Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на цифров фотоапарат (2)

Препоръчан отговор

Какво да ви кажем? :)  Евтино компактно апаратче, с много зуум, и качество на снимките като от GSM. За тази цена и в тази категория няма големи разлики.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 687
  • Създадено
  • Последен отговор

Кажете нещо за този канон:

CANON POWERSHOT SX400 IS 

Прилична камера, прилични снимки, суперзум, малък сензор, стар процесор

Какво да ви кажем? :)  Евтино компактно апаратче, с много зуум, и качество на снимките като от GSM. За тази цена и в тази категория няма големи разлики.

Аз лично бих предпочел камерата, и си мисля че качеството е по-високо от телефон, особено в светлите области :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих предпочел камерата, и си мисля че качеството е по-високо от телефон, особено в светлите области :)

Аз пък бих спестил малко повече пари, за нещо с по-голяма матрица. 

Но - всеки си има лични предпочитания.

Доп. Намерих една примерна снимка от модела в нета. Ами - дъртата Nokia 808 ги вади по-хубави :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък бих спестил малко повече пари, за нещо с по-голяма матрица. 

Но - всеки си има лични предпочитания.

Доп. Намерих една примерна снимка от модела в нета. Ами - дъртата Nokia 808 ги вади по-хубави :)

За голямата матрица няма две мнения. Но и моделите SX700, 710 също си заслужават :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми повече за екскурзии и почивки затова искам повече зуум иначе не снимам много и  не ми се дават много пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми повече за екскурзии и почивки затова искам повече зуум иначе не снимам много и  не ми се дават много пари.

За такива неща става. Но стават и още цял куп камери на цена, близка до тази

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази ценова категория големият "зуум" се използва само за да "зарибява" неразбиращите от фототехника.

Погледни го, колко апаратче е, и с какъв обектив. Как мислиш, че са навряли в него 30-кратно оптично увеличение?... По единствения възможен начин - с големи компромиси. Лещите са малки, некачествени, максималната бленда в дългия край е f/5.8. Което означава, че на практика снимаш в зоната на светлосила, засегната от дифракцията. Добавяме и малката матричка с много мегапиксели, снимането в JPEG с допълнителния принос на процесора в обработката на снимката. И резултатът е един - мазаница. Като покажеш някоя снимка, и ще трябва да обясняваш какво точно си снимал ...  :D

Ясно, че не ти се дават много пари. Но парите се печелят и харчат, а споменът ще остане. И след години ще си гледаш снимките от екскурзиите, пълни със шум и с размазани и нереални цветове. И ще съжаляваш, че не си си взел нещо по-добро. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах - нещо с по-голяма матрица. Жертвай големия "зуум", той не води до нищо добро.

811808.jpg

Моделите, които си изброил в поста си по-горе, са с матрица с диагонал 1/2.3", една стъпка над тези, които се слагат в GSM-ите. Само такъв размер позволява апаратът да има голям зуум в малко тяло. Но както ти казах, тази комбинация води до лошо качество на снимките.

Аз бих препоръчал модел с матрица поне 1" . Конкретно - серията Nikon 1. Sony RX100 е със същата матрица, има също модели на Canon и Panasonic, но те са по-скъпи. Olympus PEN серията е също добра, матрицата е още по-голяма - 4/3" . И най-добрият вариант е Sony NEX, с матрици с размер като на DSLR-ите.

В краен случай - някои от моделите с 1/1.7 или близки размери също стават. При тях поне обективите са несменяеми и с прилични параметри, и качеството на снимките е задоволително.

Ако наистина си много ограничен в бюджета, може да се помисли и за апарат втора ръка. Понякога се появяват много изгодни предложения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

Ясно, че не ти се дават много пари. Но парите се печелят и харчат, а споменът ще остане. И след години ще си гледаш снимките от екскурзиите, пълни със шум и с размазани и нереални цветове. И ще съжаляваш, че не си си взел нещо по-добро. 

Право в десетката. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко обяви: sony nex F3 и sony nex 5. Според мен, f3 ще ти хареса повече, има вградена светкавица, екран, обръщащ се на 180 градуса, също може да му се закачат евтини стари обективи, но ще бъдат с ръчен фокус. Въобще е доста удобно тяло. Остава само да намериш обектив, 18-55 се намира понякога до 130 лв. А ако вземеш тая турбо сапунерка канон, за която си писал, тъй или иначе, ако се запалиш, пак ще минеш на нещо с по-голяма матрица.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебанието е между няколко модела. Ще се използва за любителски снимки. Идеята е кой от всички евтини модели би бил най-добър. Другите евтини модели на Канон от порядъка на 150 - 200 лв. дали ще вършат същата работа като тези от 350-400лв. Моля за мнения!

Sony Cyber-shot DSC-WX300
Sony DSCW830B
Nikon Coolpix L340
Canon PowerShot SX610

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебанието е между няколко модела. 

Всичките от една категория - малки матрици, посредствени обективи. Резултатът - стават само за снимки в слънчево време, с качество, близко до това на GSM. Годни са за гледане само в пълен размер на монитор, или разпечатки в малък размер, което обезсмисля многото им мегапиксели. 

Препоръчвам ти да спестиш малко повече пари за нещо наистина смислено. Или пък, ако не ти се дават - взимай възможно най-евтиния. Даже може и втора употреба, Продавалникът е пълен с такива, от които собствениците им бързат да се отърват, след като са видели какви са им възможностите :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване