Премини към съдържанието
nikssi

Резултати от тестове на софтуер за защита според AV-Test, AV-Comparatives, Virus Bulletin и други. - 3 част

Препоръчан отговор

....най-малкото заради това, че е най-лекото нещо, след Аваст.

Като вземете да говорите, ама и то празни приказки :)

Тежкото Комодо, покажи ми Аваст, а камоли ЕСЕТ, да отбележа, че пакета е пълнофункционален, да не ми пускате снимка на безплатното  "голо" Авастче ;) а на ЕСЕТ както и да го показвате е по-тежък !

Публикувано изображение

Снимка и от KillSwitch

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Редактирано от hUstle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като вземете да говорите, ама и то празни приказки :)

Тежкото Комодо, покажи ми Аваст, а камоли ЕСЕТ, да отбележа, че пакета е пълнофункционален, да не ми пускате снимка на безплатното  "голо" Авастче ;) а на ЕСЕТ както и да го показвате е по-тежък !

Публикувано изображение

Снимка и от KillSwitch

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Форти ползва доста повече Рам памет и не виждам да е "тежка "на компа.Рам паметта няма нищо общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз доколкото виждан от първата снимка има и "00" показващи натовареността на ЦП, към момента. А и РАМ-та също влия ;)
Казах каквото имам, лека вечер не ми се спори, че от този вид дилеми.. нищо градивно. Лека вечер.

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Редактирано от hUstle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз доколкото виждан от първата снимка има и "00" показващи натовареността на ЦП, към момента. А и РАМ-та също влия ;) Казах каквото имам, лека вечер не ми се спори, че от този вид дилеми.. нищо градивно. Лека вечер.

тука гледай за "тежести"!  на абсолютно еднакви машини е била инсталацията! Най-лек е Аваст, после идва НОД-а...колкото и да не ти се вярва, но това са фактите!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На ръце ли ще я носиш та гледаш лекото?

Няма тежка програма, има малко рам!Набийте си го в главите  веднъж за винаги!

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност рамта е важна, но зависи, кой параметър се гледа. Working Set може да показва едно, но ако се включи Private Bytes и картинката се променя...

Публикувано изображение

Но РАМ-та вече е доста евтина и подобно на хардисковете (където цената на GB е доста сносна) едва ли ще е проблем за всяка модерна система...все пак игрите или приложения като Adobe Premiere CS6 лесно достигат до 5-6 GB РАМ от воле...

Публикувано изображение

Друг е въпроса и не толкова за CPU използваемостта, а за заявките към хардиска... I/O операциите...те наистина могат да накарат компютъра да се забави доста...не случайно в Windows Vista/7/8 се взима най-ниската оценка на даден компонент като основна оцена, а тя в повечето случаи е на стандартните хардискове (5.9), освен ако не са в РАИД 0 конфигурация, по-голяма скорост на въртене на шпиндела като на Velociraptor-a или SSD...

Не на последно място има и едно досадно забавяне при отваряне на папка с много изпълними файлове...минава доста време докато се опреснят иконите на програмите (там лидер по забавяне е MSE)...Comodo има няколко режима на сканиране в реално време (при кумулативно сканиране, а не такова при достъп) се ядва положението, avast и те имат опция да се сканира файла само при стартиране, Касперски разчита на складиране на кешове за вече проверени файлове (преди използваше разни ADS стриймове) и т.н. Все полезни операции по-забързването на сканирането при достъп в реално време (но за жалост далеч не всички програми за защита предлагат подобна функционалност)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тука гледай за "тежести"!  на абсолютно еднакви машини е била инсталацията! Най-лек е Аваст, после идва НОД-а...колкото и да не ти се вярва, но това са фактите!  :)

Ако трябва да сме честни най-лек е ad-aware!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно сравнение на платени и безплатни пакети за защита: http://www.anti-malware.ru/compare/free_vs_paid_internet_security_2013

Бтв - този сме го изтървали:

http://www.anti-malware-test.com/firewall_test_outbound_protection_2013

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм очаквах повече от Emet, ще взема да го тествам лично пак (след като вече финалната версия е наяве)...

http://www.youtube.com/watch?v=6DdIJDA9rpk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не на последно място има и едно досадно забавяне при отваряне на папка с много изпълними файлове...минава доста време докато се опреснят иконите на програмите (там лидер по забавяне е MSE)...Comodo има няколко режима на сканиране в реално време (при кумулативно сканиране, а не такова при достъп) се ядва положението,

Това е причината винаги когато съм ползвал антивирусна папките с много изпълними файлове да ги поставя в изключенията.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и така става, но и това е леко заобикаляне на проблема...не се знае след някой ъпдейт, коя ще се окаже вредоносна (аз съм си проверявал източниците, но все пак понеже тегля и тествам доста софтуер не мога да си позволява да не ги проверявам един път в месеца например с нови дефиницийки)...Иначе специално при Comodo няма нужда от такива манупулации, ако в настройката на антивируса е избран режим на сканиране - кумулативен (а не сканиране при достъп). :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При мен и на кумулативен режим пак ми сбъгва индексирането на файловете. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен и на кумулативен режим пак ми сбъгва индексирането на файловете. ;)

така е! затова я разкарах навреме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/09/avc_fdt_201309_en.pdf

Отново малоумен тест от AV-Comparatives. Статчна детекция. Симантек на последно място. Някой въобще обяснил ли им е метода на работа на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е! затова я разкарах навреме. 

дам, при ъпдейт също тежи, не бих я ползвал докато не я оптимизират и спре да бави

Редактирано от Ghost Rider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново малоумен тест от AV-Comparatives. Статчна детекция. Симантек на последно място. Някой въобще обяснил ли им е метода на работа на програмата.

Те са като нашия T-50 - правят нещо, но никой не знае какво точно! :D

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми нормално,теста е за файлова детекция а Нортон не е много добър ако не се мине през облака.

Нормално за Авира те са доста добри в файловото засичане и дефениции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми нормално,теста е за файлова детекция а Нортон не е много добър ако не се мине през облака.

Достатъчно файла да е с цифров подпис и става страшно   ;)  Напоследък AntivirusPro  разкатава фамилията на Нортончо и Касапчо.  :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно файла да е с цифров подпис и става страшно   ;)  Напоследък AntivirusPro  разкатава фамилията на Нортончо и Касапчо.  :ph34r:

Ти обаче виж микрософт как нямат фалшиво засичане и то от както е излязла тяхната програмка. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти обаче виж микрософт как нямат фалшиво засичане и то от както е излязла тяхната програмка. :D

то при тях по принцип деф. са кът,  камоли фалшиво засичане да има :ph34r:

Редактирано от Ghost Rider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.