Премини към съдържанието
nikssi

Резултати от тестове на софтуер за защита според AV-Test, AV-Comparatives, Virus Bulletin и други. - 3 част

Препоръчан отговор

Друже не е баш така, точно F-secure използва една камара екстри, като DeepGuard е може би най-отличителната от тях!DeepGuard е аналога на Activ Virus Control на Битдефендер и в много случаи се справя в пъти по-добре!  :rolleyes:

с колегата си говорихме  за Г-дата,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с колегата си говорихме  за Г-дата,

Да, моя грешка, още не съм се събудил... :D Трябва да се отбележи, че GData (версия 2014) също използва мощен инструмент за  борба с малуер в лицето на G Data CloseGap.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Интересно как на On-demand тестове съвсем други програми са на чело а при Real World съвсем други. Нали след като го има заложено като дефиниция би трябвало да го засече а пък било то при сканиране на компютъра или при изпълнението на exe файла или още по малко при сваляне на вирусчето от нета. Аз като съм хванал 5 риби от реката като ги опържа в тигана пак са 5 не стават 3 няма кой да ми ги вземе, освен котката но аз не я пускам разбира се  :)  ! Нещо не ми се струват много достоверни с тези техни разминавания! Примерно Gdata и AVIRA, иначе са на върха ама като използваме компа падат много назад и не хващат много. Как става тоя сандвич не знам?! 

Редактирано от reyhan_84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как на On-demand тестове съвсем други програми са на чело а при Real World съвсем други. Нали след като го има заложено като дефиниция би трябвало да го засече а пък било то при сканиране на компютъра или при изпълнението на exe файла или още по малко при сваляне на вирусчето от нета. (...)

Ами ако го няма заложено като дефиниция? Тогава при стартиране става по-интересно.  ;)

Там вече някои компании се дънят, а други изпъкват...

Редактирано от kook (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как на On-demand тестове съвсем други програми са на чело а при Real World съвсем други.

"Динамичният" тест е най-близко до реалността и се доближава максимално до естествената работа с компютъра! На този тест е редно да се обръща най-голямо внимание....всички други тестове са малко или много -"лабораторни"!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убеден ли си, че този тест включва и стартиране?

разбира се, иначе ще е детекшън тест ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си поиграх с RoboScan Internet Security. Гледайки възможностите на програмата си казвам: "А ти да видиш", даже ми дойде налудната идея да си я слагам на реалната машина. Подбрах най-гадните гадници. В началото ок. Двуядрено чудо, БитДефендър+техен енджин...Само дето, според мен това с двата енджина сякаш е неква измама - просто използват дефинициите. Когато почнах да пускам тези, които не ги бе засекло...ти да видиш. Относно енджина, при Емси разликата в поведението на програмата - най-вече ресурсите - е очевадна, сравнено с това, което беше с Икарус. (Австрийци да ползват румънска технология ми звучи, като Мерцедес да им правят спирачките в Каспичан - нищо против каспичанлиите). Та след пускането на първите гадници, ок, докато някой от тях нещо не й направи. Машината се омаза, а при положение, че успявах да стартирам Таск Мениджъра, да инсталирам и обновя МБАМ, може би не са били баааш пък толко страшни... не знам. За съжаление, клипът стана гигабайт, но ще направя едно филмче от пострадалата машина, която за съжаление, мисля е вече неизползваема и ще я трия, може би.

Просто, екзотиката при антивирите не е препоръчителна. Има такива някакви антималуер решения дето са малко известни за много хора, но те са супер скъпи и са обикновено, разбира се за корпоративни клиенти. Така си мисля. Другото са някакви неща дето ги знаем. Почвам клипчето. Пазя и гигабайта клип, ма не мисля да го качвам.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пазя и гигабайта клип, ма не мисля да го качвам.

Що ве,давай да зяпаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ве,давай да зяпаме.

Те го те:

http://dox.bg/files/dw?a=393024143a

Това е омазаната машина, а гигабайт къде да кача (докса го не ще)? Па и ще ми се изчака чакалото...Не съм го трил гигабайта иначе.

Абе, не знам - минимално иска 512, колкото е машината, но препоръчително е гига рам. Може ли, заради това да не е реагирала? Не, нали. Допреди това използваше между 30 и 100 (при опит за скан). Между другото скана, така и не тръгна.

Както може да видите не ми спори много с клиповете, ма то това е може би петия, който правя...

...

Редакция:

http://dfiles.eu/files/0a4obn09s

След близо час качване, ето го и гигбайтовия клип. ENJOY!

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе и новият на AV-Test:

http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-7/mayjun-2013/

P.S. Отлично представяне на Комодо и като защита и като лекота. Само false positive нивото още куца.

Редактирано от zerotox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Антивирусни против експлойти. Любителски тест.

http://www.xakep.ru/post/60952/

Няма нищо по-хубаво от добрия стар Хипс,ееех.

Комодо с третиране като напълно виртуализирани и стената на потребителски режим и не ти трябва Хипс. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поиграх си да сведа до табличен вид динамичните тестове, за тази година, на AV-Comparatives

• В голямата таблица са дадени резултатите на повечето (по моя преценка) програми, участвали в динамичните тестове за 2013 г
  • В малките таблици е дадена обобщена класация на програмите, получена чрез осредняване на резултатите. 
  • Последната таблица "Комплексна класация" е получена чрез преизчисляване (по моя формула) на общата детекция, с отчитане на влиянието на пропуските, т.е. "комплексна оценка" е резултат от "наслагването" на "класация детекция" и "класация пропуски"! Чрез "комплексна класация" се придобива цялостна обобощена представа за всяка програма!
  • В дясната част на голямата таблица, са дадени осредненните резултати за всяка от програмите.
  • В долният ред на голямата таблица е даден осреднен резултат по всички програми, за съответният месец....също интересна статистика.

Считам, че  максимално допустимата разлика в коефициентите, съгласно "комплексна оценка", е 2%! Т.е. програми имащи повече от 2% разлика, спрямо първата програма в класацията, не би трябвало да считат за надежни, на този етап от развитието им! С други думи- последната програма, на която би могло да се заложи, на този етап е NOD32!

Публикувано изображение

Интересни резултати се получават от Excel, ако се построят диаграми... Може да се каже, че като цяло, че общият, сумарен, комплексен тренд на детекция, за всички програми е ....надолу, а тренда на пропуските...на горе! За феновете на NOD32 и Avira, мога да кажа, че програмите се е запътили сериозно по нанадолнището, съдейки по числата, и тяхното прогнозирано бъдещо движение,...обратно- Аваст върви плавно нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво за труда!И пет пари не давам за тестовете им.Важно е програмата да издържи моите тестове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Latest news

[*]2013-08-05: New results have been published for:

• AVG Internet Security 2013.0.3392
  • Norton Internet Security 2013 20.4.0.40
  • TrustPort Total Protection 2013 13.0.10.5106
  • ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 11.0.768.000

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge-64/results.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зловредният малуер за мобилни устройства се разраства с пълна  сила.Доклад на TrendMicro.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, Комодо на ниво :)

Трагично е това ниво - Комодо не пуска да работят неподписани програмки.Какво му е например на  Readon TV Movie Radio Player? Лошото е, че се блокират и още много други безплатни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.