Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кажете, знаете ли добре английски и ако да, къде и как сте го учили. Мен ми е голяма мъка този език. Явно по принцип езиците нещо не ми се отдават. Споделете своя опит как сте го научили. Изключвам по-младите които учат английски още от детската градина. Те щат не щат ще го научат. Питам хората като мен които навремето в училище са учили само руски защото само това имаше като избор. Как е най-добре да се учи - на курсове в групи, с частен учител ли? Някой дали е могъл да го научи сам в къщи без помоща на учител. И изобщо как мислите - дали може чужд език да се научи без учител само с учебници в къщи или учителят е задължителен. Споделете своя опит в "борбата" с езика :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам ама като чета разбирам на 70 процента.Учил съм от телевизията най-вече.Когато ми говорят схващам по-бавно защото обикновено говорят бързо и немога да осмисля :).Така е като не съм учил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в техникума 4 нива Blueprint в университета 2 нива Headway четене - отлично писане - средно говоримо - средно техническо - слабо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се каже учих в гимназията, но като цяло системата не беше на доста високо ниво и останах само с елементарни познания от там. След това трябваше да се явявам на тойфел и се наложи да залегна над учебниците. Главно сам се подготвях, но за есетата се наложи да потърся услугите на учител. Изкарах доста добър резултат и сега уча на английски, но нека ти кажа че няма нищо общо с колко точки си го взел (изпитът тойфел) и това дали можеш да говориш англииски. Самият език го научих главно като го прилагах. Така че зависи за какво се подготвяш (тест или просто искаш да научих езика), но при всички положения ще ти трябва учител за едно или друго нещо. Иначе има доста добри програмки и самоучители по англииски :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WTF?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официално започнах да уча английски от 5-и клас. Реално, обаче, "обучението" ми започна от 1-и клас с много гледане на Cartoon Network. Не съм гледал за да уча, а защото имахме сателит още преди да се появят кабелните телвизии и ми беше интересно. Самообучение. :) Преди няколко години успях да взема Cambridge Advanced English сертификат, така че все нещо знам. ;)

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С гледане кучето най-големия месар да беше без практика нищо никои не знае та ако ще и диплома за професор да има според мен без практика няма знания

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С гледане кучето най-големия месар да беше

без практика нищо никои не знае та ако ще и дипломиа за професор да има

според мен без практика няма знания

<{POST_SNAPBACK}>

Аз го изпитах на гърба си. Преди да започна да уча на английски, нямах никаква практика и в началото беше адски трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така само сам учил езика от компютера или от игрите който сам играл. Най-вече от чата във тях .Интересното е ,че по-добре го пиша отколкото го говоря .По-лесно ми е да си чатя със някой отколкото да говоря със него. Според мене не е труден език това щом можеш да го научиш сам без учител и без уроци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С гледане кучето най-големия месар да беше

без практика нищо никои не знае та ако ще и дипломиа за професор да има

според мен без практика няма знания

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм казал, че нямам практика. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно ще кажа на всички, които са тръгнали да учат английски и то е: трябва да имате здрави нерви, за да го научита!!! Публикувано изображение

Със сигурност НЕ МОЖЕ да се научи само с гледане на телевизия или самоубочение!

Моя преподавателка казваше: "Ако английският е едно море, то аз знам една кофа от него, а вие една чаша!" Публикувано изображение

С две дъми английският няма научаване! Винаги ще има дума или думи, които няма да знаеш и ще ти се наложи да ползваш речник. Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма научаване, ако не го учиш. Вярно е, че е трудно, но с труд всичко се постига. Аз започнах като бях на 5-6 годинки - в няква забавачка, после - в училище (там почти нищто не научаваш), после, като студент, се записах на курс и така учих 3 години. Едновременно с това идва гледането на филми, слушане на музика, четене на списания и специализирана литература. И все пак, език се научава като живееш в страна, където се говори този език. Всекидневно, ежечасно! А не 2х в седмицата! Успех на всички, които сега тръгват по този път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно ще кажа на всички, които са тръгнали да учат английски и то е: трябва да имате здрави нерви, за да го научита!!! Публикувано изображение

Със сигурност НЕ МОЖЕ да се научи само с гледане на телевизия или самоубочение!

<{POST_SNAPBACK}>

И аз май че стигам до същото мнение че не може да се научи сам. Поне при мен не става. Учител трябва. Лошото в цялата работа при мен е че го уча без кеф и желание а просто по принуда защото ми трябва напоследък. Мъка, мъка. Да учиш нещо без желание е голяма мъка. И ми е много трудно. Сега се записах на едни курсове ама те два пъти в седмицата. Като се сложи и работата и семейството и кашата става пълна. Немам нерви вече. Явно ще трябва да си намеря някой много гаден частен учител и да ме мъчи постоянно всеки ден. ;) Вече си мисля че сме наказани от Господ че сме се родили българи и поради тази причина трябва да учим 1, 2 или дори 3 чужди езика за да станем хора. А англичаните и американците си свиркат и хич не им пука. Не им трябва втори език. И докато аз се мъча над техния проклет език те си гледат работата и напредват в професията си. А аз вместо да си гледам моите професионални задачи и да си чета книгите по професията трябва да сричам техните букви и то не ден, два ами може би години. Несправедлив е живота и това е. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

АЕ е като цяло лесен език, не особено богат. Аз без да съм учил сериозно в училище и вкъщи го знам на процент, който да се разбираме. На мен повече не ми трябва :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм почнала да го уча още от детската градина. Както каза borisfx щеш не щеш учи, но то и толкова съм го учила ;) .. От тогава само си спомням, че много труднох запомних stork (щъркел) сега като се замисля .. какво толкова трудно е имало та толкова трудно съм го запомнила незнам (но все пак съм била още мъничка нормално... не съм била някакъв вундеркинг Публикувано изображение ). Иначе АЕ учих до миналата година. Учила съм и френски, но ако ви кажа, че абсолутно нищо незнам от този език (много ми е труден, аз само го бърках с АЕкогато го произнасях .. все си мисля, че ми беше толкова труден, щото все пак съм учила АЕ - 11 години :P ), а сега даже се мъча да се самоуча на испански Публикувано изображение (една приятелка ме запали по този език) и бих казала, че г/д добре се справям Публикувано изображение ... Това е ...

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрави нерви за английския ?! Хмм то за всеки език трябват здрави нерви. С английския нямам проблеми защото още от 2ри клас го уча и си ми се е набил подсъзнателно. С френския е същото, само ето от малко по късно започнах да го уча. Но наскоро опитах да уча немски - е мога да ви кажа че ми бе голяма мъка - и то не поради липса на желание , а поради липса на време. Не се ли отдадеш изцяло на даден език, просто забрави да го научиш. Но и научиш ли го, ако не го практикуваш просто след време и едно свястно изречение няма да можеш да направиш ( вярвайте ми - личен опит). Така е при мен с немския - учих, учих, ама една година без никаква практика и сега разбирам писмен немски и малко говорим, но аз да да напиша или кажа нещо ... хммм ... рибите по-добре биха го говорили от мен :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Night_Raven и на мен основата ми беше Cartoon и съм доволен, но човек не трябва да спира да се занимава с него, защото много бързо всичко се превеъща в бяло петно. Аз съм учил от 5 клас та до 12-ти и в началото не ми вървеше, но един приятел ме запали и сега си го чаткам, даже бях започнал да мисля на английски, което си ми беше лично постижение :). Трябва занимание, но мисля че с един самоучител да кажем може да се стигне добро ниво, пък за доразвиване - телевизия на английски за акцент и гладко произошение и филмчета да кажем със субтитри или без никакви (пък така са и по-интресни "гледаш" повече от филма). borisfx няма от какво да се притесняваш, аз съм индианец спрямо немския. 4 години го учих и сега едвам казвам азбуката и разчитам на реплики от рода - "я я шнеле", "вундабаар" и "дас ист фантастише" :) Но поне си намерих оправдание. При Слави трифонов преди време беше един чужденец - пологлот (разбрах че скоро пак е имало, но говоря за първия), та той знаеше около 10 езика и ги учи много бързо. Той каза така - "Ако един език ми хареса мога да го науча за няколко месеца, но не ми ли хареса да кажем звученето или нещо съвсем малко колкото и да се старят не успявам. Просто не ми доставя удоволствие!" Има хора, на които не им се отдават езиците и вероятно си един от НАС, е не си сам така че спокойно. Стига обаче да го поискаш достатъчно силно, ще се справиш - това важи за всичко (но и това го знаеш) Е успех с езика и след някой друг месец да постнеш какво значи да кажем това: This website is made for people who love languages. It is totally independent and is based on my personal experiences with languages and on the site's discussion forum. If you are a foreign language enthusiast, a polyglot or just want to learn a new language on your own, you will find here: * How to choose a new language to learn * A detailed, hands-on guide to teaching yourself a foreign language. * Reviews of books about language learning * The questions about language learning people ask me most frequently. Read the most complete information on Mezzofanti, the world's most gifted polyglot, who spoke more than 40 languages fluently. ;) Success

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голяма разлика между писменния и говорим англииски. Дори и да разбираш и пишеш на едно добро ниво, то говоримия се научава доста по-трудно. Мисълта трябва да тече, а не да се мислиш по 5 мин за едно изречение или фраза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете, знаете ли добре английски и ако да, къде и как сте го учили. Мен ми е голяма мъка този език. Явно по принцип езиците нещо не ми се отдават. Споделете своя опит как сте го научили. Изключвам по-младите които учат английски още от детската градина. Те щат не щат ще го научат. Питам хората като мен които навремето в училище са учили само руски защото само това имаше като избор. Как е най-добре да се учи - на курсове в групи, с частен учител ли? Някой дали е могъл да го научи сам в къщи без помоща на учител. И изобщо как мислите - дали може чужд език да се научи без учител само с учебници в къщи или учителят е задължителен. Споделете своя опит в "борбата" с езика  :)

<{POST_SNAPBACK}>

И аз като теб не съм учил английски, по НЕжелание трябваше да уча френски в началното училище, след това и в техникума продължих с френския за да не губя време в започване на всичко от начало, едва след като почнах работа записах курсове към езикова школа "Престиж", изкарах 2-нива там и в момента не знам кой знае колко, но за да схвана текста който чета върши работа.

Естествено искам да го знам перфектно и в бъдеще трябва пак да продължа с ученето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че английският е най-лесният език за научаване, поради простия факт че го говори целия свят, това е езика на комуникациите и медиите, от всякъде сме заобградени с думи и послания на английски, компютрите са на английски, изобщо всичко е на английски. човек в 21 век ако не знае английски никак не му е лесно, просто е задължително. аз имам самочуствие на доста добър на английски, майка ми ме научи на времето на латинската(английската) азбука преди българската, някъде на 5 можех да правя малки изреченийца. много помогна и обстановката, защото постоянно имаше чужденци около мен и приятели, майка ми работи в туризма, и аз днес също се изявявам в тази сфера, та от най-малка възраст съм се приучил към него. бих казал че обичам английския, направо имам филологически интерес към него, харесва да наблюдавам как се развива през последните години - поради факта че го говорят все повече хора той постоянно се обогатява с нови и нови думи, разговорната реч също се мени. човек вече като е на по-високо ниво и му правят впечатление тези неща, леките промени във времето. мислех да времето в уни-то да следвам филология, ама се отказах защото после доста трудно с работата, но си чета книги на английски без проблем, всякаква литература, гледам филми без субтитрите - това специално е голямо богатство и винаги се сещам като видя някой как се моли за субтитри след поредния интересен филм или епизод пуснат в интернет:clap: държал съм TOEFL и SAT, но докато единият е безкрайно елементарен(имам чуството че е специално насочен за хора от Третия свят), SAT е на драстично по-високо ниво, но и там имам над 1400т, което си е много. иначе човек като му се набие в главата граматиката, нататък само ти трябва практика и думи, няма начин да се сбърка. не е като немския, виж него го мразя. не знам защо, може би защото английския не ми представлява никаква трудност, за разлика от коренно различното положение при немския, където винаги много съм се мъчил. толкова бях щастлив като си взех изпита последната година в университета, букавлно си хвърлях шапката и се радвах че никога повече няма да ми се наложи да се занимавам с него, ама кой знае:clap: от телевизия също много може да се научи, но забравете за Cartoon network. дори езикът на Euronews и CNN е доста елементарен, Дискавъри и А.Планет са малко по напред като че ли, но само малко, така че дори да разбирате всичко не си смислете че сте много напред с материала. вземете една книга, дори и тънка, и я прочетете, и веднага ще усетите разликата:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости HotBird13°E

Ама само не се сещам за какво ви е притрябвал тоя английски ??? За да ходите да живеете в Англия или Канада, или само за да си мислите че го знаете живеейки си в България. Аз никога не съм живял в английскоговоряща страна и въпреки това съм го понаучил колкото да си разговарям с хора когато ми се наложи. Хванах си приятели чужденци и със тях си го научих в София. Тогава нямаше Интернет и сателитна телевизия и слушах ББС-то на КЪСИ вълни след като съм имал желание. Сега, ако на някого найстина му трябва да го научи щото се готви да се чупи нанякъде, то тогава най-евтино ще е да си намери хора със сходни на неговите интереси по разни форуми и да се свърже и да си говори с тях всяка вечер по Интернет чрез програма работеща за предпочитане на кодека iSAC Wide Band за да се чува възможно най-добре. Без много и постоянно говорене няма как да стане така да започнеш да мислиш и да сънуваш на чужд език. И не забравяйте че чужд език цял живот се учи. Ей, ама мене как ме мързи да науча италиански ... а има толкова много програми за гледане по сателита ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kolp е прав. В днешно време английкия е просто наложителен. Но според мен немския и испанския са по-лесни за научаване. Самите думи в англииския имат ужасно много значения, докато при немския например не е точно така (поне до нивото, което аз съм достигнал). Още повече специалността ми налага да изучавам юридически английски, което практически си е нов език Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донякаде съм съгласен с теб да по гаден за учене е английския отколкото испанския но като му свикнеш не е толко лош.. Нали знаеш имаш ли желание ще го научиш :):wors:

Редактирано от Crazy_Alf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голяма разлика между писменния и говорим англииски. Дори и да разбираш и пишеш на едно добро ниво, то говоримия се научава доста по-трудно. Мисълта трябва да тече, а не да се мислиш по 5 мин за едно изречение или фраза.

<{POST_SNAPBACK}>

Тук малко не съм съгласна с теб. Според мен, при говоренето можеш да изпровизираш, да се поправиш и разбира се, да не кажеш дадена дума точно както се пише. Примерно 'gonna' - разговорно на думата 'going to'. При писмения английски трябва да се спазват правилата и не можеш да си позволиш волности :)

Иначе аз английския го уча редовно от 5 клас в училище, и неофициално - откакто се помня. Винаги съм харесвала този език и докато не го науча, няма да се откажа! В момента нивото ми е средно. Имам практика, защото общувам с хора от други страни, не само писмено, но и устно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си призная че незнам и две думи на английски...голям минус за мен,при положение че говоря няколко други езика...но като се опитвам да работя с речник или самоучител,си мисля че ще ми е по-лесно да науча китайски...та-незнам,май без учител нестава...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.