Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук
Selena&Vanko

За и против връщането на плюсовете и минусите в форума!

25 гласували потребители

1. 1. Оставане на сегашното положение

2. 2. Връщането на плюсовете и минусите!

• Съгласен
    • Не съм съгладен
  3. 3. Аз съм за оставането на сегашното положение и добавяне на бутон мразя

• Съгласен съм
    • Не съм съгласен

Препоръчан отговор

Тъй като старата анкета беше повлияна главно от потребители от раздел Празни приказки и забава,където се плетат интригите във форума и не се получи обективна оценка за състоянието на нещата я пускам отново! с две думи идеята е почваме от нулата.

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против. Т'ва (бутон '-'/'мразя') е баш идеалният метод за интриги и караници.

П.П. Трябва да добавиш и "не" като отговор на първия въпрос, Някой може да им 3то мнение.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой се интересува от тия глупости ? Има хора които много на сериозно вземат форума ми се струва и при някой минус ще има куп излишни препирни.

Таман сега няма много дискусии за това което автоматично значи че сегашната система е най добрия компромисен вариант.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си беше добре с + и -, но докато цялата тази работа беше анонимна. Разбира се, след това от ръководството постъпиха по най-глупавия, нечестен и подъл начин, като тази анонимност падна и се видя кой на кого е давал  + и -. Нека да не е анонимно, все ми е тая, но както го направиш, така да бъде до край, а не днес е анонимно, утре "не бе, шега, не е анонимно". Сега какво се получава - има потребители с по 20-30-40 хиляди!!! "харесвания". Предполагам, давани предимно в раздел Празни приказки и забава и сигурно и постовете им са били толкова смислени (защото не съм забелязал една част от тези потребители да са помогнали със знания). И така, една голяма част от тези харесвания, са давани или за абсолютно празни приказки, или на принципа "аз на теб, ти на мен". Разбира се, системата на + и - също не работеше добре, защото има злобни хора, които цвъкаха минуси преди още да са прочели мнението. Казах вече за раздел Празни приказки и забава - ако там има + и -, цялата идея се обезсмисля. Давайте им сърчица, бонбони или някакви други картинки там, за да се отличават от сериозните теми. Не знам дали е възможно такова разделяне, но просто като идея... Другото - трябва да има ограничения и за + и -, а не колкото си искаш. Освен това, да има време м/у отделните минуси. Впрочем, доста е добра системата в това отношение, във форума на андроидбг. Тоест, много по-добра е от тази тук! Защо - защото, най-важното, няма рейтинг на потребителя, а има положителна или отрицателна оценка за определено мнение. Тази система ми се вижда много по-смислена! За ден ще изчезне тази мания, както да се трупа безсмисления рейтинг, така и да се дава...

Ако си остане досегашната система, което явно ще е така, почнете да го осребрявате този рейтинг - ако някой има 10000 харесвания, сигурно е бил толкова полезен за този форум, че защо да не го възнаградите със стотина лева, например... Значи, 10000 човека за му прочели и оценили постовете, в края на краищата си ги е заслужил... 1000 харесвания, десет лева. Звучи ми напълно логично.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форума е доста полезен ( поне за мен) . Доста неща мога да науча или може да прочета ако ми се налага. Това дали ме харесват или не или колко поста имам не ме интересува ( казвал съм го и преди). Всяко едно мое мнение мога да го защитя.Ако съм сбъркал се извинявам за некоректния пост или отговор.

PS: Нещо не ми даде да гласувам, но може проблема да е при мен.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм "за" вариант, който липсва в анкетата - да се гласува с "Харесвам/Не харесвам", но само за конкретния пост! Да се премахне рейтингът в профила. Както е в hardwarebg.

Форумът е място за взаимопомощ и обмяна на полезна информация, а не да си изграждаме репутация на профилите. Които така или иначе са анонимни.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неефективна, нереална и напълно безсмислена е тази система за оценки, говоря принципно и не само за този форум. Не че ме интересува въобще, но като се зачета в такива теми и ме напушва смях. Сещам се колко много хора си нямат работа и колко са с почти промити мозъци от тая мания и най-вече колко много хора страдат и изпитват нужда да бъдат оценявани онлайн. Подобна пошлост и изкривени представи за себе си получават празноглавите кифли и модерните метросексуални педали, като се самоснимат и тагват на всяка крачка с цел "харесвани" в оная  гнусна платформа фейсбук. Има нещо сбъркано в това общество и май е време да се вземат мерки. Тази система е просто ей така за разнообразие и чесане на егото. Ако трябваше да се направи истински обективна система, която да поставя смислен рейтинги на даден потребител, щеше да се измисли да е по-сложна и максимално обективна. Замислете се обаче дали ще е полезна и имали много смисъл от нея, като визирам конкретно форума, а и как се поддържа такова нещо. Инак, може би да се организира нещо подобно: Форума е с обща насоченост и разделите трябва да се разграничат, за де е ясно на четящия рейтиг, кой потребител в какво е силен. Примерно: Технически раздели, Социални, Празни приказки, а оценките на поста да са в три степени,  Полезен: 2т.,  Полезен от части: 1т., Безполезен: -2т. Когато потребител иска да види рейтинга на друг потребител, ще вижда примерно - Технически раздели: 1000, Социални: 10, Празни приказки: -100, така ще се знае и кой къде е по-активен и колко е полезен. Естествено оценяването не трябва да е анонимно, защото по този начин човек може/евентуално ще се самокоригира, ако драска в тех. раздели и вижда, че от там хора с добри положителни рейтинги не му дават добри оценки, ще трябва да му светне лампата.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само да попитам, ако позволите разбира се. 

На някой пречи ли му с нещо сегашната... система за ценяване. Ако му пречи, да каже с какво точно му пречи? С какво точно му пречат плюсовете и репутацията на друг, някой си? Яд ви е, че някой свети в зелено с 10000 плюса ли? Ще кажете: Нееее. Не ме интересуват другите. Ами тогава какво мрънката не разбирам? Нали уж всички сте тук заради самия форум, а не заради оценките. Та, каже ми? На кой и с какво точно му пречи сегашната система или само да се намирате на приказка? А и защо искаме винаги да има и минус, да има и негативина оценка. Защо? Защо винаги да търсим лошото? Защо? Кое от сегашното положение не ви харесва? 

Идеята на системата е, ако ти хареса поста, да дадеш плюс, ако не, да го подминеш или разбира се можеш да пишеш собствено мнение. Минуса е абсолютно излишен, абсолютно. Ако има нещо нередно в самият пост, то тогава го докладваш. Няма и не би трябвало да има връзка с минусите, които толкова много някои искат. Но само, защото не споделяш мнението на другия, да даваш минуси, то това е адски глупаво и се радвам, че няма минуси и дано никога да няма.

Кажете ми защо ви е минус? Кажете защо? За да покажете, че не харесвате някой персонално ли? За това ли сте тук. За да направите някой "червен" от минуси. Колко жалко би било това! Това ли искате? Такива ли сте? За това ли сте тук? За да се мразите? 

Ако не споделяш нечие мнение, то го обори с пост, а не с минус. 

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На някой пречи ли му с нещо сегашната... система за оценяване. . 

Моето скромно мнение е, че трябва да се махнат и лайковете, демек плюсчетата. Да се обосновавам ли?

Минусите са напълно излишни, разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди имаше на потребителите най-много публикувания в еди коя си секция - или аз не го виждам или го няма, нека се сложи това директно в аватара и готово - за нов потребител който пита нещо в хардуер и вижда първия отговор и отива да го прави - ако човека, който му е отговорил публикува най-много във философия, потребителя едва ли ще се върже. На мен ми не пука за плюсове и минуси, знам кой може да ми помогне, знам на колко съм помогнал, и на колко НЕ съм. Вариант е също така да се броят само отбелязванията за най-добър отговор и то от самия потребител, получил помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е добре. Иначе с тия минуси само скандали и тъпотии бяха. Детската форумна градина.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил на мнението , че да си популярен във форум или фейсбук е като да имаш най-големия член в ..... детската градина. Файда никаква.

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова казвам - махнете и плюсовете.

Създават излишни емоции у някой потребители, които почват да броят и следят кой ги лайкнал и кой не.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една...

Две...

Три...

Тъй като старата анкета беше повлияна главно от потребители от раздел Празни приказки и забава,където се плетат интригите във форума и не се получи обективна оценка за състоянието на нещата я пускам отново! с две думи идеята е почваме от нулата.

Интригите ги плетеш лично ти и още 10-ина души.

Жалките ти и смешни опити за поредния опит за нагнетяване на напрежение ще те доведе до там, където и другите финишираха.

Не ти ли омръзна?Нямаш ли нещо стойностно, което да ти осмисля дена и нощта?

Форума е за развлечение, а не за създаване на напрежение - кога ще проумееш това?!?!

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виртуалът ли е реала за някой хора или как? Виртуалът трябва да допълва реала, а не да го измества изцяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е добре. Иначе с тия минуси само скандали и тъпотии бяха. Детската форумна градина.

Аз пък съм напълно убедена, че скандалите и тъпотиите нямат нищо общо с оценяването. Абсолютно съм убедена, че дори и напълно да се премахне тази система, още на следващия ден ще се намерят поне десет нови пункта, които да изглеждат "проблематични" в нечии очи.

Неудовлетвореността, инфантилността, невъзможността да се видят от страни, са само част от причините, залегнали дълбоко у някои хора, водещи до периодичното повдигане на подобни въпроси...

Но пък на второ четене си мисля, че ако подобни хора имаха способността да се погледнат от страни, щяха да се гръмнат и в този смисъл тази им невъзможност им е в услуга.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, давани предимно в раздел Празни приказки и забава и сигурно и постовете им са били толкова смислени (защото не съм забелязал една част от тези потребители да са помогнали със знания).  

А с какво помагат - с чушки и домати ли?!?!

Някой направи ли си труда да поразгледа форума и да види "тия празноглавите" от Празни приказки и забава пишат ли в други раздели, пречат или помагат, само се псуват в оня раздел или помагат и те по някакъв начин и въобще има ли там топла вода или сега я откриват?!?!

Аман от целия този негативизъм и опити за накичване с табели и определения.

Тия от техническите раздели са умни, с по две висши образования и пет докторантури, а тия в раздел Празни приказки и забава са тъпи парчета, незавършили средно образование, неграмотни и "създаващи интриги" за такива висши създания като Ванко&Драганко.

Не ви ли е неудобно малко от такива определения, а?!?!

Малко не се ли усещате, че обиждате хора, които дишат, работят, живеят, плачат, смеят се и прочие нормални човещини, а същите тия хора помагат не точно със съвет каква видеокарта да си купи някой потребител, а помагат на болни хора да оздравеят, на бедни хора да си завършат образованието, на хора с проблеми извън компютъра да решат правен, морален или паричен казус?!?!

Да се започнем ли сега взаимно с обидите кой раздел е най-тъп и къде хората са най-безполезни?!?!

Докато вие в техническите раздели се биете по тиквите и се чудите на кой мнението повече е помогнало, тези хора в Празни приказки и забава (които пишат и се опитват да помогнат из доста други раздели на форума) помагат на реални хора в реални ситуации с нещо наистина значимо и далеч по-важно от това кой каква видеокарта да си тури на компа...

Ай разходете се по този раздел, попрочетете и се замислете, че утре вие може да се някой от тези наоколо, който да се обърне със зов за помощ към всички относно болест, житейска драма и всякакъв друг казус от живота.

И престанете с обидите, които ръсите с лека ръка наляво-надясно.

Това, че някой в свободното си време влиза да се разтовари с приятели в Празни приказки и забава не го прави глупав, неграмотен и необразован!!!

Едит: ще допълня нещо много, много простичко.

Мисля си как може да съм такъв спамер, написал съм 30000 поста  (без да броим този раздел) :)

Ха сега вижте един от хората с най-много мнения и най-добра репутация в целия форум.

Според вашата брилянтна логика те са натрупани в "Празни приказки и забава" и са лишени от смисъл и полезност, така ли?!?!

Отговорете си сами.

Ако можете...

• Харесва ми 13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм напълно убедена, че скандалите и тъпотиите нямат нищо общо с оценяването. Абсолютно съм убедена, че дори и напълно да се премахне тази система, още на следващия ден ще се намерят поне десет нови пункта, които да изглеждат "проблематични" в нечии очи.

Неудовлетвореността, инфантилността, невъзможността да се видят от страни, са само част от причините, залегнали дълбоко у някои хора, водещи до периодичното повдигане на подобни въпроси...

Но пък на второ четене си мисля, че ако подобни хора имаха способността да се погледнат от страни, щяха да се гръмнат и в този смисъл тази им невъзможност им е в услуга.

Съгласен съм, че има хора, които и сами да са у трамвая, па че се бутат :D  Въпросът е да им даваме колкото се може по-малко поводи да го правят. А тези минуси определено бяха много удобен повод...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм във самия отговор във темата да има + и -  ...........  но това във профила ти да има рейтинг :no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не разбирам, защо всеки опит за интрига не се пресича в зародиш от админите - не веднъж сме водили дискусии, че това е малко по - сериозен форум и не трябва да се толерира абсолютно всяко душевно състояние на отсрещният субект - има форуми като тийнфорум, тийнпроблем и бла бла, където може да си обсъждат странните интриги и плетни... Идеята на този форум от самото му начало смятам, че е взаимопомощ (както всеки един преди 10тина год.) на мен са ми помагали много в този форум на всякаква тематика с опита, проф. си мнение и т.н. много колеги - няма да ги изреждам. Аз ще съм щастлив ако съм помогнал дори на 1! Единственото нещо относно +/-, което ако е възможно да се промени разбира се (лесно) е това да нямаш право да си плякаш плюсове сам, защото просто изглежда не на място, това ми е единствената забележка, но не ми пречи по никакъв начин и ми все тая дали ще имам 1+ или 100000+ до сега от както съм тук - вече доста години, съм разглеждал не повече от 10 пъти чужд профил, както казах идеята, целта и т.н. на форума е в малко по - сериозна и друга насока, разбира се всички ние разтоварваме и се шегуваме, понякога заяждаме, спорим - но спора е градивната критика, която ни бута напред. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не разбирам, защо всеки опит за интрига не се пресича в зародиш от админите 

Щото ако започнат да ги пресичат, приятелчeтата им няма да има кого да обсъждат и на кого да се подиграват в Празни приказки и забава. Потребителят, който пусна тази анкета, е в пъти по-ценен за този форум от всичките пишещи в упоменатия форум взети заедно. Това са точно 10 потребителя, които се смятат за недосегаеми и си позволяват редовно неспазване на форумните правила. По цял ден плещят глупости и интригантстват. Те на това му викат "разпускане".  :D

Аз съм за това да бъдат махнати всякакви плюсчета и харесвания във форумите, които нямат никаква компютърна насоченост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не разбирам, защо всеки опит за интрига не се пресича в зародиш от админите 

Ще ти отговоря с пример темата, в която пишем в момента:

Защото по всички правила на форума и за да се пресекат интригите, тази тема трябваше да е с катинар 5 минути след пускането и, а автора и наказан. (без значение дали предупреждение или друго наказание).

Следва, обаче, моментален вой до небесата от него и още 10-ина души как се нарушават правата на потребителите, как се толерират определени кръгове около админите и прочие и прочие простотии.

В случая според теб интригата пресечена ли е, след като темата не е затворена и всеки пише каквото иска?!?!

Правата на авторчето запазени ли са или не?

След като е нарушил поне три правила с пускане на тема, която вече има такава, обижда цял един раздел във форума, че и говори за бутон "Мразя" в нея, а същата не е затворена това пресичане на опита за интрига ли е или подклаждане на интригата?!?!

Простия отговор е: според зависи от настроението на всеки потребител.

Един ще е против темата, друг ще е за, трети ще потупа авторчето по рамото, четвърти ще го тикне зад решетките...

Така ли е?

icekiller, какво ти казах?!?!

Ето поредната красота, пич...

Щото ако започнат да ги пресичат, приятелчeтата им няма да има кого да обсъждат и на кого да се подиграват в Празни приказки и забава. Потребителят, който пусна тази анкета, е в пъти по-ценен за този форум от всичките пишещи в упоменатия форум взети заедно. Това са точно 10 потребителя, които се смятат за недосегаеми и си позволяват редовно неспазване на форумните правила. По цял ден плещят глупости и интригантстват. Те на това му викат "разпускане".  :D

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм напълно убедена, че скандалите и тъпотиите нямат нищо общо с оценяването. Абсолютно съм убедена, че дори и напълно да се премахне тази система, още на следващия ден ще се намерят поне десет нови пункта, които да изглеждат "проблематични" в нечии очи..

Както вика WhiteHart не бива да се дават поводи, т.е. да се създават условия, които да се превръщат в поводи за създаване на проблеми. Плюсовете и минусите са взаимосвързани, т.е. премахвайки едното следва да се премахне и другото. Лайкванията и дизлайкванията най-често са на емотивна основа. Малко хора имат дисциплината да не си следват емоциите, да не търсят одобрение и харесване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като е възможна пристрастност в това как ще се гласува! Според мен трябва да си остане сегашния вариант, защото преди имаше изгонени (поправете ме ако не съм прав) за събрани много отрицателни оценки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото ако започнат да ги пресичат, приятелчeтата им няма да има кого да обсъждат и на кого да се подиграват в Празни приказки и забава.

Това е лъжа.

По цял ден плещят глупости и интригантстват. Те на това му викат "разпускане".  :D

Това също е лъжа.

Дали се плещят глупости е въпрос на гледна точка. В горните раздели се плещят още по-големи глупости.

Потребителят, който пусна тази анкета, е в пъти по-ценен за този форум от всичките пишещи в упоменатия форум взети заедно.

А това вече е напълно абсурдно твърдение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.