Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Незнам при вас как е но Аваст ми блокирва страницата на Калдата . Някакъв бъг е сигурно . Досега съм нямал проблеми да влизам но от днес не получи. Някой да има същият проблем ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам при вас как е но Аваст ми блокирва страницата на Калдата . Някакъв бъг е сигурно . Досега съм нямал проблеми да влизам но от днес не получи. Някой да има същият проблем ???

Дам, пак фал с дефинициите. Не е само Калдата (в случая, засича системата за реклами на сайта, тъй като прави redirect-и, които по някаква причина, най-вероятно вследвствие на грешка в дефинициите се струват подозрителни на Интернет щита), а и много други страници. Тревогата е фалшива, докладвал съм, ако искате, направете го и вие, и дано да го оправят по-бързо, защото е досадно.

Вече наистина им стана много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, пак фал с дефинициите. Не е само Калдата (в случая, засича системата за реклами на сайта, тъй като прави redirect-и, които по някаква причина, най-вероятно вследвствие на грешка в дефинициите се струват подозрителни на Интернет щита), а и много други страници. Тревогата е фалшива, докладвал съм, ако искате, направете го и вие, и дано да го оправят по-бързо, защото е досадно.

Вече наистина им стана много.

Наистина много досадно,не е само проблем с калдата,мислех,че имам вирус!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, всичко е наред, просто ще почакаме да го оправят.

Може до тогава да добавите най-често посещаваните сайтове от вас в изключенията на Интернет щита. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всеки рефреш аваста ми пищи и изписва това http://ads.kaldata.com/www/delivery/ajs.php?zoneid

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен също ! :/ До колкото разбрах това е от самата антивирусна .. Сайта бил чист.. :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Няма никакъв вирус както обикновено от Аваст са се направили на по-хитри от дявола. Блокирали са JS който използва ADS система, която се използва в милиони сайтове по света, примерно и тук: http://www.bgmaps.com/ където също ще ви каже, че има вирус както и в милиони други сайтове, които използват същата система. Просто изчакайте от Аваст да си обновят дефинициите предполагам в момента от цял свят ги заливат с писма. Ако няма какво да правите пишете им и вие, че са идиоти или може да са го разбрали и сами вече.

Поздрави.

• Харесва ми 19

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То аз отдавна тръбя из форума,че Аваст не струва.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Въобще няма писано във форума им и така ще продължават да си блокират Kaldata.

http://forum.avast.com/index.php?PHPSESSID=7u2iobi13ua25khujqd0so23n7&board=2.0

По- късно ще взема да им пиша и пак трябва да слагам Аваст. Ако има някой мераклия нека отвори тема иначе не виждам как ще го оправят.

Гледам че въобще няма никакви теми скоро за FP така че проблема ще е с българските сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм със Аваст 9 и последни дефиниции, и не ми пищи за вируси в форума. Използвам AdBlockPlus.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И аз съм със Аваст 9 и последни дефиниции, и не ми пищи за вируси в форума. Използвам AdBlockPlus.

Аз това казвам.С Adblock и с NoScript няма пищене.

Написах го и долу като препоръка да си сложат добавка към браузъра и всичко ще е ОК.

Също и доклад до Аваст.Иначе на магия няма да го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С AVAST9 съм и нямам проблем с форума, но подобен на гореописания проблем се яви при браузане в други форуми!

Въпросната антивирусна е склонна да прави изцепки, но и винаги си имам и едно на ум!!!!! :huh:

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз това казвам.С Adblock и с NoScript няма пищене.

Написах го и долу като препоръка да си сложат добавка към браузъра и всичко ще е ОК.

Също и доклад до Аваст.Иначе на магия няма да го оправят.

Аз съм с adblock и току - що ми изписа Аваст , при влизането в Калдата, че ми е блокирало опасна страница. И това не е за първи път. Дано да е от дефинициите на антивируса, че хич не ми се иска предновогодишно да преинсталирам.

Редактирано от keba (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз съм с adblock и току - що ми изписа Аваст , при влизането в Калдата, че ми е блокирало опасна страница. И това не е за първи път. Дано да е от дефинициите на антивируса, че хич не ми се иска предновогодишно да преинсталирам.

С кой браузър си?

Аз съм с Есет и нямам проблеми тук дори и с изключени добавки така че спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кой браузър си?

С google chrome съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С google chrome съм.

Ако имаш нерви и разбираш повече сложи това разширение

https://chrome.google.com/webstore/detail/script-defender/celgmkbkgakmkfboolifhbllkfiepcae

С него ще контролираш всичко.

При мен само с адблок пищи, но и с тази добавка не гъква.Но тя е за напреднали потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги. Вие повече си разбирате, ама като търся на английски за проблема, не откривам новини за масови фалшиви тревоги на аваста някъде по света. Засега знам само за няколко заподозряни сайта, а едва ли сайтовете с тази версия на IPBoard са само няколко. Ясно ми е че няма вирус, но пък е ясно че е направено нещо некадърно, което да прилича на част от зловреден код и да се засича. То като се отвори конзолата и се види колко изключения са направени, направо се чудя как сайта още не е паднал от хоста, сам самичък.

Съвсем дребен и съвсем частичен поглед:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги. Вие повече си разбирате, ама като търся на английски за проблема, не откривам новини за масови фалшиви тревоги на аваста някъде по света. Засега знам само за няколко заподозряни сайта, а едва ли сайтовете с тази версия на IPBoard са само няколко. Ясно ми е че няма вирус, но пък е ясно че е направено нещо некадърно, което да прилича на част от зловреден код и да се засича. То като се отвори конзолата и се види колко изключения са направени, направо се чудя как сайта още не е паднал от хоста, сам самичък.

Съвсем дребен и съвсем частичен поглед:

Публикувано изображение

Поведението на Интернет щита на Avast при засякана уязвимост (в случая породена от фалшива тревога) в някоя уебстраница, щом се касае за JS malware, даденият script таг в който се намира, се изрязва, за да не се откаже зареждането съвсем пък на цялата страница, и за това наблюдаваш подобни грешки, а и може да са си на самият сайт (тази конзола на Firefox регистрира всякакви глупости като грешки, дори и неспазени стандарти на Mozilla на сайта).

Не се касае само до сайтове с CMS IP Board, а до почти всеки, който прави в background някакви rediect-и. Всъщност, даже сега ще си направя няколко експеримента с локални html файлове и iframe + script "src", да видим дали ще изпищи.

П.С: Леле, колко са нагли само - http://forum.avast.com/index.php?topic=143655.0. Сега остана да не го вземат под внимание и да не го оправят, защото видиш ли, сайта бил действително заразен.

Егати глупостите! Нека някой от HJT Team да пише във форума, та да ни вземат насериозно.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах им вече.Може да се присъедините, за да го оправят по-бързо.

http://forum.avast.com/index.php?topic=143655.msg1042024#msg1042024

Имаме отговор. Изглежда знаят на себе си. Цитирам:

If virustotal says it is clean, it doesn't mean that there is no harmful thing on that website.The adds they are providing changes all the time, so there can be a harmful add on the website.And why would someone use this code on a webpage?var OX_4f1056cf = '';document.write(OX_4f1056cf);

ИЛИ

Ако virustotal казва че е чисто, това не означава, че няма нещо зловредно на тази страница.

Добавките, които съдържа сайта се променят през цялото време, Така че е възможно да има някой зловреден код тук.

И за какво му е на някой да използва този код на страницата си?

var OX_4f1056cf = '';document.write(OX_4f1056cf);

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Имаме отговор. Изглежда знаят на себе си. Цитирам:

ИЛИ

Ако virustotal казва че е чисто, това не означава, че няма нещо зловредно на тази страница.

Добавките, които съдържа сайта се променят през цялото време, Така че е възможно да има някой зловреден код тук.

И за какво му е на някой да използва този код на страницата си?

var OX_4f1056cf = '';document.write(OX_4f1056cf);

Сега го чета този :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То аз отдавна тръбя из форума,че Аваст не струва.

Не струва, но е на Български и е безплатна.

Пък и от десетина години я използвам и съм си свикнал с нея.

Моля предложи заместник да отговаря на тези две условия и разбира се да върши горе долу някаква работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека повторя - с Avast 9 -2006  съм и нямам проблеми, при това с изключени добавки и рестриктиращи програми, използвайки брузър Opera 12 

На последък сайта / форума се тресе от безспирни скандали и проблеми, които не се решават, което ме кара да си мисля......?!?!?!

За сега смятам да се въздържа за известно време от услугите на сайта /форума и де претърся щателно машината си  и това на база разнопосочните мнения на колегите! Официално - само благопожелания и нищо конкретно!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хубаво си с Eset но не всеки има възможност да си го купи (а кракнати, пачнати и т.н. версии не е препоръчително да се ползват, пък и изобщо не съм им привърженик)! Тогава освен Аваст, Авира или някоя друга безплатна коя да ползват хората?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.