Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

haidukpikaso

България подписа ACTA.Започват протести !

Препоръчан отговор

Ще ни отворят пак видеотеки като едно време може би, музиката на черно на битака и по пазарите

:P

Това няма как да стане вече в 21 век ! Има вече електронни магазини където влизаш с акаунта си и си купуваш каквото ти е кеф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закриването на Internet, обрича на неуспех всички компютри и устройства от този тип, понеже без него, те представляват непотребно желязо... Това ще означава големи загуби за производителите на този тип техника.

Загубите ще бъдат не само за производителите на електронни джаджи. Загубите ще са за повечето държави по света, свързали се здраво с интернет, както мафията е свързвана с властта. А когато държавата губи, губят и хората, защото по принцип те са гръбнака на държавата, колкото и да го отричаме понякога. Представете си сега, че трябва да получите заплата, но не може да се извърши електронен превод. Банките трябва да се пренастройват, което отнема много време. Нямам си представа точно колко, но определено ще е достатъчно за един фалит на държавата, един бунт и една революция. Пълен крах. Абе...спирането на интернет ще блокира всичко. И ако интернет успя да направи 3 революции в арабските държави, то спирането му ще направи още 30 революции в белите държави. Тук вече говорим за разместване на пластовете във властта, а от там и ново преразпределение на парите. Нали се сещате, че никой от власт имащите няма да даде парите си на други, искащи да заемат мястото му.

ПП: И между другото, една революция без интернет ще бъде много по-страшна от подобна, проведена с помощтта на интернет. Причината е проста. Интернет може да се контролира, докато отделните хора не. Отново ще трябва да се наливат средства в агенти, които да доносничат за всички опасни действия на ближните си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загубите ще бъдат не само за производителите на електронни джаджи. Загубите ще са за повечето държави по света, свързали се здраво с интернет, както мафията е свързвана с властта. А когато държавата губи, губят и хората, защото по принцип те са гръбнака на държавата, колкото и да го отричаме понякога. Представете си сега, че трябва да получите заплата, но не може да се извърши електронен превод. Банките трябва да се пренастройват, което отнема много време. Нямам си представа точно колко, но определено ще е достатъчно за един фалит на държавата, един бунт и една революция. Пълен крах. Абе...спирането на интернет ще блокира всичко. И ако интернет успя да направи 3 революции в арабските държави, то спирането му ще направи още 30 революции в белите държави. Тук вече говорим за разместване на пластовете във властта, а от там и ново преразпределение на парите. Нали се сещате, че никой от власт имащите няма да даде парите си на други, искащи да заемат мястото му.

ПП: И между другото, една революция без интернет ще бъде много по-страшна от подобна, проведена с помощтта на интернет. Причината е проста. Интернет може да се контролира, докато отделните хора не. Отново ще трябва да се наливат средства в агенти, които да доносничат за всички опасни действия на ближните си.

Къде стана на въпрос че ще спират или закриват интернета ? Няма да може да си разменяте MP3-ки, avi и разни кракнати файлове с авторско съдържание .

Но покрай този предлог такова следене ще падне че ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма как да стане вече в 21 век ! Има вече електронни магазини където влизаш с акаунта си и си купуваш каквото ти е кеф.

Ама аз не желая да си купувам и филми, такива наши сайтове има ли - да си платя да го гледам

и да няма като закрият торентите ще направят, интернетидиотеки

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закриването на Internet, обрича на неуспех всички компютри и устройства от този тип, понеже без него, те представляват непотребно желязо... Това ще означава големи загуби за производителите на този тип техника.

Да бе, да. Те компютрите са се появили като следствие на Интернет. Аре стига недомислици, компютрите са се появи и са били ценни доста преди Интернет да е бил даже и само идея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много шум за нищо.Няма да ограничат пиратството, а ще го преразпределят.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Ами най-добре изобщо да затворят мрежата и така със сигурност ще се сложи край на пиратството.

А, то пиратството го нямаше преди интернет :) Имаше го, само дето ставаше по-бавно. Просто ще се народят много малки мрежи, неконтролирани от държавата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, то пиратството го нямаше преди интернет :) Имаше го, само дето ставаше по-бавно. Просто ще се народят много малки мрежи, неконтролирани от държавата

ще става все по-трудно обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложно. Има разни електронни магазини. Проблемът е че са нацепени по региони. Още щом помирише, че картата ти е от България, нямаш достъп до нищо.

Интересно защо ли съм си пазарувал от доста магазини само с българска карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали няма да са контролирани, точно от някоя държава?;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще става все по-трудно обаче.

Това не означава че ще е по-малко масово. И тогава държавата няма да може да помирише даже къде кой на кого какво дава/взима

А дали няма да са контролирани, точно от някоя държава? ;)

Мне, просто приятели се събират и си правят мрежа и си обменят софтуер, музика, филми, т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде стана на въпрос че ще спират или закриват интернета ? Няма да може да си разменяте MP3-ки, avi и разни кракнати файлове с авторско съдържание .

Но покрай този предлог такова следене ще падне че ...

Е, никъде не е ставало въпрос, просто някой по-нагоре спомена, че това ще е решението. Затова и говорех хипотетично, какво би станало, ако някой се реши да ограничи интернета на потребителите. По-горе казах. Съгласен съм да плащам по един SMS за mp3-ка или още по-добре за оригинална песен, но аз си решавам, какви компилации да правя и как да ги ползвам. Сега, какво. Ще ми забранят да пускам музика в колата или да кажем на някой купон, понеже има хора, които слушат, а не са си платили авторски права? И не казвай, че няма да е чак така. От опит всички знаем, че е точно така. В началото се прокарва малко законче, което не накърнява почти ничии интереси, след това работите се разрастват и стават големи ла**а, ако си мълчим. Пример - разните му стачки. Протестиращите се съгласяват на трохи и само след няколко месеца управниците удрят с още по-голямата секира, докато работникът бъде обезсърчен напълно. Оставят му само едно тясно пространство в тесен кръг, където може да излее яда и недоволството си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Казвал съм го, НО пак ще го повторя ! До като ги има братушките ( Руснаците ) и Хон - Гил - Дон ( Китайците ) , да не се намесят и точките ( Индийците ) , борбата им е обречена на провал ! Само излишно " пъчене и тупане по гърдите " на г-н Колев и сие !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:offtopic_s: На мен лично, ми е много интересно, как Белгия ще се справи с този назряващ проблем. А най-любопитно ми е, как точно определен индивид подвизаващ се в тази, иначе добре уредена държава, ще ни сподели своя житейски опит и ще ни покаже верния път.:) Приготвил съм си лист и химикал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, да. Те компютрите са се появили като следствие на Интернет. Аре стига недомислици, компютрите са се появи и са били ценни доста преди Интернет да е бил даже и само идея

Недомислици...? Преди Света не е бил същия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недомислици...? Преди Света не е бил същия!

Да, бе, преди интернет не е имало BBS, модеми и локални мрежи. Осъзнай се, почети малко, аз съм минал през всичко това и още го помня!

П.П. това Х25, framerelay не са се ползвали за отдалечени връзки....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, бе, преди интернет не е имало BBS, модеми и локални мрежи. Осъзнай се, почети малко, аз съм минал през всичко това и още го помня!

П.П. това Х25, framerelay не са се ползвали за отдалечени връзки....

Защо гледате в миналото, като аз говоря за настоящето?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернета, какъвто е сега, няма да умре! Просто ще се редуват изсмукани от пръстите закони против него и така докато видят, че не могат да излязат на глава с масата население!

P.S. Този закон не касае само интернет и е абсурден! По тази логика, всеки който си закупи вестник и го даде на свой приятел да прочете статия, нарушава закона...

Петиция против ACTA

http://www.avaaz.org...spread/?cQrNGcb

Също и тук: https://www.accessno...-say-no-to-acta

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

интересно, rapidshare си баца, а там също има нелицензно съдържание... интересно ми е все пак като спрат домейните, какво пречи да си се ползват по ip ? или как ще забранят магнет линковете? според мен блокирането на application level бая ще натвари сървърите... и според мен алтернативно трябва да изкарат и закон срещу нежелани реклами, щото не ми е ясно що трябва да ги гледам...

Ooo, рекламите никой няма да ги спре, понеже някой печели от това, че ги показва по сайтовете си. Но очаквай да притиснат Opera заради вграденият Content Blocker, да спрат Adblock за Firefox, Opera, Chrome и да забранят Developer tools-за да не можеш да блокираш рекламите по никакъв начин...

Ще си продалжавам да си тегля филми,музика и т.н без да плащам.Няма как да отида и да си закупя един диск например с един филм на него,който струва 20 лева,той да е само един ,ок ама не е..Аз един филм няма да го гледам всеки ден в продължение на години.В другите страни пиратстват много,камо ли в България.На нас заплатите ни отиват за храна и други жизнено важни разходи,камо ли да даваме сумати пари за глупости.Едва ли ще затворят 5,6 милиона Българи.Няма толкова места в затворите,най-много да тикнат един,двама да ги накажат за всичко,защото в България е така . Пари за филми и музика да даваме ... достатъчно данъци и се плащат на държавата.

Я тоже.

Сложно. Има разни електронни магазини. Проблемът е че са нацепени по региони. Още щом помирише, че картата ти е от България, нямаш достъп до нищо. Нещото, което съм пробвал със задоволителен успех, колкото и да е странно, беше Ubuntu ONE. Но там попадаш в регион "други", тоест забрави за продукция на щатите, англия и някои други.

Естествено винаги можеш да купиш CD, ако ти се занимава с глупости. При книгите е доста по-лесно, но пак има много неочевидни проблеми.

Съдържанието можеш да си копираш 100 пъти. Проблемът е ако има дигитален подпис, тогава (принципно!) можеш да го отваряш само на определени компютри, позволяват се до няколко. Типичен пример са книгите от Амазон.

Музиката от Ubuntu ONE не е защитена (но може би има код за индентификация). Тази от Амазон също, но от там не можеш да я вземеш лесно, заради региона.

Всички лелктронни неща, които купуваш, (принципно!) стоят на нещо като "облак" и едва ли ще срещнеш проблеми с лошо качество загубване и т.н.

Няма да си купя песен с DRM или книга със защити, абсурд. Има си онлайн библиотеки като Читанка. info, които няма как да спрат и лично аз се наемам да вдигна mirror, ако случайно Читанка.info падне отново. Дори и предният път щях да вдигам Mirror-и, но ме изпревариха. Колев&Co да го духат.

Интернета, какъвто е сега, няма да умре! Просто ще се редуват изсмукани от пръстите закони против него и така докато видят, че не могат да излязат на глава с масата население!

P.S. Този закон не касае само интернет и е абсурден! По тази логика, всеки който си закупи вестник и го даде на свой приятел да прочете статия, нарушава закона...

Петиця против ACTA

http://www.avaaz.org...spread/?cQrNGcb

Мдамн...

Да, повечето от това, което се е случило в досегашната ни история в било в резултат на самоконтрол. Ние се пишем за баш патриоти и пращим от бабаитлък, а е всеизвестно, че точно от тях се раждат най-качествените предатели.

Ако това решение влезе в сила, в което едва ли някой се съмнява, то си представям какво взаимно дебнене ще падне, та 20-те от екипа на Колев ще си почупят клавиатурите от правене на списъци от доноси.

Ами най-добре изобщо да затворят мрежата и така със сигурност ще се сложи край на пиратството.

Хаха..Зависи..Гарван гарвану око не вади? ;)

Аз няма да си го купя. По левче на песен, при 200песни в плейлиста и средна заплата от 550лв да речем? Значи, като нямам пари, няма да слушам музика, нито ще гледам филми, нито ще чета книги, ще седя тъп и прост. Ами нема да стане.

Знаеш ли, аз лично компютърът го ползвам основно с неща, касаещи интернет свързаност. Не изчислявам траекториите на балистични ракети, нито правя изчисления за отклоненията на астероиди, кръжащи наоколо. Не правя изчисления за траекториите на кацане на самолети, не съм авиодиспечер. Истината е, че интернет е бил една от причините за навлизане на компютрите толкова масово при обикновените хора, заедно с появяването на графичният потребителски интерфейс, както и с превръщането на компютрите и в платформа за забавление-игри и т.н. Ако нямаше игри, нямаше интернет и user friendly интерфейс, днес щяхме да гледаме как само военните и учените си ползват компютрите за техните си калкулации...А, да и няколко секретарки по офисите на по-големите фирми....

На мен лично, ми е много интересно, как Белгия ще се справи с този назряващ проблем. А най-любопитно ми е, как точно определен индивид подвизаващ се в тази, иначе добре уредена държава, ще ни сподели своя житейски опит и ще ни покаже верния път.

Приготвил съм си лист и химикал

Хаха...

Истината-Решението на повечето проблеми е криптиран VPN тунел-мрежа в мрежата. От точка Х до вас цялата информация се обменя шифрована и никой не знае какво се изпраща от Х до вас и обратно. Истината е, че може да се декриптира с подходящото оборудване, но не може да се декриптират връзките примерно на 2,000,000 потребители, едновременно на линия. Изисква се невероятен капацитет, с който ние лично в България няма да разполагаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз няма да си го купя. По левче на песен, при 200песни в плейлиста и средна заплата от 550лв да речем? Значи, като нямам пари, няма да слушам музика, нито ще гледам филми, нито ще чета книги, ще седя тъп и прост. Ами нема да стане.

Точно това значи !!! Като нямаш пари си е лично твой проблем не на компаниите който държат правата. Започваш по доходна работа и това е. Ти ако правиш разлика между кражба на суджук от мангал от местната бакалия и свяляне на музика с автотско съдържание аз лично не правя. Сега щото за второто нямали да стигнат затворите не е повод за подбудителство, стимулиране или толериране на пресъплението. И за двете е положен труд, някой е вложил пари и е нормално да си търси правата и печалбата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това значи !!! Като нямаш пари си е лично твой проблем не на компаниите който държат правата. Започваш по доходна работа и това е. Ти ако правиш разлика между кражба на суджук от мангал от местната бакалия и свяляне на музика с автотско съдържание аз лично не правя. Сега щото за второто нямали да стигнат затворите не е повод за подбудителство, стимулиране или толериране на пресъплението. И за двете е положен труд, някой е вложил пари и е нормално да си търси правата и печалбата.

А как в една ненормална държава, като България това ще е възможно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно защо ли съм си пазарувал от доста магазини само с българска карта

От доста, може, зависи и какво точно. Както казах за повечето неща не е проблем с изключение на музиката.

Няма да си купя песен с DRM или книга със защити, абсурд. Има си онлайн библиотеки като Читанка. info, които няма как да спрат и лично аз се наемам да вдигна mirror, ако случайно Читанка.info падне отново. Дори и предният път щях да вдигам Mirror-и, но ме изпревариха. Колев&Co да го духат.

Гледаш много едностранчиво на нещата. От тези оказиони може да има голяма полза. Ако искаш нещата да мръднат в правилната посока, редно е да ги подкрепиш някак. То е ясно, че от първия път няма да е както трябва направено.

То остава и да те юрат да го правиш. Нали затова сме против подобни простотии.

Истината-Решението на повечето проблеми е криптиран VPN тунел-мрежа в мрежата. От точка Х до вас цялата информация се обменя шифрована и никой не знае какво се изпраща от Х до вас и обратно. Истината е, че може да се декриптира с подходящото оборудване, но не може да се декриптират връзките примерно на 2,000,000 потребители, едновременно на линия. Изисква се невероятен капацитет, с който ние лично в България няма да разполагаме.

Проблема не е технически, нито решението му. Техниката само отлага решението.

За мен проблемът е в налагането на неограничен контрол, което е много по-страшно от проблемите с авторските права и техническите проблеми. За щастие, всички който са опитали да го правят са се намерили във фекалната яма на историята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено това няма как да стане от днес за утре но когато дойдат изборите ще си изберете по добри управляващи или поне по малкото зло. А не вълци в овча кожа.

Всъщност това не е проблем на издателите а също и оправдание за кражите на който са подложени.

Манго казва нямах какво да ям, децата гладни ... влязох и го взех ама българския съд му дава няколко календара защото са му слаби аргументите. Та мислиш че твоят аргумен че ни е ненормална държавата те оправдава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено това няма как да стане от днес за утре но когато дойдат изборите ще си изберете по добри управляващи или поне по малкото зло. А не вълци в овча кожа.

Всъщност това не е проблем на издателите а също и оправдание за кражите на който са подложени.

Манго казва нямах какво да ям, децата гладни ... влязох и го взех ама българския съд му дава няколко календара защото са му слаби аргументите. Та мислиш че твоят аргумен че ни е ненормална държавата те оправдава ?

Лесно е да го кажете, след като не живеете тук в БГ... В тази страна, няма свободен избор - всичко е една голяма манипулация от страна на управляващите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

http://bezplatno.inf...1327841000t.PNG

То няма по-доходна работа. Извън София, Нефтохим, някои предприятия във Варна и АЕЦ Козлодуй заплата от над 1500лв е далечен блян. Разликата е фундаментална:

1.За да произведеш Х килограма суджук ти трябват Х килограма месо. Всяко следващо копие на продукта "суджук" изисква същото количество месо, труд и време.

2.За да произведеш 1 песен ти трябва Х часа време. Продавайки я, ти не правиш нищо, освен да я копираш. След определено време тази песен ти изплаща инвестициите, че и си на печалба. За сметка на това ти нищо не влагаш, освен нова мишка, с която да натискаш Copy\Paste, ако старата се скапе.

Суджук не можеш да копираш с Copy/Paste. Проблемът при продуктите, които представляват комбинация от битове е, че след определено време човек изплаща инвестицията, излиза на печалба, но най-нагло продължава да иска да трупа капитал. Ами съжалявам, но ако този капитал ще дойде от мен, с малката българска заплатка, като и с него и без него онзи ще яде в 5 звезден ресторант и ще спи със скъпи модели, докато аз карам Форд на 18години..Ами няма да го бъде, разбираш ли...

СУДЖУК НЕ СЕ КОПИРА И МУЛТИПЛИЦИРА С Copy/Paste!!!!!

А ти за тези по-долу ли работиш? Като гледам няма да обеднеят особено, ако сваля още 1 mp3 от интернет?

Аз да храня нечия алчност и желание за трупане на капитал, без да влага нищо повече?

Между другото, тегленето на филм може да ме накара да отида на кино, а прослушването на албум-да си го купя.

Ако изчезнат начините за прегледа на съдържание, излиза че може да те заливат със скъпи боклуци, красиви трейлъри, които после да се оказват заблуждаващи и чак като си купиш продукта, разбираш че е боклук.

Когато отиваш в магазина да купуваш сирене можеш да го опиташ дори, да го видиш, да го разгледаш. Когато купуваш филм, базиран на лъжлив трейлър, можеш да останеш разочарован, защото под хубавата опаковка седи блудкав боклук, за който си платил твърде много.

Сиренето в магазина не ти го дават в черна непрозрачна торба, без възможност да го видиш, без да си платиш. Ти плащаш за сирене, а не за възможността вътре да има сирене. Може вътре да има лай*о и базирайки се на рекламата на витрината и невъзможността за преценка, понеже сиренето е в черна торба, която не можеш да отвориш, преди да платиш, ти можеш да бъдеш подведен много лесно. Торентите реално помагат това да не стане. Албуми, които реално си струват, аз си търся от къде да си ги купя. Друго е да си имам оригинален диск с обложка и т.н, радва ме самата идея да го имам. Но не и да платя за да чуя боклучавото изпълнение на някоя кифла, която нищо не струва, без да знам че е такава.

Публикувано изображение

Мдамннн...

Гледаш много едностранчиво на нещата. От тези оказиони може да има голяма полза. Ако искаш нещата да мръднат в правилната посока, редно е да ги подкрепиш някак. То е ясно, че от първия път няма да е както трябва направено.

То остава и да те юрат да го правиш. Нали затова сме против подобни простотии.

Проблема не е технически, нито решението му. Техниката само отлага решението.

За мен проблемът е в налагането на неограничен контрол, което е много по-страшно от проблемите с авторските права и техническите проблеми. За щастие, всички който са опитали да го правят са се намерили във фекалната яма на историята.

На запад взимат по 2000Евро, ние взимаме по 200Евро средно. На запад някои стоки са по-евтини, отколкото тук. Тук сме най-нелепата държава, където търгаши ни пробутват боклуци на висока цена.

Защитавам правото си на свободен достъп до информация, било то книги и т.н, независимо от всичко. Аз нямам пари, но ме карат да правят проект на Orcad, който струва 5цифрена сума в долари. Много ясно, че ще го изпиратствам, понеже някой иска нещо от мен, а не ми дава програмата. За университет говорим.

Проблемът е в опити за налагане на цензура и се почва от тук и ще се свърши до влизането на ГДБОП у вас минута след като явно си изказал във форума "Х" недоволството от правителството. Ето там ще свършат нещата, репресии, цензура и т.н.

Що иде реч до техническите средства-Няма начин просто. Техническите ограничения обезмислят начинанието за момента.

Ти за облекчаващи вината обстоятелства май не си чувал и това каква роля могат да изиграят? Убих човек, но го направих при самозащита, защото той ме нападна. След преценка на обстоятелствата съдът дори може да те оневини.

А аз искам революция, нови управляващи няма. Все същата номенк;атура с нови марионетки.

Лесно е да го кажете, след като не живеете тук в БГ... В тази страна, няма свободен избор - всичко е една голяма манипулация от страна на управляващите!

Абе много ме е яд на хора, които се изкарват големи българи и говорят какво трябвало да се промени, а реално те мишкуват в чужбина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...