези рпава.Дори и по соца беше така - знаеше се, че тайните служби рпавят подобни неща -четат писмата, подслушват телефоните, арестуват без съд и присъда, но само опасни за общството лица - престъпници, терористи, идеологически врагове.

АКТА обаче задължава всеки един провайдер да прави това.

няма да има вече съд - чл. 9 въвежда презумпция за вреди, които не трябва да се доказват.На практика това означва, че ти си виновен и размера на вредата е само подробност, която няма нужда да бъде дискутирана.По този член, ако ти имам зъб - на момента мога да пиша писмо на компанията, чието лого е на аватара ти и да поискам изземване на имущестовото ти.

Ти поне знаеш какво е да те баннат от сайт за незначителни неща.представи си обаче , че от утре, ще получиш не само бан във форума, ами и комплект полицаи пред вртата си, само защото си се заял с някой като мен и аз съм решил да ти го върна ?

Ето ти -прясна новина :

Във Франция глобиха Гугъл за безплатните карти

Френската компания Bottin Cartographes осъди гиганта Google да й изплати компенсация заради нелоялна конкуренция и дъмпинг на картографския пазар. Bottin Cartographes предлага аналогични на Google Pams услуги, но срещу заплащане......

и това се случва още преди АКТА да е влязла в сила.

Представи си какво ни чака, ако влезе

Освен да те подкрепя, друго не мога да кажа..

Е, човек да не се пошегува малко ...

И колко пъти питах, защо старата ми снимка, махната преди може би година стои още в нета при търсене на името ми? Това не е ли нарушение на правата ми? Само, че тоя път никой не ми отговори. Вместо това, разни ( не тук) тръгват да се оправдават, че вифиш ли, базата данни се поддържала трудно и тем подобни глупости. Айде, да не говоря, че няма смисъл. Затова казвам, че по-добре е всички да знаят, че могат да бъдат следени. Тогава никой няма да ми разпраща имейлите и никой няма да оставя личните ми данни на разположение на целия свят, при положение, че аз с едно просто действие съм си изтрил снимката от профила Не съм ли прав? Ако не съм, опровергайте ме, че ми стана интересно.

Не, ние не трябва да бъдем следени, а шегата ти е ТЪПА. Снимката ти седи в нета, защото Google я е каталогизирал. Ти хубаво изтриваш страницата от книгата, ама трябва да се поправи и индекса/съдържанието/ което води към нея. Това зависи от Google, който не опреснява всеки ден съдържанието, защото следи огромни обеми от информация.

То това е публична информация и пощите им ги има на сайта на европейския парламент, както е написано.

редакция: всъщност там не ги намерих, но ги има тук

Обаче защо всички обръщат внимание само на частта на ACTA която засяга информационното съдържание?

Нима не ви касае, че също така ще засегне и продажбите на определени видове лекарства и семена?

ACTA е едно безумие, което изобщо незнам как разумни хора са допуснали да стигне толкова далеч. За мен вкарването в сила на такова нещо си е държавна измяна.

Ами..относително съгласен съм...

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,да споделя и моето мнение относно темата!

Много мнения има,аз обаче смятам че това което се опитват да направят всъщност е налагане на нов световен ред,или с две думи - светът принадлежи на богатите и само те имат права,останалите са кукли на конци!

Нямаш пари,за да си купиш филма,музиката,книгата няма да гледаш,слушаш и четеш,та дори и филма да е боза,музиката да е пълна скръб и книгата да е за тоалетната,просто искат да не ти оставят избор,докато интернет(торент тракерите) дава избор на бедния потребител да гледа филми,да слуша музика и да чете книги безплатно!

Всеки гражданин в държавата ни има права,правата не бива да бъдат определяни от хора,които нямат и грам култура,заради това държавата ни е в това положение,днес е ACTA,а утре може да я продадат на САЩ и да принудят хората да говорят на английски,или да подпишат договор,че въздуха който дишаме и той трябва да се плаща,това трябва ли да стане?!

Защитниците на авторските права да си отворят хубаво ушенцата и да слушат това :

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята на това споразумение е уж да се намали пиратството.Но защо тогава е толкова тайно и толкова криеха какви неща пише в споразумението,върху което нашите управници сложиха подписа си? Какви може да са последиците от ACTA? Има ли предпоставки държавата или определени организации да го използват за преследване на неудобните? Възможно ли е при коментари против управляващите,при инициативи във фейсбуук или др сайтове да намерят някаква причина и да ви преследват после до дупка? "Страничните ефекти" от това недоразумение ACTA са всевъзможни.Всеки може сам да си отговори за себе си,а може и да сподели мнението си тук.

След като се разчу какво са подписали Трайчо Трайков заяви,че били подписали със симпатично мастило,вярвате ли на това? За мен това е много нагло поведение,сякаш го казва на овце,а не на хора ползващи интернет.

Питам се от къде ли ще намерят ресурс да следят всички интернет потребители и да прилагат наказания на всички "престъпници".Ще са нужни мноооого пари за да се прилага това споразумение неизбриателно и не само на неудобните,а кой ще ни ги даде тея пари? Или ще трябва една огромна сума вместо за здравеопазване(примерно)да отива за..преследване на интернет "престъпниците".Толкова ли е важно,това ли дърпа България толкова надолу..в преследване на интернет "престъпници" ли трябва да влизат парите на данъкоплатците?

Според ACTA доставчиците на интернет трябва безапелативно да предоставят личните данни на клиентите си.

Ето и линк със само част от спорните текстове в ACTA http://news.data.bg/2/bulgaria/306808/page/2

На 11 февруари от 11ч ще тръгне протеста от НДК,всеки интернет потребител,който не желае личните му данни да бъдат достъпни за всички,всеки който не желае да бъде съден за свалена песен,филм или торент може да се чувства поканен.

А тук всеки може да заяви дали ще присъства https://www.facebook.com/events/246513398758312/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче никой не споменава че Русия , Китай и доста други страни в света изобщо не обръщат внимание на АСТА :D .... боли ги фара тях за американските глупости... А новите европейци като най-послушни веднага дигат лапичка и лайват , белким ги почешат по главичката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

редно е да започнат, следя новините, че и в други страни са започнали протести, а управляващите казват, че са подписали споразумението при липса на не много яснота, върви ги разбери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, как мислите е според "АКТА" - ако се запозная с момиче по интернет и тя си легне с мен, трябва ли да плащам авторски права на баща й? Или само ако я споделя с приятели?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване