Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Maniac

MalwareBytes' Anti-Malware - проблеми, дискусии, мнения

Препоръчан отговор

Скоро ще има още подобрения с които ще се отстраняват още по-трудни зарази, като се заобикалят забраните в регистрите:

MBAM should get all be the service (that is protected by removing all permissions from the key) but the file the service points to does die so it is only a trace .

In future versions of MBAM we will be looking at both better crippled permissions handling and DRA (Direct Registry Access) , DRA bypasses permissions .

If anyone has a scan log (with current MBAM version and defs) where we do not remove the FILES I need to know about it ASAP.

Another note on this infection , the TDSS guy modifies the scan results to make it look like MBAM is trying to remove the system32 folder . MBAM neiter has this ability nor attempts to do what the modified log shows .

PS: Става въпрос за тази инфекция:

http://www.malwarebytes.org/forums/index.p...194&hl=tdss

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Проблемът е с горепосоченият софтуер.Реших да го преинсталирам,тъй като ми даде Run-Time Error.Добре,готово е.Обаче нещо не се ъпдейтва.Викам,то да не нещо огнената стена да не му дава-изключих я(Norton Internet Security 2009 ползвам в момента,след 10 дена ще съм с друга).Ама пак не ще. Кажете ми,какво да правя със това чудо?Ъпдейтите муи са от Q22-2008(което ще рече второто тримесечие).На 30 май е ъпдейтвана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Проблемът е с горепосоченият софтуер.Реших да го преинсталирам,тъй като ми даде Run-Time Error.Добре,готово е.Обаче нещо не се ъпдейтва.Викам,то да не нещо огнената стена да не му дава-изключих я(Norton Internet Security 2009 ползвам в момента,след 10 дена ще съм с друга).Ама пак не ще.

Кажете ми,какво да правя със това чудо?Ъпдейтите муи са от Q22-2008(което ще рече второто тримесечие).На 30 май е ъпдейтвана.

Има тема за MBAM. Писано е и по-този въпрос. Може да е проблем със сървърите.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...t&p=1083793

Изтегли дефинициите ръчно:

http://www.malwarebytes.org/mbam/database/mbam-rules.exe

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последна база данни-1419.Тегли си ъпдейтите винаги ръчно,преди да сканираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последна база данни-1419...

Базата е 1423 от 25.11.2008, ъпдейтва се за миг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора помогнете! Имам уинуеб секюрити-голяма гадост незнам как да я махна пробвах да я намеря,но не се получи Публикувано изображение пробвах и с мбам пак не стана :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора помогнете! Имам уинуеб секюрити-голяма гадост незнам как да я махна пробвах да я намеря,но не се получи Публикувано изображение пробвах и с мбам пак не стана :)

AutoRuns

1. Изтегли програмата

2. Избери Options -> Hide Microsoft Entries и Verify Code Signatures

3. Избери File -> Refresh или натисни F5

4. Избери File -> Save as

5. Копирай лог файла в следващия си пост

http://download.sysinternals.com/Files/Autoruns.zip

HijackThis

1.Изтегли програмата

2.Преименувай я на hellothere.exe

3.Стартирай я и избери Do a scan and save a log file

4.Копирай съдържанието на текстовия файл в следващия си пост

http://www.merijn.org/files/HiJackThis_v2.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста я бива програмката. Има ли портабъл версия?

Намерих

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста я бива програмката. Има ли портабъл версия?

Намерих

Обновяването на версията?Изтегля се при обновяване инсталатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обновяването на версията?Изтегля се при обновяване инсталатор?

Мда, за да е изцяло портативна трябва да се прави портативна всеки път, така ли излиза? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, за да е изцяло портативна трябва да се прави портативна всеки път, така ли излиза? Публикувано изображение

В случая така излиза в смисъл:

Ако искаш да обновиш,например от версия 1.29 до 1.30 става чрез инсталация(сваля се инсталационен файл от официалния им сайт),ако искаш портативна и да имаш новата версия ,когато излезе,трябва да я търсиш отново в нета,същата (portable),обновена.

Но аз не бих рискувал,при положение ,че тя почти нищо не заема при инсталация.

Препоръчвам, изтегляне от официалните сайтове.

Редактирано от mihnev_sz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетах поста ти и реших и аз да е обновя от самата програма и тя се обнови. Необходимо ли е,да влизам в тяхния сайт,и да свалям и да обновявам/инсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетах поста ти и реших и аз да е обновя от самата програма и тя се обнови.

Необходимо ли е,да влизам в тяхния сайт,и да свалям и да обновявам/инсталирам ?

Не,няма нужда,ползвай менюто на програмата и следвай инструкциите!

Ако има нова излязла версия,първо ще се свали инсталационния файл и ще се стартира,когато приключи инсталацията,ще ти предложи да се рестартира програмата за да се активират новите модули.След това ще продължи да си сваля и дефинициите.Тя сама си намира актуализацията успоредно с дефинициите(ако има такава),когато натиснеш бутона"Обновление".

Редактирано от mihnev_sz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая така излиза в смисъл:

Ако искаш да обновиш,например от версия 1.29 до 1.30 става чрез инсталация(сваля се инсталационен файл от официалния им сайт),ако искаш портативна и да имаш новата версия ,когато излезе,трябва да я търсиш отново в нета,същата (portable),обновена.

Но аз не бих рискувал,при положение ,че тя почти нищо не заема при инсталация.

Препоръчвам, изтегляне от официалните сайтове.

Пробвал ли си да разархивираш инсталатора, при някой програми ми се е получавало, но ме съмнява да стане с тая. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При опит за ъпдейт на МБАМ ми излезе съобщение, че нямам връзка с Интернет и ъпдейтите не могат да се инсталират /ОС Уин ХП СП 2/. А връзка с Интернет си има и то доста добра . На какво ли може да се дължи това съобщение ? Моля за мнения .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При опит за ъпдейт на МБАМ ми излезе съобщение, че нямам връзка с Интернет и ъпдейтите не могат да се инсталират /ОС Уин ХП СП 2/. А връзка с Интернет си има и то доста добра . На какво ли може да се дължи това съобщение ? Моля за мнения .

На мене почти всеки път ми казва това но като я затворя и отворя пак пускам да се ъпдейтва и става.Понякога трябва да пробваш няколко пъти изглежда е бъг на програмата.Това го прави откакто се обнови до последната версия на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смени ъпдейт сървъра отдолу под бутона Update

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мене почти всеки път ми казва това но като я затворя и отворя пак пускам да се ъпдейтва и става.Понякога трябва да пробваш няколко пъти изглежда е бъг на програмата.Това го прави откакто се обнови до последната версия на програмата.

Не е бъг а проблем с връзката със сърварите и най вероятно.При мене се обнови току що без проблем.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SecurityWonks.net е супер бъгав сървър, а отгоре на всичко е сложен по подразбиране. Malwarebytes.org винаги ми е работил безотказно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...