Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aumi

Ключът към баланс и вътрешен мир

Препоръчан отговор

И това куче е пак нещо, не като да е без хич. Почти дзен картинка :)

Тенно отишъл на гости при Нан-ин. Тенно бил негов ученик, но също така бил и учител от 10-на години. Валял проливен дъжд. Когато пристигнал, Нан-ин го попитал:

– Оставил си мокрите си обувки в коридора, но кажи ми, къде остави чадъра си? Отляво или отдясно?

Тенно не могъл да си спомни и разбрал, че не практикува Дзен (осъзнатост) във всеки миг. Затова останал при Нан-ин като ученик в следващите 6 години.  

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак обаче тоя Ошо :)  

Бог е полъх от вятъра и рошаво мокро куче, а не Ошо. Ето ти една истинска будистка история, а не интерпретация на Ошо и дано стигнеш до изводи някакви - Дошъл един човек и се изплюл в лицето на Буда. Той бил много ядосан. Бил брамин, а Буда говорел разни неща, заради които свещениците много се ядосвали. Буда си изтрил лицето и попитал човека: - Имаш ли още нещо да казваш? Ученикът му Ананда много се ядосал. Толкова се ядосал, че помолил Буда: - Само ми позволи да му дам да се разбере. Това е прекалено! Не мога да тър... пя такова нещо. Буда рекъл: - Но той не се изплю в моето лице. Това не е моето лице. И второ, просто го погледни! В какви огромни проблеми само е затънал - просто погледни този човек! Почувствай състрадание към него. Той иска да ми каже нещо, но думите са неадекватни. Това е и мой проблем, проблем за цял живот- и виждам, че и човекът е в същото положение. Бих искал да ви предам нещата, които съм разбрал, но не мога да ви ги предам, защото думите са неадекватни. Този човек е на същия хал: толкова е разгневен, че никоя дума не може да изрази гнева му- точно както аз съм в такава голяма любов, че никоя дума, никое действие не може да я изрази. Виждам трудността на този човек - само погледни! Буда вижда, Ананда също вижда. Буда просто събира фактуална памет, Ананда създава психологическа памет. Човекът не могъл да повярва на ушите си, на това което Буда казвал. Той бил много шокиран. Той си тръгнал, не могъл да спи цяла нощ, размишлявал, медитирал над това. Започнал да чувства голяма болка, започнал да чувства какво е направил. В сърцето му се отворила рана. Рано но другата сутрин той се втурнал към Буда, паднал в нозете му, целунал ги. А Буда казал на Ананда: - Виж, отново същият проблем! Сега той толкова много ми съчувства, че не може да говори с думи. Той докосва нозете ми. Човек е толкова безпомощен. Всичко, което е прекалено, не може да бъде изразено, не може да бъде предадено. Трябва да се намери някакъв жест, който да го символизира. Гледай! А човекът започнал да плаче и казвал: - Прости ми, господине! Страшно много съжалявам! Беше пълна глупост от моя страна да те плюя, да плюя човек като теб. Буда рекъл: - Забрави за това! Човека, когото наплю, вече го няма, и човека, който плю, също го няма. Ти си нов, аз съм нов! Виж - това слънце, което изгрява е ново. Всичко е ново. Вчерашния ден вече го няма. Край с него! А как бих могъл да простя? - защото ти въобще не си ме плюл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда... Гладиолка стана абсолютна фенка на циничния стил, в който си пишеш постовете. Съвсем ша и развалиш възпитанието. Ша и забраня да те чете. :tongue2:

Така е. Да се пишат безкрайни клишета за любов и състрадание без човек да си мръдва пръста дори за съседа е лицемерно, както съм казвал многократно.

Всичко построено се разрушава.

Всичко натрупано се разпилява.

Всяка среща завършва с раздяла.

Всяко раждане - със смърт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауми, след като дириш баланс и вътрешен мир, прочети за 3-мата с оцета. Кой как реагирал когато го опитал!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда... Гладиолка стана абсолютна фенка на циничния стил, в който си пишеш постовете. Съвсем ша и развалиш възпитанието. Ша и забраня да те чете. :tongue2:

Така е. Да се пишат безкрайни клишета за любов и състрадание без човек да си мръдва пръста дори за съседа е лицемерно, както съм казвал многократно.

Да, тя е добър пример за всички вас.

Цялата тази "доброта", която извира от всичките й дупки, ще запълни всички ваши празноти.

А моята доброта, няма нужда от афиширане във форуми. И отчет за моите дела, давам само пред Бог! :) 

Ауми, след като дириш баланс и вътрешен мир, прочети за 3-мата с оцета. Кой как реагирал когато го опитал!?

Аз не ги диря, защото съм ги намерила. 

А ако някой не ги е намерил, бих му помогнала да ги намери.

Но явно няма желаещи. :weather2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А моята доброта, няма нужда от афиширане във форуми. И отчет за моите дела, давам само пред Бог! :)

Уникат! Ти си напълно оперирана от всякакво чувство за хумор.

Бих те сравнил с едно тестено изделие, но ще ме баннат.

Ауми, ти напълно опровергаваш претенциите ми, че имам някакво, макар и съвсем малко разбиране за човешката природа.

––––––––––––––––––––

Вал, най-благородно ти предложи шанс да направиш нещо за другите. Каза ти, че ще се включат и още хора, за да помогнат. Аз също бих участвал, според възможностите си. Идеята е хубава и благородна. И какъв е твоя отговор, все пак?

Не е чела притчата. Трябва да и я разкажеш. После ще ти каже, че е напълно съгласна с тримата и с всеки поотделно. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вал, най-благородно ти предложи шанс да направиш нещо за другите. Каза ти, че ще се включат и още хора, за да помогнат. Аз също бих участвал, според възможностите си. Идеята е хубава и благородна. И какъв е твоя отговор, все пак?

Ауми отдавна се занимава с благотворителност, но не е от онези, които ще ударят тъпаните на мегдана, та да не остане случайно някой недочул и недоразбрал за нейните добри дела...ако ме разбираш?... Но това каква връзка има с темата? Въпросите не са ли за лични съобщения? :rolleyes:

Редактирано от мохини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауми отдавна се занимава с благотворителност, но не е от онези, които ще ударят тъпаните на мегдана, та да не остане случайно някой недочул и недоразбрал за нейните добри дела...ако ме разбираш?... Но това каква връзка има с темата? Въпросите не са ли за лични съобщения? :rolleyes:

Лъжеш, макар и предполагам с най-благородна цел - да я защитиш. Сори, че го казвам директно.

Няколко пъти съм подхващал темата във връзка с организациите за защита на животните или правата на жените. И всеки път, нейният отговор е "Нямам възможност". В това няма нищо осъдително. Не всеки има. В случая, обаче, има конкретна оферта. Тя не е длъжна да я приеме, разбира се. Но поне едно "мерси" да каже, би могла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лъжеш, макар и предполагам с най-благородна цел - да я защитиш. Сори, че го казвам директно.

Няколко пъти съм подхващал темата във връзка с организациите за защита на животните или правата на жените. И всеки път, нейният отговор е "Нямам възможност". В това няма нищо осъдително. Не всеки има. В случая, обаче, има конкретна оферта. Тя не е длъжна да я приеме, разбира се. Но поне едно "мерси" да каже, би могла.

Хехе, много плоско бе, Скъпсис, можеше къде-къде по-фино да подходиш. Нали си сноб, що се излагаш като махленска клюкарка?  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ха ха смешки! :lol6:

Нямам възможност като време, но не съм казала, че не ги подпомагам по друг начин.

Хехе, много плоско бе, Скъпсис, можеше къде-къде по-фино да подходиш. Нали си сноб, що се излагаш като махленска клюкарка?  ;)

Няма как да бъде друг. Той е себе си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауми, след като ми предлагаш помощ за възстановяване на вътрешния ми мир, ще ти кажа какво ми тормози вътрешния мир, стана от един месец. Имам 2 безжични карти, едната закачена за нет искам да шерна нетЯ през другата. Прерових Гугъл мнооого пъти, питах и за съвети по форуми, никой обаче не е шервал нет през две безжични карти на практика и не можаха да ми помогнат. Намерих едно решение все пак, пускам на виртуалка на ВМУЕР*(щото виртуалбокс е малко поскаран с външните УСБ-та) един Кали линукс, базиран на Дебиан, и през виртулна лан карта, прехвърлям на невиртулна УСБ уафай карта нетЯ. Пробвах се после с един виртуален винДос, но и там ядец, ад-хока къде ми образува е напълно неподходящ за Андройд. Та какво би ме посъветвала ти или Ошо в случая!? Как да се успокоя, че не намирам решение на такъв мой екзистенциален проблем!?

Редактирано от ssb558 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

можеше къде-къде по-фино да подходиш.

Не винаги става фино.

И все пак, няма директен отговор. Макар и поднесено в типичния за Валкирия циничен стил предложението си е съвсем реално.

Няма как да бъде друг. Той е себе си!

Мда. Не се правя на нещо, което не съм или поне избягвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауми, след като ми предлагаш помощ за възстановяване на вътрешния ми мир, ще ти кажа какво ми тормози вътрешния мир, стана от един месец. Имам 2 безжични карти, едната закачена за нет искам да шерна нетЯ през другата. Прерових Гугъл мнооого пъти, питах и за съвети по форуми, никой обаче не е шервал нет през две безжични карти на практика и не можаха да ми помогнат. Намерих едно решение все пак, пускам на виртуалка на ВМУЕР*(щото виртуалбокс е малко поскаран с външните УСБ-та) един Кали линукс, базиран на Дебиан, и през виртулна лан карта, прехвърлям на невиртулна УСБ уафай карта нетЯ. Пробвах се после с един виртуален винДос, но и там ядец, ад-хока къде ми образува е напълно неподходящ за Андройд. Та какво би ме посъветвала ти или Ошо в случая!? Как да се успокоя, че не намирам решение на такъв мой екзистенциален проблем!?

Питай Скептика и Валкирия, те имат отговор на всичко. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си тренирала тенис на маса, че им прехвърляш веднага топката на тях :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауми, след като ми предлагаш помощ за възстановяване на вътрешния ми мир,

Как да се успокоя, че не намирам решение на такъв мой екзистенциален проблем!?

http://www.youtube.com/watch?v=5NRuD9Y0JQ0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живъ ли си мъ :) Що не си на суката, ми са зани8маваш с глупости :clown::P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

някаква спа процедура да предложиш и на тях.......

Ти ....сериозно ли си загрижена за тези деца??? :ohmy: 

Защо тогава не кажеш на твоите хора да спрат войните?!?!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е хората вместо да псуват, да размишляват върху нещо полезно.

Животът не може да се изчерпи в една тема. Той е многолик и многообразен.

А един мъдрец беше казал : Мисля, следователно съществувам.

Така че , ако не ти се мисли и разсъждава, значи не съществуваш.  

натряскай още хиляда теми за живота баси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

без думи , ама вярно !     :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз, осем дни ,след молитвите ще спя на земята..под звездите.празника го изисква. за поука,...която ти никога няма да разбереш.

И хиляда дни да спиш на земята, това няма да те направи нито по-осъзната, нито по-духовна.

Недей напразно да се мъчиш...

А лицемерието и подигравките ти с нещастието на хората,  е огромно!

Първо се погрижи да спрат войните, а после давай саркастичните си съвети!

Или ги давай на друг, не на мен...щото не съм гой /овца/ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги става фино.

Макар и поднесено в типичния за Валкирия циничен стил предложението си е съвсем реално.

Не виждам нищо цинично, а открито и твърде благородно предложение.И да!! Наистина е съвсем 100% реално предложение, ще издам една тайна, която Валкирия не е споделяля с мен, но знам.Може да ми се поразсърди дори малко, но ще го напиша.

Тя има изострено чувство за страданията на другите и съвсем реално  подпомага други хора.

Именно затова Скепи,  а и  това може да ти се стори странно, но и поради нейната незлобливост съвсем искрено си я харесвам .

Не зная какво точно наричат осъзнатост, но аз имам един свой критерий за стойността на човека.

Не ме трогва интелигентността, нито начетеността, нито високото образование - макар че  ценя тези качества,  може да се струва някому нескромно, но смятам че имам достатъчно от тях.

Но когато някой е по човечен от мен, върши повече реални неща от мен самия -- Ето на такъв човек завиждам, такъв човек е по-стойностен и струва повече от мен, ако ще да е прост селяк.

Валкирия покрива именно този критерий.

А ти скептични ми приятелю си напълно прав - никак не познаваш човешката природа.Виж половинката ти е по схватлива.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ву Вей, приятелю, Скеп. Ако нещо съм осъзнала от Дао е, че спрямо такива "явления" всякаква реакция е безсмислена. Единствено бездействието може да създаде действие, т.е "явлението" да отшуми, неполучило това, което очаква да получи.

Бадр, Скеп още е прекалено добър(в онзи смисъл, в който всички сме учени на доброта), но е и прекалено млад.

Гладиолка обаче явно е видяла не "скъсания чул" на Валката, а е видяла онова под него, което тя(Валкирия) така свенливо крие. Е, колкото и да го крие :D , то остава невидимо само за онези, които са се вторачили в чула. Такива "подавки" прави тази жена и който иска да знае, ще научи, а който не иска... Това е проява на истинската човешка мъдрост-да научиш някого на нещо, но не да му го налееш директно, а да го оставиш сам да стигне до знанието си.

та...

Добро утро! И спорен ден!

Мен ще Ме Вей към едно доста проветриво място и затова съм си приготвила "железния" чул :D

Който разбрал-разбрал, на останалите-семки и бонбонки. :D

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....поради нейната незлобливост съвсем искрено си я харесвам .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам що така се отплеснахте на към Сирия. Аз пак за Ошо ще зачекна. Седнах сутринта да му видя творчеството на този Ролс-Ройс любител и стигнах до извода, че това е един доста объркан човек. Не само, че отрича БОГ, когато му е удобно, ми и чепка разни за Нитцше. Тук има доста негови книги, ако не всички*(нямам никакви намерения да ги чета, по заглавията само, се вижда колко е объркан тоя). http://www.baytallaah.com/osholibrary/

Само попрегледах набързо тази*( http://www.baytallaah.com/osholibrary/reader.php?page=1&book=God%20is%20Dead,%20Now%20Zen%20is%20the%20Only%20Living%20Truth ) и разбрах, че си върти нещата както на него му отърва, за да си осигури бензин За Ролса. Обясненията са му толкова объркани и прехвърля нещата от едно на друго, че не знам каква овца трябва да е човек, за не получи просветление за това, кой е бил Ошо и що е бил такъв тоя Ошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обещал съм на половинката повече да не се пробвам да общувам с въпросните потребители, защото е очевидна загуба на време. Не че не ми беше ясно от началото, но все имах някаква надежда. Очевидно съм съдил по себе си, защото ми се е случвало да променям мненията си за разни неща само от общуване във форум, както напр. се случи с мнението ми за религията на Бадр, за което съм му задължен.

Тъй че съм приключил, но не мога да не отговоря на следното:

Гладиолка обаче явно е видяла не "скъсания чул" на Валката, а е видяла онова под него, което тя(Валкирия) така свенливо крие. Е, колкото и да го крие :D , то остава невидимо само за онези, които са се вторачили в чула.

Тя има изострено чувство за страданията на другите и съвсем реално  подпомага други хора.

Именно затова Скепи,  а и  това може да ти се стори странно, но и поради нейната незлобливост съвсем искрено си я харесвам . 

Репликата ми за "циничния" стил на Вал беше шега, разбира се. Винаги съм твърдял, че Вал е добър, състрадателен човек и чудесен приятел. Никога не съм казвал нещо друго някъде във форума. Тя го знае много добре. Макар да нямам претенции да познавам добре човешката природа, мога да отлича свестните и почтени хора от форумните кифли. Благодаря за коректива, който ми дадоха вчера Бадр, Нел, Док и Гладиола.

Поздрав на всички и спорен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...