Премини към съдържанието
Aumi

Ключът към баланс и вътрешен мир

Препоръчан отговор

878919.jpg

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

45379079_961483154054756_899363575661015

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, haidukpikaso написа:

45379079_961483154054756_899363575661015

По това може да се спори ! А даже не е необходимо . За да е ясно за какво става дума - не можеш да се превърнеш в градинско цветенце или пък динозавър . Колкото и да си чистиш Съзнанието от "не мога" .  Ами не можеш  !......:)

По-скоро трябва да се разчисти от боклук Съзнанието в областта на единството "искам-неискам" .......

Проблемът на чистенето тук се състои в какво "трябва-нетрябва" , след това дали "може-неможе". Иначе се става неадекватен на действителността , а в крайни форми може даже и да се полудее......

Т.е. тук на първо място подлежи на изследване  "Възможност-действителност" .......

След това се намесва Вярата (в собствените сили и възможности) - за което в същност настоява Джонсън.....

С това никак не подценявам силата на Вярата - необходимо , но недостатъчно ! Т.е. когато са на лице определящите , обективни предпоставки , тогава може да се говори за решаващите , субективни наличности . :nono:

Извинявам се за причинената досада , но като видя подобни , откъснати от действителността лозунги (те това е религия ! ) и мен досада ме обхваща.....! :nono:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

45461947_10212231847581703_4061136657791

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз постигнах вътрешният си мир,баланс и хармония много лесно просто влязох в уликипедия и прочетох кратка статия кой е буда кога и каде е живял и какво е неговото учение а именно учението за читирите благороднни истини и благородният осмократен път от този ден на татък аз бях пробуден така да се каже дано ако пробвате да пречетете тези кратки статии да постигнете своя собствен мир и хармония бъдете добри и правете добро.           https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Сидхарта_Гаутама_Буда.       https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Четирите_благородни_истини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5 типа вредно поведение, което не трябва да търпите

Цитат

Ако искате да живеете по-добре, няма да е лошо да внимавате с какви хора се обграждате, тъй като поведението на другите често може да е вредно за вас.

Вредното поведение не е просто дразнещо. То заразява със своя негативизъм, който нараства като снежна топка, за да се стовари върху различни сфери в живота ви. Трудно е да бъдеш оптимистично настроен и позитивен, ако взаимоотношенията, които поддържаш, не се отразяват добре на душата ти.

Разбира се, на всеки от нас му е позволено от време на време да бъде негативен. Така че, не очаквайте хората около вас да са перфектни. Важно е обаче дали долуизброените неща са типични за човека или спорадични.

1. Клюки

Избягвайте взаимоотношения, в които клюките са основна тема на разговор. Казано е: "Големите умове обсъждат идеите. Средните умове обсъждат събитията. Малките умове обсъждат хората" (Елинор Рузвелт). Качествените взаимоотношения са базирани на обмяна на идеи и въодушевление от споделянето на планове. Именно това ни помага да растем, да се развиваме, да постигаме мечтите си.

2. Подигравки

Повечето от нас са се сблъсквали с хора, които правят двусмислени комплименти или се подиграват, уж под формата на шега (например забележки като "Харесва ми, че не ти пука как изглеждаш"). Тези прикрити обиди идват от хора, чиято енергия вибрира много ниско. Не забравяйте: здравословните отношения ви карат да се чувствате по-добре, не по-зле.

3. Съревнование

Нездравата конкуренция, която усещате от страна на другия, е вредна за вас. Нямате нужда от хора, които непрекъснато се сравняват с вас. Хората, които са уверени в себе си, ще се радват за вашите успехи, няма да ги мерят със своите. Именно те могат да ви зареждат с позитивна енергия. Защото трябва да се съревноваваме само със себе си.

4. Едностранчивост

Човек, който идва при вас, само когато му е изгодно и удобно, или който настоява нещата винаги да стават по неговия начин, ви кара да се чувствате недостатъчно ценени. Хубавите взаимоотношения са непрестанна демонстрация на баланс в компромисите и взаимното уважение.

5. Поучаване

Ако човекът има навика да вади "мръсните ви ризи", да ви критикува, да сочи с пръст грешките ви и да ви поучава, най-добре прекратете отношенията си с него. Истинските приятели се съсредоточават върху своите най-силни, най-добри черти, тези черти, които повишават увереността и усещането, че можем да се справяме успешно с живота. Не на последно място, истинските приятели се интересуват от това как се чувствате и няма да си позволяват да сипват сол в раните ви...

Ако по някакви причини ви е трудно да прекратите окончателно отношенията си с такива хора, поне се опитайте да се дистанцирате от тях. Заслужавате нещо по-добре: важно е да го помните! Заслужавате да прекарвате повече време с хора, които влияят положително на душата ви! Заслужавате да бъдете уважавани! Заслужавате да бъдете щастливи! Всеки, който ви кара да се чувствате по друг начин, трябва да е поне на ръка разстояние от вас.

Автор: Андреа Шулман

Още един ключ. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎6‎.‎11‎.‎2018‎ г. в 10:41, by_chechi написа:

не можеш да се превърнеш в градинско цветенце или пък динозавър . Колкото и да си чистиш Съзнанието от "не мога" .  Ами не можеш  !......:)

:) Можеш, но не знаеш как .... :)

Според мен, ключът към баланса и вътрешния мир е щастието. Кое и/или какво и/или кой прави човека щастлив е друг въпрос.

И в тази връзка ако човек каже, че не може да е щастлив, то трябва да премахне това "не мога" .... всеки може да е щастлив, но малко хора се смятат за щастливи...

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.11.2018 г. в 10:41, by_chechi написа:

не можеш да се превърнеш в градинско цветенце или пък динозавър

Може, как да не може. Рецептата вече я дадох:

на 17.07.2018 г. в 2:47, аm-аm написа:

Много наркотици. ... -щадящия обществото начин за постигане на баланс и вътрешен мир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои нямат ключалка - ключ търсят.

Паулу Куелю

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.12.2018 г. в 17:31, Мойра написа:

1. Клюки

Избягвайте взаимоотношения, в които клюките са основна тема на разговор. Казано е: "Големите умове обсъждат идеите. Средните умове обсъждат събитията. Малките умове обсъждат хората" (Елинор Рузвелт). Качествените взаимоотношения са базирани на обмяна на идеи и въодушевление от споделянето на планове. Именно това ни помага да растем, да се развиваме, да постигаме мечтите си.

2. Подигравки

Повечето от нас са се сблъсквали с хора, които правят двусмислени комплименти или се подиграват, уж под формата на шега (например забележки като "Харесва ми, че не ти пука как изглеждаш"). Тези прикрити обиди идват от хора, чиято енергия вибрира много ниско. Не забравяйте: здравословните отношения ви карат да се чувствате по-добре, не по-зле.

Мн добра статия  , но акцентирам на цитираните.

Дали ще се сетиш колко пъти съм бил подложен на такива ?? :) :)

Прекрасна статия . Благодаря за което .

Дано някои тролченца които влизат тук само да си начешат "крастата" вземат малко поуки :)

Тони, Лянгурманчо , диди ? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва, че си дебел и грозен не е наш проблем, че да го обявяваш за клюка и тролене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй де.. ей го хейтъра . Интересно , това кой какъв е , как изглежда, колко е слаб, дебел, грозен, красив и т.н.  ТВОЙ проблем ли е ? :laughing5:Защо си се вманиачил в тази насока ?

Прочети хубаво статията на Мойра. Тя е именно за теб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Тъй де.. ей го хейтъра . Интересно , това кой какъв е , как изглежда, колко е слаб, дебел, грозен, красив и т.н.  ТВОЙ проблем ли е ? :laughing5:Защо си се вманиачил в тази насока ?

Прочети хубаво статията на Мойра. Тя е именно за теб :)

Вманиаченият си именно ти!

Обиждаш се, че те наричаме някак си, а винаги, с повод и без повод, наричаш президента на Русия с измислено от теб име.

И т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно мен защо хич не ме интересува ти или други как изглеждат, и колко сте "красиви" :laughing5: Ама хич ! И не правя драми от това.

Още по малко пък вземам присърце ако наричаш някой политик с каквото си искаш име или прякор . То даже е малоумно да си го помисля дори.

Но вие точно това правите. Кой казваш бил "вманиачен" ???

Прочети хубаво по горе цитираните простички правила .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-интересно е когато се молиш на админите да ти трият снимката.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е интересно да :laughing5:За теб тук няма по интересно на света ! :)

Да не се повтарям .

И още кой трябва да се нарича  отчаян извратен маструбиращ трол

Намерете си баланса и вътрешния мир, приятели :)  Злобата и комплексите не вредят на никой друг освен върху вас си .

Успех :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50275095_1000784953457909_51006352272318

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

49761562_260263854887069_373770111761462

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.