Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на цифров фотоапарат (2)

Препоръчан отговор

Привет!

Моя много близка приятелка, иска да си вземе един фотоапарат, но до сега изобщо не е имала фотоапарат и незнае, какво в характеристиките да гледа. Тъй като и яз не мога да й помогна реших, че тук хората ще са по-запознати от мен и нея. Значи момичето обича да снима много, каквото й хареса и изважда телефона си и снима, но вече иска да си вземе по-сериозна техника за снимки. Бюджета е 350-400 лв. На този етап това е сумата която може да отдели, но след 3-5 години ще мисли за нов по-хубав фотоапарат, но за сега толкова ......

Момичето си е харесала няколко модела, ето кой са те;

1. Sony DSC-H300

2. Sony DSC-H300, 20.1MP, Черен + Карта SD 8GB, Зарядно устройство

3.Nikon COOLPIX L330

Повече клони към 1-вия, поради простата причина, че е по-евтин. Та, ако може да споделите мнение за тези фотоапарати, ако може също така да предложите нещо ще сме Благодарни!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 687
  • Създадено
  • Последен отговор

Тъй като и яз не мога да й помогна реших, че тук хората ще са по-запознати от мен и нея. Значи момичето обича да снима много, каквото й хареса и изважда телефона си и снима, но вече иска да си вземе по-сериозна техника за снимки.

По-сериозна техника - силно казано. Според мен е все едно. Това което ще спечели е по-голям обсег на фокусното разстояние (зуум) Качество - съмнително, особено ако телефонът ѝ е бил с "хубава" камера. Но за тези пари толкова, освен ако не търси на старо. Освен това, тези не са от най-компактните. Предупреди я, че най-важното е да носиш с теб средството за снимане, не да го държиш в къщи да събира прах. Щото личния ми опит с такива хора (т.е. дето нямат достатъчно ентусиазъм сами да си търсят и избират камера) е, че си взимат фотоапарат, след което снимат пак с телефона, а фотоапарата е в някой шкаф.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-сериозна техника - силно казано. Според мен е все едно. Това което ще спечели е по-голям обсег на фокусното разстояние (зуум) Качество - съмнително, особено ако телефонът ѝ е бил с "хубава" камера. Но за тези пари толкова, освен ако не търси на старо. Освен това, тези не са от най-компактните. Предупреди я, че най-важното е да носиш с теб средството за снимане, не да го държиш в къщи да събира прах. Щото личния ми опит с такива хора (т.е. дето нямат достатъчно ентусиазъм сами да си търсят и избират камера) е, че си взимат фотоапарат, след което снимат пак с телефона, а фотоапарата е в някой шкаф.

Благодаря ти! Телефона й е с 8 MP камера, но явно не са й достатъчни. Добре, можеш ли да предложиш нещо добро на г/д добра цена, ако е възможно да е ново апаратче?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти! Телефона й е с 8 MP камера, но явно не са й достатъчни. Добре, можеш ли да предложиш нещо добро на г/д добра цена, ако е възможно да е ново апаратче?

Уффф, като почнете с тия мегапиксели И какво прави с тия 8MP? 4К телевизор, какъвто едва ли ползва това момиче има по-малко от 8MP. Обработва и кропва снимките си? Едва ли...

Както казах, кой да е нов апарат в тоя ценови клас няма да е особено различен от другите, та направо да взима който си хареса. Аз обичам да казвам - пишете модела в Google и sample images и, на който ти харесат снимките най-много го взимаш. Трябват иначе поне 100-200лв още за да мине на по-големите сензори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, предложи нещо на добра цена, ако трябва да посъбере още някой лев, но да си вземе нещо което, поне 5 години да я изкара?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, предложи нещо на добра цена, ако трябва да посъбере още някой лев, но да си вземе нещо което, поне 5 години да я изкара?

Ако иска нещо наистина сериозно, трябва да е DSLR - нещо като Nikon 3200, Canon 600D... Такъв фотоапарат ще я издържи достатъчно. Имайки предвид, че аз карам с Canon 400D от доста над 5 години... Но цените са 700-800лв с китов обектив. Иначе за 500-600лв има безогледални Олимпус и Никон, но там пък няма много място за ъпгрейд.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако иска нещо наистина сериозно, трябва да е DSLR - нещо като Nikon 3200, Canon 600D... Такъв фотоапарат ще я издържи достатъчно. Имайки предвид, че аз карам с Canon 400D от доста над 5 години... Но цените са 700-800лв с китов обектив. Иначе за 500-600лв има безогледални Олимпус и Никон, но там пък няма много място за ъпгрейд.

Под ъпгрейд имаш предвид обективи? Ако това имаш впредвид, момичето няма да си купува отделни обективи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под ъпгрейд имаш предвид обективи? Ако това имаш впредвид, момичето няма да си купува отделни обективи!

Това, което ще й даде добър образ струва пари. Иначе да си хареса някой от горните по външен вид :)

Да не говорим че за да докара наистина добри снимки се иска и обработка след това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което ще й даде добър образ струва пари. Иначе да си хареса някой от горните по външен вид :)

Да не говорим че за да докара наистина добри снимки се иска и обработка след това

Разбирам Капитане, но момичето е студентка , а няма възможност за по-скъп апарат. Утре ще пием кафе ще й предложа, ако иска да събере още някой друг лев, след това да реши какво да си купи. Благодаря за бързите отговори!!!

Фларе прав си, че ще го захвърли в някой шкаф, но има мерак да си купи такъв апарат, все пак с жена не може се спори.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам Капитане, но момичето е студентка , а няма възможност за по-скъп апарат. Утре ще пием кафе ще й предложа, ако иска да събере още някой друг лев, след това да реши какво да си купи. Благодаря за бързите отговори!!!

Фларе прав си, че ще го захвърли в някой шкаф, но има мерак да си купи такъв апарат, все пак с жена не може се спори.....

Тези, които си избрал по-горе са големи. Ето два (може би надхвърлящи лимитите) които са много добри (и са малки). Нека ги огледа, да ги усети как стоят в ръката й (това е важно)

http://www.emag.bg/digitalen-fotoaparat-canon-powershot-s200-10-1-mp-cheren-aj8408b002aa/pd/D7XP5BBBM/

http://www.emag.bg/digitalen-fotoaparat-sony-cyber-shot-dcs-rx100-20-2mp-fullhd-cheren-kozhena-chanta-lcjrxab-rx100lcjxxdi-ys/pd/EWYNKBBBM/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен може да си намери един Olympus E-PL1 с обектив 14-42 за около 400-500 лв. в OLX или по фото форумите. 

Малък е, с достатъчно голяма матрица (спрямо нуждите й),прави добри снимки(със сигурност по-добри от телефон).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен може да си намери един Olympus E-PL1 с обектив 14-42 за около 400-500 лв. в OLX или по фото форумите. 

Малък е, с достатъчно голяма матрица (спрямо нуждите й),прави добри снимки(със сигурност по-добри от телефон).

Сигурно може. Но си мисля че дамата за която избираме техника няма да има желание да се занимава с настройки и постпроцесинг. И някоя сапунерка ще е по-подходяща за нея :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ѝ категорично да не пазарува от румънски онлайн магазини. Не стига, че гаранционното обслужване е много под въпрос, ами и цените им са шантави.

Аз се присъединявам към препоръката на capnemo, само че да си го вземе оттук - Canon Powershot S200 .

ПП. И бъди сигурен, че каквото и да вземе, няма да я изкара 5 години. Ама това е отделен въпрос :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ѝ категорично да не пазарува от румънски онлайн магазини. Не стига, че гаранционното обслужване е много под въпрос, ами и цените им са шантави.

Аз се присъединявам към препоръката на capnemo, само че да си го вземе оттук - Canon Powershot S200 .

ПП. И бъди сигурен, че каквото и да вземе, няма да я изкара 5 години. Ама това е отделен въпрос :) .

Аз емаг ги дадох че беше от другите линкове :) Иначе и аз съм на същото мнение. А и ти си намерил бял, като за дама :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, утре ще й ги покажа , а след това ще пиша да кажа какво е решила.!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко ще снима :) Ако снима като моята жена значи може и 50 години да изкара с него (само дето батерията му няма да издържи толкова)! :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз емаг ги дадох че беше от другите линкове :) Иначе и аз съм на същото мнение. А и ти си намерил бял, като за дама :D

Eeeee, сега пък, за дама  :D . За тях има в разни розово-червеникави разцветки.

Аз никак не бих отказал един такъв "Star Wars Stormtrooper" :) :

pentax-k-50.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко ще снима :) Ако снима като моята жена значи може и 50 години да изкара с него (само дето батерията му няма да издържи толкова)! :D

Не точно. То материалите остаряват и в един момент просто ще се разпадне :)

Eeeee, сега пък, за дама  :D . За тях има в разни розово-червеникави разцветки.

Аз никак не бих отказал един такъв "Star Wars Stormtrooper" :) :

Бе и аз бих си харесал нещо такова, ама синьо :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфф, тоя пентакс е ненормално красив :3

И ако не ме лъже паметта точно този модел го има в 120 или бяха повече цвята :) За всеки вкус....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно. То материалите остаряват и в един момент просто ще се разпадне :)

Ами Олимпуса (VG120) е вече почти на 7 години, и все още бачка, но си го ползва само жената (прави по 50 снимки на година, и то само ако има повод) :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие пък. Фотоапарат и цвят... Единствено приемам бяло за обективи, че как се нагряват лятос...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие пък. Фотоапарат и цвят... Единствено приемам бяло за обективи, че как се нагряват лятос...

Освен това е много тежкарско като дигнеш един бял и дълъг :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако не ме лъже паметта точно този модел го има в 120 или бяха повече цвята :) За всеки вкус....

Намерих го, 120 цвята са :)

2933.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих го, 120 цвята са :)

Мошеници :), това са 120 комбинации... 20 цвята на горния панел x 6 на тялото.

Освен това е много тежкарско като дигнеш един бял и дълъг :)

Треа да е и дебел ама, поне F/2.8 :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване