Премини към съдържанието
Aumi

Доказателства за съществуване на духовния свят

Препоръчан отговор

ПРОЛОГ

"Нови деца се раждат. Те са различават от сегашните хора, въпреки, че на пръв поглед не си личи. Аз съм просто един от тях, един от първите. Човечеството се променя. Връзката с духовното е по-отворена. Децата вече могат да останат съзнателно свързани със своята същност. Бебетата плачат, защото е много трудно на тази планета. Бебето се опитва да се изразява чрез телепатия, но тя не работи, защото цялата материя тук е много гъста. Бебето вижда всичкото лошо и доброто, истинското и фалшивото. На други планети, съществата виждат това, което искат. Виждането е начин на изразяване, тъй като нямат физически очи, те се фокусират върху това, което ги интересува и могат да се затворят по своя воля. Новороденото е уплашено, заключено във физическата реалност. Тъгува за същественото и единството на мястото, от където идва. След това постепенно се привързва към хората, които се грижат за него. Постепенно забравя за Върховното Същество и на негово място поставя родителите си. А те, колкото повече вярват само в материалното, толкова повече потапят детето си във физическия свят. Когато го учат да говори, ограничават неговото мислене. Колкото повече децата растат, толкова повече те губят връзката си с източника.

За да се помогне на децата трябва първо да се помогне на възрастните.  Ако родителите са с разкрепостено съзнание, те ще се погрижат за децата си, без да им налагат своите собствени идеи и мироглед. Основното нещо е да им се даде пространство, да им се даде време, нека ги оставят да мислят и да поговорят. Хората се научават да използват само една гледна точка-всекидневната, която служи за физическото, и да живеят в обществото. Децата в игрите си практикуват тази реалност. Да останете отворени означава да поддържате и други гледни точки. Например, точката на “Поглед отвън” е  “да можем да погледнем” от една опорна точка, която е извън Земята, извън проявената вселена. Централната гледна точка е "да виждаш" от центъра на самото ядро, от енергийната същност на Бога. Вътрешната Гледната точка е "да можеш да виждаш " от вътрешността на ядро ​​на твоята същност да имаш поглед върху същността на другите същества.

Децата от малки са принуждавани да практикуват само Всекидневната гледна точка. Тогава ограничава използването на техните умствени вълни и ги приучва да се фокусират само върху физическото поле. Това е като да използва само една програма от един мощен компютър. Когато вече са програмирани по този начин, за децата вече е много трудно да отворят съзнанието си. Трябва да имат търпение да възобновят отново духовната връзка. Повечето хора изживяват живота си изцяло в забрава. Бебетата съхраняват в себе си върховното единство, а понякога и възрастните хора, малко преди да дойде смъртта им. Хората търсят външно щастие, защото  губят вътрешното. Те страдат от желанията си, а също от пристрастяването си към други човешки същества. Детето знае, че е част от цялото. Ако искате да му предадете идеята за притежаване "мое", то се обърка, започва да смята, че всичко е негово. Вие трябва да оставите децата да споделят. Съществува само едно цялостно Аз, въпреки, че в индивидуалното Аз има безкрайно разнообразие.

Флавио, 8 години

Всички ние сме частички излизащи от Бог. Това означава, че смъртта, като край на живота не съществува, животът продължава, по друг начин продължаваме да бъдем частички от Бога. Всички съдби формират общата съдба на човечеството. Бог се намира извън времето. Всичко, което се намира във времето започва и свършва.

Флавио, 6 години

Нарисувана от Флавио, когато е бил на 5 години със следният коментар:
“Започвам да развивам моето Аз. Слънцето представя Бог и моята душа, а земята – моето Аз.”

На 8 години е допълнил:

Когато писах “Идвам от Слънцето”, бях много малък и знаех малко думи. Сега искам да поясня, че не става въпрос за физическото слънце, а за духовното. Преди да стигна на Земята се намирах в този извор от светлина, за да мога да сляза на физически план. Не само аз идвам от слънцето. Децата, които се раждат сега, а също и възрастните, които се трансформират  сега, те имат вече отворена връзката си със Светлината.”

СПОМЕНИ

“Имам повече спомени от преди да се родя, отколкото през първите три години от живота ми. Преди да се родя виждах всичко, имах всички перспективи. Погледът ми нямаше ограничения, защото нямах физически очи. За пръв път бях до една толкова плътна планета. Преди това се подготвях, минах през различни планети и тренирах с материалното. То беше нещо, като да се науча да пиша във въздуха, без да използвам молив. Но това тук е много различно, много странно. Аз ще имам материално тяло. Нося с мен някои основни и важни данни за тук: Да и Не, време и пространство. Това е един свят на противоположностите. Спомням си стотици светещи топки, всяко живо нещо е светеща топка. Някои от тях ми помагат да се ориентирам на тази трудна планета. Виждам две възможни майки— едната е със силно Его, другата е по-фина, т.е. както си е. Тази втората е свързана с друга светла топка, която блести много силно. Сега мога да кажа, че цветът беше зелен и виолетов. Те ме привличат, защото са свързани с любовта. Те ще са мои родители. Знам, че трябва да отида и все повече се чувствам привлечен от тях. После се появява един светещ тунел, около него е тъмно. Когато го прекосявам, се чувствам много натясно, много изолиран.

Да се родя на този свят за мен е подобно на смъртта за хората. Минавам на един непознат и труден план. Когато влизам в майка ми започва физическият процес на моя живот. Първо отивам в ума на майка ми, защото той е най-финната част, която намирам. От там управлявам развитието на моето тяло. При раждането си аз все още оставам закачен за ума на майка ми, но тялото ми е вече на земята. Мисля, че затова не си спомням първите три години от живота си. Бил съм много обвързан с майка ми. След време майка ми разказваше, че през това време е виждала света по много странен начин, разбира се това се е случвало, защото аз се опитвах да разбера света посредством ума на майка ми.

Флавио, на 9 години

От книгата "Идвам от Слънцето" на Флавио М. Кабобианко

http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2014/03/1_6.html

...............

Това е част от една книга, която разказва за едно дете, което ясно си спомня живота преди да се роди във физическото си тяло.

Има много подобни случаи, в които под една или друга форма, хора си спомнят части от предишен живот, или имат спомени от живота си преди да се въплътят във физическо тяло.

Какво мислят религиозните и атеистите - съществува ли Духовния свят? Ако съществува...- ние умираме ли със смъртта на физическото ни тяло?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съществува,но като се споменява непрекъснато Бог,би трябвало първо да разбереме какво точно казва,защото по този начин Му приписваме разни небивалици и Го правиме смешен както за атеисти,така и за хора от други вероизповедания!очисти плявата,за да остане чистото семе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съществува,но като се споменява непрекъснато Бог,би трябвало първо да разбереме какво точно казва,защото по този начин Му приписваме разни небивалици и Го правиме смешен както за атеисти,така и за хора от други вероизповедания!очисти плявата,за да остане чистото семе!

Тези хора за които става въпрос в темата, не приписват нищо на Бог...че бил казал това или онова, както се казва в религиозните книги. Те не говорят и за религии, защото религиите принадлежат на този свят. В духовния свят няма нито религии, нито вероизповедания, нито нации, нито етноси, нито партии, нито различни футболни отбори. :) Така че деленето е тук, на Земята, защото нито един човек посетил отвъдното в състояние на кома или на хипноза, или пък такива които имат спомени от другия свят от преди раждането си, не казват нищо подобно.

Атеистите четем и се успокояваме.

Кое по-точно те успокоява? :)

Редактирано от Aumi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое по-точно те успокоява? :)

Аве кой разбрал разбрал. Аз спомени от предишни животи нямам и за прераждане не се надявам. Новите дрехи и на кой колко му е писано.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички ние сме частички излизащи от Бог. Това означава, че смъртта, като край на живота не съществува, животът продължава, по друг начин продължаваме да бъдем частички от Бога. Всички съдби формират общата съдба на човечеството. Бог се намира извън времето. Всичко, което се намира във времето започва и свършва.

Флавио, 6 години

интерестно как обесняв създаването на пленетата ако отрича еволюцията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интерестно как обесняв създаването на пленетата ако отрича еволюцията

Трябва да прочетем цялата книга, за да видим, какво по подробно твърди и отрича. Но защо си мислиш, че създаването на планетата  противоречи на еволюцията?

Според мен, еволюция съществува, но не точно като в Дарвиновата теория.

Аве кой разбрал разбрал. Аз спомени от предишни животи нямам и за прераждане не се надявам. Новите дрехи и на кой колко му е писано.

Ами дори и всички да нямаме спомени от предишни животи, едва ли някой ни пита дали искаме или не искаме да се раждаме отново. Много хора се страхуват от смъртта и искат да живеят вечно, така че това е успокоение по скоро за тях.

Жалко и тъжно е за тези, които не искат да се прераждат, т.е да живеят вечно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези хора за които става въпрос в темата, не приписват нищо на Бог...че бил казал това или онова, както се казва в религиозните книги.

на няколко места се споменава Бог,но в това,което го забърквате той няма нищо общо!

п.с.-нали си си прочела темата,която си писала?само не казвай че е копирана без да си я чела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко и тъжно е за тези, които не искат да се прераждат, т.е да живеят вечно.

Не е задължително, това да е причината. Нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на няколко места се споменава Бог,но в това,което го забърквате той няма нищо общо!

п.с.-нали си си прочела темата,която си писала?само не казвай че е копирана без да си я чела?

Да, разбира се, че се говори за Бог, но никъде не се казва, че Той е казал нещо.

Не е задължително, това да е причината. Нали ?

Причина за кое?Тъжното е, че никой не ни пита дали искаме да се раждаме и да съществуваме...нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжното е, че никой не ни пита дали искаме да се раждаме и да съществуваме..

и да умираме-също!никой от нас не владее както живота,така и смъртта :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да умираме-също!никой от нас не владее както живота,така и смъртта :)

Да умреш е лесно, трудното е да живееш....да не говорим пък за вечен живот,  както е описан в Християнството. Вечен живот в едно и също тяло, с една и съща самоличност. :rolleyes:

Да не се прераждат.

Кои, атеистите ли? Разбира се, че и тях никой не ги пита искат ли или не искат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за вечен живот,  както е описан в Християнството. Вечен живот в едно и също тяло, с една и съща самоличност.

за това ти казвам,че когато се говори за Бэг трябва да знаеме какво е казал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за това ти казвам,че когато се говори за Бэг трябва да знаеме какво е казал!

И значи, ако нищо не е казал на тези хора, какво правим...не вярваме в Неговото съществуване или...?

Представи си, че тези които стигат до Бог, повече не ги пращат на Земята, а тук идват само тези които трябва още да се прераждат.Със сигурност Духовният свят е на нива и не всички там могат да общуват с Бога. Според теб, дали всички хора заслужават да се доближат до Него след смъртта си? Не мислиш ли, че по-голяма част от хората не са заслужили това и трябва още доста да поработят върху себе си, да идват още много пъти тук, докато не им дойде акъла в главите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-дабре е да го прочетеш и тогава да го коментираме!това,което пишеш няма нищо общо с Бога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-дабре е да го прочетеш и тогава да го коментираме!това,което пишеш няма нищо общо с Бога!

Това което пиша, може да няма нищо общо с нещата писани в някои писания, в които вярваш ти, но то е логично обосновано.Аз не се доверявам сляпо на никакви писания, Глен. Мога да приема някои неща от тях, но не и всичко. Защото ако приемем всичко само от едно писание, като самата единствена и неоспорима истина, тогава трябва да отречем всичко останало. Но никой на този свят не може да ми докаже, че истината се крие само в една единствена книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не познаваш Бога и се луташ в разни учения!търдиш доказателства,а те ще ти извадят очите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не познаваш Бога и се луташ в разни учения!търдиш доказателства,а те ще ти извадят очите!

Бог не се намира нито в книгите, нито в ученията, нито в храмовете. 

Ако се огранича само до една книга или едно учение, трябва да отрeка като лъжливи всички останали. Но аз намирам логика в казаното и в други учения, както и в думите на много хора, които са преживяли клинична смърт или имат спомени от невидимия свят.

Темата е точно за тези случаи.

Нека видим какво казват учените:

................

Душата е безсмъртна

-Ханс Бермероде 

Холандски учени се доближиха максимално до научното доказателство, че съзнанието съществува самостоятелно и независимо от мозъка

Холандски учени са по петите на безсмъртната човешка душа. В тишината на луксозните им клиники се готви истински революционен преврат. Екип медици под ръководството на Пим ван Ломел публикува в най-авторитетното списание Lancet резултатите от дългогодишните изследвания на мозъчните функции.

Холандските учени са работили по своя собствена методика с пациентите си и днес поставят под съмнение един от основните постулати на физиологията - това, че съзнанието е функция на мозъка.

Групата на Ломел твърди, че когато мозъкът вече е престанал да функционира, съзнанието продължава да съществува. Холандците имали и доказателства, при това неопровержими.

Ван Ломел не предлага конкретни теории за природата на съзнанието, но е пределно ясно, когато казва, че мозъкът вероятно не е "мислеща материя" и че такава, изглежда, въобще не съществува.

Интересното е, че почти по същото време до подобен извод стигнали и английски изследователи от клиниката в Саутхемптън.

Отдавна вече е известно, че хора, "върнати" от клинична смърт, разказват за необичайни усещания и видения. "Задграничните" им спомени са обект на множество изследвания. Има дори създаден специален научен термин NDE (neardeath experience, или почти-смъртно преживяване).

Няколко са теориите, които се опитват да обяснят NDE - повечето приемат, че причините за това явление са психофизиологически. Някои учени смятат, че то е предизвикано от физиологични изменения в мозъка при умирането на клетки в резултат на прогресираща хипоксия. Други разглеждат "смъртните видения" като реакция на страх пред приближаващата смърт или като съчетание на този страх с хипоксията (кислороден глад на мозъка). Трети са склонни за обясняват визиите с въздействието на медикаментите. Ван Ломел твърди, че в такъв случай всеки пациент, преживял кома, трябва да е бил споходен от подобни видения. Но статистиката, събирана от екипа му в продължение на 10 години, е доста по-скромна. От 344 пациенти, които са минали общо 509 пъти през успешна реанимация, едва 62-ма (18%) съобщават за някакви видения.

Холандците определили десет признака на NDE и проследили честотата на тяхното проявление.

И така - повече от половината пациенти (56%) са изпитали положителни емоции по време на клиничната смърт.

В 50 процента от случаите хората осъзнавали, че настъпва тяхната смърт.

В 32% от случаите се срещали с мъртъвци.

31% разказват за прословутия тунел с ярка светлина в края.

На 29% им се явяват космически пейзажи.

24% се наблюдават отстрани и се виждат вече мъртви - това явление също си има термин ОВЕ (out-of-body experience, или извънтелесен опит),

23% са ослепени от ярка светлина и още толкова се наслаждават на истинска цветна дъга.

На 13% животът им минава като на лента,

а 8% съобщават, че дори са видели знаменитата бразда, която разделя живота от смъртта.

Никой от изследваната група не е разказал за неприятни или страшни преживявания. Впечатлява и това, че за видения съобщават и пациенти, слепи по рождение, които сякаш повтарят дума по дума разказа на зрящите.

Клиничната смърт, както е известно, настъпва при спирането на сърдечната дейност, съпроводено с блок на дишането и хипоксия (кислороден глад) на мозъка. 10 секунди след спирането на сърцето мозъкът изключва - електроенцефалограмата се превръща в идеално права линия. Главната трудност в изследването на "предсмъртните спомени" е в това, че никой - нито пациентът, нито лекарят - не може с точност да установи кога протича предсмъртното преживяване.

С други думи - съзнанието (или това, което наричаме с тази дума) е независимо от мозъка, то не е негова функция.

Като много ясен пример се привежда един случай, наблюдаван от сътрудничка на Ван Ломел. В клиниката бил докаран пациент в кома. Изкуственото дишане, сърдечният масаж и дефибрилацията, която му направили, не дали резултат. Настъпила мозъчна смърт, енцефалограмата се проточила в дълга права линия. Лекарите решили да направят интубация и тогава се оказало, че пациентът е със зъбна протеза. Сътрудничката на Ван Ломел извадила ченето от устата и го сложила на едно столче. След половин час сърдечният ритъм се нормализирал, също и кръвното налягане.

Седмица по-късно, когато въпросната сътрудничка разнасяла по стаите лекарства, възкръсналият - щом я съзрял - я попитал: "А знаете ли къде ми е протезата? Вие я извадихте от устата ми и я сложихте на едно столче на колела."

В последвалите "разпити" пациентът разказал, че се е видял как лежи на леглото, описал подробно стаята и поведението на всички, които се опитвали да го спасят, а тогава е трябвало да е бил вече в момент на абсолютна смърт. Той разказал, че се е страхувал, че лекарите ще се откажат да го реанимират, и отчаяно се опитвал да им даде знак, че е още жив...

NDE е преживяване, което се среща все по-често, защото съвременната реанимация често успява да върне хората към живот. Виденията на пациентите, регистрирани по света, са близки. Субективният характер се изразява само в разказа и интерпертацията на преживяванията.

Ван Ломел естествено има доста противници. Той не е и първият учен, който настоява, че съществува нещо, което е прието да наричаме "душа".

Всичките им пациенти са били психически здрави. Те са били и мъже и жени на различна възраст - от 26 до 92 години, с различно образование и вероизповедание, слушали и не слушали разкази за NDE, преживели клинична смърт веднъж или няколко пъти.

