Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

haidukpikaso

България подписа ACTA.Започват протести !

Препоръчан отговор

Защото една песен която ти харесва можеш да я харесаш по радиото или в дискотека и т.н и след това да си я купиш, защото хубава песен се слуша много много пъти. Докато филм или книга се гледат/прочитат повторно доста рядко (аз филми почти не гледам два пъти). Почти всички видове софтуер имат пълнофункционален trial за 1 месец да кажем и пак можеш да видиш и изпробваш всичко. Това за стойностните филми и книги никога и никак не съм го разбирал - всеки си има собствен вкус.

А пък на мен ми се случва често да гледам пак някой филм. Например, вчера гледах за не знам кой път ето този филм:

Mulholland Drive (2001)

Хич не ми говорете за трейлъри, критика и там описанията на книгите. Във всеки филм има 20ина интересни секунди които като се подредят майсторски и го правят привлекателен. После отивам и гледам час и 29 минути глупости и 20те секунди от трейлъра. Да не говорим че има филми чиито трейлъри съдържат кадри които ги няма в филма. Критиката - ами това че всеки има собствен вкус я обезсмисля, освен за много крайните случаи.

Добре, хем си недоволен от филмите; хем ще си недоволен, ако те ограничат да не можеш да ги сваляш безплатно от нета. Нещо не разбирам защо се възмущаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък на мен ми се случва често да гледам пак някой филм. Например, вчера гледах за не знам кой път ето този филм:

Mulholland Drive (2001)

Разбираш какво искам да кажа: Очевидно една песен която ти харесва се слуша много пъти повече от един филм, т.е. стойността и за съответния човек намалява много по-малко с всяко слушане от филма. Кой е по-реалният случай

Един човек да чуе песен по радиото да му хареса и да иска да си я купи или един човек да гледа филм по телевизията и после да иде да го гледа на кино.

Добре, хем си недоволен от филмите; хем ще си недоволен, ако те ограничат да не можеш да ги сваляш безплатно от нета. Нещо не разбирам защо се възмущаваш.

Недоволен съм не от филмите, нито от това че ще ме ограничат да ги свалям - пука ми, от всяко коментирано съдържание тук, точно от филми най-лесно ще се лиша. Недоволен съм, че тези които ходят на кино са в положение да са набутани, защото няма как да знаят за какво плащат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ние навремето се тълпяхме да гледаме Междузвездни Войни без трейлъри, а само с малко критики в БТА Паралели. Само като чуехме Харисън Форд, без да се замисляме хуквахме към кината. Не ни трябваше някой да ни убеждава дълго. Напротив, ние трябваше да убеждаваме родителите си, че е нормално един филм да се гледа 10 пъти на кино. Тоя номер съм го правил с Междузвездни Войни. И тогава билетът не бе евтин ( поне в началото) за заплати 150-300 лева. Само, че времената се менят и вече никой не се връзва току така на холивудска боза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

flare, Аз гледам филми,слушам музика с пиратска операционна система съм,въпреки,че имах оригинална,казваш почти легален си а ? Ами музиката и филмите на компа ти ?

''Министерства ползват фирми с пиратски софтуер

В Народното събрание официално са посъветвали депутатите да си набавят нелегитимно копие на учебник по английски... '' Стара статия от 2004 година .

''Френското министерство на културата сваляло нелегално съдържание от интернет''

Статията е от декември 2011.

Извинявам се за големите букви,просто ги копнах,те ползват нелегален софруер и т.н Камо ли обикновен човек в България със средната заплата,която е от порядака на 400 лева. Изобщо не ми пука,кой дава пари.Както казах след като едно нещо ми е безплатно,защо да давам пари за него.Какво остана в тази държава безплатно,освен филмите,музиката и т.н в интернет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положението е неравнопостойно,имайки предвид покупателната сила и съответно количеството.А корпорации да впрягат държавни институции с цел увеличаване на печалбите не е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

flare, Аз гледам филми,слушам музика с пиратска операционна система съм,въпреки,че имах оригинална,казваш почти легален си а ? Ами музиката и филмите на компа ти ?

Ползвам Vista която ми е легална, музика на компа не слушам и мп3 плейър не притежавам.

Освен това ходя на кино на всеки филм и си купувам всяка книга, която мисля че ще ми хареса

Мисля че това ти отговаря на последната част на втория въпрос.

Както казах след като едно нещо ми е безплатно,защо да давам пари за него.

Еми като има будали като мен да плащат...

П.П. Филми и книги които не се намират в България е, единственото с което кръшвам от правия път, ама там те са си виновни - да ги пускат тука...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недоволен съм не от филмите, нито от това че ще ме ограничат да ги свалям - пука ми, от всяко коментирано съдържание тук, точно от филми най-лесно ще се лиша. Недоволен съм, че тези които ходят на кино са в положение да са набутани, защото няма как да знаят за какво плащат.

Виж, аз по-горе писах, че за мен най-сериозният проблем е разликата в стандарта на живот. Много е утопично някой да очаква, че в България ще се ползват само продукти с платени права. От тази гледна точка, хората, имащи културни и интелектуални потребности, с които тези продукти са свързани, ще бъдат ощетени. Човек може да има голямо желание да ползва само лицензирани продукти, но със средната заплата в България това няма как да стане. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две думи.Интернет-комунизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако всички правят така, то никой няма да създава хубаво съдържание, защото и то си струва парите. Тоест ти казваш да не плащаме на актьорите, писателите, програмистите, хужожниците, и т.н. Не мога да споря какви са реалните цени на техните продукти, но да казваш че не трябва да се плаща за това е просто смешно. Ами аз бих казал като искаш да даваш парите за семейството си, давай ги, не слушай музика, не гледай филми, ползвай линукс и така. А ако ми кажеш че семейството ти не може без тези неща значи все пак тези пари са дадени за него нали???...

На компютъра си нямам една платена програма, освен игри. Лаптопа идва с recovery и лицензионен стикер с WindowsXP.

Aко обаче трябва да избирам дали да купя 1 mp3 песен или един килограм салам за децата, ще избера второто. Убий ме, ако искаш, това е. Покупателната ни способност е най-ниската в ЕС, с най-ниските заплати сме в ЕС, средната заплата е под 300Евро.

Ами, съжалявам, че ще дам парите за да нахраня децата, ама хляба за разлика от книгата в PDF или mp3-то не мога да го мултиплицирам с copy/paste. Да нахраня мултинационални корпорации, които нито ги е грижа за хората, нито за авторите, а след като произведат нещо само му дават copy/paste и ми искат пари за всяко следващо копие, без да влагат и стотинка повече.

Между другото, ако се хващаме, то и клипче от тубата с озвучение-някоя песен е нарушение.

Помня за един нелеп случай, където щели да вземат радиото и да накажат собственика на крайпътно ресторантче в САЩ, защото бил пускал музиката от радиото пред публика/клиентите/, без да си платил авторски права!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

flare За последното изречение,си що годе прав,администраций използват нелегални ... ,камо ли обикновени потребители.Аз също нямам против да дам пари за книга,но не бих дал за неща който мога и да не го правя.Това,че ти можеш да си позволиш да отидеш на кино,когато ти се иска,не означава че всички могат да си го позволят.След като немогат,да не гледат филми,да не слушат музика,да не могат да се позабавляват като изиграят една игра ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На компютъра си нямам една платена програма, освен игри. Лаптопа идва с recovery и лицензионен стикер с WindowsXP.

Aко обаче трябва да избирам дали да купя 1 mp3 песен или един килограм салам за децата, ще избера второто. Убий ме, ако искаш, това е. Покупателната ни способност е най-ниската в ЕС, с най-ниските заплати сме в ЕС, средната заплата е под 300Евро.

Ами, съжалявам, че ще дам парите за да нахраня децата, ама хляба за разлика от книгата в PDF или mp3-то не мога да го мултиплицирам с copy/paste. Да нахраня мултинационални корпорации, които нито ги е грижа за хората, нито за авторите, а след като произведат нещо само му дават copy/paste и ми искат пари за всяко следващо копие, без да влагат и стотинка повече.

flare За последното изречение,си що годе прав,администраций използват нелегални ... ,камо ли обикновени потребители.Аз също нямам против да дам пари за книга,но не бих дал за неща който мога и да не го правя.Това,че ти можеш да си позволиш да отидеш на кино,когато ти се иска,не означава че всички могат да си го позволят.След като немогат,да не гледат филми,да не слушат музика,да не могат да се позабавляват като изиграят една игра ли ?

Е няма какво да кажа против тези двете. Май постовете ми прозвучаха по-радикално, от колкото в действителност исках. Определено не е правилно и е дискриминация, хората с недостатъчна покупателна способност, да се лишават от достъп до подобна информация при положение, че допълнителните копия не струват нищо, а ако нямаше как да ги придобият съответните хора просто нямаше да дадат пари за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета, я се напрегнете малко и ми намерете линк за продажби на българска музика на парче ( студийно качество) :) Сега търсих и не намерих. Ако има такава обещавам, че веднага ще купя някоя друга песен. Ако няма, ще тегля още една майна на Бойко Борисов и тъпанарите с него, барабар с Явор Колев :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета, я се напрегнете малко и ми намерете линк за продажби на българска музика на парче ( студийно качество) :) Сега търсих и не намерих. Ако има такава обещавам, че веднага ще купя някоя друга песен. Ако няма, ще тегля още една майна на Бойко Борисов и тъпанарите с него, барабар с Явор Колев :)

Не е нужно и да се търси,то на мен ми е ясно,че няма да се намери. Недей така сега да не нахлуят 30-40 полицая в домът ти ,да търсят извинение от теб ... :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно и да се търси,то на мен ми е ясно,че няма да се намери. Недей така сега да не нахлуят 30-40 полицая в домът ти ,да търсят извинение от теб ... :D :D

Ама аз сериозно говоря. Наистина искам да намеря музика със CD качество, защото ми писна да слушам нескопосани mp3 рипове. Моите CD дискове съм ги превърнал в mp3, но с възможно най-високо качество. В момента обаче се оказва, че вече нямам нужда от mp3, както на времето, когато трябваше да се пести място. Сега има флашки и една 4 гигабайтова пасва идеално в колата ми с 5-6 CD-та на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На парче (песен) всяка която ти хареса ? За такава покупка не съм и чувал,освен да си купуваш целия албум,от който може да ти харесат една,две песни ... Не мога да ти помогна,съжелявам. Преди се плащаше в датата за да теглиш пиратските песни и т.н ,какво да говорим повече .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сайтове,които позволяват купуването на единични тракове-например в iTunes има опцията да купиш само песните,които искаш,а ако искаш-целия албум. Песните на промоция са по 0,49 лв. а стандартно по 0.99 лв. Но за съжеление хората са прави-покупателната ни възможност е супер ниска. Бих подкрепил някои,но просто в момента сме на такова ниво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увеличаването на полицейщината и намаляване на човешките права е световна тенденция от години.Защита на авторските права-няма лошо.Утре за по-добра защита може да ни напляскат и баркодове на ръцете.Също като Звездата на Давид.С тази разлика че ще има за всички.Това не е черногледство-това е близкото бъдеще.Няма да има значение кое име ще изречеш Башар Асад или Барак Обама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сайтове,които позволяват купуването на единични тракове-например в iTunes има опцията да купиш само песните,които искаш,а ако искаш-целия албум. Песните на промоция са по 0,49 лв. а стандартно по 0.99 лв.

Но за съжеление хората са прави-покупателната ни възможност е супер ниска. Бих подкрепил някои,но просто в момента сме на такова ниво...

А има ли там всякаква българска музика или мога да избирам само определена? Един лев за песен се ядва, ако е със CD качество. Аз съм забелязал, че на месец тегля 2-3 песни, които ми харесват. Значи, 2-3 лева не са проблем да ги дам. Не са толкова много новите песни, които бих искал да купя. Скоро едва направих компилация за едно CD с mp3-ки и то събирайки песни от 20 години насам. Даже сега съм си записал около 30-35 песни на едно CD-RW и постоянно добавям или махам песни, които ми харесват или които вече не ми харесват. Затова и търся песни със CD качество, но такива не намирам в нета. В най-добрия случай някоя mp3-ка с 320 kbit/s .

Това е типичен пример как човек може да даде пари за нещо, което липсва от пазара.

Що се отнася до програмите, отдавна ползвам само безплатни. Например, вместо Photoshop - GIMP. Вместо Microsoft office - Open office. Media coder за конвертиране, Fast Stone Image Viewer за разглеждане и лека обработка на снимки, CDBurnerXP за запис на дискове и така нататък, стига безплатната версия да е достатъчно добра за нуждите ми.

Филми избягвам много да гледам, макар понякога да си позволявам да изтегля някой некачествен филм от Маймунда. Нямам нищо против да си плащам, както навремето ходех по видеотеки, за да вземам касети и дискове с филми. Например, отсега съм си заплюл филм, който бих си купил - Аватар 2 и 3. Понякога нещата стават от самосебеси и е престъпление, да не се подкрепят такива огромни проекти, въпреки че носят големи печалби на създателите си. Просто го заслужават.

Що се отнася до игрите, там ми идва нанагорнище и мога да си позволя само стари игри. Но ако само такива мога да играя, пак си имам фаворити, които в момента струват по 10-20 лева, а някои от тях дори в комбинация с други игри. Затова бих се радвал, ако всяка нова игра има и демо. Ако няма и няма торенти, просто няма да рискувам да вземам нещо на сляпо още повече на огромна цена.

При книгите предпочитам хартията. И без това не чета електронни издания макар, че ако в бъдеще си купя четец на книги, бих си взел и такива.

Изобщо, аз съм съгласен да се въведе малко ред. Сега ще кажа и една причина да се направи това. Оставете печалбите на продуцентите. Те така и така ще си ги вземат. Обаче откак престанах да купувам CD-та от магазина, изпаднах в ужас - ниско качество на музиката, ширеща се в интернет. В същото време изчезнаха и магазините за музика, които в близкото минало посещавах може би най-много от всички търговски обекти. Сега се налага да тегля само нискокачествена музика. Рядко намирам някоя добре рипната песен, макар винаги да търся най-доброто като качество. Същото се отнася и за филмите. Навремето вземах DVD дискове ( за видеокасетите не говоря, защото те в болшинството си бяха пиратски, демек с лошо качество) с добро качество, които гледах на новия си телевизор тогава. Сега какво правя? От време на време гледам някой 700 MB или в най-добрия случай 1.5 GB филм на малкия си 17 инчов CRT монитор. Пълна простотия. сякаш преди 10 години бях много по-добре с музиката и филмите, отколкото сега въпреки, че си плащах за всичко. Ето затова смятам, че е добре да се ограничи пиратството, за да се появят наистина качествени продукти на пазара. И нека който иска да си търси пиратска продукция, но нека и имаме избор с покупките. изобщо, липсват ми аудио магазинчетата и видеотеките.

Сега на другия полюс малко . Много ме подразни Обама по новините. За жалост не чух цялата му реч за пиратството, но ме подразни с наглостта си като каза, че сме ограбвали неговите хора или нещо от тоя сорт. Ако някой има речта, нека я пусне тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложете една анкета - за и против ;) Ако няма тракери , за какво е надпреварата за високи скорости , ще фалират доставчиците :) . На мен два мегабита ще ми стигнат :D мога отново да се върна към АДСЛ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз скоро попаднах на една сатия в която се описваше как точно /пиратството/ е вдигнало приходите на всички тези компании.Няква мръсотия се мъти пак,няма да престанат тея копелдаци мазни,накрая ше си сложат колчето отзад. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ние навремето се тълпяхме да гледаме Междузвездни Войни без трейлъри, а само с малко критики в БТА Паралели. Само като чуехме Харисън Форд, без да се замисляме хуквахме към кината. Не ни трябваше някой да ни убеждава дълго. Напротив, ние трябваше да убеждаваме родителите си, че е нормално един филм да се гледа 10 пъти на кино. Тоя номер съм го правил с Междузвездни Войни....

Вероятно първата информация у нас за Междузвездни войни се появи точно в БТА Паралели и представляваше снимка на Хан соло и Чубака. А първите 3 епизода, всъщност последните три, но тогава не знаехме това, гледах сумарно около 25 пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно първата информация у нас за Междузвездни войни се появи точно в БТА Паралели и представляваше снимка на Хан соло и Чубака. А първите 3 епизода, всъщност последните три, но тогава не знаехме това, гледах сумарно около 25 пъти.

Аз броих до десетия път четвърти епизод, но на кино. След това давах пари и за видеокасети, а и по телевизията го засякох 2-3 пъти. останалите епизоди ( 5 и 6) също съм гледал доста. Сещам се как попаднах на едно БТА Паралели след излизането на Междузвездна война ( не войни, защото навремето така наричахме филма. Не знам защо). Та там се споменаваше за Завръщането на джедаите ( джедите го пишеха) колко по-съвършен бил от Империята отвръща на удара и как наслагвали 60 кадъра един върху друг. Доста впечатляваща статия. Всичко с Хан Соло се гледаше, включително последните му кръстоносни походи :) Не знам. Може би навремето е имало добра критика, та пускаха само добри американски филми по кината. Не е като сега. Но имаше и много добри руски като например "Случай в квадрат 36-80" и другите от поредицата. Изобщо, не беше никак скучно през седемдесетте и осемдесетте, когато съм израсъл. И да, игрите струваха пари - 2 минути 20 стотинки :) Знаеш ли колко левчета съм изхарчил скришом? Няма как брат, нямаше безплатен обяд. Затова и беше сладко всичко, купено със спестени стотинки :) Не е като сега - теглиш 50 филма и оплюваш 49. Няма такова нещо. От 10 един ако не ми хареса, бе истинско чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен че като си давал стотинките за кино и за това ти е харесал . Само виж в днешно време какви бози правят дори и известни актьори . Комедия примерно , а няма къде да се засмееш - е поне не плащам за бозите които бълват :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ме стресира значи таз новина -

та си дръпнах последните два сезона 4 и 5 на Шепот от Отвъдното

Да си ги имам аз че виж кво става

Утре кат ми почукат на вратата куките и питат ам вий имате ли и 5-те сезона -

мдаммм, аре у затвора, ми добре

ама ша си ги взема там да си ги гледам,

и порното и него ша си взема, и музичката, и филмите

Мчи нали за тях ще лежа - и те ще лежат с мене

P.S. Ауу нямам на Чарли Чаплин, сега отивам да го дърпам.

Той ще ми е нужен много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ме стресира значи таз новина -

та си дръпнах последните два сезона 4 и 5 на Шепот от Отвъдното

Да си ги имам аз че виж кво става

Утре кат ми почукат на вратата куките и питат ам вий имате ли и 5-те сезона -

мдаммм, аре у затвора, ми добре

ама ша си ги взема там да си ги гледам,

и порното и него ша си взема, и музичката, и филмите

Мчи нали за тях ще лежа - и те ще лежат с мене

Ми те тебе ако затворят, ще трябва да затварят и държавата :) Знаеш ли, работя с колеги, които не мога да нарека, че са любители на учението. Тоест, не са сметнали за нужно, че трябва да се учи нещо друго след техникума. Ами те 95 % не вдяват нищо от компютри, а останалите 5 % могат само да браузват и да запишат някое CD с 300 зора. Най-фрапиращия случай бе вчера с един колега. Смял съм се. 15 диска е изхабил и досега не е успял да запише и един с музика за колата си :) Сигурно на държавата и на Америка в частност им трябват такива, неуки хорица. Добре, че са флашките, та да мятат музика на поразия. Kаже ли ти някой, че флашката е голяма работа трябва да знаеш, че едва ли е с нещо повече от средно :P Шегувам се. Колегите ми са приятни и забавни хора.Eдва ги ограмотихме как да мятат музика на флашка и хоп...затвор :P

Не съм съгласен че като си давал стотинките за кино и за това ти е харесал .

Само виж в днешно време какви бози правят дори и известни актьори .

Комедия примерно , а няма къде да се засмееш - е поне не плащам за бозите които бълват :)

Прав си. Но сигурно си чел дългите ми постове повърхностно. Аз там споменах, че вероятно навремето е имало добра критика и цензура, та затова ни пускаха все хубави холивудски филми.А стотинки давахме за игри, филми, музика...Избирахме това, което ни харесва. Примерно, няма как да играя игра, без да ми харесва. Пускам стотинки и играя. Говоря за ония, електронните игри, както се наричаха. Примерно, хващаш един перископ и се целиш в някакво подобие на кораб, който се движи. Почва да свети една лампичка, все едно е торпедо и като уцели кораба, уцели. Имаш 10 изстрела за 20 стотинки и това е. Или пък хващаш един джойстик, имитиращ самолетен лост и се мъчиш да целиш някакви подобия на самолети. И всичко това почти механично, без дисплей в сегашния смисъл на думата. Като ти харесва, играеш. Като не, даваш стотинките за дъвки бибип. Разбираш ли, парите се даваха за неща, които ни харесваха и нямаше безплатен обяд както сега свикна цяло едно, че и две поколения. А филмчетата си бяха хубави и не заради стотинките, дето давахме, а заради самите филми. Там отново избираш и даваш стотинки или левчета за филми, които си избрал. Да, но и сега избирам филми, четяйки реклами или критики, но в доста случаи се оказват доста лоши. Говорех, че масовият пират в Маймунда тегли всички филми, гледа 5 минути, изплюва се във форума и заминава да гледа следващата боза. Тия бози се появиха някъде около 1990 година, когато масово почна да навлиза видеото и пиратските видеоклубове. Тогава изведнъж като гръм от ясно небе се оказа, че бяхме залети от холивудски бози, които нямахме възможност преди 1989 година да гледаме по кината. Тогава нивото на Холивуд падна в нашите очи. Ясно се видя, че липсва цензурата и критиката преди 1989 година. Колкото искате си плюйте ония години, но тогава поне културата ни бе на ниво или поне се стараеха да не ни заливат с боклукчава продукция. Я ми кажи изпълнител отпреди 1989 година, който да няма глас като славей? Всички до един сега са способни да спечелят Евровизия примерно. И я ми дай пример с някой днешен, млад изпълнител в България? На пръсти се броят тия, които наистина могат да пеят и имат стойностен глас. Доста таланти просто не пробиват, защото системата ни е скапана. Няма цензура, няма критика, няма ги стойностните неща, няма нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...