Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

България подписа ACTA.Започват протести !

Препоръчан отговор

• Отговори 303
  • Създадено
  • Последен отговор

Всичко което исках да кажа е, че имаше протест, събраха се повече хора отколкото някога са се събирали за подобна кауза в БГ, и нещо стана в резултат на протеста. Даже точно тази дума ползвах. Не съм казвал - ние спряхме ACTA. И аз като повечето тук смятам, че само неприемането на ACTA в ЕС може да ни отърве. И няма лошо и ние да помогнем на другите протестиращи.

Някои от последните постове са изцяло offtopic. Незнам какво общо има ACTA с икономическото положение на България.Не мога да разбера за какво смесвате темите. Това му се вика "да ловиш риба в мътна вода" - айде видяхме много хора на едно място дайте да ги накараме и за нас да викат.

Аз откровенно не бих излязъл на протест за какъвто говорите с Advocatus Diavoli. Нито получавам минимална заплата, нито нещо важно свързано с мен се определя от нея(освен че плащам данък.), така че и 50000лв да я направят, аз полза нямам. После който протестира трябва да е наясно с алтернативите. Е аз не съм. Не знам какво трябва да се направи за да се вдигне минималната заплата и дали може. Нито съм икономист, нито политически активист, нито им вярвам на тези две групи хора. Казвате тези са лоши, ние можем по-добре - ми то всички така казват...

Добре. Тогава утре когато те "минат" теб, аз няма да протестирам в твоя подкрепа, а ще те плюя. Щом е така, добре.

Истината е, че забелязвам тук много наивници. Погледнете само картинката-тайно са се споразумели, подписали са тайно, като дори никой от правителството не знаел, междувременно хората протестират и те решават, че са "допуснали грешка", публично размахват пръстче и стават гериоите на деня. Хората са залъгани, а междувременно не толкова гласно се вдигат цени на газ, ток, парно и вода. Истината е, че това е отчасти политически трик за отклоняване на вниманието от други, не по-малко важни неща.

Да те светна, че извън София заплатите над 1000лв са рядкост. Много хора в България са на и под границата на бедността и далеч от минималният праг, който са определили синдикатите, според които това е минимума за нормален живот, без лишения.

Къде бяхме, докато учители, лекари и железничари протестираха? Май ако нещо пряко не ни засяга, ние пръста не си мърдаме?

Българският народ - народ или мърша?

Ако не ти е пределно ясно, че докато си повлиял на нещо с протеста си и се радваш, зад гърба ти не се прокрадват и приемат куп други лудости и увеличения на акцизи, цени и т.н.

Това, което успяхме да направим е капка в морето. Не трябва да се залъгваме, че сме направили много, а да продължаваме да си търсим правата, които са нарушени и с безброй други неща. А ако не ни чуят-съкрушителни протести, погроми на депутатски коли и жилищата им, бунт пред парламента. Така се действа, ако някой не иска да те чуе.

С цялото ми уважение към Вас, но чувате ли се какви ги наговорихте само...? Първо цитирате погрешен пост - това както и да е. Второ не четете внимателно за да разберете, какво общо има ACTA с икономическото положение на България. Някой беше споменал, че много бил впечатлен, как управляващите са ни "чули" и са отреагирали, само където това съвсем не е така. Във връзка с протестите стана дума, за протестите в Гърция и аз дадох пример, че протести като техните могат да се взимат на сериозно, защото те излизат на протест за това каквото засяга пряко техните интереси. Затова и ги дадох за пример. Хубаво ние излезнахме веднъж на протест, но от резултата от който и без него, щеше да е същия. Вместо това защо не се вдигнем за редица по-важни неща, като системата за "здравеопазване", заплатите в БГ, сваляне на правителства и т.н. Вие хубаво не взимате минимална заплата, но дали ако е факт поне минималната да бъде увеличена поне три пъти, това няма да засегне и средната? Така че логиката Ви е меко казано нелепа! И само да вметна още едно нещо, пък Вие си правете изводите... Плевнелиев заяви, че имал намерение до 2020 година да се покачи средната заплата със 60% на средната за Европа заплата. Представете си сега какви пари взимат там сега, а какво ще бъде през 2020 и ние къде ще бъдем?

Именно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте онзи със синята кърпа на преден план на снимкатa. Докато не се научим да правим това, но само над правителствените сгради, няма да се оправим.

Публикувано изображение

Много точно казано Advocatus Diavoli,това е абсолютната истина,другото е само празни приказки!!!

Народа трябва да се вдигне на крака и да си потърси правата!

Радвам се че имаше доста хора на протеста против ACTA,още по радостен ще бъда ако видя хората да протестират за увеличаването на заплатите,за смаляване годините на пенсиониране,за това децата ни да са в безопасност и т.н.,и т.н.!

Гледам доста хора оплюват гърците че били мързеливи и се хранели от Европа,ами Вие,господата дето се изказвате така защо не правите същото като тях,че да кажа и на Вас браво,а?

Тук се искат действия не само заучени папагалски изкази и празнословия!!!

И след като се направи това с техните коли и т.н ? И без това са си ги купили с крадените пари от обикновените хора като нас.Ще си купят нови коли,ще си направят ремонт на парламента,който ще струва 1 милион най-малкото!

Айде ако обичаш не им давай акъл,те едва ли имат,я по-добре ги остави те да си помислят(аз не вярвам въобще че го могат),а пък при добро желание може отново да им се начупят колите и парламента!

А пък все някога паричките ще им свършат,а и ще им омръзне!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета и не вярвам на ушите си:) абе кога най-после хората ще разберат че тегленето на филми,музика,софтуер и т.н свободно от интернет не е тяхно право? Налагането на такава забрана, не нарушава правата им...значи аз съм създал програма(софтуер) или операционна система и ако не разрешавам да се ползва свободно, теглена от интернет, нарушавам правата на тези, които искат да я ползват...ми нищо такова това е продукт който аз съм създал,вложил съм в него време,труд,средства и искам да печеля от него...нормално е.. Какво значи пиратството дава preview на даден продукт,за да мога да преценя дали си заслужава да платя за него? Щото може и да се окаже боклук...ми то сега от пиле фрикасе до пиле фрикасе си има бая разлика...значи отивам аз на ресторант,поръчвам си пиле фрикасе,изяждам го, установявам че е пълна помия и не си заслужава да плащам за него и като ми дойде сервитьора със сметката му викам- -Ти луд ли си,това беше preview? Или му излизам с номера че съм на 400 лв заплата и не мога да плащам за такива екстри...и той какво ми казва- ми като нямaш пари, не ходи на ресторант? Логично...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един прекрасен ден ( деня на отхвърляне на АКТА), Windows не стартира. А сега да видим къде е проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С цялото ми уважение към Вас, но чувате ли се какви ги наговорихте само...? Първо цитирате погрешен пост - това както и да е.

Извинявам се. Всъщност цитата трябваше да е пред втория абзац на поста ми.

Вместо това защо не се вдигнем за редица по-важни неща, като системата за "здравеопазване", заплатите в БГ, сваляне на правителства и т.н. Вие хубаво не взимате минимална заплата, но дали ако е факт поне минималната да бъде увеличена поне три пъти, това няма да засегне и средната?

По-важни неща? Може би приоритетите ни нещо се различават. Или и Вие сте един от онези които мислят че ACTA е закон за забрана на торентите? Аз протестирах срещу това да бъда наблюдаван в дома ми, което ефективно ме прави виновен до доказване на противното. Системата за здравеопазване искам да я видя, когато след ACTA, спрат generic drugs (незнам как е на английски) и започнат да продават само патентовани хапове. Просто си представям как бабичките почват да дават по 80лв за блистер. И с коя система да я сменим? С американската например? Там застраховките имат и долен не само горен праг, който не покриват ако не знаете (т.е. ако сметката на доктора е (примерно) под 1000 долара плащаш кат поп). Същото се отнася и за семената. Ако приемат ACTA, просто е въпрос на време да дойде моментът, в който цената на хляба ще е 5% продукти и производствени разходи, 10% печалба и 85% патент за житото. Вие преценете дали тези неща не са важни. Дали ще спрат и колко аз лично влияя на това е нещо, което не обезсмисля опита.

Добре. Тогава утре когато те "минат" теб, аз няма да протестирам в твоя подкрепа, а ще те плюя.

Ами че ти го правиш и сега. Оплюваш ме, че си казах мнението. За разлика от вас аз не съм казал, че е наивно да протестирате. Казах че аз нямам причина да го правя. Убеди ме, че като запалим парламента и учителите, лекарите и докторите магически ще започнат да взимат двойни заплати и аз ще съм първия с факлата... Лесно е да се скача на бой. Но все пак да цитирам един мой пост от доста по-мила тема в форума.

"Насилието е последният изход на некомпетентния."

- Салвор Хардин, Кмет на Фондацията в "Фондацията" на Айзък Азимов.

абе кога най-после хората ще разберат че тегленето на филми,музика,софтуер и т.н свободно от интернет не е тяхно право? Налагането на такава забрана, не нарушава правата им...значи аз съм създал програма(софтуер) или операционна система и ако не разрешавам да се ползва свободно, теглена от интернет, нарушавам правата на тези, които искат да я ползват...

ACTA е ужасно много повече от забрана на торентите.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета и не вярвам на ушите си :) абе кога най-после хората ще разберат че тегленето на филми,музика,софтуер и т.н свободно от интернет не е тяхно право? Налагането на такава забрана, не нарушава правата им...значи аз съм създал програма(софтуер) или операционна система и ако не разрешавам да се ползва свободно, теглена от интернет, нарушавам правата на тези, които искат да я ползват...ми нищо такова това е продукт който аз съм създал,вложил съм в него време,труд,средства и искам да печеля от него...нормално е..

ACTA не нарушава правата на потребителите да копират безплатните ресурси в интернет пространството. Този текст предвижда забраняването на сървиси по непроверен сигнал от правообладателя, както и споделянето на лична информация без съдебно нареждане. Още с първите думички презумпцията за невиновност и поверителността на личните ти данни отиде на кино. Това са важни, есенциални и изконни права на отделната личност. Отидат ли си те - смятай, че сме попаднали в най-черната от всички епохи!

Какво значи пиратството дава preview на даден продукт,за да мога да преценя дали си заслужава да платя за него? Щото може и да се окаже боклук...ми то сега от пиле фрикасе до пиле фрикасе си има бая разлика...значи отивам аз на ресторант,поръчвам си пиле фрикасе,изяждам го, установявам че е пълна помия и не си заслужава да плащам за него и като ми дойде сервитьора със сметката му викам-

-Ти луд ли си,това беше preview?

Пффф, не само че няма да го платя прокисналото му фрикасе, ами ще оставя такъв фийдбек за ресторанта, че ще му се разбяга клиентелата. Два пъти ми се е случвало и то в скъп ресторант - да кажа, че има сериозна нередност в някое от блюдата и управителят да заяви, че грешката е била за сметка на заведението. Това е нормално отношение на заинтересован продавач, към клиента си. Същото е и в магазина за техника. Купувам си памет за дънцето и се оказва, че ОС-ката не работи значително по-добре с този ъпгрейд - имам 72 часа да я върна и да си взема парите с простото обяснение, че не върши работата, която съм очаквал. Повечето стоки са покрити с 30 дневна политика за връщане, ако купя с AmEx, този срок автоматично става 90 дена. Имам право да разваля сделка за милиони в рамките на 72 часа, без право дори да ме запишат в специален списък за ненадеждни партньори. А за един глупав кинофилм - да няма превю. Не ти ли се струва малко странно? Май медийните компании се опитват да хитруват. Да не говорим, колко пъти продават едно и също съдържание. В кино салона, на ДВД, под наем, по телевизията с реклами. Де бой - де тояжка де. Тази грабителска политика трябва да се компенсира някак си, като начинът не е прокарването на тиранични закони, а либерализиране на пазарната им политика за да придърпат масовия потребител редовно да си снася левчетата с кеф. До тогава ще патят. Революциите не се потушават с кръв, а се спират с премахването на причините за пораждането им...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-важни неща? Може би приоритетите ни нещо се различават. Или и Вие сте един от онези които мислят че ACTA е закон за забрана на торентите?

Естествено, че интернета ще ми е най-малкия проблем, всеки човек, малко по-информиран знае че акта е много повече от забрана за нелегални неща в нета!

Системата за здравеопазване искам да я видя, когато след ACTA, спрат generic drugs (незнам как е на английски) и започнат да продават само патентовани хапове. Просто си представям как бабичките почват да дават по 80лв за блистер. И с коя система да я сменим? С американската например? Там застраховките имат и долен не само горен праг, който не покриват ако не знаете (т.е. ако сметката на доктора е (примерно) под 1000 долара плащаш кат поп).

Май-не сте били в чужбина, защо именно с тази на Американската - Америка ли трябва да ни е еталон?

Само за пример в Лондон, ако отидеш на лекар - без пари, да си купиш торба с лекарства - само срещу символична сума от 5-8 паунда за рецепта, пък ако искаш после си вземи и лекарства за над 100 паунда!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Европейският съд в Люксембург разпореди, че операторите на интернет сайтове и социални мрежи не могат да бъдат принуждавани да инсталират филтриращи системи, създадени за да предотвратяват пиратстването на музика, видео или друго съдържание.

Според решението на съда тези филтри не защитават достатъчно добре правата на потребителите да изпращат и получават информация, нито пък опазват личните им данни.

Решението беше прието като победа за защитниците на потребителските права и като удар срещу индустриите и правителствата, които се опитват да спрат дигиталното пиратстване, коментира сайтът digitaltrends.com.

Източник
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета и не вярвам на ушите си :) абе кога най-после хората ще разберат че тегленето на филми,музика,софтуер и т.н свободно от интернет не е тяхно право? Налагането на такава забрана, не нарушава правата им...значи аз съм създал програма(софтуер) или операционна система и ако не разрешавам да се ползва свободно, теглена от интернет, нарушавам правата на тези, които искат да я ползват...ми нищо такова това е продукт който аз съм създал,вложил съм в него време,труд,средства и искам да печеля от него...нормално е..

Какво значи пиратството дава preview на даден продукт,за да мога да преценя дали си заслужава да платя за него? Щото може и да се окаже боклук...ми то сега от пиле фрикасе до пиле фрикасе си има бая разлика...значи отивам аз на ресторант,поръчвам си пиле фрикасе,изяждам го, установявам че е пълна помия и не си заслужава да плащам за него и като ми дойде сервитьора със сметката му викам-

-Ти луд ли си,това беше preview?

Или му излизам с номера че съм на 400 лв заплата и не мога да плащам за такива екстри...и той какво ми казва- ми като нямaш пари, не ходи на ресторант?

Логично...

На теб ще ти отговоря с виц.

Компютържия и фермер се срещат. Компютърджията носи най-хубавият лаптоп, срещу който иска хубав кон. Споразумяват се.

На другият ден компютърджията взима 3 пъти по-скапан лаптоп и отива да си взема коня. Вижда фермера и понечва да му пробута лаптопа, а фермерът го пита "Добре, нали се споразумяхме за 3 пъти по-хубав лаптоп, защо ми даваш този скапан!?"

Компютърджията-"Да, ама онзи беше ДЕМО, а този е този, който в действителност ще получиш"

Фермерът си мисли-"Така ли!?" и му докарва най-скапаната кобила.

Компютържията-"Нали ми обеща еййй онзи, хубавият кон, защо ми караш този, фермере!?"

Фермерът-"Да, ама както и при теб, онзи беше ДЕМО"

Целта на демотата, Preview-тата и трейлърите е просто да те подлъжат да си купиш нещо.

И да, ако това което си поръчал не отговаря и се разминава много с това, което получаваш, в белите държави ти се извиняват.

Осъзнават каква патардия можеш да вдигнеш и как покрай теб, могат да изгубят още 10 клиента. Защо трябва да губят теб и още 10 човека, като въпреки несъответствието могат да те предразположат и да останеш с добро впечатление?

Недай си намериш буболечка в яденето-Ами какво, нямаш ли право да надигнеш вой, не само да не платиш сметката, ами и да тръшнеш вратата и да оплюеш ресторанта публично?

Ти май за защита на потребителя не си чувал? Да, ама защо като платя за ферари и ми докарат трабант, мога да им разкатая фамилията, ама като си плащам за хубав продукт на интелектуален труд и получавам блудкава боза или нещо, което се разминава значително с трейлърите и preview-тата не мога да поискам обратно парите?

По-важни неща? Може би приоритетите ни нещо се различават.

....

ACTA е ужасно много повече от забрана на торентите.

ACTA e цензура, абсурдни нагли опити за налагане на рестрикции и погазва основни човешки права и презумции, които произхождат още от риското право, като "Невинен до доказване на противното"

Обаче, докато ние се радваме на една малка победа, която може и да е резултат от опити за спечелване на благоразположението на народа и вдигането на рейтинги, не толкова явно се прокарват реформи, закони и се вдигат такси, цени, акцизи, които ще ни загробят.

Не, протестиращите не са наивни и ги подкрепям. Протестът е висша форма на изказване на народното мнение.

Обаче единичен протест по повод 1 нещо няма да промени ситуацията изцяло и генерално. Войната продължава.

Наивно е да смятаме, че след 1 спечелена битка сме спечелили войната. Не, спечелихме 1 битка, но войната все още далеч не е приключила.

Що иде реч до генеричните лекарства, не вярвам нещо да може да ги премахне толкова лесно, макар ACTA да ги заплашва.Например, има аспирин на Байер за 3,00лв и има аспирин на Актавис за 1,00лв. Да, ама Актавис-а също е доста голяма фармацевтична компания. Приказката Гарван гарвану око не вади не знам колко е валидна в случая, но е факт че Актавис-а няма просто така да спрат да произвеждат аспирин и да трупат печалби, по-скоро ще се водят съдебни битки и ще играят порочни практики, като подкупи и т.н.

И все пак, би било изключително лошо, ако дори малка част от нещата, свързани с генеричните лекарства бъдат приети някога.

Печалбарството на големи компании не ме засяга, засяга ме това, че ще има много хора, които не могат да си позволят тези лекарства и те ще страдат. Не бих допуснал това лично аз.

Естествено, че интернета ще ми е най-малкия проблем, всеки човек, малко по-информиран знае че акта е много повече от забрана за нелегални неща в нета!

Май-не сте били в чужбина, защо именно с тази на Американската - Америка ли трябва да ни е еталон?

Само за пример в Лондон, ако отидеш на лекар - без пари, да си купиш торба с лекарства - само срещу символична сума от 5-8 паунда за рецепта, пък ако искаш после си вземи и лекарства за над 100 паунда!

:)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с коя система да я сменим? С американската например? Там застраховките имат и долен не само горен праг, който не покриват ако не знаете (т.е. ако сметката на доктора е (примерно) под 1000 долара плащаш кат поп).

С ничия система,а защо трябва да е специално с американската,да не би те да са нещо по специално,а?Да не би когато ходят до тоалетна от Дъто им да излиза злато,а?

Защо нашата система не си е наша независима,нали сме независима държава,а?

Къде се вижда и в какво се проявява независимостта на България като държава,сред останалите?

От простотия управниците ни затвориха АЕЦ-а в Козлодуй(спряха паричките,които вземахме от другите държави,чисти пари) и от простотия започнаха да строят друга в Белене(започнаха да вземат на хората от държавата парите)!Добри пари печелехме от АЕЦ Козлодуй,но заради тези корумпирани американски протежета,които направиха държавата ни да тъне в мизерия и глад,всичко върви надолу!Така че айде да не ми се хвалят и да ми се дава пример с тях!

Ето вземи за пример една Сърбия(която все още не е в ЕС),ЕС им казва направете това и това за да влезете в ЕС,те казват няма,значи ползата която ще имат от това нещо им е по-важно от ЕС!

Значи тук имаме мислещи хора и незаависима държава,ето по това се разбира!

Казах че аз нямам причина да го правя.

Какво говориш flare,как да нямаш причина и защо е нужно някой да те убеждава,ти си стой вкъщи те ще те плюят и ще ти увеличават данъците,а пък ти си мисли че вали дъжд и нищо не е станало!

И всъщност какво трябва да стане,за да ти дойде причината и убеждението да излезеш на протест?

Има 100 хил.причини,поради които човек може и трябва да излезе да протестира,за да защити гражданските си права!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Преките загуби от затварянето на блокове на АЕЦ "Козлодуй", като извадим от тях обезщетенията, всички суми, които сме получили от ЕС са на стойност около 4,2-4,6 МИЛИАРДА лева.

Брутните загуби, без обезщетенията и без считането на парите, получени от ЕС са около 9-10МИЛИАРДА лева до този момент.

БВП на България за 2010година-47,71Милиарда щатски долара=около 67 милиарда лева. Правете си изводите дали загубата е маловажна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спираме ACTA, започва INDECT!

Не мисля, че трябва да се слагат под общ знаменател, тъй като АКТА цели по-скоро културен монопол. ;)

INDECT

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням и АКТА в началото беше добре прикрита, да не се окаже, че и това другото е нещо, което дори не подозираме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че трябва да се слагат под общ знаменател, тъй като АКТА цели по-скоро културен монопол. ;)

INDECT

Тоест, казваш че е добре да бъдеш следен навсякъде, не само във виртуалното пространство?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест, казваш че е добре да бъдеш следен навсякъде, не само във виртуалното пространство?

Не! Просто казвам, че нещата са различни. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата история опира наистина до търговско споразумение! Значи не е възможно да се подпише... Предистория на големите филмови компани... Филм нов...първа година -приходи от кината второ.... телевизионни права---платено Издания на дискове.... ----------------------------------------------------------------------- трето ----за тези между 3 и 5 години печалбата се калкулира! Няма как вече да спечелиш пари...продукцията вече е в забрава. Не говоря и за слаб сценарии. ------------------------------------------ Визирам накрая и YouTube респективно Google.... където са онлайн най-доброто възможно качество... Може да включите и моите канали. ------------------------------------------- Накрая заспалият начин на киноконцерните да разпространяват вече спечелили...и държали още на права за филми,които са готови да блокират само защото имат права! Продукция над 20 години.... :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Просто казвам, че нещата са различни. ;)

Готин, много си готин. Това е поредната част от усилията частното да се наложи над общото. Опит да се убие гражданското общество, в полза на частните финановите и властови сметки на малцинството(като брой) богаташи. Репресия над нас. Не ми разправяй, че било различно, само защото онези са правили плана си на различни нива, да бъде прокарван и което мине, ако ще да е с предварително замазване на напрежението при хората, чрез уж постигнат успех в протестният отказ да се приеме "случайно" изтеклата в медиите "лоша кака АСТА". Ако ще е като в най-дивият запад, всичко да се движи с пищова и дебелината на портфейла, то народа е напълно в правото си, да изтреби цялата политико-чиновническа паразитна система, тя не че и сега е кой знае от каква полза, но май ще се окаже напълно излишна...За какво ми е да им плащам данъци, да ги храня всичките тия химикалкари и столотрийци, в разните там парламенти, министерски съвети, президенти, да се разкарват и правят кефови разходи и държавни дългове, къде ли не по света на моя гръб? И всичкото чиновник, което се намира под тези "институции" и нашего брата Слайдеръм, от това всичкото полза йок, за сметка на финансови загуби и загуби на време, в мой минус, от задължителните плащания и срещи със същите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готин, много си готин. Това е поредната част от усилията частното да се наложи над общото. Опит да се убие гражданското общество, в полза на частните финановите и властови сметки на малцинството(като брой) богаташи.

Частното винаги е било наложено над общото и обществото винаги е било управлявано от определено малцинство. Но не за това става въпрос. Културата по презумпция е достъпна за всеки, а АКТА цели да ограничи този достъп, чрез налагане на дискриминация по финансов критерий - ако искаш да имаш достъп до културата, трябва да си плащаш. Властовите механизми не са нещо ново, но ограничаването до достъпа до културата е новост, а това е нещо много по-страшно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Частното винаги е било наложено над общото и обществото винаги е било управлявано от определено малцинство. Но не за това става въпрос. Културата по презумпция е достъпна за всеки, а АКТА цели да ограничи този достъп, чрез налагане на дискриминация по финансов критерий - ако искаш да имаш достъп до културата, трябва да си плащаш. Властовите механизми не са нещо ново, но ограничаването до достъпа до културата е новост, а това е нещо много по-страшно.

Където има пари въобще всичко се плаща. Против не съм(друг е въпросът дали и каква част, ще се плаща директно от потребителя). Но това трябва да е съобразено максимално с финансовите параметри на мнозинството купувавачи, в дадената държава(в ценообразуването глобализма и уеднаквяването на цените[ха това, глобализма на този етап, що ли ми прилича на СИВ, само че черноборсаджийски вариант] твърде здраво удря бюджета на хората в развиващите се страни), а не да се превърне в облага само за някакъв "елит", който да е в състояние да си го позволи. Също и не е правилно да се продават лъскави опаковки, пълни с противна гной, като реалното съдържание се крие, а на потребителя се предоставят лъжи. Би трябвало на културната "стока" да има(всъщност и "културната", също може да и сложите виртуални кавички), да се задължат търгашите да слагат етикет със реалното съдържание, което да е (най-малкото)изследвано в независими критични лаборатории, не в добре подкупените лизачи, които сега правят не критика, а реклама, особено на високобюджетните шитни от всякакъв тип - не само филми и модерна музика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Където има пари въобще всичко се плаща. Против не съм(друг е въпросът дали и каква част, ще се плаща директно от потребителя). Но това трябва да е съобразено максимално с финансовите параметри на мнозинството купувавачи, в дадената държава(в ценообразуването глобализма и уеднаквяването на цените[ха това, глобализма на този етап, що ли ми прилича на СИВ, само че черноборсаджийски вариант] твърде здраво удря бюджета на хората в развиващите се страни), а не да се превърне в облага само за някакъв "елит", който да е в състояние да си го позволи.

Това е така - написал съм нещо подобно малко по-назад в темата - цък.

Но идеята ми е, че не може да има монопол върху културата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е така - написал съм нещо подобно малко по-назад в темата - цък.

Но идеята ми е, че не може да има монопол върху културата.

Аз никъде не съм и давал идея за монопол. Но това не изключва картел...Не че който и от нас да иска което и от двете положения. Все е в четирибуквието ни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване