Премини към съдържанието
Aumi

Ключът към баланс и вътрешен мир

Препоръчан отговор

Повечето хора се чувстват нещастни. Те свързват своето щастие с външни неща.

Повечето хора обвиняват другите за проблемите в собствения си живот - държавата, правителството, обществото, роднините, партньорите и т. н.

Но ключът за всички решения на нашите проблеми, се крие вътре в нас.

Каква е тайната да бъдем по-щастливи и по-уверени в себе си и в своите възможности?

Как да станем по-балансирани и по-уравновесени? Как да живеем осъзнато? Как да живеем сред агресията на заобикалящият ни свят?

Това са въпроси, които вълнуват всички хора.

Но...как може да се постигне баланс и вътрешен мир? Каква е тайната?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам няколко книги, които да прочетеш. Сама ще откриеш собствения си мир и благополучие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам няколко книги, които да прочетеш. Сама ще откриеш собствения си мир и благополучие.

Благодаря!  

Искам и другите да го намерят.

П.П. А на теб тези книги помогнаха ли ти да намериш баланса и мира в себе си?

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!  

ДА!! Твърдо да!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!  

Радвам се! :)

А би ли споделил каква е тайната. Да чуят всички.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се! :)

А би ли споделил каква е тайната. Да чуят всички.

Тайната трябва да си я открие всеки. Целта е да достигнеш ниво на благополучие ( всеки го разбира и чувства по различен начин). Ето и книгите, които ако иска всеки може да прочете. Не са за промивка на мозъка нито пък да насаждат учение или философия:

"Излекувай живота си" - Луиз Хей

"Мисли и забогатявай' - Наполеон Хил

"Законът за привличането - (Учението на Абрахам)" - Естер и Джери Хикс

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайната трябва да си я открие всеки. Целта е да достигнеш ниво на благополучие ( всеки го разбира и чувства по различен начин). Ето и книгите, които ако иска всеки може да прочете. Не са за промивка на мозъка нито пък да насаждат учение или философия:

"Излекувай живота си" - Луиз Хей

"Мисли и забогатявай' - Наполеон Хил

"Законът за привличането - (Учението на Абрахам)" - Естер и Джери Хикс

Да, така е.

Но ако теб те пита някой който не иска да чете никоя от тези книги, каква е тайната да постигнеш вътрешен мир в себе си, какво накратко би го посъветвал?

Мислиш ли, че благополучието е свързано само с материалните неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е.

Но ако теб те пита някой който не иска да чете никоя от тези книги, каква е тайната да постигнеш вътрешен мир в себе си, какво накратко би го посъветвал? Мислиш ли, че благополучието е свързано само с материалните неща?

Не, не е свързано, затова и всеки трябва да намери сам тайната си. Да намери и открие хармонията в живота. За едни това са пари, за други щастие и веселие, за трети пътуване и т.н. 

Книгите не са тежки и се четат на един дъх. Ще се харесат на всеки. И не е задължително да се четат наведнъж.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е свързано, затова и всеки трябва да намери сам тайната си. Да намери и открие хармонията в живота. За едни това са пари, за други щастие и веселие, за трети пътуване и т.н. 

Книгите не са тежки и се четат на един дъх. Ще се харесат на всеки. И не е задължително да се четат наведнъж.

Да, знам. Това е така наречената позитивна литература. Но някои не я приемат, на други им се струва много захаросана.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам. Това е така наречената позитивна литература. Но някои не я приемат, на други им се струва много захаросана.  

Целта е не да я приемат, а да вникнат за какво се говори. Никой не казва да гледаш през розови очила. Аз съм тествал лично и мога да кажа че ми помага доста. Всеки решава сам за себе си. Мога да кажа, обаче че ако мислиш лошо, хейтиш постоянно и света ти е крив ще си зле и ще се чувстваш зле ( лично го тествах макар и неволно и си пропилях над 15 години от живота).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта е не да я приемат, а да вникнат за какво се говори. Никой не казва да гледаш през розови очила. Аз съм тествал лично и мога да кажа че ми помага доста. Всеки решава сам за себе си. Мога да кажа, обаче че ако мислиш лошо, хейтиш постоянно и света ти е крив ще си зле и ще се чувстваш зле ( лично го тествах макар и неволно и си пропилях над 15 години от живота).

Напълно съгласна! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да живеем осъзнато?

Ами например като не се заплесваме по ирационални заблуди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами например като не се заплесваме по ирационални заблуди.

Можеш ли да дадеш пример с нещо рационално, което прави хората по-балансирани и изпълнени с повече душевен мир.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бамамаму що теми напуска за едно и също нещо

:no-no:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бамамаму що теми напуска за едно и също нещо

:no-no:

Добре е хората вместо да псуват, да размишляват върху нещо полезно.

Животът не може да се изчерпи в една тема. Той е многолик и многообразен.

А един мъдрец беше казал : Мисля, следователно съществувам.

Така че , ако не ти се мисли и разсъждава, значи не съществуваш.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И въпросът и отговорът са в теб и няма книга или човек, който по-добре от теб да ти отговори.

А Ошо е един циганин, решил да захлеби от будизма, за да си кара 100 те Ролс-Ройса. Вземи да четеш да от извора - Дзен и такива, не няк'ви индийски мангали!

Редактирано от ssb558 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А един мъдрец беше казал : Мисля, следователно съществувам.

Cogito ergo sum.

Казал го е в съвсем друг контекст. Cogito e емпиричната аперцепция, а sum - трансценденталната.

Бедният Рене Декарт. Ако беше подозирал кой и как ще го цитира не би написал и ред.

–––––––––––––––––––––––––––

Да не говорим за богатите конотации на cogito - не просто мисъл, а и възприятие, усещане, преживяване, идея и други.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам темата да се направи важна.Заглавието и звучи яко.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И въпросът и отговорът са в теб и няма книга или човек, който по-добре от теб да ти отговори.

А Ошо е един циганин, решил да захлеби от будизма, за да си кара 100 те Ролс-Ройса.

Вземи да четеш да от извора - Дзен и такива, не няк'ви индийски цигани!

И Дзен и Будизмът са индийски учения.

Ако Ошо е индийски циганин, то Буда също е такъв. :) 

А ако в света има милиони интелигентни същества, които разбират какво казва Ошо, и единици, който не го разбират, значи вината не е в него.

Яко е да си купиш 100 ролса, като целта е не да се возиш в тях,  а да провокираш заспалото съзнание на спящите и ги събудиш  от дълбокия сън в който се намират. :)

Cogito ergo sum.

Казал го е в съвсем друг контекст. Cogito e емпиричната аперцепция, а sum - трансценденталната.

Бедният Рене Декарт. Ако беше подозирал кой и как ще го цитира не би написал и ред.

–––––––––––––––––––––––––––

Да не говорим за богатите конотации на cogito - не просто мисъл, а и възприятие, усещане, преживяване, идея и други.

По скоро би се гордял с мен, защото споделям неговите идеи и за Бога и за познанието. :)

За съжаление, и него си разбрал толкова, колкото и Ошо и Буда.

Но, разбира се твоето Его няма как да не се намеси и тук, за  да се покаже колко е велико, а аз колко съм нищожна...

Предлагам темата да се направи важна.Заглавието и звучи яко.

Всяка тема, в която участвам аз, става важна, Бадр.

А ти да имаш нещо да кажеш по темата? В Корана пише ли, как да постигнеш мир в себе си и мир в света?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но...как може да се постигне баланс и вътрешен мир? Каква е тайната?

Да предположим, че знам как да се постигне баланс и вътрешен мир.

Кажи ми - защо да го споделям с непознати хора, и то в компютърен софтуерен форум?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да предположим, че знам как да се постигне баланс и вътрешен мир.

Кажи ми - защо да го споделям с непознати хора, и то в компютърен софтуерен форум?...

Този форум, освен за компютри, има и други раздели.

Ако искаш да споделиш - добре. Ако не - уважавам твоето право да не го правиш.

Донякъде си прав, защото в тези форуми,/ извън темите за компютрите/, повечето хора обичат да се подиграват на мнението и мисленето на другите, а влизат само да избиват комплексите си и рядко получаваш разбиране.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли, яко било да имаш 100 Ролса!?

Я, вземи му прочети на твоя мангал-кришна Ошо биографията първо!

Терорист, к***ар, алчен за пари гъз и т.н., списъка е много дълъг. Който само захлебил, вземайки будизма и нагласяйки го според собствената си призма на алчен гъз.

Дали ще си циганин от Индия или нейде другаде, все си оставаш циганин!

Ето ти една дзен притча за размисъл - Умирайки, дзенският монах Бокудзю помолил учениците си да му донесат всички книги, които написал и всичко, което бил казал. Те донесли всичко, неразбиращи какво иска да прави той. А той започнал да прави огън от тях. Учениците започнали да крещят. ...Бокудзю, виждайки какво правят, казал: -Аз си отивам и не искам да оставям нищо след себе си. Аз не трябва да оставя дори отпечатък от крака си. Отсега този, който иска да ме следва, ще трябва да следва себе си. Този, който поиска да ме разбере, ще трябва да разбере себе си. Ето защо унищожавам всички тези книги.

А ти следвай твоя овчар Ошо, след като ти е кеф да те стрижат, доят и нямаш нужда от собствен път!

и още една за размисъл -

Риокан, Дзен-майстор, живеел извънредно скромен живот в малка колиба, в подножието на планината. Една вечер, докато го нямало в колибата, дошъл крадец, но открил, че нямало нищо за крадене. Риокан се върнал и го заварил. "Ти си изминал дълъг път, за да ме посетиш", казал той на крадеца, "и не трябва да се връщаш с празни ръце. Моля те, вземи дрехите ми като подарък". Крадецът останал потресен. Взел дрехите и се измъкнал. Риокен седнал гол и се загледал в луната. "Горкият човечец", промълвил той, "как ми се иска да можех да му дам тази хубава луна"

Редактирано от ssb558 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка тема, в която участвам аз, става важна.

Ошо не е ли казал нещо за причинно-следствената връзка, фактор и ефект... В подобни случаи е нормално човек да се запита - защо... И не винаги отговорът е повод за гордост.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли, яко било да имаш 100 Ролса!?

Я, вземи му прочети на твоя мангал-кришна Ошо биографията първо!

Терорист, к***ар, алчен за пари гъз и т.н., списъка е много дълъг. Който само захлебил, вземайки будизма и нагласяйки го според собствената си призма на алчен гъз.

Дали ще си циганин от Индия или нейде другаде, все си оставаш циганин!

Ето ти една дзен притча за размисъл - Умирайки, дзенският монах Бокудзю помолил учениците си да му донесат всички книги, които написал и всичко, което бил казал. Те донесли всичко, неразбиращи какво иска да прави той. А той започнал да прави огън от тях. Учениците започнали да крещят. ...Бокудзю, виждайки какво правят, казал: -Аз си отивам и не искам да оставям нищо след себе си. Аз не трябва да оставя дори отпечатък от крака си. Отсега този, който иска да ме следва, ще трябва да следва себе си. Този, който поиска да ме разбере, ще трябва да разбере себе си. Ето защо унищожавам всички тези книги.

А ти като искаш следвай твоя овчар Ошо, след като ти е кеф да те стрижат, доят и нямаш нужда от собствен път!

и още една за размисъл -

Риокан, Дзен-майстор, живеел извънредно скромен живот в малка колиба, в подножието на планината. Една вечер, докато го нямало в колибата, дошъл крадец, но открил, че нямало нищо за крадене. Риокан се върнал и го заварил. "Ти си изминал дълъг път, за да ме посетиш", казал той на крадеца, "и не трябва да се връщаш с празни ръце. Моля те, вземи дрехите ми като подарък". Крадецът останал потресен. Взел дрехите и се измъкнал. Риокен седнал гол и се загледал в луната. "Горкият човечец", промълвил той, "как ми се иска да можех да му дам тази хубава луна"

Изобщо не знаеш какво е говорил Ошо. Ако знаеше, нямаше да говориш така. Не чети неговата биография /писана от различни хора/, а чети това което е казал той в безбройните си беседи.

Между това което се казва в Дзен, и това което казва Ошо, няма никаква разлика.

Трябва да разберете, че всеки човек сам по себе си е уникален и ако тръгнете след някого, неизбежно ще започнете да му подражавате и ще изгубите собствената си идентичност. Ще се превърнете в някакъв фалшификат, в лицемери. Няма да бъдете себе си, ще се превърнете в някой друг. Личността ви ще бъде раздвоена. Ще се сдобиете с маска - маска на християнин, индуист, мохамеданин или будист - и тази маска ще бъде сътворена от вас и от човека, когото следвате. Маската не е истинското ви лице. Когато тръгнете против себе си, ще страдате много; от това ще пострада и човечеството като цяло.

- Ошо  

Ошо не е ли казал нещо за причинно-следствената връзка, фактор и ефект... В подобни случаи е нормално човек да се запита - защо... И не винаги отговорът е повод за гордост.

Причината и следствието, трябва да потърсиш в себе си. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.