Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Maniac

MalwareBytes' Anti-Malware - проблеми, дискусии, мнения

Препоръчан отговор

Направи му една оптимизация:

http://eset.bg/forum/viewtopic.php?f=12&am...3f2450934f619eb

Ако все още имаш проблем и имаш желание, пиши в официалния форум (на английски език) и ще ти помогнат:

http://www.malwarebytes.org/forums/index.php?showforum=41

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи му една оптимизация:

http://eset.bg/forum/viewtopic.php?f=12&am...3f2450934f619eb

Ако все още имаш проблем и имаш желание, пиши в официалния форум (на английски език) и ще ти помогнат:

http://www.malwarebytes.org/forums/index.php?showforum=41

Благодаря ти, ще се възползвам от линковете. Както винаги - отзоваващ се! :speak:

Леле, преди малко каква глупост бях написала...Ужас! Тъй е, като умирам за сън...

Редактирано от petinka90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като оставя на страна факта, че все още ми се зарежда бавно MBAM, преди малко се появи нов проблем. При натискане на обновленията - ок, изтеглиха се, но погледнете датата: post-115356-1236016069_thumb.jpg Първоначално беше 28 февруари, въпреки че всеки ден я обновявам... Чуда се вече аз ли съм, не съм ли... :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно и на служебните машини е така.

Важното е, че нямаш проблем от този сорт:

http://www.malwarebytes.org/forums/index.p...ost&p=49822

За него използвайте инструмента TracePut :clap:

http://www.malwarebytes.org/forums/index.p...ost&p=59806

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като оставя на страна факта, че все още ми се зарежда бавно MBAM, преди малко се появи нов проблем.

При натискане на обновленията - ок, изтеглиха се, но погледнете датата:

post-115356-1236016069_thumb.jpg

Първоначално беше 28 февруари, въпреки че всеки ден я обновявам...

Чуда се вече аз ли съм, не съм ли... :clap:

Мисля,че всичко е ОК. и при мен дата е от тогава,преди малко обнових:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като оставя на страна факта, че все още ми се зарежда бавно MBAM, преди малко се появи нов проблем.

При натискане на обновленията - ок, изтеглиха се, но погледнете датата:

post-115356-1236016069_thumb.jpg

Първоначално беше 28 февруари, въпреки че всеки ден я обновявам...

Чуда се вече аз ли съм, не съм ли... :P

Не писа ли в официалния форум за проблема ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Спокойно и на служебните машини е така.

Важното е, че нямаш проблем от този сорт:

http://www.malwarebytes.org/forums/index.p...ost&p=49822

За него използвайте инструмента TracePut ;)

http://www.malwarebytes.org/forums/index.p...ost&p=59806

Доколкото виждам от скрийншота ти във форума на MBAM при теб не се наблюдава промяна, както на датата, така и на дефинициите. При мен обаче Версията с базата данни се променя, но самата дата - не.

Не съм сигурна дали в такъв случай това тулче TracePut би помогнало.

@Fixer, все още не съм. (Не съм забравила, че ми го препоръча.) Не съм кой знае колко добра с английския, но ако утре няма промяна ще се отсрамя да пиша в него. Публикувано изображение

Редактирано от petinka90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Fixer, все още не съм. (Не съм забравила, че ми го препоръча.) Не съм кой знае колко добра с английския, но ако утре няма промяна ще се отсрамя да пиша в него. Публикувано изображение

Трябваше да започнеш с това! Ако имаш желание, пиши ми ЛС и ще ти помогна в превода и аз не съм, но ще скалъпим нещо. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам следният проблем.Днес при сканиране с Malwarebytes Anti-Malware 1.34 ми откри два заразени файла: C:\SwSetup\SP36651\NET32\dotnetfx.exe (Trojan.Vundo) -> No action taken. C:\WINDOWS\system32\wextract.exe (Trojan.Vundo) -> No action taken. Не знам дали да ги премахна..и ако го сторя дали няма да има някакви последици.Ето го и целият лог файл.

mbam_log_2009_03_05__16_03_16_.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам следният проблем.Днес при сканиране с Malwarebytes Anti-Malware 1.34 ми откри два заразени файла: C:\SwSetup\SP36651\NET32\dotnetfx.exe (Trojan.Vundo) -> No action taken.

C:\WINDOWS\system32\wextract.exe (Trojan.Vundo) -> No action taken.

Не знам дали да ги премахна..и ако го сторя дали няма да има някакви последици.Ето го и целият лог файл.

Изпрати им ги на компанията и чакай отговор... за сигyрнocT!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам следният проблем.Днес при сканиране с Malwarebytes Anti-Malware 1.34 ми откри два заразени файла: C:\SwSetup\SP36651\NET32\dotnetfx.exe (Trojan.Vundo) -> No action taken.

Не знам дали да ги премахна..и ако го сторя дали няма да има някакви последици.Ето го и целият лог файл.

По-добре изчакай, защото е FP:

http://www.malwarebytes.org/forums/index.p...ost&p=61651

Все пак ще те помоля да стартираш MBAM по този начин и да дадеш новия лог файл, за да им сигнализирам и за C:\SwSetup\SP36651\NET32\dotnetfx.exe.

Start => Run => mbam.exe /developer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре изчакай, защото е FP:

http://www.malwarebytes.org/forums/index.p...ost&p=61651

Все пак ще те помоля да стартираш MBAM по този начин и да дадеш новия лог файл, за да им сигнализирам и за C:\SwSetup\SP36651\NET32\dotnetfx.exe.

И аз така си помислих BadBoy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирах MBAM през Start => Run => mbam.exe /developer както поиска B-boy[styLe].Ето го и новият лог файл..сега ще се опитам да изпратя за анализ въпросните файлове.

mbam_log_2009_03_05__17_25_43_.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Не знам дали да ги премахна..и ако го сторя дали няма да има някакви последици....

Такава папка "C:\SwSetup\" се създава при инсталиране драйвери на НР. След като приключи този процес, цялата папка може да бъде изтрита (ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава папка "C:\SwSetup\" се създава при инсталиране драйвери на НР. След като приключи този процес, цялата папка може да бъде изтрита (ли

В папка SwSetup има 16 под папки общата им големина е 495 MБ.Сигурен ли си,че няма да има проблем при изтриването им..да със HP съм.Извинявам се за отклонението от темата Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В папка SwSetup има 16 под папки общата им големина е 495 MБ.Сигурен ли си,че няма да има проблем при изтриването им..да със HP съм.Извинявам се за отклонението от темата Публикувано изображение

Не се препоръчва изтриване,ще са нужни при пълно възстановяване на системата,ако се наложи.Само при HP я има тази папка.Моята е с размер 359МБ с 14 подпапки.Аз не бих рискувал или най-малко ще я запиша на диск преди да предприема изтриване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ние, дето изтрихме wextract.exe, сега кви ще ги кършим?

Постави инсталационния диск в оптичното устройство и пробвай с командата:

start -> run-> cmd => expand (буквата на оптичното устройство) \i386\WEXTRACT.EX_ c:\windows\system32\wextract.exe

Виж дали нямаш и резервно копие в C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386 и го копирай в system32.

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де какви поразии стават когато се изтрият тези файлове?Защото програмата ги намери изтрих ги рестартирах компютъра и нищо.Работи си. Говоря само за wextract.exe че това ми намери.

Редактирано от macsim29 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засичането на wextract.exe е грешка (FP). Възстановете файла и изчакайте в най-скоро време трябва да бъде пуснато обновление, което коригира грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постави инсталационния диск в оптичното устройство и пробвай с командата:

start -> run-> cmd => expand (буквата на оптичното устройство) \i386\WEXTRACT.EX_ c:\windows\system32\wextract.exe

Виж дали нямаш и резервно копие в C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386 и го копирай в system32.

Че имам копие на файла-имам, обаче-МВАМ уж изтри файла, а той си стои там, слава богу, в конкретния случай. Защо така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея си нямам честно казано. Сигурен ли си избрал REMOVE. Я си провери лог файла. Да не би да не си избрал действие (no action taken) ... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засичането на wextract.exe е грешка (FP). Възстановете файла и изчакайте в най-скоро време трябва да бъде пуснато обновление, което коригира грешката.

Пита до какви проблеми може да доведе тази грешка защото изтрих всичко включително и не мога да възстановя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не можеш? Влез в MalwareBytes' Anti-Malware, кликни на Quarantine, цъкни веднъж върху реда, където се намира файла и след това избери Restore.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...