Изводите на Ван Ломел са безусловни:

1. Виденията NDE протичат точно когато мозъкът изключва.

2. Те не могат да се обяснят с физиологически причини като кислороден глад на мозъчните клетки.

3. Полът влияе върху "дълбочината на предсмъртното преживяване" - по правило жените преживяват по-дълбоко, натрупват по-голям опит. Влияе също и възрастта.

4. Повечето пациенти с "най-голям опит", с най-голяма дълбочина на преживяването обикновено наистина умират до 30 дни след реанимацията.

5. Визуалните спомени на слепите по рождение са същите като на зрящите.

....................

Питагор помнeл миналия си живот

Келтите били храбри в битка, защото не се страхували от смъртта. Те вярвали, че душата им ще се преражда вечно. Келтите дори раздавали пари, сигурни, че ако не им се върнат в този, ще си ги получат обратно в следващия живот.

Самият Питагор, който живял около 500 години пр. Хр., твърдял, че помни миналите си животи. Гениалният математик разказвал, че е бил на земята и като рибар, селянин и дори проститутка. Наистина Питагор е бил доста ексцентричен в мислите си - достъчно е да си спомним разсъжденията за ужасните последствия от яденето на боб. Но пък великият Платон дори не се съмнявал в инкарнацията. Той бил убеден даже, че душата сама си избира какъв да е следващия й живот. Платон не вярвал в безкрайното й съществуване, но смятал, че тя минава през девет цикъла на прераждане.

Идеята, че душата пътува през времето и използва човешките тела само като "транспортно средство", за да почерпи от отделните индивиди опит и вдъхновение за своето усършенстване, е била широко разпространена в древността. Днес вярата в инкарнацията запазил само будизмът. Юдаизмът, християнството и ислямът са отхвърлили възможността за прераждане с една-единствена морализаторска цел - да накарат следовниците си да бъдат праведни в единствения живот, който им е отреден.

Християнската легенда за ада и неговите кръгове ( рисунка от XII век) вероятно е запазила следа от древното вярване в безсмъртието на душата, която продължава да съществува в мъчения след смъртта, ако е била грешна.

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=387&aid=9404

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Виденията NDE протичат точно когато мозъкът изключва.

2. Те не могат да се обяснят с физиологически причини като кислороден глад на мозъчните клетки.

Писанке това са псевдонаучни писания.Наистина при кислороден глад на мозъчните гледки се получават халюцинации от подобен вид.

Духовните неща не могат да се доказват с материални средства.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писанке това са псевдонаучни писания.Наистина при кислороден глад на мозъчните гледки се получават халюцинации от подобен вид.

Духовните неща не могат да се доказват с материални средства.

.........

И така - повече от половината пациенти (56%) са изпитали положителни емоции по време на клиничната смърт.В 50 процента от случаите хората осъзнавали, че настъпва тяхната смърт.В 32% от случаите се срещали с мъртъвци.31% разказват за прословутия тунел с ярка светлина в края.На 29% им се явяват космически пейзажи.24% се наблюдават отстрани и се виждат вече мъртви - това явление също си има термин ОВЕ (out-of-body experience, или извънтелесен опит),23% са ослепени от ярка светлина и още толкова се наслаждават на истинска цветна дъга.На 13% животът им минава като на лента,а 8% съобщават, че дори са видели знаменитата бразда, която разделя живота от смъртта.

Ако духовните неща не могат да се доказват чрез материални средства, тогава защо вярвате на материални носители...каквито са книгите в които вярвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.........

Ако духовните неща не могат да се доказват чрез материални средства, тогава защо вярвате на материални носители...каквито са книгите в които вярвате?

Писанке, това че повтаряш определени абзаци не прави написаното там вярно.

Във всички случаи - това са преживявания на хора в състояние на клинична смърт или близко до нея.Състояния които се характеризират именно със кислородна недостатъчност.

Затова не може такива примери да бъдат сочени като доказателство.

Това може да са хора в отлично психично здраве, напълно почтенни и искрени, без всякакви задни мисли и кроежи.

Но са свидетелства за време, при което самите свидетели не са били в нормално здравословно състояние позволяващо адекватно отразяване на действителността.

Не казвам, че непременно това е невярно, но това не е неопровержимо доказателство.    

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но са свидетелства за време, при което самите свидетели не са били в нормално здравословно състояние позволяващо адекватно отразяване на действителността.

Не казвам, че непременно това е невярно, но това не е неопровержимо доказателство.    

Да, вие вярвате сляпо във вашите писания, за които няма нито едно доказателство извън самите тях за тяхната истинност и достоверност, но не сте склонни да вярвате на хилядите изследвания на учени, които доказват че Душата съществува и може да живее извън тялото... Вие нямате нито едно доказателство, че вашите пророци са били в отлично психическо състояние и не са бълнували нещата които са писани че са казали. Но разбира се, аз не ви задължавам да вярвате в теориите на учени доказали, че Душата или Съзнанието на човека съществуват преди и след смъртта на физическото тяло, както че Душата може да се отделя от тялото, когато е под хипноза, в клинична смърт или в някакво друго трансцедентно или трансцедентално състояние.

.................

Вероятно всеки от вас поне веднъж си е задавал въпроса дали съществуването на човека продължава и след физическата му смърт. Е, отговорът вече е ясен. Учени доказаха, че душата не е само понятие, а съществува действително, съобщава "Комсомолска правда".

Душата на човек не умира с неговата физическа смърт. Тя остава да витае из Вселената. Именно тази е и причината, поради която хора върнали се от отвъдното след тежка кома разказват, че са преминали през тунел или пък са видели бяла светлина.

Медицината призна официално, че човешката душа съществува, което означава, че живота след смъртта е факт, а не само мит. Това се казва в изследване на професора по анестезиология и психология и директор на Центъра за изучаване на съзнанието в Университета на Аризона Стюарт Хамероф.

В доклада си Хамероф посочва, че човекът е много повече от обичайните неврони.

Според него човешкото съзнание съществува във Вселената още от времето на Големия взрив. Той е категоричен, че информацията в мозъка на човек се съхранява дори и след като неговото сърце спре да бие и продължава да се разпространява във Вселената.

Предсмъртното усещане възниква, когато квантовите частици, които формират душата на човека, напуснат нервната система и отидат във Вселената.

Според теорията на професора същността на душата ни се крие в структури в мозъчните клетки, а нашето съзнание е резултат от квантовата гравитация в тези структури.

Идеята е, че съзнанието е програма за квантов компютър в мозъка, която може да се запази във Вселената и след физическата смърт.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1681414

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12-годишен феномен твърди, че идва от Марс!

Борис Киприянович идва от Марс?

Едно 12-годишно момче, което на пръв поглед е нормален малчуган хвърли света в ужас, след като сподели пред медии, че идва от Марс и знае всичко за „Червената планета“. Момчето е от Русия, като е родено в региона на Волгоград. Неговото име е Борис Киприянович, но неговите близки го наричат Бориска.

Дали момчето наистина идва от Марс или не, това ние не можем да кажем, като ще оставим тази задача на експертите, но момчето има впечатляващи знания и то не само за Марс. Любопитен факт е, че Бориска казва първата си дума едва на 4 месеца и тя е „баба“. Когато става на годинка и половина, момчето вече спокойно и без затруднения чете заглавията на вестниците, а на 2 години вече и рисува.

Разбира се, както всяко друго дете, Борис отива в детска градина, но не след дълго, учителите там забелязват неговите способности, като момчето борави с много сложни думи и имало изключителна памет. Родителите на малкия руснак също са били изумени от развитието на тяхната рожба, като предполагали, че той черпи знания от паранормален феномен.

Някой руснаци вярват, че около Волгоград има гора, която е обгърната от силна извънземна енергия, а малкият Бориска често е ходел там (може би, за да контактува с чужд вид). Майката на момчето си спомня, че още докато е бил в детската градина, той много често е сядал в стойка „Лотус“ и започвал да й разказва невероятни неща за Марс. Момчето твърдяло, че е виждало космическите кораби, че планетата не е безлюдна и си има своите обитатели, както и че е преживял огромна катастрофа, след която е изчезнала атмосферата на Марс.

Тези думи на момчето хвърлят учените в истински хаос, тъй като с момчето са проведени множество тестове и то наистина показва завидни познания, за които дори и професорите си мечтаят. Специалистите признават, че момчето няма как да знае толкова много за Марс и нямат логично обяснение защо то е толкова интелигентно. Доказателство за богатата култура на Борис Киприянович е, че след детската градина, той не е ходил нито в предучилищна, нито в първи клас, а са го прехвърлили директно във втори клас, където отново показвал завидни знания и мислене.

http://www.youtube.com/watch?v=y7Xcn436tyI

от тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.