Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Линк към коментара? Относно упоменаването. Мисля, че е пределно ясно, но за вас ще го упомена. Когато се предоставя безплатна услуга изисквания и претенции са пожелателни не задължителни. Мисля, че тук всички използвате услугите безплатно и в този ред на мисли капризите на определени хора за нас си остават пожелателни не задължителни. Когато/ако всичко стане платено ще имаме потенциал да изпълняваме повече капризи. Ако толкова държите да внедрим някоя функционалност винаги мога да ви изпратим фактура за стойността и да я реализираме на мига в който получим превода.

Ха, не очаквах такова отношение! Текстът в червено - съгласен съм абсолютно. Поради това запитах за заплащане, защото няма нищо по-добро от платените услуги. Но все пак сте поели някакъв ангажимент към своите "абонати", ако мога така да се изразя. Моето запитване не е каприз(видно е, че съм си решил проблема), а апел за съдействие(ето). Не става въпрос за внедряване на нова функционалност, а за неработеща съществуваща такава. Но няма проблем - дайте ми данни и ще ви изпратя 5 лева без да изисквам от вас фактура(един вид бонус - акция).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Уважаеми потребители, Благодарим ви за проявеното търпение през изминалите месеци. През това време се наложи да подменим няколко от сървърите ни и да направим редица оптимизации за да ускорим зарежда

Как да ви го обясним по-простичко, че за да съществува този сайт и да имате по 80-90 новини дневно и да ги четете на воля без да плащате за това трябва да има реклама? Ейй все няма угодия в тази стран

Да, докладвах 3 от постовете и бях озадачен, че последствия няма, особено след като наблюдавам, че модераторите действат моментално. То е ясно, че се парадира с някаква елитарност и самочувстви

Публикувани изображения

Ха, не очаквах такова отношение! Текстът в червено - съгласен съм абсолютно. Поради това запитах за заплащане, защото няма нищо по-добро от платените услуги. Но все пак сте поели някакъв ангажимент към своите "абонати", ако мога така да се изразя. Моето запитване не е каприз(видно е, че съм си решил проблема), а апел за съдействие(ето). Не става въпрос за внедряване на нова функционалност, а за неработеща съществуваща такава. Но няма проблем - дайте ми данни и ще ви изпратя 5 лева без да изисквам от вас фактура(един вид бонус - акция).

Пропуснал съм го този коментар. Но по принцип не поддържаме версии DEV, Beta, Alpha и прочие на браузъри. Не ми е известно други потребители да имат подобен проблем а и лично аз вчера публикувах видеоклипове от YouTube с chrome 42.0.2311.135 последната им стабилна до колкото ми е известно. Също така изтрийте и кеша на браузъра си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко страници посочих това

Има някакъв проблем в генерирането на връзка към новия пост в тема, която следя.

В email-а връзката изглежда така:

https://www.kaldata.com/forums/topic/238847-най-добрите-коли-на-пазара-за-под-900лв/?view=getnewpost

Продължва още да се среща

Темата можете да прочетете тук: https://www.kaldata.com/forums/topic/241649-избор-на-телефон-до-500лв/?view=getnewpost

Не е кой знае какво, но е дразнещо.

Явно левът още не може да се мери с долара и еврото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Баковци! След толкова "нововъведения и подобрения дето направихте", няма да е лошо да си оправите мазаниците, че нещо все по трудно взе да се влиза! Грешни сертификати и бала, бла!!!  

Смешничко става, пък форума, сайта уж велик!!! 

То, ясно, че причината е у  потребителя, ма вижте вие там бакиите си все пак!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баковци! След толкова "нововъведения и подобрения дето направихте", няма да е лошо да си оправите мазаниците, че нещо все по трудно взе да се влиза! Грешни сертификати и бала, бла!!!  

Смешничко става, пък форума, сайта уж велик!!! 

То, ясно, че причината е у  потребителя, ма вижте вие там бакиите си все пак!

Здравейте,

Днес след 20.00 часа имаше сериозна поредна DDoS атака към сайта. Такива в последно време има често въпреки, че се стараем да не забелязвате. Колкото повече хора ни харесват толкова повече и не ни харесват. За момента някой услуги са изключени, но нито една от тях не е критична за нормалната работа на сайта. Бихте ли споделили в какво точно се изразява проблемът ви за да го разрешим, че от написаното не става много ясно.

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес след 20.00 часа имаше сериозна поредна DDoS атака към сайта. Такива в последно време има често въпреки, че се стараем да не забелязвате. Колкото повече хора ни харесват толкова повече и не ни харесват. За момента някой услуги са изключени, но нито една от тях не е критична за нормалната работа на сайта. Бихте ли споделили в какво точно се изразява проблемът ви за да го разрешим, че от написаното не става много ясно.

Поздрави.

Той и ти много, много не си ясен какво точно се опитваш да кажеш, но от написаното от теб си изваждам извод че, сайта който посещавам редовно се  харесва на малко хора и се мрази от повече. Или се харесва на наполовина на тези на които не се харесва!

И със голямо удоволствие ще ти задам въпроса, защо все повече хора не-харесват сайта и все по-малко хора го харесват?

Редактирано от ДзВяРа! (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Поздрави.

Поздрави и на вас, Г-н Карабойчев. Оправете си правописа, Вие сте лицето на сайта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека малко да предположа. Един или няколко, от финансово неодоценените профили(от тези, които сами си поставиха претенции да им се заплаща за помощта) в специална написана от тях тема, или други, които нямаха "смелостта" да го напишат в прав текст, след като прочетоха пиннататата за топ мястото в раздел IT новини статия, за броя харесващи сайта във Фейсбук, са решили да оакат положението и са направили въпросната атака.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той и ти много, много не си ясен какво точно се опитваш да кажеш, но от написаното от теб си изваждам извод че, сайта който посещавам редовно се  харесва на малко хора и се мрази от повече. Или се харесва на наполовина на тези на които не се харесва!

И със голямо удоволствие ще ти задам въпроса, защо все повече хора не-харесват сайта и все по-малко хора го харесват?

Здравейте,

Може да не съм се изразил по най-правилния начин, но имах предвид, че с увеличението на хората, които ни харесват се увеличава и броя на хората, които не ни харесват. Поради простата причина, че пречим на много хора.

Поздрави.

Поздрави и на вас, Г-н Карабойчев. Оправете си правописа, Вие сте лицето на сайта!

Който никога не е грешил нека пръв метне камък по мен.

Поздрави и на вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може да не съм се изразил по най-правилния начин, но имах предвид, че с увеличението на хората, които ни харесват се увеличава и броя на хората, които не ни харесват. Поради простата причина, че пречим на много хора.

Поздрави.

Който никога не е грешил нека пръв метне камък по мен.

Поздрави и на вас.

Не съм безгрешен и не „мятам“ камъни, писах с най-добри чувства!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм безгрешен и не „мятам“ камъни, писах с най-добри чувства!

Моите чувства съвпадат с вашите. Когато някой от сървърите ми е атакуван последното за което мисля е дали съм изпуснал някоя запетайка в стремежа си да обясня проблема и да реша този на потребител, който има затруднения с отварянето на сайта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли споделили в какво точно се изразява проблемът ви за да го разрешим, че от написаното не става много ясно.

Поздрави.

Късен отговор, но и време свободно нямам - сега видях!

Все по - често се появяват следните съобщения:

-  Страницата не може да бъде намерена

-  Сертификат издаден на трето лице или нещо от сорта!

Странно поведение при опит за логване и пр.

Всичко това конкретно за сайта / форума изпробвано през различни браузери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късен отговор, но и време свободно нямам - сега видях!

Все по - често се появяват следните съобщения:

-  Страницата не може да бъде намерена

-  Сертификат издаден на трето лице или нещо от сорта!

Странно поведение при опит за логване и пр.

Всичко това конкретно за сайта / форума изпробвано през различни браузери.

Здравейте,

- Страницата не може да бъде намерена - ами вероятно страницата или темата е била изтрита/обединена с друга. Какво да ви изпишем при такива случай. "Страницата или темата сме я изтрили, но ако много настоявате ще ви я покажем по някакъв начин" това са нормални системни съобщения за динамични сайтове в които съдържанието се променя.

- Сертификат издаден на трето лице или нещо от сорта! - това вероятно е съобщение на браузъра ви в теми в които има приложени картинки към други сървъри. Няма как да купим SSL сертификати на всички сайтове по света за да не се получава подобно съобщение. Аз подобно никога не съм виждал с Google Crome. Вероятно вашия браузър е по-параноичен и държи да ви уведоми, че ще ви покаже съдържание от други сайтове с незащитена връзка. Потърсете из настройките на браузъра си от къде се изключва.

- Странно поведение при опит за логване и пр - какво точно означава странно поведение за да проверим проблема. 

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Странно поведение при опит за логване и пр - какво точно означава странно поведение за да проверим проблема. 

Поздрави.

Изброените проблеми не са хронични, а периодични, както пр. вчера заради което бе пуснат и поста.

В момента не се наблюдават проблеми! Та, както казах проблемите вървят в "пакет" т.е ако все пак успея да вляза в сайта / форума в период на подобни описани проблеми, то вписването с потребителски име и парола не води до нищо.

Пак да уточня:

- Проблемите са периодични, но зачестяващи! Възможно е и да са в период на атаки спрямо вашите сървъри!

Добре ще да е след подобни атаки или други възникващи прпоблеми да се държат уведомени потребителите за случващото се с цел избягване пускането на ненужни постове, търсене на проблем чрез предположения!

Аз лично ще прегредам отново настройките си, но към момента с други сайтове или социални мрежи не изпитвам описаните периодични проблеми!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като „вляза“ в сайта, ми показва това: http://prikachi.com/images.php?images/530/8116530Q.png

Като мръдна нагоре-надолу се оправя.

На картинката не се вижда нищо. Черен екран?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На картинката не се вижда нищо. Черен екран?

Точно това показваше, но вече се оправи. Проблемът може да е бил в компютъра, нямам идея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой за простосмъртните да дефинира точно и конкретно какво по дяволите ще рече"подстрекаване към пиратство", "разпространяване на връзки към сайтове, които поддържат пиратство" и неща от подобен сорт? Искам да се дефинира точно и конкретно, независимо от контекста, защото тълкуванията напоследък стават все по-свободни. Пускам картинка на Джак Спарроу и вече съм с наказание - така ли се получава? Или аз трябва да подразбирам кой какво определя като дадено нещо в своят...мозък? И всъщност да се самоограничавам по правила, които не присъстват в правилата? С кристалната топка ли да гадая кой какво е имал предвид и кой какво как ще вземе предвид? Значи омръзна ми някой да критикува на база свободни съчинения по картинка. Призовавам администратора/модераторите недвусмислено да изяснят като понятия по-горните изброени. Публично.

А, и другото - "много големи картинки" някой може ли да изясни, защото в раздела за фотография има снимки в над FHD формат. И още едно - една написана с големи букви дума в цялото мнение означава, че се "вика" и се наказва по точката за викане ли? Нещо изсукани от пръстите ми изглеждат тези неща, дайте да ги изясним.

Публично ще се изкажа като лично мнение, че лично според мен "ловенето" на измислени/фиктивни пирати в тоя форум стана нелепо. Страшно лошо впечатление ми прави, че във всяка втора тема в раздел софтуер, има хора които почват да съдят и да дават непоискани мнения и милиционерски стил въпроси "а ти пират ли си". Лов на вещици ли се провежда във форума? Още повече, когато подобни мнения де факто се явяват оффтопик. Мислех, че сме тук да си помагаме. Или нещо съм се объркал?

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой за простосмъртните да дефинира точно и конкретно какво по дяволите ще рече"подстрекаване към пиратство", "разпространяване на връзки към сайтове, които поддържат пиратство" и неща от подобен сорт? Искам да се дефинира точно и конкретно, независимо от контекста, защото тълкуванията напоследък стават все по-свободни. Пускам картинка на Джак Спарроу и вече съм с наказание - така ли се получава? Или аз трябва да подразбирам кой какво определя като дадено нещо в своят...мозък? И всъщност да се самоограничавам по правила, които не присъстват в правилата? С кристалната топка ли да гадая кой какво е имал предвид и кой какво как ще вземе предвид? Значи омръзна ми някой да критикува на база свободни съчинения по картинка. Призовавам администратора/модераторите недвусмислено да изяснят като понятия по-горните изброени. Публично.

А, и другото - "много големи картинки" някой може ли да изясни, защото в раздела за фотография има снимки в над FHD формат. И още едно - една написана с големи букви дума в цялото мнение означава, че се "вика" и се наказва по точката за викане ли? Нещо изсукани от пръстите ми изглеждат тези неща, дайте да ги изясним.

Публично ще се изкажа като лично мнение, че лично според мен "ловенето" на измислени/фиктивни пирати в тоя форум стана нелепо. Страшно лошо впечатление ми прави, че във всяка втора тема в раздел софтуер, има хора които почват да съдят и да дават непоискани мнения и милиционерски стил въпроси "а ти пират ли си". Лов на вещици ли се провежда във форума? Още повече, когато подобни мнения де факто се явяват оффтопик. Мислех, че сме тук да си помагаме. Или нещо съм се объркал?

Здравейте,

Избягвайте всякакви постове, които се въртят около пиратството и няма да имате проблеми. Независимо дали преки или завоалирани ще бъдат наказвани. И да тук сме за да си помагаме, но с подобни постове помагате на едни а пречите на нас, което няма да го допуснем.

Поздрави и слънчев ден. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...

Чакайте малко, изяснете си недвусмислено политиката. Отправих молба за това. Не мога аз да пусна картинка на пират с папагал и автоматично да бъда наказан за това, че видиш ли можело да означава пиратство в нечий заблуден мозък. В правилата ви пише недвусмислено за разпространение на такива материали и даване на връзки към такива материали. Отправям молба да погледнете собствените си правила, които са написани.

Какво ще рече това, че някой по собствено осмотрение може да преценя аджеба кое е едно и кое друго, без да има за база някаква твърда рамка? Как очаквате това да не буди негодувание от страна на потребители като мен? Давам конкретният пример. В една тема човек от екипа ви директно почна да разпитва като дърт комунистически милиционер един потребител "ти пират ли си" и многократно в различни теми е отправял мнения по подобни подтеми, нямащи нищо общо с конкретното заглавие на дадена тема. Единствената критика от моя страна беше да го коментирам като ACTA поддръжник и на шега да пусна карикатура на пират с папагал. С това по никакъв начин не съм подстрекавал към нищо. Това беше чиста ирония, поради простият факт че ми е омръзнало всяка втора тема да се превръща в такава дискусия. Нямам право да изкажа недоволството ли си? Нещо като свобода на словото чували ли сме? Къде по-точно съм дал връзка, разпространявал съм по какъвто и да е начин пиратско съдържание или съм подстрекавал явно към такова нещо? С цялото ми уважение, това придоби мащабите на абсурд.

Утре някой ще каже - не ми харесва щрифта, с който ти е написано мнението и пак ще ме банне. Така ли стават нещата тук?

Бих желал точно определение и изясняване на понятията. Да се знае какво точно е позволено и какво не. А не някой да си измисля причини да наказва на база кой колко му е симпатичен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте малко, изяснете си недвусмислено политиката. Отправих молба за това. Не мога аз да пусна картинка на пират с папагал и автоматично да бъда наказан за това, че видиш ли можело да означава пиратство в нечий заблуден мозък. В правилата ви пише недвусмислено за разпространение на такива материали и даване на връзки към такива материали. Отправям молба да погледнете собствените си правила, които са написани.

Какво ще рече това, че някой по собствено осмотрение може да преценя аджеба кое е едно и кое друго, без да има за база някаква твърда рамка? Как очаквате това да не буди негодувание от страна на потребители като мен? Давам конкретният пример. В една тема човек от екипа ви директно почна да разпитва като дърт комунистически милиционер един потребител "ти пират ли си" и многократно в различни теми е отправял мнения по подобни подтеми, нямащи нищо общо с конкретното заглавие на дадена тема. Единствената критика от моя страна беше да го коментирам като ACTA поддръжник и на шега да пусна карикатура на пират с папагал. С това по никакъв начин не съм подстрекавал към нищо. Това беше чиста ирония, поради простият факт че ми е омръзнало всяка втора тема да се превръща в такава дискусия. Нямам право да изкажа недоволството ли си? Нещо като свобода на словото чували ли сме? Къде по-точно съм дал връзка, разпространявал съм по какъвто и да е начин пиратско съдържание или съм подстрекавал явно към такова нещо? С цялото ми уважение, това придоби мащабите на абсурд.

Утре някой ще каже - не ми харесва щрифта, с който ти е написано мнението и пак ще ме банне. Така ли стават нещата тук?

Бих желал точно определение и изясняване на понятията. Да се знае какво точно е позволено и какво не. А не някой да си измисля причини да наказва на база кой колко му е симпатичен.

Здравейте,

В правилата няма нищо двусмислено. Категорично ви казвам пак, че всички постове свързани пряко или не, със софтуерно пиратство ще бъдат наказани. Ако не можете да го проумеете ще го обмисляте следващия път когато някой модератор ви даде почивка. И така едно по едно ще разберете какво сме имали предвид и какво може и какво не може. Не се заяждайте и с модераторите и не ги иронизирайте - прагът им на търпение понякога е много нисък. И следващия път когато иронизирате някой модератор през почивката, която ви даде ще научите на изуст едно от двусмислените ни правила:

3.6 Администрацията на форума си запазва правото да блокира без предупреждение новосъздадени профили на бивши потребители с наложено наказание, потребители уронващи престижа на сайта и неговия екип, потребители търсещи постоянни конфронтации с останалите потребители и екипа.

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. разберете, че когато Калин Карабойчев, модератор или глобален модератор говори/пише дори боговете на Олимп мълчат?

Редактирано от Edelw (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. разберете, че когато Калин Карабойчев, модератор или глобален модератор говори/пише дори боговете на Олимп мълчат?

Не, има правила, които трябва да се спазват. Ако не ги спазвате или се опитвате да минавате по ръба на допустимото е много вероятно да получите награда за това от някой модератор. А иначе да, това са нашите правила и ако на някой не му харесват горе в десния ъгъл има един хикс. Ако някой мисли да разпространява пиратско съдържание чрез нашата платформа е по-добре да натисне този хикс. Той може да се мисли за борец за свобода на словото за Наполеон или какъвто пожелае, но последиците от действията му падат върху нас после. За това и мерките са такива. Имате си замунди, марунди разпространявайте си там каквото искате. Тук не може. Разберете, че не го правим за да се правим на интересни. Подобно съдържание би ни довело хиляди нови потребители, но имаме проблеми заради него. За да го има този форум не трябва да има такива неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, има правила, които трябва да се спазват. Ако не ги спазвате или се опитвате да минавате по ръба на допустимото е много вероятно да получите награда за това от някой модератор. А иначе да, това са нашите правила и ако на някой не му харесват горе в десния ъгъл има един хикс. Ако някой мисли да разпространява пиратско съдържание чрез нашата платформа е по-добре да натисне този хикс. Той може да се мисли за борец за свобода на словото за Наполеон или какъвто пожелае, но последиците от действията му падат върху нас после. За това и мерките са такива. Имате си замунди, марунди разпространявайте си там каквото искате. Тук не може. Разберете, че не го правим за да се правим на интересни. Подобно съдържание би ни довело хиляди нови потребители, но имаме проблеми заради него. За да го има този форум не трябва да има такива неща.

Въпросът ми беше принципен, а не конкретно за разпространението на пиратско съдържание (последното го има в правилата и не би трябвало да има сърдити за наложено наказание).  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Привет,

Господин Администратор, в момента ви попитах едно единствено нещо - на база на какви критерии се прави разделението между мненията, които по някакъв начин са свързани със софтуерно пиратство и всички останали? Как се преценя дали едно нещо има връзка с него или няма, за да знаем какво може да се пише и какво не? Извинявам се, но в момента отговорът ви прилича, все едно е свободна интерпретация на произволен модератор какво е свързано и какво не. Такова позоваване на субективност за жалост не ми звучи като удовлетворителен отговор. По никакъв начин не търся конфронтация в момента, а пояснение.

Лично аз, като един от малкото технически грамотни потребители тук едва ли точно аз уронвам престижа на Вашият сайт.

Лично мое мнение не е фактът, че има такава забрана за разпространение. Нямам нищо против нея. Има неясноти около интерпретацията. Друго неприятно впечатление ми прави, че темите, свързани с такова съдържание не се затварят и изтриват моментално, което би било абсолютно допустимо и по никакъв начин не противореча с това. Получава се така, че се изреждат много хора с излишни мнения с нападки срещу потребители, които са пуснали такива теми или има някакви коментари относно подобни неща в дадени теми. Нямам нищо против това, че теми могат да се затворят или трият. Обаче изглежда, все едно, че има хора в този форум, които се правят на интересни по точно тази определена тема и точно, само и единствено това не ми харесва. Не виждам нито смисъл, нито нужда някой просто да се разписва във всяка тема, за да поучава. Сам сте наясно, че това няма да има ефект върху потребителят, пуснал такава тема. След като за вас е недопустимо обсъждането на пиратство в този форум имам едно недвусмислено предложение - просто да се заключват темите, като се пише точка от правилата, както в много други случаи. Не във всяка да се намери все някой, който се явява на всяка маджа-меродия с мнения "купи си го" и т.н. За мен те са безсмислени, щом потребителят е пуснал такава тема. Дразнят и пълнят базата данни. Дори и темата да не се е въртяла около подобно нещо, дори и в темата практически да не е ставало въпрос за подобно нещо, с подобни поучения и последвалите полемики обикновено темата се отклонява от поставеният за обсъждане въпрос.

...Благодаря за отделеното време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване