Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на цифров фотоапарат (2)

Препоръчан отговор

Здравейте ! Искам да купя фотоапарат който да ми върши работа и като камера за записвнане на видео . Да е до 300 лв. (тялото) и да има възможност за смяна на обективи и филтри . Засега съм се спрял на тази обява http://olx.bg/ad/kato-nov-nikon-d-60-s-chanta-kalahari-ID5fopG.htmlи на тази http://olx.bg/ad/prodavam-fotoaparat-nikon-d60-tyalo-ID5cIUa.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 687
  • Създадено
  • Последен отговор

Наистина няма функция за видео запис на този модел!А модела е старичък,но добър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че се обсъжда фотографска техника, та да запитам и аз.Скоро ми попадна един CANON 10D. Какво ви е мнението, и не е ли малко стар модел.Обектива му е 50mm 1/1.8.Прочетох, че не особено сполучлив.Някакъв съвет какъв да потърся.Няма да снимам луната  ;) а само пейзажи, макро и някое животинче.Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа - старичък е :) . Това са ранните модели DSLR на Canon, по реда на обявяване:

802221.jpg

Не ти го препоръчвам. Дори и само заради факта, че не можеш да му слагаш EF-S обективи

Canon EF 50/1.8 II не е нищо особено, нито като оптика, нито като изработка. И ще ти е доста трудно само с него да снимаш пейзажи, животинчета, и особено макро.

Насочи се към някой по-нов модел, но по-нисък клас. Гледай да е колкото се може по-евтин. Обектив - като за начало нека да е 18-55 IS, някоя от версиите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид да има видео запис чрез фотоапарата

До 300 лв си потърси някой D3100, той е първият модел от ниския клас, който може да снима видео.

ПП. Корекция на печатна грешка  :shy11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид да има видео запис чрез фотоапарата

Попаднал си на точното място, на което да питаш. Приеми сериозно съветите на хората, които ще те консултират тук и ти гарантирам, че няма да сгрешиш. Наистина разбират много от тези неща. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Решил съм да си купувам цифров фотоапарат. Търся фотоапарат нещо от средния клас но същевременно да прави сравнително добре снимки и видео до цена 300 лв.

Спрял съм се на тези двата вида но не знам кой да избера:

http://www.technopolis.bg/bg/Cameras---compact/Camera-SONY-DSC-WX80B/p/394880

http://www.technopolis.bg/bg/Cameras---compact/Camera-OLYMPUS-SZ-17-BLACK/p/397504

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Променил съм заглавието на темата. Моля запознайте се с правилата на форума - точка 2.3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От двата,бих предпочел Олимпуса,понеже има значително по-добро оптично приближение,което е по важно от цифровото.Също има по-добра характеристика за видео запис(30FPS) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също подкрепям потребителят от горния пост. Освен изброеното от него, искам да добавя, че олимпуса имат и по-дълъг живот, поне при мен беше  така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата модела са евтини китайски боклуци, с малки матрици, кофти обективи, и лошо качество на снимките. За видеото няма да коментирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Решил съм да си купувам цифров фотоапарат. Търся фотоапарат нещо от средния клас но същевременно да прави сравнително добре снимки и видео до цена 300 лв.

Спрял съм се на тези двата вида но не знам кой да избера:

http://www.technopolis.bg/bg/Cameras---compact/Camera-SONY-DSC-WX80B/p/394880

http://www.technopolis.bg/bg/Cameras---compact/Camera-OLYMPUS-SZ-17-BLACK/p/397504

1. Има специална тема за избор на камери и вашата се добавя към нея

2. Потвърждавайки горното мнение (на Рудбой): в този ценови диапазон фотоапарат се избира по красота и външен вид. И ако имате някакъв опит с предишни цифрови камери: по разположение на бутони и контроли по камерата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора употреба до 50/60 лева-да имам просто да си снимам от време на време-разглеждах в OLX, но не разбирам много и поне да ме насочите към марка или нещо, за да знам кое е по-добро? Гледам и снимки правени с различни модели и марки, но не мога да преценя кой е по-добър

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора употреба до 50/60 лева-да имам просто да си снимам от време на време-разглеждах в OLX, но не разбирам много и поне да ме насочите към марка или нещо, за да знам кое е по-добро? Гледам и снимки правени с различни модели и марки, но не мога да преценя кой е по-добър

За толкова пари камера се избира по външен вид. Или просто ползвайте телефона си. А и има толкова много модели от най-ниския клас...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Бихте ли ме посъветвали при избора между тези апарати:Canon Powershot SX 160 IS,Fujifilm FinePix S8600,Olympus SP-620 UZ,Olympus SZ-15,Kodak PIXPRO AZ251, или нещо подобно.Благодаря!

Извинявам се за канона имах предвид този:

Canon PowerShot SX400 IS Black
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една прекрасна стара японска машина - Panasonic TZ4 .

Преди 6-7г. един приятел (IT-специалист) ни беше направил страхотни снимки в Рим точно с тази камера. Когато ми ги изпрати направо не вярвах на очите си какви снимки беше изкарал. Явно теоретичната подготовка му е помогнала, защото не е фотограф и не се увлича от това изкуство, но очевидно и качествата на камерата са допринесли за добрите снимки.Запомнил съм модела, защото снимките ми направиха силно впечатление. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете нещо за този канон:

CANON POWERSHOT SX400 IS 

Дали има по-добър вариант на неговата цена, или някой с опит с този модел да сподели дали му харесва?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали има по-добър вариант на неговата цена, или някой с опит с този модел да сподели дали му харесва?

Дали има по-добър вариант на неговата цена,няколко поста по нагоре съм други за сравнение или ще ми препоръчате друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажем? :)  Евтино компактно апаратче, с много зуум, и качество на снимките като от GSM. За тази цена и в тази категория няма големи разлики.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване