Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на цифров фотоапарат (2)

Препоръчан отговор

Капитане, те мечтите край нямат, пък и няма нищо лошо в тях (поне до като мечтае човек се чувства макар и за миг безкрайно щастлив) :)

Между другото като стана въпрос за Full Frame тази сутрин прочетох, че ще пускат нов модел от Pentax, а данните за него ми изглеждат внушителни (особено исото) - цитата е от Пентакс форума:

Изглежда хубаво, но като се знае, че такива апарати са доста солени... остава само мечтата, а тя е безплатна :)

Нищо внушително не виждам :P Особено с тая сензорна стабилизация, пентакс ме губят веднага...

Иначе и 6Д стига (но с бъмп)

На пентакса също е с "бъмп". 5DmIII и 1Dx също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 687
  • Създадено
  • Последен отговор

Нищо внушително не виждам :P Особено с тая сензорна стабилизация, пентакс ме губят веднага...

На пентакса също е с "бъмп".

Ми тогава за какво говорим :) И разликата в цените ще е три пъти (само за тяло) И мен Пентакс ме загубиха с това ИСО :)

Стана ми интересно обаче какви ли нощни снимки ще станат с това 100000 исо :)

Пламене, за мен е по-интересно да имам ИСО, което да ползвам, когато искам да постигна висока скорост с (евентуално) позатворена бленда. Иначе нощно с трипод и дълга експозиция :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно обаче какви ли нощни снимки ще станат с това 100000 исо :)

Гадни :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми тогава за какво говорим :) И разликата в цените ще е три пъти (само за тяло) И мен Пентакс ме загубиха с това ИСО :)

Пламене, за мен е по-интересно да имам ИСО, което да ползвам, когато искам да постигна висока скорост с (евентуално) позатворена бленда. Иначе нощно с трипод и дълга експозиция :)

Е то сигурно доста дълга дълга експозиция ще може да се снима с това исо :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Дългата експозиция се прави именно за да не се ползва високо ИСО. Иначе с високо исо си снимаш и от ръка, но (ще си разреша да цитирам по-горен пост) качеството е..

Гадни :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако снимаш черно нещо :) и то ще е адския топлинен шум...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво им е да правят чак толкова високо исо като възможност? То си губи смисъла тогава!

две причини:

а) реклама. На теб ти хареса, и ако не бяхме ние (ах его :) ) да те разубедим, щеше да е причина да харесаш този апарат. Точно както смартфоните с по 20МПикс.

б) Еми може да е гадно, може да шуми, ама в определени условия изборът е или шумна снимка или размазана снимка. По-добре шумна. Аз никога не се замислям да вдигна исото, ако условията го изискват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

две причини:

а) реклама. На теб ти хареса, и ако не бяхме ние (ах его :) ) да те разубедим, щеше да е причина да харесаш този апарат. Точно както смартфоните с по 20МПикс.

б) Еми може да е гадно, може да шуми, ама в определени условия изборът е или шумна снимка или размазана снимка. По-добре шумна. Аз никога не се замислям да вдигна исото, ако условията го изискват.

Или даже: или шумна или никаква :) Аз съм пуснал автоматичното ИСО при мен до 3200 и не се притеснявам особено да го ползвам. И ми е особено полезно като искам да снимам гарги, на 1/500 или 1/1000 а няма много слънце

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, де ама все си мисля, че щом са го направили чак толкова много да е като възможност, то значи, че при такова исо от 3200 при него няма да има шум (или поне няма да се забелязва)! Може и да не е така, но все пак нали е Full Frame?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, де ама все си мисля, че щом са го направили чак толкова много да е като възможност, то значи, че при такова исо от 3200 при него няма да има шум (или поне няма да се забелязва)! Може и да не е така, но все пак нали е Full Frame?!

Искаш да кажеш щом са сложили високо крайно исо, значи ще има по-нисък шум на средните стойности - не бих заложил много пари на това...

Но личният ми опит с фулки като 5DmarkIII е че много спокойно може да си снимаш на 6400.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене, той ги има толкова след надуване. Иначе стандартно вероятно е до 25600. И в момента не е ясно колко ще му е шума при това ИСО. Освен това той ще има по-малко кадри в секунда от моята камера, по-бавна най-висока скорост

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене, той ги има толкова след надуване. Иначе стандартно вероятно е до 25600. И в момента не е ясно колко ще му е шума при това ИСО. Освен това той ще има по-малко кадри в секунда от моята камера, по-бавна най-висока скорост

Това може да не е ограничение. Ако си фотограф-пейзажист например, би искал фул фрейм. Ако си спортен, там ти трябва бърз фокус, кадри в секунда т.н.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, понеже написа за 3200 исо и аз за това предположих, че при него няма да се забелязва шум (ако има такъв при този Pentax на 3200 исо)!

С моя на толкова исо нощна снимка изобщо не ми харесва шума и е разбираемо за него :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да не е ограничение. Ако си фотограф-пейзажист например, би искал фул фрейм. Ако си спортен, там ти трябва бърз фокус, кадри в секунда т.н.

Ако съм пейзажист няма да се впечатля от 100к исо :)

Капитане, понеже написа за 3200 исо и аз за това предположих, че при него няма да се забелязва шум (ако има такъв при този Pentax на 3200 исо)!

С моя на толкова исо нощна снимка изобщо не ми харесва шума и е разбираемо за него :)

Ами на дневни снимки почти не се забелязва. На нощни го има, но не е прекалено дразнещ и може да се компенсира в немалка степен. Но аз пак сравнявам тоя пентакс с 6д и за сега (за пейзажи, портрети, неподвижни неща) не виждам преимущество на пентакса (за момента)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, понеже написа за 3200 исо и аз за това предположих, че при него няма да се забелязва шум (ако има такъв при този Pentax на 3200 исо)! С моя на толкова исо нощна снимка изобщо не ми харесва шума и е разбираемо за него :)

Ами на дневни снимки почти не се забелязва. На нощни го има, но не е прекалено дразнещ и може да се компенсира в немалка степен.

Всеки сензор има шум. Той е пропорционален на експозицията. Следва, че нощните снимки на дълга експозиция са много шумни, а в недоекспонираните участъци, които са много в такива снимки пък нивото на сигнала ще е относително по-близко до нивото на шума. С две думи нощните снимки на високо исо са поначало гаден случай.

Ама фул фрейма ти дава над 2.5х площ съответно поне няколко пъти по-малък шум на еднаква разделителна и технология на сензора. Тоест ако на теб ти е примливо 1600 исо, на фулката ще е поне 6400.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене, бъркаш малко понятията. Нощни снимки могат да се правят и на ниско, и на високо ISO.

Недей възлага много надежди на бъдещ фулфрейм Pentax. Нека го обявят, да го пуснат в продажба, да се тества известно време, да се види какви обективи ще има за него и как ще се държат, и най-вече - цената. 

Ако те интересува как ще е на високо ISO, предлагам ти нещо. Има един сайт (dxomark), който провежда тестове на матриците на различни модели, по основните им показатели, и ги сравнява. Някои хора оспорват достоверността му, но това в случая не е от решаващо значение. Та, според този сайт, в момента матрицата с най-ниски нива на шум, е тази в Sony A7S - фулфрейм, 12.2 MP. >>>Тук<<< има снимки с него, разгледай ги, и виж колко шум има в снимките на различните стойности на ISO.

Бъди сигурен, че Pentax няма да изкарат апарат с по-добра матрица :cool: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах ги! Ето тази снимка са написали, че е с исо 102400! Та толкова шум съм виждал на 3200 с моя 1100D! Въпроса е до колко мога да ползвам високо исо на него с приемлив шум, защото този чак дразни?! На дъщеря ми Пентакса (K-m) му дават максимум 800 исо с приемлив шум, а от там нагоре е дразнещ! За това от менюто е ограничен да ползва максимум 800 исо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предположих, че може да е стар модел, иначе сега ще се опита да потърси на по-добра цена, този който предложи по-горе!!!

Доста има да чака, тъй като е нов модел, и ще мине време, докато почне да се появява втора ръка.

В момента нов в магазина с китов стабилизиран обектив е 649 лв - с подаръци мемори карта и филтърче, след 50 лв кешбек. От това по-добра цена, трудно ще се намери. А промоцията е до 22 февруари, мислете ;) .

ПП. Моя 1100D, дето е на две години и с изтекла гаранция, за по-малко от 500 лв не го давам :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста има да чака, тъй като е нов модел, и ще мине време, докато почне да се появява втора ръка.

В момента нов в магазина с китов стабилизиран обектив е 649 лв - с подаръци мемори карта и филтърче, след 50 лв кешбек. От това по-добра цена, трудно ще се намери. А промоцията е до 22 февруари, мислете ;) .

...

И две години гаранция :) Докато тези, които са в сивия пазар обикновено са без такава

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте!

Какво ви е мнението за еквивалентните батерии на Duracell? За китайските реплики зная от личен опит, че не струват (многократно съм се "набутвал" от иБей и отдавна съм се отказал). Но Duracell е все пак марка. Питам по-конкретно за модела LP-E6. Гледам, че в Синтеза ги продават. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/242500601930.html .Ще я ползвам на 70D. Имам две оригинални, но понякога при пътуване с дни нямам досег с електричество, а зареждането от соларния панел става бавно. Цената и е чувствително по-ниска от оригинала, което ме притеснява, дали няма да ме подведе? Ако имате впечатления или мнение, моля да го споделите. Интересува ме сравнение на възможностите спрямо цената с оригинала, не с други реплики. Не знам дали това е важно, но говорим за 300-500 кадъра на ден без светкавица. Предимно снимки, много рядко видео. Знам, че зависи от много обстоятелства, но ако е възможно да посочите приблизителен процент на издръжливост (или брой кадри) спрямо оригинала и приблизителен брой на циклите на заряд-разряд, че така ще се ориентирам по лесно. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още един въпрос: Може ли да ми препоръчате качествен трипод за 70Д. Имам един Велброн http://www.bhphotovideo.com/c/product/1007232-REG/velbon_ex_330_q_ex_330_q_aluminum_tripod.html/c/product/#inpage:IN+STOCK?gclid=CjwKEAiA9qCnBRCb7ZDhvaHSyicSJABGFFHtFCepAJFndjUWJIuyqu9WfjH6ULiwXBUEuL8IK8udtBoCcJTw_wcB, който ползвах със сапунера, но за тежкото 70Д изобщо не става. Да е със ябълковидна глава,че е по лесна и бърза. Ако може и със чупеща колона и да става и за "ниски топки" близо до земята (за макро). Най-важното е обаче, да е максимално компактен, без това да е за сметка на стабилността. Че ще се носи често и на мотоциклет, а там килограмите и обема са важни. Ако може и краката му да се фиксират с клипсове (щипки) а не с винт, че е по-бързо разпъването и свиването. Теглото също е важно. Предимно от алуминий. Не бих се изръсил за карбонов. Да, леки са и здрави, но мисля, че цената им е неприлично висока. Та, ако може да ми посочите модели, които да съчетават всички или повечето от горните критерии. Но повтарям на първо място е достатъчната стабилност и след това размера.

Любопитно ми е и Капитана на какъв трипод слага неговия "ВЛАСТЕЛИН НА КРОПКИТЕ" :D  

Между другото, не видях тук тема за стативите.(възможно е и да греша) Това е важна част от системата и е добре да се направи по обстойно изложение за тях тук - видове, предимства и недостатъци и т.н. Да в нета има множество статии и ревюта. Но този форум помага и се чете от доста хора (поне моите впечатления са такива) и има достатъчно "спецове"  с респектиращи познания в областта на фотографията, за които не е проблем да го направят. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е със ябълковидна глава,че е по лесна и бърза. Ако може и със чупеща колона и да става и за "ниски топки" близо до земята (за макро). Най-важното е обаче, да е максимално компактен, без това да е за сметка на стабилността. Че ще се носи често и на мотоциклет, а там килограмите и обема са важни. Ако може и краката му да се фиксират с клипсове (щипки) а не с винт, че е по-бързо разпъването и свиването. Теглото също е важно. Предимно от алуминий. Не бих се изръсил за карбонов. Да, леки са и здрави, но мисля, че цената им е неприлично висока. Та, ако може да ми посочите модели, които да съчетават всички или повечето от горните критерии. Но повтарям на първо място е достатъчната стабилност и след това размера.

Любопитно ми е и Капитана на какъв трипод слага неговия "ВЛАСТЕЛИН НА КРОПКИТЕ" :D

Изборът на статив е много персонално нещо, ако може така да се изразя... Всеки иска различно. Ти изрази поне 4-5 различни претенции, последната - да не е скъп - противоречи на комбинацията от останалите. За главата не се притеснявай, всички сериозни стативи се продават без глава за да можеш, на каквато си избереш основа да сложиш, каквато искаш такава. Също това с щипките не е универсален закон, Gitzo например не са с щипки, но фиксират много по-бързо от моя Manfrotto дето е с щипки. Гледам знаеш какво искаш от статив, та значи може да разгледаш по сайтовете, кое те устройва по цена и функции.

П.П. Да не те разочаровам, но макар и страхотна камера, 70D никога не е претендирал да е чак "властелин на кропките".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Какво ви е мнението за еквивалентните батерии на Duracell? За китайските реплики зная от личен опит, че не струват (многократно съм се "набутвал" от иБей и отдавна съм се отказал). Но Duracell е все пак марка. Питам по-конкретно за модела LP-E6. Гледам, че в Синтеза ги продават. http://magazin.photosynthesis.bg/offer/242500601930.html .Ще я ползвам на 70D. Имам две оригинални, но понякога при пътуване с дни нямам досег с електричество, а зареждането от соларния панел става бавно. Цената и е чувствително по-ниска от оригинала, което ме притеснява, дали няма да ме подведе? Ако имате впечатления или мнение, моля да го споделите. Интересува ме сравнение на възможностите спрямо цената с оригинала, не с други реплики. Не знам дали това е важно, но говорим за 300-500 кадъра на ден без светкавица. Предимно снимки, много рядко видео. Знам, че зависи от много обстоятелства, но ако е възможно да посочите приблизителен процент на издръжливост (или брой кадри) спрямо оригинала и приблизителен брой на циклите на заряд-разряд, че така ще се ориентирам по лесно. Благодаря.

Половината от този пост изчезна, затова го публикувам отново. Извинявам се ако правягрешка. 

Изборът на статив е много персонално нещо, ако може така да се изразя... Всеки иска различно. Ти изрази поне 4-5 различни претенции, последната - да не е скъп - противоречи на комбинацията от останалите. За главата не се притеснявай, всички сериозни стативи се продават без глава за да можеш, на каквато си избереш основа да сложиш, каквато искаш такава. Също това с щипките не е универсален закон, Gitzo например не са с щипки, но фиксират много по-бързо от моя Manfrotto дето е с щипки. Гледам знаеш какво искаш от статив, та значи може да разгледаш по сайтовете, кое те устройва по цена и функции.

П.П. Да не те разочаровам, но макар и страхотна камера, 70D никога не е претендирал да е чак "властелин на кропките".

Благодаря. разбира се, че това с властелина е само закачка. За цената на статива, изглежда не съм се изразил правилно. Не съм казал да е евтин (напатил съм се от евтини неща). Казах, че карбоновите са моного скъпи. За главите, зная че се продават отделно. Но ако може да коментирате и за тях. например, те имат ли отношение към стабилността или се различават само по функционалност. Написах в предния пост доста неща, защото смятам, че когато се задава въпрос е добре той да е по конкретен, за да се получи и конкретен отговор, а не въобще. Благодаря още веднъж за мнението Ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване