Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Това не е реклама !!!

Случайно попаднах на страницата на този продукт. Някой ползвал ли го е ? Впечатления ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скиптично настроен съм към продукта, но може и да върши работа. Като цяло се включва в мрежата да обере шума на тока и оптимизира използването му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърлени пари на вятъра. Всъшност се увеличава консумираната енергия, т.к. се захранват светодиодите в него. Друго "преимущество" е, че има вероятност да скапе инверторни двигатели - на климатик, хладилник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърлени пари на вятъра. Всъшност се увеличава консумираната енергия, т.к. се захранват светодиодите в него. Друго "преимущество" е, че има вероятност да скапе инверторни двигатели - на климатик, хладилник.

Интересно мнение. Някакви доводи относно "скапването" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 35 години се занимавам с електротехника,  доста неща съм видял и направил. Но за тази измишльотина, която се налага на пазара и се опитва някой да ме убеди, че когато я включиш паралелно на друг товар то ще намали консумацията му „да ама не!”. С други думи казано 2+1=0,5 - такава формула няма и това значи, че всичко клони към измама. Видеоклиповете съм ги изгледал в интернет и мога да кажа, че по начина на представянето им има манипулация и измама. Цаката на рекламата е „Поне един да има измамен ми стига” – после той ще си мълчи за да не бъде единственият ВАЛАТ и така овцете са много докато се изчерпи продукта. Новите електронни електромери консумират някакъв ток, а той дори не е включен паралелно на консуматорите в дома ни, а по специален начин за да измери консумирана активна енергия. Свето диода за да свети му трябва 20 милиампера ток а в устройството са два, това не е ли допълнителен товар, мултицета с който работя в къщи и го използвам за мониторинг при контрол на напреженията - защо му пада батерията. Това устройство каквато и да е магия винаги консумира някаква енергия, а вързано в паралел към друга я допълва. Като заключение ще кажа, хора ако имате излишни пари ги дарете на нуждаещи се.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://radio-hobby.org/modules/news/article.php?storyid=1280

тука руснаците са обяснили доста добре в статия. ... :)  :)  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://radio-hobby.org/modules/news/article.php?storyid=1280

тука руснаците са обяснили доста добре в статия. ... :)  :)  :)

Запознах се със материала по статията. Много ти благодаря за линка, който посочи. Тази проверка потвърждава една манипулация с последвала я измама. Да благодарим на Руснаците за тази чудесна статия.

Същата схема я има на много без трансформаторни устройства на пазара ни, мога да посоча, като: електронни звънци за входната ни врата, безжичния ми ключ за осветителни тела, някой зареждащи устройства на фенер с акумулаторна батерия и т.н.

Като манипулация се вижда, че R,C филтъра въздейства на ампер клещите при демонстрация.

Никой не се сеща да погледне електромера при експериментите. На пазара има електронни Ватметри и са много лесни за използване, защо не видях в демонстрацията поне един такъв във видеоклиповете. Може би е ясно защо!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно мнение. Някакви доводи относно "скапването" ?

Инженеринг ревю - брой 9 2005 г. статия на Стефан Куцаров, както и собствени познания по материята.

Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инженеринг ревю - брой 9 2005 г. статия на Стефан Куцаров, както и собствени познания по материята.

http://engineering-review.bg/img/engineering/Engre_2005_09_zaPDF.pdf

http://engineering-review.bg/engineering-statii.aspx?br=13&rub=105&id=213

Нещата са обяснени на още по голямо ниво. По доле съм цитирал извадка от статията.

Особености на PFC

в ел. уреди и машини

Подобряването на cos φ в инвертори за регулиране на оборотите изисква  особено внимание, тъй като през свързаните във входа им кондензатори могат да протекат големи токове (за високата честота на инвертора кондензаторите имат малък  импеданс). Поради това се препоръчва монтирането им най-малко на 75 метра от входа на инвертора. Чрез кондензаторите е възможно получаване на cos φ дори над 0,95, но несинусоидалният характер на тока намалява PF на около 0,7. За повишаването му във входа се свързва  подходящ дросел, подобно на схемата на фиг. 4а.

Редактирано от vachko64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря на всички за положените усилия. Разсъжденията ви са извън моята компетенция.

С две думи: тая джаджа не върши това за което е рекламирана. На мен това ми стига. Поздрави :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На практика същите но с други имена уреди се предлагат по българския пазар от около 10 години. В много случаи се обявява, че са американски или германски, но те винаги са китайски. Възможно е да са опаковани в съответните страни. Има ли енергоспестяващ ефект? В някои случаи да. 1.Няма ефект ако енергията ви се отчита със стар електро-механичен електромер(с въртящия се диск) 2.Няма или ефекта е нищожен за домакински уреди с клас на икономичност "А" и инверторни климатици 3.В случаите без т.1 и т.2 има ефект само върху индуктивни консуматори /електрически мотори, трансформатори и др. елементи с намотки/.Би имало ефект ако ползвате стари компресорни(бръмчащи) хладилници и фризери икономия 2-3лв./м. за един при постоянно ползване, стар неинверторен климатик около 10лв./м. за един при постоянно ползване. Сайта рекламиращ "Energy saver pro" e пълен с лъжи и измами, а цената е безумна, себестойността на такъв уред е под 10лв. с транспортните разходи. Ако решите да си купите, еквивалентни уреди се предлагат за около 20 лв. Потърсете в google с "уред намалява сметките за ток" и ограничете търсенето за последния месец 

Редактирано от glime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора не се заблуждавайте !!!

този сайт е измамнически.

някой да е забелязал че няма обратна форма за контакти?

а коя фирма го произвежда и къде се намира адреса на фирмата?

а телефон или имейл за контакти?

не се подлъгвайте на такива измамни глупости.

предупредете и приятелите си !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%D0%B7%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0 или казано про друг начин, не може в електическата мрежа да се включи външен консуматор дето е 2 киловата и той да почне да харчи 0,5, освен ако не вкараш разликата от друго място (каквото въпрсната джаджа не е)... при въпроса за cos Ф - при големите консуматори (печка (изключвам печките с индукционни плочи), бойлер) в жилището той е точно 1. cos Ф e коефициент, характеризиращ ъгъла между вектора на тока и напрежението - за електро съпротивителни консуматори е 1 (ъгълът е 0 градуса, за идеален капацитивен/индуктивен товар е 90 градуса в различни посоки). формулата с която се изчислява мощността е P=U.I.cos Ф. така или иначе в жилищата cos Ф не се налага да се прави близък до 1, тъй като домашните електормери НЕ отчитат cos Ф и  плаща само активната съставка на консумираната мощност... индуктивната съставка се отчитат в промишлените предприятия, за това там се добавят кондензатори, да компенсират индуктивния товар...

хора не се заблуждавайте !!!

този сайт е измамнически.

някой да е забелязал че няма обратна форма за контакти?

а коя фирма го произвежда и къде се намира адреса на фирмата?

а телефон или имейл за контакти?

не се подлъгвайте на такива измамни глупости.

предупредете и приятелите си !!!

също така в сайта има похвални коментари (нито един отрицателен), но ако се опиташ да напишеш нов - няма да стане...

всичко в сайта е фейк:

http://jobs.aol.com/articles/2010/08/02/10-jobs-that-pay-50-per-hour/ инж. Михаела Славова

http://www.google.bg/search?client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=bg&q=heating+and+air+conditioning&tbm=isch&tbs=simg:CAQSZxplCxCo1NgEGgQIAAg9DAsQsIynCBo8CjoIARIUmgOZA5sDnAOXA5YDlQOUA9UDvwUaIJbaf1dfiKXWoAgziKy6m0VqdXxpT0uCTdhnyax4qYRfDAsQjq7-CBoKCggIARIE_1ycwBgw&ei=gFEaUorcEYmGswbU_oD4CA&ved=0CCcQ2A4oAQ&biw=1360&bih=656#fp=35a197536f148249&hl=bg&q=heating+and+air+conditioning&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=isch&tbs=simg:CAESZxplCxCo1NgEGgQIAAg9DAsQsIynCBo8CjoIARIUmgOZA5sDnAOXA5YDlQOUA9UDvwUaIJbaf1dfiKXWoAgziKy6m0VqdXxpT0uCTdhnyax4qYRfDAsQjq7-CBoKCggIARIE_1ycwBgw&facrc=_&imgdii=_&imgrc=XcQhb9f99SNfdM%3A%3Bp90tp23-NLbSMM%3Bhttp%253A%252F%252Fburlingtonheating.ca%252Fwp-content%252Fuploads%252F2013%252F03%252Fimg08.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fburlingtonheating.ca%252F%3B640%3B348 инж. Николай Йорданов

http://www.energiasolaralmeria.es/ инж. Милен Стоянов

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

също така в сайта има похвални коментари (нито един отрицателен), но ако се опиташ да напишеш нов - няма да стане...

всичко в сайта е фейк:

Аз съм писал в този сайт и коментара ми е още там от преди месец поне

http://www.energysavingtips-blog.com/bg/

Като последния е мой но го писах от телефона и нещо края му се бъгяса.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пичове... вчера писах на support@energysaver-pro.com със запитване за име на фирмата и адрес която ги произвежда тези неща.

отговориха ми че всичката тази информация я има на сайта на продукта.

на вас да ви намирисва, защото на мен определено ми мирише на фейк, скам и още не знам си какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма реклама за балъци на китайски болуци. Дори от днес са на промоция  - 67 лв с безплатна доставка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правят си хората пари, мамят балъците и няма кой да ги заключи в тази държава. Съжалявам за некромантията, ама ме напуши смях, като един приятел ми показа сайта на тия измамници. :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм писал в този сайт и коментара ми е още там от преди месец поне

http://www.energysavingtips-blog.com/bg/

Като последния е мой но го писах от телефона и нещо края му се бъгяса.

Само ти си виждаш коментара! Другите не го виждат! Аз съм написал таман 6  с различни псевдоними. При мен също се бъгясаха. Последния е на "Мартин Стаменов", ако твоите коментари са след него значи има измама, моите трябва да са след него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ти си виждаш коментара! Другите не го виждат! Аз съм написал таман 6  с различни псевдоними. При мен също се бъгясаха. Последния е на "Мартин Стаменов", ако твоите коментари са след него значи има измама, моите трябва да са след него!

Баси наглите мошеници ! Влязох от мобилния и не го виждам. Мартин Стаменов е последен моя беше след него !!! Има само един начин да се плащат по малки сметки и той е да се закачиш преди електромера и да няма контролен на трафа ... но няма да давам съвети!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  Първо си помислих, че става думи за модел автогуми / има такъв на MIchelin /, а то какво се оказа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ето ви още едно подобно устройсво за 45 лв: http://archive.siliconchip.com.au/cms/A_109592/article.html

в което няма нищо съществено, но има доста обяснения за балъци  http://archive.siliconchip.com.au/cms/gallery/article.html?slideshow=0&a=109592&i=6

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да няма? Не виждаш ли, че има един дебел кондензатор! По идея, прекомерният капацитивен товар може да доведе до прекомпенсиране на реактивната енергия, при което някои видове електромери започват да реагират с промяна на показанията си. Остава да се уточни с каква мощност е този кондензатор, доколко може да въздейства на фактора ма мощността, както и доколко електромера е податлив на подобни въздействия. Във всички случаи, прекомпенсацията се наказва със солени глоби, особено в потребителският сектор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да няма? Не виждаш ли, че има един дебел кондензатор! По идея, прекомерният капацитивен товар може да доведе до прекомпенсиране на реактивната енергия, при което някои видове електромери започват да реагират с промяна на показанията си. Остава да се уточни с каква мощност е този кондензатор, доколко може да въздейства на фактора ма мощността, както и доколко електромера е податлив на подобни въздействия. Във всички случаи, прекомпенсацията се наказва със солени глоби, особено в потребителският сектор...

Да, има кондензатор, но този може да е 6 микрофрада, но не и 6 фарада, както е написано на схемата. Ако беше 6 фарада щеше да е с размер на кофа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капацитета не е толкова важен (заводските компенсаторни батерии са по стотина - двеста микро фарада), ти няма да прекомпенсираш кварталната мрежа, а само домашната (пък нейният cos(ф) е сравнително близък до 1). 6 микро фарада най-вероятно са достатъчни (мързи ме да смятам в момента), въпросът е, каква мощност има батерията, а като гледам размерите (на черното блокче) и пластмасовият корпус, както и проводниците - най-вероятно мощността и не е особено голяма. Може е и да помръдне някой индукционен електромер някъде...Това настрана, коментарът ми беше тясно свързан с репликата, че в кутийката "...няма нищо съществено...". Е, има. Може и да не е достатъчно, но е съществено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.