Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aumi

Ключът към баланс и вътрешен мир

Препоръчан отговор

Тоя предния на плажа съм пак аз, но през телефона влизам с друг профил. Има вселенски закони, има и човешки измислени и объркани закони. Има море, медузи, чайки*(за циганин на плажа с ГМО царевицата, не съм сигурен дали спада към вселенските). Живея според тях, а не според нечии чужди и измислени постулати, логики и факти ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вървя след никого. А следвам само Пътя по който ме води Бог. ;)

Да де, ама божествата сме ги измислили ние хората. Каквито сме ги измислили, такиви са. Може да са лоши, може да са добри, но винаги са измислени. От което следва, че ти следваш идеите на този който е измислил твоят бог. 

Защото не можеш просто да кажеш че следваш себе си, понеже ти сама си си го измислила точно твоят бог.

Божествата са ирационални патерици. И също както една патерица се изработва от майстор пък се ползва от човек не можещ да върви напред без нея, така е и с божествата. Едни ги измислят, а после много други им се кланят и по този начин следват измишльотините на първоначалните им автори създатели ( на божествата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, ама божествата сме ги измислили ние хората. Каквито сме ги измислили, такиви са. Може да са лоши, може да са добри, но винаги са измислени. От което следва, че ти следваш идеите на този който е измислил твоят бог. 

Защото не можеш просто да кажеш че следваш себе си, понеже ти сама си си го измислила точно твоят бог.

Божествата са ирационални патерици. И също както една патерица се изработва от майстор пък се ползва от човек не можещ да върви напред без нея, така е и с божествата. Едни ги измислят, а после много други им се кланят и по този начин следват измишльотините на първоначалните им автори създатели ( на божествата).

С едно малко , но много важно допълнение ! Божествата не са ирационална патерица само !

Едновременно с това са и съвсем рационални ! Зависи от гледната точка !

Служат вместо тояга на знаещите и разбиращи нещата , да управляват по-лесно масата от незнаещи и неразбиращи....За доказателство може да послужи цялата човешка история....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалкото е, че най-ярък пример за това в случая, е начина, по който използваш думичките.

Най-чудното е, че тя пусна десетки теми, в които да обсъжда религиозните заблуди на теистите, на не-невегетарианците и кого ли още не, а сега когато и се посочват ноторно (както казваш) известни факти, тя реагира като напълно ги игнорира. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-чудното е, че тя пусна десетки теми, в които да обсъжда религиозните заблуди на теистите, на не-невегетарианците и кого ли още не, а сега когато и се посочват ноторно (както казваш) известни факти, тя реагира като напълно ги игнорира. :no-no:

Да си неадекватен дори в собствените си теми, е висш пилотаж.

Но, колкото и пъти да зачекнем въпроса и да се опитаме вървейки по темата, да назовем нещата с истинските им имена, следва профанизирането, че се обсъждат личности, а не ситуации и модели на поведение.

Не знам какво да кажа. Но... истина е, че ми въздейства успокояващо, а жалкото е, че не прави разлика между добронамереността на една забележка и високомерното снизхождение като подход. Както и да е. Наистина този аспект от темата ми писна. Аз нямам твоите мотиви, все пак. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....защото вътрешната Вселена на човека е така безкрайна както и външната - винаги има какво още да се каже ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък какво се обаждаш, а? Разбира ти на теб главата от Декарт, Кант... Буда, Лао Дзъ и Ошо(къде без него). Хайде стига де! Комплексари с комплексари ниедни! Ще ми се правите на много умни и знаещи, че и осъзнати. Я се вземете в ръце и приемете хората такива, каквито са - демек може и глупости да дърдорят, вие ръкопляскайте, покланяйте се... и мислете, най-вече мислете, защото ако не мислите, значи не съществувате! :D

ама-ха!

Скеп, какво да ти кажа. Радвам се, че искаш да помогнеш на някого поне да не се излага толкова... но не става...

Вместо да се разсмея... се натъжих, ако щете ми вярвайте! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зададох си такъв въпрос. Представете си какво би се случило, ако човек с такива нагласи и представи за нещата, би имал реална власт? По какъв начин би наложил своята идеология на peace&love на инакомислещите? Затова и на мен не ми е смешно.

и мислете, най-вече мислете, защото ако не мислите, значи не съществувате! :D

Някои от постовете в някой раздели на форума пораждат сериозно съмнение не толкова в битието като такова, но в наличието на разумен живот на тази планета.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зададох си такъв въпрос. Представете си какво би се случило, ако човек с такива нагласи и представи за нещата, би имал реална власт? По какъв начин би наложил своята идеология на peace&love на инакомислещите? Затова и на мен не ми е смешно.

И аз. Но там по-опасни биха били поддръжниците. Обикновено последователите са по-големи хардлайнери.

Някои от постовете в някой раздели на форума пораждат сериозно съмнение не толкова в битието като такова, но в наличието на разумен живот на тази планета.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък какво се обаждаш, а? Разбира ти на теб главата от Декарт, Кант... Буда, Лао Дзъ и Ошо(къде без него). Хайде стига де! Комплексари с комплексари ниедни! Ще ми се правите на много умни и знаещи, че и осъзнати. Я се вземете в ръце и приемете хората такива, каквито са - демек може и глупости да дърдорят, вие ръкопляскайте, покланяйте се... и мислете, най-вече мислете, защото ако не мислите, значи не съществувате! :D

ама-ха!

Скеп, какво да ти кажа. Радвам се, че искаш да помогнеш на някого поне да не се излага толкова... но не става...

За този, който иска да усъвършенства своя ум, по-важно е да размишлява от колкото да заучава.

-Рене Декарт

Идеята за извор на познанието като такова е доказателство за собственото си съществуване, т. е. самата човешка психика и стремежът към познание са доказателство за Божието съществуване.

- Рене Декарт

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първото не бери страхове ! Нямат , ама никакъв шанс - самата система ще ги сдъвче и изплюе , съвсем без каквито и да е мисли ! Като една безмилостна машина.... :)

А второто е у 10-та !!! :lol6:

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момиче, твоето наистина е шутовска работа, както каза Мери. Писал съм курсова работа върху Meditationes de prima philosophia и Disсoars de la Methode ("Размишления за първата философия" и "Беседа върху метода"). Верно, че имах 4, щото имаше една неприемлива критика към един от доцентите, а и защото тогава само мацки ми бяха в главата. Но да цитираш Декарт с претенции, че познаваш неговото творчество е като аз да започна да обяснявам механика на Нел, медицина на Док или физика на Бадр.

Думи нямам просто. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момиче, твоето наистина е шутовска работа, както каза Мери. Писал съм курсова работа върху Meditationes de prima philosophia и Disсoars de la Methode ("Размишления за първата философия" и "Беседа върху метода"). Верно, че имах 4, щото имаше една неприемлива критика към един от доцентите, а и защото тогава само мацки ми бяха в главата. Но да цитираш Декарт с претенции, че познаваш неговото творчество е като аз да започна да обяснявам механика на Нел, медицина на Док или физика на Бадр.

Думи нямам просто. 

Никъде не съм казала, че имам каквито и да било претенции. Претенциите са ваш приоритет.

Никъде самият Декарт, не е забранил да се цитират неговите мисли, от хора, които изразяват съгласие с неговите идеи.

Коя крайност е по-лоша - безпорядъчната любов или безпорядъчната омраза?

Мен пък ме учудва как някой невярващ в Бога, може да разбере и обсъжда философията на човек, вярващ в Бога?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде самият Декарт, не е забранил да се цитират неговите мисли, от хора, които изразяват съгласие с неговите идеи.

Цитираш мисли извън контекста. Не познаваш картезианската философия. За какво съгласие или несъгласие тогава може да става дума, съкровище ненагледно? Прочети поне биографията на Декарт в УИКИ, както и какво е писал, за да влезеш малко в час.

–––––––––––––––––––––––––

По темата. Най-полезно за теб, за да постигнеш мир и хармония, е да си починеш малко от писането в този и други форуми. Има много други по-полезни неща, които можеш да правиш в нета - да четеш книжки, да гледаш филми, да слушаш музика и други такива. Това, както и всичко друго, което съм ти писал го казвам най-добронамерено и приятелски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитираш мисли извън контекста. Не познаваш картезианската философия. За какво съгласие или несъгласие тогава може да става дума, съкровище ненагледно? Прочети поне биографията на Декарт в УИКИ, както и какво е писал, за да влезеш малко в час.

–––––––––––––––––––––––––

По темата. Най-полезно за теб, за да постигнеш мир и хармония, е да си починеш малко от писането в този и други форуми. Има много други по-полезни неща, които можеш да правиш в нета - да четеш книжки, да гледаш филми, да слушаш музика и други такива. Това, както и всичко друго, което съм ти писал го казвам най-добронамерено и приятелски.

Много добре знам, какво е писал Декарт. Ти няма как да разбереш неговата философия, защото не си вярващ в Бог.

А това къде ще релаксирам, е лично моя работа.

Не задължавам никого да участва в темите поставени от мен, нито пък да чете моите постове.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знам, какво е писал Декарт.

Oт УИКИ-цитатите, мила...

–––––––––––––––––

Две думи за Декарт. Родом е от едно малко градче близо до Тур. Родителите му и съответно той са аристократи. Завършва престижен йезуитски колеж в Ла Флеш, а после учи математика в Париж. По време на военната си служба обикаля Европа. Общува с най-значимите учени и философи на онази епоха. После емигрира в Холандия, където написва основните си трудове, а след конфликти с някои католически и протестантски теолози шведската кралица Христина го кани в Стокхолм, където живее до смъртта си.

––––––––––––––––––

Декарт е бил енциклопедист, който е познавал всички научни и философски теории и схващания по неговото време. Говорил е всички основни европейски езици, както и старогръцки и латински, разбира се. Пък ти дори не си го чела. Как точно се настани редом до него в първа лига, умът ми не го побира. Баси. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт УИКИ-цитатите, мила...

–––––––––––––––––

Две думи за Декарт. Родом е от едно малко градче близо до Тур. Родителите му и съответно той са аристократи. Завършва престижен йезуитски колеж в Ла Флеш, а после учи математика в Париж. По време на военната си служба обикаля Европа. Общува с най-значимите учени и философи на онази епоха. После емигрира в Холандия, където написва основните си трудове, а след конфликти с някои католически и протестантски теолози шведската кралица Христина го кани в Стокхолм, където живее до смъртта си.

––––––––––––––––––

Декарт е бил енциклопедист, който е познавал всички научни и философски теории и схващания по неговото време. Говорил е всички основни европейски езици, както и старогръцки и латински, разбира се. Пък ти дори не си го чела. Как точно се настани редом до него в първа лига, умът ми не го побира. Баси. :no-no:

О, значи за теб уикито е най-важният източник, от който черпиш информация. Преди за Ошо, сега за Декарт. :ohmy:

Казах ти, че е без значение какво и колко си чел, след като не можеш да разбереш и осъзнаеш философията и идеите на един философ, ако не споделяш тези негови идеи. Абсурдно е някой да разбира Бог и идеите на философите за Бога, без да вярва в Бог! Така че няма как да разбереш и Аристотел и Платон  и Питагор и Декарт. без значение колко си ги чел. Ти само може да си ги зубрил. Но нито си ги разбрал, нито осъзнал! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да вярвам в БОГ*(каквото и да означава това) за да си релаксирам на плажа. Утре пак де :) С него или без него, медузите си плуват, морето си шуми, чайките си летят. Вчера ми е толкова далеч от мен, почти толкова колко динозаврите ми е далеч, утре идея си нямам какво ще е. За това живея сега и се радвам дори на полъх от вятъра, който с думи не мож' описа, а само може да го усетиш. Нещата, които не забелязва човек в живота, са самия му живот, а не БОГ*(каквото и да означава това).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да вярвам в БОГ*(каквото и да означава това) за да си релаксирам на плажа. Утре пак де :)

С него или без него, медузите си плуват, морето си шуми, чайките си летят.

Вчера ми е толкова далеч от мен, почти толкова колко динозаврите ми е далеч, утре идея си нямам какво ще е. За това живея сега и се радвам дори на полъх от вятъра, който с думи не мож' описа, а само може да го усетиш. Нещата, които не забелязва човек в живота, са самия му живот, а не БОГ*(каквото и да означава това).

"Бог е единственото битие, единственият живот, който Е; единственият танц, който Е; единственото движение, единствената енергия, която Е. В океана и във вълните, в илюзорния свят и в истината, в сънищата и в сънуващия, единствената енергия, която Е, е Бог. Всичко е Той; Той е всичко."

- Ошо

:surfing:

:balloons1: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, коментари от този тип са израз на тотална безпомощност и невежество, съчетани с войнстваща простотия и комплекси.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Не можеш да осъзнаеш и споделиш нищо, което дори не си прочела, а какво да говорим - разбрала. Не си изучавала нито един от тези автори. Сори. Ако имаш нещо конкретно да кажеш - давай. Искаш ли да обсъдим 6-те размишления от Първата философия, ако изобщо знаеш за какво става дума? Заедно с коментарите и критиките на Лок и Хюм?

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Това, че ти вярваш в нещо си и това, че Декарт е бил христянин и се е стремил да обоснове божието битие по рационален път, не ви сродява по никакъв начин, Ауми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали сте наясно, че глупавия спор, който водите, е в пълно противоречие с всякаква идея за баланс и душевен мир? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С него или без него, медузите си плуват, морето си шуми, чайките си летят.

Понеже около нея няма чайки и море, и казвам поне да се захване с нещо по-позитивно от писане на псевдо-екзитенциални съждения.

Леле, как ти завиждам, ако знаеш. При нас вали...

Нали сте наясно, че глупавия спор, който водите, е в пълно противоречие с всякаква идея за баланс и душевен мир? :)

Да. То не е и спор, даже, а спам някакъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже около нея няма чайки и море, и казвам поне да се захване с нещо по-позитивно от писане на псевдо-екзитенциални съждения.

Леле, как ти завиждам, ако знаеш. При нас вали...

:ohmy: Ти пък откъде знаеш какво има и какво няма около мен?!

Ми, коментари от този тип са израз на тотална безпомощност и невежество, съчетани с войнстваща простотия и комплекси.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Не можеш да осъзнаеш и споделиш нищо, което дори не си прочела, а какво да говорим - разбрала. Не си изучавала нито един от тези автори. Сори. Ако имаш нещо конкретно да кажеш - давай. Искаш ли да обсъдим 6-те размишления от Първата философия, ако изобщо знаеш за какво става дума? Заедно с коментарите и критиките на Лок и Хюм?

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Това, че ти вярваш в нещо си и това, че Декарт е бил христянин и се е стремил да обоснове божието битие по рационален път, не ви сродява по никакъв начин, Ауми.

Бих говорила и обсъждала всичко с човек, който не е предубеден и няма предварителни негативни васани /нагласи/ към мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ohmy: Ти пък откъде знаеш какво има и какво няма около мен?!

Ми, не знам всъщност... Чайки има ли? При мен няма. Има само едно рошаво мокро куче, което се е скрило под една стреха.

Бих говорила и обсъждала всичко с човек, който не е предубеден и няма предварителни негативни васани /нагласи/ към мен.

Таз думичка от Мохи я научи. Ако имах такива негативни нагласи не бих си губил времето да ти отговарям, а щях да те игнорирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това куче е пак нещо, не като да е без хич. Почти дзен картинка :)

Ми те идват едни хаарповидни химически облаци от запад, но като доближат морето и се разпадат, иначе и тук щеше да е гадно време. Тея психопати не се спряха с шибания си геоинжинеринг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...